Opinie o Talent Select w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Talent Select. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Talent Select na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Talent Select w Katowice

Hej, zbieram po sieci informacji o stanowisku digital marketing specialist. Szukam dla siebie nowej pracy, a właśnie od lat działam w marketingu. Wpadłam gdzieś w necie na ich dawniejszą ofertę i dlatego głównie interesuje mnie, czy na tej posadzie firma oferuje umowę o prace, czy kontrakt b2b. Różnie to bywa jeśli chodzi o ten obszar marketingowy.

Julia Nowy wpis

Widziałam na stronie że szukają ludzi na stanowiska marketingowe. Czy ktoś może napisać jak z wypłacalnością agencji? Można liczyć na terminowe wynagrodzenie? Polecacie korzystać z usług tej agencji?

Talent Select Nowy wpis
@Julia

Dzień dobry Pani Julio :) dziękujemy za pytanie. Rozliczanie się z wynagrodzeń z pracownikami jest powinnością każdego pracodawcy, bez względu na to czy działa w branży HR czy nie. Natomiast w branży HR w szczególności zwraca się na to uwagę, tak przynajmniej wynika z naszych obserwacji. Staramy się postępować tak, aby mieć pewność, że jesteśmy w stanie rozliczyć się z każdego takiego zobowiązania w pierwszej kolejności. Rozumiem, że to Pani chciałaby świadczyć usługi marketingowe, czy tak? Odnosząc się do pytania o korzystanie z usług to podkreślę, że nie świadczymy usług osobom indywidualnym, lecz klientom biznesowym realizując ich zlecenia prowadzimy nasze działania w taki sposób, aby dostarczyć kandydatów możliwie zbliżonych do wypracowanego profilu Zleceniodawcy, zapewniając tym samym zwiększone prawdopodobieństwo odnalezienia się z sukcesem pracownika na określonym stanowisku. Zależy nam na długofalowej sytuacji "win-win" na linii pracownik-pracodawca. Najczęściej obsługujemy stałych, sprawdzonych partnerów, co do których jesteśmy przekonani o ich stabilności finansowej. Często sam fakt zlecenia firmie doradczej takiej usługi może dowodzić jej stabilności lub szybkim rozwoju, gdyż wtedy występuje potrzeba zagwarantowania środków na powstałe należności. W przypadku dalszych pytań dotyczących naszej działalności czy metod pracy zachęcam do kontaktu telefonicznego. Zawsze chętnie udzielimy dodatkowych informacji o naszej działalności, starając się tłumaczyć krok po kroku jak pracujemy :)

Senior Recruiter

Fajna firma ale nie dla doświadczonych osób... sporo studentów, projekty niezbyt ciekawe, a niektóre projekty nigdy nie powinny być sprzedane jakby sprzedawał je ktoś kto w ogóle nie zna realiów rynku. Mam ponad 10 lat w rekrutacji i to miejsce nie ma dla mnie nic do zaoferowania - a podejście do realizacji projektów dosyć oryginalne, Linkedin najtańsza opcja komercyjna i słaba baza CV.. a resztę to trzeba sobie wybiegać samemu. W kontracie współpracy chwalą się że oferują "email biznesowy".. serio? żeby rekrutować skutecznie trzeba naprawdę mieć dobre narzędzia i znać rynek, a tutaj mamy tak jakby łapankę z rynku osób, gdzie większość nie reprezentuje żadnego poziomu merytorycznego. Wystawiam opinię negatywną bo nie wytrzymałam w tym miejscu 4 miesięcy... po prostu się nie dało...

Urszula
@Senior Recruiter

Dzięki za taką merytoryczną opinię. Mogłabyś napisać coś więcej na temat tego oryginalnego podejścia do realizacji projektów? Co masz na myśli?

@Senior Recruiter

Super, że oceniasz firmę pozytywnie. A jakiego typu projekty uważasz za takie, które nie powinny być sprzedawane i dlaczego są Twoim zdaniem?

@Senior Recruiter

Miałam dokładnie takie same doświadczenia w pracy stamtąd. Trafienie do złego miejsca pracy może destrukcyjnie wpływać na człowieka. Co gorsza potem trafiając do takich miejsc człowiek się zastanawia, czy wszystko z nim ok, szuka gdzieś nawet winy w sobie, myśli czy mógł co zrobić lepiej... Tymczasem to chyba jednak wina konkretnego miejsca pracy, bo trafiając do porządnych firm które mają jakąś renomę na rynku nagle się okazuje, że jest doceniany za swoją robotę. Do tego w bardziej znanych firmach można zarabiać prawdziwe pieniądze a nie jakieś grosze na waciki. Nie wiem ile teraz w tej agencji płacą ale niegdysiejsza wypłata stamtąd to teraz ułamek mojej pensji. Z drugiej strony - doświadczeni pracownicy najczęściej celują w coś lepszego, więc może rzeczywiście nie ma się co dziwić że ktoś kto ma x lat doświadczenia w HR przychodzi do takiej firmy i nie jest usatysfakcjonowany. Dla kogoś kto nie miał styczności z rekrutacją taka firma na start wydaje się dobrą opcją na niedługi czas.

Natalia
@były pracownik

co to znaczy na niedługi czas? możesz to przybliżyć bardziej czasowo?

@Senior Recruiter

Czy to na pewno chodzi o firmę Talent Select Doradztwo Personalne? Według naszych informacji dotyczy innej firmy tj. TALEN P., która działa w modelu crowdsourcingowym, z którą Talent Select Doradztwo Personalne nie ma NIC wspólnego. Wskazują na to podane szczegóły jak „email biznesowy” czy „studentów”. Niestety ten profil jest błędnie wypozycjonowany przez GoWork pod tamtą marką.(której nazwy nie wymieniam ze względu na SEO) 100% pracowników naszej firmy, na chwilę obecną, są to osoby z wyższym wykształceniem na poziomie magistra, magistra inżyniera lub z tytułem doktora. NIE POPIERAMY ani tego modelu, ani sposobu zatrudniania rekruterów w modelu crowdsourcingowym. Zachęcamy do wystawienia opinii na właściwym profilu wspomnianej przez Panią firmy, który znajdzie Pani pod tym linkiem https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21543702, a tym samym zwracamy się z prośbą o usunięcie opinii z naszego profilu. Talent Select Doradztwo Personalne jest firmą która działa w obszarze np. Executive Search opierająca się o model kompetencyjny, który to model jest daleki od metod croudsourcingowych. Nasi klienci oczekują innego rodzaju usług oraz innego modelu działania. Dane które Pani podała wskazują, że taka osoba nie jest i NIGDY nie była pracownikiem firmy Talent Select Doradztwo Personalne. Zachęcamy do weryfikacji naszych pracowników na portalu Linkedin. Rozumiemy, że to nie Pani jest winna całej sytuacji. Problemy należy upatrywać w serwisie GoWork, który nie weryfikuje opinii i osób zamieszczających informacje.

zadziwiony komentarzem Nowy wpis
@Talent Select

co za różnica czy ktoś ma magistra? w tych czasach to nic nie znaczy

W mieście Śrem były ciekawe oferty pracy na Główny Specjalista Ds. HR. Co powiecie o zarobkach w firmie Talent Select?

Talent Select

Drogi Adminie, dziękuję za pytanie. Chcielibyśmy bardzo odpowiedzieć na pytanie dotyczące zarobków kształtujących się na tym stanowisku w naszej firmie, lecz niestety była to rekrutacja prowadzona na rzecz i w imieniu naszego klienta, W naszych strukturach takie stanowisko nie istnieje. Jest to typowe stanowisko dla wewnętrznego działu HR. Po informacje jak kształtują się zarobki na takim stanowisku odsyłamy do ogólnodostępnych raportów płacowych. W tej rekrutacji byliśmy odpowiedzialni za analizę potrzeb firmy i wypracowanie profilu stanowiska wspólnie z klientem. Następnie odpowiadaliśmy za proces selekcji, w tym weryfikacji kompetencji kandydatów oraz dostarczenie kandydatów zgodnych z oczekiwaniami wypracowanymi przez klienta. Cały proces trwał bardzo sprawnie i dość szybko zakończył się sukcesem, gdyż drugi przedstawiony przez nas kandydat spełnił oczekiwania klienta i został zatrudniony na tym stanowisku. W przypadku potrzeby poznania szczegółów tego case study zapraszamy do kontaktu telefonicznego :)

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.

Szukam pracy i interesuje mnie zatrudnienie na Księgowa. Talent Select szuka kogoś takiego. Możecie mi o nich coś więcej powiedzieć?

Talent Select

Drogi Adminie z GoWorka, jest nam niezmiernie miło, że o nas pomyślałeś myśląc o przebranżowieniu :) Na pewno jesteśmy ciekawi co Cię do tego motywuje? Zakładając że byłbyś na poziomie "samodzielnej księgowej/go" lub "głównej księgowej/go" to chętnie porozmawiamy, w szczególności jeżeli komunikujesz się w j. angielskim, natomiast w chwili obecnej nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko "księgowej" dla żadnego z naszych klientów. Aby uzyskać więcej informacji o prowadzonych przez nas projektach rekrutacji wystarczy wejść na naszą stronę internetową i skontaktować się z nami dzwoniąc na podany numer telefonu lub wysyłając maila z numerem kontaktowym.

Szukam pracy w mieście Tychy. Zainteresowała mnie oferta firmy Talent Select. Czy ktoś wie, jakie warunki zatrudnienia oferują? Czy można liczyć na zarobki rzędu 4300 ?

Talent Select

Dziękuję za pytanie. Niestety nie posiadamy biura w Tychach. Zarobki są zależne od poziomu wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Trudno odpowiedzieć na pytanie nie znając Pana/Pani doświadczenia, poziomu kompetencji, ani oczekiwań (nie wiadomo czy chodzi o kwoty netto czy brutto) A tak przy okazji, dlaczego Administrator zadaje pytanie jakby był faktyczną osobą szukającą pracy. Rozumiemy pobudzanie dyskusji przez GoWork, ale niech to ma wymiar naturalny, a nie sztuczny. Aby uzyskać wiarygodne informacji wystarczy zadzwonić, przedstawić się i porozmawiać. Numer telefonu jest podany na naszej stronie. Zawsze chętnie udzielamy informacji i pomagamy. A w przypadku osób które są zainteresowane rozwojem w HR, chętnie odpowiemy na co można liczyć przy danym poziomie kompetencji oraz co możemy wnieść do Twojego rozwoju :)

Magda

Pracowałam od czerwca 21 do maja 22, naprawdę jestem wdzięczna, że trafiłam w to miejsce na początku kariery rekrutera ze względu na masę doświadczeń i sytuacji jakie można zebrać. Zespół taki, że aż szkoda się było rozstawać, Krzysztof - super doświadczona osoba, która wiedziała wszystko o wszystkim i wspierała w procesach z całych sił i pomagała w najtrudniejszych zagadnieniach, no nie było dla niego rzeczy niemożliwych, Karolina - przekochana, pocieszyła w kryzysie i dopingowała do dalszego działania, wspierała w natłoku pracy i pomagała na polu bitwy rekrutacyjnej, Arek, mega wiedza merytoryczna, wszystkie zasady działania i wiedzę na temat rynku ma w małym palcu więc było z czego czerpać. Jeśli chodzi o projekty – sporo pracy, nie były to najłatwiejsze rekrutacje ale za to klienci, na których trafiałam byli bardzo w porządku, pomocni i chętnie dzielili się informacjami. Generalnie polecam pracę dla osoby w każdym wieku.

