Opinie o hays.pl - HAYS Poland sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy HAYS Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HAYS Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HAYS Poland Sp. z o.o. w Warszawa

kandydat

brak profesjonalizmu firmy, przy rekrutacji na stanowiska wyższego szczebla zero szacunku do kandydata, brak informacji brak rozeznania rynkowego rekruterów, brak przygotowania do rozmowy, szkoda tracić czas na kontakt

Antoni

Włosy mi się zjeżyły, jak przeczytałem opinie o tej agencji rekrutacyjnej. Teraz wiem na pewno, że nigdy nie wyślę swojego cv na żadną "ofertę" pracy reklamowaną przez tę agencję.

wdzięczna

Jak to wszystko czytam to jednak wiem, że nie chciałabym tam pracować... Zastanawiałam się czy złożyć tam cv, na szczęście te komentarze mnie powstrzymały

nigdy-wiecej

Pracowałam w Hays w Warszawie przez nieco mniej niż rok. Z ogromną przyjemnością się z nimi rozstałam!!! Zaraz po przyjściu do pracy przeżyłam szok. To jak się prezentują na zewnątrz nie ma nic wspolnego z rzeczywistością. Ciagła pogoń za ekstremalnie wygórowanymi planami i to za WSZELKĄ cenę. Niestety brak im też jakiegokolwiek profesjonalizmu w podejściu do kandydatów. To jedna z najgorszych korpo-kultur, jakie spotkałam w życiu. Odradzam, no chyba że lubisz pracować w takich warunkach.

Olga
@nigdy-wiecej

@nigdy-wiecej Czyli w HAYS jest duże parcie na wynik, tak? Ale chyba od tego też uzależniona jest pensja pracownika?

Staż

Panie pracujące w rekrutacji to jakiś żart. Omijać z daleka tę firmę. W zasadzie cieszę się, że nie udało mi się tam dostać pracy i zaczynam pracę w innej firmie, w której zapowiada się empatyczny zespół nie oceniający ludzi po okładce. Znajomy potwierdził i poinformował mnie, że wielu pracowników z Hays idzie do pracy do konkurencji, ponieważ w Hays jest jeden wielki motłoch i bardzo niemiła atmosfera. Zatem dobrze się stało i nie żałuję.

Tylko króciutka analiza CV. Brak dialogu - odpytywanka jakby kandydat odpowiadał na pytania z ankiety. Chłodny i zdystansowany ton, jako kandydat mam uczucie braku zaopiekowania. .

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Była Researcherka

Pracowałam w oddziale Wrocławskim, jako Researcher Consultantka w latach 2016 - 2017. W Haysie, twoja sytuacja w znacznej mierze zależy od tego do jakiego managera trafisz. Ja trafiłam najgorzej jak tylko mogłam. Było to jedne z 9 najgorszych miesięcy w moim życiu. Niestety, tak to jest gdy na stanowiska managerskie wyciąga się osoby które wysiedziały już swoje w firmie i nie wiadomo co z nimi dalej zrobić. Moja przełożona była osobą cyniczna, która nie posiadała żadnych kompetencji miękkich, podwładnych traktowała jak maszynki do robienia targetów a swoich klientów obdarzała fałszywą życzliwością. W całym Haysie była znana ze swojego "mocno specyficznego poczucia humoru" który oznaczał nic innego jak chamskie i seksistowskie komentarze. Niejednokrotnie dostawałam krępujące pytania odnośnie mojego życia intymnego, z którego potem niewybrednie żartowano. Współpraca była katorgą, można było odnieść wrażenie że musisz walczyć z managerką o realizacje targetu, który przecież był w jej interesie. Często dostawałam od niej maile albo smsy (nawet w trakcie spotkań!) z ochrzanem gdy coś nie było po jej myśli. Dyskusje i wyjaśnienia były niedopuszczalne. Rozmowy 1-2-1 sprowadzały się tylko do podsumowania wyniku i o tym jak by to mogło być lepiej. Nie było mowy o żadnej formie mentoringu czy nawet zwykłego nawiązania relacji. Było za to wyraźne faworyzowanie osób w teamie, co mocno mogły odczuć osoby które nie cieszyły się łaską szefowej. Work-life balance? Zapomnij - jeśli wychodziłam po 8h to dostawałam smsy albo maile z pytaniami czy nie za wcześnie wychodzę. Urlop? Też nie - koleżanka z zespołu która była odpowiedzialna za moich kandydatów nie zrobiła absolutnie nic, w wyniku czego musiałam ogarniać wszystko w trakcie urlopu. Mobbing? Jak najbardziej, ale tylko w formie wcześniej opisanych maili albo smsów, tak aby reszta firmy nie domyśliła się że coś nie gra. Pod kątem narzędzi też było nieciekawie - na 4 osoby przysługiwało jedno konto rekruterskie na LI. Żeby nie było że jestem jakąś frustratką która nie potrafiła się przystosować- rzuciłam papierami jak tylko udało mi się zmienić branżę na tą do której wcześniej rekrutowałam. W przeciągu następnego roku od mojego odejścia, zespół zaliczył ponad dwukrotną rotację (była to też zasługa wysokich targetów), aby ostatecznie się rozpaść. Nie wiem czy dzisiaj dział w którym pracowałam jeszcze istnieje. Sama managerka nie potrafiła zrealizować targetów i utrzymać pracowników przy sobie, więc po długim L4 postanowiła odejść. Dlaczego dopiero teraz o tym piszę? Bo ta osoba nadal pracuje na Wrocławskim rynku rekrutacyjnym i to wciąż na stanowisku managerskim. Radzę uważać i nie marnować sobie życia dla kogoś, kto nie ma za grosz kompetencji do pracy na stanowisku wyższego szczebla.

Olga

A może ktoś z innych oddziałów niż wrocławski może napisać czy atmosfera u nich jest ok i warto starać się o pracę?

alo

a znam ich wszystkich bardzo dobrze, i takie(usunięte przez administratora) widziałem, że aż się zastanawiam nad anonimową książką :) (usunięte przez administratora)

Łukasz

Co zrobic kiedy korporacje handluja naszymi danymi, razem z firmami rekrutującymi ? Jak kazac im i sprawdzic czy usuneli nasze dane?

IT guy

Poczatek rekrutacji bardzo szybki i pod presja czasu (bo klientowi sie spieszy) jednak po kilku tygodniach kontakt spadl prawie do 0, a o ostateczny feedback musialem dlugo walczyc. Konkluzja: kiedy jeszcze mozna Cie sprzedac klientowi, to ktos sie Toba zajmuje, kiedy rekruter juz wie, ze raczej ktos inny zostaje wybrany - zostawia Cie bez kontaktu, zeby nie tracic czasu. Bardzo slabo przeprowadzona rekrutacja, nie polecam.

NICK

Jakie zarobki są w firmie HAYS na pierwszych podstawowych stanowiskach?

Iza
@NICK

Mówisz o pensji brutto?

marek

Brałem udział w procesie rekrutacyjnym i był to proces, który sprawił że podzielę się negatywną opinią. W punktach wyglądało to tak: 1. kontakt ze strony pracownika hays na linkedin 2. przesłanie cv 3. odpowiedź negatywna 4. ponowna weryfikacja cv i umówienie na rozmowę 5. rozmowa 6. zaakceptowanie oferty I tutaj zaczyna się - klient potrzebował pracownika na już, dlatego miałem bardzo szybko złożyć wypowiedzenie, poprosiłem o dokumenty potwierdzające zatrudnienie i mija już ponad 20 dni i ich nie dostałem xD nie wiem co by było gdybym złożył wypowiedzenie. Do dzisiaj brak wyjaśnień - omijać szerokim łukiem.

Kumoterstwo, zamiatanie bałaganu pod dywan. To działania menedżerów na porządku dziennym. Nie polecam firmy. No i jeszcze wchodzi (usunięte przez administratora)oraz szpiegowanie przez ludzi "biernych, miernych ale wiernych".

Były_pracownik

Zgadzam się z powyższą opinią. Zamiast rozważyć możliwości rozwiązania danego problemu, zamiata się go pod dywan.

Mkkkk

Jestem zażenowany rekrutacją w tej firmie, wszystko załatwiane telefonicznie, sprawnie, wywieranie presji czasu jeśli chodzi o decyzję co do zmiany pracy, po przedstawieniu oferty i zaakceptowaniu jej przeze mnie kontakt się urwał. Czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem.

Abc

Bardzo nieprofesjonalne podejście do kandydatów :) naganne podejście internal rekruterów jak i managerów. Firma zapowiadała się dobrze, jednak brak feedbacku ze strony firmy. Pomimo próby kontaktu rekruterzy nie odpowiadają na maile, nie odbierają telefonów. Nie polecam pracy w tym miejscu.

Emp

To była ciekawa praca. W gruncie rzeczy mi się podobała, bo dużo się tam nauczyłam i mogłam się rozwijać. Oferowali fajne szkolenia, które faktycznie przydawały się potem w pracy. Poza tym dało się całkiem nieźle zarobić. I dawali duuuużo benefitów, a takie dodatki zawsze przemawiają na korzyść pracodawcy. Po prostu było widać, że starali się zadbać o swoich podwładnych. Ale był też jeden minus, który na dłuższą metę był dość uciążliwy. Mianowicie chodzi mi o presję i stres. Dla mnie to było bardzo odczuwalne i po prostu męczące. I czasem jednak miałam pewne zastrzeżenia do osób, które zarządzały moim zespołem, bo niektóre ich decyzje były dość chaotyczne.

peh
@Emp

Muszę przyznać, że mam bardzo podobne zdanie. Firma ogólnie bardzo na plus, jednak rosnący stres i presja na wyniki, których niestety z projektów, które dostawałam nie byłam w stanie zrealizować, była bardzo duża. Głównie to skłoniło mnie do zmiany pracy. Wiem jednak, że są osoby, które lubią ten tryb i które taka presja nakręca (szczególnie że jak się uda to premie są bardzo satysfakcjonujące)

@peh

W jakiej specjalizacji pracowałaś? Czy możesz napisać więcej o sposobie premiowania?

peh
@Piotr

Różnie, ale najwięcej czasu spędziłam na rekrutacjach technicznych.

Asia

Bardziej nieprofesjonalnej firmy rekrutacyjnej nie spotkałam na swojej drodze, zero szacunku dla czasu osoby ubiegającej się o pracę, nieodbieranie telefonów, brak kontaktu mailowego, odwlekanie odpowiedzi " klient jeszcze się zastanawia"...dramat!! czekałam trzy miesiące na łaskawy feedback po czym Pani poinformowała mnie że " wydawało jej się że wysłała mi maila z feedbackiem" :/ może swoje parcie na targety zastąpcie jakością usługi bo ta kuleje i zostawia nieodwracalną ZŁĄ opinie. Nie polecam.

dzwonią umawiają na rozmowy, fajnie wszystko do czasu spotkania, potem schody. Wpierw kontakt od razu po rozmowie jakieś 15 min i pytają jakie wrażenia i co mógłbym pracodawca zmienić w prowadzeniu rekrutacji, jednostronna rozmowa, ja mówię co i jak z 5 minut a z drugiej strony tylko "zadzwonimy zapytać i damy feedback. 1: nie oddzwaniają , 2: zero reakcji na kontakt telefoniczny, 3: wybrali firmie gdzie na 1 etap nie było nikogo do rozmowy technicznej ( zapomnieli, że miałem przyjść) wiec luźna pogadanka o niczym i nara, a urlop wzięty bo miała być rozmowa 2h. Ani przepraszam ani nic. 4. w między czasie kolejna rozmowa zarezerwowana , bo naciskali, że koniecznie jutro, ok zwolniłem się wcześniej z roboty, czekam na rozmowę i nic, znowu zapomnieli. Że za tydzień mogą zaprosić,nagle pośpiechu nie ma i oczywiście też terminy 11:00-14:00 na wizyte. Po tej rozmowie nie ma kontaktu. Dziwnym trafem jak od miesięcy na telefon nie ma spamu tak po złożeniu cv w hays nagle o 7 rano dzwonią z propozycją masażu w Krakowie, i masę głuchych telefonów botów sprawdzających czy numer do kogoś należy. Więc ostatecznie: 2 dni urlopu, i zaspamowany telefon. Więc moje dane osobowe zostały sprzedane... nigdy nie brać pośredników, zabierają z 10% zarobków, własnymi rękami jak człowiek nie poszuka to potem ma. Nauczony na błędach pisze już bezpośrednio do konkretnych firm. odzew natychmiastowy i skuteczny ;) ! PS stanowiska rozmów to IT poziom mid

Zawiedziona

Niestety zgadzam sie z ponizszymi opiniami. Wszystko ladnie pieknie i w pewnym momencie brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Pani z Hays caly czas dostępna na Linkedinie a nie odpisuje na maile czy smsy. Nie wiadomo jaki jest wynik rekrutacji...

Descarada

Brak profesjonalizmu. Na rekrutacji śmichy hihy. A później nie raczy odpowiedzi zwrotnej udzielić. Nie lubię.

Kandydtka

Bylam umowiona (usunięte przez administratora) na rozmowę telefoniczną, nie dość ze Pani nie zadzwonila, to nie odwolala rozmowy ani nie odpowedziala na moje zapytanie na portalu Linkedin. Bardzo nieprofesjonalne zachowanie i brak szcunku do kandydatów.

Kacper

Otrzymałem zaproszenie na 1 etap rekrutacji z zapewnieniem, że otrzymam informację o terminie i godzinie kolejnego. Nie otrzymałem, brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej. Pomijając fakt, że rekruterka spóźniła się na spotkanie 20 minut. Brak profesjonalizmu, a proponowane zarobki są śmieszne.

Alicja
@Kacper

Czy romowa dotyczyła wewnętrznej oferty pracy? Na jakim poziomie zaproponowano wynagrodzenie?

Zła rekrutacja

Bardzo nieprofesjonalna rekrutacja. Opis stanowiska zarówno ten zamieszczony w ogłoszeniu, jak i później przedstawiony w trakcie rozmowy, nijak nie pokrywał się z tym, czego oczekiwała ode mnie firma. Próby dopytania się o szczegóły zatrudnienia- system premii, podwyżki spotkały się z oporem, a wręcz Pani zaczęła mnie strofować, bo wg niej, czas na te pytania jest w trakcie rozmowy wstępnej, a nie na kolejnych etapach rekrutacji. Dodam, iż były to rozmowy na eksperckie stanowisko. Rekruterka swoim aroganckim zachowaniem nie tylko wystawia laurkę Haysowi, ale przede wszystkim działa na szkodę swojego klienta. NIe sądzę aby ktokolwiek kto ma wiedzę, doświadczenie i elementarne poczucie własnej wartości, zgodził się na pracę w firmie, w której na samym początku jest traktowany jak uczniak.

Zostaw merytoryczną opinię o HAYS Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w HAYS Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HAYS Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HAYS Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HAYS Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HAYS Poland Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HAYS Poland Sp. z o.o.