Opinie o Atos IT Services Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Atos IT Services Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Atos IT Services Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi zarządzania urządzeniami IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atos IT Services Sp. z o.o. w Warszawa

edek

ludzie...a moze troche od siebie najpierw? 2 lata temu przyszedlem jako senior i nie narzekam. oczywiscie roboty od cholery jest. ale jak pokazujesz codziennie ze znasz sie na robocie to doceniony na pewno bedziesz. szkolenia są. zwroty za certy są. ale jeszce raz zaznaczam - najpierw pokaz ze ci zalezy i ze potrafisz. jak jestes na 1 linii to daj cos od siebie niz tylko postepowac jak roboc z procedura w reku. popraw cos jak mozna. to tyle. polecam prace tym co sie pasjonuja it i przede wszystkim znaja sie na tym.

bleh
@edek

Jak tam tak cudownie jest to gdzie sie podzialy nagrody GPtW? Ktorymi sie tak chwalili i nagle przestali ?

nowy
@bleh

ja na nagrody GPtW nie patrze i tak to ściema czy są czy ich nie ma

kolega

Atos wypada dobrze jak się go porówna do prywatnych/państwowych firm prowadzonych przez polaczków. Troszkę gorzej w zderzeniu z większymi miastami i oczywiście zagranicą. Premiuje się bardziej osoby które odchodzą i wracają niż te które pozostają "lojalne". Akademia Atosa = fabryka taniej siły roboczej (teraz już wiem czemu tak chętnie co chwile organizują nowe edycje).

nowy
@kolega

+ osoba z akademii dostaję tyle samo a nawet większa pensje niż pracownik który nie jest po akademii i pracuje już z 2/3 lata

korpojestem

Czytam i mi sie w glowie nie miesci. Jestem pracownikiem Atosa od mniej wiecej 5 lat i duzo powyzszych informacji jest tak krzywdzaca ze az w glowie sie nie miesci.. wracajac do komentarzy 2 lata wstecz moge sie odniesc do ponizszych: - podwyzka jest mozliwa jesli sie pracuje i o nia sie upomina / walczy i mozna poprzec swoja prace dowodami ( w IBM czy Lucent bylo tak samo) - nie ma problemu zeby sie przeniesc do innego dzialu jesli przejdzie sie dobrze proces rekrutacyjny bo to chyba bylaby paranoja zeby dostac nowe stanowisko jedynie za staz pracy - proces bonusowy jest dlugi ale staly. zawsze premie sa w tym samym czasie i nie zdazylo sie zeby nie dostac premii (ktora przypominam jest uznaniowa) - mozna przeniesc sie do innego projektu /accountu - jesli chodzi o sama bydgoszcz to jest to bardzo dojrzala jednostka do ktorej wiele serwisow trafia z innych zakatkow swiata - i mam wrazenie ze zakompleksione osoby maja wrazenie taniosci ale oprocz "nizszych stawek" jest cos takiego jak jakosc czyli wiekszosc osob, ktora pracuje w atosie wiecej niz powiedzmy 3 lata buduje taka opinie, a nie sfrustrowane ludki co chcialy kokosy a dupa z tego wyszla i wyzywaja sie na forum gowork - w kazdej korporacji trzeba troszke pocharowac zeby cos osiagnac a nie co pol roku chodzic do przelozonego po podwyzke podsumowujac moze niepotrzebnie sie wlaczam w dyskusje jednak mam doswiadczenie w kilku korporacjach i jesli chodzi o zakrzywienia w strukturze to w atosie nie jest zle jest wrecz dobrze. Dobry pracownik obroni sie wykonana przez siebie praca a niedoswiadczeni tez maja szanse dlatego lojalnosc wobec firmy jest widoczna Pozdrawiam i proponuje renigast na ten kwach wrzucony na firme ;) PS. nie jestem wyzszej rangi manager a osoba zarzadzajacą ktora wyrosla od niskiego szczebla i nie ma koneksji :)

