Opinie o Zurich Insurance Company Ltd S.A. Oddział w Polsce w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Zurich Insurance Company Ltd S.A. Oddział w Polsce. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Zurich Insurance Company Ltd S.A. Oddział w Polsce na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zurich Insurance Company Ltd S.A. Oddział w Polsce w Kraków

venec

kto jest królową czy pracuje jako dyrektor finansowy? czy zgłasza się do menedżera dostarczania usług?

Venec
@venec

@venec

Jaka krolowa... ? To jest zwykla psiura ze wsi... Lupiezcze spojrzenie i sztuczny loczek plus sloma wystajaca z butow...

@Jocker

Jestem chyba zmuszona Ci przypomnieć, że na forum publicznym powinniśmy przestrzegać kilku zasad. Jedną z nich jest na przykład pilnowanie tego, by nie obrażać innych osób - jest to bowiem krzywdzące. Skup się już proszę na dużo istotniejszych sprawach. W Internecie nie znalazłam zbyt wielu informacji o firmie Zurich Insurance Company Ltd S.A. Oddział w Polsce. W związku z tym chciałabym Cię dopytać, czy pracodawca ten oferuje swoim pracownikom umowę o pracę od pierwszego dnia zatrudnienia, czy dopiero po jakimś czasie?

@Magdalena

Jak chcesz sie cos dowiedziec na temat formy to idz na rozmowe rekrutacyjna, dowiesz ise z pierwsze reki a nie zawracaj ludzim 4 liter na forum durnymi pytaniami

Jarosław
@Michal

Dlaczego stwierdziłeś, że jest to nieodpowiednie pytanie? Właśnie uważam, że dobre, ponieważ dzięki takim informacjom możemy dowiedzieć się, czy warunki oferowane przez pracodawcę są adekwatne z tym, czego oczekujemy. Nie sądzisz, że takich kwestii lepiej dowiedzieć się przed wysłaniem aplikacji?

Miodek

A ty uczyles / as sie ortografii ? Chyba warto. jak chce sie wytykac bledy innym...

Miodek 1
@Miodek

U ciebie z ortografią i interpunkcją też słabo... - warto nad tym popracować...

TM

Serio? A Twoja kultura osobista? Zachęcam do refleksji i głębszego zastanowienia...bo nie widzę, abyś dostawał / dostawała od profilu, który nakresliles / nakresliles.

TM

Jak powyżej. Czytając taki komentarz nie widzę abyś odstawala / odstawal od charakterystyki profili, chyba że opisujesz swoje niedociągnięcia i braki w kulturze, wówczas to co innego.

TM1

Tak to prawda - ryba psuje się od głowy i w dodatku jest jak to ryba w tym przypadku ''niema''.... Gdyby centrala HR w zurich miała wiedze na ten temat z pewnością byłyby dyscyplinarki dla co poniektórych tm i sdm..... :)

Dobra zmiana
@TM1

Centrala nie ma wiedzy, bo jest sztama HR BP i Queen i wszystko "malują na zielono". Teraz chodzą naburmuszone bo dostały nowa szefowa z czym trudno im się pogodzić i przed którą trzeba się wytlumaczyc. Do stanowiska Heada trzeba dojrzeć i mieć do tego kompetencje. Trudne zadanie przed nowym Headem odbudowac reputację firmy, która tak zniszczono, ale to doświadczona osoba i da rade!

Pod znakiem zapytania
@Dobra zmiana

Obyś miał/miała rację. Jak narazie...hmm kolejne stanowisko szyte na miarę? Czyżby zapowiadał się nastepny spektakularny "awans" i przeskok o dwa poziomy ze "świeżo upieczonego seniora", podczas gdy inni muszą "odsiedziec swoje" na "acting as PL / TM"? Obym się mylił, ale to będzie dobry test...chociażby czy ta sama polityka promocji ma zastosowanie wobec wszystkich pracownikow, czy też są równi i rowniejsi.

Smutna rzeczywistość
@Pod znakiem zapytania

Nic się nie zmieniło i nie zmieni. Nowy Head juz jest zmanipulowany przez "poziomkowo-hrowy układ zamkniety", ktory trafil na podatny grunt, wiec za sznurki nadal pociąga queen skutecznie usuwając każda osobę dla niej niewygodna (nawet sdma, która jeszcze niedawno była jej kolezanka) i rozszerzając swoją swite poprzez właśnie takie "awanse". Ludzie dalej będą odchodzić bo nie są głupi i ślepi, bo między zarządzaniem a manipulacja jest zasadnicza różnica.

Jeszcze pracownik
@Smutna rzeczywistość

I odeszły kolejne osoby, szkoda tylko, że Daga i Ania, czyli ci managerowie, od których biło ciepło i z którymi chciało się pracować. Eh ile to już osób opuściło firmę: 2 service delivery managerów, 2 HR BP, 2 transition managerów, continuous improvement manager, 13 team managerów i process leaderow, pracowników to już nawet nie da się policzyć. SSC w którą stronę zmierzasz?

@Jeszcze pracownik

Akurat co do Ani sie zgodze, wielka szkoda ze odeszla bo byla na prawde dobrym TM. Natomiast co do drugiej kolezanki to kompletnie nie nadawala sie na SDM, a jej nieobecnosc raczej nie zrobi roznicy firmie. Mam nadzieje, ze D. wyciagnela wnioski ze o swoich pracownikow trzeba dbac, bo jak sie nie dba to samemu mozna poleciec. W kazdym razie zycze jej powodzenia w nastepnej pracy i wiekszych jaj jesli chodzi o zarzadzanie ludzmi.

