Jak zostać stewardessą i zwiedzać świat? Jeśli taka praca to dla Was kariera marzeń, podpowiadamy, co zrobić, żeby zostać stewardessą i dobrze zarabiać! Znacie biegle języki obce i posiadacie spore doświadczenie w obsłudze klienta? Zdradzamy, jak może Wam to pomóc zdobyć wymarzoną pracę.

Jak zostać stewardessą? Uczcie się języków obcych!

Marzy Ci się praca połączona z podróżami i zwiedzaniem najodleglejszych, egzotycznych zakątków oraz najsłynniejszych miast na świecie? Zawód stewardessy taki właśnie jest! Jeśli to właśnie Wasza wymarzona praca, z tego tekstu dowiecie się, co zrobić, żeby zostać stewardessą i dobrze na tym zarabiać!

Jakie wymagania na stewardessę należy spełnić i czy tylko „modelki” mają szansę na zatrudnienie? Obalamy mity na temat rekrutacji w największych liniach lotniczych w Polsce i nie tylko. Nad jakimi umiejętnościami powinniście pracować, aby ułatwić sobie zdobycie pracy marzeń?

Po pierwsze, nie obejdzie się bez biegłej znajomości języków obcych. W szczególności dotyczy to angielskiego, który będzie tu podstawowym sposobem komunikacji z załogą oraz pasażerami. Wszelkie szkolenia, jakie organizują linie lotnicze dla swoich nowych członków „cabin crew”, również zazwyczaj odbywają się w języku angielskim. Na Waszą korzyść podczas rekrutacji z pewnością wpłynie także znajomość innych języków, takich jak np. francuski, niemiecki czy włoski.

Szukasz pracy w Katowicach? Sprawdź najlepsze oferty na GoWork.pl!

Jakie wymagania na stewardessę należy spełnić?

Jeśli więc odkładaliście dodatkowe lekcje z angielskiego „na potem”, najwyższy czas z nimi wystartować! Radzimy też poważnie rozważyć konwersacje z native speakerem, dzięki którym popracujecie także nad swoją wymową. Dzięki temu wypadniecie bardziej naturalnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku!

Znajomość języków obcych może więc znacząco zwiększyć wasze szanse na zdobycie pracy stewardessy. Wymagania, jakie jeszcze trzeba do tego spełnić, aby móc wykonywać ten zawód, to także nienaganna prezencja. Tatuaże, kolorowe włosy lub nawet… blizny? To może być problem. Choć dziś już coraz więcej linii lotniczych lekko obniża standardy wyglądu, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać u nich pracę, szczupła sylwetka i elegancki styl są nadal bardzo mile widziane.

Wymagania na stewardessę co do wyglądu oraz usposobienia różnią się w zależności od firmy, która prowadzi rekrutację. Z tymi najbardziej „wyśrubowanymi” spotkać mogą się np. Ci, którzy aplikują do Qatar Airways. Pięciogwiazdkowe linie lotnicze preferują nie tylko płeć żeńską, ale też te Panie, które mogą pochwalić się wyjątkową urodą i nienaganną sylwetką.

Jak zostać stewardem? To praca nie tylko dla kobiet!

Choć zawód stewardessy kojarzy się z pracą tylko dla kobiet, wcale tak nie jest. Coraz więcej mężczyzn także próbuje swoich sił w rekrutacji do załogi linii lotniczych! Jak zostać stewardem w branży, w której dominują panie?

Tu również atutem będą języki obce oraz przyjemna dla oka prezencja. Wysocy, umięśnieni panowie, którzy w dodatku mają bezpośrednią obsługę klienta w małym palcu, mają duże szanse, aby zdobyć pracę!

Szczery i serdeczny uśmiech, opanowanie w kryzysowych sytuacjach oraz miłe, pozytywne usposobienie to cechy, których poszukują pracodawcy w tym sektorze!

Co zrobić, żeby zostać stewardessą? Stewardessa – praca.

Angielski to Wasz drugi język po ojczystym, a do tego potraficie prezentować się niczym gwiazda ekranu? Świetnie! To przyda się przy próbach zdobycia idealnej pracy dla podróżnika!

Stewardessa – wymagania

Co zrobić, żeby zostać stewardessą? Jeśli myślicie już poważnie o złożeniu swojej aplikacji u jednej z linii lotniczych w Polsce, to pierwszym krokiem powinna być… rozmowa z bliskimi. Zdobycie pracy jako stewardessa będzie się naturalnie wiązać z Waszą częstą nieobecnością w kraju.

Niektóre linie, takie jak np. Emirates, preferują, aby ich pracownicy byli wręcz gotowi na przeprowadzkę do Dubaju! Dlatego zanim zaczniecie podchodzić do pierwszej rekrutacji, dobrze skonsultować z rodziną lub partnerem, czy są gotowi na taki krok z Waszej strony.

Wymagania na stewardessę to także odporność na stres oraz umiejętność panowania nad emocjami w sytuacjach kryzysowych. Jeśli podczas lotu wystąpią np. silne turbulencje, to Wy będziecie odpowiedzialni za to, aby pasażerowie zachowali spokój i podążali za instrukcjami! Dlatego odpowiadając sobie na pytanie, jak zostać stewardessą, dobrze jest zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe w obsłudze klienta. Najlepiej, gdybyście także popracowali nad swoimi kwalifikacjami społecznymi!

Kolejnym krokiem będzie już rozpoczęcie prawdziwych przygotowań do rekrutacji na stewardessę! Jak zostać w tym mistrzem i wyprzedzić konkurencję?

Szkoła dla stewardess – czy warto?

Niektórzy, aby lepiej przygotować się do przyszłych rekrutacji, korzystają ze specjalnych kursów zawodowych. Choć warto wspomnieć, że w Polsce nie funkcjonuje coś takiego jak „szkoła dla stewardess”, wiele firm oferuje kilkutygodniowe kursy i szkolenia w tym kierunku.

Szkoła dla stewardess – czy warto inwestować w kursy i szkolenia?

Kursanci nabędą podczas zajęć praktyczną wiedzę na temat branży lotnictwa cywilnego, a także stewardingu pokładowego i obsługi naziemnej. Znajomość standardów obsługi na pokładach różnych modeli samolotów znacząco zwiększy Wasze szanse podczas spotkań rekrutacyjnych, a także zniweluje stres związany z testami, jakie będziecie przechodzić w ich trakcie.

Dzięki ukończeniu specjalistycznego kursu na stewardessę GoWork.pl, pracę Waszych marzeń uda się znaleźć szybko i bez większych problemów! Nauczymy Was, jakich wymagań na stewardessę należy się spodziewać podczas rekrutacji i jak sprostać zawodowym szkoleniom wewnętrznym.

Stewardessa – jakie studia pomogą nią zostać?

Porządna dawka wiedzy może ułatwić zdobycie pracy stewardessy. Studia kierunkowe nie są za to tu wymagane. Ukończenie kierunków związanych z filologią angielską mogą jednak przydać się podczas rekrutacji!

Stewardessa – studia

Wszelkie kierunki związane z psychologią również mogą okazać się pomocne przy spełnieniu wymagań na stewardessę. Zwłaszcza do lepszego zrozumienia mechanizmów zachowań pasażerów! Wbrew pozorom wiele osób odczuwa silny lęk przed lataniem, dlatego rolą stewardessy jest pomóc im rozluźnić się na pokładzie samolotu. Podczas pracy w zawodzie musicie być także przygotowani na ewentualne, stresujące sytuacje w pracy.

Jak zostać stewardessą LOT?

Swoją przygodę z nowym zawodem pragniecie rozpocząć w rodzimej firmie? Nie zwolni to Was z obowiązku biegłej znajomości angielskiego, ale nie musi się za to wiązać ze zmianą miejsca zamieszkania. Jak zostać stewardessą LOT i ruszyć z nimi w świat?

Obecnie PLL LOT znacznie częściej publikuje ogłoszenia o naborze stewardess – głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz portali z ofertami pracy – takich jak GoWork.pl. Aby poprawnie na nie aplikować, niezbędne będzie wykonanie sobie profesjonalnych zdjęć. To jedno z wymagań na stewardessę, którego nie można pominąć!

To zdjęcia mogą zaważyć na decyzji o tym, czy pracę otrzymacie! Dlatego nie żałujcie na profesjonalnego fotografa. Selfie w łazienkowym lustrze raczej nie zapewni Wam zaproszenia na rozmowę… Zazwyczaj do CV należy dołączyć zarówno zdjęcia Waszej twarzy w pełnym makijażu (nie zapomnijcie o tradycyjnej, czerwonej szmince!), jak i całej sylwetki w oficjalnym stroju. Jeśli Wasza aplikacja spodoba się rekruterom, odbędą oni z Wami wstępną rozmowę telefoniczną, na podstawie której zapadnie decyzja, czy zapraszać Was na pierwsze spotkanie rekrutacyjne.

Jak zostać stewardessą Wizzair?

Jak zostać stewardessą Wizzair i zacząć łączyć pracę z podróżami? Węgierski przewoźnik kusi atrakcyjnymi zarobkami. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji portalu Fly4Free.pl mówimy o miesięcznym wynagrodzeniu w kwocie nawet 4,5 tys. zł netto!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Ile zarabia stewardessa?

Pracownice Wizzaira zdradziły, że nie tylko otrzymują dodatek do podstawy pensji za każdy lot, ale i prowizję od sprzedaży produktów i napojów na pokładzie samolotu przez stewardessy. Wymagania, jakie należy spełnić, aby móc cieszyć się podobnymi przywilejami, to:

  • ukończenie 18 lat
  • posiadanie ważnego paszportu
  • min. 165 cm wzrostu w przypadku kobiet
  • min. 175 cm wzrostu w przypadku mężczyzn
  • biegła znajomość języka angielskiego
  • biegła znajomość jednego z języków środkowo – wschodnioeuropejskich
  • umiejętność pływania
  • brak tatuaży w widocznych miejscach
  • brak dużych wad wzroku

Linie lotnicze nie wymagają za to wcześniejszego doświadczenia na tym samym stanowisku. Zdaniem pracowników branży lotniczej Wizzair to jedna z idealnych firm na start w zawodzie stewardessy! Niewielkie wymagania na stewardessę i częste rekrutacje mogą ułatwić Wam stawianie pierwszych kroków na tej ścieżce kariery!

Jak zostać stewardessą Emirates?

Tym, co różni rekrutację w liniach lotniczych Emirates od tych prowadzonych przez inne firmy, jest wymaganie na stewardessę dotyczące wieku. Rekruterzy nie wezmą pod uwagę żadnych kandydatów, którzy nie ukończyli jeszcze 21. roku życia! Dzieje się tak dlatego, że to legalny wiek na terenie krajów bliskiego wschodu, od którego można spożywać i podawać innym alkohol. Zaś serwowanie wysokoprocentowych trunków na pokładzie samolotu to jedno z podstawowych zadań stewardessy.

Jak zostać stewardessą Emirates, jeśli ukończyliśmy już wymagane 21 lat? Arabski przewoźnik regularnie organizuje otwarte spotkania rekrutacyjne. Podczas Emirates Open Day zaprezentujecie swoje CV, komplet zdjęć, a także odbędziecie pierwsze, wstępne rozmowy z rekruterami.

Jeśli przypadniecie im do gustu, zostaniecie zaproszeni do udziału w kilkugodzinnym Assessment Centre, podczas którego będziecie pracować w parach, oraz podgrupach, nad konkretnymi zadaniami. Celem takich zabiegów jest wyłonienie grupy kandydatów o najlepszych predyspozycjach do wykonywania zawodu stewardessy. To właśnie Ci szczęśliwcy odbędą, już online, pozostałe etapy rekrutacji. Należą do nich test językowy, test psychologiczny oraz finalna rozmowa rekrutacyjna.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pracę macie w kieszeni! Otrzymacie wtedy słynny, firmowy „Golden Call” z informacją o dacie rozpoczęcia współpracy i przeprowadzki do Dubaju. Tu warto wspomnieć, że pracowników Emirates czekają niezłe luksusy! Nie tylko zostanie im udostępnione mieszkanie z dostępem do siłowni oraz basenu i sauny, ale również zapewniony bezpłatny transport z i do pracy. Jedyne koszty, jakie pracownicy ponoszą samodzielnie, to rachunki za telefon, internet oraz wyżywienie własne. Jest na co czekać!

Jak zostać stewardessą Ryanair?

Jak zostać stewardessą Ryanair i szlifować swoje zawodowe kwalifikacje? Warto wiedzieć, że na rynku funkcjonują dwie spółki linii lotniczych. Ryanair DAC posiada bazy na terenie całej Europy, podczas gdy Ryanair Sun oferuje pracę wyłącznie na terenie Polski.

O ile Ryanair DAC zapewni Wam umowę o pracę na terenie dowolnego europejskiego kraju, o tyle pracując dla Ryanair Sun zostaniecie zmuszeni do założenia własnej działalności gospodarczej. To warunek zatrudnienia, który spółka stawia już na samym początku.

Jak zostać stewardessą tych linii lotniczych, jeśli spełniamy powyższy warunek? Etapów rekrutacji jest w Ryanairze znacznie mniej, niż w przypadku pozostałych przewoźników. Aktualne oferty pracy w załodze „cabin crew” znajdziecie na stronie internetowej firmy. Następnym krokiem będzie aplikowanie na nie, wysyłając swoje CV razem z kompletem profesjonalnych zdjęć. Jeśli zwrócą uwagę rekruterów, zostaniecie zaproszeni na trwającą mniej więcej pół dnia rekrutację, podczas której odbędzie się m.in. obowiązkowy test z języka angielskiego.

Wymagania na stewardessę są w Ryanairze dosyć niewielkie, dlatego jeśli nie posiadacie jeszcze doświadczenia w pracy w tym zawodzie, to może być dobre miejsce, aby zacząć go nabierać!

Oceń artykuł
5/5 (2)