Opinie o infakt.pl - Infakt Sp. z o. o.

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Infakt Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Infakt Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Infakt Sp. z o.o. w Kraków

Iza

Współpracuję z Infaktem jako księgowa od ponad dwóch lat. Od ponad 6 prowadzę także swoje biuro rachunkowe oraz pracuje na etacie. W mojej opinii Infakt jest bardzo transparentną i rzetelną firmą. Począwszy od rekrutacji, poprzez wdrożenie, samą współpracę czy szkolenia i wsparcie menagerów i nieocenionej pomocy zdalnej. Polecam wszystkim niezdecydowanym! Aplikacja jest bardzo intuicyjna i świetnie się na niej pracuje. Jak mam wybierać między księgowaniem klienta Infaktowego a indywidualnego (pracuje na enovie), z dużo większą przyjemnością siadam do pracy w Infakcie. Powód jest dość prozaiczny, jeśli dobrze wszystko ustawimy w aplikacji efekt pracy jest bardzo szybki, tą samą ilość klientów księguję dwa razy szybciej niż prywatnych. Wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do zamknięcia miesiącu czy roku mam w aplikacji, wystarczy sprawdzić i odpowiednio zaklikać dokument i już. No nie ukrywam, że przydaje się też wiedza, ale w przypadku jakiś wątpliwości merytorycznych czy technicznych z pomocą przychodzi zdalna pomoc, która bardzo sprawnie rozwiązuje problemy. Ponadto podoba mi się to, że jasno są określone wymagania wobec księgowych. Zdecydowanie podobają mi się szkolenia i okresowe audyty ( które sprawdzają moją pracę i dają spokój sumienia;)). Generalnie nie mam się do czego przyczepić! Dla niezdecydowanych polecam spróbować, zdecydowanie tam nie gryzą wręcz przeciwnie - bardzo pozytywne środowisko pracy :)

Nieznajoma

Nikomu nie polecam żeby komuś księgowość prowadziła korporacja . Ja 16 lat pracuję w księgowości , mam swoje biuro rachunkowe i po prostu miałam styczność bo przyszli z korporacji klient albo musiałam dzwonić i okazało się że to korporacja bo tam były błędy księgowe zrobione i stwierdziłam że tam jest jeden bajzel , każdy robi co innego i w końcu nikt nie wie nic . Mówię prawdę jak jest , ja do korporacji nigdy nie pójdę pracować to już wolę z zawodu zrezygnować niż kompromitować się . Mam złą opinię na temat korporacji. Nie ma to jak wszystko robi normalne biuro rachunkowe . Ja robię wszystko sama i przynajmniej wiem że mam wszystko dobrze zrobione

Błędy księgowe
@Nieznajoma

Myślę, że błędy księgowe nie zależą od miejsca pracy tylko od człowieka, któremu powierzona jest praca. Ja przejęłam dokumenty po biurze doradcy podatkowego, masakra błąd na błędzie Księgowa nie wiedziała co to koszty podatkowe co bilansowe, co to RMK itd. itp Nie wspomnę że nie potrafiła otworzyć prawidłowo ksiąg.

Agnieszka O.

Pracuję w inFakt już pół roku, dlatego najwyższy czas dodać sprawdzoną opinię. Urzekł mnie już sam proces rekrutacyjny, pracownicy są wybierani starannie, opinie z poprzednich miejsc pracy i rozmowy nie tylko o umiejętnościach twardych, a też o tym, jakim jesteś człowiekiem i co możesz wnieść do firmy. Tworzymy zgrany zespół gotowy do wzajemnej pomocy, atmosfera w firmie jest przyjazna przy jednoczesnym nacisku na skuteczność w swoich zadaniach. Managerowie wspierają, coachingują. System benefitów bardzo atrakcyjny, możliwość rozwoju swojej kariery niezależnie od miejsca, z którego startujesz. Polecam aplikować i spróbować swoich sił w inFakcie.

micnas

W inFakcie pracuję kilka miesięcy. System pracy bardzo ciekawy. Regularnie wpływają nowi klienci. Zawsze mogę liczyć na pomoc współpracowników, menadżera, czy innych księgowych. Dziwią mnie Ci, którzy narzekają na niskie płace. Owszem, we własnym biurze zarobisz więcej, ale wydasz mnóstwo kasy na reklamę, obsługę prawną, program do księgowości i wiele innych rzeczy, którymi nie muszę martwić się w inFakt. Czy otwierając biuro możesz liczyć w pierwszym miesiącu na 30 klientów bez ruszenia palcem? Szczerze wątpię... a w inFakt tak jest. Gorąco polecam!

Infakt Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Młodszy Księgowy / Młodsza Księgowa - Pełna Księgowość. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Patrycja

W inFakcie pracuje od ponad roku i zdecydowanie polecam tą firmę zarówno księgowym jak i osobom, które aplikują na stanowiska wewnętrzne. Jest to miejsca bardzo rozwojowe, wiele się nauczyłam przez ten krótki okres. Atmosfera jest bardzo sympatyczna, każdy chętnie sobie pomaga.

Ewelina

Jestem po etapie wdrożenia jako Księgowa do obsługi księgowości uproszczonej. Sam proces rekrutacji i wdrożenia oceniam bardzo pozytywnie. Wdrożeniowiec p. Justyna Makowska - super kobieta, pełna zaangażowania odpowiadająca na każde pytanie. Jak do tej pory współpraca super, a jak będzie dalej czas pokaże, ale jestem pozytywnie nastawiona.

Zuzanna
@Ewelina

A powiesz jak długo czekałaś na odzew od nich i ile etapów miała rekrutacja? Mam ok. 6 lat doświadczenia jako księgowa i ostatnio mnie kusi aby do nich aplikować w końcu :) Jakie wsparcia dają na początek? Narzucają dużą liczbę klientów czy ma się w tym pewną swobodę?

Klient Infakt

Mam w Infakt księgowość dla swojej jednoosobowej działalności. Dobra cena i opinie mnie przekonały. Księgowa odbiera telefony, odpowiada na pytania. Polecam. Jakby ktoś chciał zniżkę to przysługuje wam rabat 10% korzystając z linku poniżej: https://www.infakt.pl/polecam/kasia_szczotka Nic lepszego i tańszego nie znajdziecie według mnie, a temat był analizowany solidnie

klient jdg

Prowadzę jednoosobową działalność założoną razem z infaktem od ponad roku. Załatwiają sprawy w ZUS i US dzięki czemu nie muszę się na tym w ogóle skupiać. Rzeczowa i szybka pomoc, tania usługa, jestem zadowolony. Jakby ktoś chciał to przysługuje wam rabat na start: https://www.infakt.pl/polecam/rabat-na-start

syris

Pani od rekrutacji jest po prostu bezczelna. Chamskie pytania, chamskie docinki. To chyba była najgorsza rozmowa jaką w ogóle przeprowadziłam w życiu. Nie powinno to mieć w ogóle miejsca. Na miejscu szefów zastanowiłabym się kogo w ogóle przyjąłem na to stanowisko.

@syris

Ponieważ po rozmowie rekrutacyjnej mam podobne odczucia

@Kasia

a jakie pytania Ci zadała, że masz takie odczucia? po co miałaby tak się zachowywać, do ich zadań nie należy przypadkiem wyłapywanie ludzi?

@Grażyna

Moim zdaniem osoba rekrutująca nie nadaje się na to stanowisko. Nie polecam.

Łukasz R.

Proces rekrutacji, etap wdrożenia, szkolenia, pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów, kontakt ze współpracownikami, wszystko na najwyższym poziomie. Polecam w 100%!

Pracownica

Gorąco polecam współpracę z inFaktem! Świetna atmosfera, wspaniały i pomocny personel oraz inspirująca wizja firmy. Firma, która stawia na rozwój, zarówno biznesowy jak i personalny a także stwarza ogromne możliwości - wystarczy tylko chcieć :) P.S.: Przed zatrudnieniem w inFakcie miałam pełno obaw czytając min. opinie na tej stronie, teraz z perspektywy czasu mogę szczerze stwierdzić, że podjęcie współpracy było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu :)

Paula

Hej, jaką prowizję pobiera infakt? Jak obliczane jest wynagrodzenie? Dziękuję za odpowiedź.

Bożena Alicja

inFakt daje możliwość pracy na zasadzie freelancera, jest to bardzo dobra opcja dla tych, którzy nie chcą pracować na etacie. Dodatkowo organizuje merytoryczne szkolenia, które są bardzo pomocne w pracy księgowego. Samemu dobiera się ilość Klientów, jaką chce się rozliczać i ustala z nimi stawki. Wynagrodzenie jest naliczane i przelewane terminowo. Można liczyć na wsparcie innych księgowych i doradcy podatkowego. Do tego spokojna i przyjazna atmosfera panująca w firmie czyni inFakt dobrym miejscem pracy.

Lili_Ana

Jakiś czas temu zdecydowałam się rozpocząć współpracę z inFakt. Wypełniłam zgłoszenie, zostałam zakwalifikowana do testu sprawdzającego wiedzę merytoryczną. Zdałam test. Zostały mi przedstawione warunki współpracy, a po ich akceptacji zostałam zakwalifikowana do etapu wdrożenia. Etap wdrożenia trwał kilka tygodni i składał się z szeregu szkoleń, zakończonych testem merytorycznym. Po ukończeniu etapu wdrożenia zostali mi przypisani Klienci. Dotychczasową współpracę oceniam pozytywnie.

@Lili_Ana

Możesz powiedzieć jak wygląda wynagrodzenie? Jaki % od klienta zabiera In fakt? zastanawiam się poprostu ilu klientów trzeba mieć żeby zarobić sobie na zdrowotną podatek i jeszcze żeby coś zostało. Pracuję na etacie chcę dodatkowo pracować dla In fakt

@Ann

A masz tak w sumie jakąś określoną kwotę którą chcesz wyrabiać? bo może łatwiej byłoby odpowiedzieć jak zna się konkret... wiadomo ile średnio czasu może jeden taki klient zabrać?

@Grażyna

podobno powizja infakt to 66% gdzieś się dokopałam i były takie inf.

@Ann

o kurcze a wiadomo ile średnio z takiego klienta można zdjąć? prowizja taka wysoka, bo trudno dobyć po prostu? zastanawiam się ile to czasu i wysiłku może kosztować. Ktoś kto startował bez doświadczenia by opowiedział jak u niego początki wyglądały?

Początkująca
@Grażyna

Również chętnie dowiem się jak wyglada praca początkującej księgowej w firmie infakt

@Początkująca

hej, udało Ci się może jakimś cudem dowiedzieć czegoś więcej? zastanawiam się czemu tu nikt nie wchodzi... masz inne źródła? ciekawa też jestem czy faktycznie ta prowizja wynosi te 66% od klienta. wiadomo ile osób obecnie z nimi współpracuje?

W.

Infakt to biuro rachunkowe świadczące usługi księgowe dla małych i średnich firm, czyli podobnie jak większość klasycznych biur rachunkowych. Infakt pomimo podobnego rynku docelowego, stosuje zupełnie inny model biznesowy niż większość klasycznych biur rachunkowych, co go wyróżnia. Nie będę mówić o wadach i zaletach, ponieważ dla każdego co innego może być dobre albo nie. To księgowy musi sam to ocenić: a) w przeciwieństwie do etatu, w infakcie decydujesz ile czasu chcesz poświęcić na współpracę, ponieważ wynagrodzenie nie zależy od godzin przesiedzonych w biurze, a ilości klientów i cen umów księgowych. Jeżeli umiesz wykorzystać swój czas, wiedzę, masz umiejętności i doskonale rozumiesz, jak należy organizować sobie pracę utrzymując wymagany poziom jakości i to Ci pozwoli na obsłużenie 40 klientów zamiast 20 - to zarobisz więcej - to logiczne i sprawiedliwe. W klasycznych biurach przeważnie tego nie ma, często w nich dostajesz tyle, ile jesteś w stanie udźwignąć, a nawet więcej kosztem jakości – i to za podobną pensję. b) w infakt pracujesz na B2B, zatem zarobić więcej niż na etacie nie jest sztuką, ale B2B nie prowadzi się dla zabawy i dobrego samopoczucia. Musisz wiedzieć, z czym liczy się ryzyko prowadzenia B2B, jeżeli narazisz Klienta na odsetki, szkodę czy źle poprowadzoną księgowość. Infakt wymaga jakości wobec Klientów i naprawdę pozwala zarobić, ale musisz być gotowy na wzięcie pełnej odpowiedzialności za swoją pracę. c) tutaj pracujesz zdalnie. Jeżeli w pracy jesteś wydajniejszy w ciszy, w spokoju oraz doceniasz pracę tylko z tymi ludźmi, z którymi Ty chcesz pracować (np. pracownikami) - to decyzja jest prosta. d) w infakcie musisz umieć się sprzedać, co jest chyba największą różnicą między etatem. Nazywa się to budowaniem bazy klientów. Klienci sami wyszukują księgowych albo jeżeli nie wybiorą to są przypisywani do księgowych. To działa bardzo dobrze. Ale musisz być świadomy, że często Klient zanim podpisze umowę z infakt chce porozmawiać ze swoim przyszłym księgowym, o Twoim doświadczeniu, umiejętnościach, Twojej ofercie. Tylko od Ciebie zależy, jakie wrażenie wywołasz na Kliencie. Klientów możesz więc zdobywać 2, 3 może 4 miesiące i dopiero po czasie będziesz w stanie uznać, że dany dochód jest dla Ciebie wystarczający. Na etacie przeważnie z marszu dostajesz 40 Klientów i masz stałą umówioną pensję. Tutaj tego nie ma, więc na początku trzeba poświęcić mnóstwo czasu na procesy sprzedażowe. e) w zależności od wyboru, czym będziesz zajmował przedstawiana jest oferta wynagrodzenia. Nie jest to 100% przychodów Infakt z Klienta (to logiczne), lecz uważam, że wynagrodzenie jest uczciwe. Prawdopodobnie myślisz o Infakt, ponieważ chcesz poświęcić konkretną ilość czasu na księgowość, chcesz zrezygnować z etatu lub brakuje Ci Klientów. Infakt ich ma, inwestuje w reklamę i marketing, czego księgowy nie robi. Infakt inwestuje w programy do księgowości, w swój CRM (bardzo na plus). To wszystko kosztuje. Ceny z Klientami ustalasz samodzielnie, ale muszą być rynkowe - porównywalne do rynku czy innych księgowych. Na dużo większe ceny niż średnie możesz sobie pozwolić, kiedy już zbudujesz markę i stos dobrych opinii. Klienci są w stanie kupić droższą usługę, ale jeżeli idzie za nią jakość - jak ją udowodnisz to zyskasz. Wszystkie zewnętrzne zlecenia dodatkowe (np. audyty) trafiają albo na "giełdę mailową" albo menedżerowie indywidualnie zwracają się do księgowych, czy są chętni podjąć dodatkową pracę. Księgowy w takim przypadku wycenia zlecenie, co jest na plus. W klasycznych biurach przeważnie nikt nie pyta, czy masz na coś czas, a tym bardziej za coś ponad standard nie zapłaci. e) rekrutacyjną rozmowę merytoryczną wspominam bardzo dobrze. Nie jest łatwa i ma na celu weryfikować praktyczną wiedzę z sektora MSP. Jeżeli jednakże ktoś nie obijał się i nie kłamał w CV - to z pytaniami sobie spokojnie poradzi. Nikt nie wie wszystkiego i wielu rzeczy można się douczyć, ale to, że Infakt nie przepuści osób bez księgowych i podatkowych podstaw dobrze świadczy o tej firmie. f) na plus szkolenia (choć mogłoby być ich więcej - już nawet niekoniecznie na żywo, przydałoby się również więcej szkoleń z kompetencji miękkich), na plus baza procedur (nie wyczerpią wszystkich problemów na świecie, ale całkiem dobrze są one usystematyzowane), na minus badanie referencji (jestem indywidualistą i nie lubię kogoś prosić o wydanie opinii na mój temat - wydaje mi się, że są dziesiątki innych metod, by sprawdzić kwalifikacje danej osoby). Podobno działa jakaś grupa na FB, gdzie można uzyskać wsparcie merytoryczne od innych księgowych - wiele księgowych ocenia to na plus, osobiście nie korzystam, bo po prostu nie potrzebuję. Osobiście wady tej pracy stanowią dla mnie marginalne znaczenie, a zalety i przede wszystkim motywujący i uczciwy model biznesowy i wrażenie kiepsko zorganizowanych biur, w których pracowałem sprawiają, że w Infakcie czuję się naprawdę bardzo dobrze. Każdy musi sam ocenić, czy taka współpraca mu odpowiada.

