Opinie o Atal Deweloper (Atal S.A.) w Cieszyn

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Atal S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Atal S.A. o rekrutacji.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atal S.A. w Cieszyn

Zainteresowana

Jakie są zarobki na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży mieszkań?

Czy zdarzają się nadgodziny w Atal S.A.?

Ona

W zależności od działu - tak, zdarzają się. Dział posprzedażowy pracuje często do późnych godzin wieczornych nie dostając za to ani grosza, ani możliwości odbioru godzin.

martyna

Przeszłam do Atal z innej firmy bo tu zaproponowano mi tu lepsze warunki, póki co nie mogę narzekać, nie są to jakieś kokosy, ważne że płacą więcej niż w poprzedniej firmie. Co do atmosfery w pracy trudno stwierdzić, nie zawiązuję przyjaźni w miejscu pracy i jestem raczej introwertykiem ale ludzie są chyba ok

samarytanin

Niestety ale firma powiela stereotyp "polskiego kombinowania". Projekty są fajne, firma sie rozwija, można sie dużo nauczyć - to na plus. Ale zarządzanie jest porażką. Brak jakichkolwiek standardów, przejrzystości, zaangażowania. Kto więcej czasu spędza na obgadywaniu, robieniu "afer", układaniu się z koleżankami- ten się lepiej trzyma. W firmie najwięcej do powiedzenia mają panie dowodzące sprzedażą - specjaliści z innych branż, dużo lepiej wykształceni, oddani, inteligentni - mają tylko zasuwać. Odkąd do zarządzania wg własnego uznania firmą zabrał sie (usunięte przez administratora)- odeszło sporo dobrych osób, Ci co pozostali więcej narzekają;-). W gdańsku zmiana kadry bardzo na niekorzyść, zespół trochę się rozwala, nowa kierownik na urlop zabiera z biura ekspres do kawy, hehe, lekki wstyd. Zarobki dość niskie - niższe niż u konkurencji.

nick
@samarytanin

projekty są fajne ponieważ firemka żeruje na nieswojej pracy patologia mareketerska - podobnie jest w innych firemkach

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Atal S.A.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Specjalista ds. Przygotowania Inwestycji?
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Grażyna L. - klient z Poznania

Jestem zachwycona kontaktem z działem sprzedaży w Poznaniu (kupuję na Niemena). Panie przesympatyczne. Osobiście nie przepadam za kontaktem telefonicznym ale tu np. rozmowa z panią Magdaleną T. to sama przyjemność. To miła, serdeczna i bardzo odpowiedzialna osóbka, dbająca o interes firmy ale i wspierająca klienta. Mało, w kontakcie z Atal - spotykałam się głównie z paniami i powiem, ze Atal Cieszyn ( na terenie Poznania ) precyzyjnie dobrał kadrę. To dzięki takim ludziom można chętnie wracać do nich. Tacy pracownicy są bezcenni . Nie tworzą problemów a jeśli się pojawią precyzyjnie je rozwiązują. (k401).Pozdrawiam -Grażyna L.

nick
@Grażyna L. - klient z Poznania

kontakt telefoniczny tej firmy z 'rejonu zarząd' niesympatyczny BARDZO

Nie polecam. Dzieją się tam od kilku miesięcy dziwne rzeczy, pracownikom obniża się pensje bazując na tym, że szaleje pandemia. Jest to o tyle nieuzasadnione, że wyniki sprzedażowe z tego co się słyszy są bardzo dobre. W ciężkich czasach taka firma powinna wspierać pracownika, a nie próbować zarobić na jego pensji, zwłaszcza że zakres obowiązków się nie zmniejszył, a wręcz odwrotnie ....więcej za mniej, powinno być hasłem tej firmy!

Mieczysław
@Adam

Fajnie że opisałeś sytuację związaną z wynagrodzeniem. Co możesz natomiast powiedzieć o atmosferze panującej w firmie? Czy relacje między pracownikami a przełożonymi są w porządku? Ciekaw jestem co mi powiesz, daj znać.

majka
@Mieczysław

Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo to zależy od tego gdzie i na jaki zespół trafisz, wszystko zależy od ludzi, ja na przykład nie narzekam

k. nowacka

Pracowałam w tej firmie kilka lat i dobrze wspominam ten czas, zarobki średnie ale dla mnie na początek było to wystarczające, potem dostałam lepiej płatną propozycję i tak się zakończyła współpraca z tą firmą. Nie wiem czy coś się zmieniło od zeszłego roku ale ogólnie jest godna polecenia

Natalia

Kupiliśmy mieszkanie w Gdańsku. Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z wykonania jak i z obsługi. Było parę drobnych usterek przy odbiorze ale wszystko poszło sprawnie i zostało naprawione.

