3 Dodaj merytoryczną opinię
counter
3 310 304 5 1

Opinie o We Can Do HR Sp. z o.o.

Nie zwalniamy tempa!

• Nowe zamówienia to nowe kontrakty dla Was

• Wciąż jeździmy za granicę!

• OFERTY PRACY budowlanka / wykończenia

AndrzejekK

Witam serdecznie.Miałem ogromną przyjemność zapoznać się z firma.Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych zastrzeżeń ani co do pracy,ani co do wypłaty.Na sam początek możę wspomnę że o firmię dowiedziałem sie od dalszego znajomego,który pracował tam przez bardzo długi okres czasu,jednak ze względów rodzinnych musiał zrezygnować.Podał mi namiary na firmę i postanowiłem spróbować i ja swoich sił. Na rozmowę kwalfikacyjną poszedłem bardzo zdenerwowany,no ale chyba każdy czuje zdenerwowanie w takiej stuacji.Jednak jak się okazało zupełnie niepotrzebnie gdyż rozmowę przeprowadzała ze mną bardzo miła pani.Zadała mi kilka ważnych pytań,a mój stres odpuśćił.Na kilka dni po rozmowie otrzymałem wiadomość że dostałem te pracę,a następnie musiałem podpisać umowę.Wszystko przebiegło prawidłowo.Co do pensji jest możliwość że przy prawidłowo przebiegającej współpracy ona wzrośnie.Więc jest możliwość rozwoju i zarobienia na utrzymanie najbliższych.Oczywiście jak kazdy kto musi wyjechać czułem lekki niepokój,ale to głównie ze względu na rozstania z rodziną.Na szczęście ze zjazdami do Polski nie było żadnych problemów.

Tak15Nie29
Jakub Malec

Akurat jeśli o mnie chodzi to mam porównanie jeszcze do innych firm tego typu. Co na pewno tutaj na plus to podejście oraz kompetencje rekruterów. Rozmowa jest przeprowadzana bardzo profesjonalnie i na poziomie. Może ktoś nawet nie jest świadomy ale na pewne sposoby potrafią nieźle prześwietlić człowieka. Sam wspominam to jako na prawdę jedną z najlepszych i dobre doświadczenie. Co do współpracy jasne i konkretne warunki. Od początku wszystko jest powiedziane jasno i nie ma tutaj miejsca na jakieś "nie wiedziałem" czy inne niedomówienia. Współpracowałem z firmą i na tle innych moich doświadczeń to był na prawdę jeden z najlepszych kontraktów. Myślę że mają poważne propozycje i poszukują tez poważnych ludzi. Dzięki temu zyskują na rynku. Moim zdaniem warto im zaufać.

Tak16Nie18
Figaro Nowy wpis

Witam nie polecam tej formy podpisuje sie weksle na kwote 25tys zł zanim podejmiesz prace ponad to nie ma ubezpieczenia pełnego jak ci sie cos stanie to płacisz z własnej kasy druga sprawa firma jest nie kompetentna i wypłaty dopiero po 20 nastepnego miesiąca i jestes prawie 2 miesiące bez kasy parodia uważajcie na siebie .

Tak1Nie1
Figaro nie pisz bzdur Nowy wpis
@Figaro

Straszne bzdury wypisujesz. Nie ma weksli. Masz pełne ubezpiecznie rentowo-chorobowe. Plus szwedzka FORA i HELA. Dodatkowo ubezpieczenie w Hestii na pół miliona. W Szwecji wypłaty Szwedzi maja 25 następnego miesiąca. W ogóle nie pracowałeś w tej firmie, bo gdybys pracował to byś tak nie napisał.

Maksym Nowy wpis
Kandydat

Я созвонился с данной фирмой, (usunięte przez administratora) высказал пожелания по поводу будущей работы, мы обсудили доступные вакансии. Я сообщил что приму решение в ближайшее время. Перезвонив через несколько дней (3 рабочих) я сообщил что принимаю предложение о работе, на что мне был высказан текст несвязных слов о том что "это вам не подходит". Этот сотрудник по вайберу начала истерить и бросила трубку проигнорировав мою просьбу объяснить причину отказа. За три дня до этого я задавал много вопросов по работе, по пунктам договора, по условиям оплаты, жилья и тд. То есть я узнавал все рабочие вопросы, мне в ответ задавали точно такие же вопросы. Происходило с виду обычное интервью кандидата. Я предполагаю что они мошенники, и когда поняли что содрать с меня денег ни сейчас ни в Польше не получиться - попросту "слились". Не рекомендую, выглядят мошенниками.

Nowy wpis

@Maksym

Нам очень жаль, что у Вас сложилось такое впечатление. Мы являемся легальной компанией, зарегистрированной в Польше, но свои услуги предоставляем также в странах Европы, таких как Швеция и Норвегия. В нашей деятельности нет места такой достойной осуждения практике. Прозрачность нашей работы подтверждает Национальный Судебный Реестр (KRS), регистрационный номер агентства по трудоустройству и т.д. А на наших каналах в социальных сетях можно ознакомиться с культурой работы и организационным подходом агентства We Can Do It. В ответ на Ваши обвинения – наша компания очень старательно подходит к рекрутации персонала, наши требования и условия сотрудничества прозрачны и конкретны. Работники, трудоустроенные через агентство We Can Do It, – это профессионалы, которые отвечают требованиям наших контрагентов. Не каждое собеседование заканчивается предложением работы, мы оставляем за собой право выбирать кандидата, как это было в данном случае. Наши вакансии всегда бесплатны и предназначены только для кандидатов, утвержденных на конкретное рабочее место.

Sebastian

Mam jedno pytanie kto zobowiązany jest do wpłaty wynagrodzenia przy ogłoszeniu upadłości firmy Szwedzkiej? Jak rozumiem po zapoznaniu się z regulaminem to firma We Van Do HR nie bierze za to odpowiedzialności i nie wypłaci pracownikowi żadnych pieniędzy za przepracowane godziny. Ten kontrakt nie daje żadnej ochrony dla pracownika z Polski.

Tak8Nie2

@Sebastian

Zgodnie z dyrektywą Unijną o delegowaniu pracowników 2014/67/UE, w krajach, w których system prawny przewiduje odpowiednie zabezpieczenie Pana wynagrodzenia, jest ono wypłacane przez odpowiedni organ państwowy. W przypadku Szwecji jest to Państwowy Fundusz Gwarancyjny Lönegarantin.

Tak5Nie2
lotink
@Sebastian

mamy ten sam problem niestety zostalismy bez środków do życia i bez jakich kolwiek informacji

Tak4Nie
Artur
@Sebastian

Zatrudnia Cię firma We Can Do It, z nimi podpisujesz umowę i to jest ich ryzyko przedsiębiorcze, masz prawo do roszczeń wobec nich. Oni mogą co najwyżej domagać się pieniędzy od firmy, która upadła, nie daj się nabrać na te ich postanowienia w umowie, bo często są one niezgodne z prawem.

Tak6Nie
Artur
@We Can Do HR Sp. z o.o.

Jest to odpowiedź wymijająca, bo dyrektywy Unii Europejskiej niczego nie regulują a jedynie stanowią wskazówki dla państw co do podjęcia odpowiednich działań ustawodawczych, aby rozwiązać poszczególne problemy. Byłoby pomocne, gdyby podano konkretny artykuł z wyżej wymienionej dyrektywy, gdzie takie zalecenia się znajdują i odpowiednia polska ustawa będąca implementacja tej dyrektywy, o ile takowa istnieje

Tak3Nie
alala
@Sebastian

To wszystko jest tak skonstruowane, że w każdym wątpliwym przypadku to ty tracisz. Oni tylko pobierają dla siebie kasę od każdej twojej godziny pracy. Oni nie odpowiadają za taki przypadek, to ty będziesz musiał sam ubiegać się o należną kasę i będzie się to tak długo ciągnęło, że znudzi ci się, bo przesyłka rejestrowana do Norwegii, Szwecji to koszt 13-24 zł, a jedna strona tłumaczenia to koszt 150 zł. Natomiast jeśli np. to ty zerwiesz kontrakt bo np. warunki BHP będą narażały ciebie na utratę zdrowia, to obciążą ciebie karą. Zresztą przy podpisaniu kontraktu dadzą ci do podpisu taki weksel in blanko..... Pilnujcie się !!!

Tak3Nie
Norek
@alala

(usunięte przez administratora) kazdy pracownik upadlej firmy w skandynawii distaje Dagpenger czyli 62 % wynagrodzenia brutto. Nie siej paniki jak nie wiesz.

ALALA
@Norek

Nie sieje paniki z autopsji wiem co piszę. W marcu 2018 roku uległem wypadkowi, nie zgłosili wypadku mimo, że mi powiedzieli że to zrobili. Przeciągnęli sprawę 3 tyg. kazali wyjeżdżać do Polski, firma w tym przypadku pro puro połączyła się z inną sprawę myśleli że zamiotą pod dywan ale nie ze mną. Sprawa w sądzie Norweskim potem udam się dalej czyli Trybunał Praw Człowieka. Mam zerwany mięsień dwugłowy które nie zrekonstruowano zaraz pod wypadku, wrósł się w staw łokciowy, mam wykręcony rotator w barku a to wszystko że polecili mi i Norwegowi z nakazu pracy czyli 2 osoby wnieść ogromne okno na I piętro ze skrętem na półpiętrze. Niosłem okno z tyłu więc po schodach niemal 75% ciężaru okna było ,,na mnie,, przy skręcie Norweg prawie upuścił okno a je ratowałem i wyszło co wyszło - mam niesprawną prawą rękę, operuję nią w b. ograniczonym zakresie. Norwegowie to potomkowie kolaborantów z Niemcami. Pilnujcie się bo potrzebują nas do wielu prac ale jak coś pójdzie nie tak to próbują wymiksować się - ale nie ze mną....

@ALALA

Ta historia nie dotyczy naszej firmy. Opisuje Pan doświadczenia z pracy w innej firmie? Przykro nam słyszeć o takim przebiegu wydarzeń i życzymy zdrowia. Takie postępowanie pracodawcy rzeczywiście jest karygodne. Natomiast komentarz może wprowadzać w błąd, można odnieść wrażenie, że opisuje pan współpracę z nami. We wskazanym okresie w 2018 roku nie uczestniczyliśmy w projekcie związanym z montażem okien w Norwegii.

Marcin
Kandydat

Witam jakie są stawki w delegacji jakie warunki mieszkaniowe i czy jest ciągłość pracy i jakie warunki umowy dzięki

Aktualność

O stanie rzeczy lubimy przekonać się na własne oczy. Dlatego materiały wideo i twarze prawdziwych ludzi są doskonałym świadectwem. Zobacz jak wygląda praca w Szwecji, nasi pracownicy i kontrahenci na różnych projektach. ???? ▶
Tak2Nie
Szymon
Kandydat

Witam zamierzam kandydowac na budowe w Szwecji z ogloszenia OLX wynika ze proponowana stawka wynosi 180 koron brutto. Moje pytanie brzmi: ile to jest netto? Czy mozna pracowac np po 12 godzin dziennie? I ile w skali miesiaca wynosi rzeczywisty zarobek. Mam okazje wyjechac do Belgi za mniej wiecej ok 13 000 zl na reke po przeliczeniu i zastanawiam sie czy Szwecji zarobie wiecej. Z gory dziekuje za odpowiedz.

@Szymon

Przy 17 % podatku jest to 145 SEK netto. W każdej naszej ofercie minimalna, gwarantowana ilość godzin to 8 dziennie - w zależności od projektu możliwe są nadgodziny. Dla obiektywnego porównania warto porozmawiać z naszymi rekruterami o szczegółach konkretnej oferty. Przy udokumentowanym sześcioletnim doświadczeniu i skończonej szkole kierunkowej stawka wynosi 204 SEK.

Tak2Nie
Paweł

Odradzam.Każą człowiekowi jechać do Gdyni na rozmowę na własny koszt a potem przez parę miesięcy nie potrafią znależć żadnej roboty.Nie polecam.

Tak10Nie5
Wojtek
@Paweł

Przejechalem 470km w jedna stronę na rozmowę o pracę. Na ofertę czekałem dwa dni. Myślę że to kwestia doświadczenia i chęci do pracy.

Tak8Nie3
Patriota!

Kolego, na całym skrawku UE, europy. Są tak zwane Związki Zawodowe. Napewno Ci pomogą w Twej sprawie. Pomyśl rozważnie,przemyśl, poukładaj Sobie w głowie od początku jak to się stało (myślę o wypadku który doznałeś). A po drugie, zapisując się do Z.Z ,pracodawca nie musi wiedzieć. Po trzecie widzę na forum że chce Ci pomóc jeden z adwokatów, umów się na rozmowe i zobaczysz czy Ci jest w stanie POMÓC. Powodzenia.

Tak2Nie2
IGOR MIECZYSŁAW BINKOWSKI
@Patriota!

Jesteś chyba patriotą norweskim, bo jakoś składnie pisać po Polsku nie potrafisz!!! Pracuję za granicą od 20 lat - Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania no i ta przeklęta Norwegia. Mówisz o związkach zawodowych, gdzie w Norwegii, tam nawet jak kaszlniesz to wszyscy o wszystkich wiedzą. Polak w Norwegii w związkach zawodowych - kpina !!! Zatrudnij się, powodzenia, a tak na marginesie związki zawodowe pisze się z małej litery chyba, że chodzi o konkretny z miejsca usytuowania związek zawodowy.... Poza tym sprawdż kto zwrócił się do mnie z pomocą - to największa europejska kancelaria prawnicza widocznie wiedzą co Norwegowie potrafią wyprawiać....

igor mieczysław binkowski
@Patriota!

Chyba o jednej sprawie nie wiesz, że co jak co ale osoby przebywające np. w Norwegii, Szwecji są w niemal 100% inwigilowane i to kto wstąpi do związków zawodowych pracodawca wie. To co piszesz że członkostwo w zw. zaw. to tajemnica jest fikcją wyssaną przez ciebie. Na pozostałym skrawku Eu to i może ale też nie do końca. Musisz być w 100% dyspozycyjny aby nie mogli się doczepić za członkostwo w zw. zaw.. Pracuję za granicami Polski od 2004 roku więc wiem co mówię. Adwokaci na tamtym terenie są najbardziej interesowni, jeśli widzą, że wymaga to trudu każą zapłacić od 4.000 do 10.000 koron kaucji, która gdy niezbyt się chce adwokatowi przyłożyć do pracy przepada, więc podjąłem samodzielnie trud i jestem na etapie ich sądu pracy potem odwołanie do wyższej instancji i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. nie odpuszczę....

Nieznajomy
@igor mieczysław binkowski

Nie masz wogóle pojęcia co sie dzieje w Szwecji i piszesz bzdury. Nigdy pracodawca sie nie dowie ze nalezysz do zwiazkow i nic Ci za to nie moze zrobic. Sa prawa pracownicze a jezeli takie polaczki cebulaczki stare kontraktowce wola walic w gaznik w weekend a nie czytac po stronach szwedzkich badz na forach to ich problem

Tom
Kandydat

Bylem na rozmowie w biurze na dzien dobry wyczailem ich podejscie do ludzi jak zaczalem mowic o zarobkach i wydatkach to zaczela Pani zmieniac temat 100 koron podatku za mieszkanie jaki podatek mówią ze mieszkanie zapewniaja a potem mowia ze podatek pobieraja po odliczeniu wszystkich oplat wychodzi 5000 na czysto albo i mniej bo drugi miesiac będąc w szwecji wyżywienie wyjdzie 5000 to jest agencja którą pracownik ma utrzymac podpisujesz papier aby nie przechodzic do konkurencji w ciagu pol.roku zabezpieczaja sie tym bo wiedzą ze sa wyzyskiwaczami odradzam kazdemu praca dla.ludzi glupich i dajacych sie urobic doslownie katastrofa

Tak7Nie1
Jerry
@Tom

Tom, chyba nie znasz warunków życia w Szwecji. Myślenie, ze to raj, gdzie zarabia się kilkukrotnie więcej to jakas fikcja. Po pierwsze takie są tutaj stawki. 180 brutto to i tak spora stawka. Ja akurat w tej firmie zarabiam 204 bo mam udokumentowane 7 letnie doświadczenie. Jakbyś wiedział, to firma ma stawki związkowe. Takie one są. Jakbyś sam mieszkał w Szwecji, to z całym szacunkiem ile bys chciał płacić za kawalerkę? 5000 sek? Ha ha. Koszt to minimum 8000 tysięcy plus opłaty jak internet czy prąd. A jedzenie. Trochę przesadzasz z cenami. No chyba, że jadasz sam kawior, choć i on jest dosyć tani. Nie wszyscy się dostają do pracy, ale to nie powód by wyrzucać swoje flustracje. Ja przynajmniej się cieszę, ze do nas nie dojechałes i nie muszę słyszeć marudzenia takich ludzi co nie znają realiów życia za granica

Tak2Nie4
Grzegorz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 68 dni.
Kandydat

Byłem na rozmowie w Gdyni straciłem cały dzień 150 na bilety 1000 km we dwie strony.Rozmowa trwała 15-20 min jak by nie można było załatwić przez neta wirus Podają do podpisania zgodę na wielokrotne sprawdzanie w BIK ??? Tłumaczenie poco? Bo panowie ukrywają że mają komornika ale kogo to??? Wejdzie on na wylpate dla pracownika a nie dla firmy.Dzis rozmawiałem to Pani powiedziała że nie podejmą współpracy ze mną bo powiedziałem że pracuje tylko na UMOWĘ O PRACĘ a nie na jakieś zleceniowki to się pewnie im nie spodobalo Tłumaczenie że poziom języka angielskiego słaby tylko jak pracowałem w Norwegii 2 lata jakoś nie miałem problemów z językiem nawet nie było rozmowy w obcym języku

Tak4Nie1
Phobos

Mam pytanie w sprawie kwater. Jak wyglądają kwatery? Chodzi czy są to normalne warunki mieszkalne?

@Phobos

Dziękujemy za pytanie. Nasi pracownicy zakwaterowani są w mieszkaniach lub hotelach. Standardem są pokoje nie więcej niż 2-osobowe, dostęp do kuchni, łazienki, Internet Wi-Fi. Pokoje w pełni wyposażone w naczynia, pościel etc. Zakwaterowanie zawsze znajduje się blisko miejsca pracy.

Tak1Nie6
alala
@Phobos

Kwatery, całe domki są ich własnością. W mieszkaniu 2-3 pokojowym są zakwaterowanie po 2-3 osoby w pokoju. Ceny wygórowane. Brak prywatności.(usunięte przez administratora)

Tak2Nie1
Karol
@We Can Do HR Sp. z o.o.

Prosze pisac prawde. Dojezdzalem po 80 km w jedna strone. Nikt za to nie placil z tej smiesznej firmy. Zajmowalo to czasami 5 godzin w dwie strony. Placilem sam za bilety. Nikt sie tym nie interesowal. Inny czlowiek z tej firmy dojezdzal 65 km i tez wszyscy z tej wspanialej firmy mieli go gdzies. Mieszkania byly ( o ile to cos mozna tak nazwac) masakryczne. Trzymal mnie u nich tylko korona wirus. Ta firma to farsa

Tak5Nie2
Leszek

Rekruterzy bawią się ludzmi czas na zmianę nie polecam nikomu

Tak4Nie1

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

@Pytanie

Nasze ogólne warunki współpracy wyglądają następująco. Czas trwania kontraktu: 2 - 3 miesiące. Praca w systemie rotacyjnym. Powrót do domu na 2-3 tygodnie. Są to kontrakty w Szwecji. - polska umowa - zakwaterowanie: bezpłatne lub płatne 100 SEK/dobę w 2-os pokojach z dostępem do kuchni, łazienki, internetu - miejsce pracy: Szwecja - godziny pracy: min 8h dziennie + możliwe dodatkowe godziny - zapewniamy: narzędzia, ubrania, dojazd do pracy (auto służbowe lub bilet miesięczny) - ubezpieczenie: EKUZ i prywatne ubezpieczenie w Ergo Hestii

TakNie2
Zenek

Nie są godni polecenia ktos szuka pracy godnie by zarobic na chleb oni bawię się kims to są rekruterzy chyba (usunięte przez administratora)

Tak2Nie1
Karol

słaba agencja za wszystko biorą pieniądze. kontrakt umowa zlecenie . śmieszne wypowiedzenie miesięczne. nie polecam brak pomocy w czym kolwiek

Tak5Nie1
Tom

Witam mam małe pytanie jak jest w tej firmie z rotacjami

@Tom

Dzień dobry TOM. Dziękujemy za pytanie. Zazwyczaj są to 3 miesiące / 2 tygodnie. Stosunek pracy i zjazdów może być inny w zależności od konkretnego projektu oraz indywidualnych potrzeb/ustaleń.

• zatrudnienie

• Sprawdź najnowsze oferty pracy - czekają na ciebie stanowiska z branży budowlanej, remontowej i produkcyjnej.Przeprowadzamy setki rekrutacji rocznie. Aktualnie ponad 150 naszych pracowników realizuje różne zadania na projektach w Skandynawii.  Fachowcy 58 specjalizacji znaleźli z nami zatrudnienie za granicą. Wielu z nich to nasi sprawdzeni pracownicy, z którymi chętnie kontynuujemy współpracę w kolejnych kontraktach.

• rekrutacja personelu

• Ponad 50 dużych kontrahentów, dla których realizujemy rekrutacje stałe oraz doskonała renoma na rynku to zasługa naszego doświadczonego zespołu rekruterów, zespołu obsługi klienta i doskonale dobranych praktyk biznesowych. Dowiedz się więcej o naszych usługach.

• administracja kadrowa

• Profesjonalne zaplecze w postaci energicznego i bardzo kompetentnego działu kadr to często nieoczywisty filar naszej działalności. Dzięki naszym ekspertom HR możemy sprawnie realizować proces zatrudnienia i delegowania do pracy oraz skutecznie obsługiwać tak dużą liczbę pracowników. Poznaj lepiej zespół We Can Do It

Nie zwalniamy tempa!

• Nowe zamówienia to nowe kontrakty dla Was

• Wciąż jeździmy za granicę!

• OFERTY PRACY budowlanka / wykończenia

Sławek
 Rekomendacja

Polecam, kasa na czas, szczegółowa rekrutacja w biurze, prace dostałem tego samego dnia. Zarobki wysokie. Słyszałem o karach ale były dla osób które nie dopełniły warunków kontraktu, albo pobili się na zakwaterowaniu albo za pijaństwo i tak w kółko. Koordynatorzy ogarnęli mi cały wyjazd i przekazali wszystkie potrzebne informacje. Potem jak czegoś potrzebowałem to dzwoniłem do nich albo do biura, zawsze ktoś odebrał pomógł. Ja przepracowałem swoje i otrzymałem wypłatę o jakiej w Polsce można tylko pomarzyć. Na koniec kontraktu skasowali mnie za to co na mnie wydali, czyli kartę na budowę i odzież. Ale to były grosze przy tym ile zarobiłem. Czytając poniższe opinie, jestem zaskoczony co za osoby musiały pracować ze skasowali was za wszystko co możliwe, musieliście sobie nieźle naskrobać. Przy tylu ludziach co tam pracują nie dziwie się ze muszą stosować tego typu zabiegi. Jeśli jesteś specjalistą i robisz co do ciebie należy można zarobić, dokończyć kontrakt i zjechać. Nie rozumiem z czym macie problem, jedziecie tam zarobić a nie na wakacje i chlańsko.

Tak7Nie3
Użytkownicy czekają na odpowiedź 195 dni.

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez pracodawcę We Can Do HR Sp. z o.o. dla pracy jako Menadżer Sprzedaży są dla was satysfakcjonujące?

Bobo

W centrali tej firmy są stanowiska, gdzie za w miare dobrą kasę, (usunięte przez administratora)prowadzą sami ze sobą dialog, na takich portalach jak ten.

Tak3Nie1

Zostaw merytoryczną opinię o We Can Do HR Sp. z o.o. - Gdynia