Opinie o Diehl Controls Polska w Namysłów

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Diehl Controls Polska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Diehl Controls Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: RTV i fotografia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Diehl Controls Polska w Namysłów

Wzk

Podobno największa symulantka z technologii dostała podwyżkę.... Gdzie uczciwość? Nie ma i.nie było. Życie

Uprzejmyinformator

1.Jak to jest że brygadzista br.2 TPM dostaje wszystkie dodatki za pracę na weekend nocki za sobotę i niedzielę gdzie co weekend chodzi do śmiesznej szkoły i dodatek za pracę w nocy dostaje a śpi w domu a ludzie pracuję? Jak to jest? Czy jest to sprawiedliwe? 2. Jakie są przyznawane angaże na jakiej zasadzie, bo tu ten brygadzista po nie całym roku pracy a nawet i po okresie próbnym wskoczył na inżyniera? Jak? Z jakiej racji? Jedyne co umie to zadzwonić po pomoc, żeby ktoś naprawił... Na montaż nie bo się pobrudzi??? Żart? Prawda!! I tylko SMD, ludzie po 5 lat pracują żeby dostać angaż wyżej ogarniają cały zakład i jakieś aneksy do umowy żeby po 5 latach dostać młodszego inżynieria? A tu gościu z jakiej racji ma? Wszedł d...(4litery) wyszedł gardłem i ma. Pracuje tylko w tyg a jak wypadanie wolne w tyg 2 dni to 3 przepracuję i szkoła, dodatki dostaję cały czas wszystkie mimo tego że śpi w domu a ludzie robią i mają to samo.... Coś jest chyba nie tak, czy to tylko mi się tak wydaję i jest ok? Niema co się czepiać?

Ciekawska
@Uprzejmyinformator

Nieprawdą jest ze osoby chodzace do szkoly dostaja dodatki za nocki prosze o niepowielanie kłamstw!! Co do szkoły to każdy mial mozliwosc sie do niej zapisac wiec nie rozumiem o co ta zazdrosc?? Z tego co wiem to malo bylo zgloszen. Co do angazu jezeli taki ma widocznie zasluzyl.. moze skinczyl wyzsza szkole? Moze jest kompetentny a moze chce sie dalej rozwijac chodzac dalej do szkoly? Pracodawca szuka osob elastycznych i daje im mozliwosc rozwoju. Nie mi oceniac, angaze to sprawa indywidualna, a czy Ty jestes elastyczny/a i chcesz pogłebuac swoja wiedze ?? Przypomne tylko ze wolne weekendy tez spedzaja w szkole i nie maja za to placone...ale co ja tam wiem. Lepiej posiedziec w domu i popisac na goworku zamiast sie rozwijac ????????

Obserwujacy
@Uprzejmyinformator

Swoją drogą, brygadzista ten naprawdę jest nieudolny. Pierwsza zmiana to tylko chodzi z biura do biura tego obok swojego ... Albo chowa się... Słaby gość bez wiedzy. Ale jak to mówią, ktoś go zatrudnił ktoś go wybrał... Ehhh... Kolejne skargi na ten dział na tym forum.

Gosc

Komu podoba się system nagradzania na koniec roku? Chorobowe Matrix itd...?

Kuba
@Gosc

Matrix- żenada... wymyśl kierownika... A na dodatek będzie kazał, aby lider oceniał to jest dopiero chore... pozdro

@Gosc

W końcu jakieś zasady, przejrzyste i jasne, jeśli kogoś nie ma w pracy to jak go oceniać, więc zasadne że chorobowe się bierze pod uwagę, To nie musi się podobać, to ma być jasne i przejrzyste.

Bou
@Gosc

Hahaha no brakuje mi słów na te niby premie zostaliśmy docenieni hehe a chorobowe to za rok będzie min 100% aby coś dostać ze stołu. Co roku jest coś zabierane, albo podnoszone progi kpina.

Ola

Kogoś nie ma w pracy...jeśli ten ktoś umowny ulega np.wypadkowi w pracy i dostaje L4 na więcej niż miesiąc? Ma matrixa na poziomie 600 pkt ...z resztą o czym tu mowa pracodawca dając wam tylko podstawowe 170 zł brutto wycenił was na nie spełna 2 zł za dzień pracy,teraz te 2 zł podzielcie na 8 ;)

Kuba
@Ola

W diehlu zostają tylko Ci ludzie co się boją zmian albo po prostu lubią kapowac i się podlizywac. Ja strasznie się cieszę, że już tam nie pracuje teraz wiem, że żyje weekendy w domu praca od pon. do pt. I za lepszą kasę. Pozdro

Rozbawiona
@Gosc

(usunięte przez administratora) Wprowadzić premie od podstawy!!! Praca to nie szkoła, na produkcji jest system 4 brygadowy , jest możliwość zorganizować zastępstwo. Dlaczego osoby zostające na 12 godzin nie zostały docenione w tym roku, gdyby to wszystko zliczyć ,to byłby dopiero matrix i ilość produktu na korzyść zakładu!Spiepszajcie z nagrodami od brygadzistów i liderów, znowu docenili swoje informatorki nad którymi wiecznie wiszą -kolesiostwo!