Headhunter

Firma ma zbyt dużo rekruterów a za mało projektów... Poszli w ilość a nie jakość. To taki niby crowdsourcing model... któremu bardzo ale to bardzo brakuje jakości. Bonusy nie powalają, za zrekrutowanie senior developera płacą 2000, za mid level 1500 a za juniora 1000zł i płatność jest dopiero po 2,5 miesiąca na konto rekrutera... średnio doświadczeni rekruterzy zamykają po 5-6 projektów na rok... można dużo lepiej zarobić w innych agencjach lub firmach RPO. Zdecydowanie odradzam, pracowałam tam przez rok i po tym czasie uważam że straciłam niepotrzebnie tylko czas.

@Headhunter

Czy to na pewno chodzi o firmę Talent Select Doradztwo Personalne? Ponieważ z Pani opisu wynika, że chodzi o markę z obszaru croudsourcing TALENT (usunięte przez administratora) której właścicielem jest Everptve. Wskazują na to podane dane: informacje finansowe, ilość zamykanych rekrutacji oraz „croudsourcing model”. My również NIE POPIERAMY ani tego modelu, ani sposobu zatrudniania rekruterów w modelu crowdsourcingowym. Talent Select jest firmą, która działa w obszarze np. Executive Search, opierając swoje działania o model kompetencyjny. Model ten jest daleki od metod croudsourcingowych. Nasi klienci oczekują innego rodzaju usług oraz innego modelu działania. Zachęcamy do wystawienia opinii na właściwym profilu wspomnianej przez Panią firmy, który znajdzie Pani pod tym linkiem https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21543702, a tym samym zwracamy się z prośbą o usunięcie opinii z naszego profilu. Niestety GoWork nie zadbał o weryfikowanie opinii, ani prawidłowe wypozycjonowanie, stąd wpisując inną markę w Google z nazwą TALENT ten profil z opiniami wyświetla się jako jeden z pierwszych.

@Headhunter

A czemu dopiero po 2,5 miesiąca? Nie powinno być w tym samym?

muffin

w ostateczności można na własne ryzyko spróbować i tutaj. Ale na rynku jest ogrom większych/mniejszych agencji, więc może warto powalczyć o coś lepszego? :)

M.

Ja tam pracowałam przez bardzo krótki czas i nie poleciłabym na pewno pracy tej agencji komuś, kto ma doświadczenie. Po pierwsze słabe (moim zdaniem, ale bazując też na średniej zarobków w branży) warunki finansowe, po drugie - kierownictwo jest specyficzne i o ile osoba bez doświadczenia może na tym skorzystać tak osobę z doświadczeniem i kilkoma kierunkami studiów branżowych jego postawa raczej będzie irytować. Ja osobiście zostałam zwolniona i nie dotrwałam nawet do końca okresu próbnego, ponieważ właściciel stwierdził, że on prowadzi tą firmę w ten sposób, żeby dostarczała jak najlepsze jakościowo usługi, a ja jestem osobą, która nastawiona jest na ilość i szybkość (tak to zrozumiałam). Ponadto właściciel powiedział mi, że póki co nie mam na tyle rozwiniętej inteligencji emocjonalnej, żeby u niego pracować (wtf) i że mógłby ze mną współpracować za kilka lat - co było dla mnie śmieszne ponieważ zostało mi zasugerowane, że moim celem mogłaby być praca w tej firmie; że miałabym kilka lat czekać, pytanie po co i na co? Skoro z kilkuletnim doświadczeniem sprawny headhunter może iść do top firm i zarabiać kilkakrotnie więcej. Dziwnym trafem z sukcesem prowadziłam własne projekty jako freelancer, w obecnej pracy firma jest ze mnie zadowolona, w poprzednich też nie narzekali. Moim zdaniem wynika to z jakiegoś błędu poznawczego, błędnego postrzegania branży czy też może specyfiki tej pracy. Moim zdaniem udana rekrutacja jest związana ze skracaniem dystansu, bo wtedy najwięcej można się dowiedzieć o kandydacie, kiedy człowiek komuś zaufa, otworzy się. Nigdy przez zadawanie (usunięte przez administratora) nieprzemyślanych, niby-podchwytliwych acz do niczego nie prowadzących podręcznikowych pytań. Reasumując: jeśli nie masz doświadczenia to polecam jeśli masz - nie polecam

@M.

Dziękuję Marto za opinię. Potwierdzam, Pani Marta trafiła do nas z 1,5 rocznym doświadczeniem w więcej niż jednej firmie oraz pracowała jako młodszy specjalista ds. rekrutacji. Jako pierwszy obecny/były pracownik wyraziła swoją opinię. Tak jak mówi Pani M. faktem jest, że: - mamy duże doświadczenie we wdrażaniu pracowników od podstaw, dajemy dużo podstaw rekrutacyjnych i HRowych - wynagrodzenia na stanowisku młodszego specjalisty odbiega od wynagrodzenia specjalisty / starszego specjalisty, gdyż taki pracownik wymaga ciągłego nadzoru / pomocy, korygowania kierunków działań oraz rozwija dopiero swoją specjalizację rekrutacyjną. W całym okresie pracy do wynagrodzenia doliczana jest wypracowana prowizja / premia za pomoc klientom / kandydatom - działamy na styku, ale w innym obszarze branży rekrutacyjnej niż wcześniejsze doświadczenia Pani M. Podzielamy opinię, że udana rekrutacja jest związana ze skracaniem dystansu, przy czym jest ono dopiero pierwszym krokiem do budowania relacji, a w konsekwencji zaufania, aby wspólnie z kandydatem móc dopasować kierunek rozwoju oraz motywacji osoby, z możliwościami jakie daje ten konkretny pracodawca. Naszym celem jest przede wszystkim nie szkodzić, zarówno kandydatowi jak i Zleceniodawcy, stąd zwracamy uwagę na ile zadania, stanowisko czy organizacja są zgodne z daną osobą, aby zminimalizować ryzyko, że kandydat „nie odnajduje się” na danym stanowisku. Wywiad behawioralny ma za zadanie znalezienie POZYTYWNYCH potwierdzeń deklarowanych kompetencji i nie ma nic wspólnego z podchwytliwymi pytaniami. Do opinii „błędnego postrzegania” czy „zostało mi zasugerowane, że moim celem” nie mogę się odnieść, gdyż Pani M. podobnie jak każdy z nas, ma prawo do wyrażania własnej opinii :) Pani Marta na zakończenie współpracy otrzymała informację zwrotną jakie typy firm mogą być zgodne ze sposobem jej pracy, aby móc być wartościowym pracownikiem.

M.
@Talent Select

Nie ma sprawy. Jako że otrzymałam feedback pod koniec, również postanowiłam podzielić się spostrzeżeniami - zarówno dobrymi, jak i gorszymi ;) Nie zgodzę się tylko co do jednego - moje wcześniejsze doświadczenia, pomijając krótkie półroczne doświadczenie w agencji pracy tymczasowej, były tożsame z działalnością Talent Select - z tym, że zanim trafiłam do TS, w poprzedniej "mojej" agencji było mniej rekrutacji IT no i firma skupiała się na nieco wyższych stanowiskach niż TS. Co do samej rekrutacji, i sposobie jej prowadzenia - można by gadać godzinami... Zostańmy przy tym, że każdy ma swoje metody. Najlepszym feedbackiem dla każdego z nas jest długość czasu pracy zrekrutowanych pracowników, informacja zwrotna od firmy na temat tego, czy są zadowoleni z zatrudnionego kandydata oraz zadowolenie samych zrekrutowanych pracowników. Pewne jest tylko to, że nie ma metod niezawodnych.

malgos
@M.

na jakie zarobki może w tej organizacji liczyć rekruter?

@malgos

to nie jest żadna organizacja xD

Yola
@M.

Czyli firma HRowa nie potrafiła sama dla siebie wybrać odpowiedniego pracownika a chce decydować o ich wyborze dla kogos? Aha.... ...ma to sens

żabson
@M.

nie ma to jak ocenianie czyjejś inteligncji emocjonalnej po okresie próbnym, bałbym się chyba być tam rekrutowany

Maja
@M.

Egh, na dzisiejszym rynku praca w agencji wiąże się raczej z szybkością działania. Agencje są od wyciągania spod ziemi najlepiej dopasowanych do stanowiska kandydatów i od wstępnego screeningu, jeśli ktoś chce się bawić w kilkuetapowe rekrutacje i asessmenty to lepiej niech wybierze wewnętrzny działa haer :)

Monor

(usunięte przez administratora)Lepiej dać sobie spokój i aplikować bezpośrednio do pracodawców, zazwyczaj te agenturki szczególnie małe mają oferty od firm które mają problemy ze znalezieniem pracowników i to nie jest przypadek. W opisie wszystko polukrowane, a jak się okazuje co to za firma to dla której rekrutują to człowiek ma ochotę wziąć i uciec. Poza tym dodatkowy etap w agencji to zwyczajna strata czasu.

Canndidat

Najbardziej niepoważna firma z jaką przyszło mi mieć do czynienia.

Amelia

Co macie na myśli pisząc ze jest specyficzne kierownictwo?

Malvina

Na jakie zarobki może liczyć spec. ds. rekrutacji/researcher? Widziałam ogłoszenie, aktualnie szukam pracy i zastanawiam się czy warto czy jednej strata czasu.

Hermiona
@Malvina

A ja jestem ciekawa czy ich klienci to większe korpo czy jakieś drobne firemki januszowe? I zarobków też jestem ciekawa bo po zwolnieniu z dużej agencji szukam czegoś dla siebie

Miejscowy

Czy teczowe logo firmy ma coś wspólnego z ruchem LGB?

Momiq

Jako kandydatka miałam już styczność z haysem i arche i ta agencja w porównaniu do nich wypada bardzo blado

Agnieszka

Czy w firmie pracują konsultanci z co najmniej 2 letnim doświadczeniem oraz wykształceniem psychologicznym specjalizujący się w rekrutacjach IT dla start upów? Proszę o opinie i rekomendacje dotychczasowych Klientów.

Flel
@Agnieszka

Bardzo w to wątpię

bellboy

Mała agencja rekrutacyjna. Sposób przeprowadzania rozmów to przerost treści nad formą. Zero konkretów, czcza gadanina. Brak informacji zwrotnej po spotkaniu - co świadczy o braku profesjonalizmu. Nie polecam.

candida
@bellboy

chyba wynika to z braku doświadczenia rekruterów? mam takie przeczucie, łatwo sprawdzić ile doświadczenia mają osoby które tam pracują jako rekruter. raczej początkujący na rynku pracy

Nico

Brak profesjonalizmu, zero informacji zwrotnej. Współczuję ich zleceniodawcom, bo nie chciałbym by moich potencjalnych pracowników tak rekrutowano.

@Nico

zreszta widzę nie tylko ja mamtakie odczucia

Kostek

@Opiniotwórca Możesz uzasadnić swoją opinię? Mam zupełnie odmienne zdanie.

@Kostek

Od miesiąca czekam na obiecany kontakt

@Kostek

właściciele i pracownicy zawsze mają odmienne zdanie trudno żeby bylo inaczej skoro chca za wszelka cene utrzymac firmę. ja opisałem moje odczucia ale komentarze są usuwane

Zostaw merytoryczną opinię o Talent Select - Katowice

• Jak się pracuje w Talent Select?

Zobacz opinie na temat firmy Talent Select tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Talent Select?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Talent Select?

Kandydaci do pracy w Talent Select napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.