3 160 538 5 1
Nazwa działu: Produkcja

Kalkulacja 151h pracy przy 2 zmianach z cejtkontem to 2250€ brutto minus kwatera w norze za 450€ czyli 15€ za dobe a polska agencja oferuje 13€.Jeden wielki przekret.Minus social 450€ i minus podatek przy 1klasie 250€. Nie ujelem tu cejtkonta bo nie wiem ile firma zabierze na nie.Jest to praca w bmw w Leipzig na werku za 14.96€brutto na godzine w akordzie.A jeszcze dojazd do pracy na wlasna reke oddalone 15km.Sban to 70€ dodatkowo.

@Ares

Witam Ares. Każdy z pracowników ma możliwość poszukiwania mieszkania we własnym zakresie jeśli nie pasuje mu lokum zapewnione przez pracodawce niemieckiego. Pana/ Pani bezpośrednim pracodawcą jest diwa Leipzig i wszystkie kwestie powinny być konsultowane bezpośrednio z nimi. W zakładzie pracuje tez duża liczba pracowników i zawsze można się dogadać z nimi odnośnie dojazdu. Pozdrawiamy

Pytający Nowy wpis
@Ares

Witam Czy mógłbym prosić o więcej informacji? Praca ta jest w akordzie mimo że stawka godzinowa? Zastanawiam się nad tą ofertą i proszę o poradę. Oraz na ile umowa i czy jest okres próbny? Pozdrowienia

Carlo

Hej. Czy stawka podawana przez agencje 14,96 brutto w Leipzig BMW jest realna,? Mam wyjechać tam, teraz do pracy. Dzięki

BMW66
@Carlo

Spokojnie TAK, bez obaw ????

BMW66
@Carlo

Znaki zapytania same mi wskoczyły :) żadnych wątpliwości . Jest oki

@BMW66

Dzięki, bo obawy zawsze jakieś są

@BMW66

Warunki mieszkaniowe też spoko?

Pete Nowy wpis

Cześć! A jak jest z językiem niemieckim? Na jakim poziomie musi być? Pzdr

Majk Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Dzień dobry! Czy rekrutujecie aktualnie Państwo do pracy w Ludwigsstadt przy montażu i pakowaniu sprzętu medycznego? Pozdrawiam

Dorota

Witam serdecznie, z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę. Są rzetelni i pomocni we wszelkich formalnościach. Dzięki nim mam dobrą pracę w Niemczech z której jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam pana Kamila.

Tak6Nie5

Diwa Personalservice Nowy wpis
@Dorota

Witaj Dorota, Cieszymy się że jest Pani zadowolona. Przekażemy pozdrowienia P. Kamilowi :). Pozdrawiamy

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Ania

Cześć jak wygląda praca w Muggensturm ? Jak współpracownicy , mieszkanie ?

adminson
@Ania

Nie jedź tam.

Tak2Nie1
Kaka
@Ania

A są przyjęcia???? Ania dlaczego pytasz , z tego co wiem nie ma tam teraz przyjęć.

Nazwa działu: Produkcja

A najlepszy motyw pytam jasia kowalskiego z niemieckiej firmy do ktorej zekomo zostalem zrekrutowany za te 13€ a jest 15€ za dobe kwatery to mowi ze caly czas bylo 15€.Wiec polska agencja bazuje na konkretnym oszustwie.Bo rekrutowac za 450€ za nore.Przy stawce 14.96 brutto praca na werku w akordzie z dojazdem do pracy na wlasna reke Oddalone 15km to sban koszt 70€ dodatkowo.

Nazwa działu: Produkcja

Firma rekrutuje do Niemiec do pracy w bmw w Leipzig za 13€ doba kwatre po czym przyjezdzasz na miejsca masz 15€ i nie chca dac dokumemtu potwierdzajacego na te 15€.Jedno wielkie oszustwo. Lipsk za lozko 450€ w mieszkaniu trzyosobowym jedna szafa na podzial 3osob.Kolega jest w jedynce ale glowna szafa podkreslam jedna na trzy osoby jest wlasnie u niego w pokoju wiec musimy wchodzic do jego pokoju po ubrania.Jeden wielki przekret.

ramona
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.

Czy ktoś był w Memmingen i szył pokrowce na fotele do samolotu lub pracował przy szyciu tapicerki meblowej w innych miejscowościach.Chcę wiedzieć jakie są warunki mieszkaniowe i jaka atmosfera jest w pracy.

Andreas
Nazwa działu: Produkcja

Witam. Mam pytanie zlozylem podanie o prace w Bawarii w zakladzie piekarniczym.Czy ktos z polakow tam pracuje i jakie warunki mieszkaniowe? Zgory dziekuje za komentarz

kamillos
@Andreas

ja pracuje. mieszkanie normalne. pokoje 2 osobowe w pensjonacie. standard.

kecajjj
@kamillos

wybieram się tez ,mógłbyś coś więcej dodać odległość do pracy atmosfera itp. z góry dzięki

Magda

Czy ktoś był z tej agencji na pakowaniu sprzętu medycznego? Potrzebuje szczerej opinii, pozdrawiam! :)

olinka
@Magda

ja pracuję

Zainteresowany

Czy ktoś pracuje w mieście Ludwigsstadt na montażu? Potrzebuje opinii pozdrawiam

@Zainteresowany

Ja pracuję. Jest ok

Klaudia
@Lola

Można prosić o więcej informacji, jak wygląda zakwaterowanie ile km do zakładu ? Jak wypłata ? I jak atmosfera w pracy ?

Klaudia
@Klaudia

I jeszcze jedno pytanie,zauważyłam na jednej stronie ze bez znajomości jezyka niemieckiego a na drugiej z znajomością, wiec jak to wygląda na miejscu ?

@Klaudia

ja mieszkam ok. 800 metrów od zakładu dojeżdżam na rowerze. Ale mieszkania sa rożne w rożnych lokalizacjach. Wypłata sie zgadza. Można zarobić nawet więcej - nadgodziny i soboty. Atmosfera ok.

@Klaudia

ja znam niemiecki i pracuje juz dłuższy czas. Ale będzie nabór dla osób bez znajomości niemieckiego

OberschlesienIstMeinHeimatland
Nazwa działu: Produkcja

Byłam zainteresowana pracą przez Diwę,ale jak poczytałam opinie to mi się odechciewa (te o pracy przy kosmetykach).Pracowałam w Holandii i takie zachowania były niedopuszczalne.Jak wy ludzie możecie na to pozwalać? Zgłasza się mobbing szefowi bezpośrednio,musi zareagować.Po za tym można nagrać zachowanie jednej i drugiej dyktafonem.(usunięte przez administratora)

@OberschlesienIstMeinHeimatland

Wie Pani być może, że zgłoszenie takich zachowań podczas, gdy słyszy i widzi te zachowania cały zakład wiąże się z wielką odwagą lub "głupotą". Poza tym reakcja Firmy DIWA jest nieco niepokojąca moim zdaniem. Opinie, które nie są pochlebne dla firmy Feurer są zdaniem firmy DIWA działaniem konkurencji!? Ciekawe, że opinie pozytywne na jej temat są zawsze lub prawie zawsze podpisywanie przez pracowników i chwalone. Ja mógłbym o tych opiniach powiedzieć dokładnie to samo,że piszą je na przykład pracownicy lub ludzie opłaceni przez DIWĘ? Może tak być? Smutne, że trzeba udowodnić, że jest się koniem w sytuacji tak oczywistej lub prawie oczywistej. Jeśli zatrudnienia się ludzi tak daleko od granicy i nie daje np. koordynatora to trzeba miom zdaniem wziąć za to odpowiedzialność. Pozdrawiam i dziękuję za Pani opinię. Robert.

Bushu
Nazwa działu: Produkcja

Witam, czy ktoś pracował może w BMW w Leipzig za pośrednictwem firmy Diwa? Chciałbym sie dowiedzieć jak się pracuje i jakie warunki mieszkaniowe?

Mateo
@Bushu

Też jestem zainteresowany wypowiedziami na ten temat. Pozdrawiam

@Bushu

Siema kolego, ja pracuje aktualnie. Warunki mieszkaniowe sopko, 4 chłopa na mieszkaniu pokoje 2 osobowe; kuchnia/ salon/ łazienka wspólne dla całej czwórki. Pełne wyposarzenie i WiFi!!! Praca jak praca... pracowac trzeba ale jest sopko, pokazali co i jak i nie gonią.

@Mateo

Siema. Kolego pracowac trzeba wszędzie ale w porównaniu z tym gdzie byłem w Leipzig jest luksusowo i dużo bliżej do domu. po pracy wyjeżdżam i w niecałe 3 godziny jestem w domyu.

Bushu
@koksu

a jest możliwość uzyskania pokoju jednoosobowego?

@koksu

Witaj koksu, cieszymy się że się Panu podoba :)

@Bushu

pokój jednoosobowy w niemczech to luksus i to drogi. Pracowałem w róznych firmach i ciesze sie że tu mamy lokum tylko w 2. były już takie prace gdzie gniezdziliśmy się po 20 chłopa w baraku!!! nawet nie pytałem o jednoosobowe lokum, musisz dopytać w firmie. pozdrawiam kolego

Pawełek
@koksu

A co ze stawką godzinowa, bo różne można mieć odczucie po tych wpisach.

@Pawełek

kolego, BMW rządzi sie swoimi prawami. Wysoka stawka, dodatek świąteczny i dużo innych bonusów.

trombalskiSłoń1

Wypłata na czas, zarobki ok, mieszkanie w porządku, ludzie czego się czepiacie?Jak dla mnie to ta agencja jest jedną z najlepszych i najbardziej godnych zaufania.

@trombalskiSłoń1

Witaj trombalskiSłoń1, cieszymy się że jest Pan/ Pani zadowolona :). Pozdrawiamy

Jolanta
@trombalskiSłoń1

Zgadzam się. Byłam z tą firmą i pragnę dalej pracować z nimi. Jest naprawdę super. Ten kto pisze negatywne opinie jest nie fer. W szczególności pragnę podziękować Pani Ani. Cudowna osoba. POLECAM.Pozdrawiam agencję Diwa.

@Jolanta

Państwo naprawdę nie czytacie chyba tych opinii ze zrozumieniem! Większość z nich dotyczy konkretnego miejsca pracy, a nie samej Firmy DIWA! Zwróćcie proszę uwagę na to, ponieważ te informacje dotyczą konkretnych zachowań pracowników Firmy Feurer. Też miałem okazję tam pracować i zgadzam się z większością tych opinii. A byliśmy tam 2lata temu i wiele się mogło zmienić. I na lepsze i na gorsze. Moim zdaniem powinna się tym zająć tamtejsza Inspekcja pracy jeśli ani niemiecka, ani polska strona sobie z tym nie radzą.

Maniek
Nazwa działu: Produkcja

Z całego serca nie polecam zakładu pracy Feurer w Muggensturm ze względu na tempo pracy i liczne podkręcanie taśmy przez stałych pracowników.Atmosfera w zakładzie była nie sprzyjająca że względu na dwie panie, które ciągle się czepiały i dogryzały pracowniką. Mam na myśli tutaj młodą kierowniczkę która poganiała razem ze swoją mamą osoby które naprawdę pracowały ale nie lizały im d***. Zachowanie i stosunek stałych pracowników do pracowników Diwy był chamski i nieznośny,grozili wyjazdem do Polski lub kazali zmieniać pracę.Kierownictwo Fauerera nie lubi ludzi którzy mają swoje zdanie i umieja się sprzeciwić, od razu donoszą do Agencji i jeszcze kłamią wiem bo byłem w takiej sytuacji, Pani z agencji zadzwoniła do mnie i powiedziała że rozmawiałem przez telefon a nigdy taka sytuacja nie miała miejsca gdyż swój telefon zostawiałem w domu. Cały zakład był nastawiony na zysk, i oprócz przerw wyznaczonych nie można było przerwać pracy choćby na pół minuty po równało się to z ciągłym upomnieniami od strony stałych pracowników.

Tak30Nie
Sid
@Maniek

Zgadzam się z opinia @Maniek, taśma cały czas była podkręcana mimo licznych prosb o zwolnienie tępa. Nie można się było nawet odwrócić, ani prowadzić rozmowy z rówieśnikiem, ponieważ zaraz dostawaliśmy ostrzeżenie i informacje ze autostrada jest dla nas otwarta. Zero pomocy zero rady praz zero szacunku dla pracowników Diwy. Również odradzam.

Tak20Nie
Ela
@Maniek

jak jedziesz do pracy po to, zeby gadac z innymi albo wyrazac swoje zdanie to lepiej udaj sie do sejmu. w pracy sie pracuje, jakbys robil to co do ciebie nalzey to pewnie nie byloby na ciebie narzekan.

Tak6Nie24
Edek123
@Ela

@Ela niestety nie zgadzam się z twoja opinia. Masz racje w pracy się pracuje ale nikt nie zasługuje na takie traktowanie przez stałych pracowników oraz kierownika . Każdy ma swoje prawa jak i obowiązki . To nie była praca na akord można zwrócić uwagę ale nie w taki sposób jak robiły to Panie z Feurera. Tym samym wprowadzały bardzo nieprzyjemna atmosferę . Mieliśmy płacone za godzinę nie od ilości wykonywanej pracy, tym samym poprzez podkręcenie taśm zostaliśmy wysłani 2 dni przed zakończeniem umowy do domu, ponieważ „nie było już dla nas pracy”. W takim bądź razie czym zajmował się kierownik ? Jak nie rozplanowaniem pracy tak aby dla każdego starczyło jeszcze przez 2 dni . Nie polecam .

Tak19Nie
@Maniek

Witaj, dziękujemy za Pana/Pani opinię. Dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca. Pozdrawiamy.

TakNie9
@Sid

Rozmowy to mozesz sobie prowadzic z rowiesnikami ale w kawiarni a nie w pracy.

Tak4Nie4
@Diwa Personalservice

Wypisuja glupoty po prostu robic im sie nie chciało. Mysleli ze jak przyjada do Niemiec to kasa bedzie im spadac z nieba a oni beda sobie prowadzic rozmowy towarzyskie na lini produkcyjnej. Zmienic trzeba proces rekrutacji to to jakas masakra .

Tak3Nie8
Tymek
@Nela

I po co ten język nienawiści ? Nie może napiasac na tym portalu szczerej opinii ? Jeżeli jesteś taka, do roboty to na kij siedzisz i krytykujesz opinie innych ? Nie masz co robić ? Atmosfera w pracy to podstawa nikt nie chce robić jak jakiś beduin i być tak traktowany !

Grzesiek
@Maniek

Witam i znakiem tego że nic się nie zmieniło od roku zeszłego nadal klan kamili rządzi to i tak macie farta bo cioci ich nie było ???????? a to co napisałeś to szczera prawda. Jak najdalej od diwy

Tak21Nie1
@Ela

Nie prawda ponieważ to jest taki rodzaj pracy że rozmowa w zaden sposób nie przeszkadza w wykonywaniu zleconych zadań.

Tak4Nie
@Nela

Można było rozmawiać i szefowie niemieccy nie robili z tego problemu Tylko te polskie pseudo kierowniczki

@Tymek

Jezykiem nienawisci to Wy piszecie . A wlasnie po pracy sobie siedze i czytam te Wasze głupoty i dokładnie wiem jaka jest atmosfera w pracy.

Tak2Nie3
Tymek
@Nela

Nie ma to jak pisać po 8 godzinach zapieprzania za najniższa krajowa i krytykować ludzi którzy mają wyższe ambicje .

Tak7Nie1
@Tymek

Wlasnie pisze szczera opinie atmosfera jest normalna a Ty chyba nie widziales nigdy w zyciu złej atmosfery w pracy . Ale pewnie jeszcze nie raz sie przekonasz.

TakNie6
Paw
Nazwa działu: Produkcja

Ale mam ubaw jak to czytam ludzie nie osmieszjacie się ???? widzę że opinie diwie wystawiła tylko lista osób które tak na prawdę nie przyjechały pracować tylko wziąć pieniądze za darmo szkoda że każdy tylko napisał to co mu się podobało i mam nadzieję że kiedyś naprawdę traficie na tak ciężka pracę jak opisaliscie to na tym forum i potraktuje was ktoś tak jak to opisaliscie bo w firmie Feurer tak nie jest pracowalismy 2 rok z rzędu i jest spoko w przyszłym roku też się wybieramy ????. Krzysiek ciebie też pomowili że rozmawiałeś przez telefon bo przecież zostawiłeś go w domu co?? Co za masakra każdy przedstawił swoją wygodna wersję. Grzesiek a Ty też się nie odzywaj bo tak samo jak oni myślałeś że z nieba będą pieniążki leciały!! Facet ze wszystkimi chorobami świata do pracy przyjechał jaki lekarz cię w ogóle dopuścił do pracy? Życzę wam wszystkim powodzenia bo pewnie z takim podejście każda praca będzie ciężka i straszna dla was ????

Tak6Nie19
TOM

Sorry za szczerość Kacper i spółka ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ JAKIŚ (usunięte przez administratora) KTÓREMU SIĘ COŚ NIE PODOBA NIE O C ZERNIAJCIE LUDZI BEZ PODSTAWIENIE

Tak5Nie13
@TOM

Napisał ten co (usunięte przez administratora) lizał żeby dostawać na zmianie najlepsze stanowisko do pracy.

Tak5Nie2
Uwaga uwaga!!!!

Diwa... Naganiacie ludzi do roboty dla niemieckiej agencji SIMPLI JOB!! ! Zorientujcie się najpierw co to za agencja, a nie pchacie ludzi w (usunięte przez administratora) Banda oszustów i nic więcej... Zero kontaktu z agencją, dopiero jak im coś trzeba to dzwonią i straszą.. Pani J.... A przechodzi sama siebie!! Ludziska nie dajcie się Q w to wyrobić.. Uważajcie!!! I na Pana M. Ti.... bierka. Bo to jedna ręką z simply job

Tak10Nie
Michał Tischbierek
@Uwaga uwaga!!!!

Witam pana, panią, państwa, proszę o bezpośredni kontatkt ze mną (tel. 887 029 961) i wyjaśnienie o jakie konkretnie zarzuty chodzi ponieważ nie otrzymałem od pracowników żadnej informacji aby były jakiekolwiek problemy, myślę że nie ważne o co chodzi konwersacja jest podstawą to rozwiązania problemu u mądrego człowieka więc jak byśmy mogli od tego zacząć. Jeżeli taki kontakt nie nastąpi uznam to za działanie konkurencyjnej firmy lub osoby z barwnym poczuciem chumoru pozdrawiam.

Tak2Nie6
@Michał Tischbierek

Witam Panie Michale, dziwi mnie Pana(Państwa!) reakcja w tej sprawie. Gdyby to był komentarz jednej, dwu osób to przyznał bym rację, że może to być działanie konkurencji. Jednak tych opinii jest naprawdę moim zdaniem za dużo, aby je ignorować i traktować w ten sposób. Przykre i źle świadczy i o Panu i niestety o firmie. Pozdrawiam.

Michał Tischbierek
@Robert

Witam opiera pan zdanie na temat mój, firmy, na podstawie opinii osób anonimowych jak pan woli. Szczególnie łatwe jest to na tym portalu, w realiach jedna osoba, może wypisać 10000 komentarzy negatywnych każdy pod inną nazwą. Osoby które opanowały dialog i mają problem, dzwonią do nas przyjeżdżają w miarę możliwości, wyjaśniają wszystko od A-Z jeżeli się ma wątpliwości, idzie się do specjalisty z danej dziedziny i można się upewnić czy coś się zgadza czy nie. Fakty są takie, że widzimy ilość ludzi którzy u nas pracują, u nas pracowali i wracają do nas, ci ludzie są w 100% realni w przeciwieństwie do opinii osób anonimowych. Opinie są jak polityka, istnieją i co do poziomu realnej prawdy, jest im daleko.

@Michał Tischbierek

Witam niestety nie tylko na opiniach innych lecz na własnym doświadczeniu i pracy w Muggensturm. I nie dokońca chodzi o Państwa firmę a o konkretny zakład i atmosferę tam. Dlatego też zwróciłem Panu uwagę na to, jak Państwo ba to reagują. Nie było moim zamiarem nikogo obrazić, ponieważ ja mam dobre wspomnienia jeśli chodzi o współpracę z firmą DIWA. Natomiast już sama atmosfera w firmie FUERER pozostawia wiele do życzenia. Pozdrawiam Robert.

Tak1Nie

Jakie narzędzia pracy zapewnia Diwa Personalservice? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

@Pytanie

Witaj Pytanie, proszę troszkę bardziej sprecyzować Pana/Pani pytanie. O jaka pracę chodzi? Jaka branża? Praca w Polsce? Niemczech? Austrii? Pozdrawiamy

Nazwa działu: Produkcja

Wiadomo, że łatwiej jest napisać negatywną opinię zbluzgać firmę, niż powiedzieć, że było okej i się podobało. Bo skoro było dobrze, to po co się udzielać. Ja jestem w tej drugiej "zadowolonej" grupie. Pracowałem przez agencję przez 5 miesięcy, niestety klientowi skończyły się zamówienia i musieliśmy szukać innej oferty, ale Diwa się nami od razu zajęła i zaczęła poszukiwania pracy dla nas w innej firmie. Czytam opinie i trochę nie dowierzam, że mówimy o tej samej agencji. Mną też zajmowały się dwie Panie - Emilia i Justyna i zawsze, na każde pytanie była odpowiedź. Poza tym mieszkanie jak dla pracowników naprawdę fajne, uważam, że dla 8 facetów jedna kuchnia do podziały to nie tragedia. Pokoje dwuosobowe, oddalone ok. 15 km od firmy. Wszyscy byliśmy ludźmi, koszty paliwa dzieliliśmy, a cała reszta była dograna. Z całego serca polecam.

Tak2Nie24
@Pracownik

Witaj Pracownik, Cieszymy się że się Panu podobało. Oby więcej takich zadowolonych "Pracowników". Pozdrawiamy :)

Tak1Nie6
Karton
@Pracownik

@Pracownik ciekawe jaka Pan otrzymał odpowiedz . Chyba „nie wiem , nie znam się , nie mam pojęcia” .

Tak8Nie2
Timon
Nazwa działu: Produkcja

Witam , skoro już jest tyle wypowiedzi na temat pracy przy kosmetykach w firmie Feurer to ja tez się wypowiem . TO BYŁA JAKAŚ MASAKRA. Atmosfera do bani , dwie wariatki co chwile się darły (mam na myśli kierowniczkę Kamilę i jej mamusie liniową Kaśkę ) . Wydzierały się totalnie o wszystko , chamsbkie teksty to u nich był standard typu „jak ci się coś nie podoba to nara” . Odzywały się tak do każdego który miał swoje zdanie, nie bal się go na głos wypowiedzieć i nie latał za nimi z jęzorem na pysku . Kierowniczka była na tyle bezczelna, że potrafiła skłócać ze sb nawet pary . Chłopakowi donosiła na dziewczynę i na odwrót. Po prostu komedia . Same całymi dniami nic nie robiły oprócz podkręcania taśmy i wyśmiewania się z innych na głos . Atmosfera nje do wytrzymania . Tak podkręcany tasmy , ze wyrzucili nas 2 dni przed zakończeniem umowy do domu, bo rzekomo „nie było już dla nas pracy, zabrakło materiału” . Z Paniami z biura Diwa tez nie dało się dogadać, Pani Justyna w ogóle niedoinformowana, i bardzo nie przyjemna.Dajcie se lidzie święty spokoj z tą robotą i z tą agencja pracy ! Pozdrawiam

Tak22Nie2
@Timon

Witaj Timon, dziękujemy za wyrażenie opinie. Zgłosimy sytuację do pracodawcy zagranicznego. Pozdrawiamy

Tak11Nie
Fuhrer
Nazwa działu: Produkcja

Każdemu kto ma zamiar wyjechać do muggensturm na kosmetyki do Feurera serdecznie odradzam. Nikomu tego nie życzę. Bardzo duża presja i ciśnienie na produkcję. Nieprzyjemna atmosfera głównie przez 2 panie matkę i córkę która uważa się za kierowniczke i do wszystkich się o coś czepia i pogania a jak się coś próbuje powiedzieć to stały tekst "zawsze możesz zmienić pracę" albo inne niemiłe komentarze w stylu możesz jechać do Polski jak się coś nie podoba. Natomiast jej mama podkreca taśmę aż ktoś się nie wyrabia i wtedy taśma idzie "dobrze". Jak sama musiała stanąć na chwilę to się nie wyrabiała i trzeba było zwalniać taśmę. Mobbing wszędzie. Nie dajcie się upokarzac za parę euro. 90% ludzi którzy przyjeżdżają nie przedłużają umowy głównie przez kierownictwo to chyba o czymś świadczy taka rotacja jest.Na koniec miesiąca dali przymusowe 2 dni urlopu bo zrobiliśmy wszystko takie było tempo. Co do samej agencji bez zastrzeżeń, wypłata na czas jak i mieszkanie nie najgorsze tylko szkoda że wysyłają ludzi w takie miejsca. Pozdrawiam

Tak26Nie
@Fuhrer

Oczywiście wszystko się zgadza potwierdzam w.w opinie.To wszystko prawda co napisał Fuhrer. Widocznie pracowaliśmy w tym samym czasie.

Tak16Nie
Tola
@Ava

Również się zgadzam, do tego jeszcze psychicznie chora pracownica która rzuca kartonami jak jej coś nie pasuje. Jednym słowem porażka. Agencja bardzo okej ale dziwie się, że jeszcze z tym nic nie zrobiła . Dużych pieniędzy z tej pracy nie ma wiec chyba nikt nie będzie w stanie tam pracować za 7 euro .

Tak15Nie
Pracownik Feurer
@Tola

Czy ta pracownica to Katia? Jeśli tak to jest jeszcze gorzej z nią niż było! My byliśmy tam rok temu i nie było aż tak źle, choć właśnie wspomniana Pani potrafiła "czepiać" się osoby, która była lekko spowolniona że względu na chorobę! Straszne!

Tak13Nie
@Fuhrer

Witaj Fuhrer, niestety nie możemy się zgodzić z Pana/Pani opinią o tym, że większość osób nie przedłuża umów u tego klienta. Współpracujemy z nim od dłuższego czasu i jednak jego statystyki, jeśli chodzi o pracowników, są dobre i tak też rokują. Dokładamy wszelkich starań, aby pracownik czuł się dobrze w pracy, każde zażalenie zgłaszamy do klienta, natomiast nie jesteśmy odpowiedzialni za osoby nadzorujące produkcję, nie mamy na nie wpływu. Cieszy nas ostatnia część Pana/Pani wypowiedzi, bo dopiero to tak naprawdę jest opinią na nasz temat. Za Feurer niestety nie jesteśmy w stanie odpowiadać. Pozdrowienia.

TakNie13
Fuhrer
@Diwa Personalservice

Akurat byłem tam, rozmawiałem z ludźmi i znam nastroje które tam panowały. Nie wiem co to za statystyki ale większość pracowników poza nielicznymi osobami to studenci, którzy byli postawieni pod ścianą ponieważ nie ma szans i nie opłaca się im zmieniać pracy na okres miesiąca czy dwóch. Zgadzam się z powyższymi opiniami każdy widział jak częsc pracowników chciała się wkupic w łaski liniowych ale tak to już jest, maja nauczkę na przyszłości i pozostaje tylko śmiać się z nich dalej. Część z nich jednocześnie się podlizywalo a za ich plecami rzucali takimi tekstami że wstyd cytować na forum. Pozdrawiam normalnych pracowników

Tak14Nie
Pudło1
@Fuhrer

@Tola równiez sie zgadzam, samemu/samej przytrafiło mi sie być przy tym gdy nie nadążałem/nadążałam. Praciwnica podeszla popatrzyla i zamiast pomóc, to popchala wszystkie kartony na taśmie tak że wszystko sie rozwaliło. To nie jest normalne zachowanie, dziwie sie że kierownictwo nic jeszcze nie zrobiło z takimi ludzmi. Jeżeli bedą nadal przymykać oko na takie zachowania to na zakładzie bedzie coraz gorzej

Tak16Nie
koko
@Fuhrer

A ja nie zgadzam się z powyższą opinią. Pracowałam w wakacje i wszystko było ok. I kontakt bezpośrednio z diwą i praca w Muggensturm. Jeśli wykonywało się swoje obowiązki nie było żadnej presji i nacisku. Nikt tez mi nigdy nie powiedział ze "jeśli mi się ni podoba to do domu". Ja polecam i mam nadzieje w przyszłym roku znowu pojechać.

Tak3Nie13
@Fuhrer

Witaj Fuhrer, dziękujemy za opinię. Dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca. Pozdrawiamy.

@Pudło1

Witaj Pudło1, dziękujemy za opinię. Dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca. Pozdrawiamy.

@koko

Witaj koko, cieszymy się że że była Pani zadowolona. Polecamy się na przyszłość i do usłyszenia w przyszłym sezonie wakacyjnym. Pozdrawiamy :)

adminson
Nazwa działu: Produkcja

Witam ludziska jestem byłym pracownikiem Führera w Muggensturm.Tak ta robota kojarzy mi się z tym panem.To co się działo w tej firmie to kur.. istna komedia.Wypłaty miał każdy inne chociaż pracował tyle samo.Dawali przymusowy urlop pod pretekstem że nie ma materiału do pracy.Ale w magazynie leżał i kurz na nim obsiadał.Ale najlepsi byli tzw. "Liniowii".W skrócie dwie rapuchy matka z dzi... tzn. córką,taka z długimi nogami,niemka z lodowatym spojrzeniem i dużo by wymieniać.W gruncie rzeczy raczej wszyscy lizali wiadomo co kierownictwu.Podkręcali taśmy ponieważ brali za to dodatkową kasę.Problem w tym że w ekipie pracowników również zdarzały się tzw. polaczki cebulaczki co myśleli że jak będą się spouchwalać z liniowymi to nawiążą długą i owocną współpracę.Tymczasem mimo że się starali zostali wyrzuceni pierwsi.Na całe szczęście byli również ludzie normalni którzy pracowali nie przejmując się przychlastami.Dlatego dało się tam wytrzymać niespodziewanie dużą ilość czasu.Więc ludziska ostrzegam z nieco ironiczno-komicznym komentarzem uważajcie na tą robotę!!!

Tak38Nie
Fach

Witam pracował ktoś w bayeruth bądź arnstatd na maszynach cnc jakie warunki mieszkaniowe itp

Pracownik2222
@Fach

Pracowalem, wszystko bylo ok. Mieszkanie jak na kwatery kture spotykalem bardzo schludne i zadbane,,, Polecam i mysle ze nie powinines sie obawiac

Pracownik2222
@Fach

Praca spokojna i zapewniona a płaca na czas i wszystko z nia bylo ok.

@Pracownik2222

Witaj Pracownik2222, cieszymy się że był Pan zadowolony. Polecamy się na przyszłość. Pozdrawiamy :)

@Pracownik2222

Witaj Pracownik2222, dziękujemy za pozytywną opinię. Pozdrawiamy :)

Były pracownik agencji
Nazwa działu: Produkcja

Witam, swoją historię oraz opinię piszę tutaj, aby osoby które zastanawiają się nad podjęciem współpracy z tą agencją przemyślały sobie to dwa, a nawet trzy razy. Firma z którą na moje nieszczęście przez pewien okres czasu współpracowałam, to (usunięte przez administratora) którzy mają człowieka za nic. Zaczęło się naprawdę miło. Pracownicy firmy interesowali się nami jeśli chodzi o przyjazd do Niemiec, pierwszy dzień w pracy itp. Nasze problemy zaczęły się tuż po pierwszej wypłacie, gdy okazało się, że stawka na jaką byliśmy umówieni jest mniejsza o "podatek". Tym tez tłumaczyli każdą niezgodność finansową. Oczywiście podczas podpisywania umowy nie było mowy o rzekomym "podatku". Na kilkudziesięciu pracowników, żadna wypłata nigdy nie była taka sama, mimo, że pracowaliśmy po tyle samo dni, tyle samo godzin. Nikt nie potrafił nam tego wyjaśnić. Umowa była bardzo dziwnie skonstruowana, jeden punkt wykluczał drugi. Do czego pracownicy agencji sami się przyznali, mimo to trzymali się tylko wygodnych dla siebie podpunktów. W miesiącu lutym kilka razy nie zostaliśmy powołani do pracy z powodu braku pracy w firmie do której byliśmy oddelegowani. Agencja nie zapłaciła nam za te dni, chociaż pracownicy na początku zapewniali nas o zapłacie, gdyż w umowie było napisane, że firma jest zobowiązana do zapłaty ze te dni. Dlatego też wprowadzili bank godzin, o którym nas nie poinformowali, a z informacją przybyli do nas miesiąc po fakcie (gdzie w umowie było wyraźnie napisane, że nasza zgoda jest potrzebna). Gdy zaczęliśmy walczyć o swoje pieniądze, pracownicy agencji zaczęli nachodzić nas w mieszkaniach i zmuszać do podpisywania urlopów, za dni w których nie było dla nas pracy, mimo iż bank godzin już funkcjonował. Pracownicy agencji, którzy odstawili przedstawienie nachodzenia nas w domu w późnych godzinach wieczornych, oraz przed wyjściem do pracy, wykazali się kompletnym brakiem kultury i wiedzy. Gdy nie zgodziliśmy się na podpisanie urlopu, zagrozili zwolnieniem i tak też zrobili. Za każdy dzień w którym nie byliśmy w pracy, nawet podczas urlopu wypoczynkowego pobierali od nas dodatkowe pieniądze, mimo, że za mieszkanie płaciliśmy z góry. Tuż po pierwszych pytaniach odnośnie nieprzestrzegania umowy, niezgodności w wypłatach, kontakt z agencją się urwał, nie odbierali telefonów, CZASEM odpisali sms, co było bardzo nieprofesjonalne ze strony agencji. Kartę EKUZ pracowniczą dostaliśmy po 3 miesiącach pracy, po wielokrotnym upominaniu się o nią. Wcześniej kazali korzystać z karty EKUZ turystycznej , także w razie konieczności byliśmy zmuszeni płacić z własnej kieszeni. Z czystym sumieniem odradzam, ponieważ czuję się (usunięte przez administratora).

Tak21Nie
Chętny do pracy
@Były pracownik agencji

Czy agencja mogłaby wypowiedzieć się na temat tej opinii?

@Chętny do pracy

Witam Chętny do pracy. Odnośnie powyższej opinii: Każda wypłata wychodziła w terminie, wiele tak na prawdę mogło zależeć od banku docelowego- proszę pamiętać, że jest to przelew walutowy. W momencie podpisywania umowy wyrażał Pan/ Pani zgodę na ewentualne wprowadzenie konta czasu pracy i odpowiednio szybko została Panu/ Pani przekazana taka informacja. Podpisywanie urlopu było proponowane, a nie wymagane. [1] Co do kart EKUZ- obowiązkiem pracodawcy nie jest jej wyrobienie, a jedynie pomoc pracownikowi. Proces wyrobienia karty turystycznej przez pracownika jest szybszy i kartę dostaje się od ręki, natomiast wyrobienie karty pracowniczych trwa około miesiąca - oczywiście przy założeniu, że wszystkie warunki zostały spełnione i po stronie NFZ nie ma żadnych zastrzeżeń i przeciwwskazań. Wszelkie dokumenty i oferty były wysyłane na maila korespondencyjnego, podanego na początku procesu rekrutacji i jeśli żadna zmiana nie była zgłaszana, to podczas trwania całego stosunku pracy był to mail do kontaktu. Pozdrawiamy [1] https://www.ekuz.nfz.gov.pl/praca/informacja-dla-pracodawcow

TakNie3
Nazwa działu: Produkcja

Trochę się ośmieszacie ludzie pisząc opinię typowo o jakimś zakładzie pracy pod widoczną agencją DIWA PERSONALSERVICE. To nie jest portal na opinie o tej firmie, więc znajdźcie sobie ją gdzieś indziej i tam komentujcie. A nie tutaj wylewacie swoje bezsensowne żale. Ja współpracowałam z Diwa i gdyby nie sprawy rodzinne pewnie nadal by tak było. Pieniądze na czas, praca naprawdę przyjemna a ludzie pomocni. Pozdrawiam i polecam z całego serca.

Tak3Nie2
@Komentator5225

Po to istnieje strona, żeby dodawać komentarze na temat agencji pracy a jeżeli agencja pracy wysyła ludzi do zakładu pracy o którym nie ma zielonego pojęcia to niech poczyta komentarze od osób które tam pracowały i soe łaskawie dowie co tam się dzieje. Bo zatrudnieni jesteśmy w agencji pracy a nie w zakładzie, i powinni wiedzieć jakie są tam warunki i jakie traktowanie. A dzwoniąc do agencji pracy nikt nie odbiera telefonu, wiec jak poinformować ich o zaistniałych tam sytuacjach ? Panu się zgadzało a innym nie i Pan dostał wypłatę na czas a inni nie, woec po co te Pana docinki.

Tak2Nie1
@Były pracownik

Szukasz człowieku dziury w całym. Chyba sam nie czytasz komentarzy.. Diwa wiecznie i na każde zażalenia tu odpowiada a jak dzwoniłeś i nie umiałeś się dodzwonić to chyba dzwoniłeś na numer telefonu zaufania a nie do Diwy. Śmieszne mi bo jak nie odbierali to zawsze mogłam liczyć na kontakt zwrotny. Nawet jak mają sygnał o tym ze ludzie w Niemczech są niemili to co mają zrobić????? Nawrócic ich??? Najwidoczniej jesteś mocny w gębie a do roboty Ci się nie spieszy skoro na forach siedzisz i komentujesz.

Tak1Nie3
Julia
@Komentator5225

Moim zdaniem to ty się ośmieszasz @bylypracownik tylko zwrócił uwagę a jak ty się nie zgadzasz to napisz raz a nie zaraz wyzwiska od leni itp

@Julia

@Julia Twoje zdanie chyba nikogo nie interesuje. A czytanie ze zrozumieniem nie boli. Nigdzie nie pisałam o kimś jako o "leniu". Pozdrowienia ;)))

Bylypracownik
Nazwa działu: Produkcja

Odradzam prace przy pakowaniu kosmetyków w Muggensturm w firmie Feurer . Bardzo nie przyjemna atmosfera, bardzo nie miły kierownik , i nie zrównoważona psychicznie pracownica która wszystkim do okoła ubliża i rzuca czym popadnie. Dodam również, że pomocy ani rady nie otrzymacie od nikogo , jeżeli poprosicie o pomoc bądź zwolnienie tępa usyszycie „jqk ci sie coś nie podoba to wypie*dalaj do polski „ . A inne pracownice pokazują palcem wymawiając słowa „tam jest autostrada do Polski” .

Tak1Nie3
@Bylypracownik

Witaj Bylypracownik, przepraszamy za zaistniałą sytuację. Dziękujemy za zwrócenie uwagi na problem. Skontaktujemy się z pracodawcą docelowym aby podobna sytuacja nie miała więcej miejsca. Pozdrawiamy

Nazwa działu: Produkcja

Ta firma to żart, zapewniają pomoc polskiego koordynatora a tak naprawdę taka osoba nie istnieje. Pani która pełni rolę koordynatora przywitała nas słowami „ nie jestem pracownikiem diwy i nie muszę wysłuchiwać waszych problemów i zażaleń , ale robię to tylko z dobrego serca wiec nie przesadzajcie „ . Nie polecam .

Tak7Nie2
@Olgierd

Witam Panie Olgierdzie. Nasi koordynatorzy za granica zawsze służą pomocą i radą. Proszę powiedzieć w jakiej sytuacji koordynator potraktował Pana takim słowami? Pozdrawiamy.

@Diwa Personalservice

Niestety pani tłumaczenia są śmieszne , gdyż wasz „koordynator” przywitał nas właśnie takimi słowami . Także niech pani się nie produkuje z takimi tłumaczeniami

Tak5Nie1
Dos
@Olgierd

Niestety, taka sytuacja miała miejsce. Byłem przy niej obecny.

Tak3Nie1
@Olgierd

Witam. Póki co jeszcze niczego nie tłumaczyliśmy ponieważ nie znamy sytuacji. Proszę nam naświetlić sytuację w której miało miejsce takie "przywitanie". Pozdrawiamy

@Dos

Witam. Może nam Pan/ Pani naświetlić sytuację przy której był Pan/ Pani obecny? Pozdrawiamy.

@Olgierd

Witam. Póki co nie mieliśmy możliwość żeby wytłumaczyć zaistniałą sytuację ponieważ jej nie znamy. Może nan Pan przybliżyć szczegóły? Pozdrawiamy

@Diwa Personalservice

Zaistniała sytuacja miała miejsce przy szkoleniu bhp , po którymś już tygodniu pracy ... wtedy właśnie poznaliśmy „naszego koordynatora „ który nie dość że późno przeprowadził z nami szkolenie z zakresu bhp ( które powinno się odbyć w pierwszym dniu pracy ) to jeszcze przywitał nas wszystkich takimi właśnie słowami .

Tak3Nie1
@Olgierd

Witam. Jeśli zaistniała sytuacja miała miejsce to przepraszamy. Postaramy się to wyjaśnić z koordynatorem. Proszę nam powiedzieć w jakiej miejscowości Pan pracował tak żebyśmy mogli skonfrontować odpowiedzialną osobę z zaistniała sytuacją żeby w przyszłości nie dopuścić do podobnej. Pozdrawiamy

Praca przy kosmetykach

@Olgierd

Po za tym warunki masakryczne ... jak państwo mogą w badaniach lekarskich pisać praca od 20 stopni do 26 stopni a na zakładzie jest 40 stopni podczas ostatnich tygodni .

@Olgierd

Witam Olgierd. Z zasady temperatura na zakładzie nie przekracza 26 stopni. Niestety nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne (UPAŁY) które dały się w ostatnich tygodniach wszystkim odczuć.

@Diwa Personalservice

Co mnie obchodzi państwa zasada ? To proszę skonsultować warunki z zakładem pracy do którego państwo wysyłają swoich pracowników . Nie dostajemy ani grosza więcej za prace w 40 stopniach , ludzie mdleją a państwo piszą, że nie maja na to wpływu? To jest żałosne

@Olgierd

Witaj Olgierd. Niestety tak jak już pisaliśmy - naprawdę nie mamy wpływy na warunki atmosferyczne. Poza tym nie dostaliśmy sygnału od żadnego pracownika, że jest upał na zakładzie i ludzie mdleją. Takie problemy należy zgłaszać bezpośrednio do pracodawcy (Diwa Personalservice) abyśmy mogli w porę zareagować. Pozdrawiamy

@Dos

Potwierdzam również sytuacje było to na pseudo szkoleniu bhp o godz 23 po 2zmianie.

@Ava

Problemy z gorącym były zglaszane telefonicznie do Pani Justyny.

Ula01
@Ava

Niestety pracownica firmy Feurer kiedy poprosiłam o krzesło nachwile i wytłumaczyłam dlaczego chciała bym je dostać, bo było mi słabo odpowiedziała chamsko „my tutaj na krzesłach nie siedzimy „ . Dlatego zgadzam się z opinia @olgierda ta firma to zart, a Diwa nie ma zielonego pojęcia gdzie wysyła swoich pracowników i jak oni są tam traktowani przez Panią kierownik i innych pracowników . Koordynator to tez jakiś żart, najpierw wita nas takimi słowami a na 6 tyg w pracy był może z 3 dni nie więcej . Z całego serca odradzam

@Ula01

Witaj Ula01. Zgadzamy się z Pani/ Pana opinia że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Powinniśmy otrzymać bezpośrednio od Państwa takie sygnały żebyśmy mogli odpowiednio wcześnie zareagować. Dołożymy wszelkich starań aby taka sytuacja nie miała już więcej miejsca. Pozdrawiamy.

TakNie3
@Ava

Witaj Ava, dołożymy starań aby podobna sytuacja nie miała już więcej miejsca. Pozdrawiamy

Marko79
Nazwa działu: Produkcja

zastanawiam sie czy trafilem na opinie tej samej agencji przez ktura pracowalem. wszystko bylo ok pieniadze na czas a jak cos sie nie zgadzalo to panie z biura wszystko powiedzialy i udzielily pomocy. polecam

@Marko79

Witam Marko79, cieszymy się że był Pan zadowolony z pracy, wypłaty i pomocy koordynatorów. Polecamy się na przyszłość. Pozdrawiamy :)

fajny

jezeli interesuje was praca za 1200 euro w Niemczech to zycze powodzenia

Tak1Nie4

Pracodawca

@fajny

Witam. Uważamy że 1200€ dla niewykwalifikowanego pracownika bez znajomości języka niemieckiego to nie są złe zarobki. Proszę zauważyć że jest to kwota startowa netto, koszty mieszkania leżą po stronie pracodawcy i zawsze można jeszcze pracować w nadgodzinach. Pozdrawiamy.

Tak9Nie1
Bea
@Diwa Personalservice

Zgadzam się z tą wypowiedzią

Pracodawca

@Bea

BEA cieszymy się że myślisz podobnie jak My. Pozdrawiamy.

Anna
@fajny

Będąc koordynatorem w innej firmie miałam tyle na rękę. Znam niemiecki i miałam ludzi na głowie i sprawy różne i papiery i tyle na rękę.

Feurer Pracownik
@Diwa Personalservice

A proszę powiedzieć gdzie i kiedy jest możliwość pracy w nadgodzinach w firmie Fuerer? Bo ja takiej nie spotkałem? Poza tym wprowadzili Państwo zeitkonto więc zanim dostanie się za te nadgodziny jakiekolwiek pieniądze minie trochę czasu, prawda?

@Feurer Pracownik

Witaj Feurer Pracownik. Praca w nadgodzinach jest możliwa w soboty. Podczas nadgodzin przysługuje pracownikom dodatek wysokości 25% do podstawowej stawki brutto zapisanej na umowie. Dodatek który pracownik wypracuje dostaje na bieżąco z każdym wynagrodzeniem po przepracowanym miesiącu. Pozdrawiamy

Feurer Pracownik
@Diwa Personalservice

Dziękuję za wyjaśnienie. To prawda, nie pomyślałem o sobotach,które też generują nadgodziny. Pozdrawiam.

@Feurer Pracownik

Witaj Feurer Pracownik, cieszymy się że mogliśmy wyjaśnić sytuację. Pozdrawiamy

TakNie

Zostaw opinię o Diwa Personalservice - Prószków

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie