Opinie o Termika Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Termika Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Termika Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Termika Sp. z o.o. w Gdańsk

Adamko

Pracowałem w firmie dłużej niż rok czy dwa jako monter wentylacji. Atmosfera wśród pracowników naprawdę dobra, jednakże jeśli chodzi o jakikolwiek kontakt z kierownictwem - porażka. Praca mimo że na działalności to sztywno określona - pracujesz od 7 do 17, dwie przerwy 30 minut, obie odliczane od czasu pracy. A więc jesteś w pracy 10 godzin, płacone za 9. Ciężka sprawa jeśli ktoś chce dzień wolny od pracy, nie ważne czy trzy dni, czy jedna sobota. Stawka nie najgorsza, ale za ciągłe słuchanie tego, że wiecznie źle i mało, to lepiej oszczędzić sobie głowę za te kilka dodatkowych groszy i pójść do spokojniejszej pracy.

@Adamko

Bo kierownictwo nic nie ma do gadania. Każde działania są sprawdzane przez zarząd i w razie gdy mógłbyś coś dostać więcej, czyt. tyle ile Ci się należy, to jest to wstrzymywane. Firma placi dodatek za 100% frekwencji w miesiącu, czyli jak pojedziesz na urlop na 2 dni bo np. spłonęła Ci chata, to nie dostaniesz... chocbys odrobił te dwa dni w nadgodzinach, których nie brakuje.

Sam sobie odpowiadasz jak nie ma ciebie w pracy to nie jesteś 100% a za to jest dodatek

Monter
@Adamko

jaka stawka godzinowa jest do osiągnięcia? Czy to prawda, ze wszyscy sa na działaności?

nie maja zadnych narzedzi do pracy nozyce do blachy to nozyce do profili gipsowych rerzte sobie dodai magazyn to zlom

Jak to nie maja? Nie gadaj głupot! Jak weźmiesz swoje to mają!

IZolarz

Firma wygrala kolejny duży kontrakrt. SUper!!!

NIck

prosta odpowiedź, zmień swój bank i będziesz miał po sekundzie...

Aplikowałeś na stanowisko Monter instalacji sanitarnych , wentylacji / hydraulik oferowane przez firmę Termika Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Termika Sp. z o.o.?

Izolacja

Zależy na jakim stanowisku, wszędzie wyglada to z gola inaczej. Co Cię interesuje dokładnie?

@Izolacja

podbijam pytanie, jak długo trwa okres próbny?

Izolacja

Po pierwsze- nie ma szans na umowe, wiec początkowe 3 miesiące która są wpisywane w umowe o współpracę i tak nie maja znaczenia. Podpisujesz umowe B2B, która tobie gwarantuje gunwo, jest to cyrograf...

nick
@Izolacja

ja mam umowę o pracę i sobie chwalę

@nick

Wiec jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę. Umowy o prace stanowią odsetek umów w firmie, mniej niż 10% na pewno. O ile cześć osób woli B2B ze względu na zarobki i brak wiary w ZUS, to Zdecydowana większość, w tym fizyczni może o tym pomarzyć. Nie daj boze isc na zwolnienie mając umowe o prace, bo jest się traktowanym jak (usunięte przez administratora)

nick
@Izolacja

faktycznie nie chodze na zwolnienia ale jak bylam chora to wszystko bylo ok. Nie wiem o czym mowisz - polecam firme bo super warunki pracy dla wszystkich

Wojtas

Nie dostaniesz tam umowy o prace. Działalność albo zlecenie.

Firma termika dużo obiecuje, a potem szybciutko się z tego wycofuje. Na umowie masz wpisane osiem godzin pracy, a musisz pracować dziesięć. O ile uda Ci się dostać umowę o pracę. Firma, a raczej prezes nie lubi umów o pracę i woli zleceniówki, a już w ogóle własną działalność. Nie ma czegoś takiego jak nadgodziny. Do tego prezes, który podcina skrzydła oraz kierownik, który uważa, że pozjadał wszystkie rozumy w sprzedaży. Kadra kierownicza posługuje się tylko jednym zdaniem "A jaki masz pomysł na to?". Ogólnie firma nie należy do najgorszych ale do najlepszych też nie. Praca w Termice czy jej spółkach córkach jest ciekawa jeżeli ktoś jest kreatywny i sam sobie szuka pracy i daje własne pomysły i działania (trzeba się liczyć z tym, że jest grono ludzi co przywłaszczą sobie twoje zasługi). Jeżeli ktoś chce przyjść i odpękać osiem godzin to nie w tej firmie. Opinia neutralna z mojej strony.

Dziękuję Ci za tak obszerny komentarz - bardzo mi pomógł. Powiedziałeś, że praca w Termice - mimo innych zapewnień - trwa ok. 10. godzin dziennie, co nie jest zgodne z Kodeksem Pracy. Nie myślałeś, by zgłosić ten fakt właściwej instytucji?

Lena
@Ewa

Ciocia pomocna:))))

Antoni
@Lena

O jakiej cioci piszesz? Również chciałbym sprecyzować, jak dokładnie wygląda kwestia godzin, które musimy przepracować, pracując w firmie Termika. Może ktoś zechce pomóc.

Izolacja, taka sytuacja
@Antoni

Praktycznie 7-17... po kilku wyjsciach po 8/9h jestes w stanie od wspolpracownikow uslyszeć, że szybko wychodzisz. Niby praca zadaniowa, bo zdecyowana wiekszosc na B2B, co powduje swobode, ale tak na prawde jestes uwiązana. Normalne, ze zdarzają się nadgodziny w kazdej pracy, ale tutaj ich nie ma. Firma wynagradza dobrze za prace, ale pytanie czy jedyną Twoja pasja w zyciu jest praca?

Kuba

Firma z zewnątrz wygląda jak najlepiej wyglądająca bombonierki w reklamie i na sklepowej półce. Jak ja otworzysz z zaczniesz na nią patrząc od środka entuzjazm i pierwsze wrażenie mija jak ja napoczniesz pozostaje duży duży niesmak. Tak w skrócie i obrazowo. Książkę można by było napisać i myślę że stała by się bestsellerem. Ciekawe wspomnienia ale niestety z praca która wykonujesz nigdy nie zostanie doceniona z wyjątkiem wypłaty co miesiąc.

Wiem, że firmy z reguły uprzedzają, że będą się kontaktować z wybraną osobą.

heheh

Aplikując na jakiekolwiek stanowisko do firmy Termika a biorą wszystkich , to i tak ostatecznie zaczniesz i skończysz na kładzeniu waty izolacyjnej. Powodzenia.

@heheh

To, gdzie się pracuje i co się dokładnie robi zależy od umiejętności, kwalifikacji i szybkości uczenia się danego pracownika.

Damian
@heheh

Mam przez to rozumieć, że pracodawca nie ma żadnych wymagań względem kandydatów, którzy aplikują do pracy w firmie Termika? Zakładając, że kandydat nie ma żadnego doświadczenia zawodowego, to może on liczyć na otrzymanie propozycji pracy? Sprecyzuj, proszę tę kwestię.

skorpion

a wiecie ile dostaje Ukrainiec w Termice? w 2019 podwyżka i ma 23 zł /h na łapę i co mamy robić my polaczki? Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: godnie płacić polakom

@skorpion

Płaca jest uzależniona od umiejętności a nie kraju pochodzenia. Nie jest prawdą, że pracownicy z Ukrainy są inaczej wynagradzani.

ja pracuję 8 godz, fajni ludzie pracują, atmosfera super

Damian
@pracownik

W dalszym ciągu pracujesz w firmie Termika? Jeżeli tak to mógłbyś napisać, czy w dalszym ciągu obowiązuje 8-godzinny system pracy? Od Twojego wpisu minęło kilka miesięcy, więc chciałem sprecyzować, czy nie nastąpiły jakieś zmiany w tym zakresie.

