Opinie o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA w Tychy

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA w Tychy

ewa17

Hej czy są przyjęcia kobiet do Delfo w Tychach ?

Nina

Czy warto iść na delfo czy dać sobie spokój i lepiej iść na lira bo otwierają nową halę w Tychach.Jak czytam opinie to szału nie ma jak na dzisiejsze czasy...

@Nina

Oczywiście że nie warto.

KalafioR
@Nina

Z wszystkimi sobotami lekko ponad 3tys. Dodatkowa premia urlopowa i świąteczna ok 1500zł na rękę dodatkowo do wypłaty co pół roku. Jeśli chodzi o stawki poczytaj sobie komentarz ja_robot + od sierpnia podwyżka 250zł. Jeżeli wolisz robić z miarę normalnymi ludźmi i mieć dość spokojną pracę to polecam Delfo, a jeśli wolisz patologiczne i ukraińskie klimaty wybierz Lear.

Zarobki

Miesiąc dni roboczych +2soboty to zarobek rzędu 2500 netto

szarak
@Zarobki

szarak

Kierownik Dariusz N. zmusza nowych do sobót i niedziel zwyczajnie mówiąc , że nie przedłuży im umowy jeśli nie będą brać nadgodzin ile by nie płacili śmierdzi Kołchozem .

Project Manager

W punktach: Złożenie CV Telefon z godziną i miejscem spotkania Rozmowa ze specjalistą HR Badania i szkolenia (BHP,P-poż, lekarskie) -2dni Rozmowa z HR Przydział do Lidera linii

Nie ma pytań, specjalista HR przedstawia stanowisko, zasady płacowe, socjalne, układ zbiorowy. Akceptujesz albo nie.

logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Robol

Nie polecam firmy bo 50 procent produkcji idzie na fiata a jak wiemy z fiatem nie ciekawa przyszłość i na delfo też tak będzie ,a napewno już nie będzie roboczych sobut i zarobię 2300 ...śmiech na sali

ja robot
@Robol

Widać nie masz pojęcia w swojej małej robotniczej główce. Jak FCA będzie zmniejszać produkcję to MA -Delfo weźmie detale od firm zewnętrznych typu PSA (citroen-Peugeot) /DACIA/Daimler/LEAR/BMW itp i lepiej na tym wyjdziemy bo kasa lepsza. europejskie koncerny tną koszty i szukają oszczędności a delfo jest znane,ma certyfikaty ,sprzęt i odpowiednie zaplecze. sporo detali przeciez przyszło nowych więc niech cię głowa nie boli o to . FCA /FIAT ma od 2010-2011 stawki zamrożone u nas sukcesywnie podnoszą ,lepiej do stawki dostać mniej i na lata niż 1 razową premię,którą i tak szybko rozwalisz na bieżąco. Jak pisał wczesniej mały,gdy obskoczysz tyskie firemki ,prywaciaży docenisz pracę w delfo,za nic nie robienie marna płaca. pozdrawiam z tłoczni .

Zależy

Zależy o jaki dział,lu bod zespół pytasz

Der
@Zależy

Tlocznia, linie ogólnie ;) praca nie była zła gdyby nie niektórzy brygadzisci

Der

Witam. Pracowałem 2002-2005. Jak teraz? Brygadziści dalej taki beton?

Iza:*

Generalnie fauny i flory,niech niech mu ziemia lekką będzie!

Spawacz

I co z tego że pracujesz w PGG jak mam więcej i przy najmniej w razie wypadku nie przysypie mnie milion pokoleń dinozaurów :D

Byly addeco-wiec

Pracowalem na delfo pod adecco. Bez świąt 2200-2300 na rękę. Zwolnilem sie i poszedlem pod PGG . powyzej 3000 na rękę bez świąt plus kartki okolo 400 zl miesiąc. Dziękuję dobranoc

sam

2000 bez sobot,soboty są obowiązkowe w lato gdzie wszyscy nad wodę jadą a ty do roboty na 14-22 :/ w zimę gdzie każdy chciałby iść do tej roboty se dorobić do tych 2000 to niema możliwości bo chodzą tylko brygadziści którzy się wpisują za wozkowego i cały dzień przesiedzą na stołku i ryja drą (kufaja z mag 32),który jakby mógł to by tam spał i nie wychodził z tej roboty,a drugi którego zapisze na sobotę musi na niego zarobić.Ogólnie (usunięte przez administratora) i niewolnictwo

dzon
@sam

soboty nie sa obowiazkowe poniewaz na umowie masz wpisane 40h/tygodniowo i zaden kierownik nie moze Cie zagrozic tym ze jezeli nei przyjdziesz to Cie wyrzuci albo umowy nie przedłuzy

