Opinie o Franklin Templeton Investments w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Franklin Templeton Investments. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Franklin Templeton Investments o rekrutacji.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Franklin Templeton Investments w Poznań

FIS

Już damage control i usuwanie opinii? Dlaczego nie można zostawić uczciwej opinii mówiącej o tym że firma nie dała w tym roku podwyżek inflacyjnych WCALE?

Kwiatuszek
@Benek

Podwyżki inflacyjne były chyba tylko w niektórych działach FT, bo nie w moim.

Mercedes

@Pracodawca Franklin Templeton to najlepszy pracodawca dla jakiego pracowalem w zyciu. Co roku sa przyzwoite podwyzki i bonusy, atmosfera w pracy jest rewelacyjna, szefostwo zawsze wyciaga pomocna dlon. Czytajac ponizsze opinie, naprawde nie rozumiem frustracji i negatywnego nastawienia - do pracy przeciez przychodzi sie pracowac - czy jak to jest? Ja osobiscie nigdy nie spotkalem sie z praktykami opisywanymi przez innych.

Podwyżki zależą od działu i lidera, co roku do listopada ustalana jest wysokość podwyżki. Lider z danej puli decyduje o wysokości podwyżki i rocznego bonusu dla każdego indywidualnie. No i bonus faktycznie przysługuje tylko osobom zatrudnionym na czas nieokreślony do połowy roku, chociaż czasami lider na zachętę przyzna mimo to bonus. U mnie podwyżka wyniosła nieco 11-12%. Ogólnie z firmy jestem zadowolony, ale wiadomo, wszystko zależy od tego do jakiego działu się trafi.

Krycha

Czy firma oferuje kursy językowe?

Jeśli to faktycznie prawda, że kurs językowy może nie mieścić się w budżecie to ile w zasadzie sam ten budżet może wynosić? każdy ma zawsze przydzieloną identyczna kwotę?

Madzia Nowy wpis

Widziałam, że Senior Data Operations Analyst jest obecnie potrzebny. niestety nie ma podanych przedziałów płacowych a byłyby mi bardzo pomocne. Jak wycenia się teraz te 5 lat doświadczenia z opisu?

Zawiedziona Nowy wpis

Odradzam pracę w tej firmie, jeśli zależy Ci na work-life balance (zadaniowy tryb pracy masz tylko na umowie), sprawiedliwym traktowaniu i wynagradzaniu, chęci rozwoju, obiektywnym feedbacku, wyznaczaniu ścieżki kariety, wysokiej pensji i bonusach, i czuciu, że masz realny wływ na firmę/dział. W FT tego nie znajdziesz. Za to możesz spodziewać się zwiększenia liczby obowiązków bez awansu i podwyżki. Firma potrafi zwolnić wieloletnich pracowników z dnia na dzień, a ciągłe zmiany i reorganizacje sprawiają, że ludzie nie czują się stabilnie i bezpiecznie na swoich stanowiskach. Ograniczenia (np. delegacji) dotyczą tylko ludzi z niższych szczebli - tuzy robią co i kiedy im się ,podoba. HRy miłe, ale to tyle. Nie mają wpływu na istotne kwestie, jak np. (usunięte przez administratora) czy ageism w pracy. Szkoda nerwów...

Krycha

Czy firma oferuje kursy językowe?

Kira
@Krycha

Tak, firma ma umowę ze szkołą językową, znam kilka osób z pokrewnych działów które uczą się hiszpańskiego i włoskiego (chyba 1,5h tygodniowo). Lekcje z nativami.

Wiechu
@Kira

O to ciekawe, benefit ten jest uznaniowy, więc zależy czy Twój przełożony zgodzi się na finansowanie

Julia
@Wiechu

A same relacje z przełożonym od czego zależą? Wszyscy raczej są po prostu w porządku? jaka jest kultura pracy i czy tylko jedna osoba jest nad Toba gdy potrzebujesz gdzieś na przykład zgłosić jakiś problem?

