PRAN

Opole

Opinie o PRAN

anonymous

witam czy ktos jedzie z Pranu na 27 iistopada do pakowania ziułek itp chyba do VENLO

Paulina

Ostatnio na serwisie gowork pojawił się wywiad z osobą pracującą w PRANie @iza, odnośnie procesu rekrutacyjnego, o który pytałam wcześniej, jak Ty oceniasz swój? Z wywiadu wynika, że są one dość zróżnicowane, trudno było dostać akurat tę pracę?

iza

Witam :) czy pracował ktoś na pakowaniu ciastek w Ochten?

Paulina

Obecnie PRAN wrzuciła do sieci wiele ofert pracy. Czy można wyróżnić jakiś wspólny schemat procesu rekrutacyjnego, który w pewien sposób zawsze jest tu realizowany - niezależnie od stanowiska?

maciej

Witam, jest ktoś na naczepach w firmie Burgersgroup ?

Paulina

@Asa byłaś dokładnie w takiej sytuacji? Jaki finał miała ta sytuacja - czy zapewniono Ci prace? To bardzo ważne dla wielu osob, które myślą o takiej pracy po raz pierwszy.

Asa

PRANU NIE POLECAM. lepiej odrazu wybrac sie do COVEBO,bo i tak z pewnoscia Cie tam skieruja. A pran ciekawych ofert nie ma... Wysylaja do pracy a na miejsu okazuje sie ze nikt nie wie o Twoim przyjezdzie.wszyscy zdziwieni. Musisz jechac busem, ktory oni Ci polecaja. W konsekwencji sa to busy na wykonczeniu i trasa zamiast 12 godz trwa 16-17 h. Porazka. Pozdrawiam

anonimmm

witam, ktos pracuje na ciastkach w ochten i noze powiedziec jak tam jest, jak z godzinami?

Luka

Witam mam pytanie czy pracowal ktos w Revicon w holandi ?I byl zatrudniony przez firme Covebo Zeist ?Moze mi powiedziec jak to wyglada

Basieek

Witam chcę wyjechać z chłopakiem do pracy przez firmę PRAN do Holandii. Jak warunki mieszkaniowe ? Czy są wypłacalni?

Paulina

@Woju mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedź na swoje zapytanie. Pracował ktoś?

Woju

Witam może ktoś pracował na krawedziarce? Przez te agencje? Jeśli tak to proszę o opinie Z góry dziękuję

Paulina

@DaVid a jaka praca Cię interesuje?

DaVid

Czesc co powiecie o firmie PRAN. Oczywiscie zaznaczam ze mieszkam w NL. Chodzi mi glownie czy sa wyplacalni.

Paulina

@kroolik a wcześniej wyjeżdżałeś przez PRAN? Czy to był Twój pierwszy raz?

Julian Tuwim

Nie Pran Pana umieścił w Droomgardzie, lecz agencja, dla której Pan pracował. Śle pod oskarżenia pod zły adres.

kroolik

jonasz - podpisuję sie pod tym rękami i nogami. Zapamiętajcie, jak usłyszycie nazwę DROOMGARD to omijajcie z daleka!!! W tym gettcie jest tak jak opisał jonasz, jeszcze można dostać w papę za wszystko a nawet kosę pod żebra. W tamtym roku pocieli policjantce twarz nożem jak przyjechała na interwencję. Mój ziomek widział tego ćpuna jak go zakuwali to we czterech nie mogli go zglebować tak był naćpany. Przenieśli nas po miesiącu na Osterhout. Też pracowałem na rhenusie ale jako picker, na shippingu też bym się zwolnil. Tak, droomgard to najgorszy syf w NL gdzie płacisz 80€/tydz za mieszkanie w baraku z PATOLOGIĄ dookoła. To był ostatni raz, jak wyjechałem przez Pran

Paulina

@Maestro, może w takim razie dobrze byłoby zgłosić taką sytuację?

Maestro

Witam, opiszę pokrótce swoją historię. Zaaplikowałem na pewną ofertę tej firmy i zostałem skierowany do agencji Covebo. Przekonywała mnie przede wszystkim opisana w ogłoszeniu możliwość pracy w nadgodzinach i stosunkowo tanie zakwaterowanie (55 E). Konieczny był wyjazd własnym samochodem, ale obiecano mi zwrot za kilometrówkę. W ogóle kontakt z rekruterką zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Tak jakby na prawdę zależało tej Pani na moim wyjeździe. Niestety szybko się okazało, że życie to nie bajka i wszystkie nieciekawe doświadczenia z poprzednich agencji okazały się zsumować w tej jednej. Na miejscu okazało się, że koszt mieszkania to 100E na tydzień, nie ma możliwości pracy w nadgodzinach, zwrot za paliwo należy się powyżej 15 kilometrów w jedną stronę (do pracy 22km, więc należał mi się zwrot za 7km w jedną stronę). Na prośbę o przeniesienie do innego zakładu dostałem informację, że kompletnie nie ma takiej możliwości, bo jest poza sezonem i nie ma pracy. Dodam tylko że w tym czasie przyjechało kilku nowych pracowników na firmową kwaterę. Szybko policzyłem, że na czysto miałem szansę na zarobek 500-700 Euro miesięcznie, dlatego też moja współpraca z tą firmą zakończyła się po 3 dniach pracy, mimo iż praca sama w sobie była bardzo ciekawa i niezbyt ciężka. Nie wiem czy jestem tylko wyjątkiem, ale nie mogę powiedzieć dobrego słowa o PRAN'ie. Wszystkie informacje, jakie od nich otrzymałem przed wyjazdem okazały się kłamstwem. Pozdrawiam i odradzam.

Funky

witam mam pytanie odnosnie zakładu w Deurne asortyment sportowy mam tam pojechac jako operator wozka widlowego reachtruck powiedzcie jakie zarobki godziny sa? warunki mieszkaniowe bo slyszale o jakims parku z gory dziekuhe i pozdrawiam

Nemo
@Funky 19.01.2017 16:57

Witam.Moj znajomy tam pracuje. Jest dobrze. Sa godziny, a to najwazniejsze. Jak to w kazdej robocie. ... jak ktos chce pracowac to prace ma. Jedz i przekonaj sie sam.... ja polecam.

Konradh

Pracował ktoś kiedyś w Nijmegen przy myciu plastikowych skrzynek dla firmy HFS Logistics? Chętnie poznam opinie osób które już tego doświadczyły, ja być może wyjadę w najbliższy weekend. Pozdrawiam!

Faust
@Konradh 03.11.2016 12:01

Czesc. Ja tam właśnie sie wybieramy, dowiedział es sie czegoś , jeśli tak to poprosze o wskazówki. Faust.

xxx

Hej, ale jakich zarobków można się teraz spodziewać?

YR1

Heh. Byłem zainteresowany pracą tam. Ale jeśli to ma wyglądać tak, że wypożyczalnia sprzedaje mnie do innej wypożyczalni to TY. Ponadto praca w Holandii to jakaś porażka, to jest banda kazirodczych, pedalskich oszołomów. Wymagania Bóg wie jakie, a traktowanie jak czarnucha w czasie wojny secesyjnej. Pracowałem w Holandii i napiszę szczerze: szkoda czasu. Lepiej już jechać do Pani Angeli lub do Austrii. Ba, Belgia jest normalniejsza. Co do PRAN - Pocałujcie mnie w d.....

Szukające

Mam pytanie odnośnie pracy w Utrechcie na produkcji, da się tam jakoś wytrzymać czy jest podobnie jak w tych najgorszych opisywanych miejscach wcześniej? Obraz firmy jaki wyłania się z powyższych wpisów to masakra, i mimo iż mam nóż na gardle, to chyba jednak wole zostać w Polsce i wziąć prace za 6 złotych na godzine.

jonasz

Pracowalem przez Pran Gliwice. Wiec tak wyjazd do Rhenusa, juz ze 2 lata tam pracowalem i bylo ok. Wiec wyjechalem znowu w sobote o 17. Bylem na miejscu wczesnie rano. Kierowca zostawil mnie pod brama. Okazalo sie ze to zly adres. Caly adres wyslany z biura byl bledny i niby mialem zasuwac 3 km. Wiec przez 40 minut dzwonie do koordynatora obiektu. Wkoncu odebral. Sam nie wiedzial gdzie to ale wkoncu znalazl i laskawie oznajmil ze nie musial tego robic itd. Za chwile domek, ktory okazal sie zwyklym campingiem. Ciasne to jak moja kuchnia. maly salonik i 3 pokoju. Niby jestem narazie sam, ale otwieram inne pokoje a tam rozwalona torba, szaszetki z herbata, buty, papiery zwykly syf. Drzwi trzymaly sie na jednym zawiasie. Cae drzwi w dziurach, to samo stolik, zniszczony, a z lodowki drzwi mozna bylo przesunac i wyjac. Wszystko zniszczone. Ale ok dam szanse mielismy tam mieszkac tydzien i przezut na lepszy obiekt. O 14 w biurze mialy byc podpisane umowy. Mialo byc nas w sumie piecioro. Okazalo sie ze pod recepcja jestem tylko ja a zaden z 3 koordynatorow nie wie o co chodzi. I wtedy uslyszalem gadanie rzeczy w stylu "poczekajmy na Magde", bla bla bla i inne bzdety, wkoncu sie zdenerwowalem i powiedzialem ze mam gdzies takie traktowanie pracownika. Szybko sie spakowalem i po kolejnych problemach z kierowca, ktory wczesniej otrzymal bledny adres wrocilem do PL. Tak naprawde nikt nic tam nie wie, wzrusza ramionami i powiedza ze nie maja pojecia. Wrocilem do PL. i zgnoilem ich w tym biurze. Zaczeli mnie przepraszac bla bla inne bzdety. itd ale nic mi nie zwroci zainwestowanych pieniedzy w przejazd. Chwile pozniej gadalem z kumplem, on tam mieszkal wczesniej tez krotko. Powiedzial ze bardzo dobrze zrobilem wyjezdzajac od razu. Najwieksza polska patologia siedzi wlasnie w tych cempingach, powybijane szyby to tam norma, do tego bijatyki co weekend i wlamania. A i zapomnialem o dziurze w podlodze i telewizorze z lat 80tych a to wszystko za 80 euro tygodniowo. Wiec nic nie zarobilem tylko wydalem 280 +270 zl na transport, a za wszystko otrzymalem tylko przeprosiny. Otoz pran jest to najwiekszy naganiacz trzody w PL. Ich zadaniem nie orgaznizowanie pracy, tylko wyslanie kretynow na okropne domki, karac ich haraczem 80 euro tygodniowo za masakryczne warunki mieszkaniowe. Gdzie nie ma internetu. Aha a na shiping czyli najgorszy dzial w robocie. Taki dzial gdzie ludzie zwalniaja sie po 2 godzinach wyslali mnie 3 dni w rzedu. Podczas gdy ostatnim razem najwieksi pakerski pracowali tam raz na 2 tygodnie. Wiec prosze bardzo jechac z Pranem, wydacie pieniadze, nic nie zarobicie a tylko stracicie, a na koniec dostaniecie haslo "mogl pan tam mieszkac dalej az do przeprowadzki" no LITOSCI. NO MORE HOLLAND.

mario

Hej polecacię tą agencję jako pierwszą na wyjazd? chciałbym w lipcu wyjechać na stałe. moje gg: 954490

ewa

inne firmy za łóżko wołaja 65 euro

bob

cos na temat pracy jako spawacz ,,,czy warto z ta agencja zaczynac, jakie warunki ,,czy placa ,,,dzieki za odp

Sefi

Wybieramy się 8.05 na kanapki do Losser, ktoś może się wypowiedzieć?

M

Witam , czy ma ktos aktualne opinie na temat pracy przez Pran na sortowni owocow ? jakie sa warunki pracy ? czy pracuje sie caly tydzien czy moze 3 dni ?? i jak wygląda zakwaterowanie. Piszcie ludzie drodzy !! :)

ewa
@M 28.04.2016 10:46

nie gwarantują godzin Pani powiedziała że ludzie chodzą do pracy hmm drogie noclegi za łóżko na tydz 95 euro

Mika

Hej pracował ktoś z Was może w ZEIST PRZY UKŁADANIU KOMOZYCJI KWIATACH NA I TRAWNIKÓW w firmie SEMPERGREEN ?

MałaMi

Ma ktoś jakąś świeżą opinię na temat agencji ?

PACZOREN88@WP.PL

PRACOWAŁEM Z FIRMA PRAN W IDL LOGISTYK TILBURG TOTALNA BEZNADZIEJA SCIAGAJA LUDZI IM WIECEJ TYM LEPIEJ DLA NICH A JAK NIE MA PRACY TO ROBIA DWIE ZMIANY I INNE NARODOWOSCI PRACUJA 8 GODZIN MAXC W DZIEN A POPOLUDNIE 3 GODZINY SMIECHU WARTE ZAROBKI TO TYGODNIOWKA RAZ 120 RAZ 200 RAZ 90 RAZ 150 BEZNADZIEJA A ZA MIESZKANIE DOJA CZY PRACUJESZ CZY NIE JAK CHCESZ ZAROBIC TO Z NIMI NIE JEDZ POWAZNIE PISZE

jan

witam. czy ktoś był w pomidorach w massbree i mógłby coś o tym powiedzieć ? czy ciężko, jak z godzinami pracy ?

rabbit

Ja juz byłem w tamtym roku przez pran na niecałe 3mies. i mam zamiar jechac znow. Pracowałem w magazynie Continental. Zarobiłem dobrze, jeszcze za urlop mi przysłali 450 Euro. Warunki mieszkaniowe ok, tylko pralki w domku nie było i do sklepu daleko a samochodem raz w tyg. moznabylo jechac ale jak ktos jedzie zarobic to nie narzeka tak jak ja.

Grzes

PRAN rekrutuje dla Tempo Team i Randstad. IDL Logistick Tilburg wstepnie nie polecam. Gwarantuja 120 godz na miesiac i sa szanse ze wiecej nie bedzie.120 czyli 3 tygodnie po 40 godzin a tydzien na domku. Bylem tam przez tydzien skuszony oferta 10.25 na wozki widlowe. Po tygodniu dostalem propozycje Orderpicker stawka 9,25. Mieszkanie mialo byc 17 km od firmy.. Hmmm.. Okazalo sie ze osrodek kempingowy jest 46 km od IDL Tilburg. Mieszkam w sumie ok 80 km od Tilburg a wiec wrocilem do domu po 8 dniach nie zarabiajac nic.. Powodzenia.. w razie pytan moj email: smoki9@op.pl

wolfmen99
@Grzes 12.11.2015 11:45

Odradzam,podczas rozmowy z koordynatorką PRAN jest pięknie i kolorowo pózniej kolory bledną.Firma Pran sprzedała mnie do rastadu czytaj sranstad,ani praca ani godziny nie pasowały do opisu pań koordynatorek,zwykła ściema.Zakład kuehne&nagel w Zaandam magazyn zwrotów omijajcie szerokim kołem,kołhoz,zero godzin i ja swojego psa lepiej traktuje niż zmazuchy z tej firmy.Jak najdalej od Zaandam!!!

wolfmen99
@Grzes 12.11.2015 11:45

Rekrut SWD

Witam opłacalny jest wyjazd z PRAN mam 22 lata i doświadczenie jako order picker w AH DC???

zainteresowani praca

możecie coś napisać o zbieraniu zamówień w Walwijk? lub o pracy przy pakowaniu kanapek? praca od 2.11 lub 9.11

leonka

jesli chodzi o prace w ID logistic nie polecam nie ma godzin, praca po 3 dni w tyg, mieszkanie w domkach kempingowych ogrzewanych piecykiem gazowym, Jesli macie pyt to piszcie

pankracy

9 godzin wnpracy - 8 pracujesz 3 przerwy, co dwie godziny. Powyżej 1000 euro zarobisz na miesiąc na reke. Co do tego czy ciezko czy nie, to zalezy od ciebie i od stanowiska na ktorym stoisz. Cięzko jest, ale to nie jakis kołchoz.

Milka

Witam.Czy ktoś może mi coś napisać o pracy przy pakowaniu i filetowaniu drobiu w Hoogeveen? Wybieram sie tam i niewiem co mnie czeka.

oll

Jak w Utrechcie w sklepie internetowym? Ktoś, coś?

s

Zamiast wypisywać głodną oczywistość, o której każdy wie, napisz konkretnie - co zrobili nie tak w biurze, gdzie pracowałeś, jaką stawkę miałes i ile godzin. A nie pier* o tym jakimi niewolnikami jesteśmy. Lepiej mieć te pare euro niż gorzej zapie* w pl za 5zł/h. To, że biura zarabiają na nas, nie wiadomo od dziś.

nea
@s 09.10.2015 20:21

Dziwne bo wczoraj bylem w tej agencji i jakos nie widzialem zeby bylo brudno, nieschludnie.. Pelny profesjonalizm jak dla mnie... Jedyne co jest slabe to to, ze jak sie jedzie 1 raz to wymuszaja jazde swoim busem.. No ale coz.

Grzes
@nea 10.10.2015 11:23

W PRAN jest OK. Czyste biuro. Mila profesjonalna obsluga. W razie problemow jak najbardziej probuja pomoc. Tylko ze w Holandii juz wyslany przez PRAN pracujesz zazwyczaj dla Randstad lub Tempo Team. Te dwie firmy sa w trakcie laczenia sie. I tu sobie juz mozesz dzwonic i pisac maile i SMSy do woli. Obsluga z PRAN nie ma na to wiekszego wplywu. Pracowalem 5 lat w Anglii dla agencji i 2 w Holandii. Mam wiec pewna skale porownawcza. Moze ja i 5 osob ktore przyjechaly do pracy w IDL Logistic Tilburg i trafily na osrodek wypoczynkowy zle trafily. Niemniej jednak cala szostka po tygodniu odjechala bez pracy. wiecej info email: smoki9@op.pl

Ciekawski

Dla tej firmy rekrutacyjnej ważne są tylko pieniądze za rekrutowaną ,,skórę".Często nie potrafią pracownicy tegoż biura określić warunków współpracy : czy pracownicy mają odpowiednią liczbę godzin w danej firmie . Czy będą szkoleni i czy ktoś im za to zapłaci. Czy to praca ciężka fizycznie . Dlaczego ciągle rekrutują na tą pozycje. ITD ponieważ są tylko pośrednikami, którzy sprzedają usługę -z rekrutowaną osobę innej agencji pracy a ta wypożycza właściwemu pracodawcy - który płaci agencji wypożyczającej a ta z kolei pracownikowi po odtrąceniu prowizji. Po drodze wypożyczania ( sprzedawania bo to za pieniądze się dzieje ). Można powiedzieć że to współczesna forma niewolnictwa - zalegalizowana traktująca człowieka jak towar. Dlaczego towar? Bo liczą się cechy jak na przykład batonik - opakowanie , zawartość , zadowolenie z konsumpcji lub nie; u rekrutowanego - mięśnie , inteligencja- cechy towaru które trzeba wypunktować : wiek, płeć, wygląd ostatnio .Taka rekrutacja narusza prawa do godność człowieka (1)w europie jest jeszcze tolerowana w US CAN zabroniona . No ale mamy kapitalizm - kto ma pieniądze ma władze( kto daje prace ma władze ). Wykształcony pracownik agencji rekrutacyjnej ma większa świadomość zarządzaniem tym procesem rekrutacji (2)większość i to widać nigdy nie pracowało za granicą albo jest niedouczonych. Bo nagminnie popełnia błędy w umowach kierowania . Ostatnio widziałem profesjonalizm w Gliwicach - oblepione kawa biurko, brudne umazane krzesło i przy osobach umówionych prywatne teksty i plotki. Posprzątajcie to biuro bo syf tam i w dokumentach to samo. Kłamiąc ludzi róbcie to bardziej przekonująco nie używajcie do budowy odpowiedzi,, jest dużo pracy '' tylko po przyjeździe zastanie Pana /Panią pasmo nie ustających sukcesów które zrekompensują czas oczekiwania na możliwość pracy. Karmić się optymizmem na śniadanie , obiad, kolacje i przeżyciami obcowania w innej kulturze. Być pozytywnym głodnym . Lub po przyjeździe dowiedzieć się że jest praca ale skandaliczne patologiczne warunki pracy harówa i Auschwitz Birkenau gdzie trzeba codziennie walczyć o przeżycie i po pracy z stresem ,zmęczeniem - nie do odpisania niektórzy mdleją i słabną , traktują ludzi bez godności człowieka jak towar. A później inni przyjadą ... Bo po co zmieniać środowisko pracy nap poprzez rekrutowanie normalnych ludzi..bo pieniądze są z nowych...

Iza

Stanowczo odradzam tą agencję pracy . Najpierw mówią,że przyjmują Cię do pracy a potem okazuje się inaczej.. Albo się słyszy tekst typu : Jak Pani ma własne mieszkanie , to nie możemy zaoferować Pani nic.

LOKATORBart

wyjechałem z PRANEM dwa razy i jestem zadowolony gdyyz osoba kontaktowa pełen profesjonalizm wszystko na najwyższym poziomie dograne na ostatni guzik , mam nadzieje ze nie skończy się moja wspópraca z ta agencja

Chill

a nie wiecie jak ten projekt z Pranu? Praca w Utrechcie, w sklepie internetowym. Ciągle ściągają osoby do pracy. Rzeczywiście mają dużo godzin? Ktoś się orientuje?

en

jakie wyrównanie? nic nie wyrównują, siedzisz na domku i wydzwaniasz z zapytaniem, kiedy w końcu będzie praca. mówie o id logistik w tilburgu.

jajo
@en 06.10.2015 22:45

zgadza sie nie ma co jechac do ID do pracy w tilburgu bo jest tam kicha bylem i sam moge powiedziec od maja do sierpnia i przyjechałem z 400 moze 500 euro bo godzin nie bylo

Aa
@jajo 15.03.2017 10:43

Ja tez mysle nie jedzccie przez ta agencje chyba ze macie za duzo kasy... Bo kasy t o wiecej wydasz niz zarobosz Dramat lacxony z Covebo. Pzewoznik ktorym jrdziesz DRamat.prostak z wlasn ym busem ktory jest niedoinwestowany umyslowo tylko cala droge pinka na telefonie i glupa tnie.

jaa

ale pozniej i tak bedzie wyrownanie, przeciez za darmo ci nie zaplaca haha

ddd

zaproponowano mi prace w pran. Pan z biura poinformował ze w przypadku braku godzin i tak miesiecznie placa za 120 godzin, i jest to gwarantowane. Czy ktoś moze potwierdzic tę informację? Oferta dotyczy pracy przy pakowaniu sprzetu elektronicznego w Tillburgu,

Zostaw opinię o PRAN - Opole

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PRAN