Rozbawiona

Co Ty piszesz!!! Miałam chorobowe 10 dni i dostałam nagrody 170 tyle co pani , która była na chorobowym 4 miesiące, każdy dostał wystarczy być tylko pracownikiem Diehla. To jest Twoim zdaniem sprawiedliwy podział w premiowaniu!

Jakie wartości są cenione w Diehl Controls Polska?

ambruchna

super bardzo mi sie podoba twoja wypowiedz , jak zreszta wszystko w diehlu ,praca super ludzie ,super

POrobiony

Jak to jakie wartości? Konstytucja!!! :)

****

Zdobywać stanowisko przez donoszenie-to jest najważniejsza wartość tego zakładu.

Monter

Kocham Panią Dominike

Kocham Panią Dominike

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Gwiazdor

A co tam teraz w TPM? Kierownika nie ma... oj jaka szkoda, hehehe. Będzie się działo jak już dyro go zastępuje :-) Może w końcu zrobi z nimi porządek.

Snickers
@Gwiazdor

Zjedz Snickersa bo gwiazdorzysz

Nie Noe
@Gwiazdor

Hmm, dyro zastępuje kierownika TPMu? To faktycznie może być bardzo ciekawie. Do tej pory nadzór produkcji skutecznie przerzucał odpowiedzialność za swoją niekompetencję w kierunku utrzymania ruchu. Dyrektor temu działaniu mocno kibicował, osobiście budował mury (wbrew filozofii TPM o której pozytywnym wpływie na efekty funkcjonowania firm produkcyjnych nie ma zielonego pojęcia, na razie myśli i mówi, że wie, ale chyba nie może w to uwierzyć więc nie stosuje i innym nie da). No, ale teraz będzie musiał się trochę doedukować, zmienić mentalność. Pytanie tylko czy jest w stanie wykazać się taką elastycznością, gdyż jak wszyscy wtajemniczeni wiedzą tworzenie silosów leży w jego naturze...i interesie. Gwiazdor - jeżeli jesteś z produkcji to powinieneś się raczej zacząć bać. Przecież dyrektor nie pozwoli do siebie strzelać. Skończyło się opluwanie! Pytanie, czy jesteś w stanie tą sytuację zrozumieć, twoja radość świadczy raczej o tym, że słaby jesteś z logiki... Swoją drogą ciekaw jestem, czy WP utrzyma pierwszozmianową obsadę, czy też wyśle tych ludzi na zmiany. Zawsze powtarzał, że Ci ludzie na pierwszej zmianie to błąd. Statek na razie płynie dalej, bez wielu wartościowych ludzi już nie taki sam. Ster trzyma admirał, który zniechęcił do dalszej pracy Oficera, zastraszył pion Podoficerów, a z Reszty Załogi próbuje na siłę zrobić idiotów lansując się na Noego. Nie rozbije się na pierwszej wydmie, ale na pewno nie dobije pierwszy do przystani. O ile w ogóle dobije. Tacy jak gwiazdor szeregowi z innych wydziałów statku w swojej nieświadomości dzisiaj się cieszą, kibicują admirałowi i udają że nie widzą, że statek zaczyna coraz szybciej nabierać wody. Nie zdają sobie bowiem sprawy, że jeżeli statek zatonie, to razem z nimi...

Tymek

Jak wygląda praca na magazynie? Jestem zainteresowany, ale chcę się troszkę dowiedzieć, jak tam jest i na jaką brygade warto trafić.

@Tymek

Daj sobie spokój. Coraz wiecej osob sie zwalnia. Zarobki marne a wymagania jakbys 5 tys zarabiał. Najlepiej jakbyś 8 godzin cały Czas coś robił. A sprobuj stanąć i nie robić. Zaraz telefon do brygadzisty że ludzie stoją i nic nie robią. Ze sie jeszcze nikt nie zainteresował z góry co się wyprawia na magazynie to aż dziw

Ciekawy

Co się tak ożywiło wygląda mi to na jednego desperata, który teraz próbuje obsmarowac wszystko.prawda jest taka,że co jak co ale firma nikomu krzywdy nie robi,nawet takim delikwentom.nie ma co narzekać miali no chyba że ludzie sami nabroja A potem lamentuja jak to są skrzywdzeni. Nigdzie nie jest idealnie to praca A nie Hawaje. Bierzcie się do roboty I tyle.nimt nikomu nie broni zmienić miejsce pracy, tylko za tym musi iść coś od pracownika(usunięte przez administratora)

@Ciekawy

Dlatego opuścilem ten (usunięte przez administratora). Kierowniczki zrobili sobie prywatnego Big Brothera i dziwią się że ludzie się zwalniają

Operator
@Tymek

Daj sobie spokój. Kierownictwo od magazynierów wymaga wszystkiego a nie potrafią ich docenić tylko wiecznie jakieś pretensje. Chyba że pójdziesz na przyjęcie dostaw, tam tylko się kręcą i za wiele nie robią. Poza tym kierownicy ich się nie czepiają. A co do brygad na którą mógłbyś trafić to lepiej żebyś nie trafił na 1 bo ich brygadzista to zwykły (usunięte przez administratora) który nie broni swoich pracowników i zwykle popychadło kierowników. Łyka wszystko jak pelikan!

