3 Dodaj opinię

Zbigniew K.

Byłem. Oferta pracy zgodna z opisem. Polecam

Tak12Nie13
Marecki

Polecam firme w 100% bardzo profesjonale podjscie, oby wiecej takich!!! pozdrawiam

Tak11Nie8
Grzechu111
@Weronika

jestem kierowcom i całą odpowiedzialnością polecam pracę z LUKSMANN. Przynajmniej mi się super trafiło. Zakwaterowanie mamy hacjenta z basenem, codziennie w domu i minimum 2000 euro miesięcznie. Śmigam na czteroośce.

Tak21Nie8
Bartek

Polecam. Przed wyjazdem do pracy wszystkie warunki są potwierdzone przez LUKSMANN na piśmie. U mnie się zgadzało. Pozdrawiam Panią Beatę :)

Tak14Nie7
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w LUKSMANN HR?

Siaraa Nowy wpis

Mogę polecić tą firmę , profesjonalne podejście do pracownika a przed wszystkim zatrudnienie przez firmę a nie agencję a to wielki plus !! Dziękuje ekipie Luksmann za załatwienie pracy :)

zibi1975 Nowy wpis

polecam ekipe luksmanna pomogli zagwarantowali prace i juz nie musze robic u polskiego (usunięte przez administratora)a jesli ktos chce godnie pracowac i godnie zarobic polecam !!

Tak2Nie1
Nowy wpis

Aktualność

LUKSMANN poszukuje kandydatów do pracy w niemieckich firmach transportowych na stanowisko:
Kierowca  C+E – Hamburg – 2500 €
region zatrudnienia: Hamburg
Opis stanowiska:

• prowadzenie zestawu typu tandem

• jazda trasy dalekobieżne

• zabezpieczanie ładunku, czytanie pozwoleń, transport maszyn i urządzeń

Oferujemy pracę na przejrzystych warunkach:

• pracę stałą, od poniedziałku do piątku

• pracę w rzetelnej, solidnej firmie transportowej

• niemiecką umowę o pracę zawartą bezpośrednio z pracodawcą

• niemieckie zarobki składające się z podstawy 2500 € na umowie lub 13€ na godzinę, do uzgodnienia z pracownikiem

• premię za jazdę w nocy i na weekendy, premię za każdy dzień urlopu oraz podwyżkę po okresie próbnym

• zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym przy bazie firmy

Każdemu zatrudnionemu Kierowcy gwarantujemy:

• pracę w stabilnych finansowo firmach – terminowość wynagrodzeń

• prawo do ubezpieczenia zdrowotnego na terenie całej Unii Europejskiej

• opłacane składki emerytalne – nabywanie niemieckich świadczeń emerytalnych

• prawa do świadczeń socjalnych, między innymi Kindergeld

• płatny urlop wypoczynkowy w wymiarze 26 dni w roku

• pomoc polskiego konsultanta przez cały okres zatrudnienia

Wymagamy:

• prawa jazdy CE, karta kierowcy, kod 95

• doświadczenie z przyczepa na osi skrętnej , mile widziane minimum pół roku doświadczenia

• podstawowych umiejętności w komunikacji j. niemieckiego, poziom A2, mile widziany język komunikatywny

Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesłanie CV wraz ze zdjęciem na adres: rekrutacja@luksmann.pl
Szczegółowych informacji udzielamy pod nr tel. 0048 500 800 713, 0048 500 800 596 lub 0048 500 800 309
Zapraszamy również na naszą stronę internetową
Prosimy o załączenie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych zawartych w przesłanym CV na cele aktualnej i przyszłych rekrutacji prowadzonych przez Luksmann HR oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez właściciela marki Luksmann HR z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale  1/83 na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail i numer telefonu informacji handlowej oraz ofert pracy w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia. Wyrażam również zgodę na przekazanie moich danych potencjalnym pracodawcom w celu przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego.

