Opinie o Work Service Express w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Work Service Express. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Work Service Express na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Work Service Express w Katowice

JA

Przecież WE nie jest żadną firmą,nikt u was nie pracuje,tylko wy bierzecie kasę za ludzi co robią w zupełnie innych firmach,a wasza rola była tylko dać im namiary na te firmy i przy okazji dać te durne nic nie warte umowy tymczasowe śmieciowe.Praca tymczasowa to jest dorobić sobie we wakacje,a nie robić miesiącami bez żadnej przyszłości i stałego zatrudnienia.

Artur Ragan

Dzień dobry 1. tak - terminowa wypłata wynagrodzeń to jeden z naszych priorytetów, 2. zastrzeżenia do rozliczeń zgłasza niecały 1% zatrudnionych, 3. nie ma na świecie firmy, która zatrudnia 4 tysiące ludzi i nie myli się w naliczaniu wynagrodzeń.

JA

To w WE priorytetem jest aby kasa była 10 na koncie,to żadna pociecha jak wypłata jest nie cała,a 10 tego to i tak ostatni termin wypłaty.

Artur Ragan

Powtórzę: ewidencja czasu pracy powstaje w miejscu wykonywania pracy i tylko z niej wiadomo, ile nadgodzin ktoś wypracował. Potem ten dokument jest przesyłany do nas, celem naliczenia wynagrodzeń. Jeśli dotrze do nas zbyt późno, np. tuż przed przelaniem podstawowego wynagrodzenia, nie jesteśmy w stanie ponownie go przeliczyć. Najważniejsze jest, żeby pieniądze były 10. na kontach pracowników.

Magazynier

Kobieta zadaje pytania które nie mają nic wspólnego z pracą. Gada pierdoły, ale nic konkretnego na temat samej oferowanej pracy. Ma marna wiedzę na temat pracy, która oferują. Większa wiedzę miałem od osoby od której dostałem wcześniej materiały odnośnie tej pracy. Babka nie potrafiła odpowiedzieć na rzadne zadane przezemnie pytanie.

logo firmy Serwisant rowerowy
Artur Ragan

Każda sprawa zgłoszona Rzecznikowi została rozpatrzona i są na to dowody w postaci rejestru reklamacji. Chętnie zapoznam się z konkretnymi zastrzeżeniami do pracy Rzecznika Pracownika. Mój adres mailowy artur.ragan_workexpress.pl jest do dyspozycji od 7 lat. (Sęk w tym, że żaden z anonimowych opluwaczy jeszcze nie odważył się napisać.)

...

Ten cały rzecznik pracownika to wielka ściema,w razie problemów trzeba samemu wszystko załatwiać i prosić się o wyrównanie brakującej kasy.

Artur Ragan

Jakoś nie chce mi się wierzyć w rzetelność anonimowych wpisów, w których padają słowa "zawsze" i "nigdy". Zwłaszcza, że od lat pracownicy WE mogą korzystać z pomocy Rzecznika Pracownika. A jeśli ktoś chce dowieść przed sądem, że pozbawiono go części wynagrodzenia - zachęcam. Wszelkie operacje finansowe są szczegółowo udokumentowane i w razie potrzeby zostaną przedstawione.

@Artur Ragan

Tu nie chodzi o operacje finansowe tylko o brakujące nadgodziny płatne 100%,za które WE płaciło normalną stawkę.

ktoś

Jakoś mi się nie chce wieżyć w nieskazitelność WE,kilka lat temu pracowałam w WE i zawsze były problemy z wynagrodzeniami,zawsze było za mało i brakowało nadgodzin i jakoś ze strony WE dobrowolnego wyrównania nigdy nie było,trzeba było kłócić się o te nadgodziny bo panie ewidentnie kłamały że wszystko zostanie wyrównane,a mijały kolejne miesiące i dalej były te same problemy.Może teraz jest inaczej,ale nie polecam pracy przez pośredników.

Możemy jakoś pomóc?

ja2

dobra,dobra,jakby koleś się nie upomniał to by było dla was więcej,każdy wie jak agencje kantują frajerów.

ja2
@ja2

Tylko dziwi mnie to że owe pomyłki w wyliczaniu wynagrodzenia zawsze są na niekorzyść pracowników,a nie WE.

@ja2

Witam To nic dziwnego. Pracownicy zwykle dostrzegają wyłącznie błędy pracodawcy. Tak już jest i nie ma na to rady. A jeśli trzeba wyjaśniać cokolwiek przed sądem - jesteśmy gotowi. Pozdrawiam

k...
@Artur Ragan

Panie Arturze,z tego co Pan napisał wynika że jak jest wypłacone nieodpowiednie wynagrodzenie,to jest to wina pracownika?,a pieniądze płacone z drugiej ręki już nie są tymi co powinny być,tak było zawsze i będzie.Pozdrwiam

@k...

Witam Miałem na myśli to, że pracownicy bardzo rzadko dostrzegają w relacjach z pracodawcami inne kwestie niż niezgodność wynagrodzenia. Taka już nasza natura, że opiniami negatywnymi dzielimy się znacznie chętniej niż pozytywnymi. Od lat obserwuję rynek pracy i zapewniam, że pomyłki w naliczaniu wynagrodzeń zdarzają się bardzo często. Pozdrawiam

hanys

"dla swojego Klienta- NGK Ceramics-renomowanej firmy produkcyjnej z branży automotive, poszukuje osób na stanowisko operatora linii produkcyjnej." Miejsce pracy: Gliwice (Strefa ekonomiczna).

JA

haha,dobre warunki?,to przekonasz się po wyplacie,jak potrącą ci za ten darmowy przejazd i będzie ci brakowało godzin które wypracowałas,to są uroki pracy tymczasowej,nic nigdy ci się nie zgadza,o wszystko trzeba się wykłócać,bo inaczej będą cię ciąć na wypłacie,PRACA TYMCZASOWA TO NAJGORSZE DZIADOSTWO JAKIE MOŻE BYĆ.

@JA

Dzień dobry Proszę o informację, czy potrącono Panu jakąkolwiek kwotę za dojazd do pracy w NGK Ceramics? A jeśli tak, to kiedy i w jakiej wysokości?

@Artur Ragan

nie zgadza mi się wypłata za czerwiec,brakuje 180 zł,to chyba za ten darmowy przejazd?

@JA

Witam Dowóz pracowników do NGK jest w całości finansowany przez pracodawcę i z tego tytułu nie ma żadnych potrąceń. Jeśli ma Pan zastrzeżenia do wyliczonej kwoty wynagrodzenia, prosze o kontakt z koordynatorem lub z Rzecznikiem Pracownika (rzecznikpracownika_workexpress.pl). Wyjaśnimy to.

@Artur Ragan

Okazało się że orżneli mnie na godzinach,jakbym się nie upomniał to pewnie sami by mi nie wyrównali tej wypłaty i jeszcze mam czekać kolejny miesiąc na wyrównanie!,dlaczego mam być poszkodowany za czyjeś błędy,to chyba należą mi się odsetki od tej brakującej kwoty,bo ja nie podpisywałem umowy w której było napisane że wynagrodzenie będę otrzymywał w 2 ratach.

@JA

Witam Każdemu pracodawcy zdarzają się takie błędy w obliczeniach i przy następnej wypłacie zostałby on z pewnością wyrównany. Za pomyłkę oczywiście przepraszamy, ale też proszę nas zrozumieć. Co miesiąc rozliczamy ponad cztery tysiące pracowników w czterech krajach, więc o pomyłkę nietrudno. Robimy to na podstawie ewidencji czasu pracy, które czasami zawierają błędy powstałe poza naszą agencją.

8,50

Dlatego taka stawka, ponieważ taka jest umowa między firmami a organizacjami związkowymi w Niemczech. Osobno dla różnych branż, logistyka, przetwórstwo mięsne itp. Ogólnie stawka minimalna wynosi 8,50 ale jeżeli wcześniej była umowa związkowa, to ta umowa obowiązuje. Pani Merkel tego nie dopowiedziała, stąd te pytania, także wśród Niemców.

co tu taka cisza? czyżby nikt nie pracował w WE?

xxx

Wszystko było by cacy,gdyby nie kantowali na dietach i opłatach za kwatery.

@xxx

Dzień dobry jeśli ma Pan wątpliwości do rozliczeń, proszę napisać o co konkretnie chodzi w mailu do Rzecznika Pracownika. Wyjaśnimy sprawę i niezwłocznie odpowiemy.

mario

witam mam pytanie odnosnie pracy w Tchibo pod Norymbergia?? ma ktos jakies doswiadczenia z tym zwiazane?? jak to wszystko wyglada i czy warto jechac??

zapytanie

czy ktoś pracował w Tchibo pod Norymbergią? Jakie wrażenia? czy firma płaci na czas? Czy jest ubezpieczenie? I jak to jest z zatrudnieniem na pierwsze dwa tygodnie? Różne opinie słyszałem.

ktoś
@zapytanie

Daj spokój z Tchibo,a Work Express i tak tam już nie rekrutuje bo wyrzucili ich za przekręty.