Trol
@Operator

Operator - jeśli chodzi ci o ostatnia sytuację z pewnym pracownikiem, to tu akurat kto inny się przyczynił do tego co się stało. Znam tą sprawę i wiem co mówię. Brygadzisci na magazynie, czy na produkcji, w takiej sytuacji maja nie wiele do powiedzenia. Idzie dycyzja od góry, kierownictwo potwierdza i do widzenia. Tymek - Ciężko powiedzieć, która brygada lepsza. Ale 1, 2 i 4 maja najbardziej kumatych brygadzistow, jeśli chodzi o całą załogę, to 1 i 2. A praca jest ok. Kierownictwo, jak to kierownictwo wszędzie takie same. Nie myśl, że pójdziesz gdzie indziej i będą ci pozwalać siedzieć. Swoje robić trzeba, a praca na magazynie nie jest zła.

Ktoś fhgr tv
@Tymek

A jak ma wyglądać ? Praca jak praca,płacą dobrze wcale ciężko nie jest chyba że ktoś ma dwie lewe ręce! A na brygadę to najlepiej na 3.

Wowo

Panie cały czas robią przez 8 godz więc nie rozumiem dlaczego magazyn ma mieć inaczej?

Jp
@Ktoś fhgr tv

Dlaczego akurat na 3 brygade?? Słyszałem że tam kiepska atmosfera

Damian

Witam. Jestem zainteresowany pracą w firmie ale w oddziale wroclaw. Czy ktoś tam pracuje i mógłby opisać jak wygląda praca tam? Jakie są plusy i minusy, jakie benefity ?

Kanon
@Damian

Tu nie wchodzi nikt z Wrocławia tylko desperaci z namyslowa I okolic.lepiej skontaktuj się z tymi co rozmowy prowadzą bo tu Ci nikt prawdy nie powie.tylko hejt.

Nike File Adidas

Żenada na vs2. Co to się dzieje.... dobrych ludzi zwalniają i degraduja!!!!(usunięte przez administratora)

Lider/ustawiacz

Jak się stamtąd zwolniłem, to tylko jednego żałowałem... dlaczego tak późno. Ludzie uciekajcie z Namysłowa, bo tu nie ma nic poza (usunięte przez administratora)pracy. Trzeba dojeżdżać, ale wszędzie będzie lepiej niż w tu. O wiele lepsze zarobki i atmosfera w pracy. Nie wiem jak jest teraz za nowszego dyrektora, bo pamiętam pana co przeszedł na emeryturę jeszcze, co został z byłego Zemu, ale po wpisać widać że nie wiele się zmieniło.

@Lider/ustawiacz

Ja też szukam pracy.

@9

Przydałaby się karta polaka, albo meldunek za wschodnią granicą, wtedy można robić 12H(lepsza wypłata), dopłacają do mieszkania, jedzenia i lepiej traktują.

Dorota

Hej wszystkim. Ostatnio patrzyłam na rekrutację w Diehlu i było stanowisko na Lidera Jednostki Produkcyjnej, tylko wewnętrzną rekrutacja. Teraz Patrzę A jest już na portalach internetowych.... czyżby nasz Lider nie podołał umiejętnościami? Hahah. (usunięte przez administratora) Bo z tego co wiem to jak gada do Pań, czy też ustawiaczy to nie potrafi spojrzeć prosto w oczy. Po prostu żenada!!! (usunięte przez administratora)

Zorientowany
@Dorota

Witam. Z tego, co obiło mi się o uszy to te rekrutacje co do jednostek produkcyjnych nie mają nic wspólnego z obecnymi kierownikami i liderami streamów..To są funkcje związane z nowa koncepcją organizacji procesu produkcyjnego. Stąd nie ma co się wyżywać na forum na ludziach bez potrzeby...

Zorientowany lepiej niż ty
@Zorientowany

Powiem Ci,że naprawdę jesteś zorientowany.bleha biega bleha

Zorientowany
@Zorientowany lepiej niż ty

Panie "Biega". Czytać, a szczególnie ze zrozumieniem; trzeba się nauczyć najlepiej w podstawówce, no ale szansa jest jeszcze w każdym wieku. W rekrutacji wewnętrznej są Lider Techniczny VS1, Lider Zespołu VS1 i Lider Jednostki Produkcyjnej. To są pochodne jakiejś nowej koncepcji organizacyjnej i nie ma powodu aby szczuć kogoś przeciw drugiemu.

Antoine de Saint-Exupéry

Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. Sugeruje powiesić ten napis na stołówce albo dawać w umowie. Dziękuję idę do pracy.

Klapo-klepacz
@Antoine de Saint-Exupéry

"Liczy się (...)to, co on myśli o sobie samym." Ehhh... Megalomania niekompetentnych acz zadufanych w sobie karierowiczów wylewa się drzwiami i oknami z hali i biurowca, ale siedźmy cicho, liczy się tylko to, jak oni sami się postrzegają... Nie krytykować, bo się zrobi przykro i nie mówić prawdy bo mozna obrazić...

Witam, kilka dni temu dowiedziałem się co się dzieje na (usunięte przez administratora). Brygadzistka od długich lat wiecznie się drze, obraża panie,trzaska przy awariach, obgaduje panie za plecami, donosi na wszystko i wszystkich. Nie ma odpowiedniego podejścia jako przełożona. dziewczyny się zwalniają przez nią a lider i kierownik rozkładają ręce. Sam w szoku bylem jak się dowiedziałem a nie które panie boją się głośno powiedzieć-nie rozumiem tego. Na innych streamach degradują takich ludzi, czy przenoszą (usunięte przez administratora).podziwiam kobiety za wytrwałość i cierpliwość.mam nadzieje że trafi kosa na kamień a kierownicy którzy jej przepuszczają powinni się zastanowić.

Ruda

Cześć wszystkim A co to za cyrk się wyrabia znowu na vs2 4 br. Znowu Liderem jest czy jak narazie zastępuje Pan Marcin Z. ??? Masakra jakas przecież z jakiegoś powodu to zdegradowali, czy z nie?

Zofia
@Ruda

Może nie piszmy po imieniu, w końcu to forum publiczne i każdy może to przeczytać. Widzę, że chyba wiesz trochę o pracy w Diehl. Co myślisz o atmosferze w firmie?

XXX

Do kogo napisać pismo o przedłużenie umowy?

Nr nobody
@XXX

Do swojego przełożonego

Aplikowałem na wysokie stanowisko. Dostałem się do pracy. Chciałem negocjować stawkę ale bez skutku. Nie ma opcji na negocjacje stawki. Finalnie odmówiłem współpracy.

Sylwia
@Piotr

Czy jedynie wysokość stawki wpłynęła na Twoją rezygnację z pracy w firmie Diehl Controls Polska? Czy proponowana stawka znacznie różniła się od tych, które są powszechnie oferowane przez firmy w branży? Czy jeszcze jakieś z zaproponowanych warunków Ci nie odpowiadały?

Specjalista DC
@Sylwia

@Sylwia, Przyłączę się do dyskusji, aby trochę poszerzyć twój horyzont. Zawsze mówimy o wielu czynnikach. W DC nie ma benefitów w postaci zaawansowanych szkoleń, czy rozwoju zawodowowego. Tu się zatrudnia ludzi po to, by ciężko pracowali w środowisku wysoce stresogennym. Logiczne jest, że wtedy pracuje się już tylko dla kasy. Gdy tego argumentu zabraknie zmienia się pracę, bo kontynuowanie pracy będąc coraz bardziej zdemotywowanym wśród takich samych wróstratów do niczego dobrego nie prowadzi. Na jedno pytanie mogę ci pomóc znaleźć odpowiedź. DC nie może płacić tyle co konkurencja bo jest położony poza cywilizacją = musi płacić więcej. Dojazd, czy wynajem mieszkania zdala od domu kosztuje. Namysłów nie jest też dla młodych "Wrocławiem", a starszych męczy dojazd i wydłużony o czas dojazdu dzień poza domem. Powoli DC staje się tymczasowym przystankiem na zdobycie doświadczenia i uzupełnienie CV dla mało doświadczonych inżynierów, którzy potem szybko ruszają w kierunku większych miast. W ciągu ostatnich dwóch lat z działów inżynieryjnych odeszło prawie 50% najbardziej doświadczonych specjalistów i te działy zamieniły sie w praktyki studenckie. Problem, że tych młodych nie ma już powoli kto uczyć, a przecież po zdobyciu doświadczenia już wkrótce zaczną szukać sobie docelowych miejsc w innych firmach. Może się to wydawac zbyd kontrastowe, ale jeśli zarządzajacy firmą i HR nie zacznie na to reagować to średni staż inżynieów spadnie wkrótce do 3 lat, a jeszcze dwa lata temu było to prawie 10 lat. Trzeba mieć też świadomość, że samodzielność specjalisty uzyskuje się najszybciej po 2 latach, czyli pracownik zacznie zarabiać dla firmy średnio przez rok. Firma stoi na równi pochyłej, bo z jednej strony próbuje się dopasować do rynku i wchodzić w coraz bardziej zaawansowane projekty, a z drugiej strony zaoszczędzić na specjalistach. To nie może się udać i im szybciej ktoś to zrozumie tym lepiej.

Koza

Takie pytanko czy osoba ze statusem ucznia pracującą na umowę zlecenie ma inną stawkę za nocki i weekendy

@Koza

Idź do kadr i zapytaj

@Koza

Jeżeli pracujesz na umowie zleceniu to powinieneś mieć wyszczególnione stawki godzinowe w kontrakcie, także dodatki za pracę w godzinach nocnych i w święta. Czy grafik pracy jest na tyle elastyczny, że możesz godzić naukę z pracą? Obecnie firma szuka praktykanta ze statusem studenta na stanowisko wsparcie do spraw testów programowania. Oferuje Możliwość doskonalenia znajomości języków obcych - angielski, niemiecki. Może oferta zainteresuje osoby uczące się i chcące nabrać doświadczenia.