Aktualność

Czas pracy kierowcy wg niemieckiego prawa
Chyba każdy pracownik miał do czynienia z sytuacją, że nadgodziny lub zbyt długie godziny pracy sprawiły, że jego koncentracja ulegała znacznemu pogorszeniu.
Jeśli kierowca ciężarówki przyśnie na sekundę za kierownica z powodu zmęczenia lub zbyt długiego czasu prowadzenia pojazdu, może to mieć dramatyczne konsekwencje: w takich sytuacjach poważne wypadki nie są rzadkością. Dlatego należy zawsze przestrzegać godzin pracy kierowców ciężarówek.
Ale co dokładnie jest zaliczane do pracy kierowców ciężarówek? Czym różnią się tzw. Lenkzeiten od Ruhezeiten? Przeczytaj więcej w naszym przewodniku.
Ustawa regulująca czas pracy kierowcy
Z dniem 1.11.2012 roku w Niemczech weszła w życie ustawa regulująca przepisy dotyczące czasu pracy kierowcy. Po niemiecku można ja znaleźć pod nazwą: Gesetz zur Regelung der Arbeitszeit von selbstständigen Kraftfahrern (KrFArbZG).
Godziny pracy kierowców zawodowych obejmują m. in. następujące czynności:

• Rzeczywisty czas prowadzenia pojazdu (tzw. Lenkzeiten),

• Załadunek i rozładunek oraz ich monitorowanie,

• Oczekiwanie na załadunek i rozładunek, gdy czas oczekiwania jest nieznany,

• Prace porządkowe (np. mycie cysterny),

• Zabezpieczanie ładunku.

Dzienny i tygodniowy czas pracy kierowcy:
Zazwyczaj przy rozważaniu godzin pracy kierowców przyjmuje się, że tydzień zaczyna się w poniedziałek o północy i kończy w niedzielę o północy.
Tygodniowo nie może zostać przekroczone 48 godzin pracy. Z tego wychodzi ze dzienny czas pracy powinien wynosić 8 godzin. Niestety od tej reguły są wyjątki. Dzienny czas pracy może wynosić również 10 godzin. Jest to możliwe tylko w tedy gdy suma summarum średnia godzin na przestrzeni 6 miesięcy wynosić będzie około 8 godzin. Tak samo wygląda sprawa z tygodniowym czasem pracy. Jest dozwolone podniesienie go z 48 godzin do 60 godzin pracy, jeśli średnia z czterech miesięcy będzie równa 48 godzinom.
Poniżej załączony link zawiera wzór niemieckiej umowy dla kierowcy. Należy jednak pamiętać, że jest to jedynie przykład, każdy pracodawca ma prawo do stworzenia własnej umowy.
Ruhepause – czyli pauza podczas jazdy
Na samym początku warto nadmienić, ze pauzy nie są wliczane do czasu pracy kierowcy. Po 4.5 godzinach jazdy przysługuje kierowcy 45-minutowa pauza. Przy 10-godzinnej zmianie przysługuje zatem 2x przerwa min. 45-minutowa.
Ruhezeit – odpoczynek między dniami pracy
Ruhezeit pomiędzy dniami pracy wynosi 11 godzin. Trzy razy w tygodniu może on zostać skrócony do 9 godzin odpoczynku.
Warto również wspomnieć, ze raz na tydzień przysługuje kierowcy dłuższy odpoczynek tzw. weekendowy (Wochenruhezeit) wynosi on zazwyczaj 45 godziny (następuje on najpóźniej po okresie 6 przepracowanych dni)
Nachtarbeit – tzw. godziny nocne
Ustawa dotycząca czasu pracy kierowcy zawiera również wzmiankę na temat godzin nocnych. Zaliczane są do tego godziny miedzy godz. 00.00 a godz. 4.00.
Źródła:
Gesetz zur Regelung der Arbeitszeit von selbstständigen Kraftfahrern

LUKSMANN Human Resources Adres ul. Podwale 1 50-043 Wrocław TEL. 0048 71 7575 280 FAX 0048 71 7575 281 info@luksmann.pl
© LUKSMANN
Mariusz Cyryla

Pracuję już miesiac u niemca w erfurcie. Jestem po pierwszej wyplacie i wszytsko się zgadza. Za tydzień zjazd na święta ale napewno po nowym roku tu wracam, niestety coraz mniej firm które są wporządku. Luksmann jako nieliczni mają jeszcze normalne oferty, polecam

pawel

(usunięte przez administratora) Pojechałem do pracy która mi zaoferowali, w rzeczywistości warunku pracy okazały się zupełnie inne , miał być transport kontenerów morskich, okazało się że jest dystrybucja po marketach. Zakwaterowanie miało być w ciężarówce , lub 150 euro za mieszkanie - do wyboru, nie było wyboru żadnego. Systemy do wyboru.. Wybrałem 2/1, przepracowałem 2 tygodnie, przyjechałem na tydzień wolneg(usunięte przez administratora)Sytuacja obecnie wygląda tak że pracę załatwili mi zupełnie inną(usunięte przez administratora) Twój wybór gdzie idziesz do pracy, ale jak Cię już sprzedadzą, to nie licz na jakąkolwiek pomoc, Pozdrawiam Kierowców

Tak7Nie
Tiger

Nic nowego ja umowę dostalem po miesiącu i też miałem mieć 2100 euro na rękę na dodatek okazało się że to praca sezonowa z nimi trzeba inaczej najpierw umowa potem wyjazd.

Maciej

Dziwne, że zostałeś w ten sposób potraktowany. Czy po powrocie do Polski próbowałeś wyjaśnić sytuację i zweryfikować uzgodnienia, które miałeś z agencją przed wyjazdem?

daffid
@Tiger

jak luksmann ma ci dac umowe skoro oni nie sa twoim pracodawcom ??? pewnie dostales mniej siana bo mniej jezdziles siejecie tylko ferment po forach i parkingach a do roboty to ostatni jestescie masakara ...

Tak1Nie2
Darek
@daffid

Kolego pisze się : Pracodawcą a nie pracodawcom

waldemar zet
 Rekomendacja

Witam. jestem zadowolony z uslug firmy, kontakt przebiega sprawnie, w razie jakichkolwiek nieporozumień z moim faktycznym pracodawcą zawsze pomagają za darmo i sa mili. zalatwiaja wszystko co chce, zawsze odbieraja ode mnie telefon, mimo ze jestem dosc upierdliwy. pozdrawiam was

Beniu

jestem u Niemca 3 miesiąc przez luksmann i daje radę , dawali mi prace bez systemu ale pracownik z biura podpowiedział żeby dogadać się na miejscu i już od 2 miesięcy jeżdżę na systemie za godna forsę . A pozerą i bajkopisarza z parkingu życzę powodzenia u Polaka na parkingu prośba o papierosa !! a potem pieprzą co weekend w domu i 8 z przodu hehe

Tak5Nie4
Beny
@Beniu

No właśnie taki jeden baler pracujący za ojro pytał mnie czy mogę go fajka poczestowac :)

F1

Kolego, ja miałem z nimi to samo. Warunki jakie mi przedstawiali przez telefon nijak się miały do rzeczywistych warunków zatrudnienia. Niestety dowiedziałem się o tym kilka dni po rozpoczęciu pracy, jak przyszło do podpisania umowy. Zupełnie inne warunki niż te, które mi przedstawiła dziewczyna z Luksmana. Straciłem kasę na dojazd i powrót i nerwy. Nigdy więcej.

Tak2Nie
Volvo_new

ja tam polecam uslugi luksmanna, wszyskto sie zgadza na pismie mam niemiecka umowa i mile panie. juz dwa razy mam oferte od nich dostalem i barzdo mi pomagaja zawsze jak mam problem jezykowy. pozdrawiam

Trucker Polska

Pojechał do firmy koło Stuttgartu, mała rodzinna firma a nie jakiś moloch. Tego wlasnie szukałem, nie zawiodłem się wiec odwdzięczam się dobrą opinią, wszystko jak trzeba, polecam.

Tak3Nie4
Ewa
@Trucker Polska

To świetnie! Napiszesz jeszcze coś o warunkach zatrudnienia przez tego pośrednika? Dzięki.

TakNie1
sevenup
@Trucker Polska

A jak wygląda sama praca? Napisz coś więcej.

Gryzli

Przede wszystkim nie jest to agencja pracy, umowa jest niemiecka bezpośrednio z firmą niemiecką. To już jest duży plus. Polecam dlatego wystawiam opinie

Tak1Nie1
Ewa
@Gryzli

@Gryzli A czy do podjęcia pracy w LUKSMANN jest wymagana znajomość języka niemieckiego? Będę wdzięczna, a Twoja odpowiedź.

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 112 dni.

Czy w firmie LUKSMANN HR są regularne szkolenia pracownicze?

TakNie

Jestem w Kassel na pracy zmianowej, pokoje darmowe jednoosobowe, praca 8-9 godz. dziennie i do domu. Same nocki ale dodatki są i dzięki temu wysokie zarobki. Polecam tą firme

Staszek 1959

Wszystko gra, firme naprawde poolecam na 6 a kierowcą życze: szerokości na drodze buta w podłodze małych mandatów żadnych celibatów konia mocnego zawsze zielonego pozdrawiam serdecznie!!!!

Norbert W

Polecam współpracę z firmą Luksmann wszystko zgodne z ofertą na miejscu :) pozdrawiam mobilki .

