Opinie o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Contrain to Agencja Pracy. Mamy 5 oddziałów biur w Polsce i wielu pracowników terenowych w Niemczech i Holandii. Istniejemy od 1998 roku i od tego czasu już ponad 20 000 osób znalazło dzięki nam pracę! Rekrutujemy m. in. dla takich branż jak logistyka (magazyny), produkcja, ogrodnictwo, przetwórstwo, przemysł, rolnictwo i recykling.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Bezimienny

Witam ktoś polecą tą agencje? Bo chciałbym z nimi wyjechać za granice i nie wiem czy warto, z góry dziękuję ;)

Ewa52
@Bezimienny

Bylam z tą agencją i co do pensji jest ok...wyplata na czas ...minusem jest opłata za miejsce w pokoju ponad 400 euro gdzie wspólne łazienki na ok 10 osób i kuchnie na 20....brak kluczy do pokoi...

Ogórek
@Bezimienny

Jeżeli lubisz mieszkać w przyczepie campingowej, która nie spełnia wymogów normalnego mieszkania w chociażby 10%, kapać się w zimnej wodzie, spać na brudnym materacu z 4 osobami w pokoju o wymiarach 3m2, i to w dodatku bez ogrzewania to zapraszamy

@Ogórek

Wszystkie nasze zakwaterowania w Holandii są akredytowane przez SNF, co oznacza, że muszą spełniać konkretne standardy jakości. Jeśli warunki na miejscu odbiegają od normy, a na to wskazuje komentarz, bardzo prosimy o kontakt na wsparcie@contrain.pl - zależy nam na wyjaśnieniu sytuacji.

@Contrain

Zakwaterowanie przedstawione w tym tiktoku nie jest wynajmowane przez Contrain, choć pracownicy w Baarlo mogą zdecydować, że chcą z niego korzystać.

@@Contrain

W takiej sytuacji można liczyć na zmianę noclegu? Wszystkie zakwaterowania są położone blisko miejsc pracy? W ile maksymalnie osób się w nich mieszka?

@Contrain

Pokoje są zazwyczaj dwu- lub trzyosobowe. Pary mieszkają we dwójkę. Możliwość zmiany zakwaterowania zależy od dostępności miejsc w danym czasie - nie jesteśmy w stanie jej zagwarantować na życzenie, ale zawsze staramy się działać na korzyść pracowników. Jeśli chodzi o dojazd do pracy, to niektóre wynajmowane przez nas miejsca są w odległości dojazdu rowerem, do innych trzeba dojechać samochodem. Na etapie rekrutacji można dopytać o to, gdy juz wiemy na jaki projekt wyjeżdżamy i zakończyliśmy etap formalności.

Bez ściemy
@@Contrain

Na tym profilu są pokazane dwa domy. Czyli mamy rozumieć że ta druga lokalizacja też nie jest wynajmowana przez contrain i pracownicy też mogą wybrać czy chcą z niego skorzystać?

Zuza

Czy ktoś pracował na magazynie w venlo przy pakowaniu chemi gospodarczej ? Jakieś opinie . Dziekuje i pozdrawiam

Słoneczko

Trzymają nas w stodole bez ogrzewania w pokojach, 500€ miesięcznie za łóżko a warunki gorsze niż były. Kontakt z koordynatorem jest tylko wtedy gdy sam zadzwoni z wyimaginowanymi pretensjami o rzeczy które nie miały nigdy miejsca. Pan koordynator zezwala na nocowanie obcych ludzi w zakwaterowaniach agencyjnych. Jednak wielkie kolesiarstwo.

Śmiech na sali

Realne komentarze pokasowane...zostały tylko laurki pochwalne. Odradzam...balagan, menadżerowie z przypadku, pensje glodowe, szkolenia dla wybranych i niemiła pani kierownik hr.

Pomidor
@Śmiech na sali

(usunięte przez administratora) Jak to ktoś wyżej napisał, że premi nie było bo musieli zrobić 25lecie rodziny to na pewno już jej nie będzie przez następne kilka lat, bo Pani z HR nie pozwoli na to aby ktoś wypisywał prawdę na jej temat. (usunięte przez administratora)

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Zadowolona

Jestem pracownikiem firmy Contrain od kilku lat i w mojej opinii jest to praca, w której mogę liczyć na regularną informację zwrotną od przełożonego, dostaję nowe zadania, w których mogę się rozwijać, ale też widzę, że sama firma się rozwija i oferuje nowe możliwości pracownikom. Dodatkowy tydzień urlopu to jeden z przykładów tego jak firma dba o swoich pracowników. W Contrain wiem, że mogę liczyć na wsparcie innych pracowników, a kadra menadżerska ma ludzkie podejście i nie stawia się na piedestale, tak jak to czasem bywa w innych firmach. Przełożona jest otwarta na sugestie i uwagi, wiadomo że nie zawsze wszystko może zostać od razu zmienione, ale wiem że jest otwartość na rozmowy, nawet na trudne tematy. W mojej opinii praca w Contrain jest dla osób, które lubią szukać rozwiązań, wychodzić z inicjatywą i czują się dobrze wśród ludzi. Jeśli ktoś nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, szuka wszędzie problemów i zrzuca odpowiedzialności na innych za swoje błędy, to tak jak w większości firm, tak i w Contrain nie będzie takie zachowanie premiowane.

@Zadowolona

Oho widać, że pracownicy z biura zaczeli bronić swojej ukochanej "rodziny " pewnie za te wpisy będą przyznawane premie w wysokości poklepanie po plecach swojego szefa tylko szkoda, że niewygodne wpisy są usuwane z grupy :) na to zawsze znajdą się fundusze, zaś na premie może być problem Mówi się ze w każdej plotce jest gram prawdy. Lecz spokojnie w internecie nic nie ginie Jeżeli ktoś lubi pracować w takiej atmosferze to brawa dla nich .... Bardzo zabawne są te komentarze, jaka ta firma jest kochana i przyjazna, w dodatku dostajesz za nią pensje WOW!!! Jest to ewenement na skalę światową, ponieważ nie w każdej firmie otrzymasz wynagrodzenie za wykonywanie swojej pracy :)

@Zadowolona

Aż ciekawi mnie z jakiego działu jesteś, może kadry, bo tam to jedynie ma sens coś, pewnie i zarobki, są sensowne i przełożona też, ale zdecydowanie w rekrutacji jest totalny bałagan i widać niekompetencje wielu osób, jeszcze jakoś jak Asia M. była to jakoś to funkcjonowało i miało sens, ale wraz z jej odejściem jest coraz gorzej

Zosia

Taki/taka jesteś mądry/a bo piszesz anonimowo? Brak odwagi żeby się podpisać pod takimi słowami... Obrażanie i oczernianie innych ludzi pod pseudonimem świadczy o niskiej kulturze osobistej i niskim ilorazie inteligencji. Co takiego złego zrobił Ci ten człowiek że tak o nim piszesz?

hm

Pracuję w firmie już dłuższy czas i faktycznie - pracy jest bardzo dużo. Natomiast uważam też, że jeżeli się rozwijasz i jesteś w stanie swój rozwój wykazać, to jest to firma która wynagrodzi i doceni Twoją pracę, np. podwyżką, czy awansem. Dziwi mnie też żal o to, że ostatnio nie było premii rocznej, tak jakby należała się pracownikom jak psu buda, kiedy tak naprawdę to zupełnie dodatkowy bonus. Szkoda, że niektórzy tak bardzo skupiają się na czubku swojej urażonej dumy, że nie zauważają ile jest fajnych aspektów pracy w tej firmie. Myślę że główną zaletą Contrain są właśnie ludzie. Przez kilka lat pracy nawiązałam sporo fajnych znajomości i wiem, że nie jestem w tym aspekcie wyjątkiem. Zupełnie nie mam poczucia, że managerowie to jakaś osobna kasta w Contrain - to są po prostu ludzie. I, jak to z ludźmi - nie zawsze z każdym będzie nam po drodze. Ale to nie powód żeby robić z nich czarne charaktery z bajek Disneya. W poprzednich wpisach widać przede wszystkim emocje i urażone ego.

@hm

1. Premia ROCZNA bo innej nie ma( a raczej nie było, bo tej premii też już nie ma) nie istnieje. Pensje, są żałośnie niskie i ona chociaż jakoś to ,,równała'' 2. Rozwój? możliwość hahahahaaha jesienią została jedna osoba zwolniona po tym jak poszła do przełożonego z informacją, że po kilku latach w firmie nie rozwija się i co dostała w odpowiedzi za kilka dni? Zwolnienie. W sumie jakby nie patrzeć to jest rozwój-zmiana firmy. 3. Pracy jest dużo, ale ilość jest za duża na 1 osobę.