C
@B

A kto tu nadaje się na SDM? Wszyscy TM się zwalniają, taka sama rotacje jak D. ma E. Wiec może czas by poleciala tez ruda SDM, co udaje tu dyrektorkę i wydaje jej się ze jest ponad wszystkimi. Niech centrala w końcu zrozumie, że trzeba zmienic cale kolko wzajemnej adoracji, bo sama zmiana Heada nic nie dała.

Haha dobre
@C

Jaka dyrektorkę? Aspiracje na wysokie stołki to są, ale kompetencji i prezencji brak, dlatego dzieje się w firmie jak się dzieje. Jaki szanujący się manager nosi spódnice ledwo zakrywajace...lub ubiera się jak na plażę. Jaki manager idzie na urlop i zapomina, że jego pracownikowi kończy się umowa, a później wielce zdziwiona ze ktoś nie chce podpisać dokumentu po tygodniowym opóźnieniu i rezygnuje z pracy. Jaki manager rzekomo zaprzyjaźniony ze swoją przelozona, za jej plecami obgaduje ja na prawo i lewo. Jaki manager wykonuje na UK zadania za innych, tłumacząc się ze ma wiedzę ale nie umie tłumaczyć. To niech wróci na operacyjne stanowisko a nie porywa się na zarządzanie, które w jej wykonaniu jest eskalowaniem każdego kto jej nie pasuje.

Asia
@Jeszcze pracownik

W żadną dobrą. Wszyscy kompetentni pracownicy rezygnują, a "powody tych rezygnacji" (SDM plus HR BP) nie widzą w tym swojego udziału, co gorsza centrala nie chce widzieć, że rotacja to nie wynik oddziaływania rynku pracownika, ale tego co dzieje się wewnątrz oddziału w Krakowie. Długa lista awansów jest też tego przykładem, jak desperacko próbuje się powstrzymać rotacje, ale nie tedy droga - bez zmian w innych obszarach, przyniesie to skutki tylko krótkoterminowe.

Widzisz i nie grzmisz
@Jeszcze pracownik

Prawda, firmę opuszczają wszyscy, którzy mają trochę oleju w głowie i nie chcą być utożsamiani z tym co się tu dzieje a co jest przedmiotem obserwacji innych ssc - w ramach lessons learned, czyli jak nieodpowiedni, niedoswiadczony i nieprzeszkolony management z firmy o wielkim potencjale sprowadził ja do poziomu "jednego z najgorszych pracodawcow" wedle opinii obecnych i byłych pracowników. Firmę opuszczają wiec masowo kompetentni pracownicy, podczas gdy "cała sdmowa góra" kurczowo trzyma się swoich pozycji i nadal idzie po równi pochylej, bez żadnej strategii, licząc na to, że zarządzanie to gaszenie pożarów i "zamiatanie trudnych spraw i tematów pod dywan". I po co było "wygryzac" poprzedniego Heada? Facet na poziomie i z głową na karku, ale przede wszystkim z szeroko rozwiniętym myśleniem strategicznym.

starszy specjalista
@Widzisz i nie grzmisz

Facet na poziomie - zapamiętany głownie z akcji Mikołajkowej "fotka na kolankach u Head'a" oraz z akcji robienia soków :-))) Faktycznie - przyklady strategicznego myślenia.

xyz
@starszy specjalista

Fakt, ale na nic innego mu nie pozwolono. Trzeba pamiętać, że to były czasy Ruchira i ogromnego wpływu Finance Group, którzy powoli przejmowali władze w centrum. Teraz władzę ma kto inny, ale i tak realizowane są pomysły, które poprzedni Head miał już wtedy jak np. telewizory, tylko wtedy nie było funduszy. Teraz są, bo jest tak źle, że coś musieli zacząć robić. Niestety na PR i reklamę to trochę za późno, nie takich zmian oczekiwaliśmy. W tej firmie nigdy nie było dobrego managementu, czy w Krk, czy w Szwajcarii. A zmiany o których wszyscy piszą to np. faktyczne wyrównanie struktury wynagrodzeń, jasna polityka awansów, prawdziwy job katalog faktycznie spójny z levelami w całej organizacji i ścieżkami kariery dla wszystkich, nie tylko finansów, usunięcie managerów, którzy mobbingują pracowników i są niekompetentni. Tylko tyle i aż tyle. Niestety w zamian za to mamy telewizory.

starszy specjalista
@xyz

To moze wprost bo chyba umkneło sedno: sadzanie sobie na kolanach podwładnych przez osobe na eksponowanym kierowniczym stanowisku to nie jest zachowanie na poziomie. To jest conajmniej niestosowne, nieprofesjonalne. A wedlug wielu bylo odpychajace. Co do wyrownania struktury wynagrodzen, to ja slysze, ze Zurich jest bardzo postepowy w tym obszarze. Nowoprzyjeci juniorzy zarabiaja tyle co seniorzy z doswiadczeniem, a seniorzy obejmujacy role leada procesu dostaja symboliczne dodatki, ktore obwarowane sa ilomaś tam warunkami. Trudno o bardziej wyrownana strukture :)

@starszy specjalista

A jak się odniesiesz do tego, że seniorzy i świeżo awansowani Process Leaderzy z zewnatrz zarabiają więcej niż Team Managerowie, którzy są wierni tej firmie od kilku dobrych lat? Stawki nie idą w parze z doświadczeniem, wiedzą czy odpowiedzialnoscią i dlatego tyle osób szuka czegoś na zewnątrz lub też już odeszło. Rzeczywiście postępowe to jest "usuwanie" czy też "zachecanie" w ten sposób dobrych pracowników do odejścia a później przeplacanie juniorów :) no ale junior nie zagrozi pozycji managera, który jest managerem tylko z racji oficjalnie zajmowanego stanowiska, niekoniecznie roli czy też zasług :)

xyz
@starszy specjalista

Ja się zgadzam. Jak napisane poprzednio, tam nigdy nie było dobrego mamagementu. Kolana, telewizory - jeden pies. A struktura płac- odwrotnie proporcjonalna do doświadczenia i umiejętności, także faktycznie postępowa:)

Xyz
@xyz

Usunięcie managerów, którzy sa niekompetentni, mobbinguja i brak im oglady to pierwszy krok, który poprawiłby atmosferę, a ze przykład idzie z góry, to wypadałoby zacząć od poziomki i rudej. Hipokryzja, dwulicowosc i (usunięte przez administratora) to tyle w temacie i wszyscy obserwujacy je na codzien wiedzą o co chodzi.

B

Ania akurat była prawdziwym managerem i dbała o ludzi i ludzie jej ufali. To najbardziej boli was pseudo managerów. A ta opinia pokazuje tylko, że nie dorastaliście jej do pięt, wiec dobrze ze dziewczyna stąd uciekła, bo tylko się tu marnowala. To samo pozostali managerowie jak: Asia, Paweł, Iza, Kuba, Magda i inni, którzy odeszli, bo nie mogli patrzeć na to co się dzieje. Wstyd mi, że nadal tu pracuję bo to forum pokazuje jacy ludzie są w tej firmie.

Michal

Czy to prawda, że jeden z SDM wyeskalowal HR za zamiatanie tematu mobbingu pod dywan? Niezle kwiatki, management sam się między sobą pozagryza.

Ada
@Michal

Jak widać królowa ma wszystko pod kontrola bo w ciągu pół roku 2 SDM odeszło a HR BP ma się coraz lepiej a sprawa (usunięte przez administratora)zamieciona pod dywan. Poza tym ostatni SDM który odszedł dał jasno do zrozumienie przez kogo odchodzi. Jedyne co mnie dziwi ze królowa dalej się trzyma mimo ze była eskalowana wcześniej do Ruchira przez pare osób i do grupy. Stołka pazurami się trzyma...

@Ada

Sluchaj ona bedzie sie trzymac pazurami i grysc ziemie Dlaczego? Jeszcze jakieś 2 lata temu byla team leaderem i miala kase na warunkach capa - czyli wiadomo jaka gó...ną. Przytuliła się do hindusa i cudownie i szybko z dnia na dzień skoczyła o kilka oczek do góry. Jej sie to opłaciło a hindus przy okazji za pomocą jej czyli '' kleszcy'' zrobił to co chciał z ex bossem.Teraz dziewczyna zobaczyła nagle na oczy kilka razy tyle i o to jest powód...:) To akurat dobrze że zarabia o niebo lepiej nie mniej jednak ma sie to odwrotnie proporcjonalnie do kompetencji które sa nadal na poziomie TM... Mobbing nic nowego ten temat tutaj sie przewija w co drugim wpisie jak łatwo zauważyć i zamiatanie pod dywan tych spraw było i jak widać jest na porządku dziennym- jest w tym specjalistka i de facto za to głównie bierze pieniądze.... :) Myslę, że ten temat centrali tez nie jest obcy - tzn. samobójstwa i zawały wysoko postawiony managerów nie są tajemnicą i o tym wszyscy w firmie wiedzą. Problem polega na tym, że firma wyrobiła sobie kiedyś znaną i solidną markę na świecie i to już jest historia; pojawiło sie dużo tańszej konkurencji która wykańcza ich cena i rozwiązaniami techniczno-informatycznymi i skrupulatnie i systematycznie wykasza. Skutkiem tego jest aktualne spłaszczanie struktury firmy ostre cięcie kosztów i zjadanie siebie nawzajem - nawet w centrali.

Ada1
@Ada

Było eskalowane do Ruchira wiem ale wiesz istnieje jeszcze coś takiego jak ''dowód wdzięczności'' za krecia robotę w stosunku do byłego swojego przełożonego..... . Stara prawda mówi i to sie nie zmienia od wieków. Daj ludziom władzę i pieniądze i tylko wtedy dowiesz się kim raczej ''czym'' są.... ( dla bardziej inteligentnych:):)

Krzysiek
@B

Czy możesz dokładniej określić którzy ludzie jej ufali?? w ciągu 2 lat odeszło z jej zespołu około 10 osób - więc chyba raczej było inaczej ...

White
@B

Ania była dobrym TM... Zgadza się była dobrym kretem, a miejsce kreta jest w kretowisku i tam też wróciła.... plus Krokodyl i jest ZOO

WIZ
@B

Ania TM, strasznie zdesperowana dziewczyna...., zrobiła do opinii na swój temat już 40 głosów popierających, no cóż poświęcenie, ale jak się wraca do pustego mieszkania gdzie nikt i nic na ciebie nie czeka ( sorry oprócz ''czerwonego wina''- sprawdzone!!! :) ...to w sumie... Brzydka , wstrętna i ochydne babsko. ...

Antyczna
@B

Ania była akurat ale ''dobrym kretem'' - tak to się zgadza. Przaśny babo-chłop. Dołączyła na nowo i ponownie do matecznika razem z krokodylem. Pasują tam jak przysłowiowa pięść do oka- polskie-capo-zoo...

Agata
@WIZ

dodałabym do tego że jeszcze wredna i głupia - i mamy pełny obraz większości TM jakich zatrudnia(ł) Zurich

@B

Ania była prawdziwym managerem,.... dobra checa.... Prosta,prymitywa, i przaśna dziopa ze wsi... Zero ogłady, zero kultury, prymitywizm , buractwo, cwaniactwo i wszystko co z totalnego dna. Wrocila tam gdzie tacy jak ona nadaja sie najlepiej czyli na smietnik

@anonymous

Hundus zostal przyslany do Krakowa tylko po to zeby wyeliminowac bylego szefa firmy ( po wykonaniu zadania sie ulotnil bardzo szybko), gdyz dal sie poznac ze chce byc samodzielny i decyzyjny. Przyjechal hindus - wyslany przez tych karlow z zurich, znalazl ofiare czyli poziomke co do ktorej wiedzial ze jak jej troche posmaruje kieszen to zrobi wszystko wlacznie z e zjedzeniem wlasnego(usunięte przez administratora)., jak bedzie trzeba i tak tez sie stalo o poziomka jak poziomka chytra i prosta wiejska dziopa dala sie w to wciagnac. Podjazdy, swinie, chamowate maile do swojego szefa ( na wlasne oczy :)) - czula sie pewnie bo ciapaty nalewal ostro paliwa do baku ...) Reszte to juz znacie :)

Niezdecydowana

A ja mam pytanie jak wygląda sytuacja jeśli zerwie się podpisany z nimi list intencyjny, są jakieś kary narzucone, sądy itd? w liście nie ma zadnych informacji na ten temat i nie wiem czy powinnam się czegoś takiego obawiać. Mial ktoś może już taką sytuację?

@Niezdecydowana

Super, że zechciałaś zwrócić się do nas ze swoim problemem. Trzeba powiedzieć, że jest on dosyć poważny i dlatego mam nadzieję, iż jakaś dobrze zorientowana osoba szybko Ci pomoże. Śmiem jednak twierdzić, że skoro w liście nie było żadnych informacji odnośnie ewentualnej kary, to nie ma czego się obawiać. Ale ktoś to musi oczywiście zweryfikować. A powiedz, dlaczego właściwie chcesz zerwać list intencyjny z firmą Zurich Insurance Company Ltd?

Black

Pracuje z zurich dalej ta gdacząca kwoka chodziąca w tandetnych skórzanych kapciach z kleparza i bialych grubych froterowych skarpetach ''znak rozpoznawczy'' plus to ze gdacze, gdacze, nic nie robi i nic nie umie. Ma juz okolo 45 latek siedzi tlucze jedno i to samo w kolko i dalej ciemna jak masa. Taka sie zreszta juz zapewne urodzila. Aspiracje na managera, derektora a tak naprawde nadaje sie do jednej roboty do mopa... Coz mozna sie nauczyc studiujac na KSW ( zarzadzanie mopami...:), zaocznie bedac tepym. Jedno tzreba jej zapisac na plus glosno i wszem i wobec gdacze ale niestety jajej nie znosi....

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Zurich Insurance Company Ltd S.A. Oddział w Polsce. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Source to Pay Specialist (Procurement Specialist)?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Aneta Wrzesien, HR Manager Zurich Insurance SSC

Witaj Kuba, zapraszamy do aplikowania do SSC Zurich Insurance w Krakowie. Krakowski oddział firmy Zurich planuje rozwój dzialalności w Krakowie; w zwiazku z tym wynajęliśmy dodatkową powierzchnię biurową w budynku Astris przy ul. Promienistych 1. Nie ma planów przeniesienia centrum do innej lokalizacji. http://www.urbanity.pl/malopolskie/krakow/zurich-wprowadza-sie-do-biurowca-astris-w-krakowie,w15608

@Aneta Wrzesien, HR Manager Zurich Insurance SSC

W pmi sce podziękowali ci i awansowali kogoś kto pracował znacznie krócej niz ty ale mial trochę więcej oleju w głowie i ogłady- takie życie... Nie ma co zbytnio się lustrować. Zurich - lepiej tutaj pasujesz, do tzw. obozu flustrantów... cap i ta cała poniżej podłogi szumowina... Watro pamiętać ,że wkrótce będzie trzeba szukać nowej pracy, bo to się szybko rozsypie tak samo jak szybko powstało.... Rozsądniej było przeczekać i poczekać na swoją szansę w pmi sce, ale o tym dowiesz się za rok max. 2

D.p

ahahahah ale jaja. Tutaj prace tez nie chodzi. Zero inowacja

Karma
@Jocker

W PMI się na Tobie poznali i powiedzieli żegnaj. Sądząc po komentarzach tutaj nic się nie nauczyłas i nadal kopiesz dołki pod innymi młodszymi ale madrzejszymi od ciebie. To nie wiek świadczy o dojrzałości i madrosci managera, ale jego zdolności, kompetencje i charakter, i to ci juz tlumaczylismy gdzie masz obszar do poprawy. Tylko słabi i zdesperowani managerowie chwytaja się takich metod, by eliminować innych. Jest jednak coś takiego jak karma (w poprzedniej firmie juz doświadczyłas) a mimo to wnioskow brak. Ludzie nie są aż tak naiwni...

Ela
@Karma

Jak ktoś kto jest największą plotkatą w firmie, obgadujacą każdego i rozpowiadajacą poufne informacje może być HR Managerem. Przecież to jest nieporozumienie.

Specjalistka
@Aneta Wrzesien, HR Manager Zurich Insurance SSC

Byłam w firmie krótko, bo już na samym początku obietnice z rekrutacji nie zostały dotrzymane. Bonus relokacyjny, który widniał w ofercie nie dość, że nie został mi przyznany, to jeszcze gdy moja team leaderka chciała to wyjaśnić, to HR Managerka chcąc zamieść sprawę pod dywan nie pozwoliła jej tego wyjaśnić i w czasie wspólnego spotkania kopała ją pod stołem (tak, kopała ją! sick!), by jak najszybciej zakończyć temat i nie przyznać mi tego bonusa za relokacje, który był częścią oferty. Jeśli HR robi takie numery na samym początku współpracy to na co później sobie pozwala? Moja team leaderka przeprosila mnie za tą sytuację i zachowanie HR Managera, ale co z tego że ona stawała po mojej stronie jak nie mogła nic zrobić. Zresztą sama też już wypowiedziała umowę, jak chyba wszyscy inni team leaderzy, którym nie podobało się to co się dzieje w firmie i co wyprawia management. Teraz jestem w nowej firmie i widzę znaczącą różnice w podejściu i w takiej zwykłej ludzkiej otwartości i życzliwości na nowego pracownika ze strony HR i managementu.

Pupa nie specjalistka
@Specjalistka

To podaj firme do sadu za zlamanie umowy, a nie wypisujesz bzdury na anonimowym forum. Porazka.

"Z czego się śmiejecie? Z samy
@Specjalistka

pisze sie "sic!" nie "sick!" jezu... Czy musi tu pisac tylko gimbaza? Przeciez sa w Zurichu ludzie z porzadnym wyksztalceniem ogolnym. Acha, Wasz poprzedni head nie ma doktoratu z filozofii - jak wieść kuchenna niesie -tylko PhD Doctor of Philosophy jest po prostu tytułem akademickim, a nie wskazuje na filozofie jako dziedzine :D

Lila
@Pupa nie specjalistka

Aneta, to jest właśnie Twój poziom komunikacji. Z tym sądem to abyś się nie zdziwiła, bo ludzie mają swoje granice wytrzymałości, szczególnie jak się czują jak ofiary mobbingu.

Jocker
@"Z czego się śmiejecie? Z samy

Jocker: '' Z czego s..'' to jakiś (usunięte przez administratora) genetyczny szkoda słów...

Stado koni

Crocodile, crocodile, crocodile - what a style... :):):)

Znajoma
@Stado koni

Ten domowy kundelek musi robic dobra robote..., ale w sumie wspolczuje temu pieskowi takiej papraniny...

Hord of Horses
@Stado koni

Krokodyl/Niciarka jak kto woli ( tzn. dotyczy zębów :) plus zapach psiego oddechu wróciły do gniazda czyli "Capcia'' i tak od nowa będzie znów nękać absolwentów ''zmywaków krakowskich''. Po capciu bedzie już tylko powrót do podkieleckiej wiochy (gdzie wrony nawracają i diabeł mówi dobranoc) i dojenie krów..... Sorry krów już nawet na wiosce kieleckiej coraz mniej wobec czego pozostaje tylko ujeżdżanie koni w ciągu dnia a w nocy ''wiernego kundelka'' To sie nazywa prosperity :):):)

KOlezanka

Witam, Czy ktos kto pracuje/pracowal moze powiedziec jakie sa widelki zarobkow na stanowisku Finance Accounting and Reporting Specialist? oraz jak wyglada rekrutacja? ktora rozmowa przez telefon po polsku i angielsku oraz rozmowa w biurze? Wyczytalam o jakis test z ksiegowosci i excela. Jak one wyglada

Best
@KOlezanka

Hey, Szrewo - tyle w twmaciepokojnie walisz 8K brutto a jak nie pasuje to na drzewo i tyle w temacie. Reszta nieważna tyle w temacie

Kakao

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Finance Accounting jako początkujący? Można pracować w jakimś dziale na niepełny etat?

Lubię atmosferę w Zurich Insurance Company Ltd (Spółka Akcyjna) Oddział W Polsce za: Nieformalna, luźna atmosfera, elastyczność godzin pracy, możliwość pracy z domu, ciekawe zadania, możliwość rozwoju, brak przesadnej hierarchiczności

Ania 2
@Ania

Dziękujemy(usunięte przez administratora) 3+. Możesz wrócić do ławki.

Ania 3
@Ania 2

pytanie do Ania 2 - czemu tak scinasz Anie?, czy to juz nie mozna wyrazic swojej opini bo od razu ocena musi byc przyznana? daj dziewczynie spokoj, pisz na temat swoich spostrzezen i opinii.

Ania 3
@Ania

ja tez lubie nieformalna atmosfere Zurich, elstycznosc i brak przesadnej hierarchizacji. jest sporo fajnych ludzi, z ktorymi mozna sie porozumiec w bezosredni sposob. sporo fajnych inicjatyw, szczegolnie w ostnim roku, fajna firma mowiac ogolnie.

Ania 2
@Ania 3

@Ania 3 - oczywiście, że można, ale ta wypowiedź wygląda sztucznie jak sylikon nie powiem gdzie.

@Ania 2

Dwa aspekty: jak wstęp wyglada sztucznie i przeszkadza, to sugeruje zwrócić się do go work z petycja żeby usunęli taki wstęp przy opiniach udzielonych w odpowiedzi na ich pytanie - jak oceniasz prace w firmie (...), drugi- jeśli nie chodzi ci o automatyczny naglowek, tylko o samą moją opinię, to jedynie pozostaje mi powiedzieć, ze przykro mi ze tylko pełne frustracji wypowiedzi są odbierane za normalne i prawdziwe na tym forum. Podaruje sobie dalszy komentarz.

Bp
@Ania

Mogłabyś napisać cos odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej? Jak wyglądają testy z zagadnień księgowych i excela? Pozdrawiam, B.P

barbaros
@Ania 3

Cześć , nie ma nigdzie nr telefonu do Zurich Polska , podasz jakiś namiar ?dzięki

Krzysiek
@Ania

Luźna atmosfera - bez komentarza Elastyczność godzi n pracy - jak tl jest sztywny jak deska to zapomnij Możliwość pracy z domu - zależne od "przełożonych" - jak to się dumnie określają Możliwość rozwoju - niestety nie miałem okazji Brak przesadnej hierarchiczności - powiedz poziomce że jest nikim :)

@Krzysiek

Sama badziesz miała okazję jej powiedzieć jak tylko gowork udostępni twój adres IP odpowiednim organom :)

Hello
@Karolina

Jakie dowody sieroto...., Przecież w tej firmie przez jej ekscesy nie trzeba mieć dowodów..., bez komentarza bo szkoda słów. A ty kim jesteś... Rozumiem , .. następnym jajkiem grzejącym swoje gniazdo niby cieple ale g.. warte. i i dlatego drzymy bo nic nie umiemy a w sumie z takimi kompetencjami może być tylko gorzej dlatego tez rozumie i współczuje... Bez komentarza dla inteligentnych.., na tomiast dla cepów, plebsu i desperatów ze wsi nic nie jestem w stanie wskórać... :)

Jack
@Karolina

Organom - to ty jajko mozesz zostac ale dawca :); najwiekszy bylby z tego pozytek...

Ania 9
@Ania 2

A ja akurat uwielbiam sylikony w tych miejsach, których Ty, kierując się pruderią, nie wymienisz :)

Czy ktoś orientuje się jakie w firmie Zurich jest wynagrodzenie na stanowisku senior specialist?

Zainteresowana

Moze mi ktos wyjasnic czemu nagle tyle ofert do Zuricha sie pojawilo? Szukam parcy obecnie (dzialy financial accounting and reporting) i non stop sie do Zuricha jakies oferty pojawiaja. Jakies sciaganie nowych rzeczy czy po prostu wszyscy rzucili papierami? Nie chce wpasc drugi raz w jedno wielkie g. Dzieki za odpowiedzi.

A
@Zainteresowana

Ludzie odchodzą,w większości to nie są nowe pozycje. Resztę musisz wywnioskować sama.

@A

Tak myslalam. Jedno, dwa stanowiska bym zrozumiala, ale nie takie obrzyganie serwisow z praca. Podziekuje.

Niepopularna tutaj?
@Zainteresowana

Go work prawde ci powie...? jesli moge cos poradzic, to nie traktowalabym tego, co tu ludzie pisza zbyt powaznie, o ile w ogole. Popatrz na jezyk tych wypowiedzi. Jak zalezy ci na merytorycznej i autentycznej opinii to dobrym pomyslem moze byc rozeznanie sie wsrod znajomych, ktorzy pracuja w Zurichu. Jestem pewna ze uslyszlalabys cos innego. Z tego co widzialam, pojawilo sie sporo nowych wakatow zwiazanych z wdrazaniem standardu IFRS17, moze o nim slyszalas? Fakt, ze wypada orientowac sie w ksiegowosci, reportingu i SAPie. Powodzenia z poszukiwaniami.

@Niepopularna tutaj?

Widać, ze jesteś niepopularna, bo nie czytasz ze zrozumieniem, oświecę cię wiec. Nie mam znajomych w tej firmie, nie mam wiec skąd zaczerpnąć wiedzy. To znaczy, znam menadżerkę która odeszła od was po 11 miesiącach i się wróciła do swojejpoprzedniej firmy. Nie mniej pojawiło się dużo stanowisk, ogólnych związanych z waszym reportingiem, a nie koniecznie z MSSF 17. Jeśli chcesz bronić swojej firmy, to polecam to robić w innej formie, lub używać innego języka. Nie interesowały mnie inne wypowiedzi (które przeczytałam), interesowało mnie konkretnie żeby ktoś potwierdził lub zaprzeczył nagły wysyp stanowisk. Nie mam pięciu lat i kręconych włosów i traktuje Gowork z przymrużeniem oka, choć z własnego doświadczenia wiem, ze wiele z opini umieszczanych w tego typu miejscach jest prawdziwe (oceniam to na podstawie swoich byłych pracodawców). Dziekuje, nie zaaplikuje. Nie lubię atmosfery napastliwości. Bez odbioru.

Niepopularna tutaj?
@Zainteresowana

Nie mam zamiaru tutaj bronić firmy w której pracuje, ani oceniać ciebie, jedynie chciałam odpowiedziec na twoje pytanie i sprowadzić rozmowę do odrobine bardziej merytorycznej. Ale widzę ze twoje pytanie jednak było albo retoryczne lub tez już po odpowiedzi A byłaś w stanie wyrobić sobie opinie - zgadzam się z tobą, ze nie ma co kontynuować tej rozmowy. A jeśli odebrałaś moja wypowiedz jako napastliwość wobec ciebie, to przepraszam, nie taki był mój zamiar. Choc fakt, ze po prostu generalnie nie mam szacunku do tego forum. To jeszcze tylko dla innych którzy tu zaglądną i będą się jednak zastanawiać nad tymi nowymi rolami- one nie tylko maja element IFRS17 w sobie, ale głównie jest to praca w obszarze Finance accounting & Reporting, a ze raczej niewiele osób miało już styczność z nowym standardem wiec pewnie dlatego nie jest to podawane w ogłoszeniach.

@Niepopularna tutaj?

W takim razie przekaz działowi talent and development, ze powinni podawać takie informacje. Ponieważ ja, znam ten standard i pracuje u waszego konkurenta, skąd tez jedna z waszych byłych menadżerek pochodzi. No, ale jak widać, gdy w firmie rotacja duża i ktoś się zapyta, działy HR wkraczają do akcji gasić pożar. Boże drogi, czemu to tak samo działa w każdym korpo w Krakowie. Powodzenia. Btw, HSBC kiedyś nagle szukało 60 osób, jak się zapytałam, czy to rotacja czy to coś nowego, to bez napastliwości i dziwnych podejrzliwości ludzie byli mi wstanie odpowiedzieć ze to nowy projekt. Podobnie jak Shell zamykał Glasgow. Musicie zadbać o wasza kulturę organizacyjna. Leży.

@Niepopularna tutaj?

Chciałabym, żebyś również wypowiedziała się na temat atmosfery panującej w Zurich Insurance Company Ltd - można liczyć na pomoc innych osób? Znasz firmę od środka, zatem podziel się informacją, czy tworzycie zgrany zespół pracowników. Jest to ważna kwestia, gdyż kontakty między współpracownikami wpływają na wzrost efektywności pracy zespołowej.

Gosia

Proszę o informację jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w siedzibie firmy? Czego można się spodziewać i o co pytają? Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

@Gosia

Na jaka pozycje aplikowalas?

Finance accounting.

N/A
@Gosia

Witajcie, podbijam temat rozmowy kwalifikacyjnej. To samo stanowisko.

HR :)
@N/A

Gosia, rozmowa o twoich doswiadczeniach dotychczasowych aby potwierdzic twoje kwalifikacje oraz zakres z jakimi tematami juz umiesz sobie radzic samodzielnie, test ze znajomosci zasad ksiegowosci, test z excela. Potwierdzenie twoich oczekiwan dotyczactych tego co chcesz robic w przyszlosci. Jesli wszystko sklada sie w calosc przedstawiamy oferte. Jak akceptujesz to zapraszamy do nas.

JeszczePracownik
@HR :)

Czy HR odpowiedzą również na sytuacje jaka jest w firmie opisywana przez obecnych i byłych pracowników na forum? Skoro odpowiadacie na pytania dotyczące rekrutacji to może odpowiedzie na resztę?

HR :)
@JeszczePracownik

A jakie masz / macie pytania? Jest sporo opinii ale wiecej pytan nie zauwazylam.

Ciekawosc
@HR :)

Ciekawi jesteśmy tego na przykład czy sprawa mobbingu HR managera względem byłej pracownicy HR znalazła juz swój finał w odpowiedniej instytucji.

Ada
@HR :)

I czy jakakolwiek sprawa mobbingu została rozwiązana? Z teg co widać królowa w życiowej formie w tym roku :)

HR:)
@Ciekawosc

HR:) nie komentuje w internecie żadnych spraw miedzy pracowniczych, to znana zasada. Wiesc gminna niesie ze sytuacja byla odwrotna. Ale zostawie to tym ktorzy lubia ploteczki. W firmie jest sporo procedur i rozwiazan, ktore pilnuja aby takie zachowania nie mialy miejsca - w koncu to corpo a nie firma krzak. Jak widzisz problem to zadzwon na ta infolinie co uruchomili i zglos - centrala sie dowie, beda mieli obowiazek zajecia sie tematem, sprawdza co robi krolowa, HRowa i inni tu wytykani. W necie to sa pomowienia a tam zgloszenia. Wez sprawe w swoje rece, jesli oczywiscie jest jakas sprawa. Mnie nic o tym nie wiadomo. A tak przy okazji - zadziwiajaca spojnosc pytania z nick'iem. Jak masz / macie jakies merytoryczne pytanie, co mamy w firmie, czego nie mamy to odpowiem, ale na takie nie widze tu swojej roli.

Damian
@HR:)

"nie komentuje w internecie żadnych spraw miedzy pracowniczych, ale (...) Wiesc gminna niesie ". "W firmie jest sporo procedur i rozwiazan, ktore pilnuja aby takie zachowania nie mialy miejsca" (...) A tak przy okazji - zadziwiajaca spojnosc pytania z nick'iem". Ta wypowiedź sama w sobie jest komentarzem i bullingiem w jednym. Oddaje nam od razu jakość tego działu. Przez prawie 3 lata mojej pracy żadnych narzędzi broniących pracowników w Zurichu nie było, a to że HR nie wie o przypadkach opisywanych tutaj przez pracowników, świadczy o słabości i ułomności tego działu, albo jest zwykłym kłamstwem. Wieść gmina niesie, że Centrala nic nie zrobi, bo kultura firmy idzie z góry. Szkoda tych komenatrzy, na nic się zdadzą, może jedynie jako ostrzeżenie dla innych.

zainterEE

@Damian

W punkt! Lepiej się podsumować tego nie dało, ale nie warto generalizować, że cały dział HR jest ułomny. Działania jednej osoby nie powinny przekreślać pracy pozostałych członków zespołu, jest to dalece krzywdzące.

Damian
@Michal

Tam była jedna fajna osoba, już jej nie ma, szkoda.

Renia

Czy ktoś orientuje się, na jakim poziomie trzeba znać j.angielski aby startować do tej firmy? Czy osoba znająca angielski na poziomie średniozaawansowanym pomiędzy b1 - b2 ma tam szansę?

Asia
@Renia

Jeśli w miarę płynnie rozmawiasz i piszesz gramatycznie poprawne maile zgodne z „e-etykieta” powinno wystarczyć , w zespole w którym pracuje telefonów nie ma wiele, raczej komunikacja mailowa i conf calle z całym zespołem. Choć podejrzewam ze w teamie amerykańskim może być bardziej restrykcyjnie...

Renia
@Asia

dziekuje za odpowiedz, no to raczej nie będę tam startować, bo u mnie średnio z mowa w angielskim...pozdrawiam

/Rekin

jak wyglada test z ksiegowosci i exela? Mozesz podac jakies przyklady pytan czy zagadnien. Jakie sa widelki placowe na wspomniane stanowisko?(Finance accounting)

1:0 Team Queen & HR vs ZNA

SDM mając na uwadze dobro pracowników, porusza temat mobbingu, tłumaczy HR, że nie można tego tak zostawić, eskaluje HR...w temat angażuje się królowa i po niedługim czasie problem się rozwiązuje - mobbingowi nie mówimy nie, ale SDMowi, co się sprzeciwić klice śmiał mówimy: dziękujemy do widzenia

Queen J
@1:0 Team Queen & HR vs ZNA

Królowa jak zawsze w formie :)

Dariusz

Może wiecie coś o ofercie pracy w firmie? Jakieś wskazówki o zarobkach?

@Dariusz

Jazda

Firma po wstepnym rozruchu zaczela wypychac ludzi doswiadczonyczy i kompetentnych ( z wyjatkiem tych ktorzy przyszli z capa). Stworzyly sie kolka wzajemnej adoracji tzw. cap-ukladzik, gdzie nie jest istotne to czy cos robisz dobrze i profesjonalnie . Awanse/ premie i nagrody przyznawane nie na podstawie merytorycznych przeslanek ale ok jestes mierny/ a ale z capa i wierny/ a to prosze bardzo a inni niech sie wkurzaja i flustruja. Doprowadzilo to do tego ze wartosciowi pracownic zaczeli odchodzic masowo. Jesli chodzi o prace to odtworcza i nie wymagajaca. Teamami FAR zarzadzaja TM's z capcia tzw. ''betony'' zakompleksieni i psychopatyczni ( chciaz sa tutaj tez wyjatki w ta druga - jak najbardziej pozytywna strone) Wulgarnosc, przeklinanie (gorzej niz na budowie - o jednej to kraza legendy do dzisiaj w firmie z opowiadan ) ponizanie ludzi i mobbing - szczegolnie tych ktorych nie lubimy bo sa ''inteligenti i za madrzy''- i co bedzie jak mnie wygryzie...? HR business partner zmienial sie 4 razy co miesiac jesli tylko wykazywal oznaki '' przyzwoitosci'' w stosunku do pracownikow - wywalany byl z dnia na dzien. Nie polecam firmy - chyba ze ktos jest naprawde zdesperowany...

Dawid

O jakich zmianach piszecie? Może warto o tym rozmawiać żeby coś się działo?

Acting as...

Talent matters, piękne założenia Grupy a realia RFC. Dlaczego pracownicy nie są chętni by aplikować wewnętrznie na otwarte pozycje? Cofnijmy się więc do początków, kiedy ta polityka została wprowadzona: stanowiska tworzone pod konkretne osoby (wcześniej senior TM, teraz "strzał w stopę", czyli awans z seniora na managera po 5 miesiącach, podczas gdy inni pracują tu na awans latami, wykonując też pracę za tego właśnie nowego managera, gdy ten przez kilka dobrych miesięcy był poza biurem lub też zostało im powiedziane, że muszą w jednej roli pozostać minimum rok - podwójne standardy?). Pracownicy już się zorientowali, że nie ma sensu, jeśli nawet aplikujesz i tak wiadomo, że jest to stanowisko już dawno obsadzone, zanim zostało jeszcze opublikowane. Coraz bardziej utwierdza ich to w przekonaniu, że jeśli już aplikować i szukać zmian, to na zewnątrz - proces rekrutacji będzie chociaż fair. I w ten sposób nowy Head, w którym wszyscy pokładali nadzieję, traci w oczach pracowników.

Nowy w Krakowie

Finance Accounting and Reporting Specialist - czy warto w Zurichu podjąć pracę na takim stanowisku? Zastanawiam się mocno nad aplikowaniem, lecz opinie raczej zniechęcają. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Artur
@Nowy w Krakowie

Pracowałem i firma okazała się wielkim rozczarowaniem. I nie chodzi tu o zakres zadań, ale o atmosferę i brak perspektyw. Przez management zwalniają się nie tylko ludzie, ale team leaderzy też, bo nie wytrzymują z sdm'ami i metodami zarządzania organizacją, jeśli wogole można tak to nazwać.

Zostaw merytoryczną opinię o Zurich Insurance Company Ltd S.A. Oddział w Polsce - Kraków

• Jak się pracuje w Zurich Insurance Company Ltd S.A. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Zurich Insurance Company Ltd S.A. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zurich Insurance Company Ltd S.A. Oddział w Polsce?

Zurich Insurance Company Ltd S.A. Oddział w Polsce
2.6/5 Na podstawie 97 ocen.
  • Al. Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 25
    31-476 Kraków