@ktoś

Dobry wieczór Bardzo ciekawe informacje. Szkoda, że nieprawdziwe - aktualnie przy projekcie Tchibo pod Norymbergą pracuje około 50 osób i planowane są kolejne rekrutacje. Zatem o żadnym wyrzuceniu nie ma mowy. Pozdrawiam konkurencję.

JA

Dlaczego Workexpress oferuję stawkę 7,86 euro za pracę w Niemczech na stanowisku Komisjoner,jak minimalna stawka w Niemczech to 8,50 euro?

@JA

Dzień dobry - takie wynagrodzenie jest dopuszczone w odniesieniu do pracownika podczas okresu próbnego. W ofercie jest wyraźnie napisane: "(...) Stawka godzinowa 7,86 Euro brutto na okresie próbnym, po okresie próbnym stawka godzinowa 8,50 Euro brutto (...)".

Tedy
@Artur Ragan

No,a Work jak zwykle musi dać tą najniższą stawkę.

@Tedy

Dzień dobry - agencje zawsze ustalają stawki w porozumieniu z pracodawcami użytkownikami i to oni mają głos decydujący. Pozdrawiam

@Artur Ragan

No właśnie,Panie Arturze,jak to jest z tymi stawkami?,kto ustala te stawki?,bo mi się wydaje że Pracodawca Użytkownik daje jak najniższą stawkę,a Agencje zapewniają że znajdą frajerów co będą robić za taką kasę.

@JA

Dzień dobry - jest tak jak napisałem; agencje ustalają stawki w porozumieniu z pracodawcami użytkownikami i to oni mają głos decydujący. Agencja podejmuje się rekrutacji albo nie a jak kto nazywa ludzi szukających zatrudnienia, to już jego sprawa indywidualna. Pozdrawiam

Artur Ragan

Dzień dobry - dziękuję za rzeczowe i kulturalne wypowiedzi, które pomagają użytkownikom tego forum. Jeśli mogę w czymś pomóc, proszę śmiało pytać.

jop

Czyżby chodziło o kunę?Haha,niekompetentny dzieciak,po mordzie nakłaść i tyle,on ma ze 40 kilo.

@jop

Witam Art. 18. § 2. KK "Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego. § 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności (...) udzielając rady lub informacji." Pozdrawiam

Artur Ragan

Witam W 2014 Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła setki kontroli w agencjach pracy tymczasowej i w zakładach pracodawców użytkowników korzystających z ich usług. W tym roku ma ich być jeszcze więcej, zatem Pański argument nie odpowiada rzeczywistości. Pozdrawiam

@Artur Ragan

Tylko że nikt pracowników tymczasowych nie pójdzie do PIP na skargę,bo tam trzeba podać swoje dane,a wtedy już ma pewność że na 100% kolejnej umowy nie dostanie,bo w każdym zakładzie niewygodnych pracowników się pozbywa.

XYZ
@Artur Ragan

właśnie dlatego PIP ma na oku agencje pracy,bo jest dużo skarg na ich działalność,oszukiwanie na godzinach,urlopach,wypłatach i jeszcze wiele do pisania.

@ja

Witam Zgodnie z art. 44.3 Ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy inspektorzy pracy są obowiązani do nieujawniania informacji, że kontrola przeprowadzana jest w następstwie skargi, chyba że zgłaszający skargę wyrazi na to pisemną zgodę a dane pracownika wnoszącego skargę objęte są tajemnicą służbową i nie wolno ich nikomu ujawniać, bez jego pisemnej zgody. Faktem jest, że donosów na agencje spłynęło wiele tysięcy a nieprawidłowości stwierdzono w 164 przypadkach przez cały ubiegły rok. To niewiele, zważywszy, że jest ich w Polsce ponad 4500.

@Artur Ragan

no tak,a jednak są nieprawidłowości,przecież ci oszukiwani ludzie pracują na te agencje,a one ich zwyczajnie okradają i jak tu mieć zaufanie do takich agencji,dlatego opinia o pracy tymczasowej zawsze będzie kojarzona z oszukiwaniem pracowników.

@ja

Dzień dobry - takie generalizowanie do niczego nie prowadzi. Jeśli uważa się Pan za pokrzywdzonego przez jakąś agencję, proszę zwrócić się ze skargą na nią do Państwowej Inspekcji Pracy. Jak pisałem - ma ona obowiązek rozpatrzyć każdy sygnał tego typu. Pozdrawiam

komisjoner
@Artur Ragan

stragan,taki (usunięte przez administratora) jak ty nikogo nie będzie uczył prawa

Zostaw merytoryczną opinię o Work Service Express - Katowice

• Jak się pracuje w Work Service Express?

Zobacz opinie na temat firmy Work Service Express tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Work Service Express?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Work Service Express?

Kandydaci do pracy w Work Service Express napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Work Service Express