Atosowcembyłem
@korpojestem

No w końcu coś konstruktywnego a nie gorzkie żale. Pracowałem w Atosie 4 lata i cały czas uważam, że jest to kolejna dobra firma w moim CV. Dobra i dojrzała organizacyjnie. Większość moich znajomych po zmianie Atosa na inne korporacje tęskni za porządkiem. A że są absurdy? A gdzie ich nie ma. Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie czego oczekuję po pracy w danej firmie i jakie mam plany na przyszłość. No i najważniejsze z tych wszystkich komentarzy; moi drodzy bierzcie pod uwagę proszę zawsze kontekst. W Bydgoszczy kontekst wygląda tak, że Atos jest jedną z lepszych firm na rynku i pod względem warunków pracy i pod względem płacy co nie znaczy że można go porównywać z innymi miastami tak jak nie porównuje się Mercedesa z Fiatem. I tak jak napisał korpojestem, chcesz coś zmienić to rusz cztery litery najlepiej swoje własne. Chcesz lepiej zarabiać to przygotuj się do tego odpowiednio wcześniej swoją postawą i swoją wiedzą. W Atosie jak chciałem się czegoś nauczyć to po prostu się uczyłem nawet zarywając wolne dni nie czekając aż mi to ktoś sam zaproponuje. Chciałem szkolenia zewnętrzne to je robiłem niezależnie od tego czy był freeze czy nie, po prostu płaciłem sam a później mi zwracali kasę. Chciałem zmienić dział, to go zmieniłem sam jak i kilku moich znajomych i to bez problemów. Przed Atosem pracowałem w kilku dobrych jak na warunki bydgoskie firmach prywatnych i mogę tylko podsumować to tak, że praca w Atosie w porównaniu z nimi to były 4 lata płatnego urlopu. A co do podsumowania korpojestem: - podwyzka jest mozliwa jesli sie pracuje i o nia sie upomina -tutaj to rożne przypadki obserwowałem i mogę powiedzieć że i tak i nie :) - nie ma problemu zeby sie przeniesc do innego dzialu - absolutnie żadnego nie ma potwierdzam, czasem może tylko trochę trwa - proces bonusowy jest dlugi ale staly. zawsze premie sa w tym samym czasie i nie zdazylo sie zeby nie dostac premii (ktora przypominam jest uznaniowa) - ha ha ha dokładnie, kwota może się różnić ale premia rzecz święta:) - mozna przeniesc sie do innego projektu /accountu - co do zasady bez problemu ale zależy od przełożonego, zawsze są ludzie i świnie jak wszędzie - jesli chodzi o sama bydgoszcz to jest to bardzo dojrzala jednostka do ktorej wiele serwisow trafia z innych zakatkow swiata - absolutnie potwierdzam doświadczeniem swoim (teraz pracuję w innym znanym korpo poza Bydgoszczą) oraz swoich znajomych co najmniej kilkunastu. Stawki może mamy teraz 100-150% wyższe ale syf i bałagan większy jak w Atosie a wszyscy zawsze narzekaliśmy na ten chaos:) - w kazdej korporacji trzeba troszke pocharowac zeby cos osiagnac a nie co pol roku chodzic do przelozonego po podwyzke - harować jak harować ale w jakiś widoczny sposób się wykazać to na pewno choć tutaj to różnie z tym no bo wiesz jest jeszcze magiczna potrzeba biznesowa :)

Oracle DBA

W zeszłym roku byłem na rozmowie na stanowisko Oracle DBA (Database Administrator). Zadano mi szereg pytań technicznych, co jest zrozumiałe. Na większość znałem odpowiedź, ponieważ pracuję w branży ~15 lat, jako Oracle DBA. Po powrocie do domu, następnego dnia otrzymałem telefon z kadr, że i owszem mogą mnie zatrudnić ale ze względu na wynik testu mogą mi zaoferować kwotę połowę niższą niż tą, o której wspomniałem. Przepraszam ale parsknąłem śmiechem do słuchawki (nigdy wcześniej tak nie reagowałem). Dodam, że pracuje w Warszawie od wielu lat (w korporacjach i mam solidne doświadczenie) i oczekiwałem podobnej stawki (lub do negocjacji). Ale, żeby proponować połowę. Kwotę, która mi zaproponowano dostałem od razu po studiach informatycznych, 15 lat temu :). Wniosek nasunął mi się jeden, że firma ATOS szuka taniej siły roboczej. Szkoda, bo marketing mają nienaganny. Także doświadczeni specjaliści, chyba powinni sobie odpuścić jeżdżenie do Bydgoszczy. Ale oczywiście decyzja należy do was. Serdecznie Pozdrawiam

DBA
@Oracle DBA

I tu sie mylisz, jesli startowales jako DBA to zapewne do AHS gdzie managerem jest wywalony ze Scandii Ogon zwany zlotoustym. Uwierz mi ze kasa jest ale po kolesiowsku dla znajomkow z poczty ale nie dla kogos z zewnatrz. Z tego powodu od Ogona odeszlo sporo ludzi, klamstwa manipulacje szcucie ludzi przeciwko sobie...w normalnej firme tacy ludzie by sie nie utrzymali na stolku managerskim ale w Atosie mamy komune poczty polskiej przemieszanej z Lucentem. W takich warunkach wzajemnych powiazn i wplywow dla odoby spoza ukladu miejsca ani kasy nie ma. Ciekawy czy nowy szef ze sterii jeszcze sie na tym nie polapal ?

Net Developer

Najpierw rozmowa z HR a potem techniczna i językowa. Rozmowa była w czerwcu. Miałem dostać odpowiedź nawet jeśli nie będzie pozytywna i zero odzewu do tej pory.

Pierwsza rozmowa była ogólna na temat doświadczeń, kolejna była techniczna i po angielsku

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy .Doradca Klienta z językiem niderlandzkim.
Katowice
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
ex. pracownik

Atos likwiduje miejsce pracy senior inż. zachodzie (np. ex siemens) i zatrudnia w to miejsce Polaka po studiach na gcm 2 lub max. 3. Po czym sprzedaje go jako 'specjaliste' lub wysyla na certyfikaty(o ile nie ma freez'a). Janusz IT. Bez standardów, mysle ze kazdy moglby otworzyc taka firme i bazowac na dewaluacji złotówki. Dodatkowo te wszystkie hasła na ścianach w stylu: 'we deliver excelence', 'do it with passion' - generlanie niezły żart z perspektywy doświadczonego pracownika. Po prostu biedronka IT. Jak chcecie podwyżki - rzucajcie papierami. Ugodowe podejście nic nie zmieni, dostaniecie ochłapy. Co do premii (wpisane jest w umowie ze 50% zalezy od wyników firmy, 50% od Twoich) - w zeszłym roku premia została obcięta niezaleznie od tych wyników o 50%. Także robią co chcą, ludzie są na ost. miejscu... obecnie buduja sie biurowce w bdg. i przyjdzie konkurencja, ponieważ w statystykach jest tu sporo ludzi do przejęcia..

atos-zarobki.pl

Powstal nowy portal dla ludzi ktorzy pracuja w atosie, jesli pracujesz wejdz i dodaj swoje zarobki. Polecamy. wystarczy wejsc na atos-zarobki . pl

wąż

Z - dużo tutaj JADU od niektorych bije A - dużo tutaj JADU od niektorych bije R - dużo tutaj JADU od niektorych bije O - dużo tutaj JADU od niektorych bije B - dużo tutaj JADU od niektorych bije K - dużo tutaj JADU od niektorych bije I - dużo tutaj JADU od niektorych bije KRESKA - dużo tutaj JADU od niektorych bije I - dużo tutaj JADU od niektorych bije T - dużo tutaj JADU od niektorych bije KROPKA - dużo tutaj JADU od niektorych bije P - dużo tutaj JADU od niektorych bije L - dużo tutaj JADU od niektorych bije

line

Jaki może być przedział wiekowy w którym jest szansa i w którym warto aplikować na 1 st line?

Dexter
@line

Atos jest znany z tego ze zatrudnia juniorow i robi z nich seniorow. Wiec jesli ktos sie chwali ze jest seniorem znaczy ze nie jest. W atosie takich nie ma. Junior zostaje seniorem bo tyle chce zarabiac. Pozatym kolesiostwo i sciaganie znajomkow z poczty i alcatelu ktorzy zepsuli kulture korpiracyjna wprowadzajac wprost komunistyczny styl myslenia i kolesiostwo. Prawdziwy Atos zakonczyl sie na becie i odejsciu SieQ z pracy

Ech...
@Dexter

@Dexter 2017-02-20 20:28 sieQ, znaczy sie Mariuszu Biesiekierski, nie sciemniaj. Dexter to twój drugi pseudonim, któregy miałes w szkole. Po prostu nikt nie chciał z Toba pracować, bo jaka jest przyjemność w pracy z tłuściochem śmierdzącym potem i jeszcze przeklinającym i uzywającym słowa "curva" jako przecinka. Wszyscy odetchneli (dosłownie" jak poszedłes, bo przynajmniej w pokoju mozna było oddychać, bez konieczności nadmiernego wietrzenia. Poza tym byłes zwykłym windowsowo-exchange'owym rozwiązywaczem ticketów, nic więcej.

