Opinie o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie ROVESE S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ROVESE S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż ceramiki i szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Pracownik zk1

Czytam komentarze wasze i obraz który widzę nasuwa się taki że sami jesteśmy sobie winni. 1 były cięcia świadczeń nigdy nikt wprost się nie odezwał 2 zabierali dodatki też cicho 3 brak naliczania nadgodzin tak jak należy też spokój 4 zero zwolnień w zauważalny sposób tylko pojedyncze przypadki, ale to za mało. 5 praca za innych na kilku stanowiskach (przykład wspomnianej przerobowni ) bo ktos mial dostac 200 zl brutto więcej . 6 przechodzenie na wolnym żeby nadrobić produkcję też zawsze wielu chętnych a była to okazja żeby pokazać w jedności siłę. Czyli byliśmy na każde zawołanie bo zawsze jakiś pazur na kasę się znalazł. Zakład w wielu sprawach nas ignorowal ale gdy coś potrzebował to zawsze lecielismy z uśmiechem na pyskach. 7 brak wspólnego stanowiska pracowników jedyny przypadek to gdy jeden koleś napisał podanie o podwyżkę na zk3 to i tak z tego co słyszałem to byli i tacy co mówili " ale po co nic to nie da " to jak my chcemy coś osiągnąć gdy nawet w takiej sprawie nie było jedności.

Tu od roku
@Pracownik zk1

I co się stało z podwyżkami i z tym co wnioskował o nie? Pewnie nikt nie dostał o chłop do zwolnienia hahaha jakie leszcze każdy wie że nie można się i nic upominać trzeba pracować uczciwie a nie ze opieka, l4, itp. Nielegalne urlopy

Kolejorz
@Tu od roku

W sumie podwyżki dostali nieliczni bo nikt nie spełniał warunków ( byli nadgorliwi brygadzisci co z uporem maniaka wpisywali urlopy na żądanie) a sam siedział rok na L4. Spytajcie sie tego brygadzisty co jego zona ma konto ma Badoo ( taki portal randkowy )Tak więc z jednej brygady tylko 1 osoba się załapała.

Mlody

Mi się podoba tu praca mam 24 lata a pracuje ok 5 miesięcy nie wiem na co narzekają te dziadki w wieku 40 plus. 2400 zl mam co miesiąc interesuję mnie tylko niewielka część produkcji a nie jak w innych zakładach musiałem ogarniać całe linię. Gdzie pojdziece ,wszedzie zwalniają lub tną wypłaty dostaniesz 2 stówy więcej a się będziesz szarpać 8 godzin , lepiej mieć mniej i tu na luziku .

@Mlody

Nie wiem o czym bredzisz bo nas na zmianie często jest 2 i mamy 3 linie. Idź na dział gdzie się pracuje a nie tylko ogląda (usunięte przez administratora) na telefonie.

Obecny

Prasowy ogarnia tylko prasę, polewaczkowy też dalej nie odchodzi, sortowaczka tylko w budce siedzi piecowy wejście wyjście. O co ci chodzi? Jako np piecowy chodzisz na oczyszczalnię. Jako sortowacz na prasę chodzisz?

Pakowacz
@Obecny

No i zapomniałeś o pakowaczach. A tu nie ukrywam że potrafi się robić na kilku linkach samemu bo ludzi brak. A jak się do tego wszystko je.ie to jest koszmar.

Opo
@Mlody

Jak bym był kawalerem i siedział z ojcami to też bym nie narzekał.

