Opinie o Atal Deweloper (Atal S.A.) w Cieszyn

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Atal S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Atal S.A. o rekrutacji.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atal S.A. w Cieszyn

Prick

Tak pisali niedawno a teraz są spłukani. W 2019 r. zakontraktowaliśmy 3 196 lokali osiągając historycznie najwyższy wolumen sprzedaży. Wynik ten bardzo wyraźnie, o kilkadziesiąt procent, przekroczył nasze wewnętrzne prognozy sprzedaży. Największym zainteresowaniem nasza oferta cieszyła się w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

add
@Prick

Kto powiedział że są spłukani? Po prostu oszczędzają żeby nie zwalniać ludzi i uważam że to jest dobra strategia, poza tym obniżka nie jest na stałe a na 3 miesiące, u męża w pracy mają obniżkę bezterminowo i cieszą się że utrzymają pracę

Ola

Pokaż deweloperów ktorzy budują darmowe parkingi wokół osiedli.... Kupujesz mieszkanie to masz możliwość kupienia miejsc postojowych na własność. A odwiedziny rodzin, znajomych na osiedlu itp to już nie problem deweloperów.

Tomasz86
@Ola

We Wrocławiu na Jagodnie wszyscy deweloperzy oprócz Atalu proponują miejsca ogólnodostępne i to przynajmniej 50%!! Znajoma mieszka w innej inwestycji Atalu i mówi, że to jakieś nieporozumienie, miała za małe mieszkanie (46 m2) i w ogóle nie chcieli jej sprzedać miejsca posotojowego a znajomi muszą zostawiać auta 1 km dalej. Paranoja, we Wrocławiu to jedyny deweloper, który odwala takie akcje.

grabowska

Dla mnie to nie nowina że obniżają pensje, jak chcą utrzymać pracowników i dobrą kondycję firmy to jest teraz po prostu konieczne, jak myślisz dlaczego teraz mają się dobrze? To dobrze zarządzana firma i mów co chcesz ale jestem pewna że jako nieliczni wyjdą z kryzysu bez większego szwanku w przeciwieństwie do innych

Iza

Gdzie ta fala zwolnien niby? Na razie działa wszystko normalnie.

Skip
@Iza

Poczekaj aż umowy przestaną być przedłużane i będą naturalnie wygasać.(usunięte przez administratora)

@Skip

Nie przesadzajmy. STS to oddzielna spółka. Atal ma swoje przychody i ma bezpieczniejsza sytuację. Na ten rok jest zaplanowana rekordowa ilość przekazań mieszkań więc będzie dużo przychodów... Skutki dla atalu mogą być widoczne ale dopiero za rok / dwa i więcej. Teraz może jedynie maleć liczba podpisywanych Umów deweloperskich. Końcem marca w moim mieście przedłużyli wszystkim umowy o pracę.

Patt
@Skip

Chyba pracujesz w innej firmie, albo coś srogo Ci się pomieszało. Nie ma powiązań kapitałowych pomiędzy tymi firmami. Wiec siejesz panikę zbudowaną na absurdach

Skippe
@Patt

Patt no i jak Ty na to że właśnie Ci zabrali 10% wynagrodzenia? Najpierw zwolnili 10% zatrudnionych teraz nielegalnie zabrali cześć wynagrodzenia. Jak tam Twoje absurdy?

Kass
@Skippe

Wszystkim? W jakim mieście pracujesz?

Paulina
@Skippe

Tobie zabrali 10% bo się umowa skończyła czy ogólnie wszystkim ? Mowisz o Atalu czy o STS?

Skipper
@Paulina

Wszystkim ucieli wynagrodzenie zasłaniajac się trudną sytuacją finansową firmy. Dostaliśmy pseudointelektualny propagandowy bełkot nie poparty żadnymi faktami ani danymi w przeciwieństwie do serwowanej zwykle prasy jak to jest wspaniale, jakie mamy zyski i super organizację. Autor bełkotu zapomniał, że spółka SA i wyniki finansowe są sprawdzalne. Czy kondycja jest tak trudną zweryfikuje się za kilka miesięcy. Jak ja się cieszę, że umowę mam do końca kwietnia i żegnam bez żalu te firmę. Ogłoszenia pracę u nas w filii to też żart jak piszą, w ofercie o pracę o dofinansowaniu do pakietu sportowego, które ostatnio wstrzymali.

Eewa
@Skipper

Zazdroszczę nowej pracy... Trzeba uciekać czym prędzej od tych skąpców. Inne firmy o tym statusie (lista najbogatszych) pomagają w trakcie pandemii a tu jedyne na co można liczyć to bezprawne obcięcie pensji. Bezprawne bez żadnych aneksów /porozumień. Decyzja z góry na podstawie śmiesznego (adekwatnie do realnej sytuacji finansowej) artykulu z kodeksu pracy 23. 1a Jeszcze zrozumialabym gdyby serio panowała nuda i brak pracy ale tego wcale nie ubyło a wręcz przybyło... Budowy i cała reszta pracują zupełnie normalnie. Dywidenda już przyoszczedzili kilkaset mln ale fajnie jeszcze jest niezasadne dobić pracowników którzy mają robić tyle samo godzin za mniejsza stawkę

Skipper
@Eewa

O.mojej nowej pracy dowiedzą się jak mnie już nie będzie. Pytałam co z moją umową bo mam do końca kwietnia i mnie spławiali.

laura94
@Eewa

Powinni się wstydzić za takie zagranie po 1 miesiącu bez jakichkolwiek realnych w odczuciu skutkach pandemii, bez żadnych przesłanek... Tyle ile obcięli może do osób na wysokich stanowiskach nie bedzie tak bolesne jednak spora cześć ludzi zyje z miesiąca na miesiąc a praca w tak dużej spolce powinna byc bezpieczna zwlaszcza majac nietrudną w uzyskaniu wiedze jak taki proces deweloperski wyglada od a do z. Zresztą na stronie Atalu są raporty sprzedaży mieszkan po I kwartale. Porównujac sam I kw w ktorym moglaby nastapic drastyczna zmiana i ogromny spadek . w I kw 2020 762 UD. W zeszłym roku po I kwartale 716 UD . Mamy generalnie PRZYROST w I kw 2020, (niewielki spadek w marcu), ale co tam tak na wszelki wypadek bez żadnej logicznej przesłanki wezmą ludziom cześć wyplaty.... Zobaczymy jaki bedzie drugi kwartał ale logiczne ze jezeli sie dopuszczają juz tak drastycznych decyzji to chyba najpierw powinno sie zaczekac na rozwoj sytuacji i sprawdzenie wyników po jakimś okresie a nie działać tak bez negatywnych skutków na finanse.

Eewa
@Skipper

To u nich standardowe, że żyje sie w niepewności do ostatniego dnia umowy...

Kaz

Cześć, Wiesz ile osób zostało zwolnionych?

Jiji
@laura94

Pensje obcinają tez osobom, które zwolnili i maja wypowiedzenie do końca miesiąca.

grmos
@Eewa

Wymień chociaż jedną która pomaga pracownikom, słyszę od znajomych że każdy czeka na ruch ze strony rządu. Kto z nas wie co będzie za 2-3 miesiące?? Taka firma musi rozsądnie gospodarować zasobami nawet jak ma ich sporo. Szykuje nam się gigantyczny kryzys i nikt na tą chwilę nie zna jego skali, ja się ich ostrożności nie dziwię

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Atal S.A.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Specjalista ds. Przygotowania Inwestycji?
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
magdalena

A ja cieszę się że mi niedawno przedłużyli umowę, dobrze mi się pracuje, ludzie są nawet spoko, kierownictwo do zniesienia, w gorszych firmach pracowałam więc tym bardziej teraz nie będę narzekać a cięcia są wszędzie, gdzie bym nie poszła lepiej mi nie będzie

@magdalena

Cięcia są tam gdzie są skutki koronawirusa faktycznie odczuwalne. Tu tych skutków na sytuację finansową nie ma. Będą dopiero za co najmniej kilka miesięcy. Taka różnica... Więc w atalu to są takie cięcia bez powodu

magdalena

A widzisz, potwierdzasz że skutki prędzej czy później będą. Firma jaka by nie była nie może podchodzić do tego "poczekamy-zobaczymy", muszą się jakoś zabezpieczać. Choć mi też nie jest to na rękę to jednak jestem w stanie to zrozumieć.

Mm
@magdalena

Widać że nie masz pojęcia o tym jak wygląda działalność deweloperska. Od czegoś są rezerwy, zostawiona dywidenda z ponad 100mln, redokordowy rok sprzedaży 2019 którym się tak chwalili i nagle po 3 miesiącach firma jest biedna że podejmuje już tak ostateczne decyzję? Żałosne. Nigdzie się nie zabiera wypłat tak na wszelki wypadek tylko zaczyna się od innych środków zapobiegania tymbardziej w tak dużej bogatej firmie świadczy. Przestudiuj sobie ostatnie sprawozdanie finansowe i wyniki. Ciekawe czy nadal stwierdzisz że firma po 3 miesiącach nie ma już na wypłaty dla pracowników....

Magda

Uważam że zarząd tej dużej firmy powinien się naprawdę wstydzić za podjęcie decyzji o obniżeniu wynagrodzeń po miesiącu pandemii. Nikt nie jest z pracowników (usunięte przez administratora) i każdy wie jak wygląda działalność deweloperska, że koronawirus nie ma obecnie ŻADNEGO wpływu na przychody i działalność firmy. Będzie miał wpływ ale dopiero za ileś miesięcy, rok, dwa itd. Więc nie będą to drastyczne skutki z którymi muszą się aktualnie borykać inni przedsiębiorcy w obecnej sytuacji np z powodu konieczności zamknięcia firmy, przestoju itd... Więc tak drastyczna decyzja po miesiącu jest zupełnie nie na miejscu i żałosna ale w końcu jakoś trzeba zachować się na 7 miejscu w PL pewnie i w 2020...Porażka!

Jak szefostwo w Atal S.A.? Spoko traktują ludzi?

magda

Nie zdarzyło mi się żeby potraktowali mnie źle czy niesprawiedliwie, więc chyba pod tym względem są w porządku

K.

Zależy kogo traktujesz jako szefostwo. Firma jest bardzo duża, działa w 8 miastach, więc zależy od kadry w danym biurze.

U.

Wszystko zależy w jakiej filii / oddziale firmy pracujesz. Każda filia ma innego kierownika ????

Gossia

Z moich doświadczeń bezpośrednie szefostwo niższego szczebla jest ok i głównie dzięki niemu i innym pracownikom tą firmą się jeszcze jakoś trzyma bo wynagrodzenia są niskie, pracy zbyt dużo, żadnych atrakcyjnych dodatków czy premii, żadnych eventow, spotkań integracyjnych i niedobory kadrowe. Ludzi jest zawsze za mało. Jeden inspektor na miasto jak on niby ma się wywiązać z obowiązków. Górą natomiast nie wie co sie dzieje albo udaje,że nie widzisz problemów kadrowych i odpływu ludzi. Generalnie sporą firma ale zarządzana jakby była 10 razy mniejsza niż jest.

emem
@Gossia

Gdzie teraz nie ma problemów kadrowych? Tu i tak jest jeszcze nieźle pod tym względem. Co do szefostwa niższego szczebla się zgodzę, ja na swoje też nie mogę narzekać

@emem

Od pół roku pracuje gdzie indziej i firma ma organizację,dzisl5przygotowania produkcja,kosztorysowania,harmonogramy,na budowie też jest specjalizacją i są niewielkie rezerwy. Także jest zupełnie inaczej,poza tym 8 godzin plus płatne nadgodziny i lepsze wynagrodzenie. Co do szefosrtwa niższego szczebla było ok ale wszelkie zmiany były blokowane ggórę i nic się nie dało zmienić, straciłam poczucie kontroli nad wszystkim i odeszlam. Świat nie kończy się na jednej firmi

@Gossia

Akurat spotkanie integracyjne było w miniony weekend dla całej firmy ;)

@Iza

Niewiarygodne.cale jedno spotkanie raz do roku. Niespotykane luksusy w stosunku do innych firm.Kolezanka wie, że to z jej składek pracowniczych a nie dobra wola firmy?

ale
@Gossia

Jedno spotkanie w roku chyba wystarczy! Jak się byśmy spotykali na takich imprezach co miesiąc zupełnie straciłyby sens, poza tym nie wiem czy chcę się aż tak często integrować i mieć firmę na co dzień w jeszcze w dni wolne. Praca to tylko praca a życie nie toczy się wokół niej.

Gro
@ale

Nikt przecież nie zmusza do spotkań integracyjnych ale to okazja do poznania nowych zatrudnionych osób oraz bliższego tych co pracują od dawna co w konsekwencji prowadzi do łatwiejszych kontaktów między pracownikami, zmniejsza formalnościami skraca dystans z korzyścią dla firmy. Anonimowość prowadzi do odpersonalizowanych kontaktów. W pracy raczej nie zauważyłam aby byl czas na poznanie kogos lepiej z biurka obok. Spotkanie nie musi być też jednoznaczne z imprezą, są różne formy takich w tym rodzinne.

Grace
@Iza

Nie dla całej - osoby ze stażem poniżej roku nie zostały zaproszone, nie kwalfikowaly się jako pracownicy spółki.

Nie

Ddd

Nie polecam pracy w tej firmie. Bardzo niskie zarobki jak na możliwości firmy i w porównaniu z konkurencją i dodatkowo bezpodstawne cięcia wynagrodzenia pomimo tego, że spolka akcyjna nie znalazła się w nagłym pogorszeniu sytuacji finansowej gdyż skutki będą widoczne dopiero za dłuższy okres czasu...

ewa

teraz nigdzie nie znajdziesz stabilnej i normalnej pracy a poza tym nie zgodzę się bo mi się akurat w atal całkiem nieźle pracowało, może jedynie zarobki mogłyby być wyższe dlatego poszłam tam gdzie dali mi więcej

NIKI

Czy ktoś mógłby się podzielić informacją na temat warunków pracy w biurze w Katowicach. Pytanie dotyczy stanowiska: Specjalista ds. Obsługi Posprzedażowej i Umów z Klientami. Na jakie wynagrodzenie można liczyć? Czy są jakieś dodatkowe benefity? Jaka atmosfera panuje w biurze? Czy nowy pracownik może liczyć na rzetelne wdrożenie stanowiskowe?

luiza

Przepracowałam w Atal ponad dwa lata, praca jak praca, na początek po studiach żeby nabrać doświadczenia wręcz idealna, zmieniam ją teraz na trochę lepiej płatną

Mieczysław
@luiza

Wysokość wynagrodzenia ma duże znaczenie jeśli chodzi o zatrudnienie. Napisz na jakim poziomie była dotychczasowa pensja i czy mogłaś starać się o premie lub szkolenia, które także są wartością dodaną?

Teriva

Potwierdzam. Mnie również taki los spotkał po urodzeniu dziecka.

Real

Zatrudnienie w stabilnej firmie, na podstawie umowy o pracę Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego Pracę w młodym, ambitnym zespole Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku nieruchomości Takie ogłoszenia mają czyli zero zachęty tylko dla zielonych. Nie ma żadnych rozmów coachingowych, nikt się Tobą nie zainteresuje dopoki nie złożysz wypowiedzenia.Place poniżej rynkowych a pracy zdecydowanie więcej niż kadra może udźwignąć. Firma utknela w czasach kiedy inżynierów było na pęczki.

ktos cos

5000 k brutto. Inzynier budowy - pracujesz 9h jednak nie placa za nadgodziny. Jedynie soboty do odbioru.

@ktos cos

Poza podstawą wynagrodzenia na stanowisku inżyniera budowy osoba zatrudniona na tym stanowisku może liczyć również na ewentualne dodatki do wynagrodzenia? Mam tu na myśli premie, nagrody bądź innego rodzaju bony zwiększające wynagrodzenie. Coś takiego występuje?

inżynier

Zastanawiam się nad aplikacja na stanowisko Inżyniera budowy (Katowice) w firmie Atal, bardzo proszę o informację, jak wygląda atmosfera, jak wyglądają zarobki oraz w jaki sposób jest przeprowadzana rozmowa kwalifikacyjna. Czy w firmie jest szansa na multisporta i prywatna opiekę medyczną? Jak to wygląda z obowiązkami na budowie? Czy trzeba posiadać duże doświadczenie? Z góry dzięki za informację!

Konrad INz

Jeśli ktoś szuka pracy w firmie ATAL S.A. można znaleźć aktualne oferty na stronie: https://pracawbudownictwie.com.pl/kadra-inzynierska/profile/atal-s-a,498 Może kogoś zainteresuje

@Konrad INz

Dzięki za udostępnienie ofert. Śledzisz wolne miejsca, które pojawiają się w firmie Atal, czy może pracujesz obecnie w tej firmie i mógłbyś napisać coś o tym miejscu pracy? Daj znać, jak to w Twoim przypadku wygląda.

Paulina

Pracuje od 2 lat i jestem póki co zadowolona :) mam fajnych ludzi wokół siebie. Wiadomo jakieś minusy się też znajdą ale generalnie nie mam na co narzekać. Jednak wiem, że opinie są na pewno różne bo zależy to w jakiej filli/oddziale firmy się pracuje. Zależy od miasta i głównie od kadry zarządzającej ;)

@Paulina

Super, że podoba Ci się praca w Atal, zadowolony pracownik to wydajny pracownik. Powiedz mi proszę czy firma zatrudnia też osoby z małym doświadczeniem? Są dla nich organizowane jakieś kursy, szkolenia? Jeśli posiadasz informacje na ten temat, to będę wdzięczny za odpowiedź.

ciekawy

Witam, Jak jest z umową o pracę w Atal? Okres próbny pozniej rok i pozniej czas nieokreslony czy jakos inaczej?

@ciekawy

U mnie okres próbny, rok, i jeszcze jedna umowa na określony czas do dopełnienia obowiązkowych 36msc. Potem już na nieokreślony.

@P.

Obecnie można być na umowach na czas określony do 33 miesięcy wliczając okres próbny. Czy rzeczywiście umowy na czas nieokreślony są możliwe do uzyskania po tych 33 miesiącach ?

Roman
@P.

Czy ten rodzaj umowy jest dla ciebie atrakcyjny? Napisz o innych aspektach zatrudnienia takich jak wynagrodzenie i pozapłacowe dodatki w postaci szkoleń i kursów. Obowiązują w firmie Atal?

@Adam

Tak. Chodziło mi o ten obowiązkowy okres 33 Msc ;) potem już nieokreslony

Agata
@P.

Dobrze, że odpowiedziałeś. Ale jednak bardzo chętnie dowiedzielibyśmy się czegoś na temat dodatków, o które pytała osoba powyżej. Czy pracując w Atal ma się dostęp do jakichś benefitów, na przykład do szkoleń, kursów, konferencji, jak i do kart sportowych czy kart wejść do obiektów kulturalno – rozrywkowych? Powiedz o tym coś więcej.

@Agata

Mamy m. In karty multisport, prywatna opiekę medyczną

Bożena
@P.

Świetnie, po raz kolejny dziękuję Ci za odpowiedź. Ważne, że firma Atal oferuje swoim pracownikom dostęp do bezpłatnej opieki medycznej. W związku z niedawnym rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, chciałabym Cię zapytać o jeszcze jedną istotną rzecz. Czy firma ta przychylnie podchodzi do zatrudniania pracowników tymczasowych, czy jednak ceni sobie długofalową współpracę?

Agata

Byłam na rozmowie w sprawie Asystentki ds. Umów i obsługi posprzedażowej oraz w sprawie Asystentki Biura w Warszawie. Tak, wysłałam swoje CV na dwie aplikacje :-) chociaż, na żadne z ww stanowisk mnie nie przyjęli, to byłam zadowolona ze spotkania. Pani, która prowadziła rozmowę była bardzo rzeczowa i konkretna. Pomimo, iż obecnie pracuję w branży deweloperskiej, to niestety swoje doswiadczenie na pierwsze stanowisko miałam zbyt małe. Dowiedziałam się wszystkich konkretów, Pani też zadawała pytania, notowała. Czułam się swobodnie. Nie było pytań w sprawie negocjacji wynagordzenia. Szkoda, że nie przyjeli mnie na żadne stanowisko, ale cieszę się , że byłam własnie w Atal na rozmowie :) aplikowałam wiele razy i w końcu się udało. Pani, jako jedna z nielicznych napisała maila w obiecanym terminie, z informacją o przebiegu rekrutacji. Jesli jeszcze pojawi się ogłoszenie dla moich kompetencji, oczywiście zaaplikuję. Nie boję się wyzwań a praca w tej firmie to byłaby motywacja :-)

@Agata

Dobrze wypowiadasz się o firmie i przebiegu rekrutacji. Jeśli przebiegła profesjonalnie tak jak piszesz, na pewno zainteresuje przyszłych kandydatów do pracy. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/atal-s-a,16593 jest kilka interesujących ogłoszeń rekrutacyjnych. Może ktoś z Was będzie aplikował i przedstawi jak z Jego punktu widzenia wyglądała rozmowa kwalifikacyjna?

iza

Pracuję w tej firmie od kilku miesięcy i mogę powiedzieć że praca jak praca, nie ma lepszej opcji jak chcesz zdobyć doświadczenie bo absolwentów bez problemu przyjmują

Roman
@iza

Fajnie, że pracodawca przyjmuje osoby zaraz po szkole bez doświadczenia. Czy zdobywanie umiejętności wiąże się także z szeregiem kursów i szkoleń, które podnoszą kwalifikacje takich osób? Na jakie umowy o prace mogą liczyć nowo przyjęci pracownicy bez doświadczenia i czy po okresie próbnym są przedłużane na kontrakty długoterminowe?

iza
@Roman

Słyszałam coś o podnoszeniu kwalifikacji ale sama jeszcze na żadnym kursie nie byłam więc nie wiem, co pracy w okresie próbnym jest standardowy a potem dostaje się umowę o prace więc myślę że są okey pod tym względem.

Ciekawy
@iza

Jak jest z umową o pracę w Atal? Okres próbny 3 miesiące, pozniej rok i pozniej czas nieokreslony czy jakos inaczej?

Isia
@Roman

Kursy są tylko trzeba mieć jakiś staż wtedy można coś wybrać, ewentualnie wewnętrzne dla wszystkich pracowników.

Ciakwey
@Isia

A możesz powiedzieć jak jest z umową po okresie próbnym? Na jaki okres czasu ?

Zostaw merytoryczną opinię o Atal S.A. - Cieszyn

• Jak się pracuje w Atal S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Atal S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atal S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 15 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Atal S.A.
3.3/5 Na podstawie 77 ocen.
  • Stawowa 27
    43-400 Cieszyn