Opinie o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Contrain to Agencja Pracy. Mamy 5 oddziałów biur w Polsce i wielu pracowników terenowych w Niemczech i Holandii. Istniejemy od 1998 roku i od tego czasu już ponad 20 000 osób znalazło dzięki nam pracę! Rekrutujemy m. in. dla takich branż jak logistyka (magazyny), produkcja, ogrodnictwo, przetwórstwo, przemysł, rolnictwo i recykling.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Antosia

Planuję złożyć dokumenty na stanowisko Specjalistka ds. rekrutacji. Może akurat zaproszą mnie na rozmowę. Wie ktoś z pracowników na jakie zarobki można liczyć na początek? Jakie to kwoty? System bonusowy dla pracowników to jakieś miesięczne premie od targetów? Jak to jest?

Big Mama

Witam. Ja jak najbardziej polecam Contrain. Pracowalam na kilku projektach. Zawsze się wszystko zgadzało. Obecnie mieszkam na Klosterpark. Co chcę powiedziec... przyjeżdżają tu osoby nieprzygotowane do zycia z ludzmi. Nie tylko młodzież ale tez starsze. Jak to slyszalam jak dbasz tak masz. Widać duży skok do przodu ( chodzi o pokoje, kuchnie itp) niestety po prostu ludzie nie dbają i nie szanują niczego. Jestem tego nagminnym świadkiem. Koordynatorzy super. Wszystko idzie załatwić ( lekarz, pomoc w różnych sprawunkach). Sama praca tez spoko.

Tylko nie kloster
@Big Mama

Widzę firma za wszelka cenę próbuje sobie ratować reputacje tego zakwaterowania. Nie z nami te numery, te warunki są tragiczne

Big DADA
@Big Mama

To proszę się wypowiedzieć o zimnej wodzie. Dlaczego włączana jest w wyznaczoych godzinach i część pracowników myje się w zimnej? Dlaczego internet praktycznie nie działa? Dlaczego na jednego człowieka przypada 1/2 malutkiej półki w lodówce? Wywalanie korków i rewizje po pokojach czy ktoś czasem nie używa czajnika prywatnego albo kuchenki na prąd. Klosterpark powinno zostać zrównane z ziemią i zrobione od nowa, ale agencji takie warunki pasują, bo jest tanio. Zarabiają na zakwaterowaniu pracowników.

Maria
@Big DADA

To raczej chodzi o to, że w budynku instalacja jest na tyle stara, że jak 20 osób naraz wracając zmarzniętych w zimie w nocy włączy farelki, to (usunięte przez administratora) korki i wszystko będzie zimne, woda, kuchenki i serca zmarzniętych pracowników. W zimowym okresie średnio raz dziennie siedzialo się przy świecach, czy myło się w zimnej wodzie. Nie sądzę żeby ktoś siedział i wciskał pstryczek(usunięte przez administratora), o, teraz pięciu się umyje w ciepłej bo dobrze pracowali a reszta niech się buja. Raczej po prostu stare budynki, a elektryka nieruszana przez fachowców od x lat.

Marglaj
@Maria

Czyli "świetnie" to traktuje o firmie, wszystko za taniochę, pracownicy niech siedzą jak przysłowiowe szczury w starych i mało bezpiecznych warunkach... ale kasa się kręci. Miałem aplikować, jednak rezygnuję... Dzięki za opinie!

Czesc. Od wrzesnia ubieglego roku do marca 2023 r. pacowalem w Holandii z Contrainem. Na podstawie wlasnych doswiadczen uwazam, ze nie bylo tak tragicznie, jak w wiekszosci opisow. Owszem, pana Kopera w Roggel zapamietam i to niekoniecznie pozytywnie. Podobnie rzecz miala sie z firma w Beringe, bodajze Promix. Ale juz w msgszynie, na projekcie Vivara w Venroy bylo bardzo fajnie. Mimo, ze nadal pracuje w Holandii, choc juz z kims innym, to w Vivarze panowaly najlepsze stosunki miedzyludzkie, z jakimi do tej pory zetknalem sie w Holandii. Rozstalem sie z Contrainem, gdyz nie udalo mi sie jakos pozniej, juz po koncu projektu Vivara odnalezc w innej pracy (normy), nie mniej, gdybym mial mozliwosc powrotu do Vivary, to nawet bym sie nie zastanawial. Jesli chodzi o warunki na kwaterach, to byly okay. Nie spotkalem sie z takimi sytuacjami, ktore sa opisywane. Kwestie umow, rowerow, dojazdow, itp...coz, tez troche dojezdzalem rowerem i nic sie nie zdarzylo. Uwazam, ze wiele zalezy od projektu na ktory sie trafi. Koordynatorow tez w wiekszosci mialem okay.

Ktoś

Czytając te opinie można się przerazić Ale czy faktycznie jest tak strasznie? Ogólnie to nie znalazłam agencji z której ktoś by był zadowolony ale jednak ludzie jadą i pracują To jak jest naprawdę

@Ktoś

Opinie negatywne, w wiekszosci pisza osoby, ktore zostaly wyrzucone z roznych powodow. Jesli sumiennie pracujesz, dbasz o czystosc w domu i szanujesz fakt, ze na zakwaterowaniu ludzie chca odpoczac po pracy, to powinnas byc zadowolona.

Ktos
@Zbigniew

Dokładnie taj jestem zadowolona są godziny są fajne pieniądze I ogólnie zakwaterowaniem jest ok Polecam agencje contrain z czystym sumieniem

@Zbigniew

Nieprawda, zostałem (usunięte przez administratora) pod względem zarobków, po odliczeniu zakwaterowania zostaje mniej niż najniższa krajowa, jak zerwałem z nimi umowę to biuro było chamskie i gburowate, bo wiedzieli że nie bedą już mieli ze mnie zarobków, nie mieli żadnych hamulców, lecieli po bandzie. Nie namawiam, lecz ostrzegam, nie wspomniałem wyżej, że miałem zakwaterowanie w hotelu roboczym gdzie były pluskwy, karaluchy i poniekąd biegały szczury. Żenada, mam zdjęcia i nagrania, po 3 miesiącach gdy każdy zrozumiał że jest oszukiwany na każdym kroku to wszyscy uciekli

@Zawiedziony

Dzień dobry Panie @Zawiedziony Jeżeli ma pan zarzuty co do naliczonego wynagrodzenia lub stanu zakwaterowań, prosimy o zgłoszeniu się w mailu na wsparcie@contrain.pl - chcemy zweryfikować podane przez Pana fakty. Pozdrawiamy

@Zawiedziony

@Zawiedziony czy piszesz o pracy w holandii czy w niemczech? Ja się wypowiadałem o holandii, nie mam pojecia jak jest w niemczech.

Miecio
@Zbigniew

Przedmówca twierdzi, że po odliczeniu kosztów zakwaterowania zostało mu mniej, niż najniższa krajowa. Zetknąłeś się osobiście lub słyszałeś od innych osób z pracy, by takie tu były zarobki? Jakbyś określił ich wysokość w porównaniu do tego, co jest do roboty?A jeśli możesz to najlepiej podaj, ile wtedy płacili, jak dla nich robiłeś?

@Miecio

To zależy o jakiej średniej krajowej pisze przedmówca, bo jeśli holenderskiej, to czasem, szczególnie jak jesteś nowym pracownikiem i jeszcze nie miałeś żadnej podwyżki, to faktycznie bywają miesiące, ze wyjdzie mniej niż średnia krajowa holenderska. Warto jednak wziąć pod uwagę, ze są to pieniądze po odjęciu kosztów zakwaterowania, czyli to co faktycznie zostaje w kieszeni. Średnio mi zostawało ok 1500€, ale to średnia z całego roku, w lato zarabiałem więcej niż zimą, bo wtedy jest więcej pracy.

Kandydatka

Większość wpisów jest o pracy za granicą, a jak to wygląda w Polsce? Poszukują szwaczek, czy jest ktoś, kto był lub jest zatrudniony? Jak wyglądają wypłaty? Czy zakwaterowanie faktycznie jest darmowe?

Genek

Nie wiem co wy piszecie. Pracowałem przez contrain w Holandii, mieszkałem w mieście Someren, koordynatorem była Pani (usunięte przez administratora). Bardzo miła i pomocna. Do pracy jeździłem do Mierlo. Praca spoko, godziny też i pieniądze też się zgadzały, raz w miesiącu zawsze miałem pieniądze na koncie i niegdy się nie zdarzyło, żeby przelew był mniejszy niż 1400 euro netto. Polecam tą agencje

Dawno dawno temu
@Genek

To chyba musiało być wieki temu bo obecnie sytuacja w Contrain jest zupełnie inna. Te negatywne opinie których ostatnio jest tu coraz więcej to najlepszy przykład tego co obecnie dzieje się w tej agencji.

Genowefa
@Genek

1400 netto w tej firmie to chyba wtedy jak pracujesz na dwa etaty. Bo nie znam NIKOGO kto miałby takie zarobki w tej agencji. Może brutto. I może bez odciągnięcia kosztów.

Nowij
@Genek

Hej, te 1400euro netto juz po odprowadzeniu za mieszkanie i wszystkie pozostałe koszty zwiazane z oplatami prowizjami i innymi ?

Baton

W holandii 1400 euro? Omg

damian
@Baton

to ja w Polsce mam 5 i pół koła na ręke

Łucja
@damian

Ale to o czym oni piszą to już po odliczeniach itp czysto na rękę, a Ty liczysz po wydatkach czy przed?

Może 3 lata temu było troche lepiej ale z każdym rokiem jest gorzej

Jola

Witam wszystkich. Mam pytanie czy ktoś pracuje albo wybiera się do pracy w Berlinie przy produkcji pomp do samochodów ciężarowych? Proszę o opinie .Pozdrawiam

Peppi
@Jola

Pracowałyśmy pod tą agencją za 13€ bez żadnych dodatków branżowych, o których było napisane w umowie, mimo że inne agencje dają takie dodatki. Zakwaterowanie za 15€ dzień/os w samym centrum Berlina i dojazd metrem (nie polecam). Do firmy Eva mo lepiej się zatrudnij przez Randstad Berlin, czy inną na miejscu agencje, a najlepiej, żeby to była niemiecka agencja pracy lub aplikuj pod firmę. Praca nie jest taka lekka jak pisze w ofercie, a nawet jest dosyć ciężka dla kobiet. Zero wsparcia koordynatora jesteś sama na siebie skazana. Najgorsza agencja do tej pory, w której byłyśmy.

Uchu
@Peppi

Firma Contrain to jest niemiecka firma. Proszę się pierw doinformować a później pisać. To jest Unia Europejska... Jak się jedzie do obcego kraju pracować, trzeba o tym kraju poczytać, doinformować się. Mieszkanie w przyczepie to nic takiego. W Niemczech Niemcy mieszkają w przyczepach calpingowych na stałe.... Jest mnóstwo takich osiedli na terenie całych Niemiec

@Uchu

To holenderska firma ktora siedzibe ma w Polsce

Zawiedziony

Wy nie wiecie co się dzieje na miejscu jak człowiek po rozmowie z rekrutacją wyjedzie już za granicę albo udajecie, że nie wiecie , nie macie nad tym kontroli. Podejmujecie działanie stwarzacie pozory i próbujecie odpisywac na wiadomości dopiero wtedy jak już zostaną upublicznione szerszemu gronu i "pali wam się (usunięte przez administratora) Rezydent nie ogarnia, chodzi wkurzony i przemęczony przez natłok pracy, na zakwaterowania właściciele sobie wchodzą kiedy chca, używają rzeczy prywatnych w tym ręczników i nie mają z tym problemu. Praca za granicą na wybranych projektach jest od sasa do lasa czasem trafisz na akceptowalne warunki a czasem chcesz uciekac bo nie przestrzegają tam podstawowych zasad wspólpracy, loteria. Z doswiadczenia moge napisac ze na poczatek pracy w Contrain dostaje sie umowy do podpisu ktore sa puste i nie zawieraja podpisu firmy a w tym jest nawet potracenie za zlamanie regulaminu mieszkania bez wpisanej kwoty oraz rozwiązanie umowy o prace! Jesli chcesz zaczac tam pracowac to musisz sie zadeklarowac i podpisac na ponad 80 stronach umowy na dowod ze firmie ufasz ze tego nie wykorzysta przeciwko tobie, dopiero potem biuro w Polsce to podpisuje i odsyła a niektorzy to nawet i tego nie dostali. Kary za zlamanie regulaminu przyznawane sa losowo a stawki narzuca wedle uznania rezydent.Taka lojalnosc w jedna strone. Polityka firmy i podejscie do pracownika sa naganne moralnie, nie maja nic wspolnego z szacunkiem i poszanowaniem praw pracownika. Nie polecam, tam liczy sie tylko ich czysty zysk nic więcej

Witam, jeżeli ktoś planuje zatrudnić się do firmy jako koordynator to przestrzegam. W firmie w Holandii panuje "kolesiostwo" kierowniczka(usunięte przez administratora) który składa rowery a czuje się jakby był prezesem w firmie. Pan (usunięte przez administratora)stosuje (usunięte przez administratora)wśród innych pracowników i straszy wszystkich (usunięte przez administratora)dziwię się ze do tej pory dział HR nic z tym nie robi. Koordynatorzy się zwalniają. Praca powinna być na 18 miesięcy według A1 a w tym czasie trzeba pracować w holandii i masz płacone w złotówkach co jest niezgodne z prawem. Praca na umowie po 40h w tygodniu a pracujesz po 80h z jednym dniem wolnego. Podpisywanie dokumentów w holandii in blanco, wożenie pracowników z covidami po lekarzach narażenie życia i zdrowia, wszystko to się składa w firmę o białych rękawiczkach. Wyzysk i nie przestrzeganie praw pracownika. Zgłoszone do inspekcji pracy.

Contrain

Dzień dobry, Ten wpis zawiera poważne zarzuty, które koniecznie jako firma musimy zweryfikować. Jednocześnie przypominamy, że w przypadku zauważenia podobnych nieprawidłowości, jedyną drogą do wyjaśnienia sytuacji jest oficjalne zgłoszenie na maila wsparcie@contrain.pl. Zajmiemy się weryfikacją sytuacji. Zależy nam na dialogu - tym bardziej zachęcamy do zgłoszenia się na wyżej wspomniany adres mailowy. Pozdrawiamy, Contrain

Zoombie

Piszesz że chcesz założyć pozew Contrain. Jest bardzo wiele osób,z którymi rozmawiałem w Holandii tak samo niezadowolonych z opieki, warunków, (braku) pracy koordynatorów. Może zabierzemy się razem i przegadamy sprawę i złożymy pozew zbiorowy? Podaj jakiś namiar na siebie jak jesteś chętny w ten sposób załatwić sprawę. @ALL: JEŚLI KONTAKTUJECIE SIĘ Z KOORDYNATORAMI,NAJLEPIEJ SMS, ROZMOWY NAGRYWAJCIE. DOKUMENTUJCIE WSZYSTKIE UCHYBIENIA ZDJĘCIAMI I FILMAMI. POZDRAWIAM I NIE DAJCIE SIĘ!

Agencja zapewniała domek, po przyjezdzie okazuje sie, że kwatera zrobiona z blaszanej stodoły u jakiegoś rolnika, w której o 6 rano taka temperatura ze nieda się wytrzymać z gorąca ale za to w nocy takie zimno, że pod kołdrą człowiek się telepie z zimna. W pokojach brak kaloryferów(ciekawe jak tam wytrzymać w zime). W jednym z pokoi nie było nawet okna. Barak/stodoła i trzymanie ludzi jak (usunięte przez administratora) Z koordynatorem brak kontaktu, podstawili młodego chłopaka, żeby przyjmował ludzi by koordynator miał mniej roboty. Para która z nami mieszkała została wprowadzona w błąd z godzinami pracy i pracodawca miał do nich problem, że byli za późno. W baraku smród, bród i robaki biegające po łazience, która wygląda jak w jakiejś galerii handlowej, zero prywatności przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Jak dzwoniliśmy do koordynatora poinformować, że wyjeżdżamy bo nie bedziemy mieszkać w takich warunkach to nie raczył odebrać, oddzwonił jak już byliśmy przy granicy Polsko-Niemieckiej. Cała ta agencja to jedno wielkie kłamstwo i (usunięte przez administratora) Większość co było mówione okazało się nieprawdziwe i niezgodne z rzeczywistością. Trzymajcie sie z daleka chyba, że lubicie się myć w towarzystwie robaków i jak ktoś słucha jak załatwiacie potrzeby w toalecie. Mimo zapewnień, że powyżej 10km dojeżdża się do pracy samochodem i dopłacają za dojazdy na miejscu koordynator zadzwonił zapytać czy chcemy rowery mimo, że do miejsca pracy było 13km i mówili co innego. Jedna wielka kpina.