Mariola
@Kira

@kira czy to prawda, że benefit jest uznaniowy i nie do końca jest prawda, że każdy pracownik może z niego skorzystać? Pytam bo ma to dla mnie znaczenie i wpłynie na fakt czy złożę tam CV

Benefity uznaniowe? Ktoś teraz niedawno tak napisał o kursie językowym, że od przełożonego to zależy czy go otrzymasz czy też nie. A co z innymi szkoleniami i tym podobnymi? Ciekawi mnie to od strony wyrównującej kompetencje na danym stanowisku. Można śmiało o coś takiego poprosić?

Violka Nowy wpis

Można prosić ale jak powyżej, szef może się na to nie zgodzić - w większości przypadków się nie zgadzają, ale możliwość korzystania z kursów hipotetycznie istnieje tylko jego realizacja jest wątpliwa

OK jako pierwsza praca

Generalnie wiele komentarzy jest tu troche przesadzonych, z niektorymi w 100% sie zgadzam. Praca w FT/FIS jest ok, pod warunkiem,ze jest to Twoja pierwsza praca, i bedzie stanowic dobry wpis do CV. Pieniadze sa faktycznie takie sobie- biorac pod uwage, ze pracujesz w nocy, a jesli trafi Ci sie L4, to mozesz stracic bonus za prace wieczorami. Na plus : -atmosfera- ludzie super, zawsze jest kogo poprosic o pomoc -duzo milych wydarzen -latwo wyrobic wymagane productivity - zwykle z urlopem nie ma problemu -praca zdalna, a o to coraz ciezej Na minus: -jedyna nagroda jaka otrzymasz za dobrze wykonywana prace to wiecej pracy. Jesli zobacza, ze cos ogarniasz, to beda Ci dokladac nowych doc typow, a co za tym idzie wiecej obowiazkow. Oczywiscie nie wiaze sie to z podwyzka- ewentualnie z punktami ktore mozesz sobie wymienic na (sic) 15 minut przerwy - w 'peak time' nie dostaniesz obiecanego early shifta - awansuja osoby, ktore sa blisko z 'gora'- jesli to nie ty, to zapomnij - czeste rzucanie na gleboka wode na zasadzie- tu masz prezentacje, teraz idz i rob. oczywiscie potem z bledow wynikajacych z braku szkolenia bedziesz skrupulatnie rozliczany

Czyli jest tak jak jeden Pan napisał, że wszystko zależy od działu na który się trafi? bo jeżeli tak to możecie polecić jakiś konkretny? Jak przy tym wszystkim wygląda praca dla osób bez doświadczenia? nie posiadam go, dopiero szukam dla siebie miejsca pracy. czy tutaj się odnajdę?

Edyta
@Mercedes

Jaką kwotę masz na myśli pisząc, że podwyżki są przyzwoite? One są raz do roku? Wszyscy pracownicy dostają podwyżki czy tylko wybrani?

@Edyta

@Edyta - Podwyzki sa uzaleznine od kondycji finansowej firmy i Twoich osiagniec. Ale dostaja ja zasadniczo wszyscy pracownicy. Bonus to x% (miedzy 5 a 10) Twoich rocznych dochodow. Wszystko jest raz w roku - podwyzka styczen a bonus koniec listopada.

Alutka
@Mercedes

Skoro już o kondycji finansowej firmy mowa, to możecie ja w zasadzie omówić? Jaka jest ta bieżąca i jak to wyglądało dla przykładu z rok temu? ciekawią mnie ewentualne prognozy. Mnie i tak praca od przyszłego roku by interesowała, są jakieś przewidywania? Warto wtedy pomyśleć o pracy?

Kira
@Mercedes

Mam tak samo. Jest mi tu dobrze i nie chce zmieniać tej pracy :) Czuję się doceniona i mam fajny zespół. Praca hybrydowa, podwyżka też wjechała na poziomie kilkunastu procent więc nie ma na co narzekać na ten moment.

@Kira

A jak macie z tymi podwyżkami, bo chyba nie jest to dookreślone? Piszesz o kilkunastu procentach ale są one równe dla wszystkich na jednym dziale czy jednak indywidualnie tez do tego podchodzą? Ile to % tak konkretniej?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Franklin Templeton Investments?

Smiechnasali

Nie polecam tej firmy, brak bonusu świątecznego ani podwyżki inflacyjnej bo trzeba mieć umowę bezterminową żeby to otrzymać a zatrudniają tylko na czas określony, jedni z teamu na tym samym stanowisku dostali inni nie co napędza nierówne traktowanie. Zwolnienia całych zespołów z dnia na dzień, leaderzy mniej wykwalifikowani od osób którymi zarządzają. Dokładanie kolejnych i kolejnych obowiązków bez żadnej podwyżki. Wyzysk za grosze i ciśnięcie z każdej strony o lepsze wyniki i walenie nadgodzin a jak osiągniesz cel to dostajesz wypowiedzenie. Na stanowisko z którego zostałem zwolniony dalej są wystawiane oferty pracy chociaż cały zespół został zwolniony bo obowiązki przejęła tania siła robocza z Indii xd śmieszna odprawa i jej warunki.

Hej, Czy firma aktualnie zatrudnia, czy też wystawia tylko ofertę i zbiera CV ? Aplikowałem parę tygodni temu, oferta jest odnawiana co miesiąc. Moje umiejętności są zgodne z poszukiwanymi, a sama oferta jest w dosyć wąskiej specjalizacji. Po jakim czasie ewentualnie następuje kontakt z kandydatem ? Czy zarobki w granicach ~20k brutto są realne dla senior specialist ?

Misia

Tak czekam od wczoraj czy cos jeszcze dodasz od siebie? To całkowite zaprzeczenie wszystkiemu? Jeśli tak to ile się zgarnie tysięcy? Przytoczysz rzeczywista granice? Jak cala rekrutacja na seniora może teraz wyglądać? opiszecie to w etapach?

Prawda
@Misia

Jak dostaniesz połowę tego to będzie dobrze. I to nie żart. I pewnie dlatego się już nie odezwali. 20k to raczej jako engineer albo developer możesz sobie zaśpiewać, ale to nie w tej firmie.

@Prawda

Czyli tyle wolałeś? Ciekawi mnie próg tak jak poprzedniczkę. Ja za juniorskim stanowiskiem się i tak rozglądam ale właśnie jak taka rekrutacja na seniora wygląda? Z juniora po jakim czasie bym przeszedł na to seniorskie stanowisko? wtedy stawka i tak będzie podobna jak dla osoby z zewnątrz czy to inaczej się wycenia?

FIS

Benek
@FIS

"Dlaczego nie można zostawić uczciwej opinii mówiącej o tym że firma nie dała w tym roku podwyżek inflacyjnych" - bo moze warto przeniesc ten watek do profilu dotyczacego firmy FIS? Franklin Templeton dal podwyzki.

Kwiatuszek
@Benek

Podwyżki inflacyjne były chyba tylko w niektórych działach FT, bo nie w moim.

Czy pracownicy Franklin Templeton Investments mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Franklin Templeton Investments?

zafafluniony faflun

Musisz nie mieć godności, do tego umiejętność wchodzenia w (usunięte przez administratora) przełożonym gorzej wykształconym od ciebie oraz wysokie skille w donoszeniu na innych :) No i chęć do pracy do 22-23 za grosze.

Kto tam pracowal, w cyrku sie nie smieje, zwolnienia z dnia na dzien calych zespolow, smieszna odprawa i zasady rozwiazania umowy. Praca na chwile, napewno nie na rozwijanie kariery.

Ona

W którym dziale ostatnio zwalniali? FIS czy FT?

Ciekawy

Czy w oddziale poznańskim planowane jest utworzenie nowych działów i nowe rekrutacje? Ofert na stronie jest stosunkowo niewiele w porównaniu do konkurencji z innych miast

Bieda

Jest mi tak przykro, że zrobiono po tylu latach outsourcing mojego stanowiska do zewnętrznej firmy w której nawet nie dano nam podwyżek po długim okresie zwodzenia, że wkrótce będą. Widać ile warte były moje starania.

@Bieda

I co teraz tak w sumie? Generalnie firmie taniej to wychodzi pewnie, że tak zrobili a badał ktoś temat o ile mniej więcej? i ciekawa jestem czy byłaby opcja, żeby po prostu w firmie zaproponować inne stanowiska pracy? dalibyście rade się przebranżowić?

Opowiem wam historie o firmie zwanej Franklin Templeton w Poznaniu Otoz dawno dawno temu, jakies 2 lata temu, wielcy medrzcy, samozwanczy coachowie, supy, menadzerowie i dyrektora zapowiadali nadejscie wielkiej zmiany - outsource czesci firmy do innej, FIS. Zrozumiale, wiele pracownikow tej wspanialej krainy byla bardzo sceptycznie do tego nastawiona, ale nie druzyna zarzadzajaca. Przekonywali, wrecz licytowali sie na to, jak nie tylko nie ma sie czego obawiac, ale wrecz, ze bedzie to zmiana na plus i nowe mozliwosci. Oczywiscie to nie bajka, wiec po 2 latach, pracownicy nie tylko nie dostali podwyzki po roku jak zawsze, ale podwyzki nie dostana wcale! Bo FIS stwierdzilo, ze 17% inflacji to za malo, by zaktualizowac i tak bardzo mierne place. Jaki jest tego moral? Dla tych, ktorzy dalej tu pracuja, najlepiej taki, zeby wziac L4 i szukac pracy. Dla tych, ktorzy chcieliby tu pracowac we franklinie to dwa razy sie zastanowcie, zaden dzial nie jest bezpieczny przed outsourcem.......

Truteń
@2132131231298

Ale tutaj powinny znajdować się opinie o Franklin Templeton a nie FIS, co mnie obchodzi że w innej firmie nie dali podwyżek, we Franklinie dali chociaż weszły w życie miesiąc później w porównaniu do tych z zeszłego roku.

Ben
@Truteń

Haha, za 2-3 miesiące może sam będziesz w fisie. Wszystkiego nie da sierpnia wyoutsorsowac ale warto próbować xd

@Ben

To jak ostatecznie temat tych podwyżek został tu w firmie rozwiązany? Wymieniacie te obydwie firmy i trudno teraz się połapać. jakieś szczegóły na temat stawek?

Outsourcing - pytanie?

Czy trwają rozmowy o outsourcingu innych działów? Jeżeli to ma wyglądać podobnie jak poprzednio to mało kto jest zadowolony z tych co przeszli. Liczne odejścia i brak podwyżek. Czy można czuć się bezpiecznie?

Bieda

To prawda, że nie będzie podwyżek? Skąd to info?

Horacy

wypowiem się na temat pracy w zespole GTS. obecnie od lat zespoły należące do tego departamentu są zarządzane przez starą gwardię co już chyba nie widzi żadnych innych perspektyw na zmianę pracy do momentu uzyskania świadczeń emerytalnych. Jak na dobrą klikę supervisorzy poklepują się po plecach i wybierają sobie wybrańców ,którzy to pomimo słabego performance'u zostaną awansowani. Oczywiście ma to mało wspólnego z realnymi umiejętnościami osób, które zostaną w ten sposób docenione. Rotacja w tych zespołach jest duża, na tyle że osoby które złożyły wypowiedzenie są nęcone szybkim awansem w ostatnich dnia pracy, gdy uświadamiają sobie, że wraz z nowym miesiącem nie będzie miał kto pracować. W pracy panuje infantylna atmosfera i notoryczne doglądanie supervisora a żeby się upewnić czy czasem jedna minuta nie została zmarnowana na pogawędki pomiędzy pracownikami. A dodam, że jest co doglądać bo są dni, gdzie wysyła się po 100-200 maili Just to keep you busy. Polecam ten zespół jeżeli jesteś studentem i chcesz sobie dorobić ale doradzam jednocześnie by szybko rozejrzeć się za czymś lepszym. Pozdrawiam

kujawiak
@Horacy

czy dalej tam supem jest wielka finansistka z lubonia która wbija do biura z prędkością światła ? pzdr

jowialny tomek
@kujawiak

nieeee, teraz chyba dowodzi innym zespołem, wszyscy odetchnęli z ulga

pozdro dla kumatych
@jowialny tomek

a dalej ma w zwyczaju kampic w monitory pracownikow? :D

@pozdro dla kumatych

w jakim kontekście kampić i po co? stał za wami i patrzył? były z tego jakieś konsekwencje?

walerian
@Łucja

kampić w kontekście, że "przelotnie" rzucić okiem na monitory pracowników by zobaczyć co tam ich interesuje.. no o ile mi wiadomo wiązało się to z kąśliwymi uwagami na 1:1 że w czasie pracy ktoś śmiał przeglądać strony nie związane z pracą, ale wiadomo, że kierownictwo musi czuwać więc nic złego w tym nie widzę, plus nawet za bystre oko

@walerian

1:1? czyli nigdy nie zdarza się, żeby ktoś miał publicznie zwracaną uwagę? to chyba jednak dobrze się z nimi idzie dogadać? kierownictwo tutaj od dłuższego czasu jest niezmienne? tak z ciekawości jakie są opcje tu na awans na takie stanowiska?

walerian
@Łucja

najczęściej taka kwestia jest omawiana w kuluarach a później o wnioskach dowiaduje się pracownik plus reszta zespołu na dedykowanych 1:1. Kierownictwo przez długi czas rzeczywiście było bez zmian, awanse za tzw wysługę lat, więc warto około pięciu bądź siedmiu lat popracować by stać się szefem z prawdziwego zdarzenia. Życzę wytrwałości, pozdrawiam :)

Krochmiaciak
@kujawiak

hm a ja uważam, ze to dobry leader bo obstawa zawsze była i nie było tzw short-staffow. Kiedyś dziewczyna zawnioskowała o wolne z powodu pogrzebu ciotki i został on odrzucony, żeby właśnie takie braki kadrowe się nie pojawiały, wiec brawo za dobra organizacje zespołu i poważne podejscie do tematu

@walerian

pięć lub siedem lat? to trochę sporo chyba? tutaj ile mógłby taki średni staż pracy obecnie wynosić? i też chyba sam czas odnośnie zatrudnienia nie przeważa o wszystkim? są też inne perspektywy odnośnie ścieżki kariery?

wiki gabor
@Łucja

mówi się, że patrzy się też na zaangażowanie ale tak trzeba swoje przeklepać by iść po swoje, ok 2 lat na seniora, dodatkowo z 3 na supervisora, w pierwszej kolejności awansowane są osoby z najdłuższym stażem

@wiki gabor

Staż? No niby faktycznie w wielu miejscach to główny wyznacznik ale co z innymi aspektami? Jak tu wyniki postrzegają, jest jakaś konkretna analiza z podsumowaniem i feedbackiem?

Zostaw merytoryczną opinię o Franklin Templeton Investments - Poznań

• Jak się pracuje w Franklin Templeton Investments?

Zobacz opinie na temat firmy Franklin Templeton Investments tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 86.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franklin Templeton Investments?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 11 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franklin Templeton Investments?

Kandydaci do pracy w Franklin Templeton Investments napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franklin Templeton Investments
2.4/5 Na podstawie 90 ocen.
  • Rondo Onz 1
    00-124 Poznań