Ktoś coś o pracy operatora maszyn? Wiecie jaka jest kasa na pełen etat? W sieci znalazłem ogłoszenie, ono jest już nieaktualne, ale może obecnie szukają kogoś na taką posadę i chciałbym wysłać cv. Ale właśnie, jaka jest kasa, jak posiadam 6 lat doświadczenia? I ktoś wie, czy nawet jak nie ma teraz pracy na te posadę, to ktoś odpisze, że nie ma oferty pracy dla mnie?

To prawda

Brak realnych celów, przez co brak premii. Beznadziejny system premiowy. Żenada goni żenadę. Management na każdym szczeblu boi się zabrać głos wie, że nic nie wskóra bo tak jest łatwiej i prościej. Siedzą tam po kilka lat w tym zepsutym środowisku udając, że się wszyscy lubią poklepując prezesa po plecach, a każdy każdego obgaduje i donosi.

Zainteresowana
@To prawda

Możecie dokładnie opisać, jak wygląda system premiowy? Beznadziejny, ale dlaczego, jak ta kasa jest naliczana? I te cele, są nierealne, bo wygórowane, czy pracownicy nie mają po prostu narzędzia, odpowiedniej wiedzy do osiągnięcia tych celów?? Dajcie info, ok?

@Zainteresowana

Nie ma żadnych premii

@Nowyzagranica

Witam. Czy jest tutaj może ktoś kto pracuje w miejscowości Kessel ??? Praca przy namiotach, zamierzam się tam wybrać 21 stycznia, ktoś coś powie ?

puszek2321@wp.pl

Witam proszę o opinię praca przy produkcji pisanek w Holandii ( Ospel )jakie zarobki i warunki mieszkalne.

ktos jakies opinie na temat ogorkow holandia?

Joanna

Prawda o pracy w Contrain Zamiast motywacji jest kontrola. Nie ma dyskusji nad rozwiązaniem problemu, tylko ma być tak, jak przełożony mówi. Taka "współpraca" jest bardzo trudna. I nie chodzi o to, że jest ciężko. Wiadomo, przełożony jest od tego, żeby rozdzielać pracę, wskazywać kierunek działań itp. Ale nie chodzi o to, by bezmyślnie, ślepo robić to, co mówi przełożony. Szef też może się mylić. Dlatego inteligentni ludzi odchodzą z Contrain. Tu, gdzie ja pracuję, dodatkowo jest stosowany (usunięte przez administratora). Jednak managerowie nie reagują na to, mimo że są o tym wciąż informowani. Podejście pracodawcy jest takie, że woli potakiwaczy, a pracownicy mogą się zmieniać. W skrócie : Król, dwór i banda potakiwaczy

Najlepszy pracownik
@Joanna

Akurat (usunięte przez administratora)w tej firmie jest na porządku dziennym. Wszystko jest robione w białych rękawiczkach. Nie rozumiem jak taka duża firma pozwala sobie na takie zachowania. Pracownik w tej firmie nie znaczy nic. Ten kto to rozumie to ucieka a reszta zostaję i ślepo podąża za swoim panem..

@Joanna

Dzień dobry, Ta opinia zawiera bardzo poważne zarzuty, które jako firma zawsze weryfikujemy. Działamy zgodnie z wdrożoną procedurą zgłoszeń wewnętrznych dotyczących ujawniania przypadków nieprawidłowości oraz ochrony osób dokonujących zgłoszeń. W Pani komentarzu jest informacja o powtarzających się zgłoszeniach dot. mobbingu do pracodawcy i braku reakcji ze strony managerów – jednak po dokładnym sprawdzeniu możemy stwierdzić jednoznacznie, że takie informacje, która Pani przywołuje, nie wpłynęły żadnym oficjalnym kanałem do tego dedykowanym. Dlatego prosimy o niezwłoczne opisanie przytoczonych sytuacji na skrzynkę wsparcie@contrain.pl. Opinia wyrażona na GoWork jest obciążona możliwością publikacji pomówień, nie może więc stanowić formalnego zgłoszenia, wzywamy więc do jak najszybszego wniesienia wyjaśnień w opisanej kwestii na wspomniany wyżej adres, który obsługuje powołany do tego przez Zarząd zespół do spraw naruszeń. Nie tylko zachowania mobbigujące , ale również zaniechanie zgłoszeń takich zachowań, postrzegamy w Contrain jako niedpuszczalne, a wszelkie takie tego rodzaju sygnały są niezwłocznie sprawdzane. Pozdrawiamy, Contrain

@Najlepszy pracownik

I w tym problem, że to pracownicy odchodzą, a nie toksyczni managerowie. Firma toleruje niewłaściwe zachowania osób zarządzających. Co więcej, bywa że pracownicy pozbawiani są możliwości rozwoju. Uważam, że w naszej organizacji powodem jest ciągle niewłaściwy i niefunkcjonujący system oceny zarządczej, z którym firma po prostu sobie nie radzi. Firma jest ciagle zamknięta na poddawanie i analizowanie swojej własnej kultury organizacyjnej, a szkoda.

Wiarygodny

Nikomu nie polecam jeden wielki wyzysk 14e za dobę za zakwaterowanie

@Wiarygodny

Hej, to jaka jest pensja miesięczna? Te 14 e za zakwaterowanie, to jest za dobę? Za tydzień? I mam pytanie, jakie są warunki lokalowe? Wiecie, jak wyglądają pokoje, ile jest osób na jedną łazienkę? Czy firma zapewnia w tym mieszkaniu internet?

Pensja miesieczna zależy od przepracowanych godzin. Często zdarza się ze godzin jest mało i nie ma co liczyć na ładna wypłatę. Ale jeśli masz przepracowany miesiąc to możesz liczyć na max 1400 euro. 14 e za zakwaterowanie to jest kwota za 1 DZIEŃ.!!!!! większość zakwaterowan są w koszmarnym stanie. W swojej kadencji byłem w 4 miejscach i każde z nich nie było warte tych pieniędzy. Pokoje są różnie ale zazwyczaj 2/3 osobowe. W domach zazwyczaj miałem 8/10 osób i przy tym jedna łazienkę i jedna kuchnie. Więc była zasada kto pierwszy ten lepszy!!!

Uciekam Holandia

Ta firma to jakiś żart. Płacisz za pokój spore pieniądze a na miejscu: brak ogrzewania, brak ciepłej wody. Na mieszkaniu syf. Koordynatorzy nawet nie odbieraja telefonu. Nie wiem po co oni wgl sa. Wszyscy mają nas pracowników gdzieś. Uciekam z tej firmy

@Uciekam Holandia

Dzień dobry, Jeżeli ma Pan/i zastrzeżenia do pracy koordynatorów lub stanu zakwaterowania, proszę o zgłoszenie się do nas poprzez e-mail na wsparcie@contrain.pl - chcemy przyjrzeć się tej sprawie. Pozdrawiam

Kamil

W firmie pracuje mi się bardzo dobrze, super kontakt z osobami w zespole ludzie są świetni jak jedna wielka rodzina życzył bym wszystkim takiego zgranego zespołu

Lilia

Wiecie coś co dzieje się z koordynatorami w Holandi? Bo od tygodnia nie mogę się do nikogo dodzwonić

Fun fakt
@Lilia

Czy u was też tak oszczędzają z ogrzewaniem na mieszkaniach agencyjnych?

Haha

O jakich zmianach Ty mówisz, zejdź na ziemie. (usunięte przez administratora)zakwaterowania tragiczne w zime wiecznie problemy z ciepla woda i grzaniem(piece stare jak swiat) , koordynatorzy nie majacy pojecia o niczym co dzieje sie na zakwaterowaniach i projektach wiecznie przeciazeni obowiazkami (usunięte przez administratora). Na Tiktoku jest filmik z jednym z zakwaterowań w holandii z contarin - polecam sprawdzić zakwaterowanie pod weertem. 1/12 na chorobowym. Na holenderskich umowach jak cos Ci sie stanie to wyplacaja chorobowe za 8h w miesiacu (usunięte przez administratora)Ja mieszkałem na paru zakwaterowaniach w firmie jedno bylo przy granicy niemiecko holenderskiej (usunięte przez administratora) tam jest taki dramat ze glowa mała jezeli chodzi o warunki mieszkalne. Pamietajcie ze jezeli gdzies sa zle warunki na kazdym zakwaterowaniu powinna byc wywieszona kartka z snf ile moze mieszkac maksymalnie osob i macie tam nimery telefonow i adresy email do kontroli z SNF zglaszajcie kazde niedogodnosci szczegolnie jelsi chodzi o ilosc lozek i materacy na zakwaterowaniu.(usunięte przez administratora)

Kacha

Czyli to zamierzone jest, że takie niskie temperatury macie w mieszkaniach? Ile stopni w ciągu dnia pokazuje termometr? Próbowaliście jakoś skontaktować się z firmą? Bo z tego co wiem to prawnie temperatura nie może spać poniżej jakieś wartości.

Ewa52
@Kacha

Ta agencja schodzi na psy....Brak kluczy do pokoi...zimna woda A teraz brak ogrzewania...I za takie warunki płaci się ponad 400 euro... Spadam z tej agencji i nigdy więcej....

@Ewa52

Dzień dobry, Prosimy o napisanie do nas wiadomości na wsparcie@contrain.pl. Ta opinia zawiera informacje, którym chcemy się przyjrzeć i je zweryfikować. Pozdrawiamy

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Malgocha

17.12.2023 10:12

Malgochaikona wywiad

Mam na imię Małgorzata. W wieku 55 lat musiałam zmienić radykalnie swoje życie. Współpracę z agencją Contrain zaczęłam w tym roku. Jestem pracownikiem tymczasowym, obecnie zatrudnionym w Holandii.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega? Napisz, co robisz na co dzień w firmie, czym się zajmujesz?

Malgochaikona wywiad

Do tej pory brałam udział w trzech projektach, gdzie wykonywałam prace fizyczne. Pierwszym z nich był zbiór truskawek w szklarni, drugim była praca na sortowni a trzecim praca przy pakowaniu sałatek.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Malgochaikona wywiad

Z agencją współpracuję od roku.

Czy polecił(a)byś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Malgochaikona wywiad

Zdecydowanie poleciłabym współpracę z tą firmą. Obecnie wyjeżdżam do pracy z koleżanką poznaną właśnie na jednym z wyjazdów. Razem podróżujemy i pracujemy na tych samych projektach.

Wskaż dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Malgochaikona wywiad

Wynagrodzenie zawsze wypłacane jest na czas. O bezpieczeństwo i ochronę pracowników dbają koordynatorzy, którzy są bardzo pomocni. Biuro pośrednictwa pracy znajduje się w moim mieście, dlatego zawsze mogę tam podejść lub przyjechać, by osobiście załatwić ważne sprawy. Dodatkowo firma daje dostęp do portalu pracowniczego z paskami wynagrodzeń, dzięki czemu mogę kontrolować swoje wypłaty.

Wskaż dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Malgochaikona wywiad

Czasami trudno jest się dodzwonić do firmy. Koordynatorzy często się zmieniają, co wprowadza lekki zamęt. Czasem przeszkadza mi to, że ani ja, ani firma nie mamy wpływu na liczbę godzin do przepracowania w danym projekcie. Przykładowo w trakcie jednej pracy z 6 dni pracujących, mogłam przepracować tylko 2 dni, ponieważ takie akurat było zapotrzebowanie.

Malgochaikona wywiad

Ze względu na to, że jest to fizyczna praca tymczasowa, raczej nie ma możliwości rozwoju.

W jakich szkoleniach, organizowanych przez tę firmę, brałeś/aś udział?

Malgochaikona wywiad

Brałam udział w szkoleniu BHP na początku pracy.

Czy pracodawca wywiązuje się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie jest zgodne z ustaleniami?

Malgochaikona wywiad

Biorąc pod uwagę to, że firma Contrain jest pośrednikiem pracy, to tak wywiązuje się.

Malgochaikona wywiad

Poprawiłabym pracę niektórych koordynatorów. Poszczególne osoby odstają zachowaniem i stosunkiem do pracowników od tych, którzy z zaangażowaniem wykonują swoją pracę. Uważam, że można by poprawić szybkość komunikacji telefonicznej. Tak, jak wspominałam, dobrze by było, gdyby firma lub pracownicy mieli wpływ na liczbę przepracowanych godzin.

Malgocha

Byłam z tą firmą na różnych projektach. I będę ! Ten ostatni projekt Hessing strasznie kiepski ale sama agencja bardzo polecam. Koordynator p.Patryk S - poproszę dla niego o podwyżkę ! Naprawdę robią wszystko aby ludzie byli zadowoleni. Nie na wszystko maja wpływ .Na zachowanie ludzi też

@MATT

Możesz więcej info ?

Contrain

Dzień dobry, Bardzo prosimy o kontakt na maila wsparcie@contrain.pl w celu weryfikacji i wyjaśnienia sytuacji. Pozdrawiamy, Contrain

Zostaw merytoryczną opinię o Contrain Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Contrain Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 443.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 252, z czego 46 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Contrain Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Contrain Poland Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Contrain Poland Sp. z o.o.

Contrain Poland Sp. z o.o.