Opinie o Atos IT Services Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Atos IT Services Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Atos IT Services Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi zarządzania urządzeniami IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atos IT Services Sp. z o.o. w Warszawa

Angelus

jesli chcecie zaczac w IT, to dobra firma, jesli macie juz jakies doswiadczenie, omijac szerokim lukiem, baaardzo szerokim, chyba ze lubicie administracje, to wtedy poczujecie sie jak w dobrym panstwowym urzedzie - nikt nic nie wie, nikogo nie obchodzi,osoby odpowiedzialnej nie ma

Gabriela

@Ciekawe_jajo, jak zakończyła się Twoja rozmowa z osoba, która rekrutowała Cię do pracy w firmie Atos IT Services? Została Ci zaproponowana praca w tej firmie? Napisz, jak zakończyła się ta rozmowa. @Szymek, na kiedy konkretnie masz przewidzianą rozmowę w biurze? Możesz przybliżyć, czego dotyczyła rozmowa telefoniczna? Był to ogólny wywiad w związku z Twoją osobą, czy były poruszane jakieś sprawy związane z pracą w firmie Atos IT Services?

Szymek

Hej! Jak wygląda rozmowa na stanowisko Junior IT Specialist? Jestem już po rozmowie telefonicznej i teraz czeka mnie rozmowa w biurze, zastanawiam się na co nałożyć głównie nacisk przygotując się. Z góry dziękuję! :)

tomach221

Czesc, wlasnie jestem po pierwszej bardzo profesjonalnej rozmowie na stanowisko managerskie w firmie Atos. Wrazenia pozytywne, ciekawe pytania i super osoba prowadzaca.

Ciekawe_jajo
@tomach221

Pamietasz moze jak miała na imię ta super prowadząca ? Ciekawi mnie czy urzekła Cie jej kompetencja czy.. biust :D Ja jakoś nie mam najlepszych skojarzeń z tymi rekruterkami :/ Powtarzają slogany ze szkoleń :( Byłem kiedyś u nich na rozmowie. Wchodze do salki i widze jak laska siedzi na szczycie długiego stołu niczym chairman ;) podszedłem ze zdawkowym cześć i bez słowa wysunąłem jedno krzesło, obszedłem stół wysunąłem drugie , usiadłem na nim i wskazując jej ręką krzeslo naprzeciwko mnie powiedziałem. "Proszę, usiądz tutaj. Jak mamy rozmawiać szczerze to patrzmy sobie w oczy". Mina panienki bezcenna bo rozwaliłem jej całą koncepcję spotkania i przy okazji wybiłem z roli :) W ogóle widział ktoś żeby na rozmowach f2f siadać na szczycie stołu ?

Net Developer

Najpierw rozmowa z HR a potem techniczna i językowa. Rozmowa była w czerwcu. Miałem dostać odpowiedź nawet jeśli nie będzie pozytywna i zero odzewu do tej pory.

Pierwsza rozmowa była ogólna na temat doświadczeń, kolejna była techniczna i po angielsku

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy .Doradca Klienta z językiem niderlandzkim.
Katowice
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
Gabriela

@Asd123, jakie warunki pracy oferuje firma Atos IT Services nowo zatrudnionym osobom na stanowisku, które opisałaś w swoim komentarzu? Warunki płacowe są do zaakceptowania? Z biegiem czasu możliwe są podwyżki? Napisz, jak to wygląda z Twojego doświadczenia. @Radek K., jest to kwota już z ewentualnymi dodatkami i premiami?

potencjalna nowa

Czy warto starać się w Atosie na stanowisko "first line support analyst" osobie, która ma już jakieś doświadczenie zawodowe i nie jest świeżo upieczonym absolwentem ? Domniemam, że jest to najniższy szczebel w hierarchii Atosa i typowa praca na słuchawce, czy można jednak na tym dobrze zarobić i jaka jest szansa awansu na lepsze stanowisko ?

Asd123
@potencjalna nowa

Gfdj jf

Asd123
@potencjalna nowa

Hey. Bylam 6 mscy w Wwie. Naprawde szczerze odradzam 1st line w Atosie. Nie wiem gdzie zaczac. Jest po prostu kiepsko. Ludzie z Bydgoszczy sa zazdrosni bo wiedza ze w Wwie zarabiamy wiecej. Nie pomoga nowemu nawet jeali w Wwie jeates jedyna osoba. Doswiadczeni agenci w Bydgoszczy sa kompletnie wypluci psychicznie. Burnout na maksa. L4. Co chwile. W sumie jeat powod. Tylko wtedyy grafik sie zmienia i Ty pol godZiny przed wyjsciem z pracy dowiadujesz sie ze jutro inaczej pracujesz niz myslaes. Podejrzewam ze to nie jeat zgodne z prawem pracy. Jest bardzo duzo rzeczy ktore po prostu ciezko tolerowac. My nie mielismy np w ogole spotkam teamowych. Wyla niby mgr naszego projwktu na miejscu ale ludzie w wwie nie wiedzieli w ogole ze ona jeat nasza menadzerka. Z moich obserwacji wnioskuje ze zajmowala sie ponoszeniem. Rece opadaja. Jestem psychologiem klinicznym i chcialam dobrze ale tam sie naprawde nie da. Jak dajesz dobry pomysl na ulepszenie upadajacego ledwo sie trzymajacego projektu to Ci mowie ze to niedobry pomysl. Po czym po 2 tyg widzisz ze on zostal wdrozony przez kogos innego. Moglabym tak dlugo ale nie chce nawet do tego wracac i sie denerwowac. Rozumiem ze ludIe w Bydgoszczy nie maja wyboru i szczerze im wspolczuje. Ja bedac w wwie na szczescie go mam.

Gabriela

@anonymous, jesteś w stanie podzielić się z nami swoimi informacjami na temat pracy w firmie Atos IT Services? Każda nowa opinia osoby, która posiada jakieś sprawdzone informacje o warunkach, które panują w tym miejscu pracy będzie pomocna, dla osób, które przeglądają ten wątek, więc zachęcam do wypowiedzi.

Gabriela

@Ora et labora, nie bardzo rozumiem? Każda z osób nawet bez doświadczenia zawodowego ma szansę na otrzymanie pracy w firmie Atos IT Services? Czy może chciałeś przekazać co innego swoim komentarzem? Sprecyzuj, proszę, to co napisałeś.

Jakub

Cześć, ktoś wie jak wygląda praca jako Database Administrator i jakie są wymagania na te stanowisko? Widziałem, że ostatnio dają dużo ogłoszeń, ale nie mam wiele doświadczenia.

Radek
@Jakub

aplikuj, co Ci szkodzi. Ja bym sprobowal na twoim miejscu, tylko badz cierpliwy, proces rekrutacji trwa strasnzie dlugo

Ora et labora
@Jakub

Wystarczy że jesteś heteroseksualnym białym katolikiem, umiejętności mają znaczenie drugorzędne.

Gabriela

@Patologia, w żaden sposób nie miałam zamiaru, żebyś odebrał mój komentarz jako "kpiący". Po prostu, to co przedstawiłeś w swoim komentarzu wymaga tego, aby odpowiednio uzasadnić ten wątek wypowiedzi, dlatego poprosiłam Cię o to. @Radek, możesz przybliżyć, jak wygląda proces rekrutacji do pracy w firmie Atos IT Services? Napisałeś, że jest on strasznie długi. Z jakich dokładnie punktów się składa?

Zygmunt

Przy negocjacji umowy pamiętajcie, że poza stawką podstawową wypłaty, przychodzą po kilku miesiącach obowiązkowe dyżury telefoniczne 24/7, za które Atos płaci mniej niż 2 złote za godzinę. I nie ma tu opcji, że nie chcesz, a jak jesteś niedostępny jak dzwoni telefon, bo basen, albo kościół w niedzielę, to grożą ci konsekwencjami dyscyplinarnymi. Witamy w AHS. Zatem negocjujcie od razu więcej, a jeśli będą wam wmawiać, że nie ma dyżurów, poproście HRy o przekazanie tej informacji na piśmie, bo średnia za godzinę w takim układzie, gdzie wręcz zabrania się posiadania życia prywatnego, wypada bardzo słabo na tle konkurencji.

ironiboy
@Zygmunt

2zł za godzinę? to mniej niż w Bangladeszu.

Precz-z-HRami
@ironiboy

Takie sa realia w atosie. Potwierdzam ze od HRow wszystko zadajcie na pismie i nie podpisujcie zadnych lojalek bo was oskubia !

@Zygmunt

Pracuje w Atosie od ponad 8lat, ciagle na stanowisku technicznym, a w team'ie który ma tzw "standby" byłem raptem kilka miesiecy. 2pln za godzine to zdecydowanie żenada, ale to czy Twoj team będzie tego wymagał zależy od konkretnego przypisania

Gabriela

@Patolgia, skąd posiadasz takie informacje odnośnie firmy Atos IT Services? Czy są to Twoje przypuszczenia, czy posiadasz jakieś rzetelne i potwierdzone informacje w tym temacie? @tomach221, możesz przybliżyć, jak przebiegała rozmowa rekrutacyjna do pracy w firmie Atos IT Services? Na jakie pytania należy, być przygotowanym, aby jak najlepiej wypaść na tej rozmowie? Przedstaw, proszę, bardziej szczegółowo przebieg rozmowy.

Patologia
@Gabriela

Gabi kpisz sobie ze mnie ? Dawaj majla to ci film wysle jak bez oddania budynku do uzytku na placu budowy misielismy ryzykujac zycie pracowac bo wazniejsze byly srebrniki Losia i 5 tys tego pijaka Hiszpana - kierownika parkingu Biznes Parku

Krzysztof

Witam, Czy ktos pracuje na stanowisku ITIL Situation Manager? Jak wrazenia?

Gabriela

@spider, masz rację temat dotyczy opinii na temat pracy w firmie Atos IT Services i proszę, aby trzymać się głównego tematu tego wątku. Czy Ty może jesteś w stanie napisać coś na temat warunków pracy oferowanych przez firmę Atos IT Services? Jak ocenisz tego pracodawcę? Czy praca w tej firmie należy do prac stabilnych? Zachęcam do wyrażenia opinii w tym temacie.

Gabriela

@Maks, dziękuję za wyrażenie opinii na temat pracy w firmie Atos IT Services. Czy możesz swoją opinię uzupełnić o kwestię możliwości rozwoju zawodowego w tym miejscu pracy? Czy pracodawca dba o rozwój zawodowy swoich pracowników i organizuje ciekawe szkolenia, które podnoszą kwalifikacje pracowników? Napisz proszę jak wygląda ten aspekt pracy w firmie Atos IT Services.

kandydat

Jak można kogoś rekrutować 3 miesiące? :D Tak to jest jak prace 1 pracownika HR robi 10 osob...

java developer

Witam Przeszedłem juz kilka rekrutacji lecz w Atos Bydgoszcz rekrutacja polega na tym, ze dzwoni do ciebie jakas pani z HR nie majaca jakichkolwiek kompetencji odnosnie rekrutacji na stanowisko techniczne. Zadaje tobie techniczne pytania z kartki a jak sie chcesz dopytac to po prostu powtarza pytanie. Brak slów - mialem ochote rzucic sluchawke. Przeszedlem do kolejnego etapu i jeszcze kolejnego po czym zaproponowano mi prace . Miałem juz oferte z innej firmy lecz chciałem sie przekonac, że to co mowia mi znajomi o procesie rekrutacji to prawda. Niestety mieli racje - HR-y po drodze tej pseudo rekrutacji mylili stanowiska, proponowały jakies z kapelusza kwoty no i do dzis nie doczekalem sie oceny z audytu jezykowego. Totalna porazka - HR -y w tej firmie skutecznie mnie zniechecily do pracy tutaj. Jeden wielki chaos. No do dzis naich smiesznym portalu mam status "Submited" . W normalnej firmie kierownik zrobilby porzadek z osobami pracujacymi w jego dziale. Jak widac w Atos jest to norma.

Gabriela

@Zainteresowany, będziesz aplikował do firmy? Jeśli tak podziel się informacjami z rozmowy kwalifikacyjnej z użytkownikami forum. Na kilka z Twoich pytań odpowiada w poprzednim poście @Rafał. Dość szczegółowo opisał strukturę firmy i warunki zatrudnienia. Zachęcam pracowników firmy do zostawiania swoich opinii.

Maks
@Gabriela

Dobra firma na start dla kogoś niezbyt ambitnego i niezbyt wymagającego. Ci bardziej ambitni odchodzą po roku lub dwóch. Raczej zatrudniają tanią siłę roboczą za grosze. O podwyżki ciężko ze względu na nieogarnięte HR i zwyczajne cięcie kosztów na projektach. Zaczynają walczyć o pracownika dopiero jak odchodzi i próbują przebić lekko wyższą stawką. Jedyny plus to zespoły, gdzie można trafić na fajnych ludzi.

Cześć, jest tu ktoś pracujący na stanowisku konsultanta kto mógłby powiedzieć jak mniej więcej wygląda praca? Można liczyć na dobre szkolenia? Jak częste są podróże, na jak długo, do jakich krajów, Polska czy Europa? Jak wygląda sprawa rozliczania wyjazdów: diety czy karty i rozliczanie rachunków? Wymagane są spotkania z klientami po pracy? Częste są wyjazdy w weekendy czy loty wcześnie rano, późno w nocy? Są to raczej krótsze delegacje kilkudniowe czy kilkutygodniowe, czy miesięczne? Są ustalone godziny pracy i dress code czy luźne?

Rafal

Firma daje szanse rozwoju, można po roku zmienić stanowisko na inne w ramach wewnętrznej rekrutacji. Na większości stanowisk można pracować zdalnie (z domu). Do tego dochodzą standardowe benefity (prywatna opieka medyczna, karta multisport, mybenefit, ubezpieczenie na życie). Życzyłbym sobie dofinansowania do przygotowania stanowiska pracy w domu. A teraz minusy: ocena roczna zależy od tego ile przełożony wie o naszych dokonaniach. Niestety, mając "pod sobą" 20-50 osób, nasz przełożony wie niewiele. Wielkim minusem i to już na początek jest rekrutacja. Słyszałem, że kandydaci byli umawiani nie z tymi osobami, z którymi zaplanowana była rozmowa. Że na odpowiedź zwrotną czeka się kilka (nawet 4-5) miesięcy. Bo np mają zamrożone zatrudnianie, ale nie poinformują o tym kandydata. Ja osobiście czekałem tylko 2 miesiące na odpowiedź. Druga kwestia to warunki zatrudnienia dla osób, które już raz pracowały w firmie Atos. Firma Atos, chyba jak większość firm z branży, stosuje dyskryminację zarobkową na polskim rynku. Swoim wieloletnim pracownikom nie podnosi pensji, a nowe osoby zatrudnia za nawet dwukrotność pensji osoby, która pracuje na identycznym stanowisku. Stąd też taka rotacja w firmie Atos. Za namową znajomego z firmy Atos zaaplikowałem na stanowisko managerskie po roku pracy w innej firmie. Po 2 miesiącach otrzymałem ofertę finansową , która była 40% mniejsza od oferty, jaką otrzymują kandydaci na to stanowisko, którzy nie współpracowali z firmą Atos wcześniej. Na pytanie dlaczego, otrzymałem odpowiedź, że taka jest polityka firmy. Osoba, która chce wrócić do firmy dostaje mniej kasy. Pomijam już kwestie lokalowe jakie występują w biurach firmy w Bydgoszczy. Z racji olbrzymiego wzrostu w zatrudnieniu można trafić do open space, gdzie na ma klimatyzacji, jest bardzo mała kuchnia (albo jej nie ma) i brakuje sztućców oraz naczyń. Zwykle trzeba zarezerować sobie biurko, jeśli chce się popracować z biura od czasu do czasu.

Zostaw merytoryczną opinię o Atos IT Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Atos IT Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Atos IT Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atos IT Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 6 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Atos IT Services Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Atos IT Services Sp. z o.o. napisali 25 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Atos IT Services Sp. z o.o.