Klod

Nie zna Pan realiow tego kraju. To wszystko jest normalne. Pan tam nie pojechał pracować jako Professor, tylko pracownik fizyczny. W Niemczech nikt nie jest aż tak bardzo oburzony jak jest brak intymności. Wyjątki tam są jak w każdym kraju. Apropos galerii handlowej. Tam toalety wyglądaja bardzo dobrze, mówię o Polsce. W Niemczech też nie mam zarzutów. Pozdrawiam

Wujek Władek.

Czy ktoś pracował przy produkcji sałatek w Niemczech w Schwamtalu przez Contrain?Jakie warunki pracy,zarobki,jakie kwatery?

@Zawiedziony

Koniec tego przedszkola. Miałem tego nie robić, ale za bardzo się poczuliście @Pracodawca, niedługo możecie się spodziewać że zgłosze sprawę do inspekcji pracy, ponieważ przez miesiąc męczyłem się z insektami przez wybrany przez Państwa obiekt ~ karaluchy, pluskwy, gdzie ja jak i 6 os mamy niezbite na to dowody zdjęcia jak i nagrania. Bójcie się, zaraz zamknom wam agencje

2w3

czy robi ktoś na sortowaniu warzyw w Hoogkarspel ,jak kwatery 2 osobowe pokoje?

Contrain

Dzień dobry , Jeżeli ma pan zarzuty co do opieki koordynatora lub stanu zakwaterowań, prosimy o zgłoszenie się w mailu na wsparcie@contrain.pl - chcemy zweryfikować sprawę.

Magda

Witam. Wybieram się z chłopakiem na ogórki w Maasbree,a widząc te opinie odechciewa mi się wyjeżdżać. Czy ktoś mógłby dokładniej opowiedzieć jak tam jest?

23re
@Magda

robicie już w Maasbree przy ogórkach , i jak robota i zakwaterowanie , hotel pracowniczy czy domki ?

Były Pracownik

Ta agencja to zlep bezbeków w ważnych sprawach zero kontaktu, wiecznie zamieszanie, jedna osoba wzieła urlop i zjechała do Polski po czym gdy wróciła do Niemiec to nie wiedziała że została wyrzucona bo kadry dały (usunięte przez administratora) ta osoba nie miała pieniędzy, czekała na wypłate a tu lipa i 3 miesiące była bezdomna, (usunięte przez administratora) w sprawie zarobków obiecują na czysto zarobki po czym i tak wliczasz zakwaterowanie i masz na czysto 1200€ śmiech na sali a gdzie tu oszczędzić wliczając jedzenie, a gdy chcesz się napić, zapalić to zapomnił że odłozysz jakąs konkretną kwotę, na wszystkim chcą wycisnąc chcą z ciebie ostatni grosz. (usunięte przez administratora)

Anuś

Witam chce wyjechać w środę na magazyn z tej firmy, jakieś opinie? 2023

@Anuś

Jeśli masz ofertę 13€brutto to sobie odpuść, bo maks zarobisz 1600€ - 360€ za zakwaterowanie i na czysto masz 1240€ to są śmieszne pieniądze, nwt nie zaoszczędzisz, chyba że nie palisz, nie pijesz a na same jedzenie wydasz to +/- 500/400€ maks odłożysz. Zastanów się dobrze czy warto

Jagoda

Cześć, interesuje mnie ogłoszenie na specjalistę ds. kadr i płac ze strony. Szczególnie dlatego, że tam oferują hybrydę, a ja jestem właśnie przyzwyczajona do takiej pracy. Nie chciałabym wracać do biura na cały etat, tylko ile tam jest godzin z domu a ile z siedziby?

Paula

Polecam agencję Contrain ,jeżeli ktoś nie był warto spróbować .Pomoc ze strony kordyntora zawsze oraz kadry ,które również wszystko wyjaśniają.Z zakwaterowaniem nie ma problemu jak i ze zmianą miejsca ,aby było bliżej do pracy ????jak najbardziej na plus 7 miesiący i było warto ????

Berlik

Bardzo dziwna opinia, bo ta agencja zazwyczaj jak się dowiaduje, że idziesz na kranka ze złamaną nogą czy cokolwiek innego, to od razu agencja używa twojego wypowiedzenia umowy.

Zostaw merytoryczną opinię o Contrain Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Contrain Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 443.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 252, z czego 46 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Contrain Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Contrain Poland Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Contrain Poland Sp. z o.o.

Contrain Poland Sp. z o.o.