Obserwator

Dziwna coś cisza na forum, zero romansów, zero awansów, czyżby DCP poprawiło swoją renomę. Ukraińskie wyjazdowki nie zdobywają miejscowych Macho? Ludzie dawać ploteczki, festyn był ejj... Co wy ????

@Obserwator

Forum Gowork.pl jest to forum pracownicze, na którym dodajemy informacje o warunkach zatrudnienia, a nie o plotkach nie na temat. Jeżeli znasz firmę Diehl Controls Polska i chciałbyś podzielić się swoim doświadczeniem z pracy tam to zachęcam Cię do tego. Pracodawca aktualnie prowadzi rekrutację na wiele interesujących stanowisk, a informacje można znaleźć na ogólnie dostępnych stronach.

Alojzy
@Obserwator

Stop hejterom!!!!!!To nie forum na ploteczki. Bylo iść na festyn to byś zobaczyła. DCP ma dobra renomę tylko dzięki takim jak Ty ludzie gadają głupoty. A o awansach przeczytaj na tablicach ogłoszeń.pozdrawiam

Smutna
@Tomasz

Ja mam propozycję może ludzie na wyższych stanowiskach którzy są odpowiedzialni za produkcje dali by spokój z tymi nadgodzinami w niedzielę ludzie czy wy nie widzicie jakie są warunki na hali w ten upał?? Każdy mądry powie a kto was zmusza tyle Pań się zapisalo ale czy to jest zrobione bez przymusu? Chodzą po hali i naciskaja podsuwajac aluzje że jak się nie pójdzie to zero urlopów, umów albo proszą i biorą na litość. W takich warunkach ledwo co można pracować i jeszcze niedziela 12 h czy to nie psuje opinii temu zakładowi?

Hfahd
@Smutna

A dlaczego nie pojedziecie z tym na spotkanie z dyrektorem?bylo ostatnio czy ktoś poruszył ten temat??

Hii
@Hfahd

Ty chyba kpisz jak myślisz że ktoś poruszy sprawę nadgodzin i się komuś tym narazi łatwo mówić i radzić na każdy temat macie tutaj gotowca.

@Hii

Piszesz o nadgodzinach. Czy są one dodatkowo płatne, czy można za nie odebrać dzień wolny w dogodnym terminie? Rozumiem, że zostawanie w firmie dłużej i praca po godzinach to pewna niedogodność, ale jeżeli jest dodatkowo płatna to chyba spora korzyść. Co o ty sądzicie?

@Bunio

Zanim coś napiszesz, pomyśl Art. 212 KK.

Szanuj się

Widzę że umiejętność nie jest potrzebna gdy chcesz się wspinać po szczeblach. To nic że ktoś cię nie lubi, to nic, że psujesz maszyny, puszczasz buble, skarzysz, każdej napotkanej tej lepszej potrafisz wbijać nóż w plecy wystarczy tylko że masz plecy bo potrafisz robić inne mile rzeczy jeżeli to potrafisz drzwi są szeroko dla ciebie otwarte śmiało składaj papiery Monterko, monterze jeżeli lubisz skarżyć i prawic komplementy panom tyranom i potrafisz udawać miłą, chodzisz na imprezy i na imprezach robisz rzeczy które pokazują jaką jesteś płytką osobka, to masz szansę. Tylko pamiętaj bądź miły dla pań bo gdy (usunięte przez administratora)te naiwne które wcześniej nie mogły na ciebie patrzeć i obrabialy ci za plecami na pewno cię wybiorą gdy je odpowiednio przekonasz. Teraz wiem że next to ściema kto ma zostać to zostanie wybrany! Dziwne bardzo dziwne, że tylko wybrane osoby przez lidera mogą iść wybierać osoby które będą z tobą pracować nawet gdy ktoś takich osób nie chce na br. Mało jest takich karierowiczek no ale jednak są i potrafią patrzeć na siebie codziennie w lustrze a w pracy noszą wysoko głowę bo myślą że są księżniczkami a w rzeczywistości widzą je wszyscy jako fione z plecami z przodu i z tyłu.

Zero
@Szanuj się

Noszą głowę wysoko bo myślą że nikt nie wie tego do czego się,, posuwaja '' aby zdobyć te parę zł więcej. Ja bym nie mogła funkcjonować gdybym wiedziała że nie mogą na mnie patrzeć porażka

Klapo-klepacz
@Szanuj się

Bardzo mocna wypowiedź, niestety dla pracodawcy również bardzo prawdziwa. Trudno mi tylko odnieść się do części o imprezach, bo tam nie bywam. Resztę popieram w 100%. Pozdrawiam

Gruby
@Klapo-klepacz

Ja mam pytanie z innej beczki. Ostatnio na 4 br byłem przy awarii bo pani która dopiero zaczęła szkolenia na ustawiacza pchala rączki gdzie nie trzeba i urwala jedną część. Dlaczego w mailu napisano że jakiś specjalista popsuł maszynę? Przecież taka osoba powinna dostać jakieś upomnienie albo nawet nagane bo nie można takim nie przeszkolonym osobom grzebać przy głowicy.. Dlaczego nikt nie poniósł za to odpowiedzialności i taka osoba ma możliwość rozwijania się jako specjalista a co będzie gdy zepsuje coś co nie będzie można naprawić.?

Zdziwiona
@Gruby

No niestety ta sama Pani puściła buble sprawdzila pierwszą płytkę bez okularów chyba ale oczywiście także rozeszło się po kosciach. Przed spotkaniem na którym Panie miały dopiero głosować czy przejdzie przyszla osoba aby ją szkolić co jest grane? Dwie osoby byly typowane które tylko z tą (panią rozmawiają) (bo inne nie chcą z nią rozmawiać) do pójścia na spotkanie aby ją wybrać reszcie pań było to zabronione z tego co słyszałam. Inna Pani co także zgłosiła się na specjaliste liniowego nie dostała osoby która mogła by ją szkolić. Trochę to dziwne jak myślicie?

Nik
@Gruby

Dlatego że się nie przyznała i zgonila winę na inną dziewczynę? ona tak potrafi kiedyś była podobna sytuacja na innej brygadzie zgonila winne na kobietę która się uczyła na specjalistę liniowego sama urwala coś w maszynie a później z premedytacją sklamala nie wspomnę już o tym jak tej kobiecie ubliżała. zawsze się wywinie ale karma wraca w końcu coś zrobi że każdy zrozumie że dał szansę niewłaściwej osobie.

Gogo
@Szanuj się

Te Panie które oddzielily się od zespołu i zdecydowały za Panie wiedząc, że reszta zespołu jest na nie moim zdaniem są fałszywe bo każdy wie jakie miały zdanie przed cos tu nie gra. W pracy nie ma koleżanek bo przez takie dwie później zespół cierpi.

Zajac
@Zdziwiona

W ramach ścisłości to do wszystkich Pań lider podchodził z pytaniem czy są chętne pójść na rozmowę . Poszły akurat te dwie bo tylko one się zgodziły. Co do szkolenia to najpierw szkolona jest jedna a później druga osoba. Dziwne są tego typu wpisy...nie wiesz jak to wszystko naprawdę się odbyło...nie pisz i tym samym nie siej zbędnego zamieszania.

@Gogo

No niestety osoby kandydujące i ich najbliżsi nie powinni siedzieć w komisji :)))))))))))) i stąd to cierpienie :((((((((((((

Zniesmaczony

Ja chciałbym poruszyć kwestie ogólnie specjalistów liniowych. Każdy z produkcji wie, że jeżeli mamy jakieś zwroty albo braki, w bardzo dużej ilości tracimy komponenty prawie za wszystko w pierwszej kolejności są obwiniane Panie.. Ja widzę to troszeczkę inaczej moim zdaniem te szkolenia na specjalistę są daremne proste itd. Jak może jeden specjalista przeprowadzić takie szkolenie jak przebiega egzamin takich osób? Przecież to są maszyny, drogie części, głowice jeżeli taka osoba która się uczy popełnia błędy (no każdy ucząc się ma prawo je popełniać) ale czy tak często? Albo ktoś się nadaje albo nie to widać od razu.. Ja to zawsze się boję gdy widzę Panią jako specjalistę liniowego która grzebie przy głowicy i widzę nie raz jak to jej idzie włosy na głowie stoją.. Przecież to nie są żarty.. Ostatnio też były braki czy one zostały odpowiednio zbrakowane? Ja to się dziwię, że nie ma osób powołanych do komisji, nie ma porządnego egzaminu, powinno być więcej specjalistów, ktoś z góry kto patrzy na ręce takiej pani i przeprowadza egzamin.. Przecież specjalista liniowy ma styczność z tymi maszynami to od niego zależy jak maszyna uzbroi płytki. Czy tylko ja widzę, że w tym zakładzie nieodpowiedni ludzie są na nie tych stanowiskach co powinni? Że szerzy się zaraza,, kupelstwo" ,, rodzina",, bo wypiłem z nią flache " itp. ? Od tych rzeczy powinno się zacząć od umiejętności przede wszystkim ale niech te umiejętności oceni ktoś kto ma jakiś konkretny tytuł i ktoś kto nie chodzi po hali na pogaduchy.. Pozdrawiam

Śmiech
@Zniesmaczony

Jeżeli taki specjalista źle przezbroi maszynę i pójdą źle uzbrojone płytki co z tego że je się wylapie ale ile sztuk jest już w piecu takich pomyłek nie powinna popełniać osoba która jest podobno nadzwyczajnie mądra nadzwyczajnie zdolna czyżby to była tylko jej wygórowana ambicja? To tak jakbym ja sama miała naprawić auto po tygodniu szkolenia haha a każda Pani która wie o co chodzi wie że ta pani dosyć długo się uczyła tej samej czynności i nadal popełnia błędy?? Ja znam osoby które po dwóch dniach robiły same przezbrojenia i świetnie to robiły i nie popełnialy żadnych błędów i robiły to bardzo szybko i to są panie.. Więc to jest okropne pchać kogos kto powinien w domu buty czyścić bo nawet do biura ze swoją inteligencja się nie nadaje a pcha się do maszyn porażka

Śmiech
@Zniesmaczony

Gdy się zdarzy sytuacja złych przezbrojen, jakieś braki albo nawet ich ukrywanie , osobiście to zgłoszę ale oczywiście nie osobom z hali.. Po to są kamery :))

De
@Gruby

Diehl kupi nową część. Przecież na wyjazdy i na luksusy biur mają.

@Zdziwiona

Temat chyba tyczy się czwartej brygady bo ostatnio tam 2 dziewczyny zostały specjalistami liniowymi na smd? Ciekaw jestem o której tak wszyscy rozpisuja się na tym "forum" ????

No
@Adam

Rozpisujemy się o problemie zakładu i o stratach które ta mniej zdolna robi notorycznie.. O zakład musimy dbać wspólnie jeżeli nie będziemy używać głowy do tego aby dbać o maszyny i sztuki wszyscy na tym stracimy..

No
@Adam

Pamiętajcie, że danych osobowych tutaj nie wymieniamy.

Oto
@No

Dajcie się może tym Panią wykazać a nie od razu spisujecie je na straty , przecież one dopiero się uczą...a najlepiej człowiek uczy się na błędach. Znam wielu specjalistów i z wieloma pracowałem i nie jeden ze sporym doświadczeniem popełniał błędy. Ktoś je wybrał na te stanowisko i chyba miał świadomość tego za co będą odpowiadały. A ze poszły buble ... Nie pierwsze i nie ostatnie niestety gdy wszystko ma być na wczoraj i nikt nie liczy się z faktem ,że maszyny nie są niezawodne tak będzie się dziać.

Zero
@Oto

No masz racje ale czy taka osoba która popełnia błędy ma prawo zrzucić winę na inną Panią? Ty chyba nie wiesz co piszesz ta pani się uczy dosyć długo i jezeli nie potrafi sprawdzić dokładnie pierwszej sztuki i puszcza wszystko do pieca ok 100szt. Źle przezbraja maszynę puszcza ok 40szt nie wspomnę o innych brakach.. Próbuję grzebać przy awarii urywa cos a później inni specjaliści naprawiajq taka awarię ok 5h linia stoi sztuk nie ma a co się stanie gdy stanie się coś z głowicą też każdy może popełniać błędy? Ja znam osoby które potrafią robić to co robią i od paczatku rozważnie obchodzą się z maszynami potrafią dokładnie sprawdzić 1 płytkę od tego mają mapkę.. Jeżeli ktoś nie potrafi się wykazać jako monterka od początku zaniedbuje swoje obowiązki grymasi że tam nie pójdzie bo nie chce skarży itp. Panie maja z nią p.. Nie przykłada się do pracy zostawia bałagan i do tego pyskuje to jak takiej pani dać szansę gdy zostając specjalista dalej robi swoje i dalej się tym nie przejmuje.. Ja oczywiście nic już nie będę pisać bo to nie ma sensu życzę upojnej pracy tej pani i wszystkim w koło :)) niech się uczy na swoich błędach w tej formie niech się wykaże :)) pozdrawiam

Hahahaha
@Oto

Nie Panie tylko Panią tamta pani dobrze sobie radzi i jest spychana na bok tamta rządzi :))))) współczuję tej drugiej pewnie będzie w coś wmieszana bo niejedna to już przerabiała. Ta firma takich ludzi potrzebuje chyba :)))) powodzenia życzę na pewno się wykaże racja niech wszyscy siedzą cicho i niech dadzą jej więcej pola do popisu :)))))

@Gogo

Urzekła nas twoja wypowiedź, kobiety to jednak są naiwne, a wiara czyni cuda.Kto te głupoty wypisuje i wierzy, że dwie panie dostały władze ustawodawczą i wykonawczą i że ich słowa są decyzyjne i wszyscy się do nich ustosunkują. Przecież tu się czuje jad kobiety niespełnionej i przegranej, niezaproszonej do dalszych rozmów.Do tego stopnia że trzęsie całym forum :(

Min

A kto pisze o dwóch Paniach? Czytaj ze zrozumieniem.. Jeżeli nie znasz historii lepiej zamilcz. Ja myślę że to akurat teraz piszę Pani przepełniona jadem i dużym brakiem w głowie :) brakiem który nie pozwoli zrozumiec w czym tkwi problem bo ma w głowie to co ma.. Dużo symptomów na to wskazuje i każdy to już zauważył na hali :)) nie chodzi o władzę ale o to jak jedna Pani ucząc się niszczy rzeczy zakupione przez ten zakład m. in. Płytki, ucząc się doprowadza do awarii.. I właśnie niektóre osoby z dołu wszystko kamufluja bo same nic nie potrafią to ją tak trzymają ale kiedyś nadejdzie taki dzień że ta pani z wygórowaną ambicją wpadnie jak śliwka w kompot bo ktoś od jakiegoś czasu się jej bacznie przygląda właśnie dzięki tym jak twierdzisz głupim wpisom. Jeżeli mówisz że ja to Pani to niech Ci będzie ale dobrze że znam się na rzeczy i patrzę ci na rączki :)) nic ci nie da taka psychologiczna obrona :)

Min

Nikt nie musi wypisywać na forum nic nowego tutaj nie możesz przeczytać każdy wie jak jest na hali. Czy wiesz, że gdy rośnie bardzo duże drzewo przy oknie, które zasłania ci słonko i masz ciemno w pokoju. Biegasz po urzędach o pozwolenie na wycięcie ale niestety nie można wyciąć drzewa bo jest pod ochroną hm. co wtedy robisz? Bo ja to bym obcinala gałązki tak aby słonko było widoczne z mojego okna. Niektórzy pewnie by czyms podlali ale ja chciałabym aby to drzewo było bo to część przyrody prawda? Wracając do dziewczyn z brygady ja myślę, że nie takie głupie, że nie poszły wybierać może to jest ich strategia każdy ma swoją prawda? Pozdrawiam i życzę miłego dnia.. Spełniaj się, ucz się pilnie i pamiętaj zero awarii! :)

Przyroda
@Min

To przyroda też jest w to zamieszana?

Porazka
@Przyroda

Nie przyroda tylko diehl baranie :) pamiętaj na naukę nigdy za późno studentko:))))

Tp

Jak już faceci od maszyn stwierdzili, że ta pani się nie nadaje na to stanowisko bo widzą, że nie łapie o co w tym chodzi więc coś w tym musi być. Maszyny to nie paznokcie, że rzucić kolorem jak ci odprysnie lakier to sobie zmyjesz i poprawisz te maszyny o wiele więcej są warte od tych kolorowanek damskich więc ja dobrej przyszłości nie wróżę jeżeli chodzi o naprawy nawet te drobne gdy nadejdzie pora urlopowa i gdy ta pani sama zostanie chłopaki nie będą latać na zawołanie do awarii które musi naprawić ustawiacz już są źli na to wszystko. No ale niby każdy ma prawo popełniać błędy tylko gdy zdarzy się bardzo poważny błąd to odpowie za to z pewnością przełożony.. Pozdrawiam

Oto
@Hahahaha

Ta druga wygląda na pyskatą więc myślę , że nie da sobie wejść na głowę.

@Oto

Witam. Nie ujmujac Paniom specjalistkom ale kazdy ma jakies predyspozycje i zmysl techniczny. Uwazam ze na dzialach typowo technicznych powinni byc tylko panowie gdyz te umiejetnosci maja bardziej rozwiniete. Natomiast to co dzieje sie na Br. 4 to juz chyba standard. Pomimo Pani "Objawienia" nic sie nie zmienia. co moze sie zmienic gdy ktos nie ma kompletnie pojecia o produkcji a zajmuje dosyc powazne stanowisko Kierownik Brygady. Panie same siebie obgaduja :) :) :) :) :) Paranoja co sie tam dzieje.

oreiro
@Szanuj się

Ciekawe kogo masz na myśli...? Jeśli praca ci nie odpowiada to ja poprostu zmień i problem z głowy! Pozdrawiam

xxx
@Szanuj się

po co szczujesz...i ludzi zrazasz do pracy...bo przez takich jak ty ludzie odchodza! o mnie tez jakis madrala pisal ze toksyczni ludzie sami odchodza jak odeszlam z 4br...!!! Zazdrosna/zazdrosny jestes czy jaki czort!! I nie wpierniczaj sie miedzy wodke a zakąskę! zajmij sie wlasnym zyciem! a o tym kto ma zostac w pracy powinna byc brana pod uwage jej efektywnosc i to czy jestes elastycznym pracownikiem...

Nina

Czy wie ktoś o co chodzi z tym egzaminem z lutowania na VS1?

@Nina

A co boisz się? Czas najwyższy szkolić się z lutowania. Najpierw panie maja pretensje, że nie potrafią lutowac, nie wspomnę o czyszczeniu sprzętu bo nie wiedzą jak zabrać się za to, a teraz afera bo egzamin. ???? Halo cieszcie się że taka osoba szkoli i egzaminuje napewno wam się to przyda ☺️ pozdrawiam vs1

rtg
@Koleżanka

Kto szkoli ?egzamin zewnętrzny?

Zadowolona
@Koleżanka

Jestem z vs2 i myślę, że takie szkolenia są potrzebne a egzaminu nie ma się co bać jeżeli potrafisz coś robić to zdasz bez żadnych problemów. Szkolenia powinny być częściej. Pozdrawiam miłe Panie, które przeprowadzają te szkolenia.

@rtg

A jesteś ze str 1? Na każdym str szkoli ktoś inny

@Zadowolona

A które to one

Nina
@Koleżanka

Boję się jak jasna (usunięte przez administratora) Zadać pyt a zaraz jakaś mądrala się trafi!

@Nina

To nie zadawaj głupich pytań madralo ???? tylko poproś o szkolenie. Taki to wielki problem??? To bardzo proste nie umiesz to szkolisz się. Chociaż może być ciężko w Twoim przypadku z takim słownictwem trochę kultury!

Kolega

Masz 5minut żeby zalutować 200 dziur wykorzystując 1CM cyny

Zostaw merytoryczną opinię o Diehl Controls Polska - Namysłów

• Jak się pracuje w Diehl Controls Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Diehl Controls Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 172.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Diehl Controls Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 145, z czego 28 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Diehl Controls Polska?

Kandydaci do pracy w Diehl Controls Polska napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Diehl Controls Polska