Marian

Zabrali bony,premię,wczasy pod gruszą oraz brygadówki mało tego jeszcze płatne 80% a dziennie jak było ładowane ok.30 tirów tak teraz jest ładowane ok.70 Włochy Hiszpanie nie produkują bo mają honor i szacunek dla pracownika a przede wszystkim dla człowieka a oni wykorzystują sytuację gnojąc nas kosztem tego co się dzieje na świecie jako jedyny zakład na strefie będziemy pracować w święta (zresztą jak zawsze) ale kogo to z nich interesuje dla nich człowiek zawsze był śmieciem co teraz jeszcze bardziej nam udowodnili że mają nas w (usunięte przez administratora) A miliarder ma majątku 15,6mld pod koniec roku będzie miał grubo ponad 16mld dzięki nam że się dajemy tak (usunięte przez administratora) przez nich! Ludziska obódźmi się!! Zgrajmy się całymi brygadami i stójmy przed zakładem nie odbijając się i nie przekraczając terenu zakładu oni nas mają gdzieś to my miejmy ich bo jak się tak będziemy dawać to wiecznie będą nasz gonić jeszcze dostaną ładne pieniądze za to że dzięki (usunięte przez administratora) zaoszczędzili takie pieniądze.Zgrajmy się nie podejmujemy pracy i tyle i nie że lisus się wybije z tłumu wszyscy i koniec tematu bo zrobią z nas (usunięte przez administratora) zresztą już z nas zrobili bo się dajemy dym...!

@Marian

Nigdy w cersanicie nie było jedności. Większość za 1 PLN i zadowolenie kierownika to by cię w łyżce wody utopiła.

Stern

To jest podziekowanie za to ze chodzilismy i narazalismy sie w pracy zagrozeniem gdzie Toyota i inne zaklady placili cala pensje ludzia i siedzieli w domach nie narazajac sie a my produkowalismy kase narazajac sie dla ludzi ktorzy pracownikow maja w (usunięte przez administratora) Zdrowka szanowny zarzadzie jak sie uspokoi ludzie (usunięte przez administratora) z tad chyba ze na tym Wam zalezy

Zk3

A tobie podoba się praca za 1900 zł? Bez bonów bez wczasów pod gruszą i bez premii która sobie wypracowaliśmy. Tirów odjeżdża multum a oni sciemniaja że kryzys. Opinia pójdzie w miasto o tej firmie gdzie rządzi najbogatszy Polak i szanuje właśnie tak ludzi jak widać! Każdy przychodzi tu zarobić jakąkolwiek praca by nie była i nie (usunięte przez administratora)Głupot gościu!

Pracus
@Zk3

Nie, nie podoba mi się praca w tym systemie za 2000, ale od długiego czasu źle się dzieje a wszyscy tu siedzą na forum, narzekają kurczowo się trzymając Cersanitu, tylko czemu ? Nikt się nie zwalnia ci jakiś czas bardziej ambitny odejdzie. Ale jak na to co się dzieje to bym się spodziewał lawiny wypowiedzeń a tu spokój. Nikogo nie chce obrażać ale siedzimy cicho a oni robią z nami co tylko chcą. Obecnie jesli chodzi o mnie intensywnie szukam innej roboty.

Ktoś
@Zk3

Hahahaha.W biedronce dostaną po 2300 nagrody za pracę w tym trudnym okresie a my w nagrodę za poświęcenie ..............możemy (za darmo ) posiedzieć kilka dni więcej w miesiącu w domu.Co za komedia.

W temacie.
@Zk3

Wyjaśniam z tymi tirami, odjeżdża ich dużo gdyż są to płytki sprzedane dawno temu, przed zamknięciem zakładu trzeba opróżnić place.

pracuś
@Pracus

kontynuuje swoją wypowiedz po ponad 2 tygodniach, ja już na wypowiedzeniu jestem, nowa umowa to 3600 brutto podstawy plus dodatki , żegnam was i życzę powodzenia w cersanicie, jak dostanę pierwszą wypłatę za cały miesiąc napisze wam ile wyniosła

bartek
@W temacie.

i co z tego ze sprzedane wczesniej ...a teraz same się pakują , same układają same wyjezdzają ? gdzie nasze premie i inne dodatki

@bartek

Premia zawsze była uznaniowa nigdy inaczej, więc zależna od uznania kogoś wyżej. Teraz jest czas na jej nie przyznawanie. Nigdy nie była obowiązkowa.

@Kadrowa

Zejdź na ziemię. Siedzieć za biureczkiem każdy potrafi. Pracy jest od cholery a wypłata znikoma. Czy tobie się wydaje że pracownikom w ich domach to rachunki same się płacą a dzieci żyją powietrzem?

logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Roki

Cześć wszystkim,dzisiaj podliczyliśmy ile zarobimy za kwiecień.Wiecie że dostaniemy 1900 zł.Z godzin bez wszystkich dodatków (premia,brygadówka) wyszło nam 1700,najniższa krajowa musi być to 1920.Zaszalejemy

Brygadzista
@Roki

No masakra, to nie możliwe, a raczej możliwe ale trudne do uwierzenia. W tym roku będę szukał innej pracy bo tych zniewag wystarczy, tak podziekowac po 14 latach pracy, w święta sylwestra chodziłem, chodziliśmy a teraz firma zachowuje się jak zakład Pana Józia który co miesiąc ledwo wiązał koniec z końcem. Niby co roku 50 mln na czysto było zarobione, Michał właściciel się dorabiał Cersanit to potęga, a co się okazało? Miesiąc kryzysu i kasy nie ma a nawet zabiera się grusze która jest raz na 2 lata, premie, jest to nie pojęte.

Wózkowy
@Brygadzista

Nie tylko ty odchodzisz też czekam aż to się uspokoi za 2 tys w niedzielę i święta pracować nie zamierzam Sam nie odejdę po tylu latach odprawa się należy . Robię swoje nic ponadto za te grosze

Szlamik
@Wózkowy

Sam nie odejdziesz czekasz na odprawę????? i koło się zamyka badziesz jepał za 2100. A wątpie czy odprawy będą skoro zabrali 600 zł co dwa lata (grusze) a ty liczys, na ok 6 tysi hahaha. W biurach już wiedzą że mają niewolnika kolejnego. Ktoś wcześniej pisał że w nowym zakładzie zarobił 3500, tą odprawę w takim razie w 4 miesiące byś odrobił. No ale każdy robi tak jak uważa.

@Roki

Ja policzyłem ile zarobie za kwiecień na ten czas A mam 8 godzin setek i 7 godzin 50 % wychodzi mi ok prawie 3700 na rękę. A nawet rok czasu w tej firmie nie pracuję.

@Były

No tak dla Was w cersanicie to za mało skoro ktoś dał na minus. Ale rację masz auta służbowego nie mam:).

Obecny

A gdzie pracujesz

Były

Nie, nie kierowniczek, ustawiacz maszyn, szukają ekstruderowca za ok 5 tyś brutto

On
@Były

Chłopie tak patrzę po tych ludziach ode mnie z brygady to wolą tu za dwójkę "pracować " niz naprawdę pracować gdzieś za 3 koła. To tak jak z gornikami przyzwyczaili się do dobrego i nie chcą żadnych zmian. Stąd minusuja tu ludzi bo lepiej zarobili zwalniając się , sami nie zwalniają się z tak niekorzystnych warunków .

Atm
@Były

Ej ej nie pisz mi o ekstruderowcu już wiem co to za stanowisko, trzeba 8 godzin być na nogach nawet nie usiadziesz na dwie godzinki, nie pograsz w gierki .

F

Marnie, mi wyszło 4500.

anonymos
@Roki

Weź jeszcze odejmij 20% od tej minimalnej 1920 bo tyle jest jak się robi 100% etatu to się zdziwisz

Produkcja
@anonymos

Nie można zarobić mniej niż najniższa krajowa,ja wiem że to marne pocieszenie ale nie siej plotek.Przeczytaj troche o tej całej lipnej tarczy to będziesz wiedział.Z drugiej strony w tym zakładzie to wszystko jest możliwe.

piecowy
@Szlamik

To dlaczego jeszcze się nie zwolniłeś ? będziesz pracował za 1700 zł bo jedyne co potrafisz to zamiatanie placu .

Beata

Na początku roku olbrzymia inflacja, teraz koronawirus, najlepiej obniżyć pensje i wcale ich później nie wyrównać. Efekt mamy taki, że wszystko mamy drogie, zaczynając od ziemniaków, kończąc na mięsie, a pensje niższe. Nasze portfele są drenowane coraz bardziej. Czy ktoś ma interes w zrobieniu z nas dziadów i biedoty bardziej niż jesteśmy?

Maćko

To prawda ,że w maju na stanąć produkcja na halach ?

On27
@Maćko

To się przekonasz za kilka dni.

Kadrowa

No i to jest piękne, i cisza szczekali przez kilka dni odgrażali się, zwalniali pisali pisma do zarządu a dalej pracują takich pracownikowi potrzebujemy .Wiemy że się masowo nie zwolnicie, gdzie będziecie mieć lepiej tu macie stałą pensję lekką pracę zupę dojazd.

Ola
@Kadrowa

Przepraszam ale czy ja dobrze rozumiem? Piszesz, że pracownicy mają zapewnioną zupę jako jeden z benefitów? No żyć, nie umierać. Firma normalnie wymiata. Pomidorowa jest zelaznym argumentem za pozostaniem.

@Ola

A powiedz ze jest inaczej bo chyba zupa przekonuje ludzi do pracy tutaj. Takiego fenomenu nie znam jak Cersanit, zabiera się dodatki, premie, wypłaty co raz mniejsze a podań w sumie nie ma o zwolnienie. Więc myślę że zupy wam smakują.

Ola
@Kadrowa

Dlaczego mój komentarz został skasowany? Co takiego napisałam? Powtórzę jeszcze raz: Niech firma zachowa swoje wypasione zupy dla siebie łącznie z innymi wspaniałymi benefitami, a zamiast tego normalnie wypłaci ludziom za rzetelnie wykonywaną pracę. Wtedy każdy kupi i ugotuje sobie co tylko będzie chciał. To co piszesz brzmi absurdalnie. Napisz jeszcze, że ludzie się nie zwalniają bo firma zapewnia im darmowy papier toaletowy albo kostkę mydła Bambino.

@Ola

No ja nie usunęłem komentarza aż takich wpływów nie mam.

mówię jak jest Max Kolanko

Jeszcze na tym Mwg popracuję ale to za sprawą naszego kiery (usunięte przez administratora)który umiał wynegocjować lepsze stawki dla swoich pracowników . Z tego co mi wiadomo na innych działach przełożeni nie zrobili nic aby zatrzymać pracowników . Nie ma rąk do pracy w maju 5 dni do odbioru , aby zapewnić płynność produkcyjną zapraszamy przełożonych na linie produkcyjne .

Przerobownia
@mówię jak jest Max Kolanko

My na pewno staniemy w pewnym momencie maja.Niech proszą,niech grożą,żadna brygada nie wycofa się z ustaleń.Jeden operator-jedno stanowisko a tak będzie przez cały maj bo mamy odebrać 4 dni a inne brygady nawet ponad 5 dni i nikt za kogoś pracował nie będzie !!!!!!

Przero.
@Przerobownia

Do przerobowni, co wy gadacie udowodniliście że za kilka srebrników jeden ateemowiec stał na 3 suszarniach ( było to za kierownictwa Michała M) Walduś czy nie tak było?lub jedna osoba TFP ogarniała, młyny. Już wtedy trzeba było pisać w kartach BRAK OBSADY. A wy teraz się odgrażacie. Jeszcze do niedawna jedna osoba dawała radę a teraz nagle nie umiecie . Od razu dyscyplinarki. Macie pracować za najniższe możliwe wynagrodzenie i nie szemrac takie mamy czasu. Ale jeśli jest w karcie opcja brak obsady to w końcu niech ktoś okaże jaja ibtak wypełni, a nie że niepracyjacy brygadzista będzie chciał się wykazać " ja dałem radę " w 2 osoby utrzymałem produkcję. Bo tak cały czas jest u nas na dziale, zaciskamy zęby i dajemy radę W ten sposób zaciskalismy sobie pętlę na szyi. A teraz chcemy udawac ze nie mozna pracowac gdy nie ma ludzi .Ale trzymam za nas kciuki.

PM
@Przero.

Bardzo fajnie to ująłeś, dokładnie tak było ale mam nadzieje że teraz się zbierzemy w sobie i żaden nadgorliwiec się nie wyłamie , w sumie co mamy do stracenia.

Jaka zupa ? Nie ma żadnej zupy, jest 70zł miesięcznie do wykorzystania na karcie do maszyn można kupić sobie obiad z paczki, słodycze, kawy i picie ale taki 1 obiad 8zł kosztuje i może krucha osóbka sie tym naje.

Dada

Nawet szczury uciekają z tonącego okrętu. A wy? Zamykacie się na najniższym poziomie tego okrętu i narzekacie ze jest źle. Tylko narzekacie i szukacie wymówek dlaczego warto zostać. Dla mnie to dziwne.

Witam czy zwalniajom już ludzi w cersanicie

C3

Od samego początku ;P

Wro

Raszej nie bo dotację od państwa przepadną

Witek

Nie przedłużają tylko umów.

Pracownik ZK

Ciekaw jestem na jaką pomoc w trudnych sytuacjach można liczyć ? Chore jest to, że wnioski o bony i wczasy są rozpatrywane i wyceniane w zależności od zarobków i sytuacji materialnej jak to jest napisane u nas na kartce przez panią kadrowa. Bony i wczasy powinny być płacone z automatu dla wszystkich tak samo bo pracujemy w jednej firmie a nie każdy sobie.

nikt

...a jak oceniacie ponad dwuletnie rządy nowych "dyrektorów" vs. "byli"?

Monia
@nikt

Są ważniejsze rzeczy niż ocena rządów dyrektorów.

Niuniek

I ZACZĘŁO i się Świdnicki electrolux pierw obniżył wynagrodzenia A teraz zwalnia ludzi. Odpraw nie płacą.

Plotr

Ogolnie nie opowiadaj jest zle z praca gosc ma racje ale to za pare mies moze za rok ale sie skonczy ale tu nigdy nie zmieni sie wola miec ciagla rotacje i ludzi bez doswiafcenia ktorzy zniszcza pol rzeczy w zakladzie ale gora nie wie o tym oczywiscie ile mlodzi robia szkod

pracownicy

Drogi zarzadzie teraz jesteście góra bo nie ma pracy ale załoga zapamięta te cięcia przy tak dobrej kondycji firmy i sprzedazy . Za to ze tak upodliliscie nas i nasze rodziny dzieci z kasa na wszystkie mozliwe sposoby . ale kryzys kiedys sie skończy i znowu bedziecie i szukać pracowników obklejać auta bilbordy i sciagac ukraincow bo nigdy nie szanowaliście doswiadczonych ludzi tak jak inne firmy tam nie prosili sie o ludzi bo sie trzymaja pracy i zakładu bo pracodawcy ich szanuja i płaca im nawet za to ze siedza w domach teraz bo zależy im na pracownikach a my pracowaliśmy narazajac sie na zachorowanie i mamy zapłate i wdzięcznosc dziekujemy pracownicy

Zarząd
@pracownicy

Nie ma pracy ??? Wchodziles na pracuj pl lub olx, ? Wydaje mi się że sam siebie ukokarzasz i robisz z siebie nieudolnego,

Adsm

Panstwo daje tyle ulg o zwolnien a cersanit nie dosc ze wezmie to nas loji a pozatym to powonno byc dla firm ktore nie maja sprzedazy a tu maja ulgi dprzedaz i roboli za 30 %

Nik

Zobaczcie maja tyle ulg zwolnien z zusu za chwile a nam daja od siebie 30% i tak maja sile robocza jak kiedys murzynow. Sprzedaz sie szykuje duza i jest maja uruchiac piece bo beda mieliurzynow ktorym zaplaca 30% procent swoich kosztow reszte da panstwo i my czysty wyzysk i dopiero teraz sie wzbogaca na pomocy od panstwa i (usunięte przez administratora)naszym ale Pan Nog nie rychliwy ale sprawiedliwy

Robert

Wszyscy mamy równo , każdy sprawiedliwie anomalia Cersanitu ------------------------------------- Przykład pierwszy z brzegu Płaca Sortowaczka dział Sortownia 16,5 zł/h Brygadzista dział Sortownia 18,5 zł /h Operator wózka widłowego dział MWG 20 zł /h --- 27 zł /h _____________________________________________________

Zostaw merytoryczną opinię o ROVESE S.A. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w ROVESE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ROVESE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROVESE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROVESE S.A.?

Kandydaci do pracy w ROVESE S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROVESE S.A.