Kaśka
@W.

Mega super wpis:-)-)))Pracuję od 3 lat w księgowości i staram się ciągle systematyzować i budować swoją wiedzę - niestety tylko teoretyczną na obecną chwilę... Mam podobne podejście do budowania swojego doświadczenia- dlatego ten wpis bardzo mi się podoba. Posiadam jeszcze zbyt niską wiedzę praktyczną, dlatego się boję podjąć tego wyzwania. Wiem, że dużo zależy od środowiska ,w którym pracujemy. W moim rozumieniu nie trafiłam na sprzyjające mojemu rozwojowi miejsce pracy, ale jestem na drodze szukania nowego. Docelowo bardzo bym chciała pracować w Infakt, bo model o którym tak fajnie piszesz , bardzo mi się podoba:-). Gratulacje pełnej świadomości bycia we właściwym miejscu:-)))

Księgowa
@Kaśka

w inFakt jest też stanowisko młodszego księgowego z opcją opiekuna - jeśli masz małe doświadczenie może warto spróbować

Ann

Witam mam pytanie czy jeśli nie pracowałam nigdy w biurze rachunkowym poradzę sobie na stanowisku młodszej księgowej? Pracuje obecnie w dziale księgowości, skończyłam kursy SKwP I i II stopień. Chciałabym dodatkowego źródła dochodu i taka opcja zdalna najbardziej mi pasuje.

Zosia
@Ann

Jak najbardziej polecam na początku ma się opiekuna księgowego więc naprawdę jest to duże wsparcie.

AC
@Zosia

Witam, a jeżeli ja wgl nie mam doświadczenia? I mam studia I stopnia I kontynuowuję, żeby zdobyć stopień magistra. Bardzo chcę rozpocząć pracę w księgowości, ale bez doświadczenia nie chcą brać (

Zosia

Współpraca z Infakt jest przyjemna. Od samego początku byłam mile zaskoczona samym procesem wdrożenia i wspaniałym podejściem osób rekrutujących. Na każde moje pytanie czy wątpliwość została udzielona mi odpowiedź. Super jest to że nie jest się rzucanym na głęboką wodę tylko na początku ma się opiekuna księgowego który zawsze doradzi i pomoże gdy jest taka potrzeba. Dla mnie to praca idealna, całkowicie zdalna i jako mama 2 dzieci naprawdę doceniam to że mogę wszystko pogodzić.Sama ustalam dogodne dla mnie godziny. Jeśli chodzi o wynagrodzenie tutaj też ode mnie to zależy jakie stawki ustalę. Aplikacja do księgowania jest bardzo intuicyjna i przyjemnie się z niej korzysta. Dodam także że jeśli jest jakiś problem lub ciężki przypadek przedsiębiorcy to zawsze można otrzymać wsparcie od opiekuna księgowego,managera lub specjalistów z działu obsługi księgowych. Szczerze polecam!

daniel

Również polecam, prosto tanio i wygodnie przez ich aplikację na telefon. Księgowa pod telefonem odpowiada na telefony, przeprowadziła pełne szkolenie na start, jestem zadowolony. Gdyby ktoś chciał rabat na start to polecam z https://www.infakt.pl/polecam/rabat-na-start

Jarosław

Współpracę z inFakt rozpocząłem stosunkowo niedawno. Aktualnie realizuje zlecenia na stanowisku Młodszego Księgowego. Proces rekrutacji podzielony był na etapy. W pierwszej kolejności rozwiązujemy test, później zdalnie spotykamy się z rekruterem, który zadaje konkretne pytania i takich odpowiedzi również oczekuje. Po okresie rekrutacji rozpoczynamy proces wdrożeniowy (oczywiście jeśli rekrutacja przebiegła dla nas pomyślnie ;) , który również podzielony jest na etapy. Z każdego etapu jesteśmy rozliczani. Ale należy pamiętać, że zawsze możemy skorzystać z pomocy menadżera czy wdrożeniowca, z którymi jest bardzo dobry kontakt. Po wszystkim otrzymujemy zlecenia. Ich ilość jest oczywiście różna. Moim zdaniem każdy kto ma zapał i chęć do pracy będzie zadowolony. InFakt organizuje również warsztaty, szkolenia z bieżących zmian w przepisach, co znacznie pomaga w pracy z klientami. POLECAM !!!

Marlena
@Jarosław

Mam pytanie odnośnie samej rekrutacji. Co doradzisz jak przygotować się do tego testu merytorycznego...na co szczególnie zwrócić uwagę? miałam przerwe w rozliczaniu podmiotów, ale chciałabym powrócić i wystartować stąd moje pytanie

PYTANIE
@Marlena

Ile razy można pytać o to samo. Chyba, że to nie pytają potencjalni kandydaci do pracy tylko sam pracodawca robi podkład pod reklamę czegoś co jest kompletnie beznadziejne

Grazka
@Jarosław

Z jakiego zakresu pytań można się spodziewać na rozmowie lub na teście?

AS
@Jarosław

#Jarosław, a jak wygląda to wdrożenie? Mógłbyś nieco szerzej opisać ten etap?

Iza

Zdecydowanie polecam współpracę z Infakt. Ja rozpoczęłam ją z założeniem, że będzie to praca dodatkowa. Dlatego bez ciśnienia podeszła do budowania bazy klientów. Ten czas jest też ważny aby poczuć się pewniej w poruszaniu po aplikacji i w kontakcie z klientami a klienci są też jakby fajniejsi w stosunku do tych, z którymi w 20 letniej karierze miałam i mam doczynienia. Po dwóch miesiącach poprosiłam o przydzielenie dodatkowych klientów i ich otrzymałam. W chwili obecnej już wiem, że chcę iść w tym kierunku i w perspektywie kilku miesięcy zrezygnować całkowicie z pracy na etacie. Komfort pracy zdalnej z każdego miejsca jak dla mnie jest bezcenny. Współpracę z Infakt rozpoczęłam dzięki mojej koleżance, która swoją współpracę rozpoczęła z firmą w trakcie macierzyńskiego i już nie powróciła do pracy etatowej. Obecnie po dwóch latach nie przyjmuje już nowych klientów, jest mega zadowolona z zarobków i ma czas!!! a to w dzisiejszych czasach jest niezwykle cenne. Jest moim Expanderem i najlepszym przykładem, że zmierzam w dobrym kierunku.

Katarzyna
@Iza

A tak naprawdę to na czym polega ta praca? Sprzedajesz coś tym klientom czy o co chodzi? Jakie zarobki można uzyskać po tych kilku miesiącach?

Zostaw merytoryczną opinię o Infakt Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Infakt Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Infakt Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 167.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Infakt Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 131, z czego 110 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Infakt Sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 85 ocen.

Infakt Sp. z o.o.