Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

hemax

Dobre miejsce pracy=godna wypłata+dobra współpraca między ludźmi. Składniowych nigdy tutaj nie będzie.

hemax

Prezes na spotkaniu z pracownikami prosi "zostańcie Państwo z nami!". Stworzymy dobre miejsce pracy! Nic dodać, nic ująć.

@hemax

Mówił również o zmianach które i tak nie dotyczą wszystkich działów. Mówił np. o dostosowaniu stawek do konkurencji, ale jak to chce zrobić skoro na niektórych działach stawka godzinowa się nie zmieni ! Dodam, że konkurencja ma stawkę o 50% większą. Kolejne pomysły które zamiast utrzymać i wzmocnić firmę tylko ją cofną o parę kroków wstecz.

misiu

ok

qwer

A mozecie mi powiedziec co sie dzieje z dzialem solar??

solarMaSięDobrze.
@qwer

dział solar nadal będzie, tylko dochodzi kilka nowych artykułów, ludzie nadal będą pracować, to ze cos sie zmienia, nie oznacza, ze coś sie kończy, maszyny bede pracowac też, ale już nie same maszyny i nie tylko z jednym artykułem, będą też inne maszyny w przyszłości niedalekiej, ludzie są powoli wdrążani w nowe artykuły, w październiku wyjeżdża kilka osób z solara do Niemiec na szkolenia żeby wrócić i nauczać następnych. Pewnie zaraz będzie, ze solar sie kończy, że znów coś, tak ludzie reagują gdzie coś się zmienia.

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

10,60 zł brutto na godzinę po zdanym egzaminie, a wypłata taka sama jak przed więc jak to jest ????

ewi

tez jestem ciekawa jak tam jest? konkretnie chodzi o atmosfere na produkcji i godziny pracy w tygodniu?

optymista
@ewi

Jest coraz lepiej, zapraszamy!

ewi
@optymista

coraz lepiej? tzn.?

WilkiWokółAgdziePodzialiSIęLudzie

Jak daja podwyżki, to czemu czasy zaniżają, tak się robi podwyżki? jedno się daje, drugie zabiera żeby sie wszystko wyrównało chyba, nie rozumiem, tak trudno dać więcej na godzinę bez żadnego kombinowania, zaniżania, przeliczania, kręcenia i ucinania?

jeleń

Ok to teraz ja. Zaczynam...... Stawka godzinowa ma być od 1 października 13zł brutto ok super ale za to przelicznik z 1,23 został zmieniony na 1,12. A więc podaje przykład rozliczania 168 godzin pracy razy 13zł to daje nam 2184 zł brutto do tego dodamy 20% dodatku do normy bo na tyle przy tym przeliczniku się wyrobimy to daje nam 2620,80 zł brutto od tej kwoty obejmuje sobie podatek oraz wszystkie skladki więc wyjdziemy na ok 1950 zł na rękę. Jeśli myślicie że ludzie nie potrafią sobie przeliczyć to jesteście w błędzie a na dodatek po tym przeliczniku 1,12 nie wymagajcie od nas norm bo ujbaliśc... nam wszystko co idzie włącznie z czasami na artykuły. I to jest podwyżka???? Przepraszam bardzo ale chyba obniżka więc się nie dziwcie jak ludzie zaczną masowo się zwalniać,bo w chifie mają nawet dodatek za popołudniową zmianę. A ZZ przestancie się chwalić że coś wywalczyliście,bo gówn wywalczyliście. Szanowną kadrę zapraszam na produkcję tak na trzy miesiące a my staniemy nad wami i będziemy się zachowywać tak jak wy szanowni biurowcy. A pan prezes niech nie robi z siebie durn na przemówieniach bo takie bajeczki to może sobie opowiadać dzieciom co jeszcze w pieluszki robią.

Lila
@jeleń

No ale to nie pierwsza taka sytuacja. Ostatnio przy podwyżkach do pensji minimalnej też zwiekszyli nam podstawę, bo musieli ale za to zmniejszyli przelicznik do premii z 1,4 do 1,2. I pozamiatane. Wyszli na swoje. Przepisowo podwyżki dali, ale ludzie zarabiają tyle samo. Teraz robią ten sam numer.

polo

Jeśli człowiek jest traktowany jako zasób ludzki to jak ma być dobrze ? Nie będzie pracujących sobót, ale pewnie w tygodniu będzie trzeba nadrabiać. Nie widzę problemów z pracą w nadgodzinach, ale chcę zarabiać godnie. Hasło firmy: Rozwiń skrzydła z PxCW przeszło do lamusa ? Teraz obowiązuje te nowe :D ?

pinio

Głowa rodziny chce pracować za godne i uczciwe stawki a nie najniższą z łaski

Icc

Wystarczy przedstawić rozpiske ze zjazdami i można się dogadać. Nigdy nie robili z tym problemów. Na produkcji jest dużo uczących się i studiujących oraz absolwentów. Nie wiem o co ten dym. A co do wyrabiania się to jedyne co mogę napisać to, że czasy normowane są metodą MTM powszechnie stosowana przez firmy produkcyjne. Metoda uwzględnia średnie możliwość (szybkość) pracownika, co potwierdzają osiągane wydajności innych pracowników. Po prostu wystarczy chcieć i to pokazać, a nie mogę drogie dzieci. To jest praca a nie żłobek!

DamianNt

Konkretnie, już ci mówię weekendy praktycznie wszystkie musisz być w pracy jeden weekend w miesiącu masz wolny. Najpierw dostaniesz umowę z Agencji ,a potem o ile wytrzymasz 3 miesiące to dostajesz umowę na pół roku. Tylko pamiętaj ,że tutaj nie liczy się człowiek tylko słupek z wydajnością,dla kierowników nie liczy się to,że pracujesz sumiennie przez 8 h ale nie wyrabiasz normy,dla niech liczą się słupki.

@DamianNt

Jeżeli pracownik wyrabia się na 5% a powinien na 100% to 95% płaci firma!!!! twoja stratę pokrywają inni pracownicy, więc po co trzymać takich ludzi! Dlaczego pokrzywdzeni mają być uczciwi, zaradni pracowici!

damiannt

Czyli uważasz,że ludzie,którzy nie wyrabiaja śmiesznych norm a pracują uczciwie powinni wylecieć ,gratuluję toku myślenia . Polityka tej firmy jest żałosna ,na szczęście są firmy które szanują ludzi pracujących na tyle ile organizm człowieka pozwala. Gdyby Niemiec dowiedział się,że tak są traktowani ludzie jako słupki to za głowę by się złapał. Sam słyszałem,jak jest w Niemczech w tej firmie ,że ludzie jak by mogli to zostali by tam na zawsze.

Majka
@damiannt

Masz całkowitą rację .Bloomberg a My ? Totalne nieporozumienie .Hmm powiem tak tu nie norma powinna " grac pierwsze skrzypce " _ tylko frekwencja ...Jeden się stara _ w pracy bywa co dzień a drugi w kratkę i jeszcze po główce głaskany.To są właśnie Ci nowi pracownicy , ten spęd nie wiadomo skąd .Po prostu im się niechce z łóżka wstać a co dopiero nogę wychylić .Bazujmy na takich to daleko dojdziemy ....Hmm ciekawe zebranie wczoraj było.Aż mi w duszy zagrało.Moze będzie lepiej . ...Oby. ..

Majka
@damiannt

DamianNt
@Majka

Otóż to frekwencja powinna grać pierwsze skrzypce. Ja już na moje szczęście kończę pracę w tej firmie,czekam tylko na wypowiedzenie od kierownika i uciekam do szanującej ludzi firmy. Niestety dopóki będą takie buce pracować bez empatii na stanowisku kierowniczym ,nic się nie zmieni .

~sposób na 200%
@DamianNt

Potwierdzam powyższą wypowiedź. Na niektórych warsztatach , jako nowy pracownik , dostajesz najgorzej "wyrabialne" zlecenia. "Stare wygi" bardzo pilnują dobrych zleceń, na których wyrabiają sie z tzw. "palcem w d..." . Szczególnie warsztat 4 na dziale ICC , porażka. Same siedzą na zleceniach z tzw. średniej , którą wyrabiają nawet i w połowie czasu, zaczynają montować artykuł z nowego zlecenia na czas (oczywiście nie wybijają się ze średniej) , po czym wykonanie zlecenia w system wbijają , że niby wykonały horendalną ilość szt w bardzo krótkim czasie i tym samym ich normy sięgają i 200%. Później powstają takie absurdy, ze "stary" pracownik , np. w 2 godziny potrafi zmontować 4-5 razy więcej artykułów niż nowy, ale cóż, jeśli robił te artykuły przez 5 godzin, a nie jak wybił w systemie 2 .... Cwaniakom normy do wypłaty rosną, a produktywność spada. Dziwię się, ze jeszcze nikt sie temu blizej nie przyjrzał ...

~wkurzona
@~sposób na 200%

potwierdzam, tak się wyrabia normy na warsztacie 4tym.... ehhh, szkoda gadać, aż dziwne, ze ani brygadzistki ani kierownictwo wyrywkowo nie sprawdza kto na jaką pracę jest w danym momencie "wbity" , a jaką wykonuje...

EWA8888

Jak to jest z tymi nadgodzinami?Musicie zostawać jak np ktoś dojezdza autobusami??Chodzicie w soboty do pracy na 2 zmianę?? Chcę przyjść do was do pracy,ale trochę odstraszają mnie te różne opinie

Wacek

Hej czy może grono z BHP zwróciło by uwagę na rażący smród na dziale stanzen przechodząc przy tej myjce stojącej przy drodze transportowej na dział EB śmierdzi jednym kwasem chyba to jest nie normalne aż żre w gardle i szczypie w oczy czy Ci pracownicy tam pracujący nie są narażeni na utratę zdrowia było by miło co byście się temu przyjzeli

polo

No na produkcji gdzie wkładasz coś do pudełka lub coś składasz nie potrzeba dokładnej dokumentacji haha

Nina

Na pracownika produkcji

powyk

A jakie masz doświadczenie zawodowe ?

Nina

Witam staram sie o prace w tej firmie moze ktos mi napisac jaka jest atmosfera i praca wogole

pracowyk

Dokumenty masz częściowo po niemiecku.

Xxx
@pracowyk

Co ty za głupoty wypisujesz! Wszystkie dokumenty na produkcji są po polsku.

niko
@Xxx

Pisz za siebie. Ja mam częściowo po niemiecku. Bywa, że po chińsku...

Jednym z głównych powodów przez jaki ludzie uciekają z firmy jest system stopniowania wymyślony przez nasze zdolne hr no i oczywiście wielkie i wspaniałego dyrektora hr, który zna się na rzeczy. Ludzie uciekają z firmy zatrudniają się w innych zakładach, a tam informują swoich współpracowników jak w Wielkopolsce źle i nie dobrze!

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 399.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 304, z czego 24 to opinie pozytywne, 117 to opinie negatywne, a 163 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska