Opinie o Work Service Express w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Work Service Express. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Work Service Express na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Work Service Express w Katowice

Widzę że WES wystawia sobie dobre komentarze,brawo :)

komisjoner

Hej dawno mnie tu nie było, a tu dyskusja na temat premii itd. Tak jak już pisałem kiedyś, mimo połączenia się z WS wypłaty są zawsze na kontach dziesiątego bez żadnych poślizgów ( po prostu masz to jak w banku ). Wszystkim wahającym się polecam Work Express ( obecnie Work Service Express ) zarobicie tu konkretne pieniądze a nie jakieś tam śmieszne 800 euro ( bo tak mniej więcej zostaje na rękę po odliczeniu wszystkich składek i opłaty za mieszkanie ) jak przez agencje niemieckie na niemieckich umowach . Oczywiście nie ma jakiś tam premii co miesiąc ale też nie jest prawdą to , że jak ktoś zachoruje to zaraz zwalniają . Zawsze wtedy dzwonią i się pytają czy wracasz do pracy , jak powiesz że tak , nie ma problemu pracujesz dalej , człowiek to nie maszyna i ma prawo zachorować i każdy o tym wie. Co by nie mówić jest to jednak polska agencja na polskich prawach , z którą zawsze się dogadasz. A jak sobie podpiszesz umowę na niemieckich zasadach to się potem sądż w Niemczech nie wiadomo z kim i gdzie o swoje pieniądze. Oczywiście inna bajka jakby się pracowało bezpośrednio u Niemca , ale nie jest to proste bo wszystko jest opanowane przez złodziejskie niemieckie agencje , albo niby polskie co wysyłają do pracy przez niemieckie agencje. Pomieszanie z poplątaniem.

ona

Mimo wszystko praca przez agencje zawsze będzie tą gorszą pracą.

@ona

Można w nieskończoność przeciwstawiać zatrudnienie stałe tymczasowemu, tylko po co? Na całym świecie miliony ludzi z wielu przyczyn wolą pracować przez czas określony, korzystając z usług pośredników. Po prostu zatrudnienie stałe nie pasuje im z wielu względów - uczą sie, mają skomplikowaną sytuacje rodzinną, opiekują się osobami chorymi itp. O tym, ilu ludziom praca przez agencję ułatwiła znalezienie stałego zatrudnienia.

Tom
@Artur Ragan

Szanowny Panie,tyle tylko że na świecie ludzie robiący pod agencjami maja dokładnie takie same warunki jak stali pracownicy,tzn ze wszystkimi dodatkami(premia,bony i inne)a umowy mają na kilka lat,a nie na miesiąc,tydzień,więc Polskim agencjom bardzo daleko do tych europejskich,światowych i dlatego w Polsce praca tymczasowa zawsze będzie się kojarzyć z wyzyskiem pracowników.

Artur Ragan

Dzień dobry Kłamstwo "kiedyś napisane" nie staje się prawdą, nawet jeśli je wkleić 1000 razy pod różnymi nickami. Dowody na to, że "dodatki zabiera pośrednik" to łakomy kąsek dla każdego prawnika, więc proszę kogoś tym zainteresować. (Tyle, że nie istnieją, bo to też kolejny wymysł.) Dobra rada: jeśli umowa zawiera niekorzystne warunki, lepiej jej nie podpisywać. Pozdrawiam serdecznie

@Artur Ragan

To w takim razie gdzie są te dodatki w postaci premii itp?,jeżeli pośrednik nie zabiera,to gdzie one są? Przecież pracownik tymczasowy ma być tak samo traktowany jak stały,więc premia,bony itp tez mu się należą.

@ja

Pytanie pomocnicze: kto wyznacza wysokość i składniki wynagrodzenia pracowników tymczasowych i cieszy się, że dzięki zatrudnianiu przez agencję nie musi przyznawać żadnych ekstra dodatków? Pozdrawiam

@ja

Pytanie pomocnicze: kto ustala wynagrodzenia pracowników z agencji, ciesząc się, że dzięki temu korzysta z ich pracy tylko wtedy, kiedy są potrzebni?

