Opinie o Pajmon CPT sp. z o.o. w Rybnik

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Pajmon CPT sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pajmon CPT sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pajmon CPT sp. z o.o. w Rybnik

Kandydatka

Ubiegałam się o stanowisko Managera Rekrutacji w tej firmie i niestety moje odczucia są raczej negatywne. Już na wstępie nie mogłam dostać się do biura, po kilku chwilach dopiero jeden z pracowników wpuścił mnie do środka, po czym znowu zamknął drzwi ???? Pierwszy raz spotkałam się z tym, żeby firma zamykała się na klucz w godzinach pracy, ale mniejsza o to, może mają taką politykę. Większe zdziwienie było już podczas rozmowy kwalifikacyjnej, którą przeprowadzała sama Pani Manager rekrutacji ????. Dawno nie rekrutowała mnie tak niekompetentna osoba! Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze, ale na pewno nie była to rozmowa rekrutacyjna. Ku mojemu zdziwieniu dowiedziałam się, że Pani Manager zarządza osobami, które nie lubią swojej pracy!! ???? Pytanie czy nie jest to spowodowane nieodpowiednim doborem kandydatów co może być skutkiem "profesjonalnych" rozmów kwalifikacyjnych w tej firmie? Osobiście uważam, że praca w działach HR jest super i znam mnóstwo osób, które lubią to robić, szkolą się i rozwijają w tej dziedzinie. Nie rozumiem więc dlaczego w firmie która w zasadzie opiera się na dziale HR pracują osoby, które swojego zawodu nie lubią. Wracając do samej rozmowy rekrutacyjnej, myślę, że kończącym momentem mój proces rekrutacyjny w tej firmie było pytanie Pani Manager o moje oczekiwania finansowe. Wydaje mi się, że moje cv nawet nie zostało okazane szefostwu, bo Pani Manager sama tyle nie zarabia. A moje oczekiwania nie były z kosmosu.???? Szkoda, firma wydawała się być naprawdę fajna, z perspektywą dużego rozwoju, bo uważam, że to ich czas.. Życzę dobrze, ale nie wróżę niestety nic dobrego z taką kadrą. Polecam szefostwu pomyśleć o optymalizacji kosztów zamiast ich minimalizacji zanim będzie za późno :)

xxxxxxx
@####

Pani Manager jest okropna i fałszywa. Wyzywa pracowników. A atmosfera w firmie jest fatalna. Zero szacunku do pracownika. Nikt dłużej tam nie pracuje, rotacja pracowników ogromna.

Ludmila

Polecam tę firmę, są profesjonalni, wypłaty na czas i współpracuję z nimi od przeszło roku, mili koordynatorzy.

@Julia

Pani Julio w innych komentarzach zarzuca nam Pani zapłacenie za niskiego ZUSU, a wg informacji jakie Pani podaje ZUS został naliczony prawidłowo. Zarzuca nam Pani (usunięte przez administratora)podatkowe. Jeśli jakieś sprawy są niewyjaśnione bardzo proszę o kontakt z koordynatorem. Przy zatrudnianiu kilkuset osób nie jestem w stanie sprawdzić po samym imieniu wszystkich dokumentów. Jeśli zgłosi się Pani do nas, podając dane, nie częściowo anonimowe forum będziemy w stanie sprawdzić dokładnie Pani dokumentację. Co do blokowania telefonów to nie ma takiego procederu, numer telefonu pracownika mógł się zmienić. Jeśli pracownik o takim fakcie nie poinformował to przepraszamy, absolutnie nie powinna się taka sytuacja wydarzyć. Była sytuacja z zablokowaniem numeru telefonu, ale to ze względu wyjątkowy poziom agresji słownej wobec pracownika. Na inwektywy w stronę naszych Pracowników nigdy nie będzie naszej zgody.

Nataliia

Firma nie dba o interesy pracowników. Pracowałam od maja do do końca października, wsparcia dla pracowników nie ma. Potrzebowałam dokumenty dla Urzędu Pracy które można zrobić w ciągu jednego dnia, agencja powiedziała że zrobi w ciągu 7 dni robocze, minął miesiąc i jeszcze czekam na te dokumenty. Na koniec roku zamiast pitu dostałam IFT-1R, ponieważ agencja pomyślała że nie jestem rezydentem Polski, informacja była dostarczona że jestem rezydentem Polski przy zatrudnieniu mnie do pracy. IFT-1R jeszcze nie dostałam ponieważ agencja jak zawsze rozwiązuje tą sprawę. Czekam na IFT-1R żeby przekazać sprawę do prawnika. NIE POLECAM!!!!

@Nataliia

Proszę skontaktować się z biurem kadr, oraz zgłosić od razu, ze koordynator nie odpowiada na wiadomości.

Tymek Nowy wpis

Wrzucili ogłoszenie że szukają pracowników zajmujących się rekrutacją i trzeba znać ukraiński albo rosyjski. Dodatkowo szkolenie z zakresu marketingu. Nie ma nic o umowie. Na początek okres próbny trzy miesiące czy zlecenie na miesiąc? Przydałby mi się info jak było na rozmowie kwalifikacyjnej.

@Nataliia

Przepraszam, pracowałem do końca listopada. O zwolnieniu ogłoszono 1 grudnia, ale jak się okazało, agencja przestała płacić 29 listopada składki ZUS ((jednocześnie przez tydzień udawali, że nic nie wiedzą i próbowali dowiedzieć się, co się dzieje i dlaczego pracownicy zostali zwolnieni...

@Nataliia

Pani Natalio nie mamy wpływu na działanie urzędów. Jeśli dostajemy informację, że na dokument należy poczekać 7 dni to musimy na niego czekać 7 dni. Niestety nie jesteśmy w stanie takich rzeczy przyśpieszyć. Proszę o informację czy dostała Pani IFTR, czy nie. Raz pisze Pani, że otrzymała Pani ten dokument, później, że nie. Bardzo prosimy o kontakt z Pani koordynatorem, niestety na podstawie samego imienia nie jesteśmy w stanie wywnioskować o kogo chodzi :)

@@pracodawca

Na dokument dla urzędu czekam z 15 lutego i do dziś nie dostałam dokumentu. Dostałam wiadomości od koordynatora że dostanę IFT-1R na e-mail albo na adres zamieszkania, ale nie dostałam żadnego pisma na e-mail oraz na adres zamieszkania. Koordynator nie odpowiada na moje wiadomości.

@pracodawca Nowy wpis
@Nataliia

Mi tam się spodobała oferta dla dojarza, wydaje się być to spokojna praca, a spokój cenię sobie przede wszystkim. Na stronie piszą, że praca odbywa się również w niedzielę, bo wiadomo krówki dają mleko nawet w weekendy:). Ale czy wtedy za te dni można dostać jakieś lepsze wynagrodzenie? Gdybym chciał mieszkać w zakwaterowaniu firmy sam to napiszcie czy da radę.

@pracodawca Nowy wpis

Początkowe wynagrodzenie nie podlega negocjacji, jednak wypłacamy premie zaangażowanym pracownikom. Proszę się skontaktować przez formularz na stronie, żebyśmy mogli zaproponować jak najlepsze warunki!

Mają teraz w swojej ofercie prace dla ślusarza-montera. Praca od 7 do 15 z możliwością wzięcia dodatkowych godzin. Stawka 30 zeta na rękę ale te dodatkowe godziny mam nadzieje że lepiej płatne przynajmniej 50%. Ktoś mi potwierdzi?

@pracodawca

Panie FH stawka 30 zł netto to stawka dla obcokrajowca na umowę zlecenie, stawka więc nie ulega zmianie (do czasu jej podniesienia będzie wynosić 30 zł/h) . Firma wypłaca premię za wyrobienie 200 godzin w miesiącu.

Кидалово

Кидало во

Ludmila

@Ludmila

Najważniejsze, że pieniądze na czas. Nigdy nie zdarzyło się tutaj żadne opóźnienie? Lub jeżeli już to pracownicy byli o tym informowani? Pytam, ponieważ ja nie mogę sobie pozwolić akurat na czekanie na wypłatę i wolę mieć pewność. Koordynatorów ilu jest?

@pracodawca

Pani Julio bardzo proszę o konkretne przykłady. Odprowadzamy wszystkie wymagane składowe wynagrodzenia, takie pomówienia są dla nas bardzo krzywdzące i nieprawdziwe. Zapewniamy naszym pracownikom opiekę koordynatorów, żeby wszystkie wątpliwości jakie ma pracownik koordynacja mogła wyjaśnić. W wywiadzie sama pisała Pani, że odprowadziliśmy za Panią zbyt wysoki ZUS, teraz oskarża nas Pani o przestępstwo jakim jest (usunięte przez administratora) To poważne pomówienie dlatego chcielibyśmy je wyjaśnić, żeby nie wprowadzać kandydatów w błąd.

Julia
@@pracodawca

Chyba "Pracodawca" sobie żartuje, wypisując takie testy. Nie jestem jedynym byłym pracownikiem, poszkodowanym przez waszą firmę. Nie wprowadzam kandydatów w błąd, tylko próbuje ich uprzedzić o tym, co na nich czeka. A że by móc coś wyjaśnić, to proszę nie blokować na telefon byłych pracowników. Jest nas wielu, i nie odpuścimy tego

Julia
@@pracodawca

Do słowa, nie pisałam o zbyt wysokim ZUSie, tylko o zbyt "małym") co nie odpowiadalo kwocie mojego wynagrodzenia. I jeszcze na koniec IFTR.. Wypowiadając głupie wymówki, że nie podano zaświadczenie że jestem rezydentem podatkowym Polski. I że ja mam teraz rozliczyć podatek i spłaci go w moim kraju. To proszę poinformować swoich nie bardzo doświadczonych koordynatorów że by po pierwsze, dopłacić do mojego wynagrodzenia kwotę za wszystkie odpracowane miesięcy, którą była odliczona z mojej wypłaty dla podatku, który jak się okazało nie został spłacony do państwa Polskiego, dla tego że by ją mogłam to zrobić w swoim kraju, zgodnie waszego IFTR.

@Julia

Pani Julio przy zarobku brutto 4000 ZUS razem z dobrowolnym) wynosi 548,40 + 310,64 zł. Jeśli nie dostarczyła Pani dokumentów dot. rezydencji, to nie mogliśmy rozliczyć Pani jak rezydenta. ZUS nie jest podatkiem dochodowym, więc nie podatek został odciągnięty z Pani wynagrodzenia, tylko właśnie ZUS. Bardzo prosilibyśmy o zachowaniu kultury wypowiedzi i nieobrażane naszych pracowników. Nasi koordynatorzy mają zarówno doświadczenie, oraz regularnie się szkolą, żeby zachować jak najwyższy standard. Jeśli chce Pani wypowiadać się negatywnie o firmie to proszę to robić, ale na obrażanie pracowników nie możemy sobie pozwolić. Jeśli do któregoś z pracowników ma Pani jakieś zastrzeżenia, prosimy je skierować do firmy, żeby można było jakieś błędy zweryfikować, nie za pośrednictwem forum.

@Julia

Pojawiły się nowe oferty (usunięte przez administratora) do firmy Pajmon CPT sp. z o.o.. Poszukują kogoś na stanowisko Monter. Co sądzicie o warunkach (usunięte przez administratora) zaproponowanych przez pracodawcę?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Julia

04.03.2024 07:03

Julia ikona wywiad

Chciałabym opowiedzieć o tym, jak wyglądała moja współpraca z firmą oraz o tym, jak zostałam potraktowana. Chcę podzielić się swoją historią, żeby ostrzec inne osoby przed podjęciem współpracy.

Julia ikona wywiad

Pracowałam przez agencję Pajmon jako magazynier.

Julia ikona wywiad

Zrezygnowałam sama, kiedy się dowiedziałam o tym, jak w rzeczywistości wygląda kwestia wypłacania wynagrodzenia przez firmę.

@pracodawca

Pani Julio o wszystkich szczegółach wynagrodzenia informujemy na rozmowie kwalifikacyjnej. Informujemy o różnicy brutto/netto, ponieważ jako firma zatrudniająca legalnie odprowadzamy za wszystkich pracowników wszystkie składki.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Julia ikona wywiad

Wynagrodzenie jest zależne od liczby przepracowanych godzin. Średnio wynosi około 3000 złotych.

@pracodawca

Pani Julio, pisze Pani nieprawdę. Średnie wynagrodzenie jest wyższe. Jak Pani wspomniała, wypłacane są tylko przepracowane godziny, taka informacja znajduje się w umowie zawieranej z pracownikiem. Z podanego przez Panią średniego wynagrodzenia wychodzi jasno, że przepracowała Pani około 130 godzin.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Prawie trzy miesiące.

Julia ikona wywiad

Miałam podpisaną umowę zlecenie, do której dołączone były puste weksle. Pracownik musi to podpisać, a później firma wpisuje dowolną kwotę, którą będzie chciała ściągnąć z pracownika. Kwota, z której firma odprowadza składki za pracownika, dużo różni się od rzeczywistej kwoty zarobków. Przykładowo, za cały przepracowany miesiąc dostaję 3000 złotych wynagrodzenia, w ZUS odprowadzają składkę około 900 złotych — niby tyle pracownik zarobił. Mało tego, zachęcają do wypłacania wynagrodzenia przez BLIK. I później pracownik nie ma jak udowodnić, że zarobił więcej. Firma nie wypłaca premii, która należy się pracownikowi.

@pracodawca

Pani Julio weksle nie są puste, proszę sprawdzić zapisy w umowie, są tam zmieszczone informacje o potrąceniach. Kwota z której firma odprowadza składki różni się od wypłacanej na rękę i to jest różnica wynagrodzenia brutto/netto. Działamy legalnie, więc odprowadzamy składki za naszych pracowników. Dzięki temu mogą korzystać z opieki na NFZ, mogą korzystać z L4 w razie choroby. Co więcej odprowadzamy również podatki. Jest to wymagane przez polskie prawo. Wynagrodzenia wypłacane są blikiem, ponieważ to najszybsza forma przelewu - Pracownik ma środki od razu na koncie. W ten sposób wypłacamy również zaliczki, ponieważ rozumiemy, że każdemu może być potrzebna gotówka "na już". Co do tego, że nie ma Pani jak udowodnić ile pracowała: przypominam, ze codziennie koordynatorzy sprawdzają w firmach listę obecności, wynagrodzenie (jak Pani sama wspomniała wcześniej) wypłacane jest na podstawie przepracowanych godzin.

@@pracodawca

Pracowałam od miesiąca maju, miałam zwolnienie lekarskie we wrześniu i do tego momentu nie dostałam wypłaty. Koordynator Valeria napisała mi że dostarczyła dokumenty do kadrowej, a miała dostarczyć do księgowej. Każdego dnia pisała mi że informacja jest dostarczona, ale sprawa nie została rozwiązana.

Julia ikona wywiad

Nie było możliwości rozwoju.

@pracodawca

Pani Julio pracując niecałe trzy miesiące trudno mówić o rozbudowanej ścieżce kariery. Nasi pracownicy awansują na wyższe stanowiska, zdarza się również, ze pokrywamy koszty szkoleń, żeby pracownik mógł się nadal z nami rozwijać.

Julia ikona wywiad

Nie brałam udziału w żadnych szkoleniach.

VladB

Ja jestem zadowolony z pracy, mam wszystko na czas, dobrą pracę i pomoc jak zadzwonię.

????
@VladB

Pomoc koordynatora, tak? A to jest jeden konkretny koordynator przydzielony od początku czy raczej się zmieniają? W jakich sprawach można liczyć na ich pomoc?

@????

Koordynatorów mamy kilku, raczej się nie zmieniają, chyba że chodzi o zdarzenia losowe- chorobę urlop itp, wtedy pracownik kontaktuje się z inną osobą. Koordynator przydzielony jest od początku pracy, a nawet wcześniej, bo czasami przyszły pracownik musi przejść próbki w zakładzie, wtedy ktoś z naszej firmy jedzie z kandydatem do zakładu. Jeśli idzie o zakres pomocy to bywa różny i tak naprawdę zależy od potrzeb pracownika. Jeśli pracownik potrzebuje wyjaśnić jakąś sprawę urzędową, związana z pracą, zdarzyło się kilka razy, że pracownik potrzebował pomocy z dostaniem się do lekarza, pomocą w wypełnianiu dokumentów, czy tłumaczeniem, wtedy osoba opiekująca się pracownikiem pomagała również w tych kwestiach :).

@@pracodawca

Super, że ktoś to wyjaśnił. Ej, a jak pracownik właśnie musi iśc tam do lekarza, to czy firma tylko załatwia wizytę, czy też ją opłaca lub może pracownik ma takie ubezpieczenie od pracodawcy, które pokryje te koszty?

@pracodawca

Nie chciałabym, żeby powstało nieporozumienie: dodatkowej, odpłatnej opieki medycznej (jak np .medocover) nie mamy. Świadczenia zdrowotne są na podstawie NFZ (Narodowego Funduszu Zdrowia). Jeśli pracownik ma potrzebę skorzystania z opieki lekarskiej w przypadku choroby to umawia się sam, lub jeśli nie czuje się na siłach w umówieniu takiej wizyty telefonicznie to zawsze można poprosić koordynatorów o pomoc :) .

Pojawiła się oferta pracy dla magazyniera-pomocnika magazyniera. Z tego co zrozumiałem to dla osób spoza miejsca pracy zapewniają zakwaterowanie i opiekę koordynatora. Praca to tylko 160 godzin na miesiąc czy można dorabiać po godzinach za wyższą stawkę niż standardowo podana?

@pracodawca

Pani/e MC jeśli pracownik jest chętny to może pracować w godzinach nadliczbowych. Stawka godzinowa jest stała, pracownikom, którzy przepracowali co najmniej 3 miesiące wypłacamy dodatkowe premie za obecność i przepracowanie odpowiedniej ilości godzin

Karo

Firma pozwala się rozwijać i stawia przed pracownikami nowe wyzwania. Pani Prezes zawsze chętnie udziela merytorycznego wsparcia. Zespół zgrany i bardzo przyjaźnie nastawiony. Polecam ♥️

Dorota
@Kandydatka

No z tego co piszesz to dość smutną atmosferę tam wypatrzyłaś, faktycznie szkoda pracować w takich warunkach. To, że nie popatrzyli na cv mówiłoby już samo za siebie... Ciekawa jestem jednak tych oczekiwań finansowych, zdradziłabyś je może?

@Dorota

@Dorota 4200 na stanowisku zarządzającym rekruterami w kilku miejscowościach w Polsce z tego co zrozumiałam :)

####
@Kandydatka

Zobaczyła w Tobie zagrożenie dla swojego stanowiska. Miałam nieprzyjemność pracować już z tą Panią "Menager" . Uchroniłaś się dziewczyno od wielu nieprzyjemności.

xxxxxxx
@####

Valeria

Dzięki firmie Palmon CPT ja, jak każda ambitna osoba, mogę odnieść sukces i zbudować karierę. Chciałabym podziękować Dyrekcji firmy Pani Katarzynie i Panu Arturowi za to, że we mnie uwierzyli, dali możliwość rozwoju i Nauki oraz nadal wspierają we wszystkim. Zespół w firmie zasługuje na szacunek - bo to ludzie znający swoją pracę! Jako osoba, która swoją drogę w Polsce zaczynała tak samo od pracy w fabryce pod agencją, mogę powiedzieć, że w Pajmon CPT naprawdę dbają o swoich pracowników.

Magdalena
@Valeria

Jakie to możliwości rozwoju są tutaj? Chodzi o wyzwania w codziennej pracy? Czy też szkolenia jakieś fundują pracownikom?

Bob

Witam.W ktory dzien muesiaca jest wyplara dla osob zatrudnonych przez Pajmon w innych zaklsdach

Grzegorz

Bardzo dobry kontakt z pracownikami Pajmon CPT, wszystkie formalności załatwiane są w miłej atmosferze i w expressowym tempie.

@Grzegorz

Szybka rekrutacja. Wszystko jasne, kawa na ławę. Przedstawiona oferta pracy, obowiązki i wymagania, stawka i czas pracy. Po akceptacji warunków, jest praca. Pracuję dla Pajmon CPT. Jestem budowlańcem. Warunki pracy są ok.

Dorota
@Adam

Feedback miałeś od razu po rozmowie?

Виталий

Очень хорошая компания. Вакансии соответствуют обещаниям. Легально трудоустраивают. Рекомендую!

Дяченко Олег

Хочу поблагодарить Pajmon CPT за предоставленную мне работу сварщиком. Все как и обещали, после подробного описания вакансии, мы договорились о дате приезда, мне отправили адрес офиса и подробный маршрут, Сергей меня координировал по телефону всю дорогу, в офисе меня встретил координатор, который говорил по руcски, мне еще раз подробно рассказали о работе, проверили мои документы, и отвезли проходить медосмотр, после медосмотра мы вернулись в офис и подписали договор, после нас отвезли на жилье, которое кстати с очень хорошими условиями проживания! На след. день я вышел на работу, все время при оформлении меня координировали как в офисе, так и по телефону и отвечали на все заданные мной вопросы. Сейчас работаю уже 5тый месяц, мне сделали воеводу с которой поеду открывать визу и обязательно вернусь на эту фирму! В общем спасибо вам огромное за помощь. Буду всем советовать работать у вас!

@Дяченко Олег

Jest ok. Dobry pracodawca. Polaków też zatrudniają.

Екатнрина

Работаю впервые с фирмой. Но, все хорошо. Подобрали вакансию сделали приглашение. Приехала и все нормально. Зарплата вовремя ( это самое важное) . Думаю что продолжу рабоать с ними если так же и будет все супер как сейчас) спсаибо фирме за нормальную работу и хорошее отношение.

Serhii

Fajnie jest pracować w gronie liderów! Dobre warunki, terminowe wypłaty wynagrodzeń, polecam!

Mihał

Jestem zadowolony ze współpracy z Pajmon CPT! Polecam!

Pavlo

Pracują kilka miesięcy w firmie, jestem zadowolony.

Zostaw merytoryczną opinię o Pajmon CPT sp. z o.o. - Rybnik

• Jak się pracuje w Pajmon CPT sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pajmon CPT sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pajmon CPT sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 10 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pajmon CPT sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Pajmon CPT sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pajmon CPT sp. z o.o.
4.4/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Pszowska 1A
    44-300 Rybnik