@line

Nie ma przedziału wiekowego. Pracują zarówno studenci (chociaż ostatnio nawet licealistów przyjmują) jak i ludzie mający spore doświadczenie życiowe (60+). Wszystko zależy od tego na ile znasz język i na ile dasz radę z multitaskingiem.

bydgoszcz

Jakie warunki w Project Support Office w bydgoszczy? Jakieś szkolenia, rozwój czy bieda i nie warto ?

zainteresowany

Jak wygląda sytuacja w Project Management w bdg ? Warto ? Są jakieś szkolenia zewnętrzne ? Jakie zarobki na PMO specialist ?

rekrut

Ktoś może podać informację ile można dostać jako network operator? Czy 4000zł netto łącznie z dodatkiem relokacyjnym jest możliwe? (Przeprowadzałbym się praktycznie z drugiego końća polski)

expracownik

Jako były pracownik atosa odradzam tą firmę pracowałem w innej znanej duzej firmie i bylo lepiej niz w atosie. Managment bez komentarza, dodatek relokacyjny sciema na kólkach, - zabierana po kilku latach, do tego zwrot lojalki zabrany z ostatnią pensją bezprawnie. Jednym słowem żal. Tego potrącenia im nie odpuszcze moj prawnik wysle im osobne pismo. Do tego zadaja zwrotu kwoty brutto co jest komedią, Zdecydowanie nie polecam odradzam wyjezdzam z pl obecnie. Po 3 latach 100 zł brutto podwyzki, seniorzy w atosie pracują za nizsze stawki niż regularzy u konkurencji. Jeśli macie jeszcze oferte z innej firmy rozwazcie to!!! (Atos Bydgoszcz)

:D
@expracownik

kolejny ktory jedzie za granice :D

Stanek
@expracownik

Wina pisu ;).

rekrut

Ile można dostać na stanowisku Network operator? Niedługo będę miał rozmowę w firmie, telefoniczny audyt techniczny podobno wypadł bardzo dobrze.

Insider

Ta a w Atosie wroble cwierkaja ze bedz zwalniac wiekszosc Seniorow w AHS bo koszty skoczyly a dla juniorow trzeba zrobic miejsca. Stary manewr sprzedac juniora klientowi jako seniora ktorego sie zwolni. Potwierdzcie chlopacy w AHS jak u was to wyglada? Ilu seniorow juz polecialo ?

bleh
@Insider

Wroble tez cwierkaja ze podwyzki podobno sa bardzo dobre :P Seniorzy o ile zostali w AHS to juz dawno uciekli albo czekaja na dokonczenie certyfikacji i beda uciekac w najblizszym czasie. Atos nie zwolni nikogo ze wzgledu na likwidacje stanowiska bo pobral granty z UE i Urzedu Miasta w Bydzi i to moze kosztowa ich duzo wiecej niz sie wydaje. Jedyne co moga zrobic to zmusic pracownika do samodzielnego zwolnienia co akurat jezeli chodzi o AHS ekipie na dobre wyjdzie bo bez zadnego problemu wieksza kase dostana.

Napisałbym jakiś komentarz, ale jest freeze, więc komentarza nie będzie.

no wie ktoś?

A czy ktoś wie czy Atos w Bydgoszczy zamierza rozszerzać swoją bazę lokalową????

marlena1212

ILE MOZE ZAROBI WORK PLANER ? czy ktos z Was wie jak kształtuja sie te zarobki w Atosie ? wiem ile zarabia sie w Sii, z gory dziekuje za info

eris
@marlena1212

Kolega pracuje w Atosie jako workplanner, to dostał na początek 5k, ale on ma mało doświadczenia zawodowego, więc obstawiam, że da się dostać bardziej przyzwoite wynagrodzenie.

skromny
@marlena1212

wejdzie na forum o zarobkach atos-zarobki kropka pl dam zobaczcie dodajcie swoje,dodajcie opinie itp sam pracuje w firmie i ogolnie polecam choc rozlam miedzy zarobkami jest dosc duzy

annoy

Pracowalem w roznych korpo. i widze ze czesc mechanizmow sie powiela. Mysle ze na rynku lokalnym warto miec w cv taka firme, zrobic szkolenia poznac ludzi, procesy etc. Tylko mysle ze to nie jest targetowa firma, podwyzki awanse itp. to jest typowe zagranie pt. kariera stoi otworem. Jest to zludne przeczucie tego ze cos mozna zrobic i gdzies dojsc. Firma jest przede wszystkim zainteresowana przyjmowaniem taniej sily roboczej. Jak rzucasz papierem - jest propozycja, inaczej walczysz latami o minimalne podwyzki, gdzie konkurencja oferuje znacznie wiecej. Z takim podejsciem, warto pewnie po studiach przyjsc na 2-3 lata i potraktowac to na zasadzie trampoliny do innych firm. Docelowo - watpie aby ktokolwiek kto nie jest ustawiony lokalnie (praca/rodzina) chcial tam duzej posiedziec. Tym bardziej ze Polska lokalizacja to konkurencja dla Rumunii i Indii. Mamy zrobic to samo taniej i szybciej.. a ceny za paliwo etc. europejskie...

cloud

Jakich pytań, przebiegu rozmowy można się spodziewać na stanowisku pmo specialist?Dodam,że pierwsza rozmowa tel na business spec.byla odmowa,a po rozmowie tel.na pmo spec.na drugi dzień mail,że pozytywnie i mam czekać na inf.w sprawie face to face.Doczekalam się i już sama nie wiem czego się spodziewać. ..Z góry dzięki za odp.

slabo

Pracuje juz ponad rok w tej firmie i niestety musze potwierdzić,że nie jest to praca na wiele lat. Zaczelam ta prace na stanowisku first line support analyst(najgorsze (usunięte przez administratora) jeszcze w trakcie studiów. Jak na taki uklad bylo o.Studia skończyłam, szybko przestalam odbierac telefony i zaczelam sie zajmowac bardziej administracyjnymi zadaniami. Obiecywano mi kursy, awanse, certyfikaty. Nic z tego nie zobaczyłam. Jedyne kursy to obowiązkowe e-learningi, których nawet nie ma kiedy zrobić. Jako że pracuje ponad rok, zaczęłam składać podania na wewnętrzne stanowiska(tak reklamowane w kazdej kuchni na plakatach). Złożyłam, poinformowałam managera i tak sobie czekam. Nawet nikt sie nie skontaktowal, mimo ze składałam na kilka roznych stanowisk, posiadajac wymagane kwalifikacje. Prawda jest taka, ze jesli ktos chce awansowac to musi chodzic na faje z wyzej postawionymi kolegami,bo inaczej nie ma szans. Chyba ze sie siedzi na pierwszej linii 3 lata to moze Ci dadza awans z łaski. Premie obciete,mimo ze ma sie wyniki jakich nie maja 3 inne osoby razem wziete. Zero docenienia pracownika.Nie polecam

anonymous mode: on
@slabo

Dokładnie tak jest i nie chce być inaczej. Koleżka, który parę postów powyżej wyskoczył z jakimiś szkoleniami i tekstami "co z ciebie za pracownik" pracuje w firmie pewnie 2-3 tygodnie i jeszcze jest głęboko przekonany, że te bajki co mu wciskali to prawda i będzie miał pełno przeróżnych certyfikatów. Już za moment się zorientuje, że certyfikaty i awanse to zobaczy jak świnia niebo chyba, że te wspomniane powyżej e-learningowe warte tyle co nic. Ewentualnie jak będzie chodził na faje i latał za managerkami i ich sługusami w postaci koordynatorków to może wtedy się okaże, że jest "najlepszy" i go awansują. Reasumując (tak jak ktoś wcześniej napisał): W Atosie muszą cię lubić....

bąk
@anonymous mode: on

pracuje w firmie juz ponad 3 lata , a szkolen nigdy za wiele.. jesli ktos sie uwaza za eksperta i uwaza ze nie potrzebujesz szkolen itp to powodzenia , ja mowie ze szkolenia sa i mozna z nich korzystac ,

Zostaw merytoryczną opinię o Atos IT Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Atos IT Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Atos IT Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atos IT Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 6 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Atos IT Services Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Atos IT Services Sp. z o.o. napisali 25 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Atos IT Services Sp. z o.o.