Gdańszczanin

Pracownicy biurowi na umowie o pracę, pracują 9 godzin dziennie(usunięte przez administratora)

@Gdańszczanin

Może firma Termika Waszą pracę nagradza w inny sposób, na przykład poprzez udzielanie pozapłacowych benefitów? Chodzi mi tu o dofinansowania na dojazdy do pracy lub na prywatną opiekę medyczną. Inną formą nagradzania pracowników są także wyjazdy integracyjne. Jak ta kwestia prezentuje się w Termika?

@Gdańszczanin

ja pracuję 8. fajni ludzie pracują

Natalia

@PPH, co masz na myśli w swoim wpisie? Czy chodzi Ci o to, że w firmie lepiej odnajdą się osoby bez doświadczenia? Czy jesteś zatrudniony u tego pracodawcy? Opowiedz proszę coś więcej. @pol, za co cenisz pracę w firmie? Piszesz, że atmosfera jest dobra, jak to się objawia? Na jaki rodzaj umowy można liczyć?

Janek

Jaka macie atmosferę warto interesować się pracą

pol
@Janek

jestesmy na największych budowach w kraju więc i firma i atmosfera musi być dobra...

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa istotną rolę. Podzielcie się swoimi wrażeniami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

PPH

(usunięte przez administratora) , nie polecam. Chyba że nie masz pojęcia o pracy, to firma dla ciebie.

Natalia

@Piotrek89, napisałeś, że pracowałeś od 7 do 17. Czy tak było każdego dnia? Czy zostawałeś w pracy z własnej woli, realizując nadgodziny? Czy za dodatkowe godziny w soboty płacono Ci lepiej? Uzupełniłbyś swoją wypowiedź o te informacje?

Xxx

Rafał, a na jakim stanowisku pracowałes/pracujesz? Czy na każdym obowiązują nadgodziny?

Piotrek89

Pracowałem w Termika około pół roku.. ciężko jednoznacznie określić. Ja osobiście wypaliłem się po 3 miesiącach. Praca od 7 do 17 i do tego 3 soboty w miesiącu do 14. Jeżeli jakieś wolne to problem i od razu poczujesz w dniu wypłaty. Zatrudnienie albo zlecenie lub własna działalność. Kierownictwo jak kierownictwo czasami spoko czasami nie. Generalnie jak żyjesz by pracować to polecam. Rozmowa kwalifikacyjna praktycznie żadna bo od razu można zacząć pracować.

Natalia

Wchodząc na stronę internetową Termika Sp. z o.o. od razu rzuciła mi się w oczy informacja o tym, że firma obchodzi 20 rocznicę działalności. Jak przez te dwie dekady firma zmieniała się? Czy na tym forum znajdzie się ktoś, kto ma wiedzę na ten temat? Jakim pracodawcą jest Termika Sp. z o.o. Ponadto wchodząc w http://www.termika.eu/pl/kariera/oferty-pracy/ zapoznacie się z ofertami pracy. Poszukiwany jest m.in. doradca techniczny. Jesteście zainteresowani pracą w tej firmie?

MC

Witajcie. Firma całkiem fajna. Miałem okazje porozmawiać o nich z ich klientami i z 2 osobami z działu handlowego. Wszystko na plus. Niestety albo na szczęście :) obecny szef jak się dowiedział zrewidował moje widełki płacowe i zostałem w starej firmie. Skoro ludzie z wewnątrz i klienci są zadowoleni to raczej nie ma się czego bać.

Natalia

Cześć, Minęło sporo czas od ostatnich komentarzy, widziałam ,że firma nawet prowadzi rekrutację na różne stanowiska. Ktoś z Was był może na rozmowie? Może wypowiedzą się aktualni pracownicy, jak wygląda proces zatrudnienia?

Zostaw merytoryczną opinię o Termika Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Termika Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Termika Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Termika Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 55, z czego 30 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Termika Sp. z o.o.