Eres

Fajni ludzie, wszystko ok przynajmniej w moim wypadku, pozdrawiam i polecam :-)

Tak3Nie1
Bolek

Chyba jedyna pośrednicząca firma co poważnie traktuje ludzi. Pracuje w wielkiej firmie w Kassel, opinie mieli straszne, miałem obawy ale jak narazie wszystko ok, nie żałuje. Wypłata się zgadza, auta w miare nowe, trasy dalekie, nie ze 5 rozładunków dziennie. Robota konkretna. Polecam i firme i Luksmanna

Tak6Nie4
Andrzej

Już pierwszy tydzien zlecial to moge cos napisac. Razem z kolegom pojechalismy do pracy przez luxmann, spoko podejscie, wszytsko dobrze załatwione, umowa tak jak bylo ugadane. Praca jak praca, trzeba robić bo za nic nie zapłacą, ale jest ok, bez ciśnienia każy robi Swoje. Śmiało moge polecic firme luxmann, jak narazie najlepsza robota jaka mialem.

Tak3Nie2
Oliwier

Polecam firmie LUKSMANN załatwili mi pracę przy oknach. Oferta w 100% zgodna. Jedynym minusem było to, że trochę długo czekałem na akceptację, ale później było wszystko dopięte.

Andrzej

Dojechalem do firmy, jak narazie wszystko spoko. Firma wszystko potwierdzila, dostalem nocleg w mieszkaniu. Umowe tez dali. Zobaczyma jak z praca dalej bedzie. Jak narazie wszystko dziala jak trza

Kazimierz

Dziękuję Panu Adamowi z firmy Luksmann za pozytywne załatwienie sprawy z pracodawcą Niemcem. Niemiec nie chciał mi wypłacić wszystkich piniędzy za sierpień, bo żem mu obrysówkę przy cofaniu uszkodził, to ten za to 200 euro chciał! Po interwencji Pana Adama pieniedzę wczoraj wpłynęły co do euro i dalej pracuję. Obiecałem, że jak będę zadowolony to napiszę. Sam człek się tu nie przebiję. Głową w mur. Pozdrawiam :)

Tak4Nie4

Grzegorz

Nie otrzymałeś wynagrodzenia za swoją pracę? Przynajmniej tak zrozumiałem Twój komentarz. Zastanawia mnie, co było powodem tego, że miałeś problemy ze właściwym rozliczeniem. Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

Cinek556

wszytsko ok, polecam

Tak4Nie3
Dzbanek 12

Hejka moze sie ktos podzielic opinia na temat produkcji okien przez luksmanna jak to wyglada w rzeczywistosci warto ryzykowac wyjazd

TakNie3
Sylvio

Na czym dokładnie polega weryfikacja pracownika w Lukssman-ie przed podjęciem pracy w Niemczech?

TakNie1
OlekOlek221

Firma Luksmann godna polecenia, oby wiecej takich!!!! pozdro

Tak3Nie2

Kierowca CE – kontenery BDF – Berlin – 2500 € netto
region zatrudnienia: BRANDENBURGIA, okolice Berlina
Podstawowe obowiązki:

• prowadzenie zestawu przyczepa z obrotową osią + BDF,

• przewóz poczty DPD i Hermes, w trasach stałych, dalekobieżnych po Niemczech,

• komunikacja z dyspozytorem w języku niemieckim

Oferujemy pracę na przejrzystych warunkach:

• praca stała

• niemiecką umowę o pracę na czas nieokreślony zawartą bezpośrednio z pracodawcą

• stały przydział do samochodu,

• niemieckie zarobki 2300-2500 € netto

• 24 dni płatnego urlopu

Każdemu zatrudnionemu Kierowcy gwarantujemy:

• pracę w stabilnej finansowo firmie – terminowość wynagrodzeń,

• prawo do ubezpieczenia zdrowotnego na terenie całej Unii Europejskiej,

• opłacane składki emerytalne – nabywanie niemieckich świadczeń emerytalnych,

• prawa do świadczeń socjalnych, między innymi Kindergeld,

• urlop wypoczynkowy w przypadku pracy stałej,

• pomoc polskiego konsultanta przez cały okres zatrudnienia

Wymagamy:

• prawa jazdy C+E z kodem 95, karta kierowcy,

• uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych – ADR podstawowy

• komunikatywnej znajomości języka niemieckiego,

• doświadczenia jako kierowca CE na przyczepach z osią skrętną

Szczegółowych informacji udzielamy pod nr tel. 0048 500 800 713, 0048 500 800 309 lub 0048 500 800 596

Tak3Nie

Zostaw opinię o LUKSMANN HR - Wrocław

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie