Opinie o Mobilis w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Mobilis. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mobilis o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mobilis w Warszawa

Przemo

Czy stawka na zleceniu to w dalszym ciągu 21zł/h?

@Przemo

Tak… może się coś ruszy od lutego ma być podwyżka, ale nie wiem czy dla zleceniaków także

Orzeł niskolot
@Paweł

Dla wszystkich - pensja ma być jak w miejskiej spółce

Erdogan

Ciekawe czy będą podwyżki i premia ? Są jakieś nowe informacje?

Popychacz Muszek 7
@Erdogan

Od nowego roku po 600 zł dla każdego pracownika pracującego min 2 lata

@Popychacz Muszek 7

Tak, a na drzewie siedzi świstak ii sreberka zawija.

syfilis

Człowiek wraca po ciężkiej pracy na zajezdnie, a tu nie ma nawet mydła w dozowniku. Mnie (usunięte przez administratora) obchodzi o której sprzątaczka kończy pracę. Wywiesiliście kartki z objaśnieniem jak myć dłonie, to uzupełniajcie ten cholerny dozownik. Z jednej strony dzwońcie po kierowcach czy nie mieli kontaktu z wirusem, a z drugiej strony nie potraficie zadbać o tak prostą rzecz jak mydło. Wstyd.

Wariat
@syfilis

haha W tym wypadku najzabawniejsza wydaje się być powieszona kartka ze znakiem zakazu podawania dłoni. :) :)

@syfilis

Mydło kosztuje. Nawet to najtańsze trzeba kupić. A to firmę boli.....

mydlinis
@syfilis

Pokutujemy za tego faceta co zajmował się celulozą a potm okrzyknął się expertem od transportu publicznego.... W jednym z ostatnich artykułów w mediach narzekał na - jak to nazwał: "bardzo niską jakość SIWZów"... - i kto tu ich nie rozumie? CEO wymyślił sobie, że jak Warszawa zażyczyła sobie 54 autobusy do przetargu na 50 w ruchu, to on kupi ich 61. I kupił. Teraz zamiast stać bezproduktywnie 4 - stoi ich w rezerwie 11! Bezpowrotnie utopił ponad 10 milionów na jednym kontrakcie - i ten człowiek będzie pouczał?! Zresztą spóldzielcy się zorientowali i go wyoutowali zanim rozwalił budżet całej organizacji, ale dziura została i będzie się ciągła. Skąd zatem teraz brać pieniądze choćby na to mydło?....

Jaromir
@mydlinis

Co ma ilość wozów, do uzupełniania mydła w dozownikach?! Po drugie: lepsza większa "rezerwa", niż jej brak. W obecnej sytuacji jaką mamy w kraju, wiele scenariuszy jest możliwych. i ta większa ilość wozów może posłużyć w krytycznej sytuacji, jako ruchome ambulatoria, szpitale, etc. Mogą też służyć jako punkty MPP.

kaziu
@Jaromir

@Jaromorir, ale cię poniosło - wierzysz w to co piszesz? - bo jeśli tak, to powinieneś skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Chociaż nie - teraz jest to utrudnione. Weź chłodny prysznic, może ochłoniesz....

MAN NL283
@Jaromir

Taaa MANy z 2018 roku będą jeździć jako MPP, szpitale(!?). Nie przesadzajmy, a gość co o tym zadecydował raczej na 100% o tym nie myślał, tylko ktoś pewnie dostał w łapkę.

Jaromir
@kaziu

Sądzę że raczej wy tu, gremialnie powinniście skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Po to jest duża nadwyżka (rezerwa) Lion'sów aby w krytycznych sytuacjach, takich jakie wystąpiły wczoraj oraz przedwczoraj, mogły wyjechać na zastępstwo, za innego Ajenta lub za MZA (wczoraj i przedwczoraj wyjechały za "Ostrobramską" i "Woronicza" na linie: 130,119,178). Dodatkowo taki zapas jest potrzebny do linii które Mobilis w normalnym trybie obsługuje. Może policzymy wszystkie calaki oraz dodatki na liniach: 103 (część Mobilisowska),194,159,220,707,739. Nadwyżka (większa lub mniejsza) taboru jest wskazana. Inaczej byście płakali że nie macie czym na miasto wyjechać, że grzejecie ławki w pokoju kierowców. Więc bez przeginania Panowie. A co do kar: znak STOP to chyba i swoją osobówką respektujecie, co do pozostałych przewinień- nie byliście tego świadomi oraz uprzedzani na Szkoleniu (szkolenie trwało 3 dzni, więc był czas sobie ten regulamin przyswoić)

Witold
@Jaromir

Chcesz powiedzieć, że mobilis zakupił więcej autobusów, by mogły wyjeżdżać za innych przewoźników? Mobilis ma jakąś tajemną wiedzę, czy będzie taka potrzeba czy nie? Przecież to gwałt na logice. I co z tego, że teraz wyjeżdżamy za innych, jak przed podwyżkami ci inni jeździli za nas, a super hybrydy kisły na zajezdni. Firma wolała tracić pieniądze niż dać kierowcą podwyżki, taka była jej polityka i nic się nie zmieniło.

look
@Jaromir

@Jaromir, ile dzisiaj ambulansów hybrydowych pomyka po Warszawie? :)

@mydlinis

A dlaczego utopił przeważnie takie firmy na czas kontraktu biorą lizing.a jak ma się ich więcej to nie nawalisz firma z tego co wiem na oddzialy w całej Polsce stara się o zlecenia w różnych miastach zawsze można przerzucić tak biznes wygląda .fajnie się pisze z pozycji siedzenia za kierownicy o niczym nie mając pojecia

Kapisz
@Dawid

No ty masz dopiero pojęcie o biznesie. Już widzę jak te hybrydy wędrują niczym słonie po Afryce do innych oddziałów... Pochwal się z jakiej pozycji ty piszesz te (usunięte przez administratora) Bo raczej pracownikiem "umysłowym" nie jesteś.

@Kapisz

Z pozycji obserwatora jak mają więcej parę sztuk to inne mniej zajeżdża w czym problem i nawala dużo młodych kierowców łatwo o kolizja na czas naprawy autobus wyliczony.jest takie przysłowie od przybytku głowa nie boli.skoto je kupili to jak będzie mniejsze zużycie i km mniej łatwiej i drożej sprzedać dłużej można samemu ekslaatować.zlapac inne zlecenia na nie.chyba nie ma tak że stoją nowe 0 na liczniki tylko są używane.same plusy.

Kapisz
@Dawid

Od przybytku głową nie boli? No to weś sobie prywatnie dwa auta osobowe w kredycie. Dlaczego dwa? Bo jak jeden się zepsuje to będziesz miał drugi.... Widzisz w tym sens? Przestań już pisać, nie masz odpowiedniego IQ do jakiejkolwiek dyskusji.

@Kapisz

Prywatnie to po co dwa ale jak prowadziłem biznes wstawiałem auto dla pewnej firmy to miałem dwa jak się zepsuł lub jakiś przegląd to brałem drugi bez nerwowki.mniej kilometrów dwoma robiłem i głową spokojna.a co mówić o autobusach gdzie są milionowe kary za brak autobusu

piszesz co wiesz....
@Dawid

Mądry wie co pisze, głupi pisze co wie....

Dario
@syfilis

Szanowny Kolego, od tego jest dyspozytor, żeby zgłaszać mu takie tematy. Ale szybciej jest przecież napisać post na tym portalu, niż powiedzieć to dyspozytorowi. :)

Raj na ziemi.
@Dario

Pewnie że mówiłem dyspozytorowi! Spójrz na datę tego postu. Wtedy nie było żadnych środków do dezynfekcji, a z tym co jest teraz to delikatnie mówiąc trochę się spóźnili.

polok
@Kapisz

nie tłumacz kretynowi prostych zależności, że auto ktore stoi przynosi straty. oki, szkoda gadać.

Ukradlince
@syfilis

Tak to jest jak (usunięte przez administratora) pracują. (usunięte przez administratora) i sowieccy sabotażyści. Niemniej jednak, osobiście tęsknię za mobajlaosem. Narzekacie na pierdoły, wysiadacie jak paniska i za was parkują po pracy. Odwożą was pracowniczym autobusikiem. Mobilis to taka mała nieznajoma rodzinka. Jeżeli się myjesz przynajmniej raz w tygodniu, umiesz wiązać krawat czy nawet przychodzisz trzeźwy... Praca w tej firmie to rekreacja. U konkurencji nie ma takiego bajabongo. U żyda może być i nieco mniejszy geld, za to zdrowszy człowiek. Piniędze to nie wszystko ... Doceniajta to co mata.

Iza
@Witold

To ile kierowcom w Mobilisie wychodzi bez podwyżek? Kłócicie się tu, a człowiek z zewnątrz nie łapie, w czym rzecz. Ja chciałam się dowiedzieć o ofercie dla pomocnika mechanika https://mobilis.pl/pomoc-mechanika-autobusowego/ Tu piszą, że płaca adekwatna do przydzielonych zadań, ale to mógłby ktoś mniej-więcej określić. PS. Pytam nie dla siebie, ale liczę na pomoc.

Mario
@syfilis

A mój koleszka tam pracuje i sobie chwali. Ponoć dobra firma. Przyjazna atmosfera pracy, przełożeni służą pomocą. Nie ma co się czepiać jakichś tam pierdół.

Darius
@mydlinis

Najlepiej wszystko zwalić na poprzednika który był wybrańcem narodu, niedościgłym..w swoim działaniu cudotwórcą ,a reszta siedzi sobie po cichu i dalej daje się rombać po całości...szolom

Wojtas

Mam pytanie jakie są stawki dla nowego kierowcy i czy są podwyżki po jakim czasie i o ile czy stawka jest godzinowa czy stała pensja ? Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Adam Kortaz
@Wojtas

Na umowie o pracę 22 brutto na start+ 10% premii regulaminowej+ ewentualna za oszczędność paliwa, po roku stawka podstawowa wzrasta do 23 brutto premie zostają bez zmian no i jak już popracujesz trochę i nie będziesz nic wywijał to możliwość wzrostu stawki o kolejną złotówkę brutto(tzw. dodatek starszego kierowcy). Natomiast na umowie zlecenie, aczkolwiek tu nie jestem pewny to niech mnie ktoś poprawi 21 brutto, chociaż nie wiem czy na taką umowę zatrudniają jeszcze nowych kierowców

@Adam Kortaz

Wszystko się zgadza. Tylko w teorii...

@BusDriver.

Więc jak to wygląda w praktyce z Twojej perspektywy? Możesz opisać coś więcej? Zastanawiam się czy warto starać się o pracę w Mobilis, więc liczę że powiesz mi coś na ten temat. Daj znać koniecznie. ;)

@Adam Kortaz

A od wysłania CV ile się czeka na kontakt?

kiedyś mobilis....
@Jan

do mobilisa to idziesz ze swieZym prawkiem co najwyżej złapać praktyki i szybciutko na zachód wyjazd po normalne zarobki!-czym szybciej tym lepiej jak chcesz tu pracować jednak to chociaż do mzk sie staraj ...

rafal

to tak 2900 na reke dobrze licze . a np praca w niedziele etc to cos extra

Adam Kortaz
@rafal

Jakie extra? Za niedziele i święta w Warszawie to chyba tylko MZA płaci „extra”. Tutaj dla nich nie ma znaczenia czy robisz w tradycyjny poniedziałek, czy Boże Narodzenie, Nowy Rok itp. Stawka jest identyczna

ignac
@Adam Kortaz

Ale weż pod uwagę ,że jak będzie się kończył kontrakt na autobusy to dostaniesz wymówienie :-) więc nie rozpędzaj się tak z tymi podwyżkami co rok :-) bo się zdziwisz :-) ,że miało być super a jest ciągle 22 złote :-)

Kierowca Autobusu

Kazali mi zapłacić za ubrania do pracy. Szybko poszło wyszedłem

Ja zadałem pytanie czy muszę sam kupić sobie ubranie? czy mogę mieć swoje ubrania? i jaka stawka? Suma odpowiedzi, wstałem i wyszedłem.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KRAJOWY KAT. C+E
Czatolin
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
Bengal

Taki sam kierat jak i we wszystkich pracach w komunikacji i zabierają jeszcze pieniądze za byle co nie polecam

@Bengal

A czy w Mobilisie przyjmują bez dużego doświadczenia? Można się tam czegoś nauczyć i czy ogólnie to dobra firma gdy szuka się miejsca do rozwoju osobistego? Co o tym powiesz? :D Czekam na Twoją odpowiedź!

@Jan

Nauczysz się-uważać na lusterka na myjkach. Rozwiniesz się- zwijając po tankowaniu wąż od dystrybutora paliwa.

Bengal
@Jan

Nauczysz się języka ukraińskiego i jak być wyrobnikiem za małe pieniądze . Więcej zarobisz na kat c lub b . No i będziesz mieć normlana psychikę a nie użeranie się z szanowanymi pasażerami .

Lizon
@Bengal

Jaj to na talezu podaje swym klijento :) dobrze ze ma musztardę bo było by danie głównie dla niektórych ;) hah ktoś ciś :P

@Bengal

A co to są według Ciebie "małe pieniądze"? Możesz podać jakieś konkrety jeśli chodzi o stawki w Mobilisie? :) Fajnie gdybyś mógł ujawnić jakieś widełki płacowe obowiązujące w firmie. Daj znać!

Świadek

Upadlince zabijają ludzi. Banderowiec przejechał kobietę. (usunięte przez administratora)

Jajaja
@Świadek

Akurat Polak prowadził

@Jajaja

Czyli zdarzył się jakiś wypadek? :O Opiszesz sytuację? Ciekawe jak się zakończyła ta sytuacja

Podywzki!!!

Kiedy będą w końcu podwyżki? Inflacja leci na łeb i szyje, a tutaj cały czas cisza… Gdzie są związki zawodowe ja się pytam? Zajęte jak wszędzie nic nie robieniem i liczeniem tylko hajsiku z naszych ciężko zarobionych pieniędzy. W przyszłym roku minimalna stawka godzinowa może wynieść 19,60 brutto. Nadal będziecie proponować zleceniakom 21 brutto, lub dla etatowców 22? Śmiech na sali. Turystyka już zaczyna się rozkręcać, a to dopiero początek. Ciekawe kto będzie wtedy prowadził te autobusy tutaj czy gdziekolwiek indziej. Skończą się żniwa jacy mieli wszyscy przewoźnicy miejscy podczas pandemii. Wspomnicie jeszcze moje słowa.

Aaaa
@Podywzki!!!

Minimum 5 do rączki na początek plus bonusy za niedzielę oraz święta

Aaaa
@Podywzki!!!

Już na dniach coś się wykluje i będzie pięknie - już jest cacy A będzie ......

@Aaaa

Wykluje się? Klon pana B.? Nie strasz ludzi!

@BusDriver.

Znasz Mobilis z tego co widzę. Powiedz mi w takim razie co uważasz za największy plus tego pracodawcy, a co ewentualnie mogłoby się poprawić? Polecałbyś tu aplikować? Czemu tak, czemu nie?

Enduro

Wszędzie to samo, ale jest w miarę ok.

Ggg

Samograj kasa z ue prawojazdy dla jelonków na 2 lata jest (usunięte przez administratora)I śmiga PO mieście za pekaesem Hhha

Niko

Czemu od dłuższego czasu nie ma przyjec w Mobilis Kraków? Czyżby warunki pracy są znakomite? Mobilis w Krakowie na tylko 10 linii. Po aglomeracji nie jeżdżą. Bo do MPK ciągle są przyjęcia

Bolo

Jak to jest z umową po okresie próbnym na ile jest następna? Stawka rośnie?

Kasakasakasa

Najwyższy czas na podwyżki. Dość wyzysku w komunikacji!

@Kasakasakasa

Przydało by się by podnieśli stawki ale tak żeby się to odczuło

Bolo

Pamiętacie ile wynosi dodatek paliwowy za litr oszczędności?

Kierowca.
@Bolo

Wystarczy podzielić kwotę za oszczędność przez ilość litrów zaoszczedzonych i wyjdzie Ci kwotą za litr. Ale trzeba jeszcze mieć te oszczędności. Bo niektórzy gaz w podłogę i ogień bo mają 1 minutę opóźnienia A potem dlaczego ja mam przepadly.

@Kierowca.

Bo wg. ciebie lepiej lać w butelkę i(usunięte przez administratora) przez okno, niż mieć swoją godną przerwę? Ty to pewnie jeden z tych ślimaków, którego łapię się na 194, na Ks.Chrościckiego, bądź na Globusowej, w kierunku Cm.Wolskiego, będąc mniej więcej w swoim rozkładowym czasie?

@Kierowca.

...i dlatego linia 194 jeździ w "trakcji podwójnej", przez takie ślimole.

Nowy kierowca

Witam, jestem młody i świeżo po zdanym prawie jazdy na autobus. Jak wygląda proces rekrutacji? Czy brak doświadczenia jest równoważny z odmową współpracy? Pozdrawiam

@Nowy kierowca

W zakładce rozmowy kwalifikacyjne masz pełen opis

@Nowy kierowca

W zakładce rozmowy kwalifikacyjne masz pełen opis

Wojtas

jak wyglada rekrutacja i ile dni sie jezdzi z patronem?

Waldek
@Wojtas

Szkolenie chyba 2 dni +5 dni z Patronem.

Alfred
@Waldek

"Chyba"-jak nie wiesz, to nie pisz. I na na pewno nie "5 dni" jazd z Patronem :))))

@Alfred

Ile dni trwa szkolenie i jazda z patronem? Czy na szkoleniu też tak jak w MZA sprawdzają kierowcę?

Kargool
@Waldek

Szkolenie 2-3 dni, później jazda próbna wozem po Ursusie.. A później 5 dni jazdy z patronem.. oczywiście te 5dni to za darmo jeździsz (nie masz żadnej pensji)...

@Kargool

Za jazdy z pareonem masz płatne podpisujesz umowę zlecenie szkoleniowa i po przejściu na umowę o pracę masz wypłacone za szkolenie teoretyczne i jazdy

Arni

Czy Mobilis zakazuje dorabiania w innej pracy na jakiś ułamek etatu? Z tego co wiem w MZA podpisuje się papier że nie będzie się nigdzie indziej pracowało. Jak to wygląda w Mobilis? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam :)

Kargool
@Arni

Jeżeli chcesz dorabiać to idź na kuriera,rozwożenie pizzy. Nie dorabiaj w innej firmie jako kierowca autobusu. Bo ITD będzie trzepać i później dostaniesz mandaty za brak przerw,odpoczynku na kilka kilkanaście tysięcy złotych...

yaro

pewnie są i lepsze, ale po 7-miu latach zaakceptowałem rzeczywistość. Zresztą w kwietniu '21 robię ostatni kurs (kończą mi się uprawnienia) i na emeryturę. Nie chcę się wymądrzać - bo "zasilam" raz w tygodniu. Będę Firmę mile wspominał. Zajezdnia UTRATA to był horror jak z Rosji radzieckiej, a tu "na Posagu" to jest normalniej. Nie mówię o zarobkach, bo te są uwłaczające. Dla mnie jazda autobusem to był rodzajem pasji. pozdrawiam wszystkich Mobilisiaków.... Y.

Cześć, jaka jest aktualnie stawka i wysokość premii? Jest szansa na nie pełen etat albo zlecenie? idzie się dogadać z dyspozytorami odnośnie zmian? Pzdr.

Mikołaj

Macie fajne zarobki?

Witam. Zaczynam pracę w Mobilis i chciałem zapytać o tzw. "dodatek starszego kierowcy". Na jakiej podstawie on przysługuje, ile wynosi itp.? Z góry dzięki za odpowiedź.

@Piotr

Raz na rok dostajesz stawka podnosi się do 24 zł nie możesz mieć żadnych kar przypalow wszystko zależy od kierownika

@Wojtas

Tak, od tzw: kierownika. Swoją drogą, to dość ciekawy przypadek.

@BusDriver.

Każda firma rządzi się swoimi prawami nie mamy na to wpływu.

sinbad
@Piotr

Jak przyszedłeś z Arrivy to raczej nie licz że szybko podnisą Ci stawkę, mają oko na kierowców z Arrivy

@sinbad

Nie tylko na ludzi z arrivy. Na ludzi z mzkowa także...

@sinbad

Napisałbym coś, ale się powstrzymam. Nie powinno się ujawniać na forum publicznym za dużo, napiszę tylko tyle-jest to system naczyń połączonych, towarzysko-służbowych., między Ajentami, MZA i ZTM. Tylko tyle i aż tyle napiszę. Ludzie którzy w tym"siedzą', wiedzą co mam na myśli.

sinbad
@BusDriver.

Dobre, a jakie prawdziwe.

Ja, no bo kto
@Piotr

Jak zaczynasz pracę to przeczytaj regulamin pracy. A jak jestes z portalu to przestań zadawać głupie pytania tutaj tylko napisz pismo do Mobilisu.

Zostaw merytoryczną opinię o Mobilis - Warszawa

• Jak się pracuje w Mobilis?

Zobacz opinie na temat firmy Mobilis tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobilis?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 10 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobilis?

Kandydaci do pracy w Mobilis napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobilis