Opinie o hays.pl - HAYS Poland sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy HAYS Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HAYS Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HAYS Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Wszystkoalbonic

Niestety jakoś prowadzonych rekrutacji jest fatalna. Za pośrednictwem Linkedin odezwał się do mnie rekruter, wszystko pięknie ładnie do momentu kiedy miała odbyć się rozmowa telefoniczna. Pomijam fakt, że telefon był o zupełnie innej godzinie, aczkolwiek to co usłyszałam było poniżej jakiegokolwiek poziomu. W tamtym czasie pracowałam na stanowisku pracownik administracji (pracuje w 1 firmie, tylko zmieniłam lokalizację i niestety zmiana stanowiska nie wchodziła w grę). Rekruter zapytał mnie wprost jakie są moje obowiązki jako pracownika administracji bo to może znaczyć wszystko i NIC. Wmurowało mnie po tym stwierdzeniu. Byliśmy umówieni na 2 etap rozmowy, ale nie raczył zadzwonić. Nie tego spodziewałam się po tej firmie...

Likwor

Niestety praca w tej firmie zupelnie mija sie z tym jak zostalo to przedstawione podczas rozmow rekrutacyjnych. Poczynajac od kompletnego braku przeszkolenia ludzi do pracy, brak szkolen technicznych (potem dziwienie sie jak specjalisci nas postrzegaja na rynku) brak managementu przez prawie 6 miesiecy, po czym pojawienie sie 3 osob z jednej firmy w tym samym czasie. Niestety pensje ponizej rynkowej, widoczna rywalizacja wsrod pracownikow, a wszystko w mocno depresyjnej atmosferze...zdecydowanie odradzam dzial IT contracting. Sporo odejsc a pewnie beda kolejne...

Trzy osoby z jednej firmy
@Likwor

Dyrektor AW z Experis a dwie pozostałe osoby to?

EH
@Trzy osoby z jednej firmy

jeszcze EH :) zapraszam do kontaktu!

swm
@Trzy osoby z jednej firmy

Akurat AW to jeden z lepszych placków Doroty :)

HR
@swm

Jeśli jest to ta Dorota o której myślę, to jakość prowadzonych procesów przez tą panią jest mierna i szoruje mocno po dnie. Tak, niestety dane było mieć nieprzyjemność rozmowy z tą panią. Dno i metr mułu.

Zero profesjonalizmu

W treści ogłoszeń: onbording, offbording - Hays taką wagę przykłada do sprawdzenia języka angielskiego podczas rekrutacji, gdy z drugiej strony rekruterzy co chwila walą byki.

Nie polecam

Beznadziejna obsługa wysyłam moje CV (usunięte przez administratora)żadnej reakcji w stylu dziękuje za przesłane CV absolutne nic, ba wysyłam maila z pytaniem czy otrzymała moje CV przez Linkedin a (usunięte przez administratora) dalej siedzi cicho i nie odpowiada więc nie wiem czy moje CV trafia na śmietnik czy nie wiadomo gdzie, dzięki tej pani mam ekstremalnie złą opinię o firmie HAYS Moje sugestie dla HAYS Poland Sp. z o.o.: Beznadziejna obsługa Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Wymienić wszystkich

no cóż
@Nie polecam

Wysłałam CV 05.01 br, i nadal brak odzewu, więc podzielam opinie i łączę się w bólu ;)

Rekruter
@Nie polecam

Drodzy Kandydaci, rekruterzy prowadzą po kilka-kilkanaście procesów rekrutacyjnych na raz, dostają po kilkadziesiąt aplikacji dziennie i nie są w stanie na wszystkie odpowiedzieć. Aby to zrobić, musielibyśmy zatrudniać pracownika do odpowiada na otrzymane aplikacje. Ze względu na RODO, CV przyjmuje się CV przez system rekrutacyjny, który po pierwsze potwierdzi, że CV dotarlo, a po drugie zadba o bezpieczenstwo danych. A przy okazji -(usunięte przez administratora)Warto chwilę się zastanowić, czy rekruter ma Cię gdzieś czy może ma jakiś inny powód, dla ktorego nie odpowiedzial?

HR
@Rekruter

Jaja sobie robisz? Jesteś rekruterem i masz psi obowiązek odpowiedzieć na każdą aplikację. Jak nie zdążysz obdzwonić to mailem. Zamiast siedzieć na linkedin najpierw sprawdź kto zaaplikował. Nie szanujecie kandydatów jeśli się do nich nie odzywacie. Podstawowych rzeczy was trzeba uczyć a podobno jesteście taką ą ę agencją i ą ę rekruterami. Żenada.

Staż

Panie pracujące w rekrutacji to jakiś żart. Omijać z daleka tę firmę. W zasadzie cieszę się, że nie udało mi się tam dostać pracy i zaczynam pracę w innej firmie, w której zapowiada się empatyczny zespół nie oceniający ludzi po okładce. Znajomy potwierdził i poinformował mnie, że wielu pracowników z Hays idzie do pracy do konkurencji, ponieważ w Hays jest jeden wielki motłoch i bardzo niemiła atmosfera. Zatem dobrze się stało i nie żałuję.

Tylko króciutka analiza CV. Brak dialogu - odpytywanka jakby kandydat odpowiadał na pytania z ankiety. Chłodny i zdystansowany ton, jako kandydat mam uczucie braku zaopiekowania. .

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
była kandydatka

Brałam udział w rekrutacji w Katowicach, ale piszę tutaj, bo największe zastrzeżenia mam do wewnętrznego HR. Jeśli chodzi o rozmowę na miejscu, standardowa, standardowe pytania o przebieg kariery zawodowej, proste pytania po angielsku na poziomie niższym niż podstawowa matura z angielskiego. Rekruterka bardzo miła, więc nie wspominam źle. Brak informacji zwrotnej po zakończonej rekrutacji. Bardzo słabo wewnętrzny HR i wstępna rozmowa telefoniczna na żenującym poziomie, pytania odnośnie mojego doświadczenia zawodowego zadawane były w sposób nieprofesjonalny, jakby rekruterka miała słabe pojęcie o rynku pracy i jakby to była jej pierwsza praca w tym sektorze, co zresztą potwierdziło się kiedy znalazłam jej profil na słynnym portalu eksponującym wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Brak feedbacku, czyli brak poszanowania czasu kandydata, który marnuje go, bierze wolne w pracy po to, żeby przyjechać na rozmowę. Koleżanka pracowała w oddziale w innym mieście, stawki z tego co słyszałam marne, jedyny plus to prestiż samego wpisu do CV, bo firma została okrzyknięta najlepszą agencją pośrednictwa pracy w zeszłym bodajże roku. Ergo warto się zaczepić na rok dla wpisu w CV, bo stawki śmieszne jak na ich wymagania i kilka etapów rekrutacji. Tym bardziej, że ta agencja rekrutuje głównie przez wstawianie ogłoszeń, nie używa żadnych zaawansowanych metod, więc równie dobrze zakład pracy sam mógłby sobie w ten sposób rekrutować. Zresztą koleżanka opowiadała, że praca tam to głównie wyszarpywanie kandydatów innym agencjom żeby szybciej niż inni sprzedać kandydata (no ale cóż, taka specyfika tej branży, nie da się ukryć, mimo to są agencje, które są w stanie rekrutować skuteczniej i w bardziej trafny sposób dobierać kandydatów niż tylko poprzez wstawianie ogłoszenia).

Opinia

Pani z któregoś działu napisała do mnie za pośrednictwem portalu społecznościowego. Umówiliśmy się na rozmowę telefoniczną. Podczas której usłyszałem, że jestem źle nastawiony i bardzo ciężko będzie nam współpracować. Tego nie ma, tamtego nie ma, a o jeszcze czymś innym mogę w ogóle zapomnieć podczas pracy w Hays. Mam znajomych pracujących jako agenci ubezpieczeniowi i widzę zbieżność podejścia - jak oni się rekrutowali i jak próbowano rekrutować mnie. Brakuje tylko żeby Hays oferował umowę agencyjną na działalności gospodarczej bez podstawy i z samą prowizją. Obiektywnie mogę powiedzieć, że lokalizacja jest dobra i środowisko jest międzynarodowe. Resztę przemilcze. Darujcie sobie. Największe nie znaczy najlepsze. Wręcz przeciwnie.

Mat

Nie polecam, no chyba, że kochasz atmosfere korpo i obiecanki na zasadzie „gruszki na wierzbie...”Oczywiscie nikt nic nie wie...Sami mlodzi ludzie, czesto nie umiejacy rozmowiac po polsku, ani nawet po angielsku...no coz, ryba psuje sie od glowy i tak juz od ponad 2 lat...Szkoda, kiedys dobra opinia i swietna jakosc obecnie nie istieje.

LOL

Ludzie z dwuletnim doświadczeniem w rekrutacji dostają i sprawują tam funkcje kierownicze takie jak team manager, team coordinator etc. Hays to niepoważna firma.

@LOL

Hej. Co do tego, to nie widze problemu. Zajrzalam na opinie poniewaz pracuje w Japonii jako specjalistyczny rekruter w dziale medycznym (glownie managerowie i dyrektorzy) i sie zastanawiam nad powrotem do Polski. Pracuje w obecnej firmie mniej niz dwa lata i dostalam 3 awanse i podwyzki (wliczajac bonus w wysokosci powyzej 100 tys zloty - zarobilam dla firmy cwierc miliona funtow w ciagu roku). To jest rekrutacja - jak sie ma dobre wyniki to musza awansowac - inaczej rekruter odejdzie.

LOL
@Monika

Nie rób sobie tego i nie wracaj do Polski, a jeśli tak zdecydujesz - to na pewno nie do Hays... Management w dziale Life Science/Pharma akurat bardzo polecam, ale to wyjątek potwierdzający regułę. Chamska sprzedaż na maksa bez zwracania uwagi na kluczowe dla klientów kompetencje. Ponadto żałosne jak na HR wynagrodzenie, korpo atmosfera i korpo podejście.

Zniesmaczony

Firma pięknie się prezentuje na pierwszy rzut oka. Pierwsza rozmowa z konsultantką wszystko ok, miałem wysłać cv w innym języku na adres e-mail który dostane, zweryfikowałem czy mają wpisany poprawny e-mail, wiadomości brak, następny telefon że jednak nie ma dla mnie oferty pracy ale ktoś inny weźmie moje cv i mi pomoże. Druga Pani też niby wszystko w porządku, oferta była po pewnym czasie, zostałem umówiony na rozmowę w firmie, po czym się okazuję że jednak nie zostałem zapisany na obiecaną rozmowę, po kontakcie z Panią dowiedziałem się że to może być błąd po stronie ich systemu albo że hr od tamtej firmy nie odpisuje, miałem czekać na kontakt ze strony tej Pani. Poczekałem, telefon głuchy, sam próbowałem się kontaktować kilka godzin przed niby umówioną rozmową ale nagle magicznym sposobem Pani nie ode mnie nie odbiera. Podsumowując: brak kontaktu zwrotnego, wysyłka e-maila to czarna magia dla Pań, zero konsekwencji, nie polecam.

Robert

Fatalna jakość prowadzenia procesu rekrutacyjnego. Rekruter najprawdopodobniej ograniczył się do zamieszczenia ogłoszenia i przeszukania bazy danych. W trakcie procesu musieliśmy uczyć rekrutera jak powinno wyglądać prześwietlanie kandydata i jakie kluczowe informacje powinny być zawarte w profilu kandydata przesłanym do nas. Osobiście podsyłaliśmy linki do portali zagranicznych skąd mógłby znaleźć dla nas odpowiednich kandydatów. Niestety rekruter wolał ograniczać sie do profili LinkedIn i chyba Goldenline. Nadmienię że stanowisko inżyniera serwisu, nie prezesa zarządu ani dyrektora. Rekruter przyznał iż nie sięgają w procesie po osoby przebywające za granicą. W trakcie trwanie procesu Hays przedstawił 5 kandydatów wartych spotkania, natomiast podczas spotkania wynikały zaskakujące niedociągnięcia w sposobie prześwietlania kandydatów (np. Kandydat opisany jako zlokalizowany w Gdańsku okazywał się mieszkać w Warszawie, kandydat któremu przedstawiano ofertę finansową okazywał się oczekiwać dodatkowych bonusów w postaci auta na wypady rodzinne lub opieki medycznej dla całej rodziny itp.). Po okresie kilku miesięcy ewidentnie rekruter odpuścił temat gdyż był dla niego zbyt skomplikowany. Zaprzestał aktywnych działań – jakiekolwiek by one nie były. Niestety w umowach nie ma słowa o zakończeniu współpracy w związku z porzuceniem procesu przez firmę Hays. Cały proces trwał aż 5 miesięcy. Po tym okresie rekruter z firmy Hays poinformował iż zakończyli proces. W geście łaski zamieścili ogłoszenie ponownie na okres jendego miesiąca. Oczywiście bez jakichkolwiek efektów. Kwota zaliczki 5.000 pln oczywiście pozostała po stronie Hays jako opłata za ich ,,Wysiłki,, Generalnie poziom prowadzenia procesu rekrutacyjnego żenująco niski, biorąc pod uwagę iż firma pozycjonuje się jako profesjonalni partnerzy. Nasza firma rozważa podjęcie kroków prawnych w związku z rażącym zaniedbaniem w prowadzeniu naszego procesu, oraz zmarnowaniem 5 miesięcy naszego czasu. Czy warto współpracować z ta firmą ? My już znamy odpowiedź i ta wiedza kosztowała nas niestety 5 miesięcy i 5.000 pln.

Dynamics programmer

Polecam Nigel Frank International, zatrudnili mnie 2 razy w ostatnich kilku latach. Profesjonalni, szybcy, i bardzo dobrze negocjują stawki!

Hr
@Dynamics programmer

To fajna opcja dla pracodawcy. Raz płacisz agencji a oni potem tego samego kandydata wyciągają do innego pracodawcy. Gdzie etyka zawodowa

@Hr

No przeciez nie powiemy " Sorry, nie mozemy Ci pomoc" Sama mialam sytuacje, gdzie dwoch kandydatow odezwalo sie do mnie po roku, ze chca odejsc (zmienil sie manager, krorego kandydat nie lubi / atmosfera w pracy). Kandydaci mi ufali i wiedzieli, ze to nie moja wina. Juz nie pracowalam wiecej z tymi firmami. To nie rekrutera sprawa, zeby kandydat zostal w firmie. To firmie powinno bylo zalezec, zeby pracownik u nich zostal.

@Monika

Zapomnialam dodac, ze nie pracuje juz z tymi klientami, bo nie chce, zeby podobna sytuacja zdarzyla sie innym kandydatom. Skupiam sie na pracy z najlepszymi firmami.

Gdyka

Pracuje dla tej firmy w oddziale w Azji i jestem w szoku co tu czytam. Mialam zamiar przeniesc sie do kraju wewnętrznie ale chyba sie zastanowie.

@Gdyka

Hej! Ja pracuje w rekrutacji w Japonii. W ktorym kraju jestes? Doklanie takie same mam uczucia, jak ty.. Zajrzalam tu myslac o powrocie do Polski (moja firma nie ma oddzialu w Polsce), ale to co czytam to koszmar... Chyba bede musiala zostac ;)

Julita

@Amoroso, wspominasz, że firma raz na jakiś czas gwarantuje "luźniejszy dzień", a czy poza tym są oferowane jakieś benefity, na przykład karta Multisport? Czy w HAYS istnieje też możliwość pracy zdalnej? Piszesz także, że są szkolenia wewnętrzne, a czy można brać udział także w zewnętrznych?

@Julita

Friday drink raz w miesiącu to wcale nie jest "luźniejszy dzień". To dzień, w którym między 16.00 a 17.00 masz potencjalną szansę na napicie się taniego piwa i zjedzenie garści słonych paluszków. Po całym dniu ciężkiej pracy, bez taryfy ulgowej, jeśli o to ci chodzi. W każdy piątek jest coś takiego jak "casual friday", czyli można przyjść do pracy w dżinsach i t-shircie. Karta multisport jest w całości opłacana przez firmę. Praca zdalna chyba raz w miesiącu, a o szkoleniach zewnętrznych nic mi nie wiadomo.

Likwor
@Julita

brak pracy zdalnej, chyba, ze notoryczne chorujesz i masz krotko mowiac chody u managera.,... benefity tylko w postaci medicover i multisport. Benefity w innej postaci raczej srednie albo ich brak

@anonymous

Moja firma ma Friday Drink kazdy Friday.... W kuchni mamy specjalna lodowke na piwo ... ;) Jak czytam te wszystkie komentarze na temat Hays to az mi sie w glowie nie miesci...

Zniesmaczony kandydat

Stwierdzam, że Hays robi sobie z ludzi JAJA. "Konsultantka" umawia się z Tobą na rozmowę, a gdy do niej dochodzi - stwierdza, że nie ma Ci nic do zaoferowania. Do tej agencji przyjmują ludzi, którzy nigdy w życiu nie powinni pracować w HR, może do liczenia tabelek w Excelu by się nadali. Co ciekawe niektórzy z tych ludzi pracują w Hays już ładne kilka LAT. ZERO umiejętności miękkich. ZERO umiejętności słuchania drugiej osoby. Potem zadawanie pytań, po których kandydatom skacze ciśnienie. Patrząc po profilach "wspaniałych" konsultantów wyznacznikiem jest koniecznie kierunkowe wykształcenie oraz angielski (jak się potem okazuje angielski tychże konsultantów jest marny). Nie wiem kto tam przyjmuje tych ludzi do pracy, nie wiem, czy to z wewnętrznym HR jest coś nie tak, czy decyzje podejmowane są jeszcze wyżej. Decyzje podejmowane przez takich konsultantów są takie jakie są :) Zamykając temat w dwóch słowach: SZKODA GADAĆ.

Ada

Witam serdecznie, miałam jak najlepsze zdanie o Hays, ponieważ w 2015 znaleźli mi pracę, wynegocjowali wynagrodzenie, oddzwaniali z każdym ustaleniem -było rzeczowo i profesjonalnie. Dziś już niestety zmieniłam zdanie o Hays. Rekrutacja zupełnie nieprofesjonalna, stawka wynagrodzenia nie tyle nie wyprowadzony temat z klientem, ale Hays podbijał stawki sugerując, że klienta na to stać, co okazuje się nieprawdą gdy jesteś u klienta. Chwytają się rekrutacji na zadania, które nie mają szans powodzenia na rynku. Widać nie dają rady zweryfikować biznesowych pomysłów swoich klientów. Etyka zawodowa na bakier. Zdecydowanie nie polecam.

Ava.

Podobno w regionach nieźle dają w palnik (ostatnio modne są białe kreski...;) , żeby przetrwać ten (usunięte przez administratora) który aktualnie serwuje Hays. Współczuję przerażonym praktykantom, których wysyła się na spotkania do klientów, albo sadza przy telefonie do BD (BD Call - dla niewtajemniczonych, telefony sprzedażowe do Klientów, wykonywane bez żadnego przygotowania :D). Ktoś tam zdrowo upadł na głowę....... zero doświadczonej kadry, bo wszyscy odeszli w przeciągu ostatniego roku. Zostali Ci, którzy się "wspomagają" (psychotropy i "śnieg" na porządku dziennym), albo Ci, ktorzy mają brązowe noski. Ten statek tonie sukcesywnie od 2 lat. Radzę prześledzić kilka profili byłych pracowników i zorientować się, w jakim czasie odeszli. To nie jest przypadek ;)

Hi hi hi

Właśnie odbywają się masowe migracje pracowników Experis->Hays. Jednocześnie odbywają się migracje Hays->Devire :D

hgfgjhg
@Hi hi hi

Jak i również Hays -> Experis. Tak samo również dzieje się w przypadku MP, IT Kontraktu, Antala itd. - rynek wśród liczących się firm rekrutacyjnych jest bardzo mały i takie migracje to nic dziwnego.

@hgfgjhg

Jeżeli jesteś pracownikiem HAYS, to napisz proszę jak wygląda kwestia rotacji pracowników w tej firmie. Jakie mogą być tego powody i czy można liczyć tam na stabilne zatrudnienie? Stałość pracy jest jednym z najważniejszych aspektów, które brane są pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wysłaniu w dane miejsce cv.

Hi hi hi
@hgfgjhg

Nie do końca rozumiesz o czym mówię. Były prezes Hays zabrał ze sobą do Devire liczną grupę z Hays, w tym wielu konsultantów z działu IT Contracting (z dyrektorem włącznie). Nowy dyrektor ITC pracował w kilku agencjach, ale jego ostatnie zatrudnienie to Experis. Zaczął budowanie kadry managerskiej od ściągania zaufanych ludzi z poprzedniej agencji. W sumie nie ma w tym nic dziwnego. Jednakże nie zgadzam się, że Hays, devire, Experis, MP, IT Kontrakt, Antal to liczące się firmy rekrutacyjne. Największe - tak.

Julita

@Potencjalny klient, na forum nie można podawać informacji wskazujących na konkretnego pracownika firmy. Jest to zakazane przez regulamin z powodu ochrony tożsamości. Jeżeli komentarz łamie zasady, może zostać usunięty. Proszę byś pamiętała o tym w przyszłości i zapoznała się z treścią pod następującym linkiem: https://www.gowork.pl/regulamin

Budweiser

Najgorsza agencja pracy z jaką można współpracować. Co innego mówią na rozmowie a co innego jest w rzeczywistości. Zero profesjonalizmu i szacunku do pracy ludzkiej. Nie dajcie się nabrać!!!

KOBIETA

Byłam również na rozmowie kwalifikacyjnej z Panią ... Nie otrzymałam informacji zwrotnej. Brak szacunku do drugiej osoby.

Zostaw merytoryczną opinię o HAYS Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w HAYS Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HAYS Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HAYS Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HAYS Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HAYS Poland Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HAYS Poland Sp. z o.o.