Uuuuti

Niskie zarobki jak na możliwości finansowe firmy... Szkoda ze nie dbają bardziej pod tym względem o pracowników, którzy często wiążą koniec z koncem i żyją z miesiąca na miesiąc (oczywiście mówię o pracownikach najniższego i średniego szczebla) więc dobijające jest to że zamiast podwyżek w tym roku byly obniżki pensji pomimo tak świetnych i rekordowych przychodów w tym roku o czym regularnie jesteśmy informowani. :(

karolina g

Szczerze mówiąc nie narzekam na warunki płacy i pracy w Atal, pracowałam już w gorszych miejscach a teraz bezrobocie rośnie i nawet rozglądając się po ogłoszeniach nic lepszego nie znalazłam po prostu

Ok
@karolina g

To fajna firma na początek. Dwa ,trzy lata dopóki nie nabierzesz wartości rynkowej. Znasz kogoś na budowach co ma więcej niż 32-35 lat? Nie? Zgadnij dlaczego.

Hrrrr
@karolina g

To jest idealna firma dawca dla HR. Zerkasz w ogólnodostępny portal dla osób pracujacych zaczynający się na literę L. wyszukujesz po nazwie firmy pracowników i zależnie od doświadczenia dajesz im 500,1000 zł podwyżki. Rekrutujesz doświadczonego pracownika niczym nie ryzykując. To jest jak sklep online z dobrymi pracownikami.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Atal S.A.?

Olka

Zależy na pewno od działu do którego rekturujesz ????

ewelina

Jest to moja pierwsza praca po studiach i cieszę się że mogłam nabrać doświadczenia pracując w takiej firmie, na zarobki nie moge narzekać bo jak dla mnie są ok

Najdżel

Zadziwiające jest ,że firma która doskonale zdaje sobie sprawę ze zróżnicowania kosztów w różnych częściach kraju sprzedając lokale w cenach dostosowanych do uwarunkowań rynków lokalnych w zakresie wynagrodzeń próbuje zawsze zatrudnić pracowników po kosztach ,które są do akceptacji jedynie w mieście z którego wywodzi się spółka. Taka sobie dwulicowa polityka. Przyznać trzeba jednak,że potem już uczciwie wywiązują się z zobowiązań ale płace oferują wg hasła "płacimy poniżej oczekiwań".

Lena

Hej. Jestem ciekawa jak krztaltuja się zarobki u was w tej firmie? Chodzi mi brutto. Nie musicie podawać stanowisk czy miast. Interesuje mnie jak to średnio mniej więcej wygląda.

ktos cos
@Lena

inzynier budowy lodz - 5200zl brutto (w tym 9h pracy dziennie) i soboty do odbioru jako wolne. Dodatki: opieka medyczna, multisport w najtanszej opcji 19zl.

Bottom
@Lena

Od 4000 brutto do 10000 brutto ns budowie. Wiecej sie nie da. 4 deweloper jesli chodzi o sprzedaż a ostatni w zarobkach. Firma ok jsk zaczynsz albo przycisnie głód ale zarobić i wykazać się nie da. Uciekłem przy nsjbliższej okazji.Fecyzje o zarobkach zapadają na samej górze. Dyrektorzy nie mają w tym temacie nic do powiedzenia. Mi zostsła obiecsna podwyżka po.okresie próbnym przez dyrektora ale okazało sie,że nie jest decyzyjny i podwyżki nie było. Na szczęście ja byłem decyzyjny i odszedłem. Także po studiach firma ok ale nie na dłużej.

Leń
@ktos cos

Wypas.5200 brutto. Tyle co w call center.

Ktoś
@Lena

W biurze dobry pracownik(usunięte przez administratora)Brutto ok. 3500. Nawet czasem mniej.

Zainteresowana

Mam pytanie widziałam ogłoszenie o pracę do biura w Atalu, zastanawiam nad wysłaniem CV, szukam firmy która nie spanikowała z powodu covid-19. Czy możecie mi powiedzieć jak firma zachowała się podczas pandemii w stosunku do pracowników ?Czy były zwolnienia? obcinane pensje? Jest to dla mnie kluczowa informacja, ponieważ nie chciałabym podejmować zatrudnienia w firmie która przyjmuje pracowników na sezon, i pozbywa się pracownika przy najbliższej okazji, bo skoro raz już coś takiego firma zrobiła to przy najbliższej powtórce z pandemii wrześniowej to samo zrobi.

Nat
@Zainteresowana

W tej branży nie opłaca się takie rozwiązanie jak "pracownik sezonowy" w biurze. Żeby funkcjonować na biurowych stanowiskach trzeba mieć specjalistyczną wiedzę, wiec jak się dostaniesz do pracy i później nauczysz wszystkiego, to nie ma obaw o posadę.

@Zainteresowana

Od dawna nie bylo żadnych ogłoszeń, więc gdzie je znalazłaś? Podeślij informację, na jakie stanowisko.

Kinia
@Zainteresowana

Ze zwolnieniami to nie wiem. Pensje były obcięte od połowy kwietnia o 5%, i dwa miesiące o 10%... Od lipca wracają normalne już. Z umowami to nie wiem jak inni. Ja miałam tak że 3 Msc, potem rok, i potem kolejne przedłużenie dopełnienie do obowiązkowych chyba 3 lat i dopiero potem na nieokreślony czas

Soldi
@Zainteresowana

Zwolnienia były zaraz po ogłoszeniu wirusa w całej Polsce, w działach marketingu, po-sprzedażowym oraz w biurach BSM, więc jednak opłaca się przeszkolić pracownika i go zwolnić to jest fakt, oprócz zwolnień osoby te miały również obcięte pensje, więc sama wyciągnij wnioski czy opłaca się wysyłać aplikację do takiej firmy. (usunięte przez administratora) Atmosfera pracy jest (usunięte przez administratora), ci co donoszą na innych pracowników mają fory i przetrwają, pracy jest więcej niż zatrudnionych ludzi, aby się wyrobić trzeba zostać po godzinach, zaznaczam że nadgodziny nie są płatne, niby nie zmuszają do pozostania ale na drugi dzień weryfikują czy wszystko wykonałeś, więc w dobrym tonie jest w pracy po godzinach zostać i wykonać całą pracę,(usunięte przez administratora) Jak dla mnie to szkoda zaprzątać sobie głowę tą firmą, szkoda tylko twoich nerwów i czasu. Jest to firma rodzinna w której liczy się tylko jedna rodzina.

Romek
@Zainteresowana

Z tego co wiem, to w BSM często nie ma czasu nawet na zjedzenie kanapki. Pracy bardzo dużo w porównaniu do wynagrodzenia. (usunięte przez administratora) W biurach sprzedaży co jakiś czas kogoś zwalniają, niektórzy mają plecy i trzymają się bardzo mocno swoim stanowisk. Na początku pandemii w biurze nie było nawet żelu antybakteryjnego... Niektóre działy siedzą czasami nawet do godziny 20-21. Nikt tego nie docenia, nie dostaje za ten czas wynagrodzenia, ani nie może odebrać tych nadgodzin. Nie polecam Ci tej firmy.

Gosia

Jak środki ochronny w firmie podczas koronawirusa? Są bezpieczne odległości, rękawiczki itp? Jestem ciekawa jak jest w innych oddziałach firmy...

A.
@Gosia

Płyn do dezynfekcji

Gosc

Na kryzysie zawsze musza swoje zarobic.

V.

(usunięte przez administratora)a co chwilę dostajemy maile z różnymi wycinkami z gezet, wywiady jakie to mamy satysfakcjonujące wyniki i że jest super... Jedno z drugim się wyklucza... W żadnej firmie nie obcinają wynagrodzeń jak nie ma skutków koronawirusa... W wywiadzie pełno śmiesznych sprzecznych informacji jakoby w kwietniu wszystko stanęło ... Ciekawe gdzie, ponieważ pracy nie zmniejszyło się wcale, a jeżeli chodzi o decyzję urzędowe to bez szału ale nie ma co przesadzać ze urzędy nie pracowały tylko było małe opóźnienia z decyzjami. Zapewnienienia o super płynności finansowej i zero obaw o zapadalności obligacji w tym roku. Skoro jest tak super to po co te cięcia? Żałosne zachowanie ze strony firmy... I tak według danych ze SF za 2019 będzie to rekordowy rok w przychodach bo ma być najwięcej wydawanych mieszkań więc nie wiem dlaczego zrobili takich (usunięte przez administratora) ze wszystkich pracowników.... Już samo to że jednego dnia był mail o tym, że skutki będą widoczne za parę miesięcy a następnego mail że od następnego dnia obniżają pensje...(usunięte przez administratora)

Vendetta
@V.

Cała prawda ale pracownicy zapamiętali ten ruch i zapewne w stosownym momencie odwdzięczą się dokładnie tym samym. Kwestia czasu i cierpliwości. Obcięcie pensji w firmie,która się nie zatrzymała ani w której nie zmniejszyła się ilość pracy było ciosem poniżej pasa. Jeśli grasz nieuczciwie nie oczekuj od innych uczciwości. Prawdziwe oblicze i profesjonalizm poznaje się trudnych czasach i tu mamy tego dokładny przykład. Firma kompletnie nie poradziła sobie wizerunkowo, zrobiła wszystko w możliwie najgorszym stylu. Teraz każdy nowy pracownik prędzej czy później się o tym dowie.

Zuza

Jak tam koniec kwietnia? W waszych miastach jakieś niespodziewane zwolnienia lub nie przedłużenie umów? ????

Firma zapewnia niby ze nie będzie zwalniać pracowników z powodu ekonomicznych negatywnych skutków... Ciekawe, że już część osób poleciała końcem marca.. A poza tym zawsze mogą zwolnić z innego powodu jak nagła redukcja etatu...czego już nie podciągną pod skutki ekonomiczne wywołane koronawirusem....

Skipper
@Karolina

Tam nie już kogo zwalniać bo nie będzie miał kto pracować a samo się nie zrobi. Ludzi jest na styk.Za chwile też przy tej polityce nie bedzie kogo zatrudniać procz rekrutacji studentów.

Ada
@Karolina

Cześć, a wiadomo ile pracowników poleciało końcem marca dużo osób?

Zostaw merytoryczną opinię o Atal S.A. - Cieszyn

• Jak się pracuje w Atal S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Atal S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atal S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 15 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Atal S.A.
3.3/5 Na podstawie 77 ocen.
  • Stawowa 27
    43-400 Cieszyn