@Artur Ragan

ok,ale przecież agencja też ma coś do powiedzenia,aby wynegocjować jak najlepsze warunki dla swoich pracowników,na to wychodzi że agencje mają gdzieś za ile ludzie będą robić,ważne są ich zyski.

Artur Ragan

Widzę, że teza o nikczemności agencji musi zostać obroniona, bez względu na fakty:) Zapewniam, że agencje chcą, aby pracownicy tymczasowi zarabiali jak najwięcej, bo wtedy na każdą ofertę zgłasza się więcej kandydatów i rekrutacje przebiegają o wiele sprawniej. A to tylko jeden z powodów. pozdrawiam

Magazynier

Kobieta zadaje pytania które nie mają nic wspólnego z pracą. Gada pierdoły, ale nic konkretnego na temat samej oferowanej pracy. Ma marna wiedzę na temat pracy, która oferują. Większa wiedzę miałem od osoby od której dostałem wcześniej materiały odnośnie tej pracy. Babka nie potrafiła odpowiedzieć na rzadne zadane przezemnie pytanie.

logo firmy Serwisant rowerowy
on

Zastanawia mnie jedno, kiedy wreszcie skończy się te upadlanie ludzi w postaci żerujących na nich agencji pracy tymczasowych. Może by tak trzeba kogoś wywieść z zakładu na taczce z gnojem, żeby poczuł te same upodlenie co człowiek pracujący pod agencją...

@on

Dzień dobry A co masz na myśli, pisząc "te upadlanie ludzi"? Chętnie odpowiem na pytania dotyczące pracy tymczasowej. Pozdrawiam

@Artur Ragan

To mam na myśli że pracując pod agencją jest się pracownikiem drugiej kategorii,nic się nie należy,nie ma premii,nie ma bonów na świeta,jak jest organizowany piknik z firmy,to tymczasowi nie są zapraszani i jest jeszcze wiele innych rzeczy,a najważniejsze jest to że zarabia się mniej niż stali pracownicy i nie można się odezwać nawet słowem,bo szybko można wyleciec z roboty.

@on

Co do zasady, pracownikom tymczasowym przysługują takie prawa zdrowotne, szkoleniowe czy ochronne, jak kolegom pracującym obok na umowach o pracę, a jedyną różnicą jest okres wypowiedzenia. A przykładów nadużyć czy błędów ludzkich nie brak w żadnej branży. Jeśli zaś mamy twarde dowody na dyskryminacje płacową, piszemy mail do Inspekcji Pracy a nie posty na forum. Kłopot w tym, że pod mailem trzeba się podpisać. Pozdrawiam

@Artur Ragan

Panie Ragan,przecież to normalne ze przysługują im prawa zdrowotne,bo płaca składki przecież,Pan chyba nie rozumie o czym mowa? są gorzej traktowani od stałych pracowników,a pracują tak samo jak oni,a nawet lepiej,tyle w temacie.

@on

Jak juz napisałem, przykładów nadużyć czy błędów ludzkich nie brak w żadnej branży. Jeśli mamy twarde dowody na dyskryminacje, piszemy mail lub oficjalne zawiadomienie do Inspekcji Pracy.

@Artur Ragan

Jaki mail do IP?,przecież umowy z agencją niczego nie oferują po za podstawową stawką,zero premii,zero socjalu i dlatego mają niekorzystne warunki,dodatki zabiera pośrednik,jak już tu było kiedyś napisane.

Tomasz

Work express połączył się z tym badziewiem Work Service,więc teraz będzie gorzej,pracowałem kiedyś w WS i stawki mieli śmiesznie niskie,opóźnione i nie terminowe wypłaty,nie polecam!!!!

Artur Ragan

Dzień dobry Jestem do Państwa dyspozycji na tym forum od 2009 roku. Od samego początku różni anonimowi mądrale wieszczą rychły upadek naszej firmy. W tym czasie zatrudniliśmy tysiące ludzi w kilku krajach Unii. Większość naszych pracowników wracała do nas na kolejne kontrakty i w badaniach satysfakcji deklarowała chęć kontynuowania współpracy. Obecnie jesteśmy częścią największego podmiotu w branży HR w tej części Europy i planujemy dalszy rozwój. Niebawem w naszej ofercie pojawią się kolejne zawody i kraje. Takie są fakty. A negatywne opinie? Bezkarnie opluć da się w internecie każdą firmę i nie ma na to rady. Pozdrawiam

@Artur Ragan

Dzień dobry,jakie kraje ma pan na myśli ??

hektor

bardzo podoba mi się, że agencja zabiera głos na forum, i to dokładnie z imienia i nazwiska jednego z przedstawicieli firmy. To bardzo ważne, ludzie mogą szybciej takim firmom zaufać :)

hektor2
@hektor

Zabiera głos,bo ratują swoja (usunięte przez administratora)br /> A większość opinii jest negatywna,więc wszystko mówi za siebie....

Artur Ragan

Dzień dobry Jak na firmę, która nic nie robi i nie reaguje na pytania, dość często i intensywnie komunikujemy się z naszymi pracownikami. Również na tym forum:) Jeśli koordynator nie odpowiada na pytania - proszę wysłać informację do Rzecznika Pracownika. Działa od 2010 roku i obsłużył wiele różnych spraw pracowniczych z dobrym skutkiem. Gdyby miała Pani do przekazania coś więcej niż pomówienia i wyzwiska - ja też jestem do dyspozycji. Pozdrawiam serdecznie

Sławomir Pajor
@Artur Ragan

Jaki Rzecznik Pracownika drugi termin na odpowiedz i teraz pani rzecznik nie odbiera telefonów pierwszy termin pani zapomniała się dowiedzieć o zwrot kosztów dojazdu a dziś po prostu nie odbiera telefonu zmusza mnie do zgłoszenia sprawy di PIP więc niech pan nie pisze bzdur o rzeczniku . W moim przypadku nie napisze Pan o anonimie

Artur Ragan

Dzień dobry Jeśli na miejscu zastała Pani warunki odbiegające od opisanych w umowie, proszę zadawać pytania oficjalnymi kanałami a nie rzucać anonimowe pomówienia. Co do rozliczenia czasu pracy; pomyłki zdarzają się każdemu, ale wszystkie, poparte rzetelnymi dowodami reklamacje dotyczące liczby przepracowanych godzin zostały rozpatrzone. Pozdrawiam

@Artur Ragan

Jakie pytania? przecież to i tak już niczego nie zmieni,Wy tylko piszecie o kontakcie z Wami,a tak na prawdę niczego nie robicie,bo tak wygodniej,przecież nie Wy żyjecie i pracujecie w tych warunkach,tylko ludzie,a Wam spływają tylko profity i to się tylko dla Was liczy przekonałam się o tym kilka razy,koordynator miał wszystko w (usunięte przez administratora)

Nie wiem jak jest w Polsce z ich ofertami,ale za granicą jest wiele niejasności,obiecują co innego,a na miejscu jest co innego,ale zawsze możesz spróbować :),tylko pilnuj godzin pracy,bo oni lubią się mylić na niekorzyść pracownika.

Widzę że agentura zmieniła nazwę,teraz są WORK SERVICE EXPRESS,pewnie dlatego żeby oszukanym było trudniej odzyskać hajs.

Belgiqe

Uważajcie na ich oferty pracy w Belgii,bo później wam przyjdą setki euro do zapłaty w podatku belgijskim,robią takie wały że w oczy szczypie!! Oszuści,Oszuści i jeszcze raz Oszuści,jeżeli ktoś się zdecyduje wyjechać z nimi to niech odkłada kasę na podatek.

