Opinie o Work Service Express w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Work Service Express. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Work Service Express na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Work Service Express w Katowice

Tyle tylko że te brednie piszą wasi obecni i byli pracownicy,a niektóre brednie mają potwierdzenie,np ta akcja z niezapłaconym podatkiem. Pozdrawiam

@ja

Dziękuję za przykład. Wspomniana "akcja z niezapłaconym podatkiem" to właśnie typowa brednia, bo podatek został opłacony zgodnie z prawem. Osoby, których ta sprawa dotyczy, doskonale to wiedzą. Zawsze jednak można liczyć na postronnych obserwatorów, którzy wiedzą lepiej. Pozdrawiam

Panie Ragan,gdybyście byli tacy nieskazitelni jak Pan tu pisze,to nie było by ani jednego negatywnego wpisu na forum,ludzie raczej nie wymyślają pomówień na swojego pracodawcę jeżeli jest uczciwy,proponuję trochę nad tym pomyśleć. Z poważaniem

@ja

Witam 1. Pański wpis jest najświeższym dowodem, że każdą firmę da się pomówić nawet o finansowanie terroryzmu islamskiego. 2. Poczucie anonimowości w internecie - jakkolwiek złudne - daje wielu tchórzom impuls i ogromne pole do popisu. 3. Brednie, które znajduję na tym forum świadczą o tym, że ich autorzy nie maja bladego pojęcia o pracy w naszej firmie, ale przecież to nie psuje im zabawy, prawda? Pozdrawiam

Aneta
@Artur Ragan

Dziwne że prawie wszystkie wpisy są na niekorzyść WE,wiadomo jak jest praca przez pośrednika to zawsze będą problemy,bo pieniądze otrzymuje się z drugiej ręki,a ta ręka zawsze coś sobie uszczknie,taka już mentalność Polaków.

@Aneta

Witam To wcale nie jest dziwne - wpisów na niekorzyść zawsze będzie znacznie więcej. Taka już mentalność Polaków, że łatwiej przychodzi atakowanie kogoś niż pochwalenie. Co do Pani opinii na temat pośredników - każda firma wykonuje pracę, za którą pobiera wynagrodzenie. Marża agencji zatrudnienia to kwota, którą płaci pracodawca za znalezienie i weryfikację pracowników. Pozdrawiam

Artur Ragan

Witam Od 2005 rozliczamy co miesiąc tysiące Polaków legalnie pracujących za granicą. W tym czasie setki razy konsultowaliśmy się z urzędami skarbowymi i zapewniam, że przedmiotowa sprawa też jest załatwiana za wiedzą fiskusa. Pomijając pomówienie o oszustwo, wypada powtórzyć za jego anonimowym autorem: jeśli ktoś czuje się oszukany - niech zgromadzi dokumentację i zgłosi się do właściwego organu. Proponuję tylko wcześniej poczytać artykuł 238 KK. Z poważaniem

kontrola

Jak ktoś się czuje oszukiwany -wystarczy wziąć za ostatni miesiąc pasek rozliczeniowy , wyciąg z banku gdzie przelewali pieniądze w 2 transzach oraz umowę (kontrakt) twoje zarobki godzinowe/miesięczne + ( wyciąg ustawy z internetu o ustawowych minimalnych stawkach w danym kraju co przepracowałeś i przejść się do fiskusa - Dział Kontroli Podatkowej , przedstawić jakie praktyki stosowane są wobec reszty pracowników wtedy cała ta agencja przestanie ludzi oszukiwać , na karę mandatu nie ma co liczyć tylko na karę grzywny która sięga nawet w maksymalnej wysokości niemal 20 mln zł i kary pozbawienia wolności do lat 10

Magazynier

Kobieta zadaje pytania które nie mają nic wspólnego z pracą. Gada pierdoły, ale nic konkretnego na temat samej oferowanej pracy. Ma marna wiedzę na temat pracy, która oferują. Większa wiedzę miałem od osoby od której dostałem wcześniej materiały odnośnie tej pracy. Babka nie potrafiła odpowiedzieć na rzadne zadane przezemnie pytanie.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Jacob

Przypomnę Państwu jak firma Work Express podsuwała nam do podpisu oświadczenia w których my zgadzamy się aby firma Work Express załatwiała za nas sprawy związane z niemieckim urzędem skarbowym, mówili że to do zmiany klasy podatkowej, to kłamstwo, w praktyce ci co je podpisali już nie mają co liczyć na zwrot podatku z Niemiec, bo oni na podstawie tego oświadczenia mogą robić z naszymi pieniędzmi co chcą. A do zmiany klasy podatkowej nie potrzebne są żadne oświadczenia czy upoważnienia. I właśnie to ta sama sprawa która zaczęła się w lato 2013. Teraz Ci, którzy nie podpisali oświadczeń otrzymują wezwania do zapłaty podatku dochodowego, o dziwo są to sumy pokrywające się z kwotami zwrotu podatku z Niemiec. W sierpniu przeszliśmy na płacenie podatku w Niemczech, we Wrześniu odciągnięto od mojej wypłaty brutto, 800zł podatku zagranicznego czyli Niemieckiego, od tego czasu był co miesiąc naliczany podatek pomiędzy 800 a 1200zł miesięcznie. Do sierpnia 2013 płacony był podatek w Polsce w wysokości 400-600zł. Więc jakim sposobem musiałem w rocznym rozliczeniu PIT zapłacić 160zł zamiast otrzymać jakiś zwrot? To tak jakby mój podatek dochodowy nie został odprowadzony, no chyba że został przelany z polskiego do niemieckiego urzędu a jeżeli tak to mam prawo do zwrotu podatku z Niemiec. To są nasze pieniądze a nie ich. Podatku dochodowego może żądać Urząd Skarbowy od pracodawcy a nie od nas, nasz został nam z wynagrodzeń odciągnięty jak wynika z paska wypłaty. I jeszcze jedno, jakim cudem podatek w Niemczech jest 2, 3 krotnie wyższy niż w Polsce??? Przeciętny podatek przy przeciętnej wypłacie wynosi ok 60-90 Euro.

@Jacob

Dzień dobry A może zamiast publikować swoją wersję wydarzeń, zadzwoni Pan do Kadr i Płac i zapyta? Każdy z pracowników, których dotyczy ten temat może uzyskać odrębną informację, po potwierdzeniu tożsamości. Co do rewelacji o zaliczce na podatek w wysokości 60 euro wypada przypomnieć, że w Niemczech stawka procentowa może sięgać nawet 45% i rośnie ona progresywnie wraz z dochodem. Pozdrawiam

Artur Ragan

Dzień dobry Prac nie jest skomplikowana a oprócz wynagrodzenia, wypłacane są premie (zależnie od wykonania od planu produkcyjnego) w zależności od działu od 10 do 18%. Pozdrawiam

ikar
@Artur Ragan

a kto wypłaca te premie? WE,czy pracodawca użytkownik?

To chyba jesteście jedyną firmą co płaci na raty,przecież macie tyle kasy za ludzi co na was robią i jeszcze im żałujecie całej wypłaty? pewnie wam odsetki lecą na koncie:-)

@ja

Witam Dziękuję za bezcenny wkład w dyskusję na tym forum. Jeśli mogę odpowiedzieć na jakieś pytania, chętnie pomogę. Z poważaniem

Dlaczego wynagrodzenie za pracę za granicą jest wypłacane w ratach?,przecież to nie zgodne z kodeksem pracy.

@ja

Witam A który z artykułów KP tak mówi?

@Artur Ragan

art 85KP tak mówi,chyba że wy płacicie ludziom za ilość wykonanej pracy,ale u was nikt na akord chyba nie robi?

komisjoner
@ja

Jak to nie robi na akord?W 2012 norma na Gochsheim wynosiła 150 koli,potem miało być ok 170,ale nie było presji.W 2013 było już 200,a ani nie było podwyżki stawki,ani lepszych auftragów,a norma podskoczyła o 25 %,to znowu kwalifikuje sie do zgłoszenia w PIP,jak sprawa ze zrabowanym urlopem wypoczynkowym,i kwotą odciąganą pracownikom za mieszkania,pobierali 250 a właścicielom kwater płacili 150.

@ja

Witam Zacznijmy w takim razie od czytania ze zrozumieniem art.85. Kodeksu Pracy, : " § 1. Wypłaty wynagrodzenia za pracę dokonuje się co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie." § 2. Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego. § 3. Jeżeli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym. § 4. Składniki wynagrodzenia za pracę, przysługujące pracownikowi za okresy dłuższe niż jeden miesiąc, wypłaca się z dołu w terminach określonych w przepisach prawa pracy. § 5. Pracodawca, na żądanie pracownika, jest obowiązany udostępnić do wglądu dokumenty, na których podstawie zostało obliczone jego wynagrodzenie." Z poważaniem

K

Tylko że w dziale kadr i płac powiedzą to co chcą powiedzieć.

K

JUTRO WYBIERAM SIĘ DO URZĘDU SKARBOWEGO,BO WE CHYBA PŁACI PODATEK OD TEJ KASY CO JEST DO 10 NA KONCIE I TO NIE JEST CAŁA WYPŁATA ZA PRZEPRACOWANE GODZINY,BO RESZTA JEST W 20 NA KONCIE I TA KWOTA JEST CHYBA NIE OPODATKOWANA,WTEDY JA JESTEM STRATNY W ROCZNYM ROZLICZENIU,BO ZANIZAJĄ MI ZALICZKI NA PODATEK I BIORĄ TO DA SIEBIE,ZLODZIEJE.

@K

Dzień dobry A może lepiej po prostu spytać o to w Dziale Kadr i Płac, zamiast zgadywać? Pozdrawiam

pytajacy

panie RAGAN jeżeli pracownik zarabia u was np 1500 euro , ok 6 tys zl brutto na polskich warunkach , to jakim cudem podatek jest odprowadzany tylko z pierwszej transzy płaconej 10 a nie z całości która przychodzi tez 20 każdego miesiąca, rozumiem ze , w tej 2 części wynagrodzenia jest dodatkowe świadczenia nieopodatkowane jak dieta, ale tez 2 cześć wynagrodzenia , bo 10-tego nikt u was nie dostaje całego wynagrodzenia za przeprowadzone godziny tylko w 2 częściach jak wcześniej napisałem,ciekawe co na to powie Urząd Skarbowy ? bo łatwo obliczyć ze jak się zarabia np 9,60 euro brutto na godz a przepracowało sie x godzin w miesiącu to daje sumę do opodatkowania , to jest wynagrodzenie czyste , inne dodatki to inne dodatki mogą być nieopodatkowane , i nich nie możemy wliczać do stawki godzinowej ponieważ łamalibyście przepisy kraju np Francji gdzie jest wymagana minimalna stawka za godz pracy. zrozumiał pan co chce panu przekazać , czas by się ktoś wreszcie zabrał za takie podobne agencje ,które praktykuj oszustwa podatkowe.

Artur Ragan

Witam Podatek został wpłacony ze środków własnych, żeby dotrzymać terminu wyznaczonego przez prawo. Nasi pracownicy zostali o tym poinformowani pismem z 20 marca br. Każdy z nich otrzymał również dokument z wyliczeniem różnic między pobraną zaliczką a należnym podatkiem. Cały proces jest realizowany w porozumieniu i za wiedzą właściwego polskiego urzędu skarbowego. Z poważaniem

...

Cały Workexpress,wiecznie ku... im mało,mają tyle kasy za frajerów co u nich robią,to jeszcze kombinują.

ricki

Już sam sposób sformułowań w tym piśmie - zakładając, że tłumaczenie z niemieckiego jest w miarę prawidłowe - świadczy o tym, że są to brednie! Podatkiem obciążyć może tylko niemiecki urząd skarbowy (Finanzamt), a podstawą do ściągania zaległego podatku nie jest jakiś tam wyrok sądowy, wydany w procesie przed sądem, lecz decyzja podatkowa wydana przez Finanzamt; ta decyzja to "Steuerbescheid", i stanowi ona tytuł egzekucyjny dla komornika urzędu skarbowego. Ten, kto pisał to pismo, po prostu nie wie o czym pisze. O co im chodzi, należy się tylko domyślać: Być może odciągając od wynagrodzeń brutto podatek od wynagrodzeć, do czego pracodawca jest zobowiązany ustawowo, popełnili jakieś błędy i rzeczywiście odprowadzili tego podatku za mało. Jest to ich problemem. W żadnym wypadku nie można im płacić. Chociażby z tego powodu, że zapłaty podatku może żądać tylko Finanzamt. Można, i uważam to za sensowne, wezwać ich do wyjaśnienia sprawy, aby napisali konkretnym i ludzkim językiem, o co im chodzi, ponieważ to, co zawarli w tym piśmie, jest jednym prymitywnym bełkotem. Jeśli dalej będą wysyłać takie pisma, to stosowne byłoby zawiadomienie miejscowego Finanzamt-u, ponieważ nie da się wykluczyć, że dopuścili się jakiejś nieprawidłowości w większym rozmiarze; prawdopodobnie nie odprowadzali odciągniętych od wypłat kwot podatku od wynagrodzeń.

Artur Ragan

Dzień dobry Jeśli ma Pan wątpliwości co do wymiaru należnego podatku, proszę kontaktować się z naszym Działem Kadr i Płac. Jednocześnie przypominam, że osoby pracujące dłużej niż 183 dni w Niemczech, podlegają tamtejszemu obowiązkowi podatkowemu i potrącanie zaliczek na podatek dochodowy jest normalną praktyką, całkowicie zgodną z prawem. Pozdrawiam

NOWY
@Artur Ragan

WITAM , MAM PYTANIE . DLACZEGO ZA BŁĘDY DZIAŁU KSIĘGOWOSCI MAJĄ PŁACIC PRACOWNICY?TYLKO U W WORK EXPRESS SĄ TAKIE PROBLEMY . POZDRAWIAM BYŁYCH PRACOWNIKÓW I KADRĘ . MOŻE LEPIEJ ZATRUDNIĆ W KADRACH KOGOŚ KTO MA POJĘCIE O ZAGRANICZNYCH PODATKACH.

@NOWY

Witam Kwestie podatku dochodowego od dochodów uzyskanych z umów o pracę osób oddelegowanych do pracy na terytorium Niemiec reguluje polsko-niemiecka umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania. W związku z jej zapisami oraz niemieckim prawem podatkowym, Firma zobowiązana była do potrącenia i odprowadzenia do niemieckich służb skarbowych zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń. W przypadku niektórych z nich Firma, wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników, zapłaciła do niemieckiego Finanzamtu należne zaliczki ze środków własnych, nie potrącając ich natychmiast z wynagrodzeń pracowników. Jednocześnie Firma zaproponowała polubowny sposób rozwiązania sprawy i pomoc pracownikom w rozliczeniu rocznym podatku, na które część pracowników przystała. W przypadku pozostałych pracowników, wobec braku dobrej woli, zmuszeni byliśmy wystosować pisemne wezwania do zapłaty. Rozumiem, że sam fakt otrzymania takiego dokumentu rodzi wiele pytań. Jesteśmy oczywiście gotowi na nie odpowiadać. Obecnie, wszelkich wyjaśnień udziela na bieżąco Dział Kadr i Płac. Pozdrawiam

...
@Artur Ragan

niezłe kombinacje Panie Ragan,dlaczego od razu nie pobieracie ludziom zaliczek na podatek,tylko płacicie ze swojej kasy,a potem po chamsku upominacie się o tą kasę od ludzi,pewnie mieliście kontrol i wyszły niejasności,a wy i tak wyjdziecie na swoje kosztem pracowników,takie pisemka o podatek to powinna wysyłać skarbówka,a nie Wy.

@...

Dzień dobry To nie kombinacje tylko konieczność wpłacenia całości należnego podatku w terminie. Pozdrawiam

gr.
@Artur Ragan

Pierwszy raz słyszę o takim czymś żeby pracodawca płacił podatek za pracowników z własnych środków,a nie potrącał zaliczki od pracowników,i to nie są kombinacje,ciekawe???Ludzie pracujący dla was powinni nasłać na was wszystkie możliwe kontrole jakie istnieją,bo wałki niezłe robicie.

łaaaaaaaa

Uważajcie na nich,mają na pieńku z niemieckim finanzamtem,są im winni zaległy podatek ze swojej winy,i chcą go ściągną od pracowników!!!Straszą przy tym sądem i komornikiem,nie płaćcie im,to oszuści,i udowodnimy im to najpierw w PIP,a potem w sądzie.

Ragan broni WE jak lew,no bo za to bierze niezły hajs,a co jest grane to wie dobrze:)

Dzień dobry Potwierdzam - oferty w Mszczonowie są aktualne. Pozdrawiam

zet

Panie (usunięte przez administratora)stawki jakie oferujecie monterom,hydraulikom i innym fachowcom z branzy budowlanej na terenie Francji to minimum jakie obowiazuje w tym kraju a do tego ktos kto decyduje sie jechac tam wlasnym autem ponosi dodatkowe koszty zwiazane z dojazdem do Francji i dojazdem do pracy,malo tego wlasciciel pojazdu ponosi pelna odpowiedzialnosc cywilno-prawna jako kierowca za ludzi ktorzy z nim jezdza, z godnie z przepisami wykorzystuje wlasne auto dla WE wiec ponniscie podpisac z nim umowe i partycypowac w kosztach uzytkowania samochodu.Pewna Agencja z Krakowa w krotkim czasie przejmie Waszych najlepszych pracownikow z terenu Francji,tylko dlatego ze sa bardziej elastyczni w dzialaniu no i pewien Pan ktory pracowal dla Was a teraz pracuje dla Nich,wiec albo zaoferujecie lepsze warunki od obecnych albo ludzie odejda do konkurencji,a z tego co slyszalem to kwestia max.trzech tygodni,wiec Panie (usunięte przez administratora)albo zostana Wam szwagry szwagra i ciagle problemy dla koordynatorow a w perspektywie rezygnacja Francuzow z Waszych uslug,lub zmienicie podejscie do tematu. Panie (usunięte przez administratora)konczy sie czas 'Pracodawcow' oferty konkurencji zwlaszcza na Francje dla ludzi z komunikatywnym Francuskim sa juz lepsze.Czas dziala na Wasza niekorzysc-prosze przemyslec to co napisalem. Pozdrawiam.

@zet

Witam serdecznie pozdrawiamy konkurencję i życzymy większej inwencji twórczej. Również w wymyślaniu kolejnych nicków.

NOWY

witam. pytanie do pana A.RAGANA , ZCY FIRMA ma zamiar wrócic na magazyn kawy w GALLINIE w NIEMCZECH ? 60 PROCENT BYŁYCH PRACOWNIKÓW MIŁO WSPOMINA WSPÓŁPRACĘ , A NIE CO TO TERAZ.

@NOWY

Witam Pracujemy nad tym. Tak czy owak - ofert pracy w magazynach w Niemczech stale przybywa - zapraszamy na naszą stronę.

katsu
@Artur Ragan

Wąski(Ragan) aleś ty mnie teraz zaimponował!!! Tak przybywa ale nam z kieszeni ubywa , stawki takie że pożal się boże . Takie stawki to 15 lat temu były , co to jest , Ragan pracował bys za taką stawkę , pewnie nie , więc nie pisz że pracujecie nad tym , popracujcie nad stawkami a nie ciągniecie z ludzi jak z krowy dojnej

Zostaw merytoryczną opinię o Work Service Express - Katowice

• Jak się pracuje w Work Service Express?

Zobacz opinie na temat firmy Work Service Express tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Work Service Express?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Work Service Express?

Kandydaci do pracy w Work Service Express napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Work Service Express