Opinie o airhelp.pl - AirHelp GmbH

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie AirHelp Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w AirHelp Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AirHelp Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

gggt

hej hej no widze ze teraz posuzkuja do pracy na stanowisko Junior Python Developer w Krakowie z cala pewnoscia trzeba ie znac na rzeczy jak się chce dosta do pracy jednak się zastaniwam jak można się przygotować tutaj do rozmowy kwalfikacyjnjej w firmie

xd

Ważne dla mnie est to, czy wypłata jest w pełni adekwatna.

@xd

Odpowiedź myślę na to pytanie znajdziesz w komentarzach. Ktoś kto tam pracuje i dba o marketing napisał żeby nie pytać ile mogą Ci dać tylko zapytaj siebie co Ty im możesz zaoferować...swoją drogą to źenująca wypowiedź właśnie charakterystyczna dla korpo kultury....tyle na ten temat...

Malwina

Ale do kogo cgcesz dzwonić :-)? I o co chcesz zapytać :-)?

mikoik

moze jezeli ktos sie zaineresowany pracą u nich to moglby sprobowac sie z nimi bezpośrednio skontaktowac i zapytac o jakas ewentualna rekrutacje co wy na to?

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Malwina

Dodam tylko jeszcze jedno: moja opinia to nie wydumane wyobrażenia. Sama po studiach dałam się wciągnąć do pracy w SSC/BPO. Pracowałam tam 5 lat myśląc że złapałam pana boga za nogi. Zimny prysznic przyszedł wtedy gdy zgodnue z cyklem działania takich tworów dochodzi do wymiany kadr. Miałam wtedy 30 lat z doświadczeniem Senior AP Accountant i Senior GL Accountant. Myślałam że jestem specem i firmy się będą biły a w ofertach będę wręcz przebierać. I wtedy przyszło otrzeźwienie. Żadna poważna firma nie brała mojego doświadczenia zawodowego na poważnie. Co gorsze nawet jak byłam na jakimś interview tobwystarczyło kilka pytań z zakresu księgowosci i wbijano mnie w ziemie udowadniająć mi że ta wiedza zdobyta w SSC jest (usunięte przez administratora) warta. Nie poddałam się i w końcu po 1,5 roku przyjęto mnie na praktyki do małego biura księgowego a po 6 miesiącach podpisano ze mną umowę na stałe. Poszamł za ciosemz ukończył studia podyplomowe z rachunkowości i kurs samodzielnego księgowego. Dopiero ta wiedza i praktyka dała mi poczucie tego że jestem prawdziwą księgową. Przestrzegam innych przed swoimi błedami młodości i magią międzynarodowych "wylęgarni" przyglupów. Teraz pracuje w znanej trójmiejeskiej firmie handlującymi paliwami. Nigdy jednak nie zapomne co zgotowała mi ta magiczna współpraca w SSC/BPO. Niech to będzie ostrzeżenie dla innych.

Malwina

Ale lele co sobie chwali? Pracę w takich centrach? Spojrz na to szerzej bardziej. Jaka firma będzie chciała Cie zatrudnić na stanowisku księgowej z pełną księgowością jak zobaczy że pracowałaś jako np AP Accountant gdzieś tam przez 10 lat? Gdy przekroczysz 35 lat takie SSC Ci podziękuje za współpracę i żadne SSC już Cię nie zatrudni ze względu przede wszystkim na wiek. A inne firmy? Po co im pseudo korpo księgowy nawet jak zna biegle 3 języki brał udział w 10 tranzycjach? Przecież będą wymagali od Ciebie pełnej księgowości a nie procesów. Nie rozśmieszaj mnie, otwórz szeroko oczy i pomyśl. Naprawdę myślisz że będą Cię trzymali w wylęgarni do emerytury???? Aż tak naiwna jesteś? Pomyśl trochę...

lele

@Malwina weź pod uwagę to, że jednak jak na razie mniej popularne jest wpisywanie opinii w sieci, jeśli jesteś zadowolony. A szkoda, ja właśnie to robię. Taka jest tendencja, ale nie wiesz przez to, ile osób faktycznie sobie chwali...

Malwina

Mam takie wrażenie że wiele soraw w tej firmie jest tematem tabu. I to właśnie powstrzymuje mnie przed wysłaniem CV do tej firmy. Na necie znalazłam też wiele negatywnych opini na temat samego procesu AirClaim'u. Długość załatwienia spraw, wstrzymywanie należnych odszkodowań, wysoka prowizja od przyznanych odszkodowań pobieranych przez AirHelp. Szczerze mówiąc szybciej takie sprawy jak odszkodowania załatwia się indywidualnie bez zbędnego pośrednictwa. Zresztą jest nie jedynym startupem które wspiera YCombinator bo jest to ok 50 spółek na całym świecie. No i konkurencja na rynku polskim i zagranicznem. Myślę że ta firma to poprostu swoisty eksperyment. Nie wierze w marketing Grażyny o cudownym różowym świecie AirHelp, za często wudać tam rotację pracowników. Mam takie wrażenie że to znowu kolejny BPO czyli wylęgarnia ciemnogrodu po którym trudno znaleźć sobie pracę w normalnie funkcjonującą spółka jak Lotos czy GPEC czy nawet mniejsze specjalistyczne firmy. Tacy ludzie poprostu po wyjściu z korpo inkubatora nie mają dostatecznego doświadczenia i wiedzy jak działa prawdziwa firma. Wmawia im się że są księgowymi co jest zakrawą na potężny śmiech. Takie osoby pracują np 3 lata klepiąc tylko faktury z AP i AR lub zajmują się jedną setną tego czym zajmują się prawdziwi księgowi gdzie jest pełna księgowość. To dobra praca na start dla osób bez żadnego doświadczenia zawodowego i praktycznego by mieć możliwość wpisania cokolwiek w CV w obszarze diświadczenia. Ze swojego własnego doświadczenia wiem że poważni pracodawcy negatywnie osoby mające doświadczeniebw wylęgarniach i to z prostego powodu...nikomu nie chce się szkolić i uczyć takiego kurczaczka czym jest naprawdę księgowość i wytrzewić z niego korporacyjnego chorego behawioryzmu. I czy nie zauważyliście jednej ważnej rzeczy co jest tajemnicą polisznera...tam pracują ludzie tylko młodzi...nie dziwi to Was? Jesli jesteś szarakiem w SSC/BPO to gdy stuknie Ci 35-40 lat to dziękują ci za współpracę bo po co komu taki " staruch"? Wolą młodą krew, narwanych, świeżych absolwentów którzy sąvw stanie pracować za marbę 3500 brutto...Niestety nowotwór SSC/BPO opanował 3miejski rynek pracy. Poważnych ofert jest coraz mniej i to jest przykre...radzę więc się dobrze zastanowić 10xrazy nad podjęciem pracy w takim pseudo tworze. Ja już podjęłam decyzję. Wiem i doświadczyłam to na własbej skorze że takie firmy należy unikać szerokim łukiem szczególnie jeśli chce się zostać prawdziwym specjalistą w dziedzinie księgowości bo tam Ci niczego nie nauczą tylko bezmózgowego wpisywania cyferek którą nazywają nie księgowaniem i dekretacją ale "procesem". czyli kliknij tu i tam tu wpisz wartość i kliknij "ok". Tacy to są właśnie "księgowi"

makar

W ogłoszeniu napisano @iu, że biegły albo ojczysty. Tak samo dobrze trzeba znać dodatkowo język angielski

acc

Nikt nam chyba nie pomoże :)

iu

a jak interesuje mnie stanowisko pracy u was takie jak Marketing Manager Finland (widzę że aktualne jest ogłosZENIE) i zastanawiam się jaki poziom języka fińskiego muszę mieć opanowany żeby przejść rekrutację?

Mariola

Dobre pytanie acc. Jak jesytz tym językiem angielskim w dziale księgowym? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Czy tylko po angielsku czy jest też po polsku? Widzę że AirHelp znowu uruchomiło ofertę na Junior Accontanta.

wert

hej widze ze ostatnia oferta od nich jest na stanwosiko Junior Python Developer w Krakowie czy wiadmo na jakie mniej więcej zarobki można tutaj liczyc?

acc

Tez mam pytanie odnośnie działu księgowości i j. Angielskiego, czy na co dzień w rozmowach sie go używa czy może tylko w korespondencji mailowej? W jakim stopniu należy go znac/

Malwina

Niezły marketing Grażyna ;-) Ale czy na pewno obiektywna ;-)? Coś mi się wydaje że tam pracujesz i ma być to swoista reklama;-) Nie zdecydowałam się na wysłanie tam CV, coś mi po prostu nie gra w tej Firmie, to moje prywatne obiekcje i odczucia, poza tym ilość i rodzaj opinii tutaj na forum jest bardzo zróżnicowana od bardzo negatywnej do mega pozytywnej.

Buka
@Malwina

A czy to nie daje do myslenia ? Skoro obecni pracownicy wypowiadaja sie tak dobrze o firmie, a negatywne opinie przedstawione sa przez a) osoby, ktore nie przeszly rekrutacji b) osoby, ktore rozstaly sie z firma z wlasnej winy ? Nikt nikogo nie zmusza do pisania peanow na temat AirHelp, mimo to sa osoby, ktore po prostu dziela sie swoimi pozytywnymi odczuciami na temat pracy i ludzi w firmie. Gdyby AirHelp byl takim kolchozem pracy, czy mozliwe byloby podwojenie liczby pracownikow w ciagu ostatniego roku ? ;)

tomek

wiesz co mysle ze o tym to już ci chyba aczej powiedzą podczas rozmowy kwalifikacjnjej w firmie @misja

Grażyna

Należy pamiętać, że Airhelp to nie centrum księgowe BPO/SSC, a firma o nieco innym profilu. Jak w każdej firmie jest i tu dział księgowy, a że juniorzy tez dostają awanse to trzeba zatrudnić nowych. Język angielski jest językiem obowiązkowy w całej firmie w związku z czym w dziale księgowym czy IT również. Ale bez przesady bo większość jest polskojęzyczna więc normalnie się rozmawia. Każdy pyta o zarobki, to ja zapytam co oferują kandydaci? Chyba żadna tajemnica, że im większe doświadczenie czy znajomość dość "egzotycznego" języka są zawsze i wszędzie nieco lepiej płatne. Benefity? jest w czym wybierać: multisport plus, opieka medyczna, lekcje języka angielskiego za free, darmowe lunche raz w miesiącu, wyjścia integracyjne też się zdarzają. Myśle ze ze świeczką szukać tak dużej firmy w której prezes nie jest zdjęciem w broszurce promującej firmę , a żywą osobą która chce z każdym porozmawiać osobiście, pożartować i przybić sobie piątkę za dobrą robotę!

tomek

no dobra ale przecież potem latwo chyba zweryfikować to co jest napisane w ogłoszeniu z tym jak jest na prawde..wiec ne wiem po co takie rzeczy pisać..

Pracownik Airhelp

W dziale księgowym pracują aktualnie 3 osoby: główna ksiegowa, księgowa i junior. Firma potrzebuje nowych księgowych ze względu na wzrost ilości pracy oraz migrację pracownika - jeden awansował poziomo do controllingu. Atmosfera jest ok, koleżeńska, nie ma nadgodzin ani przymusu. Ludzie są fajni i zawsze można awansować pionowo i poziomo. Polecam!

Zostaw merytoryczną opinię o AirHelp Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w AirHelp Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AirHelp Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AirHelp Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 1 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AirHelp Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AirHelp Poland Sp. z o.o. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AirHelp Poland Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 195 ocen.

AirHelp Poland Sp. z o.o.