Opinie o TRW Polska Sp. z o.o. w Częstochowa Rolnicza 33

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy TRW Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TRW Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TRW Polska Sp. z o.o. w Częstochowa Rolnicza 33

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w TRW Polska Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Były pracownik Nowy wpis

W komentarzach praktycznie żadnych konkretów, więc ja dam parę dla osób zastanawiających się nad podjęciem pracy: - na rolniczej nowy pracownik zarabia 20,5zł BRUTTO co daje 15,9 zł NETTO (plus 150zł dodatku na koniec miesiąca w przypadku braku spóźnień i nieopuszczenia ani jednego dnia pracy), co w najlepszym wypadku nie da nawet wypłaty rzędu 3000zł na rękę - umowa jest na 3/4 etatu ale pracuje się zawsze cały etat. - zakład traktuje sobotę jako dzień pracujący, może więc kazać przychodzić ci regularnie w każdą sobotę i jest to obowiązkowe oraz dostaje się za to tyle samo pieniędzy co w inne dni. W zamian da ci wolny jakiś dzień w tygodniu np poniedziałek. Sam już w pierwszym tygodniu pracy dostałem grafik z którego wynikało, że mam przyjść 3 soboty z rzędu a w zamian mieć wolne poniedziałki. Ja akurat ich wyśmiałem i się nie pojawiłem bo nie zależało mi na tym jak to odbiorą i czy mnie zwolnią czy nie, ale wszyscy inni z linii przyszli bez gadania. - żaden z nowych pracowników nie będzie obecnie miał możliwości pracy na nocki (które są płatne 50% więcej). W biurze kitują, że część zakładu robi nocki a inna nie, oraz że możesz je raz mieć lub przez jakiś czas nie mieć. Na miejscu okazuje się, że nocki robi część starych pracowników a nowi robią w kółko pierwszą i drugą zmianę. - umowy są dawane na miesiąc czasem dwa czy trzy; rozmawiałem z pracownikami którzy przez kilka lat jechali na umowach 30-to dniowych. - pracuje się na godziny, ale są normy. To oznacza, że z jednej strony musisz całkiem szybko pracować (inni będą narzekać jak nie będziesz wyrabiać tempa) żeby wyrobić się z normami, a z drugiej nie ma możliwości wyrobienia normy na daną godzinę przed jej końcem i uzyskanie w ten sposób dodatkowej przerwy. Na maszynach na których pracuję się szybciej, lepiej zwalniać tempo i dostosować je do tych gdzie pracuje się wolniej, w innym razie będziesz co jakiś czas stać bezczynnie przez parę minut, co większości pracowników się nie podoba i zazdroszczą, że też nie mogą sobie postać. Do tego może zauważyć cię lider i zaraz doczepi się że ci bardzo nudno i może wymyślać jakieś dodatkowe zajęcia bo przecież to karygodne żeby być bez ciągłej pracy. -praca jest średnio ciężka fizycznie, ale bardzo uciążliwa z powodu kilku czynników: jest NIEZWYKLE monotonna, w kółko te same parę ruchów ręką co nie jest dobre zarówno dla psychiki jak i dla samych rąk; non stop się stoi przez co lepiej się przygotować na bóle pleców i nóg, możliwe problemy z krążeniem; jest głośno i do innych musisz mówić z bliska podnosząc głos; powietrze jest suche i co najgorsze (przynajmniej w lato) jest bardzo duszno i gorąco. Być może to tylko moje odczucie, ale robota jest tak mało ambitna, że z każdą minutą czułem jak giną moje szare komórki a jakakolwiek godność inteligentnej istoty zanika :) - dla nowych atmosfera jest raczej średnia; wiadomo niektórzy są w porządku a inni nie, ale z reguły patrzą się krzywo. Na liniach często poganiają, albo narzekają, że robisz coś źle gdy to bardziej wina samej maszyny. Ogólnie to można odczuć, że ludzie niezbyt samych siebie szanują; może trochę przesadzam ale czasami to takie stado (usunięte przez administratora) którzy sami siebie ponaglają batem; chyba z przyzwyczajenia. Słyszałem takie powiedzenie że dobry (usunięte przez administratora) to taki który pracuje ciężko nawet jak pan nie patrzy; przypomniałem to sobie gdy zobaczyłem jak to sami pracownicy a nie liderzy czy kierownicy itp poganiali innych do wykonywania jakiś tam norm, czy ochrzaniali jak ktoś często odchodził od linii np do wc czy napić się wody; a przez myśl im nie przejdzie że np jak ktoś ma przestój to mógłby na szybko wyjść na papierosa itd Z czymś podobnym spotkałem się w Holandii, gdzie dziewczyny w podobnym zakładzie poświęcały część przerwy na sprzątanie na linii co było niedorzeczne. No cóż, jedni szukają okazji żeby się nie narobić (co w tego typu zakładach o dosyć ciężkiej pracy i bardzo niskiej płacy jest normalne) a inni jeszcze sami sobie dokładają. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam pracy w tym zakładzie; szczerze powiedziawszy to ciężko o gorszą w Częstochowie. Podobne pieniądze można zarobić w dużo łatwiejszy sposób, a inne miejsca pracy o podobnie ciężkich warunkach są zdecydowanie lepiej płatne.

Tora Nowy wpis

Legionów 63 wiedzą jak zniszczyć komuś życie, najgorsze co może spotkać człowieka w życiu, (usunięte przez administratora) na każdym kroku, pensja śmieszna, atmosfera gbury, chamy, prostaki, odradzam z całego serca

Aneta Nowy wpis

Zf legionów 63 w Częstochowie mają bardzo fajny system okradania nowych najpierw kopiują klucze do mieszkania po 3 miesiącach pozbywają się ciebie , pół roku później masz okradzione mieszkanie nie do udowodnienia ze to ktoś z trw zf genialny sposób nikt nigdy się nie kapnie ze to trw zf

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie TRW Polska Sp. z o.o., to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Bool

rw zf w Częstochowie na ulicy legionów 63 ( pasy bezpieczeństwa ) daj sobie spokój z zf trw mają bardzo fajny system okradania nowych ( bhp ma klucze )najpierw kopiują klucze do mieszkania po 3 miesiącach pozbywają się ciebie , pół roku pzniej masz okradzione mieszkanie nie do udowodnienia ze to ktos z trw zf geninialny sposob nikt nigdy sie nie kapnie ze to trw zf

Magda

Cześć, mam pytanie do osób pracujących w CUW. Jak się Wam pracuje? Jak atmosfera, zarobki, ilość pracy, pomoc przełożonych, szanse na awans, dodatkowe benefity itd? Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji na ofertę ale nie odnajduję żadnych informacji o tym miejscu. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Weronika
@Magda

Zadałaś dobre pytania, też jestem ciekawa szczegółów pracy w TRW Polska. Tylko nie napisałaś, jakie stanowisko Cię interesuje. Na którym dziale chciałabyś pracować?

Ex
@Magda

Mobbing, zastraszanie, niekompetentny management i pensje podobne do tych z prorukcji. Wegetacja. Zdecydowanie odradzam, chyba, ze ktos pragnie przejsc zalamanie nerwowe

rolnik
@Ex

Ahh brzmi znajomo, nie tylko dla finansów :)

Czy można liczyć w TRW Polska Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Tak mamy dostęp do prywatnej opieki, opcja płatna od ok. 30 do 55zł miesięcznie w zależności od wariantu.

Marik

Tu w tej firmie można cały czas chodzić na L4 i mówią że na umowie na stałe są nie do ruszenia. To takie trochę słabe dla nie chodzących na L4

Pipi
@Marik

Jeśli ludzie chorują to chyba jest dość normalne że przebywają na l4 choć znam takie osoby które mimo choroby poświęcają zdrowie dla zakładu pracy co jest absurdalna głupota dla mnie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w TRW Polska Sp. z o.o.?

Yoolo

Atmosfera zależy od Lini, są zgrane zespoły gdzie można się pośmiać i praca jakoś leci, na innych buraki i trzeba się męczyć. To też zależy od lidera, np. Mamy taką liderkę w zakładzie co dała (usunięte przez administratora) kierownikowi i robi co chce... Wszystko jej wolno, nikt jej nie lubi, za miesiąc się chajta i biedaki z jej Lini musza wysupłać z kieszeni więcej hajsu bo prawie nikt na zakładzie nie chce dołożyć się do prezentu. Większość puka się w czoło i mówi po... Ło Cię. Taka jest lubiana. Zf Czechowice

Czy jeżeli mam lekki stopień niepełnosprawności fizycznej to mam tu szanse mimo to ?

Czy pracownicy TRW Polska Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

bob

Tak integrujemy się codziennie w ramach darmowej siłowni na liniach:) Pozdrowionka :)

Pan uśmiechnięty

Witam.Pracuję na produkcji,a własciwie to juz pracowałem w ZF TRW na ul.Rolniczej od 23.01.2017r. aż do teraz.Na wielu liniach/stanowiskach u różnych liderów.Zaczynałem w Interkadrze potem przeszedłem juz pod zakład.Jestem młodym człowiekiem,myślałem że dzięki solidnej pracy,przychodzeniu na wszelkie dwunastki,soboty,inwentaryzację zakład mnie doceni i że z czasem dorobię sie umowy na czas nieokreślony co pozwoliłoby mi na zakup własnego mieszkania i pójscia juz na swoje.Zakład,po przejsciu z Interkadry pod firmę dawał mi umowy po dwa(!) miesiące(to juz w Interkadrze miałem po 3!) a teraz gdy umowa mi się skonczyła pod koniec kwietnia,gdy wszedzie panuje koronawirus i kazdy sie trzyma swojej pracy bo wiadomo,że nigdzie sie nie znajdzie zatrudnienia to ZF"tak prostu" zostawił mnie na lodzie,(usunięte przez administratora)W ciągu tych moich 3,5 lat pracy nie wziałem ANI JEDNEGO L4 choc nieraz bylem ciezko chory i powinienem.Do tego wspomniane już wyzej liczne nadgodziny.Nigdy,przenigdy nawet sie nie spojrzalem krzywo na swojego lidera(usunięte przez administratora).Moja grupa z którą zaczynałem w Interkadrze nie była juz taka potulna i zakład ich wszystkich eliminowal jednego po drugim,choc swoją prace wykonywali dobrze.Probowałem zawsze w trudnych chwilach oprzec sie na pracownikach ze swojej zmiany,myślałem sobie"robota ciezka ale chociaz sobie kumpli znajde,w kupie inaczej"(usunięte przez administratora)Zaprzyjaznilem sie z jedna dużo starsza ode mnie Pania z ktora zaczynalem w jednej grupie w Interkadrze,wracalismy razem z zakladu bo szlismy w tym samym kierunku.Ale oczywiscie tym hienom(bo inaczej ludzi z ZF nazwac nie mozna) nie moglo przejsc przez gardło,że ktoś tu kogoś szczerze lubi wiec zaczeli oczywiscie (usunięte przez administratora),że jestem"prywatny osobisty ochroniarz","kochanek",Pani nie mogła tego juz dłuzej znieść(wcale sie kobiecie nie dziwie),wiec przestala sie ze mna zadawac i tym sposobem stracilem jedna z nielicznych przyjaznych dusz w tym piekle-ZF.Opisana przeze mnie sytuacja jest jedna z wielu,a opisuje to żeby kazdy zrozumial,że tutaj to nawet jak sie z kims zakumplujesz to te hieny i tak cie zniszcza,takze atmosfera miedzy ludzmi na Rolniczej do (usunięte przez administratora) i 100m mułu.....Na dzien dzisiejszy Zf urzadzil mnie tak,że gdyby mi brukarz po znajomosci z wielka łaska nie załatwił pracy(usunięte przez administratora) to bym nie miał pieniedzy na chleb i opłacenie wynajmu.Zadnego ostrzezenia,czy wypowiedzenia wczesniej zebym mogł sie w pore zabezieczyc choc przypominam bylem juz na etacie.Po prostu tak sie TRW odwdziecza solidnym pracownikom-1najpierw cie zniszcza nieludzkimi normami(takich wysokich jeszcze nigdzie nie miałem),chamstwem od ludzi(ale co sie dziwic jak liderzy sami daja przyklad),a na koniec (usunięte przez administratora) na bruk.Ci wszyscy ludzie,których teraz zaklad wywala(a przepraszam,jak to mówi liderostwo:nieprzedluza umow) to w ogóle nie powinni juz wracac do tego (usunięte przez administratora),niewazne czy bedzie koronawirus czy nie.Dyrekcja jeszcze w marcu potrafiła Polaków co dobrze pracowali wyrzucic zeby na ich miejsce przyjac bander(usunięte przez administratora).Dyrekcja sie szczyci zarobkami ale czy 2400zł przy trójzmianowej pracy z tak zawyzonymi normami to jest faktycznie az taki powod do dumy?Nie sadze...Zwiazek"Solidarność" też nie lepszy,tak sie chwalili jeszcze 2 tyg temu,że w TRW nie bedzie zwolnien przez koronawirusa(Jeszcze jest nagłowek jak wpiszecie w necie),a wyszło im jak zwykle...(usunięte przez administratora)..

czy firma zapewnia swoim pracownikom szkolenia ?

Aspie

Witam,mam pytanie czy wg Was osoba z Zespołem Aspergera(oczywiście nie mam zamiaru o tym fakcie nikogo informować) w stopniu lekkim poradzi sobie na Rolniczej na produkcji?(chodzi mi o przewidywany czas nauki na nowych stanowiskach na lini)Czy jednak po 2h już trzeba zapieprzać jak pracownik z 15-letnim stażem.....?

anulka
@Aspie

po 2 tygodniach muszisz robic mega duzo na godzin.ę

Marcel

Jaka macie atmosferę w pracy? Czy jakiś socjal również macie?

Ciekawy

Witam, widzę że poszukują osób do sprzątania na terenie TRW czy warto tam aplikować ? i czy jest możliwość zdobycia uprawnień u was na wózki widłowe ?

Magic

Praca w Centrum Obsługi Finansowej (ESSC), generalnie na plus, są szkolenia, możliwość rozwoju, nie jest jakoś bardzo monotonnie, wykorzystuje się języki obce. Zdarzają się nadgodziny - zwłaszcza w czasie zamknięcia miesiąca czy roku, ale to też nie jest dla każdego minus, bo są rozliczane w miarę uczciwie i można odebrać lub jak się nazbiera dużo, to idą do wypłaty. Z innych ciekawostek - zdarzył się patologiczny przełożony, który niemal (lub bez niemal) mobbingował pracowników, ale po jakimś czasie został odsunięty od pracy z ludźmi, więc nie jest tak źle, widać przynajmniej, że to nie jest coś popieranego przez dyrekcję.

Sławomir
@Magic

Fajnie, że firma oferuje szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Dobrze wyszkolony pracownik to zysk dla firmy. Czy prócz wynagrodzenia pracodawca oferuje premie lub pakiet socjalny? To zawsze miły dodatek do pensji. Jaka jest obecna atmosfera w firmie i relacje z przełożonym? Poleciłbyś tego pracodawcę innym osobom szukającym pracy?

Sławomir

@Stałybywalec, mobbing to poważny zarzut, czy faktycznie tak jest? Mobbing, oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

nad wejściem brakuje tylko "(usunięte przez administratora)"

Martyna

TRW Polska Sp. z o.o to firma o ugruntowanej pozycji na rynku. Plusy pracy w TRW : Wypłata zawsze na czas. Można pracować w sobotę lub wziąć nadgodziny. Pensja powyżej 2 tysięcy na rękę. Stołówka, możliwość zjedzenia obiadu, kawa, herbata, napoje. Praca monotonna ale nie ciężka. Dwie przerwy 10 i 20 minut. Są wydzielone miejsca dla palących. Warunki pracy - dobre. Ewentualne zagrożenia wyeliminowane dzięki stale wdrażanym zaleceniom BHP. Obowiązuje wygodny do noszenia strój roboczy i obuwie. Darmowe dojazdy do pracy. Porządne szkolenie wdrażające do pracy Minusy - patrząc na organizację pracy na różnych odcinkach biznesów w TRW można zauważyć nierówne obciążenie pracą pracowników. Są odcinki na których pracownicy pracują płynnie przez całe 8 godzin ale są takie na których z powodu braku pracy ( brak komponentów itp) pracownicy nie są właściwie zagospodarowani przez kilka godzin dziennie (X) i pozostają niejako poza nadzorem. Są także biznesy na których stali pracownicy mają czas posiedzieć i porozmawiać w czasie pracy oraz takie gdzie nie mają możliwości opuszczenia stanowiska nawet w czasie przerwy, jeśli chcą wyrobić normę. Nie ma równego traktowania pracowników stałych i tymczasowych w kwestii urlopów ( na niekorzyść pracowników tymczasowych). Można zaobserwować zjawiska patologiczne wśród współpracowników: niezdrową rywalizację, zachowania o znamionach mobbingu i buillingu, naruszanie dóbr osobistych poprzez złośliwe plotki i oszczerstwa, donosicielstwo, lizusostwo oraz tolerowanie tego stanu rzeczy przez liderów a nawet utrwalanie postaw negatywnych przez brak właściwej reakcji. To stwarza atmosferę nie sprzyjającą powstaniu zdrowej rywalizacji wśród zatrudnionych. Tylko jeden lider zareagował właściwie na krzywdzące donosy i pomówienia dotyczące jednej z pracownic - zwołując zebranie pracowników i zajmując na nim prawidłowe stanowisko. Dla kogo ważna jest sama praca i wynagrodzenie - polecam TRW Dla kogo ważna jest również atmosfera w pracy - polecam inne miejsce zatrudnienia.

Zostaw merytoryczną opinię o TRW Polska Sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w TRW Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TRW Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

TRW Polska Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 5 ocen.

TRW Polska Sp. z o.o.