Mobilis

Opinie o Mobilis

Nick 2016-10-18 11:12:26
z moich info wynika ze do arrivy w niewielkim procencie ale jednak zejdzie sie dawny sklad veolii vel rapid busa z socratesa, co to oznacza kto ma wiedziec ten wie..
marcys 2016-10-18 15:32:01
rapid to byla swietna firma ,potem juz bylo tylko gorzej,wiecej sie zarabialo niz w mza,chlopaki przechodzili z mza do rapidu wlasnie,potem zaden z najemcow nawet sie nie zblizyl do rapidu,kasa byla bardzo dobra,nawet lepsza od dzisiejszego mobilisu a ile to lat temu bylo
Stefan 2016-10-18 18:32:26
Hej Nick, napisz więcej, bo i ja zacznę tam pracować, a chciałbym wiedzieć co i jak
fewfwddf 2016-10-22 10:48:57
Wielblad13 : winę za brak porozumienia ponosi także związek Ukraińców w Polsce ! proszę wejść na FB i poszukać tego tworu i tego co wypisuje Piotr Tyma !!!! dlaczego media w Polsce rozmawiają z takimi ludźmi ? przecież wg nich nie było żadnej zbrodni wołyńskiej ! Ukraińcy nie mordowali Polaków ! co najwyżej z nimi walczyli w bohaterskiej walce... pomniki UPA w Polsce budują !!! bez zezwoleń !!! często robią to obywatele Ukrainy !!! a gdy te pomniki rozbierają narodowcy to pan Tyma robi z tego aferę polityczną !!! przypominam jesteśmy w Polsce ! tu my ustalamy nasze zasady ! u nas nie ma miejsca na pomniki Bandery i UPA ! nie ma miejsca nawet dla takich Ukraińców
Nick 2016-10-30 17:05:31
Brak opinii z ostatnich dni in dobrze, oby nikt sie juz o zdrowych zmyslach praca w tym syfie nie interesowal, powtarzam ZGRAJA UKRAINCOW nie znajacych miasta i jezyka, chlopow z wykupionych pks sila zciagnietych tu przez prezesa i zakwaterowanych, swiezakow na lojalkach z up i emerytów 20-30 lat za fajerą w komunikacji tutaj na zleceniu dorabiajacych i uwazajacych sie Bog wie kogo(i w sumie racja bo bez nich ta firma krzak dawno by splajtowala) jesli masz rodzine sytuacje podbrakowa mozesz tu przyjsc ale na max pol roku w przeciwnym nawet sobie nie zawracć tym syfem glowy !
Flustrat 2016-11-09 21:35:01
Zarobki, to nie wszystko. Dojazd panowie dojazd no i powrót z Ursusa. Łeska za Utratą no i za ludźmi co tam pracowali.
Olo 2016-11-10 22:18:27
Przesadzacie,
Znajdą się "profesjonalni emeryci" którzy pociągną tą żałosną firemkę jeszcze przez jakiś czas.
Nie umieją jeździć?
Nie znają topografii?
Przecież to nie ma znaczenia. Ważne, że Czarnuch będzie dymał za grosze a z ZTM jakoś "po znajomości" z HGW się załatwi.
Stefan 2016-11-12 13:48:23
Nick, jeśli jeszcze jesteś na bieżąco z tematami dot. Mobilisa, napisz ile brygad nie wyjeżdża codziennie w miasto. Napisz również, czy certyfikowani kierowcy (którzy w teorii mieli obsługiwać nowe wozy) nie planują transferu do innego przewoźnika.
Czytałem na Wawkom-ie, że ZTM obniżył Mobilisowi plan przewozowy, bo brakuje na Ursusie ludzi do pracy - napisz co Ty wiesz na ten temat

pozdro
Nick 2016-11-13 09:26:31
Nie siedze w tym ani juz wogole w komunikacji miejskiej, zniechecilem sie totalnie, mialem nawet isc do tego''nowego'' przewoznika, wszysscy wiedza o ktorego chodzi ale jak zobaczylem ze menedzerem jakimś tam jest najwieksza jełopa z pks grodzisk co NIC kompletnie tam nie ogarniala jako dyspozytor a jak byl w nadzorze to np 222 tak sterowali ze na pl wilsona wyladowalo, 166 na zachodnim i jeszcze pare kwiatkow a tu jest na stanowisku kierowniczym, podziekowalem wychodzac bez slowa, co tu gadac jak nie ma nawet z kim, skonczy sie tym samym jak w pks czy eec ukraina bedzie za gorsze jezdzila a nie sorry tu im plan uratuja michalczewskie i wiesniaki z grodziska ktore tylko hotele zamienia aby sie tam pokonczy.. 4,5 roku w firmach krzakach, mobilisy, itsy, grodziski i chwila w firmie nawet nie na etapie wczesnej komuny tylko najwiekszych represji za stalina MZA, w zupelnosci mi wystarczy,,
xero 2016-11-14 08:56:52
licie o tej firmie.
Gość: Szymonik t.pl 17.09.16, 20:02
Nie jest źle. Mam 60 tys/m-c wypłat z dywidendy, swoim ludziom płacę 10 zeta/h i rozmawiam z nimi za pośrednictwem prawników prawa pracy. Zapraszam. Aha, podobno mamy jakieś niezłe wozy
Nick 2016-11-21 13:14:42
Grodzisk wygrywa w KIO i na 90% to własnie ONI będą jezdzic dalej po miescie, PKS a nie ITS hahahha chytry traci dwa razy w tym przypadku i ITSowcy wiedzą co mam na mysli, ''chcieliscie wydymac freda to teraz fred wydyma was'' jak mawiał klasyk :D ale ale stronka tyczy sie opinii o mobilisku więc nie omieszkam zapodać newsa i choć mnie tam nie ma już to jednak dostaje info o pozwie zbiorowym przeciwko Mobilis sp.z.o.o. panie bul JEST TO CZYTANE I PRZEKAZYWANE wiec tym bardziej panie marcin bul wygląda na to że w końcu ktoś(wiadomo kto) zrobi z panem i wami- ta całą kliką ursusową z kierownictwa kadr etc.etc. porządek jak i w końcu zrobili z panskim poprzednikiem przelozeni, prawie sie udalo juz w sieprniu bylo o wlos tym razem juz wam sie nie upiecze :)
Stefan 2016-11-21 15:23:08
Nick, napisz coś więcej, proszę
dopytaj kolegów, którzy tam walczą jeszcze;)

co z planem Mobilisa - czy wystawia wszystkie brygady, czy są braki
jak samopoczucie Bóla w związku z 01 grudnia (czyli wejściem Arrivy)

pisz, pisz - to są ciekawe sprawy
fun&thomas 2016-11-21 23:21:07
Stefan
Lukaszek robi w krk Mpk jako kierowca
kierowca PKS 2016-11-22 14:38:46
My tu tylko gadu gadu o Mobilisie w Warszawie, a w PKS-ach, które kiedyś kupił dzieją się jeszcze gorsze sprawy. Zarząd próbuje obniżać wynagrodzenia kierowców do stawek ca 10 zł brutto za 1 godzinę jazdy i do ca 5 zł za tzw. postojowe.
Czyli jak taki człowiek dajmy na to z Mławy kursowo przyjedzie PKS-em do Warszawy (zajmuje mu to ca w dwie strony 5 godzin) i postoi na Zachodnim godzinę to za ten dzień zarobi brutto 55 PLN, na rękę około 48 PLN. Dwóch kursów dziennie do Wawy nie zrobi, najwyżej coś tam jeszcze wkoło komina - za ca 15 PLN na rękę. Razem 63 PLN dziennie, miesięcznie 1 400 wypłaty. Świetnie zmotywowany pracownik, bałbym się z takim jeździć PKS-ami.

W takim Mrągowie podobno stawki jeszcze bardziej pościnali (stawki znam).

A jak w PKS-ach ludzie mają urlopy to siłą są zaganiani do Warszawy na miejskie linie, które obsługuje Mobilis. Dla wielu takich pracowników to naprawdę szansa dorobienia kasy
Nick 2016-11-22 17:45:25
Prawda jest taka że były dwie osoby max trzy ostatnie charakterne ktore mogly tu cos zmienic, sierpniowe rozmowy pokazaly ze to nie są mrzonki a bul ktory juz sie pozbyl wtedy niewygodnych ostanich takich dla
siebie bo podsunal super pomysl z ukraina-nikt nic nie powie beda siedziec cicho robic a do tego na stawkach i numery jak w grodzisku sie da robic na nich, tak wiec bul sie przeliczyl juz wtedy bo oficjalnie juz zwolnieni(zwolniony) w tym przypadku wrocil do pracy, teraz sytuacja jak bumerang tyle ze syfilis po swojemu decydowal sie dzialac, oczywiscie za rozpaczliwym placzem bula i aprobata rozwiazujac (bezprawnie zupelnie)umowy z art 52kp, tylko że zrobili to odwrotnie jak powinni byli a numer z poczatku pazdziernika z tego co wiem sciagniecie z linii przez bula za pomoca nr chlopaczyny spowodowal lawine zdarzech o ktorej pustaki z ursusa nawet zdaje sie nie pomysleli, mniejsza juz o szczegoly chodzi o to ze 95% winy tego co sie stalo w tej firmie ponosi ten gosciu do spolki z ww łukaszkiem(mniejsza o szczegoly kto ma wiedziec ten wie) napisze jak to wszytko wyszlo lub jak sie rozwija
ps nie wiem co tam sie dzieje w srodku firmy juz dokladnie bo nie siedze info dostaje z 1szej reki pisalem juz kiedys skad i dlaczego, czy mnie pracuje tam czy nie, bankowo moge powiedziec ze arriva srednio na nich robi wrazenie z racji zabezpieczenia ukrainą, spadku brygad itp zaraz zejda stare 12 zupelnie takze tu sie w miare zabezpieczyli.
ps 2 dyrekcja (ursusowa)wiedziala o wszystkim bo byla informowana a po rozmowach w sierpniu tym bardziej zdawala sobie sprawe mimo tego poszli za glosem bula i teraz polecą razem z nim a nawet jak nie to gęsto sie trzeba będzie tlumaczyc za jełope po sądach bo wszystko jest na papierze na nich :)
Sebastian Wycieczkowiec 2016-11-23 21:44:32
~Nick - raczej nic im nie zrobią. Na te wszystkie przekręty i nieprawidłowości jakie są w Mobilisie - już dawno tej firmy powinno nie być. Maja zbyt dobre plecy... Za sam stan techniczny pojazdów - powinni mieć odebrane większość dowodów rejestracyjnych. Wszyscy o tym wiedzą, że jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a nikt z władz nic z tym nie robi. Wystarczyło by, ze ITD stanęła by rano pod bramą - połowa by nie wyjechała, a te co by wyjechały to warunkowo. Tam (jeszcze poza najnowszymi) nie ma pojazdu, który by nie miał kilku błędów...
Tak więc o nich bym się nie martwił, bo radę sobie dawalii dadzą w przyszłości... Niestety nie będzie normalności...
ZXC 2016-11-25 00:09:42
Można się tutaj dowiedzieć jaka jest stawka aktualnie na samozatrudnieniu w Krakowie ?
Olo 2016-11-26 21:10:32
Pewnie można, ale lepiej idź na cieica w jakimś markecie czy na parkingu.
Więcej zarobisz, odpowiedzialność żadna i status społeczny zdecydowanie wyższy.
Leoś 2016-11-27 23:45:58
A jak oni poradzą sobie z certyfikatami ztm i językiem polskim ?
Stefan 2016-11-28 07:53:57
Na stare kontrakty nie ma obowiązku posiadania certyfikatu: stare "dwunastki" i przegubowe Solarisy - póki co trochę tego jeździ. Pewnie bardziej rokujący z Ukrainy kiedyś certyfikaty uzyskają (jak ogarną sprawy wymagane przez ZTM i posiądą znajomość polskiego w odpowiednim stopniu).

Stefan 2016-11-28 10:52:29
No i pasażerowie linii 186 mieli niedawno wycieczkę po Warszawie;) na jednym z profili na fejsie pojawiła się informacja, że kierowca zjechał z trasy (i śmiało autostradą pojechał w kierunku Poznania) i dopiero po kilku kilometrach nawrócił i kierowany zapewne przez pasażerów odnalazł dalszą część trasy
podobno to przedstawiciel zaciągu wschodniego
Nick 2016-12-01 23:43:38
Grodzisk wygrywa potwierdzone info, co to znaczy dla syfu? cala ukraina + wiesniaki z hotelu aktualnie tyrajaca dla PKS reszte starych przetargow do konca bedzie okradana ile się tylko da a to dla syfilisu uzupelnienia kadrowe.
olo 2016-12-04 00:31:20
Jakim trzeba być desperatem, żeby pracować w tak gównianej firmie?
Jeżeli posiłkują się Banderowcami to znaczy, że polaczkowo to najgorszy sort. Sporadycznie zdarz mi się jeździć komunikacją miejską ale ogólnie rzecz biorąc kierowcy (nawet z MZA) są żenująco słabi technicznie.
Może jest to dostosowanie do trybu pracy, może to że takich chałturników nikt do turystyki nie weźmie.
Pamiętam dawne czasy.. w Rafku - nabór na kierowców - ogłoszenie "wyłącznie z praktyką 3 lata" i 1 na 7 się łapał na zasadzie "najbardziej rokujący" bo firma w sezonie na gwałt driverów potrzebowała.
Podsumowując: jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] umiesz, nie znasz języka i boisz się wyjechać za miasto - idź do komunikacji. Tylko nie płacz, że zarabiasz mniej od ciecia.
Sebastian Wycieczkowiec 2016-12-05 16:16:19
~~OLO - w turystyce pracują ludzie, którzy nie mają domów i rodzin - bo jeśli nie ma Ciebie w domu przez kilka miesięcy roku, żonę obrabia Tobie sąsiad, a Ty dzieci widzisz tylko na święta - to jest praca ? to jest życie ?
Nie mów, że kierowcy w komunikacji miejskiej są słabi technicznie - bo uważam, że w mieście non stop kierowca musi być w pełni skoncentrowany - bo wielu kierowców osobówek jeździ tak jakby nie miała praw jazdy...
a to, że wielu kierowców z Ukrainy jest zatrudnionych jest proste - bo są tańsi i bo są - niestety dziś jest zapotrzebowanie większe na kierowców niż ich podaż na Naszym rynku - Polacy wolą pracować w mniej odpowiedzialnej pracy za większe pieniądze - jeśli firmy takie jak Mobilis nie podniosą stawek - to będą tam pracować tylko Ukraińcy.
Znam języki, nie boję się wyjechać za miasto - ale nie zamierzam pracować w turystyce - bo mam dom i lubię w nim codziennie przebywać, spotykać się ze znajomymi itd.
Ja lubiłem jeździć w Mobilis, bo grafik miałem dopasowany do mojego życia prywatnego (nigdzie więcej nie pracowałem) i pewnie bym do dziś pracował gdyby nie obniżyli stawek 1 marca br i nie zlikwidowali Utraty - MZA nie chce dostosować się do mnie...
Kiki 2016-12-07 10:20:58
Ciekaw jestem kiedy podniosą stawkę tym co na umowę o pracę na zlecenie mają 21 brutto. A na umowę 15. Gdzie tu sprawiedliwość?
Yopi 2016-12-08 11:53:55
Tylko strajk pomoże ,dwa dni wozy nie wyjada i będzie wyższa stawka niż w mza
Nick 2016-12-08 21:11:26
niezle sie usmialem hahahah strajk teraz w mobilisie ? buahahaha ktos kto w temacie tylko taka reakcja może odpowiedzie, co najwyzej petro albo saszka ktory tam zastrajkujje bo mu galgany nie swojego przeguba dali a przyzwyczajeni do swoich wozow ukraincy zalatwiaja takie sprawy inaczej i od reki doslownie(via pks grodzisk)
Nick 2016-12-11 13:53:43
NAJNOWSZE info : oficjalnie pozew zbiorowy do sądu na Mobilis sp.zoo jako ze czyta to jeden z drugim gałgan nie moge tu podać szczegółów w każdym razie..no w końcu, marcin, pora na ciebie.
Kibel 2016-12-12 10:51:59
1 pikuś na umowę o pracę dostaniesz te 12 zł netto , a z umową zleceniem kibel litania kar zawsze urwą to i na minusie możesz BYĆ
Były 2016-12-12 13:26:13
Ten pozew to o nadgodziny ? Bo jeżeli tak to się dołączę .
Byly 2016-12-12 14:03:02
Panowie możecie powiedzieć w jakim systemie pracuje się w Mobilisie ( czy jest to system ciągły czy równoważny )ponieważ chce policzyć ile nadgodzin mi w firmie nie wypłacili ,jak sam liczę wychodzi mi średnio 15 do 20 miesięcznie a przez dwa lata daje to niezła sumkę , również chce pozwać firmę o niewypłacone nadgodziny .
Nick 2016-12-12 19:33:10
UWAGA WAŻNE
WSZYSCY KTÓRZY MAJĄ COŚ NA TĄ firemke PROSZENI SĄ O KONTAKT NA PRIV MOJE WPISY POJAWIALY SIE OD JAKIEGOS CZASU BYLY TO INFROMACJE PEWNE SPAWDZONE I Z PIERWSZEJ REKI KTOS KTO SLEDZI TO FORUM DOBRZE TO WIE A WIEC I TYM RAZEM TAK JEST
GRUBA AFERA SIE SZYKUJE syf POWYPLACAL ZA LISTOPAD GDZIE ZWOLNIENI DYSCYPLINARNIE JAK TO NAZWAC WOGOLE CHOCBY DNIA NIE PRZEPRACOWALI LOGIKA MOWI ZE W TEN SPOSOB PROBOJE SIE ZABEZpieczyc BO DOBRZE WIE ZE CI KTORZY SIE ZA NICH WZIELI NIE PODARUJA I NIE POJDZIE TO PLAZEM jpodawalem tu maila juz kiedys kto chce odnajdzie , mamy ich i oni sami juz dobrze otym wiedza :)
Nick 2016-12-12 19:39:33
jesli jeszcze komus mobilis sp zoo wyplacil za miesiac listopad 2016 wynagrodzenie a dyscyplinarnie wedlug nich w pierwszej wersji zostal zwolniony z art 52kp W DNIACH 26-30 10.2016 PROSZONY JEST O KONTAKT NA PRIV !
PAWEŁ 2016-12-14 23:57:53
No i przyszedł na mnie czas, pierwszy raz na forum pisze i chyba ostatni. W dniu wczorajszym moja żona wysmiala firmę mobilis za tak duża zapomoge na święta
Stefan 2016-12-16 14:17:23
Co - firma się szarpnęła po 100 zeta na święta? Wzorem lat ubiegłych?
jack 2016-12-18 11:15:45
w zaleznosci od zarobkow
Inko 2016-12-22 10:00:51
No nie gadajcie ze chcecie żeby platforma do władzy wróciła ,nie wierze
Pracownik 2017-01-02 16:54:40
Mobilis leci sobie w kulki. Jest już nowy rok, a oni nadal nie dali biletów pracowniczych na 2017 rok.
Noob 2017-01-03 12:30:29
To poza wschodnim zaciągiem jeszcze nasi tam pracują ?
Stefan 2017-01-03 18:55:45
Może dlatego, ze bilety pracownicze wydaje ZTM, a ta instytucja nigdy się nie spieszy
Stefan 2017-01-03 19:00:30
Nie dasz wiary, ale nasi nadal góra w Mobilisem, może dlatego ze zaciąg wschodni potrzebuje kilku lat, by ogarnąć główne ciągi komunikacyjne w mieście i nauczyć się polskiego na odpowiednim poziomie. A tak na razie kierowcy ze wschodu poznają 1 maksymalny 2 linie i biada pasażerom, jeśli nastąpi nagły objazd. Przecież pracownicy ze wschodu przyjeżdzają do Warszawy by pracować, a nie zwiedzać miasto.
kierman 2017-01-05 15:14:41
W Mobilisie prawie codziennie kontrole trzeźwości kierowców. Po zakończonym kontrakcie na stare 12-stki i pozostawieniu tylko 25 szt na najbliższy czas zaczęto zauważać "nadstan" pracowników - kierowców. Kontrole trzeźwości to super sprawa, tylko szkoda, że zaczęli je stosować powszechnie dopiero teraz, gdy trzeba ludzi wywalać.
bbfbfbfb 2017-01-06 18:26:56
W 2017 roku powstanie Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego, a także co bardziej interesujące zmiany regulujące "dobrą reputację".

Jak wiadomo, 4 grudnia 2011 r. weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r., ustanawiające zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylające dyrektywę Rady 96/26/WE. Na jego mocy GITD upoważnił WITD do przeprowadzania postępowań dotyczących podmiotów, posiadających uprawnienia do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego. Art. 6 rozporządzenia z 2011 roku mówi, iż to Państwo Członkowskie określa warunki jakie musi spełniać przewoźnik, aby wypełnić warunek "dobrej reputacji".

Prawodawca unijny wyznaczył natomiast sposób postępowania, według którego organy kontroli powinny działać przy ustalaniu, czy warunek "dobrej reputacji" został przez przewoźnika zachowany. W dniu 18 marca 2016 r. Komisja Europejska wydała rozporządzenie Komisji (UE) 2016/403 uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009, wprowadzający katalog poważnych naruszeń mogących prowadzić do utraty "dobrej reputacji" oraz skutków z tym związanych.

WITD przekazują wzajemnie informacje o firmach, które otrzymały wykonalne decyzje administracyjne, o nałożeniu kary za naruszenia określone w załączniku nr IV rozporządzenia nr 1071/2009. Jeżeli firma została dwukrotnie ukarana za naruszenia w ww. ustawie, zostaje wszczęte postępowanie administracyjne, dotyczące dobrej reputacji. Jeżeli zostanie podjęta decyzja o jej utracie, GITD cofnie uprawnienia przewozowe przedsiębiorcy.

Źródło: LONTEX
fvfvfvf 2017-01-09 11:07:36
Ilu ze Wschodu ma Certyfikat
piekarz1 2017-01-10 20:19:32
Jestem a raczej byłem zasilającym w weekendy, bo kiedy teraz zatelefonuję do planistów lub w piątek
wieczorem do dyspozytora to dostaję informację że mają pełną obsadę. Wiem że trochę brygad ubyło. Czyżby naściągali tylu Ukraińców czy to naszych tylu przybyło? Arriva chyba też nie podebrała ludzi? To dopiero mają kadrową sielankę. Napiszcie o co tam chodzi. Pozdrawiam
vvdfvd 2017-01-12 20:34:39
Zaczną się prace polowe sami będą dzwonić dotacja z UE ruszy na morgi tak co roku
vfbfbf 2017-01-15 19:56:00
Zimą pełno tylko zacznie się czas prac polowych pusto

TAK CO ROK
thtrhyutrhy 2017-01-20 13:43:16
Wkońcu ITD czy Policja Techniczna powinna się wziąść za tych co latają po Zajezdniach
kierman 2017-01-20 16:32:29
A co, żal Ci [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ciska, że Ty nie możesz "latać"?
Gdyby nie "latali", to byś czekał na co 4 autobus, bo nie byłoby komu jeździć...

a co to jest "Policja Techniczna" to chyba sam wiesz...
I skończy się patola 2017-01-21 12:03:08
Za PATOLOGIĘ się wezmą jak połączą ITD z Policją , będzie super kontrol
Zostaw swoją opinię o Mobilis - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mobilis