Artur Ragan

Dzień dobry Możemy w czymś pomóc? Pytania dotyczące spraw kadrowo płacowych prosimy kierować odpowiednio pod numery: 32 775 88 78 lub 32 775 88 51 - dla pracujących we Francji 32 775 88 45 - dla pracujących w Belgii 32 7215735 – dla opiekunów osób starszych pracujących w Niemczech 32 721 56 47 – dla pracujących w Niemczech pozdrawiam

@Artur Ragan

Taka jest mentalność Polaków,że na wszystkim chcą zarobić,a tu widzę oszustwa podatkowe wykryte przez Niemców i stąd teraz jest problem.

@on

Dzień dobry, Anonimowe pomówienia, wklejane kilkanaście razy w różnych wątkach nie dowodzą niczego, poza tchórzostwem autorów. Jeżeli mają Państwo pytania, dotyczące naszej działalności i rozliczeń z organami podatkowymi, proszę je kierować pod numery telefonów podane powyżej. Pozdrawiam

Teraz macie waszą super Agencje co wałki robi,dobrze wam frajerzy.

Artur Ragan

Dzień dobry - jeśli masz wątpliwości, to zadawaj pytania a nie obrażaj ludzi, którzy ciężko pracują. Pozdrawiam

@Artur Ragan

Dokładnie ciężko pracują,a Wy ich rżniecie na kasie,jak Wam nie wstyd,przecież oni robią na Wasze wypłaty! darmozjady pijawki.

Artur Ragan

Dzien dobry - tę sprawę wyjaśniałem już kilkakrotnie również na tym forum. Jako że osoby pracujące dłużej niż 183 dni w Niemczech, podlegają tamtejszemu obowiązkowi podatkowemu, aby uprościć rozliczenia do minimum, kwoty podatku dochodowego za rok 2013 odprowadziliśmy do niemieckiego urzędu skarbowego ze środków własnych, jednocześnie pobierając z wynagrodzeń wyliczone przez nas zaliczki. Każdemu pracownikowi, którego dotyczy ta sprawa 20 marca 2014 przekazano za potwierdzeniem odbioru pisemną informację zawierającą szczegóły rozliczeń. Po weryfikacji naszych rozliczeń z niemieckim biurem podatkowo-prawnym uzyskaliśmy informację, że pobrane kwoty zaliczek na polski podatek dochodowy są niższe niż ich niemiecki odpowiednik. Wskutek tego, pracownicy są zobowiązani zwrócić różnice na konto pracodawcy. Niezwłocznie wysłaliśmy więc standardowe wezwania do zapłaty. Rozumiemy, że sam fakt otrzymania takiego dokumentu rodzi wiele pytań i jesteśmy gotowi na nie odpowiadać. Z rozmów telefonicznych z naszymi pracownikami wynika, że należało ponownie poprzedzić je stosownymi informacjami pisemnymi. Obecnie, wszelkich wyjaśnień udziela na bieżąco Dział Kadr i Płac. Jednocześnie zastrzegamy, że z uwagi na ochronę danych osobowych, nie wszystkie informacje mogą zostać przekazane przez telefon, bo ta forma kontaktu nie pozwala na jednoznaczne potwierdzenie tożsamości.

xyz

A ciekawe co work ma do powiedzenia na temat pracy w Tchibo w Gallinie w 2013 roku. Jak ludzie oddaja teraz po 3000 tysiace euro do urzedu skarbowego za blad firmy. Czekam na odpowiedz Panie Arturze

xyz

Artur Ragan

Dzień dobry - faktycznie, brygadzista powinien umieć dogadać się z francuskim kierownikiem budowy. Od doświadczonego cieśli szalunkowego nie wymagamy:) Pozdrawiam

arek

A pracował ktoś kiedyś z ramienia work express jako kafelkarz w Belgii? Widzę, że aktualnie można ubiegać się o taką pracę i zastanawiam się, czy można na tym sporo zarobić?

@arek

Dzień dobry Odpowiedź jest w ofercie - 1700 euro netto za miesiąc. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Work Service Express - Katowice

• Jak się pracuje w Work Service Express?

Zobacz opinie na temat firmy Work Service Express tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Work Service Express?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Work Service Express?

Kandydaci do pracy w Work Service Express napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Work Service Express