Opinie o Termika Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Termika Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Termika Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Termika Sp. z o.o. w Gdańsk

Nikifor

Część. Wiele osób tu pyta o pracy w dziale handlowym. To opowiem Wam jak to wygląda - dostajesz starego Forda (usunięte przez administratora) po kimś i też z bardzo niskiej półki. Do tego wyznaczają Ci target zupełnie z kosmosu, za którego niewykonanie regularnie zbierasz(usunięte przez administratora) i przez co nie dostajesz grosza premi. Pensja taka sobie, ale najchętniej na (usunięte przez administratora) Masz udział własny w szkodach na aucie więc za każda rysę na samochodzie czy odprysk na szybie płacisz z własnej kieszeni. Opony wielosezonowe bo przecież w Polsce śnieg nie pada. Generalnie jeżeli chodzi o podejście do pracowników to firma zatrzymała się w (usunięte przez administratora) Jeżeli Ci to odpowiada to zapraszamy do Termiki

Izabela
@Nikifor

Ale to jak wysoki jest ten target dzienny, który wyznaczają? Możesz określić bardziej?

Nikifor
@Izabela

To nie jest FMCG, tu nie ma targetów dziennych typu ilu klientów masz odwiedzić. Tu masz określoną wartość zysku którą musisz wypracować.

Krystyna

i pracujesz dalej? czyli jest druga strona medalu, jaka? co innego wobec tych braków które przytaczasz jest tu na plus i dlaczego?

nick

mylę że jest więcej plusów niż Ci się wydaje. Pracuję tu 15 lat i coś nieco wiem więcej niż Ty. Popatrz na FB i Link a dowiesz się więcej.

Obecny pracownik
@nick

Nie muszę się dowiadywać więcej niż wiem z doświadczenia pracując dla termiki na(usunięte przez administratora) można napisać wszystko a 1 miesiąc pracy w termice mi wystarczył żeby poznać tą firmę i jej minusy bo plusów nie zauważyłem żadnych oprócz wypłaty na czas więc jak by było tak dobrze jak na FB to termika by miała fachowców a nie ludzi z pod biedronki

@Obecny pracownik

może dlatego pracujesz wszędzie jeden miesiąc, że wszystko wiesz...

Tadeusz

To w jaki sposób współpracuje biuro z kierownikami na budowach to po prostu przeżegnać się i uciekać. Projekt ma termin wykonania 6mscy ale materiał przychodzi na 1.5 miesiąca przed terminem bo wcześniej firma zalegała i nie płaciła faktur ... (usunięte przez administratora) Chociaż generalnie ja jako pracownik mam wywalone na terminy i problemy. Ważne że wypłata wpływa na czas a reszta mało mnie interesuje.

Tomasz

Dieta(usunięte przez administratora) na wyjazdach to kpina. W biedronce na zakupy nie wystarczy, jak za to przeżyć dzień? Firma tlumaczy się ze prawo mówi (usunięte przez administratora)... to jak firma tłumaczy się z odrabiania prezent pracowników przerw lub obcinania pół godziny pracownikom? Pracujesz 10 masz pisane 9.5 ... jakie prawo o tym mowi? Doja pracowników że już nawet ukraincy nie chcą przychodzić więc dziewczyny z Ukrainy biorą przez pośredników.. którym nie płaci termika przez co dziewczyny nie mają za co zjeść i zrobić opłat(usunięte przez administratora)

nick...
@Tomasz

1. 28 lipca 2022 roku wzrosły stawki niezmieniane od 2013 roku - skargę proszę napisać do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej ponieważ odpowiadają za regulację wysokości wypłacenia świadczenia... "dieta jest przeznaczona na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia", 2. czas pracy - wszelkie informacje podawane są przy zatrudnieniu, 3. Termika zatrudnia ludzi, którzy chcą pracować niezależnie od płci czy narodowości - w naszej branży jest to normalne, 4. rotacja jest czymś zupełnie normalnym - często wynika z potrzeby prywatnej co również trzeba rozumieć.

Tadeusz

I stracę premie mimo ze bylem w pracy tego dnia. Z kolegami spotkam się kiedy mam na to ochotę. Fajnie czas spędzam po pracy z rodziną.

Tadeusz 2
@Tadeusz

co za bzdury... są budowy gdzie prace trwały do końca dnia i nie straciliśmy dodatku - kwestia organizacji.

Aplikowałeś na stanowisko Monter instalacji sanitarnych , wentylacji / hydraulik oferowane przez firmę Termika Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Na podstawie jakiego kodeksu pracy firma (usunięte przez administratora) pracowników z 30minutowej przerwy? Dlaczego każe odrabiać te przerwę i za nią nie płaci normalnie? Pracujesz 10h30m a płacone za 10h ...

Były pracownik działu zakupów

Miałem okazję pracować w biurze. Fatalna atmosfera, ze strony współpracowników zamiast wsparcia to ataki. (usunięte przez administratora)nie opłaca faktur w terminie, czego konsekwencją jest brak towaru dla produkcji, dla handlowców i na potrzeby zakładu. Wszyscy odbijają sobie te frustracje na zakupowcach. W ciągu pięciu miesięcy zwolniło się z działu zakupów pięć osób. Z czego dwie z długim stażem, a każdy nowy wiał jak tylko się zorientował o co kaman. (usunięte przez administratora). Absolutnie nie polecam.

Ona

Zdecydowanie odradzam prace w Firmie Termika. Prezes ma skandaliczne podejście do pracownika. Krzyki , przekleństwa są tutaj codziennością . Wiecej tu opinii o pracy fizycznej ja odradzam prace w biurze w Centrali Firmy.

pola
@Ona

nie słyszałam aby krzyczał.cos ci sie pomylilo

Klaudiusz
@Ona

Miałem kontakt z Maciejem i nigdy złego słowa na niego nie powiem. Fakt !!! Twardą ręką prowadzi firmę razem z Tatą

Jestem kierownikiem budowy, bardzo dobrze żyję z pracownikami, wszyscy siebie szanujemy. Zawsze idzie się dogadać. Sumienną i uczciwą pracę dodatkowo wynagradzamy. Dbamy o BHP, ubiór i pracę na dobrym sprzęcie. Inwestujemy w szkolenia pracowników. Dostaję dużą odpowiedzialność, dlatego mogę się rozwijać i jest to doceniane.

@Adam

Kazdy kierownik tak bedzie mowil. Jakby bylo tak dobrze to ludzie by nie odchodzili z tej firmy Firma Termika nie szanuje pracownikow ani podwykonawcow - traktuke ich jak nizsza spolecznosc do lopaty.

Killer
@Adam

Kolega Siarry szykuje się na stanowisko PMa organizując akcje propagandową ????

marian
@Adam

Jak wynagradzacie pracowników? Jakie szkolenia robicie ? Nigdy nic takiego nie miało miejsca.

@Adam

Gdyb było tak dobrze to by ludzie nie odchodzili i jak by kierownictwo nie było tak pazerne to ludzie by więcej zarabiali i by nie odchodzili bo im więcej kierownik zaoszczędzi na budowie tym ma większą premie pracowałem 2 lata żadnego szkolenia nie miałem zadej premi oprócz tej za obecność co do szkoleń to jak wysłali mnie na lotos to kierownik zrobił szkolenie za mnie zdalnie narzędzia to chyba maja ale w sklepie bo na magazynie zlom a na budowie to trzeba od innych firm pożyczać albo z domu przynieść jedyne co na plus to ciuchy co trzy miesiące się należą jak się człowiek zwalnia z termiki to obcinają stawke ludzi maja z pod biedronki bo fachowcy omijają ta firmę nie polecam tam pracy nawet największemu wrogowi

pracownik byly

Uderz w stół a nożyce się odezwa

To prawda potwierdzam byłem kierownikiem budowy i potwierdzam że przez kierownictwo ludzie mają niskie stawki

nick

przecież sam byłeś kierownikiem i odpowiadałeś za stawki dlaczego nie płaciłeś więcej?

Termika

W biurze dzień pracy jest 9 godzinny. Oficjalnie jest 8 godzin. Nikt nie płaci za godzinę pracy więcej. PIP powinien się zainteresować.

Janek

Jestem inżynierem o specjalności sanitarnej z uprawnieniami, chciałbym zmienić pracę dlatego oglądam oferty. Termika pojawia się w nich często, co od razu sugeruje, że pracownicy z firmy odchodzą. Negatywne opinie na forum są wg mnie potwierdzeniem, że pracownik jest tam źle traktowany.

Inżynier
@Janek

Generalnie rok może przetrzymasz, ale na dłużej to ciężko. To jest szczera prawda.

@Janek

Pracowałem tam przez rok. Zdecydowanie nie polecam firmy. Ciekawa sprawa ostatnio tajemniczo znikły negatywne opinie na gowork. Czary.......

Sebastian
@Janek

Byłem już dwa razy na rozmowie o pracę(drugi raz z ciekawości czy coś się zmieniło) na stanowisku Kierownik projektów. Stawki za stawiane wymagania są śmieszne. Mi zaproponowali 4500 netto na umowie B2B za pracę pon-pt 7-17 + 3 soboty w miesiącu 7-14. Oczywiście były to godziny minimalne, co znaczy że zdarza się pracować dłużej. Na stoczni rozmawiałem z ludźmi, którzy tam pracowali i nie spotkałem nikogo kto wypowiadałby się pozytywnie.

NIck
@Sebastian

Widocznie nie masz kwalifikacji, ja zarabiam znacznie więcej i polecam!

Klemens
@Janek

Podwyżki w firmie 2zl co 6lat ...

@Janek

Witam mam pytanko do macika sochackiego zwanego dalej prezesem Termiki jak to jest mieć władze w tak dużej firmie bez własnych pracownikow I pracując samymi podwykonawcami bez pojecia gdzie te 10 osób czekających na pracę za twojego jednego pracownika jak ty to twierdzisz" że na twoje miejsce czeka 10 " czy ty jesteś świadom że ta firma kuleje przez ciebie

marian

Firma wyciska z pracownika ile się da. Przerwa jest odpisywania od godzin pracy, w sobotę 6h pracy bez żadnej przerwy. Podwyżek od 3 lat brak, jak Rząd zwolnił pracowników na działalności z zusu to termika nie wypłaciła tego zusu ludziom. Nie ma nadgodzin, jak zrobisz kilka razy po 12h bo pilne to kierownik proponuję ci wziąć dzień wolny. Stawki? 23-25brutto na zleceniu. Do 30zl na działalności. Panie z księgowości brak znajomości prawa podatkowego.

Popek
@marian

Prawda

Jakie warunki zatrudnienia proponują w firmie Termika Sp. z o.o.? Czy można liczyć na pełen etat?

Maciek

Umowa zlecenie lub wlasna działalność umowy o pracę nie dadzą iskie stawki nawet za granicą płacą 36 zł na godzinę gdzi w innych firmach nawet w agencji pracy mozna już dostać od 58 zł na godzinę + umowa a termika z granicą nie daje żadnych umowa jakiś śmieszny kontrakt na 3 miesiące

Justyna
@Maciek

Czemu nie dadzą zwykłej umowy o pracę? Przecież to nie jest mała firemka.

@Justyna

Bo to firma ratuj dziada jak dadzą umowę to trzeba zapewnić socjal pracowniczy płatny urlop i płatne l4 jak się zachoruje a na zlecenie czy własnej działalności nic ich nie obchodzi

Justyna
@Maciek

No i tak powinno być!.... a ja chciałam szukać tam pracy :|

marek
@Justyna

@Justyna. Spróbuj, a nie pożałujesz. Ogólnie przyjętą praktyką jest, że kierownicy projektów czy inzynierowie budowy pracują na kontraktach menedżerskich, bo przy rozliczaniu delegacji, pracy dla kilku spółek (zagranica) nie trzeba zmieniać umów. Jeśli praca na budowach tylko jednej firmy i w granicach Polski to umowa o pracę jest oczywistością i nikt jej nie neguje.

@Justyna

Nie polecam a wręcz odradzam ta firmę jako pracodawce i też wykonawcę dla tego że tak postępują z ludźmi to ich nie mają i co tydzień ktos odchodzi motto firmy to wycisnąć człowieka jak cytrynę wyrzucić i wziąść nowego i prawdę mówiąc to w polsce jak za granicą to termika ma kiepska opinie jako pracodawcą szkoda twojego czasu i nerwów na zaprzątania sobie głowy

To prawda.Potwierdzam

@Maciek

Byłem, widziałem. Do dziś się budzę z radością, ze sen o ponownej pracy w Termice to tylko ponure wspomnienie…

pracownik byly

Byłem zobaczyłem zwyciężyłem bo się zwolniłem i nie polecam pracy w termice

Dział handlowy "...naście lat"

Super pracodawca. Rośnie w mocnym tempie ponieważ wchodzi w nowe rynki zbytu, wprowadza nowe produkty i inwestuję w kadrę, nieruchomości, moce logistyczne i park produkcyjny. Przełożeni bardzo fajni: Marcin pozdrawiam Cię - jak czasem powyzywamy się jak w barze to pamiętaj: czasami trzeba "dać sobie po pysku" żeby atmosfera się oczyściła i wysunąć konstruktywne wnioski i wdrożyć rozwiązania! Jak w każdej dużej organizacji są nerwowe sytuację ale takie są nawet w ZUSie :-) Pracuje tam paręnaście lat i rośnie: wynagrodzenie, premia i system motywacyjny, auto służbowe, ale także zakres obowiązków. Moi klienci są zadowoleni, rynek rośnie, dostawcy a mamy wielu nowych też są z nas zadowoleni. Koledzy z mojego działu również sobie chwalą. Jest energia w zespole. Ci którzy nie przetrwali w dziale handlowym byli (tak podejrzewam): za słabi charakterem, kompetencjami, umiejętnościami itp. Chociaż jako wyjątek potwierdzający regułę: jeden z nas poszedł do firmy z CAŁKOWICIE innej branży - czasem tak się dzieje. Mało jest firm w kraju które zajmując się dystrybucją materiałów budowlanych lub produkcją i dystrybucją materiałów do przemysłu i robią to lepiej niż TERMIKA. Ja takich nie znam - większość moich kolegów konkurentów zmieniała pracę minimum 2 razy. Ja nie bez przyczyny jestem tutaj do dzisiaj, widzę szansę na wzrosty i rozwój - nie zamierzam zmieniać. Zdecydowałem się i nie żałuję formy umowy na samozatrudnienie - jeśli wierzycie na solidne emerytury z ZUS to ja do niech nie nalezę. Opłacam świadomie najniższy ZUS i odkładam jak my wszyscy na polisach, filarach itp. O innych działach Termiki nie wypowiadam się bo nie mam z nimi styczności (produkcja, kadry, księgowość, R&D, logistyka, dyrekcja). Jeśli jesteś SPRAWNY w tym co robisz to masz czas na wszystko: na drinka z klientem i na obiad w domu lub na wczasy 2-3 razy w roku także. Weekendy, święta, urlopy, poniedziałek-piątek po 17tej - to czas dla rodziny i na hobby. Żadne korpo i wykrwawianie się. Pozdrawiam ! W razie pytań wyłącznie na temat Działu handlowego to chętnie podpowiem

Gosc
@Dział handlowy "...naście lat"

Jak wygląda praca w dziale handlowym? Rozliczenie miesieczne/kwartalne/roczne? Praca na miejscu czy nacisk na trasę? Czy można liczyć na jakiś sensowny samochod czy raczej używka? Praca po 8h czy żeby zrobić wynik, trzeba zostać dłużej? Czy są jakieś wyjazdy służbowe np szkolenia, imprezy integracyjne, nagrodowe?

Mart
@Dział handlowy "...naście lat"

Potwierdzam. Dobry pracodawca.

Dział handlowy "...naście lat"
@Gosc

Praca w dziale handlowym mocno uzależniona jest od tego co dzisiaj wnosisz. Jeśli wnosisz dużo kontaktów z poprzedniej firmy w tej samej branży to więcej pracy w biurze. Jeśli jesteś zielony bez znajomości asortymentu i branży to oczywiście trasa i mnóstwo czasu zanim zaczniesz realizować premie kwartalne lub zadaniowe. Samochody do dogadania w zależności od wielu czynników więc pytaj na przesłuchaniu. Praca po 8-9 godzin ale nikt nie zabroni Ci dłużej więc musisz wyczuć to sam. Do nadejścia Covid było dużo okazji do podnoszenia kwalifikacji, kursów, szkoleń i integracji firmowych. Od kiedy jest pandemia zrobiło się smutniej ale to dotyczy wszystkich firm? Nacisk na wynik jak w każdej firmie która produkuje, handluje i świadczy usługi. Praca dla handlowca z krwi i kości. Podpowiem że bardzo ważne jest zadawanie konkretnych pytań w trakcie przesłuchań ! Pytajcie o: - o konkretne kwoty premiowania: ile netto na rękę za ile wykonania? czy za obrót ? czy może za pozyskanie klienta? a może za zysk? albo za konkretne produkty lub usługi? - o koszty pośrednie i bezpośrednie JAKIE I ILE? - o obcinki za spóźnione płatności JAKIE I ILE? - o limit na paliwo ILE? - zapisywanie i rozliczanie z obietnic to zadanie obojga stron w trakcie przesluchania więc nie zmyślaj bo zastaniesz zweryfikowany Słowem: Co ustalisz z przyszłym przełożonym to dostajesz. I co obiecasz to zostanie zapamiętane :-) Spoko firma. Osobiście polecam! Dla długodystansowców!

anna

Uwaga Uwaga dostawy towarów nie polecam najgorsza firma nie licząca się z kierowcami , robią wszystko jak by nie wiedzieli że auto czeka na rozładunek. Brak organizacji pracy - powinni płacić za postój samochodu . Daleko tej firmie do Unii Europejskiej powinni wyjechać na praktykę - zarządzania na zachód . auto w dniu dzisiejszym , w okresie miedzy świątecznym firmy mają skrócony czas pracy nie interesuje nikogo że auto musi jechać na załadunek , żadna prośba nie pomogła . Auto na rozładunku od 07:30 jest 10:30 nadal stoi nie rozładowany był jako 1-wszy pod bramą . NIE POLECAM omijajcie Termikę szerokim łukiem

Czy nowo zatrudnione osoby w Termika Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Obecny pracownik

Zapomnij o o umowie o pracę zlecenie lub wlasna działalność stawka słaba dużo godzin i ciągle mało soboty 3 obowiązkowe w miesiacu bo jak nie to szef się gniewa bhp tylko ciuchy co trzy miesiące to tylko na + w tej firmie delegacje stawka taka jak na miejscu w gdansku i dieta 32 dziennie kwatera 17 osób w jednym domu z jedną łazienka i kuchnia zero gwarków 7 osób w salonie śpi i na 17 osób 14 ukraincow prezes twierdzi że człowiek jest jak cytryna i trzeba go wycisnąć do końca wyrzucić i wziąść nowego tylko tych nowych już nie ma skąd wziąść bo ludzie masowo odchodzą i można by było tak pisać o tej firmie w nieskończoność (usunięte przez administratora) i żenada sam szukam nowej roboty bo pracuje tu rok i o rok za długo

@Obecny pracownik

Zgadzam sie. Ta firma nie szanuje ludzi wogole. Zapomina ze to ludzie na nia pracuja.

Jan

Na poczatek proponuja umowe zlecenie.

@Jan

I bardzo niskie stawki za taką pracę czy to polska czy delegacja za granicą tyle co w UK zarabia fachowiec który kładzie blache to u Niemca zarabia izoler który kładzie welne w delegacjach za granicą brak ubezpieczenia coś Ci się stanie płacisz sam u Niemca masz niemiecka umowę pelne ubezpieczenie a w Termice pracowałem w szkocji 2 miesiące temu po odejściu nie zapłacili mi za ostatni miesiąc więc naprawdę nie polecam tej firmy

Chiwas

Na ile moze liczyc spawacz w tej fitmie

mirek

płacą na czas-ale nie tyle co powinno być zapłacone

Ojciec

Pracuję w grupie Termika od ponad 8 lat. Zdecydowanie polecam, aczkolwiek nie każde stanowisko jest dla każdego i trzeba mieć tego pełną świadomość. Nie wszystkim odpowiada duża odpowiedzialność, szybkie tempo i wszechobecna kontrola. Ci którzy to zaakceptują, otrzymują w zamian dobre wynagrodzenie, ambitne cele i projekty oraz ciągły i dynamiczny rozwój. Przed zatrudnieniem należy jedynie zastanowić się czego kto oczekuje od pracy. Miejsce pracy dla ambitnych, raczej nie tych oczekujących spokoju.

@Ojciec

Nie myl ambicji z poświeceniem. Praca tam to istna orka, nie masz czasu na nic. Po powrocie do domu możesz sobie ewentualnie kanapki zrobić na drugi dzień do pracy…

Sławomir
@Ojciec

Cz jest dobre wynagrodzenia? 22zl na rękę ?

Sławomir

Nikomu nie polecam firmy. Na start dadzą 24brutto na działalności a potem kilka lat prosisz o podwyżkę. W firmie nie ma nadgodzin więc nie dają nawet zarobić, a jeśli są nadgodziny to później proszą od odebranie ich w formie dnia wolnego. Organizacja na budowach to dramat. Ludzi brak, materiał zamawiany jest na miesiąc przed końcem projektu .... Skandalem a wręcz pluciem w twarz są stawki dla chłopaków z Ukrainy ... Ciężko pracują za ochłapy. Nie wstyd wam ...

Pracownik Termika

Krótko i na temat. Praca wymagająca ale dobrze płatna. Oczywiście za samo przyjście do pracy firma nie płaci a patrząc po komentarzach chyba niektórym się tak wydawało. Jak lubisz wyzwania, rozwiązywanie problemów, kreowanie rozwiązań to praca dla Ciebie. Firma stawia na dużą samodzielność.

Zostaw merytoryczną opinię o Termika Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Termika Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Termika Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Termika Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 55, z czego 30 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Termika Sp. z o.o.