Opinie o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie ROVESE S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ROVESE S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż ceramiki i szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Stern

A pozatym zapraszamy na mwg na powietrze zimno teraz goraco latem i zniszczone kregoslupy we wozkach od dziur i gonitwy

mmmm

dlaczego mwg ma odbierac nadgodziny tzw. brygadówkę a inne działy nie i mają zapłacone np. sortownia może a nie musi odbierac

monia
@mmmm

Dostaliście podwyżki w zamian za czterobrygadówki od 1 stycznia 0d 20.00 zł do 25.20 zł ! jeszcze wam mało na Sortowniach .. Przerobowniach nie dostali złamanego grosza . dlatego im płacą a może chcesz się sprawdzić lini produkcyjnej ?

klient

Czy ktoś z pracowników orientuje się jak Cersanit podchodzi do gwarancji konsumenckich? Czy jakakolwiek jest uznawana? Reklamowałem dwa razy produkty tej firmy i wszystkie odrzucone. Czy ktoś się może na ten temat wypowiedzieć? Niestety, ale był to mój ostatni zakup produktów CERSANIT.

hiro

Witam ile można wyciągnonc na wózkach bo zamierzam tam aplikować i czy tam tez są 12tki?

logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
piecowy

12 godzinny system pracy piątek świątek i niedziela na okrągło za 2200 netto zacne posunięcie firmy ...Bravo . dobrze zrobiłem ewakuacją z tej firmy pozdro zk 1

nitro
@piecowy

w wigilie i swieta normalnie pracujecie ?:D

monia
@nitro

Taki system pracy w zakładzie

Brat Pita

Podpisaliście nowe aneksy ? co o nich sądzicie Premia z 20% na 10 % i dodatek 1.50 gr w zamian za 4 Bryg... Co o tym sądzicie dziękuję za merytoryczną odpowiesz

ON
@Brat Pita

a kto nie podpisał ? wyjscia nie było jak zawsze. teraz dopiero zaczyna sie liczenie

Orejro

Witam.Nie rozumiem tych co ciagle marudza.Przeciez sa inne firmy a Wy ciagle ze system ze (usunięte przez administratora) ze za malo kasy.Przeciez praca w Cersanit nie jest przymusem.Owszem ja tam pracowalem takze i czasem lubie poczytac wpsiy na forum ale nie wspominam zle tej pracy.No co jedyne to zarzadzanie.Dramt z brygadzistami.W sumie przypadkowi ludzie znajacy sie na produkcji ale nijak na zarzadzaniu.Mistrzowie tez nie sa zli chociaz ZK1 pamieta ich juz wielu.Zosatli ci z wewnatrz.NORMA.Szkoda bo paru mialo potencjal ale juz ich nie ma.Ciezkie czasy w Cersanicie nastaly ale kibicuje aby bylo lepiej.

Olek

Nie patrz co piszą na wykopie , Ukraincy A właściwie ukrainki które znam zarabiają w granicach 2 tyś na rękę, wiem to z pewnego źródła na 1000 % , , i nie wiem czemu sie oburzasz piecuchu , jeśli masz tak silne kwalifikacje dobre papiery to zwalniaj się a nie narzekaj. Nie wiem czego nie rozumiesz. Albo siedź cicho i pracuj za to co daje firma albo masz paiery dobre znajdz prace za 3 tysiące .jakie mam ci jescze porównania dawać, nie smakuje ci żubr kup sobie Leszka A nie pij dalej tych sikow.

@Olek

Własnie przez takich jak ty ten kraj nigdy nie stanie z kolan nie ważne za ile byle do dziesiątego . Trzeba się trochę cenić , ale nieee ..byle co byle z kim aby z kieliszka .

@piecowy

To nie wstawianie z kolan ale żebranie na forum o więcej to problem , "bo mi się należy , bonjestem niezastąpiony itp". Nie proś a weź sprawy w swoje ręce . Myslisz ze nie chce zarabiać więcej? Chce, owszem ze chce , jak by te problemy były chwilowe to bym narzekał, a trwają od roku, jak nie dłużej czyli to grubsza sprawa wiec nawet sie nie wkurzam ze jest malo a szukam czegoś za więcej. Dzięki za dyskusję. Jeśli chodzi o mnie wkurza mnie ta sytuacja u nas , ale nie mamy wpływu, nie ma związku zawodowego nie ma grupy nacisku .

Marta Sulecka
@Olek

Po pierwsze Nikt się nikogo nie prosi W Cersanicie zarabia się o wiele więcej niż 2 tyś netto no chyba że się choruje lub traci premię dwa ... "bo mi się należy ) Tak należy się każdemu uczciwa płaca za solidnie wykonaną pracę i po trzecie nie ma ludzi niezastąpionych .

Oregano
@Marta Sulecka

Jak nikt nikogo nie prosi? A na forum co czytasz "czemu tak mało? , a zabieraja nadgodziny, każą odbierać w wolnym itp. Owszem zarabiamy więcej niż 2 tyś netto 2400 , lub 2700 jesli ktos dluzej pracuje ale czytajac post gościa niżej to widać różnice. Wiadomo młody niech się nauczy i wtedy zarabia ale żeby ludzie którzy tu pracują po ponad 10 lat mają doświadczenie nie mogli zarobić godnie stosownie do kwalifikacji . Tacy fajni ludzie się zwolnili w ostatnim czasie właśnie przez zarobki a nie chcieli Bóg wie jakich podwyżek, jeśli by tą ze stycznia dostali normalnie, to by pracowali a nie wymysły ze w czerwcu dopiero.

Były byku

Co tu dużo będziemy pisać, zwolnilem się po ponad 10 latach, miałem dobrą fuche w Cersanicie , znalem sie na maszynach technologii, komputerach ,momentami kierowałem ludźmi żadnej wpadki nie zaliczyłem, do systemu się przyzwyczaiłem. Ale nigdy nie mogłem zrozumieć czemu zarobki odbiegają od moich umiejętności i od rynkowych wartości, a gdy podwyżki nie dostałem bo skorzystałem z ustawowego( dozwolonego przez prawo ) urlopu to przelało czarę goryczy. Zacząłem szukać, i zdziwienie pierwsza wypłata na okresie próbnym 450 zł większa niż ostatnia w Cersanicie i tylko 2 zmiany weekndy w domu. Można???? Fakt minus taki ze nie ma juz tej swobody, luziku ale żyć za coś trzeba 3 dzieci trzeba utrzymać . Nadmienię że obecnie zarobki mam o prawie tysiąc zł większe niż miałem w Cersanicie, z dwoma sobotami do 3800 na reke odchodzę. To chyba było warto , ale każdy sam wie po sobie. Dodam że nie łatwo było znaleźć taka pracę.

Galdano

Czytem te opinie i szczerze szok.Robilem w tej firmie.Pare lat ale zawsze cos.Zwolnilem sie i dla tego ze znalazlem cos wiecej platnego .No po to pracujemy aby zarabiac ajak mozna wiecej...to trzeba.Uwazam ze kazdy lub woekszasc z Was boi soe odejac mimo iz gdzie indziej daja wieksza kasa.W wiekszosci firm na strefie trzeba PRACOWAC .A w Cersanit sam wiem jak jest Operator na no'e te 12h moze wrecz sie przebujac.Coz moze nie pojedzie jakas lipa typu smuga.Ogolnie op dzialaja na fuksa.I tak jest na kazdej brygadzie.Na prasach to w nocy standard sen.A jak juz zdarzy soe dzien w ktorym cos typu mecz w tv to idziesz do ur a tam napieraja mecz i bron Boze przeszkadzac.Ogolbie szok.Czego chcecie lepiej.Kierownictwo to sory ale slaba liga bo na to pozwala.

kadrowa
@Galdano

w samo sedno może nie w 100 procentach ale blisko, teraz wiemy czemu mimo takich warunków ludzie tu siedzą, a tłumaczą się że liczą na odprawy. po prosty gdzie indziej od dechy do dechy pracujesz nie ma siedzenia w mistrzówkach telefoniki itp jeśc,siku kiedy chcesz. dlatego bo niektórych wpisach wiadomo o co chodzi, to tak jak górnicy, komuchy trzymający się przywilejów.

Polewaczka

W jakim systemie pracujecie w cersanit, 12 czy po 8 godz?

Miszczu
@Polewaczka

Cersanit Wałbrzych w systemie 12 godzin, jeden dzień 8 do 20 , drugi dzien 20 do 8 rano. Ale nie idź tu pracować bo trzeba mieć wyjątkowo wysokie kwalifikacje haha. To tak dla żartu nawiązując do wcześniejszych postów. :) Pozdrawiam myślących.

@Miszczu

Pytam, bo u nas w Opocznie wchodzimy od lutego jako Cersanit i podobno przejdziemy z 8 godz na 12 godz system

Wałbrzych
@Polewaczka

Jeśli chodzi o to ,to fajny system pracy wychodzi ok 15 dni pracy w miesiącu, pod warunkiem że nie masz ciężkiej pracy to jest spoko. Duży minus to że urlopu nie jest 26 dni A 17 dni urlopu. Ogólnie 99 % pracowników po zmianie z 4 brygadówkę na dwunastki nie chciało wracać do 4ro brygadówki. Sam wiem po siebie, byłem na anty A po 2 miesiącach nie chciałem wracać.

@Wałbrzych

Czyli pierwszy dzień od 8 do 20, drugi od 20 do 8 a po tym ile wolnego?

wałbrzych
@Polewaczka

jak schodzisz z nocki o 8 rano to masz ten dzien wolny i następny. ogólnie trzeba odespac swoje ( jeśli w pracy nie spisz ) jeszcze jak sie pracowało do 6 rano to spałem do ok 11tej godziny i było spoko ,ale po 12 godzinach pracy jest się śpiący co niektórzy mieli wypadki dojażdżając autem np chłopak z Br 4

ello

na MWG operatorzy wózków widłowych dostali podwyżki od 20 do 25 zł pierwsza od 01. 01 .20020 druga od 1.04.2020 co z pozostałymi zakładami ? i drugie pytanie jaka jest urzędowa stawka od 01.01.2020 roku za godzinę . pozdrawiam

No name
@ello

Takie stawki są, bo bez wozkowych nie załaduje się towaru w tym momencie oni są potrzebni najbardziej , przed zamknięciem produkcji oczyszczeniem zakładu oni są niezbędni.

picasso
@No name

Gdyby nie pracownicy produkcji oni byliby też zbędni więc nie umniejszajmy innym zaangażowania wykonywanej pracy

Beza
@picasso

Produkcja nie będzie potrzebna gdy młyny staną, A wózkowi będą bo ktoś te palety będzie musiał wrzucić. Ciężko pojąć tamtą wypowiedź?

Olo

Ludziska to już jest żenada Cersanit nie chce płacić za nadgodziny, mamy odbierać sobie godziny, a na zabawę andrzejkowa i wigilię dla mistrzów i kierowników pieniądze się znalazły.

@Olo

Ludzie na miłość boską kto was tu trzyma , ciągle słyszę zabrali nadgodziny lub ktoś dostał większe pieniądze, będą zwalniać, premie obcięli, każą odbierać wolne itp. Nosz kurczę jesteście przypięci łańcuchem do Cersanitu boicie się że gdzie indziej nie dacie rady, czy że trzeba bedzie trochę fizycznie popracować. O o co wam chodzi ?Jeśli jest już u nas tak źle to róbcie coś, znajdź inna pracę, A ciągle słyszę tylko skowyt i narzekanie, umowę o prace można w każdej chwili wypowiedzieć, to nie jest cyrograf. Bylo do przewidzenia ze kiedys sie skonczy eldorado w Cersanicie, więc nie myślcie że pracodawca będzie dawał ciągle więcej. Mi np to nie przeszkadza że nawet jak zarobię 2 tysi to i tak nie mam tragedii wiec nie narzekam. To tak jak by ci ktoś ciągle pluł w twarz A ty byś tylko zadawał pytanie czysto aby nie deszczyk kropi. A to trzeba wziąć sprawy w swoje ręce A nie narzekać.

@Olek

**Mi np to nie przeszkadza że nawet jak zarobię 2 tysi to i tak nie mam tragedii wiec nie narzekam.** Skoro się tak tanio cenisz twoja sprawa . Widocznie większość z nas ma większe kwalifikacje zawodowe wzgledem aktualnego rynku pracy krótko mówiąc za 2 tyś zł pracę znajdziesz w każdym zakładzie WSE

@piecowy

Więc jak Ty masz tak duże kwalifikacje zawodowe i inni też mają to zmień pracę na lepiej płatną po co na forum narzekacie że się na gorsze zmienia , A wystarczy samemu coś zmienić w swoim życiu. Nie rozumiesz narzekasz, masz kwalifikacje to wszędzie znajdziesz dobrze płatną pracę.

Czy jest możliwość w ROVESE S.A. pracy na część etatu?

Oni

Nie.

Brat Pita

Pracuję w tym zakładzie kilka lat ZK3 i coraz bardziej zastanawiam ... Czy złożyć wypowiedzenie i odejść do innej firmy ze stabilnym gruntem czy może przeczekać ten trudny moment . Proszę osoby decyzyjne o jasny przesył ...czy będzie dla nas praca ? czy też pora się zbierać . Jestem tego zdania ie lepsza prawda od niewiedzy . Proszę więc o odpowiedz co dalej z zakładem Cersanit ....nie trzymajcie Nas w niewiedzy

Stary
@Brat Pita

Z doświadczenia wiem jedno, zakład nie będzie miał litości czy sentymentu gdy przyjdzie zwolnić ludzi nikt nie popatrzy że pracowałeś 17 lat , że masz uprawnienia, rodzinę czy małe dziecko zwolnią i już. Więc nie warto mieć sentymentów .

Xdxdx
@Brat Pita

Weź pomysl że planują produkcję do końca roku i zamknięcie zakładu. I teraz ci to powiedzą podejrzewam że 90 procent ucieka A oni zostają z ręką w nocniku . Bedziemy wykorzystani do końca.

Wwo
@Brat Pita

Nie czekaj. 90 procent szans, ze po odejsciu bedzie pan zadowolony.

@Xdxdx

Masz może informację, dlaczego pracodawca planuje zamknąć produkcję? To bardzo złe prognozy dla osób, które pracują aktualnie na stanowiskach produkcyjnych. Mam nadzieję, że potrafisz opisać, co może być powodem takiej decyzji.

Benek
@Jacek

Mysle ze nie ma co sluchac plotek choc sam osobiscie slyszalem od wysoko postawionej osoby ze nie jest dobrze.Firma jednak walczy o lepsze jutro.Tylko dziwi to ze kosztem brygadowek i ogolenie finansow ludzi.Mamy na zakladzie mega zapylenie ale to kazdy ma gdzis.Nie walczymy z tym.Upal w lecie takze nie opchodzi nikogo.Nie wiem sam co bedzie dalej.Na ZK 1 mieli 7 mistrzow a dzis nie maja nawet na zastepstwa.Co dalej nikt nie wie.Ja jestem optymista i jestem pewny ze wyjdziemy na prosta

Ona26
@Benek

Dlaczego cię dziwi że kosztem brygadowek w końcu kasa się liczy po to ktoś ma zakład po to ty pracujesz, a co byś oczekiwał że będą walczyć większymi dodatkami na święta, czy wczasy pod grusza dwa razy większe. Pierw tnie się koszty, pozniej zasoby ludzkie.

Michau
@Wwo

No ja się zwolnilem, niemal od początku tu pracowałem , fakt długo szukałem przebierałem w ofertach i trafiłem 2 zmiany, od poniedziałku do piątku pierwsza wypłata 700zl wyższa niż ostatnia w Cersanicie. Później miałem więcej o prawie tysiaka sama praca też spoko, A Najważniejsze że mam dobry papier teraz.

Jh

Tak zapewnia posiłki bo jest system 12 godzinny i ubrania robocze też

@Wwo

Tzn., że raczej nie warto ubiegać się o pracę w ROVESE? Dlaczego twierdzisz, że po odejściu z tej firmy będzie się zadowolonym? Wymień proszę jakie minusy sprawiają, że odradzasz pracę w tym miejscu. Dzięki.

@Jacek

Małe wynagrodzenie Brak perspektywy rozwoju awansu wczasy pod grusza co 2 lata Niejasna obecnie sytuacja firmy

Jacek

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że nie ma możliwości awansu, ale czy można brać udział w szkoleniach branżowych, żeby podnieść swoje kwalifikacje i nauczyć się nowych rzeczy?

Zadowolony

Bedac szczerym pracowalem Tu kilka lat.Spotkaly mnie dobre rzeczy ale i zle chwile.Finansowo co roku zamiast wiecej to mniej.Ostatnio nacisk na jakosc chociaz z tego co produkujemy-szkliwa,angoby,GLINA.To dramat i aby uzyslac dobry produkt z tymi surowcami bedziemy mieli ogrom problemow.Plotli o zamykaniu zk 3-pewnie nie plotki ale zaraz bedzie wiadome.Placa brygadowek.Wczasy pod grusza.Boze nie ma tu nic co w tych warunkach przyciagalo by pracownika.To bardzo przykre

Darek
@Zadowolony

To jest główny błąd zakładu z najtańszych surowców chce aby produkować płytkę pierwszy sort , I gatunek. No są to dwie sprzeczności które ciężko pogodzić, to tak jak by wyprodukować auto np Merca z najtańszych podzespołów , w życiu żaden by nie dojechał miliona kilometrów.

Tomasz J
@Darek

Co zrobisz, jak ktoś kto jest głównym technologiom w Robben w Srodzie Śląskiej to pracując na dwa etaty bo w Cersanicie tez to nie zawsze masz czas,żeby poświęcić i właściwie wykonywać swoje obowiązki.

NIKT...
@Tomasz J

Ktoś tu jest źle doinformowany...

Tomasz J
@NIKT...

Pisałem z perspektywy kilku miesiecy a takich kwiatków i sprzeczności w naszym zakładzie jest, było więcej. Pisalem to w tym sensie.

NIKT...
@Tomasz J

Masz jeszcze więcej przykładów? Poproszę o kilka.

nitro
@Zadowolony

Jak mozna miec dobre zdanie o cersanicie najgroszy system pracy kazde swieta do pracy i słaba wypłata jakbyscie wiinnej pray chodzili kazde siweta jak tutaj zaroblibyscie duzo lepiej + praca w brudzie (usunięte przez administratora)

Artykuł z wppl

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Michał Sołowow. O najbogatszym Polaku zrobiło się ostatnio bardzo głośno w kontekście jego planów związanych z energetyką. Przed kilkoma dniami poinformował, że chce uruchomić małą elektrownię jądrową. W czwartek okazało się, że Sołowow złożył też wniosek na budowę farm wiatrowych na Bałtyku o mocy 800 MW.

Hhh
@Artykuł z wppl

No czytałem ten artykuł pisało że inwestuje w energię żeby mieć do swoich fabryk prąd. Znając życie jak zobaczy ile kasy mu wpada nic nie robiąc A tylko produkując energię to ja bym fabryki pozamykał i sprzedawał energię. Prowadzenie biznesu w Polsce to ciężko kawałek chleba skomplikowane przepisy podatkowe. A własną farma wiatrowa to spokojny interes.

qwert

Właśnie czytam artykuł cyt "Czy w Polsce powstanie prywatna elektrownia atomowa. Taki pomysł zgłasza firma Synthos, jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, która należy do miliardera Michała Sołowowa. Jego korporacja weszła we współpracę z GE Hitachi Nuclear Energy (GEH), a jej celem jest zbudowanie w naszym kraju małego modułowego reaktora typu GEH BWRX-300."

Ciekawa sprawa
@qwert

Ciekawe czy coś z tego wypali, ale skoro teraz importujemy prąd z Niemiec krajów skandynawskich czy Litwy nawet Białorusi to projekt ma szansę. Ciekawe skąd na to weźmie kasę skoro teraz na kredytach leci? Może będzie musiał sprzedać grupę Rovese żeby pozbyć się kredytów obecnych i stąd nasze problemy zamieszanie teraz.

Opo
@Ciekawa sprawa

I to może być to. Ciekawe czy rzeczywiście nas ktoś kupił. W styczniu może będzie wiadomo.

Rocki

Praca ok ponad 14 lat Atmosfera kiepska straszne cwaniactwo Firma ok Zarobki średnie ale jak za tą pracę to duże jeśli ktoś pracuje już kilka lat Warunki pracy oraz BHP bardzo slabe

Qwerty

Zostaw merytoryczną opinię o ROVESE S.A. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w ROVESE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ROVESE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROVESE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROVESE S.A.?

Kandydaci do pracy w ROVESE S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROVESE S.A.