Moshe
@dzon

Taaaak? A skąd będziesz wiedział dlaczego umowy nie przedłużyli?!?!?!

ja_robot

Witam. Od sierpnia 2018r zbiorowa podwyżka 250pln brutto /mies. A więc nowo przyjęci przez agencję pracy Adecco zamiast 15,30pln +18% premii dostaną do stawki ok 1,22pln więcej. Czyli wyjdzie 19,50pln brutto na godzinę panowie i panie (z premią) - Wynagrodzenie brutto podstawa 168h (21dni roboczych) = 3273PLN około Dodatkowo dodatke produkcyjny 78pln brutto 35pln dodatek na pranie. Co kwartał premia 140pln Praca na 3 zmiany a więc na nockach dodatkek nocny 2,20-2,55pln do godziny w zalezności od liczby dni w miesiącu. Część załogi pracuje na 2zmiany ale to pojedyńcze osoby. Premie : 1. efektywnościowa za zeszly rok 650-750pln brutto ( 10 czerwca wypłacana) 2.Wczasy pod gruszą 10dni urlopu nalezy uzbierać (Adecco) i wybrać na czas postoju FCA = 1500-1750pln w zależności od stawki.( 10 lipca wypłacana) 3.Premia "Na karpia" - 2100pln brutto (10grudnia wyplacana ) W porównaniu do FCA juz 2-gi rok zamiast premii za brak podwyżek i bodajże 4% obniżenie kosztów dostalismy pieniążki do stawki a nie jednorazową premię, FCA brak podwyżek niepewna sytuacja . Oczywiście przemiał pracowników jest ,nowo przyjęci straszne lessery ( nie wszyscy oczywiście ) - najlepiej by na smartfonie cały dzień przesiedział i jeszcze oburzony jak zwraca się uwagę. Kto pracował na produkcji da sobie radę a jak kumaty to i dłużej miejsce zagrzeje. Umowy z doświadczenia zeszłych lat ok 2lata pod agencją później firma ,od nowego roku juź nie Delfo Polska SA tylko MA Polska SA. Gdy w sobotę pracuje FCA to my także,a więc obecnośc mile widziana. Sobota płatna 100%,dodatkowo jeśli jest zbiorowa tzn FCA robi to dodatkowo nagroda 50pln brutto. A więc dla niekumatych obliczenie wynagrodzenie za sobotę 8h : stawka godz + 15% premii + stawka godz (obliczenie po podwyżce) ( 132,16 + 23,78 + 132,16) = 288,1pln brutto = 200pln po podatkach Jeśli zbiorowa dodatkowo 50pln wpada = 338,1 brutto = po podatkach 235pln na rękę Co do płaczu nowo przyjętych dlaczego lider czy kierownik mnie nie zapytał o sobotę (tłocznia) ,to zadaj sobie człowieku pytanie co umiesz ,czy dasz radę np odbierać detal ,którego produkcję zaplanowano na sobotę. oczywiście jak wymagane 100% stanu bo wszystkie linie pracują to kierownictwo nie wybrzydza. Z powyższych danych wynika ze na starej stawce nowy dostanie za miesiąc ok 2300pln na rękę . Rozliczając premie które wyżej wymieniłem to ok 300pln dodatkowo miesięcznie na rękę . W sumie 2600pln na rękę z premiami rocznymi. Dodatkowo 4 soboty i prawie dodatkowy 1000pln więcej do wypłaty. Jeśli to mało sam sobie odpowiedz . Pozdrawiam z tłoczni...

Mały
@ja_robot

Bardzo dobry wpis. Czytelniej dla "młodych" się już nie da. A jak ktoś nie kumaty to i tak nie ma co tłumaczyć. Część ludzi i tak będzie płakać ale to już było poruszone we wcześniejszych postach. Pozdrawiam.

@ja_robot

po pierwsze robie tam i nie gadaj głupot ze tak jest , no chyba ze jestes lizodupem kierowników to wtedy zmienia postac rzeczy, Dniówka to 100pln/dzien po podwyzce od sierpnia bedzie to 110zł/dzien. i nie wciskaj ze sa premie kwartalne bo nie zawsze sa. przy 4 sobotach nie bedziesz miał 1000pln bo nie zawsze sa zbiorcze i nie oplaca sie 4 bo czwarta sobota wychodzi mniej niz normalna dniówka Kierownicy nie szanuja pracowników maja ich gdzieś tylko zeby normy były. Nie awansuja normalnych ludzi ktorzy dobrze i ciezko pracuja tylko lizodupów i swoja rodzine, Dasz fajki dla P.Ślusarczyka masz dobra robote i jaki tu sens Zapierniczasz a za miesiac (usunięte przez administratora) wezmiesz a tylko sie utyrasz NIE POLECAM

ja robot
@Pjoter

A jak to 4ta sobota wychodzi mniej niż normalna dniówka ,skąd taki pomysł ??? czyżbyś powtarzał jak mantrę hasło o podatku, przeciez nie ma szans wskoczyć do 2giego progu podatkowego 32% stawka podatkowa , obliczenie pensji netto sumujesz wszystko brutto mnożysz x 0,6969 = pensja na rękę - potrącenie na autobus jak dojeżdzasz. czy dodatkowe ubezpieczenie grupowe PZU itp. Jak na razie FCA jedzie same zbiorowe a więc dodatkowo 50pln do soboty jest ( na fiacie tego dodatku nie maja i dyrekcja ani mysli wrócic do niego) Nie pamiętam już bo w FCA obowiązywało po 10zbiorowej sobocie w roku dodatek do soboty rósł do 120% . Pracując na 3zmiany w zależności od miesiąca masz ok 56h nocnych średnio = 148pln brutto dodatku Dodatek szkodliwy hałas na tłoczni 0,25pln /h = przy 200h x0,25pln = 50pln brutto. jak ci tak źle załóż firmę i pracuj sam na siebie z pewnością i chęcią co miesiąc zapłacisz ok 1200pln samego zus,pójdziesz na chorobowe nic nie zarobisz no chyba że ktos cię zastąpi raczej nie za darmo. Urlop pojedziesz z rodziną znowu firma nie zarabia a zus czeka na daninę . Kwartalna premia,poniżej link do strony a więc nie wciskaj kitu : http://www.metalowcy-bielsko.pl/delfo_polska Delfo Polska S.A. to pierwsza ze Spółek w której w dniu 9 lipca 2015 zostało zawarte porozumienie gwarantujące pracownikom wzrost płac od 1 lipca 2015. Rozwiązania są porównywalne do tych które zostały zaakceptowane na FCA Poland S.A. - 130 zł. zbiorowej podwyżki w równej kwocie dla każdego zatrudnionego, jednorazowa nagroda w wysokości 780 zł. wypłacona wraz z wynagrodzeniem za miesiąc lipiec, a także wraz z wynagrodzeniem za miesiąc wrzesień i grudzień 2015 wszystkim pracownikom zostaną wypłacone kwoty w analogicznej do wysokości jak w FCA Poland (premia kwartalna). Porozumienie zobowiązuje strony że do końca 2015 roku spotkają się celem ustalenia pakietu ekonomicznego na rok 2016. Powyższe porozumienie zaakceptowały wszystkie 9 Zakładowe Organizacje Związkowe w tym Solidarność. Szczegóły w Informatorze Związkowym 26/2015

@ja_robot

Widac robisz w tychach a nie w tym (usunięte przez administratora) w kielcach

Pjoter

nie polecam za cały miesiac "zapier..." bez sobot marne 2 tysiace na reke, kierownicy nie szanuja pracowników. Avans dostaja tylko ludzie którzy maja rodzine w biurze albo wchodze w du.. kierownikom , a Ci którzy bardzo dobrze i ciezko pracuja nic z tego nie maja

sami

Nie polecam,docelowo ten zakład ma być przeznaczony dla pracowników z Ukrainy dlatego od kilku lat podwyżek niema żeby pozbyć się Polaków.Ukraińców już zatrudniają na tloczni dlatego uciekłem.Informacja prosto z rąk prezesa.

Hans
@sami

Zacznijmy od tego że tu nigdy nie będzie podwyżek że względu na Goroli którzy tu jeżdżą z Oświęcimia i okolic ponieważ u nich niema pracy!!! Nie wspomnę o tych którzy przyjechali tu z Podlasia itp bo tam to wogule nic niema!!! Gdyby nie ci ludzie na fiacie byłby raj!! Zygac mi się chce jak widzę te autobusy wiozące tych pomidorów do roboty,dla nich 2000 to jest siódmy cud świata dlatego dupe liżą kierownictwu byleby za wszelką cenę wspiąć się wyżej!!! Gorol będzie robił nawet za 1000 zł mój drogi kolego

Rodowity ślązok z Bierunia
@Hans

przypominam ci że całe tychy przywieziono do roboty do fsmu z całej polski więc to by było wytłumaczenie dlaczego nie ma podwyżek bo całe przywiezione tychy i ich potomstwo robią za darmo. pozdro zjebie

kaizen projekt
@Hans

Gdyby nie przyjechali ludzie z całej Polski do FSM-u to w miejscu Fiata byłyby krzaki i bagna i dalej w wioskach Tychy, Bieruń ect. ect środkiem transportu byłyby zaprzęgi konne albo woły Dzięki przyjezdnym w latach 70-tych Tychy zaistniały jako miasto. Werbusów jak to ich tyszanie nazywają było ponad 80 % . Powinniście być wdzięczni przybyszom że wyrwali was z ciemnoty i wyrwali od sochy z wołami

kaizen projekt
@Hans

Hans - werbusy uratowali wam dupska , bo dzięki nim macie fabrykę i robotę. Kopalnie wam zamykają bo nierentowne a gdyby nie werbusy to dawno by was zaorano

Hans
@kaizen projekt

Gdyby nie te Gorole to slask nalezałby do Niemiec i mielibyśmy jak w raju taka prawda ale te gnidy się tu cisły i jest jak jest ze niestety należymy do Polski

PajaceRaus
@Hans

To się wyprowadź (usunięte przez administratora) Jedź lizać super niemcowi. Może trafi ci się nawet jakiś bąk i wtedy będziesz zadowolony.

Polak

Pracuje tu już kilka lat więc powiem jak jest. Na produkcji - odbieranie i paletowanie detali wg mnie jest spoko. Zero ciśnienia, robisz swoje i nikt się nie wtrąca. Jest was zawsze kilku więc dzielicie się robotą. Przeważnie 30 min odbierasz, 30 min siedzisz. Zarobki ok 2200 na rękę plus soboty (100%). Ja pracuję w utrzymaniu ruchu i tu jest też w porządku praca , ciężko się przepracować ale zarobki są wyraźnie niższe niż u konkurencji. Na rękę ok 2600 plus soboty. Ogólnie firma jest ok. Stabilna, dobry socjal (promocja zdrowia, kino, teatr, wycieczki, dofinansowanie kolonii dla dzieci itd) dużo premii (wakacje 1400, boże narodzenie 1400 plus jakieś nagrody za produkcję itp). Nie można powiedzieć że kierownictwo jest jakieś złe. Owszem dużo ludzi po znajomości zatrudnionych ale nie znam żadnego kierownika żeby był jakimś ch..em dla ludzi. Ogólnie polecam, zwłaszcza jako pierwsza praca. Mam wspomnienia od prywaciarzy więc to jest niebo a ziemia.

Mały
@Polak

Dokładnie tak. Popieram twoją opinię. Także mam porównanie z pracą u prywaciarzy i ta robota nie jest zła w stosunku do kasy choć ta mogłaby być lepsza. A narzekają Ci co nigdzie indziej nie robili lub są "lewi" do roboty. Pozdro.

Zostaw merytoryczną opinię o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA - Tychy

• Jak się pracuje w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Zobacz opinie na temat firmy MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 4 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Kandydaci do pracy w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
3.3/5 Na podstawie 105 ocen.
  • Turyńska 100
    43-100 Tychy