We Can Do HR Sp. z o.o.

2.7 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o We Can Do HR Sp. z o.o.

Aktualność

Nie zwalniamy tempa!

• Nowe zamówienia to nowe kontrakty dla Was

• Wciąż jeździmy za granicę!

• OFERTY PRACY budowlanka / wykończenia

Twoja agencja pracy >>  http://www.wecandoit.pl
AndrzejekK

Witam serdecznie.Miałem ogromną przyjemność zapoznać się z firma.Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych zastrzeżeń ani co do pracy,ani co do wypłaty.Na sam początek możę wspomnę że o firmię dowiedziałem sie od dalszego znajomego,który pracował tam przez bardzo długi okres czasu,jednak ze względów rodzinnych musiał zrezygnować.Podał mi namiary na firmę i postanowiłem spróbować i ja swoich sił. Na rozmowę kwalfikacyjną poszedłem bardzo zdenerwowany,no ale chyba każdy czuje zdenerwowanie w takiej stuacji.Jednak jak się okazało zupełnie niepotrzebnie gdyż rozmowę przeprowadzała ze mną bardzo miła pani.Zadała mi kilka ważnych pytań,a mój stres odpuśćił.Na kilka dni po rozmowie otrzymałem wiadomość że dostałem te pracę,a następnie musiałem podpisać umowę.Wszystko przebiegło prawidłowo.Co do pensji jest możliwość że przy prawidłowo przebiegającej współpracy ona wzrośnie.Więc jest możliwość rozwoju i zarobienia na utrzymanie najbliższych.Oczywiście jak kazdy kto musi wyjechać czułem lekki niepokój,ale to głównie ze względu na rozstania z rodziną.Na szczęście ze zjazdami do Polski nie było żadnych problemów.

Sławek
 Rekomendacja

Polecam, kasa na czas, szczegółowa rekrutacja w biurze, prace dostałem tego samego dnia. Zarobki wysokie. Słyszałem o karach ale były dla osób które nie dopełniły warunków kontraktu, albo pobili się na zakwaterowaniu albo za pijaństwo i tak w kółko. Koordynatorzy ogarnęli mi cały wyjazd i przekazali wszystkie potrzebne informacje. Potem jak czegoś potrzebowałem to dzwoniłem do nich albo do biura, zawsze ktoś odebrał pomógł. Ja przepracowałem swoje i otrzymałem wypłatę o jakiej w Polsce można tylko pomarzyć. Na koniec kontraktu skasowali mnie za to co na mnie wydali, czyli kartę na budowę i odzież. Ale to były grosze przy tym ile zarobiłem. Czytając poniższe opinie, jestem zaskoczony co za osoby musiały pracować ze skasowali was za wszystko co możliwe, musieliście sobie nieźle naskrobać. Przy tylu ludziach co tam pracują nie dziwie się ze muszą stosować tego typu zabiegi. Jeśli jesteś specjalistą i robisz co do ciebie należy można zarobić, dokończyć kontrakt i zjechać. Nie rozumiem z czym macie problem, jedziecie tam zarobić a nie na wakacje i chlańsko.

Jakub Malec

Akurat jeśli o mnie chodzi to mam porównanie jeszcze do innych firm tego typu. Co na pewno tutaj na plus to podejście oraz kompetencje rekruterów. Rozmowa jest przeprowadzana bardzo profesjonalnie i na poziomie. Może ktoś nawet nie jest świadomy ale na pewne sposoby potrafią nieźle prześwietlić człowieka. Sam wspominam to jako na prawdę jedną z najlepszych i dobre doświadczenie. Co do współpracy jasne i konkretne warunki. Od początku wszystko jest powiedziane jasno i nie ma tutaj miejsca na jakieś "nie wiedziałem" czy inne niedomówienia. Współpracowałem z firmą i na tle innych moich doświadczeń to był na prawdę jeden z najlepszych kontraktów. Myślę że mają poważne propozycje i poszukują tez poważnych ludzi. Dzięki temu zyskują na rynku. Moim zdaniem warto im zaufać.

Adi1997 Nowy wpis
Kandydat

Witam czy ktoś wie jak wygląda obecnie sytuacja? Jak długi jest kontrakt jakie są właściwie zarobki oraz jak wygląda wyjazd? Prace wykończeniowe Mój kolega był niby z tą firmą i sobie chwalił że 14 tys netto za miesiąc bez nadgodzin i innych dodatków oraz mieszkanie free Czy to jest możliwe?

Mieczysław Nowy wpis

Jaka ściema? To nie zarobi się 14 tysi? Nikt wcześniej nie wspomniał nic na ten temat. Pracowałeś na wyjeździe że masz takie doświadczenia? Weź wyjaśnij.

Iza Nowy wpis
Kandydat

Ile tego doświadczenia Blacharz dokładnie musi mieć, żeby mieć szansę na pracę? Pytam, bo w ogłoszeniu pisali, że wymagają, ale nic więcej.

Phobos

Mam pytanie w sprawie kwater. Jak wyglądają kwatery? Chodzi czy są to normalne warunki mieszkalne?

@Phobos

Dziękujemy za pytanie. Nasi pracownicy zakwaterowani są w mieszkaniach lub hotelach. Standardem są pokoje nie więcej niż 2-osobowe, dostęp do kuchni, łazienki, Internet Wi-Fi. Pokoje w pełni wyposażone w naczynia, pościel etc. Zakwaterowanie zawsze znajduje się blisko miejsca pracy.

alala
@Phobos

Kwatery, całe domki są ich własnością. W mieszkaniu 2-3 pokojowym są zakwaterowanie po 2-3 osoby w pokoju. Ceny wygórowane. Brak prywatności.(usunięte przez administratora)

ciekawy
@We Can Do HR Sp. z o.o.

tak się zastanawiam ile trwa rotacja u was w firmie. Bo jakoś nie wyobrażam sobie po pracy siedzieć w jednym pokoju z obcym gościem. (usunięte przez administratora)

Rajmund
@Phobos

Warunki są normalne ale za wszystko płacisz, łącznie z biletami miesięcznymi, za Hotel płaciłem 4500 kr miesięcznie pobierane oczywiście z wypłaty. Oni od siebie nie dadzą nic ale jak trzeba zabrać, to są w tym bardzo dobrzy

@Rajmund

Dziękujemy za komentarz. Każdy pracownik traktowany jest na równi z pracownikiem szwedzkim. Czy w Polsce pracodawca płaci Panu za mieszkanie i dojazd do pracy? Nie. Dostaje Pan wypłatę i sam płaci za swoje mieszkanie i dojazdy. Pracując z nami odciągamy Panu wartość biletu miesięcznego i mieszkania. Nie musimy tego robić, jak sam Pan sobie wynajmie mieszkanie i kupi bilet. Zresztą szansa na wynajem mieszkania za 4500 w Stockholmie równa jest 0. Szwedzki pracownik dostaje stawkę 210 lub 88%tej kwoty i sam opłaca sobie mieszkanie i dojazdy. Serdecznie pozdrawiamy

doświadczony
@ciekawy

po pracy będąc za granicą, mieszkanie z obcą osobą w jednym pokoju jest uciążliwe. Znam stawki szwedzkiego wynajmu i rozumiem że to są koszty, jednak ciężko jest dłuższy czas tak mieszkać, nie mając prywatności ani spokoju. Na szczęście są firmy, które oferują pokoje jednosobowe. I w takich firmach miałam przyjemność pracować. Zupełnie inaczej człowiek wypoczywa i ma większą motywację do pracy,

sturnus
@We Can Do HR Sp. z o.o.

Szwedzki pracownik gdy pracuje poza miejscem zamieszkania i korzysta z hotelu dostaje delegację 235 SEK dziennie

Dawtona
@We Can Do HR Sp. z o.o.

A pod Sundsvall kasowaliscie chlopow 4500 od glowy przy czym wynajem w tej miejscowosci wynosil circa 4000....za cale mieszkanie, skad wiem? Od osoby ktora to wynajmowała im

Dorota Nowy wpis
@Dawtona

Tak? A masz pewność, że warunki były identyczne? Pytam, bo zastanawiam się z czego miałaby wynikać ta wspomniana różnica

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

@Pytanie

Nasze ogólne warunki współpracy wyglądają następująco. Czas trwania kontraktu: 2 - 3 miesiące. Praca w systemie rotacyjnym. Powrót do domu na 2-3 tygodnie. Są to kontrakty w Szwecji. - polska umowa - zakwaterowanie: bezpłatne lub płatne 100 SEK/dobę w 2-os pokojach z dostępem do kuchni, łazienki, internetu - miejsce pracy: Szwecja - godziny pracy: min 8h dziennie + możliwe dodatkowe godziny - zapewniamy: narzędzia, ubrania, dojazd do pracy (auto służbowe lub bilet miesięczny) - ubezpieczenie: EKUZ i prywatne ubezpieczenie w Ergo Hestii

Sequ

Aby miec ekuz wystarczy miec 30 dni zus oplacony, piszesz maila do nfz i tyle

Tynkarz
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

szybko chaotycznie sprytnie zeby tylko oszukac podpisalem umowe ale mnie oszukali

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w We Can Do HR Sp. z o.o.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na GoWork.pl pojawiło się 6 listopada kilka ogłoszeń.

jerzysmykla2013@interia.pl
Kandydat

Jest ta oferta bardzo obiektywna ale godna polecenia poniewaz informuje o tych najwazniejszych sprawach zwiazanych z pracownikiem. Z powazaniem Jurek.

Mieczysław
@jerzysmykla2013@interia.pl

Mówisz o ofercie pracy, bo dość tajemniczo to ująłeś. Znasz konkretne warunki jakie proponują, co?

Romulus
@Mieczysław

Chyba mówi o pracy bo o czym innym?

mrufka88

Ostrzegam każdego przed wspolpracą z tą pseudą agencją. Generalnie pracownicy wysylani za granicę musza za wszystko placic, w umowie jest mnostwo ukrytych kruczkow i pelno ukrytych kosztow. Zdarza sie ze osoby przyjezdzaja z konca polski na podpisanie dokumentow, dostaja umowe i wychodza, rezygnujac. Wynagrodzenie jest dopiero 20 dnia kolejnego miesiaca wiec pracownik zdazy przepracowac prawie 2 mc i payslip jest na kwotę 7 tysięcy- tyle co zarobi w Polsce. Karta id jest platna kilka tysiecy. Mieszkania sa z dala od miejsca pracy choć rekruterzy obiecuja swietne warunki. Pokoje z obcymi ludzmi, a lazienka na nawet 10 osob. Są miejsca ze psy maja lepsze warunki do bytowania. Jak chodzi o wyjasnianie jakichkolwiek spraw finansowych lub obiecane zwroty za paliwo czy odziez to dziewczyny odbierajace telefony umywaja rece i nie wracaja z odpowiedzia. Osoby wysylane do pracy to przypadkowe osoby, czesto wystarczy miec tylko dwie sprawne rece i juz jedziesz. Na skanydawskim rynku ta firma nie cieszy sie sympatia. Raz mialem kontakt z prezesem i takiego cwaniaka nigdy nie widzialem. Sloma z butow to za malo powiedziane. Odradzam najgorszemu wrogowi.

Weronika
@mrufka88

O jakich ukrytych kruczkach w umowie piszesz?

Czy w firmie We Can Do HR Sp. z o.o. występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Cieśla?

Szymon
Kandydat

Witam zamierzam kandydowac na budowe w Szwecji z ogloszenia OLX wynika ze proponowana stawka wynosi 180 koron brutto. Moje pytanie brzmi: ile to jest netto? Czy mozna pracowac np po 12 godzin dziennie? I ile w skali miesiaca wynosi rzeczywisty zarobek. Mam okazje wyjechac do Belgi za mniej wiecej ok 13 000 zl na reke po przeliczeniu i zastanawiam sie czy Szwecji zarobie wiecej. Z gory dziekuje za odpowiedz.

@Szymon

Przy 17 % podatku jest to 145 SEK netto. W każdej naszej ofercie minimalna, gwarantowana ilość godzin to 8 dziennie - w zależności od projektu możliwe są nadgodziny. Dla obiektywnego porównania warto porozmawiać z naszymi rekruterami o szczegółach konkretnej oferty. Przy udokumentowanym sześcioletnim doświadczeniu i skończonej szkole kierunkowej stawka wynosi 204 SEK.

Michał
@Szymon

Ja osobiscie sprawdzam i obliczam. Internet przeglądarka... Ja osobiście przeliczam z brutto na netto np. pracujesz w Polsce to stricte odejmuje 29%, w Szwecji 32%, w Dani 39% itp

Rajmund
@Szymon

Tam Ci wymyślą taki zawód, którego nie masz na świadectwach pracy wszystko po to ,żeby Ci nie dać (usunięte przez administratora),tylko od razu spadnie do (usunięte przez administratora)kr. Przejechałem się na nich a jeszcze teraz mi przysłali rozliczenie w Szwecji za rok ubiegły i przelew ,który mam wykonać na kwotę (usunięte przez administratora)a nie poinformowali mnie,że jak pracowałem krócej niż pół roku,to nie mam obowiązku się rozliczać.(usunięte przez administratora)

@Rajmund

Dziękujemy za komentarz. Jednak odnosimy wrażenie, że komentuje Pan nie znając systemu szwedzkich stawek. W Szwecji nie ma stawek minimalnych, ale regulowane są one przez związki zawodowe. Każda firma ma inne stawki. Aktualnie my mamy podpisaną stawkę na 210 w przypadku ukończenia szkoły zawodowej i udokumentowanego doświadczenia z 6 lat pracy w zawodzie. W przeciwnym wypadku stawka wynosi 185 sek. Zapraszamy do odwiedzenia strony związków zawodowych BYGGNADS gdzie podane są stawki w Szwecji: https://www.byggnads.se/avtal/2020/ditt-avtal/byggavtalet/byggavtalet-i-korthet-mer-detaljerad/ Jesteśmy przekonani, że zauważy Pan, iż nasze stawki są wyższe od tych związkowych. Na ich stronie znajdzie Pan też informacje odnośnie doświadczenia: Om du inte har yrkesbevis har du en procentsats av yrkesarbetarlönen på arbetsplatsen: • 70 % om du har mindre än ett års erfarenhet • 88 % om du har mer än ett års erfarenhet • 100 % om du har mer än sex års relevant yrkeserfarenhet Jak Pan widzi, to nie nasz wymysł, ale tak działa szwedzki system wynagrodzeń w branży budowlanej. Pana komentarz jest wysoce niesprawiedliwy i nazywanie nas złodziejami moglibyśmy zakończyć na drodze prawnej jako pomówienie. Odnosimy jednak wrażenie, że nie ma to sensu, zwłaszcza, że twierdzi Pan nawet, że nie ma obowiązku płacić podatków przez pierwsze pół roku. Zasada 183 dni nie istnieje w Szwecji od ponad roku. Podatki płaci się tam od pierwszego dnia pracy: https://maruta.pl/alert-podatkowy-koncepcja-pracodawcy-ekonomicznego-w-szwecji/ Wszystkie te informacje przedstawialiśmy w dniu podpisania umowy. Szkoda, że nie poświecił Pan czasu na przeczytanie wszystkich informacji. Niemniej jednak życzymy wszystkiego dobrego :)

Dark Site
@Rajmund

Dokladnie . Pracowałem tam całe 5 dni pi czym sie okazało że biuro wysyła do firmy szwedzkiej monterów konstrukcji a tu okazuje się że firma szwedzka potrzebuję monter-spawacz praca na hali przygotowanie elementów do montażu. Po zjechaniu do polski okazuje się że nie dostanę żadnego wynagrodzenia bo potacaja za hotel,gdzie nie mieli prawa bo to był ich błąd a nie nasz . Do dziś nie otrzymałem wynagrodzenia ani żadnej ani żadnej odpowiedzi na mój e-mail. A co do rozliczenia to kolega rajmund ma rację bo dzwoniliśmy do tej firmy rozliczeniowej i Ne trzeba się rozliczać z niczego. Zwykły wyzysk pieniędzy tym bardziej że wcdi współpracuję z tą firma rozliczeniową. Nie polecam wcdi chyba ze ktoś lubi dokładać bo za wszystko trzeba płacić. (usunięte przez administratora)

Tomcio
Kandydat

Czy w Państwa firmie obowiązują kary za zerwanie kontraktu?

Kamil
Kandydat

Witam co możecie powiedzieć o tej firmie bo mam okazję po nowym roku wyjechać na wykończeniówke niby umowę Szwecja mieszkanie darmowe na godzinę 67zl godzin w miesiącu od 200 do 220 więcej nie wiem jak na tą chwilę bo umówiłem się na rozmowę tel na 20grudnia wtedy dowiem się więcej ale nie chce się wpakować w (usunięte przez administratora) bo mam jak na razie w Polsce stałą pracę ale planuje wyjechać da się tam zarobić

Komdi
@Kamil

A gdzie masz już prace bo może warto zostać jak się nazywa agencja

Olgierd
@Kamil

Nie da się. Zostań tam gdzie jesteś

Bro

Nie jedz z nimi.

Czy w We Can Do HR Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Xxxxx

Napiszę krótko . Pracowałem przez tą agencję , co do płatności i pracy jest Ok . Ale jak będziesz miał jakiś wypadek to odsuwają się od ciebie i zamiatają wszystko pod dywan, i trzeba samemu sobie radzić w obcym kraju . Przekonałem się na własnej skórze .

Jerzy
Kandydat

Witam.Czy ktos moze mi szczerze napisac ile zarobie na reke przy 160 godzinach majac 185koron brutto na godz.?Co ile zjazdy i ile sie placi za mieszkanie.Nie rozumiem,ze nikt nie chce tego napisac a odpowiada wymijajaco.To pytanie skierowane jest do pracownikow jak i firmy We Can Do

piotr
@Jerzy

Odpowiedzi wymiające udzielna sa dla kazdego - sa tebele wdług ktorych firma moze przewidziec ile zarobi sie przy 160 godzinach, ale nie wyliczy tego panu bo nie chce pana przestraszyc. Co miesiac pojawiaja sie tajemnicze "dodatkowe koszty" . Nawet jezlei kontrachent ktory nas zatrudnia w Szwecji, daje pieniadze na zakwaterowanie, to i tak nikt ich nigdy nie widzi - wrecz przeciwnie. Zakwaterowanie jest odciagane od podstawowych zarobkow - Firma pobiera 1000 koron za wpis do urzedu podatkowego, co jest jej obowiązkiem (inaczej nie moglibysmy pracowac) W innych firmach taki zabieg jest postrzegany jako bardzo bardzo nieetyczny. Oczywiscie cos tam pan zarobi. Opinie chawlace We Can DO It na tym forum są to opinie pisane przez jej pracowników. NIgdy nie powiedza w prost ile pan zarobi, zawsze wymigują sie. A potrzech misiacach jak juz pozna pan prawde i jak juz konczy sie kontrakt, nie ma to juz wiekszego znaczenia.

Jules
@piotr

Nie prawda Jerzy. Nikt nie wie ile będziesz pracował i ile zarobisz a co za tym idzie ile podatku zapłacisz. Zwalanie winy za system podatkowy obowiązujący w danym kraju jest bez sensu chyba. A co do opłaty za rejestracje. RoZumiem że w Polsce jak nie masz peselu to pracodawca ma obowiązek wyrobienia Tobie peselu, abyś mógł pracować jako obcokrajowiec? Peselu z którego skorzystasz w nowym miejscu pracy jak się zwolnisz i pójdziesz pracować do kogoś innego? To jest opłata za pomoc w wyrobieniu numeru podatkowego bo rejestracja do pracy pracownika przez pracodawcę jest czymś innym. Nie masz wiedzy chyba. I pisanie, że opinie są pisane przez pracowników biurowych też jest nietrafione, bo ja nie pracuję w biurze, ale na kontrakcie i z przyjemnością napisałem pozytywną opinie.

Barbara
@Jules

Trochę nie rozumiem, jak to nie wiadomo, ile się będzie pracować i ile się zarobi? Przecież na pewno jest jakaś umowa, gdzie są wszystkie warunki, a prawo podatkowe określa, ile z tej wypłaty będzie potrącone. Jeśli pracodawca nie informuje o takich podstawowych rzeczach, to nie ma co się pchać.

Jules
@Barbara

Jest tabela podatkowa i ile zarobisz i jak wysoki jest podatek do zapłacenia zależy od tego ile godzin przepracujesz i ile w tym będzie nadgodzin. Poza tym wysokość podatku zależy od gminy w jakiej będziesz pracować. W Stockholmie będzie inny podatek niż w Malmo. https://skatteverket.se/download/18.339cd9fe17d1714c0773e1c/1640186997864/2022_skattetabell34_22.pdf Tutaj masz jedna z tabel z jednej gminy. Ja dostałem tabele od nich zanim wyjechałem i tak jak oni nie wiedziałem ile godzin przepracuje w totalu. Zwalanie winy na firmę za tak skonstruowany system podatkowy jest bez sensu bo jak pojedziesz z inna do Szwecji będzie tak samo.

Sylwek791
Kandydat

Witam, pracował ktoś w Szwecji na rozbiórkach? Ile można zarobić w skali miesiąca?

Jakub10000
@Sylwek791

Sylwek791 Kiedy masz wyjazd na rozbiórki? Pozdrawiam Karczewski

Natalia
@Jakub10000

Wtrącę się, przecież on się pyta o stawki, a nie pisze że jedzie. Gdyby jechał to by wiedział już ile płacą. Myślałam że napiszesz jakiś konkret, bo chłopak myślał też jechać. A Ty sobie szukasz kumpla? :D

Ink
Kandydat

Czy pracował ktoś przy wyburzeniach w Szwecji?

Ink
Kandydat

Witam był ktoś może w Szwecji na wyburzeniach?

Jak długo trwa proces awansu w We Can Do HR Sp. z o.o.?

Pedro

Pracowałem przez tą firme w Szwecjii jako zbrojarz (prędzej w Norwegi z Bemmaning'u Adecco), naprawde podejście do ludzi jest świetne, peiniadze są dobre i na czas do tego mozna liczyc na zaliczkę. Po uregulowaniu mojej sytuacji zyciowej na pweno wracam bo ;" together we can do more !

Edward
@Pedro

Hej, piszesz że pieniądze są dobre, możesz jednak jakoś to doprecyzować? Jedni daną kwotę będą uważali za górę pieniędzy, a inni o tej samej kwocie powiedzą, że to mało. :D Wiesz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Daj znać jak to wygląda w We Can Do HR. ;D

Pedro
@Edward

10000 hrywien;) xd

AndrzejekK

Radio
@AndrzejekK

Co powiesz na temat vecsli

Zostaw merytoryczną opinię o We Can Do HR Sp. z o.o. - Gdynia

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w We Can Do HR Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy We Can Do HR Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w We Can Do HR Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy We Can Do HR Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w We Can Do HR Sp. z o.o. napisali 15 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

We Can Do HR Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii