Opinie o AS-PL Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy AS-PL Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie AS-PL Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AS-PL Sp. z o.o. w Gdańsk

OJCIEC ojca

Zarobki to jedna wielka ściema .* Przykład : pracownik X pracuje 3 lata zarobek ---> 2 tys. pracownik Y pracuje 1 rok zarobek ---- > 2,5 tys. pracownik Z zaczyna prace ---- > 2 tys. Awanse po znajomości lub rodzinne. *zarobki są poglądowe ! Firma zakazuje informowania się o zarobkach. A jednak każdy mniej więcej wie ile zarabia 2 osoba i widzi kto jak pracuje. Zapraszam do dyskusji ;)

@OJCIEC ojca

Serio? To jak pracowni z doświadczeniem w firmie 3 lata odchodzi, bo mu kasa nie odpowiada i za chwilę chce się ponownie zatrudnić, to dostaje już te lepsza kase, tak? Wgl jest taka możliwość, zwolnienia się i szybkiego zatrudnienia, czy firma już nie chce pracownika, który przed chwilą się zwolnił??

Super firma;)

@LOL

Co masz na myśli pisząc, że kasa jest w porządku? Możesz to przybliżyć kwotowo? Napisz na jakim etacie jesteś i co między innymi wchodzi w skład Twoich obowiązków. Mi to poprawia humor od razu jak ktoś pisze, że oprócz dobrej podstawy są jeszcze dodatki. Możesz wymienić ile wynosi przykładowy premia?

Nie polecam pracy w tej firmie a zwłaszcza pracy na magazynie w Lubichowie ponieważ w tej firmie kamery są wykorzystywane jedynie do tego by sprawdzać aktywność pracowników szczególnie przez pana Dyrektora i kierowników. Płaca nieadekwatna do wykonywanej pracy oraz wysługiwanie się pracownikami przez kierownika

tak

Przestrzeń socjalna tzw. stołówki posiadają mikrofalówki w których można podgrzać jedzenie, a także stoły i krzesła przy których można odpocząć. Kawa i herbata jest do dyspozycji, można się częstować.

Eliza Nowy wpis

Obecnie trwa rekrutacja dla pracownika magazynowego. Jest tam informacja, że praca jest na 3 zmiany. Znacie godziny tych zmian i system rotacji? Wiecie, nie chciałabym non stop pracować tylko na nocnej zmianie.

Pracownik Nowy wpis

Wyzysk na pracownikach moim zdaniem zarobki nie są adekwatne do wykonywanej pracy

Niezadowolony

Nie polecam tej firmy 1.6.0 zł po 2 latach pracy więcej względem najniższej krajowej dyrektor magazynu nie ma wstydu oferować takich zarobków pracownikom z wieloletnim stażem pomijając już mnie . Coraz więcej obowiązków a płaca marna. człowiek więcej zarobi puszki po piwie zbierając ludzie zastanowicie się czy chcecie tu wogole pracować. Nowe osoby mają więcej na start i szybciej awansują . Szkoda nerwów i zdrowia dla takiej firmy jak As-pl

@Niezadowolony

A tacy co pracują dłużej od Ciebie to jaką mają stawkę? Co takiego Wam dochodzi do codziennych obowiązków, rzeczy związane typowo ze stanowiskiem? Co trzeba zrobić żeby tu awansować jako świeży pracownik i po jakim czasie jest to możliwe?

KR Nowy wpis

Nie mają dużo więcej czy to pracownik który pracuje 5 lat , 8 czy więcej. Podwyżki poprostu są nie adekwatne do umiejętności i nie liczy się staż pracy im krócej pracujesz tym lepiej dla Ciebie

@Niezadowolony

No to jest zastanawiające, dlaczego takie osoby z wieloletnim doświadczeniem tu zostają i nadal pracują, skoro kasa im nie odpowiada? Dlaczego nie szukają lepszej pracy i lepszej kasy, jak tu uważają, że zarabiają za mało?? I czy na magazynie jest jakiś stały system premiowy??

OJCIEC ojca

ZXZ

Na jakim stanowisku?

@OJCIEC ojca

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie AS-PL Sp. z o.o.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Pracownik magazynowy
Leszno

Sprawdzać aktywność, czyli co? Patrzą czy ludzie pracują, czy często chodzą na przerwy? I czy na podstawie tych nagrań z kamer to są nakładane jakieś kary? Jakie nieprzyjemności mogą wynikać, bo szef coś tam zauważy i np. odbierze premie?

Jesteś przykładowo sprawdzany na kamerach czy przez 8 godzin nie rozmawiasz z kimś za dużo, kiedy i ile razy chodzisz zrobić sobie kawę taka typowa inwigilacja . A karą to zabieranie części.

To ile razy w ciągu zmiany można iść zaparzyć sobie kawę? Jest to gdzieś odnotowane? I w takim razie, jaką część premii zabierają za takie coś? Nie ma tam żadnej informacji na ten temat?

kawa

Przerwa kawowa 10min i przerwa obiadowa 30min, w tym czasie ile wypijesz kawy tyle będziesz mieć, nie można robić kawy poza przerwami

@kawa

Cześć, a możecie napisać jeszcze, jak wygląda przestrzeń socjalna? Jest tu kantyna, gdzie pracownik może zjeść, podgrzać jedzenie w mikrofali, usiąść przy stole i odpocząć? A może są tu jakieś darmowe przekąski, właśnie kawa i herbata firmowa? Czy to dzieje się w szatni albo w korytarzu?

tak

Jaki jest wkład kierownictwa AS-PL Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

CIEKWY

Czy ktoś z obecnych na tym forum orientuje się czy kamera zamontowana w pomieszczeniu socjalnym/kuchni w zakładzie pracy jest zgodna z kodeksem pracy? Tak się zastanawiam bo w Lubichowie na magazynie w kuchni JEST i to już baaardzo długo, co za czasy, wszędzie człowieka obserwują nawet jak wcina śniadanie ;)

Ekspert
@CIEKWY

Nie jest jeżeli nie podpisałeś na to zgody. W firmie panuje totalna inwigilacja . Kamery są wszędzie, salkach konferencyjnych, kuchniach nawet w pokojach biurowych. Tego się nigdzie nie spotyka poza AS. To nieatety naprawdę chora firma.

@Ekspert

w biurze są kamerki czy nad wyraz to zrozumiałam? to jest jakiś open space czy po ile osób w takim pomieszczeniu jest i co ludzie na to, w większości przyzwyczajeni skoro pracują?

@Ekspert

W większości firm-w których pracowałem,są zmontowane kamery.Głównie niestety,z przyczyn bezpieczeństwa(pracodawcy,jak też pracownika). Jeżeli się na to nie zgadzasz,niestety szukaj innej pracy!!Jesteś obserwowany na ulicy,w sklepie-wszędzie!Jak przychodzi sytuacja podbramkowa- i trzeba rozstrzygnąć niejasności na twoja korzyść-to kamera się przydaje.Jak nie masz nic do ukrycie-to nie masz się czym przejmować!!No chyba ,że jest inaczej......

@Gość 1

Chłopie ale nikt nie montuje kamer w kuchniach, salkach konferencyjnych czy pokojach biurowych. Korytarze wejscie do firmy, magazyny ok . Chodzi o zasady moralne W ASie nie ufa się pracownikom i się ich szpieguje.

@Prac

Chłopaku- jeszcze nie widziałeś, gdzie można montować kamery- masz doświadczenie w jednej firmie, i wydaje ci się- że wszystko widziałeś! Każda duża firma, "ma prawo" robić takie rzeczy- nie mówiąc o korporacjach, tam jest dopiero inwigilacja!!! Tu jest rodzinna forma- i tym powinieneś się cieszyć!!!

@Gość 1

Dzięki ale rodzinę to ja już mam. Druga nie jest mi do niczego potrzebna. Szukam uczciwego, szanującego ludzi pracodawcy. Informują tu o kamerach na rozmowie o pracę, dają zgodę do podpisania pracownikom, że można ich nagrywać? Co to ma wspólnego z rodzinną atmosferą jeśli można wiedzieć?

Dramat

Z plusów, to kierownik na jednym z działów jest bardzo wporządku i dba o ludzi. A ludzie tam robią pod górkę, z kilkoma wyjątkami jak Polacy za granicą większość to (usunięte przez administratora) który sam niepotrafi pogadać z pracownikiem tylko wyrzuca ludzi przez kogoś czyli taka (usunięte przez administratora). Pozatym zarabiasz (usunięte przez administratora) o ile dobrze pójdzie haha żenada

Kornela
@Dramat

Jak to, "o ile dobrze pójdzie"? Sugerujesz że może być mniej niż najniższa? Czy co? Premii żadnych nie ma tak dodatkowo?

Obecnie AS-PL Sp. z o.o. do swojego zespołu szuka osoby do pracy jako Brand Manager. Na GoWork.pl dodano ogłoszenie 9 listopada.

Super firma;)

Eee
@LOL

Kolego ale dzisiaj nie jest prima aprilis :) naprawdę nie rób sobie jaj. Firma jest beznadziejna. Znam i nie polecam.

uff
@Eee

"były pracownik" - cale szczescie : - ) as to najlepsza firma w jakiej pracowalam, a juz w wiele widzialam. Widać ze ten sam wariat pisze te komentarze bo kogo nie zapytam to jest bardzo zadowolony z pracy tutaj.

@uff

Ja tu pracuję i powiem że widoczne pracowałaś do tej pory w słabych firmach ta też taka jest, niestety. Widać nie trafiłaś na fajną firmę. Tutaj wszystko jest totalną fikcją a ludzie są podli. Spotykam się z tym codziennie. Jeden z drugim się uśmiecha a za plecami d...ę ci obgadują i kłody pod nogi kładą. Więc nie znasz miejsca w którym pracujesz.

Nie oceniam tego, kto ma rację, ale dwie rzeczy mnie zastanawiają. Pierwsza, dlaczego wtedy nie pracujesz w tej "fajnej" firmie, skoro można wywnioskować, że taką spotkałaś/eś? Drugie, skoro jest tak źle, to czemu pracujesz w AS? Z tego co widzę, pracy nie brakuje na rynku. Życzę powodzenia. Bez złośliwości.

Odpowiadajac na pytanie. Pracuję tu bo zapowiadało się ze to fajna firma, tak mi mówiono na początku i zachecano nie do zatrudnienia, niestety rzeczywistosc okazała się inna. Klimat tutaj jest słaby ludzie podli i fałszywi. Czytalem też inne komentarze o firmie i niestety zdecydowana większosc to smutna prawda. Dlatego aktualnie szukam pracy w innym "fajniejszym" miejscu.

Wow
@LOL

Firma fajna, tylko niestety ludzie chxxe.

@Wow

A Tobie co ludzie tu zrobili? skoro zatwierdzasz, że firma fajna to co w niej takiego super? wolę dopytać skoro tyle rozbieżności się tu tworzy. to zależne od stanowiska? jakie jest Twoje?

@Eee

Pracuje w tej firmie,ponad trzy lata-życzyłbym każdemu takiego pracodawcy! Jak się pracuje rzetelnie,i wykonuje swoje obowiązki-to się dobrze zarabia-i ma się satysfakcję z tego co się robi! Jak się nie chce pracować- i dostawać za to kasę-to nie ta firma!!

@Gość 1

Ja chciałam dopytać ile się zarabia? Straszna rozbieżność tych opinii, dla jednych super, dla innych beznadziejnie... Nie wiem sama co myśleć a chciałam aplikować. Ktoś poda konkretne kwoty?

Wuj
@Gość 1

Co za bzdury piszesz! Firma nie jest lojalna i wywalą Cię jak nadepniesz komus z gory na odcisk. Nawet oka nie zmrurzą. Zyjesz w zakłamanej firmie Wiem bo też tu pracuję.

Herbatka
@Wuj

(usunięte przez administratora) Pracuje tu tez kilka dobrych lat i nigdy nic złego nikomu z mojego otoczenia, ani mi się nie przytrafiło. Owszem, czasem ktoś został wyrzucony z dnia na dzien ale zawsze całkowicie się z ta decyzja zgadzałem i były to dobre decyzje, bo jeśli ktoś nie pasuje do tej organizacji, to nie ma sensu go na sile trzymać tylko dlatego, żeby nie było mu przykro. Firma jest super i każdemu zycze, aby do takiej trafił. A jeśli tobie nie pasuje, to co tu jeszcze robisz.

zapytaj
@Edyta

Na różnych stanowiskach różnie się zarabia. Aplikuj i sama się dowiedz, bo tu tylko się zrazisz po czytaniu opinii od rozgoryczonych hejterow, którzy kiedyś dowiedzieli się prawdy o sobie i trzeba było się z nimi pożegnać. Napisz, aplikuj, na pewno powiedzą Ci na jakie stawki możesz liczyć.

Xyz
@Herbatka

Po twojej wypowiedzi widać ze jestes z tej sekty trzymajacej władzę. Żal tylko ludzi ktorzy muszą pracować w tym zakłamanym bagnie...

sekciarz
@Xyz

dziękuję, ale jeszcze mi do nich daleko. (usunięte przez administratora) człowieku to ty masz w głowie.

Łucja
@LOL

Możesz podać zalety pracy w tej firmie? Co masz na myśli pisząc super? Fajne wynagrodzenie? Jakieś premie? Dodatki? Chętnie się dowiem o plusach pracy u nich.

@Łucja

Wynagrodzenie jest w porządku - raczej odpowiednie za rzeczy które robie. Premie, dodatki również są i to o wiele więcej niż w innych firmach, chociaż nie musiałoby ich być. Ale przede wszystkim chodzę tam z przyjemnościa i nigdy nie miałam odczucia, ze ktoś mnie tam zle traktuje

@Łucja

Firmie jest bardzo daleko od okreslenia SUPER. Pracuje tu sporo złych ludzi, zakłamanych i fałszywych. Usmiechają się, jedzą sniadanie, obiad z Tobą a potem obgadują za plecami. (usunięte przez administratora) i fałsz to tutaj podstawa. To zła firma.

Jasne
@Prac

W każdej firmie trafisz na gości którzy ze plecami będą Cię obgadywać Piszesz o zakłamanych i fałszywych pracownikach ale to jest jedno a zła firma to zupełnie co innego Co firma jako organizacja Ci zrobiła złego? Nie dostałeś wynagrodzenia? Nie pozwolono Ci na wzięcie urlopu? Człowieku oddzielaj te dwie rzeczy bo siejesz ferment Ludzie są różni czasami lepsi i gorsi ale firma jako firma nic złego ani mi ani nikomu z mojego otoczenia nie zrobiła

@Jasne

Ale to firmę tworzą ludzie.....

Zuza

Chyba wszystkie opinie dotyczą Polski i nie są pochlebne dla pracodawcy ( delikatnie mówiąc). A jak się pracuje w oddziałach zagranicznych ? Ktoś ma takie doświadczenia ?

Co robią kobiety na produkcji?czy potrzebują w Lubichowie? Jaki jest numer telefonu do Lubichowa?

@Anna

Kobiety w Zakładzie Produkcyjnym mają takie same zadania i obowiązki co mężczyźni, czyli np. rozkładają i składają produkty, czyszczą je, testują na specjalistycznych maszynach, pakują do wysyłki itd. Jeśli masz więcej pytań lub jesteś zainteresowana pracą w Zakładzie Produkcyjnym w Lubichowie, napisz na adres lubichowo@as-pl.com. Odpowiemy na wszystkie pytania i poinformujemy o aktualnie prowadzonej rekrutacji.

Asia
@Firma

Szkoda tylko ze kobiety zarabiaja mniej niz mezczyzni...na tych samych stanowiskach.

Ola
@Asia

Niestety duzo mniej zarabiają. To nie sprawiedliwe.

@Ola

A o jakich kwotach i różnicach mówimy jeśli chodzi o kobiety? Nawet na tych samych stanowiskach wykonująć tę samą pracę jest różnica w zarobkach? A kobiety są jakoś inaczej traktowane niż mężczyźni?

Iza

Zaciekawiła mnie ta oferta na agenta międzynarodowego serwisu randkowego, pierwszy raz bym na takim serwisie właśnie pracowała. Czy ma to znaczenie, jakie są wymagania pod kątem doświadczenia? Pytanie tylko, czy się nie spóźniłam przypadkiem, czy jeszcze prowadzą rekrutację, tak czy siak dajcie znać na przyszłość.

Dojazdy

Czy dobrze rozumiem najnowsze ogłoszenie dotyczące pracy na magazynie? Faktycznie oferują dofinansowanie dojazdów do pracy?

Podobno pracując w firmie AS-PL Sp. z o.o. można liczyć na zarobki 11500 . Czy to prawda? Przy jakiej umowie one obowiązują?

P

Programista

Jak szefostwo w As-Pl Sp. z o.o.? Spoko traktują ludzi?

Firma

W AS-PL dostaje się dużą swobodę w działaniu, a do każdego pracownika podchodzi się indywidualnie. Szefostwo pozwala się wykazać na wiele sposobów, oferuje ciekawe benefity oraz przejrzysty system premiowania. Zarząd przy każdej okazji stara się poznać pracowników i zamienić z nimi kilka słów. Można więc śmiało powiedzieć, że szefostwo w AS-PL nie tylko "spoko" traktuje ludzi, ale stara się, aby każdy czuł się w pracy potrzebny i szanowany :)

MrZ
@Firma

Przejrzysty system premiowania? Ustalone zostały premie kwartalne, wypracowane od stycznia do marca nie zostały wypłacone w kwietniu. Podejrzewam że już nie będą.

@MrZ

Wszyscy pracownicy zostali poinformowani o chwilowym zawieszeniu premii z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2. Decyzja ta została podjęta, aby chronić blisko 300 stanowisk pracy, także twoje. Do tej pory żaden z pracowników nie musiał zostać zwolniony, co w skali kraju gdzie blisko 2 miliony osób zostanie bez pracy, jest sytuacją wyjątkową. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, aby obiecana premia nie została wypłacona – co więcej, premie były wypłacane w terminie lub nawet przed nim. Jeśli chciałbyś porozmawiać o systemie premiowym w naszej firmie, zgłoś się do swojego kierownika lub dyrektora. Jesteśmy pewni, że dokładnie wytłumaczy Ci, jak obecnie wygląda sytuacja i jeszcze raz wyjaśni, dlaczego premie w tym roku nie zostały jeszcze wypłacone.

xx
@MrZ

W punkt,premii nadal brak

@xx

Jeśli masz pytania dotyczące premii, skontaktuj się ze swoim przełożonym - z pewnością odpowie na wszystkie twoje pytania.

C

Niestety nie

Julek

Tak - za czasów prezesa AK bylo fajnie, szanował ludzi, szacun bo miał klasę i był blisko ludzi, niestety teraz to juz inna bajka.

Maciek
@Firma

Spoko traktuje ludzi...? hmmm to naprawdę bardzo ciekawe..., jak tylko zrobisz swoje to masz wypad z firmy...tak to w realu wygląda. Nikt się nawet za tobą nie oglądnie. Ludzie traktowani się tu przedmiotowo. Pracowałem i zdecydowanie nie polecam tej firmy.

Karol
@Maciek

Niestety, słyszam z pewnych zródeł o kilku wyjątkowo niesprawiedliwych przypadkach potraktowania zasłużonych pracowników przez tę firmę. Bardzo słabo to wygląda i w moich oczach zupełnie dyskwalifikuje firme.

Wojtek
@Karol

Długo się nie odzywałem, ale krew mnie zalewa jak czytam niektóre pochlebne komentarze odnosnie tej firmy. AS to jedna wielka hipokryzja! Kłamstwo goni kłamstwo a fałsz goni fałsz! Chcą być fajni a są w praktyce to nadal firma garażowa bez profesjonalnego zaplecza. Powiem jedno szczególnie nie ufajcie ludziom otoczenia zarzadu firmy oraz ludziom z marketingu! To naprawdę parszywa i fałszywa ekipa.

@Karol

Ja też o tym słyszałem już jakiś czas temu od swojego zaprzyjaznego klienta. Firma lubi pozbywać się ludzi zasłużonych, którzy naprawdę wiele dla niej zrobili. Odchodzą nagle, po cichu z dnia na dzień w naprawdę dziwnych okolicznosciach....co tu więcej komentowac...?!

Jaka jest pensja na "start" dla nowego pracownika? Jak wyglądają/czy w ogóle są przyznawane premie, premie na święta etc? NA ile może liczyć pracownik z kilkuletnim stażem na wózki?

W Gdańsku jest bardzo podobnie

Bogus

Dokładnie. Firma idzie na dno..i to już od dawna. Mlody prezio w ogole nie ogarnia tematów, bo woli czas spędzać na przyjemnościach niż na prowadzeniu biznesu. Ojciec firmę zbudował, a syn ją położy. Smutna prawda. Nieodowiedni kolesie na nieodpowiednim miejscu. Firmą rzadzi klika kolesi, która młodego prezia robią jak tylko chcą... :) Myślę ze koniec firmy się nieuchronnie zbliża.

Suchy?

Duzo w tym prawdy w gxansku jest ppdobnie a najlepsze jest nierowne traktowanie pravownikow rodzina moze wiecej za to zwykly nic dlaczego papierosy mamy wliczone w czas przerw jako zwykly pravownik a dwie kolezanki z zarzadzajacych chodza na papierosy co chwile czekasz na kogos by o cos sie zapytac to wiesz ze ich zawsze mozna znalezc na palarni to jest norma jak wszyscy maja byv traktowani rowno to wszyscy bez wyjatkow

Uu
@Suchy?

Jeju ludzie ile w was jadu. Sądząc po komentarzach piszą to ludzie zazdrośni, chciwi, którym się wszystko należy mino że nic nie dają od siebie. Trochę pokory ZAZDROSNICY bo z takim charakterem zawsze będziecie szeregowymi pracownikami. A jak tak źle załóż firmę zostań prezesem zacznij budowę domu i wychodź co 5min na papierosa.

Wojtek
@Uu

Czlowieku, o czym ty piszesz ? Ludzie tu wyraznie sygnalizują powazne zaniedbania w funkcjonowaniu firmy, nierownym traktowaniu ludzi, a ty bzdury piszesz o zazdrosci, jadzie i chciwosci...? Powolaj sie jeszcze moze na kodeks etyki....ktory jest totalna fikcja i moze przejrzyj w koncu na oczy.

Buhaha
@Wojtek

Tak źle a w firmie zero wypowiedzeń. No ciekawe

Hmm
@Wojtek

Widocznie kogos komentarz zabolal stad taka agresywna odpowiedz

Haha
@Buhaha

To ty nie wiesz że tu wszystko załawia się po cichu. Ludzie nagle znikają z firmy z dnia na dzień...był człowiek nie ma człowieka. Nie znasz dnia ani godziny. Takie to klimaty tu są.

Zbyś
@Haha

To w innych firmach organizuje się przyjęcia z powodu odejścia/rezygnacji/zwolnienia kogoś z pracy ?

sdg
@Haha

jeżeli na prawdę tak ci źle w ASIE to się zwolnij. na as praca się nie kończy i przestań wylewać swoja frustracja

potencjalny pracownik

Na rozmowie rekrutacyjnej firma(usunięte przez administratora)przede wszystkim obserwuje ludzi bez ich wiedzy i zgody przez kamerę, na to jest paragraf!. Po przyjściu na rozmowe dostaje sie do wypelnienia test, nie znając odpowiedzi na wszystkie pytania, wiadomo, ze człowiek poszuka informacji w necie, nie bylo to zabronione. Nagle wszedl czlowiek od rekrutacji z informacja, że szkoda naszego czasu, bo on widział, ze sprawdzam coś w telefonie ????czyli mają zainstalowaną ukrytą kamerę w pokoju rekrutacyjnym ????szkoda czasu na tę firmę, widać, że te negatywne opinie nie biorą się znikąd.

Sław
@potencjalny pracownik

generalnie w AS panuje ogólna inwigilacja pracowników, wszędzie są zamontowane kamery, śledzi się pracowników na każdym kroku, w pokojach, kuchniach, stołówkach na korytarzach. Takim to zaufaniem darzy się pracowników...

Xyz
@potencjalny pracownik

Najzabawniejsze jest to że pracownicy się na to godzą...to szok! to jawne łamanie elementarnych praw pracowników oraz wszelkich zasad etycznych. Przepisy wyraznie regulują kwestię monitoringu w zakładach pracy. Nie można instalować monitoringu w pomieszczeniach socjalnych np. toaletach, szatniach, kuchni, stołówce . Jezeli jest inaczej to znaczy ze łamie prawo.

Mecenas
@potencjalny pracownik

Może Pan zgłosić takie naruszenie, gdyż godzą one w Pana dobro osobiste. Firma nie ma prawa bez Pana wiedzy i zgody Pana monitorować. Musi Pana przed takim spotkaniem poinformować o tym, że jest w obiekcie monitoring, a pomieszczenie w którym prowadzona będzie rekrutacja podlega inwigilacji, i jednocześnie poprosić Pana o zgodę na takie działanie. Jeżeli nie zrobiła tego to może Pan zgłosić takie naruszenie firmy do odpowiedniego organu. A firma poniesie poważne konsekwencje z tego tytułu.|

zxc
@Sław

Gdzie ty widziałeś kamere w kuchni/stołówce/szatni? Kamery są tylko na magazynie

@zxc

W gdansku kamery są wszedzie w kazdym pokoju, kuchni, sali konferencyjnej, korytarzach. Totalna inwigilacja.

Co w tym dziwnego. Kamery są teraz w każdej większej firmie. Pojdziesz nawet do galerii handlowej i kamery są wszędzie w każdym korytarzu. Tam też jest to nielegalne?

@123

Tak w firmach są ale w wytypowanych miejscach, magazynu, produkcja. Chyba nie wiesz o tym ze w pewnych pomieszczeniach nie mozna montować kamer? Np. Kuchniach czy stolowkach. To są pomieszczenia socjalne i tam nie mozna stosowac kamer. Poza tym powinno byc wyrazne oznakowanie ze jest moniotring a ludzi musza zostac o tym poinformowani szczegolnie goscie. Nagrywanie osob bez ich wiedzy jest razacym naruszeniem. Inaczej łamiesz RODO. Warto sie douczyć.

Bu

Nie wiem skąd się urwałeś ale w Gdańsku na magazynie nie ma kamer w kuchni

@Bu

na magazynie może i nie ma ale w biurze jest kamera.

@Mecenas

Taki mecenas, że nie zapyta nawet czy na obiekcie jest znak informujący o tym, że jest on monitorowany. Otóż, jest i to na drzwiach wejściowych.

Wow
@LOL

Znak może być ale to i tak nie upoważnia firmy do nagrywania nikogo bez zgody tej osoby.

Ooo
@LOL

Ty tak serio? Ale się uśmiałam!

zxc

Nie polecam pracy na magazynie w Gdańsku. Brak szacunku do pracownika, aktualnie dużo ludzi pracujących po kilka/kilkanaście lat się zwalnia a co robi pracodawca? Zamiast utrzymać kilkuletniego stażem pracownika odstawia go z kwitkiem, nawet nie podejdzie się pożegnać, podziękować za współpracę a już na następny dzień albo przepraszam drugi przychodzi na jego miejsce pracownik z ukrainy i sprawa załatwiona. Gdzie jest ten wasz kodeks etyki że każdy pracownik jest równo traktowany? I pamiętne słowa że pracownicy z ukrainy będą tylko do pomocy? Oni już wygryźli starszych stażem dobrych pracowników a zaraz jeszcze ilosc pracowników z ukrainy przekroczy naszych. Z jakiego powodu dać podwyżkę dobremu pracownikowi jak za jego pensje można mieć dwóch pracowników z ukrainy, przecież wydajniej nie? Czekam aż obudzicie się z ręką w nocniku pozdrawiam.

vbn
@zxc

Człowieku, jak sobie czytam co piszesz, to w sumie dobrze, że już tu nie pracujesz. Powołujesz się na kodeks i równe traktowanie, to dlaczego umniejszasz pracownikom z Ukrainy? Przeczysz sam sobie. Nie potrzebujemy tu takich ludzi. Szukaj miejsca gdzieś indziej, z dala od nas.

Oki
@vbn

Myśle że byłemu pracownikowi chodziło o to że aktualni pracownicy nie czują się już potrzebni i jest na ich miejsce szybkie zastępstwo przez chyba że źle zrozumiałem..

Was
@zxc

Niestety oni są po prostu tansi, a pracodawca jest nielojalny wobec starych pracowników. To naprawdę chora firma.

Qura
@Was

Ludzie dorosnijcie,podwyżka i tak zatrzyma tylko na chwilę, a może to starzy pracownicy są nielojalni.

Zostaw merytoryczną opinię o AS-PL Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w AS-PL Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AS-PL Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AS-PL Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 1 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

AS-PL Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 59 ocen.

AS-PL Sp. z o.o.