Mobilis

Opinie o Mobilis

Oscaritto 2016-08-02 16:12:51
dyspozytorzy dobrze , dzisiaj rozmawialem z Tadziem pozegnalem sie wlasciwie bo nie idzie tu dłuzej robić, Remek też pracuje, w porządku zawsze z Nimi ja odchodze przez kierownika marionetke i planistów(duet) przyjdzie na nich pora i tutaj to wrócę.
Mariush 2016-08-02 17:01:15
To prawda, w syfie lepiej nie pracować na etacie bo durnota planistów przechodzi jakiekolwiek pojęcie, nie wiem czy to celowe działanie czy po prostu głupota,w każdym razie najlepiej raz na jakiś czas przyjść ale nie wiązać się na etat bo może to bokiem wam wyjść, oni tam zapomnieli że niewolnictwo to ponad 100 lat temu zniesiono,empatia u tych ludzi to nieznane słowo, myślę że strajk mógłby coś tu zmienić ale do tego trzeba ludzi z jajami.
Nick 2016-08-02 17:23:39
resztki, wczesniej jakos cudownie ocalone, ostatnie, właśnie odchodza, na jutro wypowiedzenia czekają.. sklad tu będzie taki za chwile : 120 na umowe o prace w tym rowniez ukraina, po urzadach pracy z lojalkami podpisanymi plus na zlecenie z pksów wykupionych, do tego emeryci no i rowniez ukraina, zasilaki MZA niewielki procent juz tylko do tego wszystkiego,
Sebastian Wycieczkowiec 2016-08-02 18:08:02
Ale 120 osob wogole na umowie czy tylko na nowy kontrakt tych ze szkoleniem ztm ? Ile w sumie jest teraz osob na umowie ? A ile na zleceniu - tylko takich co wyrabiaja nominal w miesiacu ? Bo do samej obslugi tych stu nowych busow potrzebuja minimum 250 kierowcow, a przeciez maja jeszcze stare zlecenia .
Nick 2016-08-02 22:06:22
nie wiem ilościowo co do sztuki, nie siedze w kadrach, stare dwunastki juz napewno przedluzone kwestia tylko o ile i ile zostawia sztuk, plus nowsze oczywiscie takze wymieniony przeze mnie skladzik na lata sie szykuje ]:-I
syf + ukraincy,zarobki pojda w gore, premie, dodatki teraz to juz napewno heh dopiero modliszki bazyliszki kiszki będą mieli okazje sie wykazac, ptak sie za przeproszeniem na nowy wóz załatwi kierowca nie zauwazy zjedzie, obciazenie, haha grodzisk zostanie daleko w tyle w dojeniu i z tym i za przepaly, oj będzie sie dzialo wiele złego tu :/ mimo to robimy wszystko by to zmienic do ostatniej chwili, poki jest nadzieja.
kierman 2016-08-03 07:25:02
Nick, zatem sugerujesz że do umów będą dodawać karę za przepały?
Czegoś takiego w Syfilisie nie było...

a jak ustalą normy spalania? Jeśli tak, jak poustalali w wykupionych PKS-ach, to cienko to wszystko widzę... tam normy są strasznie okrojone... a w warszawskich warunkach, gdy masz się trzymać rozkładu niewykonalne...

zresztą sam pamiętam, że w zależności od tego, jak wóz dostałem na linię spalanie mogło wyglądać różnie - jak w wozie paliło się na żółto (pomarańczowo) wszystko, co możliwe to na 162 miałem spalanie ponad 60 litrów... jak wóz był w miarę OK to takie spalanie też było znacznie niższe
Nick 2016-08-03 08:41:33
nie sugeruje jestem przekonany że będą w mobilisie obciazenia za przepaly, kary za kolizje obtarcia itp (premie zabierane do oporu na um o prace) wozy nowe codziennie wizualnie sprawdzane, ryska aby minimalna znajdą..co do norm paliwowych jak ustala? tak żeby z kierowcow najwiecej sciagac wiele juz z grodziska sie wzoroja(umowy to niemal kopie) wiec moze i jak tam będzie to ustalane, albo po swojemu wymysla lub juz wymyslili jak to robic, co zapewne zwiastuje jeszcze gorzej biorac pod uwage kto sie za to tu zabiera :/ kto tu jest kierownikiem dyrektorem samo to kogo kierowcy maja nad soba kazdemu kto kumaty wystarczy zeby sie domyslec co tu sie będzie dzialo :/
Kreator 2016-08-03 12:18:14
No to posypia się pozwy do sądu, będą musieli prawnika zatrudnić żeby wysokich odszkodowań nie płacić, zresztą to i tak im nic nie da,mobilis póki co nie wygrał żadnej sprawy przed sądem z żadnym pracownikiem który pozwał firmę, niedługo komornik zajmie konta firmy za nie wypłacania samych odszkodowań i zaległych nadgodzin, nie tak łatwo jest okradac zwłaszcza że firma z tego znana, w Grodzisku się uspokoili tak samo jak pozwy się posypały.
Nick 2016-08-03 12:29:56
W grodzisku sie uspokoili ? nie dalej jak tydzien wstecz rozmawialem z ukraińcem, 320 godzin = 2,8 zł,
nie to że się uspokoili tylko działają inaczej,nie na taką skale jak wcześniej.
OBYWATEL PISZCZYK. 2016-08-03 15:22:08
Nic z tym nie zrobisz. MOBILIS znany jest ze złego traktowania ludzi , nawoływano już kiedyś do bojkotu tej firmy. W jednym kraju tak sobie przechlapali że na świecie było o nich głośno. Winę za to ponosi Polski Rząd że takim pozwala na rynek wejść i konkurencję robić.
W niektórych miastach konkurencja boki zrywa z konkurencji jaką robi MOBILIS.... niesprawne autobusy ( choć reklama krzykliwa że nowoczesne, komfortowe i takie tam) , nie pojawianie się na przystankach, spóźnienia, brudne fotele i firanki o zestresowanych i wiecznie wk...ych kierowcach nie zapominając. I tak pajacowali że kilka kursów już zawiesili .... taką konkurencję zrobili pajace. Z innych spółek na siłę próbują kierowców do Warszawy wywlec ale nikt mądry nie chce to zwalniają za byle co. A Kierowców coraz mniej chętnych w porządnej firmie pracować, jedynie frustraci i dający się zastraszyć. Krzykliwa reklama z MOBILISEM BEZPIECZNIE ale jak widzę te wyścigi rupieciami na Olsztyn bo presja kierowców męczy i rozkłady nie realne to aż o wypadek się prosi. I też ktoś na to pozwala, urzędy, policja, Inspekcja Transportu Drogowego. Zatrudnią Ukraińców ? A ciekawe ile Ukrainiec wytrzyma wiedząc że ma takie same prawa w Polsce jak Polak ??? Polaków nie szanują to i Ukraińców nie uszanują. Tylko kasa ich interesuje a za tą gonitwą za kasą to tylko straty mają bo głupio myślą.
Jedynie udzielać odpowiedzi na skargi potrafią i wmawiać że winni kierowcy. Niestety pasażerowie wiedzą co jest grane ale i tak ochoczo skarżą się na wszystkich i na wszystko... dla rozładowania stresu.
W wyniku czego kierowcy nie mają lekko ale kto mądry to podziękował i z tego bagna wyszedł.... szkoda życia na nerwy i podkładanie się dla firmy. Zarobki też nie MOBILISUJĄ ;)
OBYWATEL PISZCZYK. 2016-08-03 15:28:26
Święte słowa Kolego... pozdrawiam.
Nick 2016-08-03 16:26:50
nie ma nikogo z jajami to kobita sie musiała za to w końcu wziaść :P walczymy co tylko w mocy poki jeszcze jest szansa, może będzie tu normalniej NAM wszystkim.
Mariush 2016-08-03 19:11:25
Takie grafiki z rezerwa na cały miesiąc to nic innego jak uporczywe nękanie (mobbing inaczej mówiąc)na dodatek taki grafik to niezbity dowód na ten że proceder, durnie nawet nie kumają że to już pod kk podlega, pracodawca powinien zareagować w takiej sytuacji inaczej oznacza to że to toleruje na zakładzie takie akcje a co za tym idzie ponosi za to odpowiedzialność.
Sebastian Wycieczkowiec 2016-08-03 19:42:20
Mariush - nie jest to mobbing - to jest grafik, bo pracodawca np. Nie wie jeszcze ile brygad bedzie musial obsadzic. Odpowiedza krotko - ztm nie dal im wytycznych, a oni musieli wydrukowac grafiki. Prawo w Polsce jest ale nie dlanprzyslowiowego Kowalskiego.
Mobilis ma mocne plecy, co widac po tym, niz zdobywaja kolejne kontrakty i mimo wielu roznych doniesien - nie sa kontrolowani. Gdyby wladze , sluzby chcialy cos z tym zrobic - podkreslam gdyby chcialy - mobilis w ciagu tygodnia przestaje funkcjonowac. ITD i PIP rozkladaja te firme od razu. W 99% wozow sa bledy - czyli usterki - jednego dnia ITD kontroluje wozy i tych zoltych bledow nakazuje usuniecie w terminie 3 dni, a czerwonych nie wypuszcza na ulice. PIP sprawdza czas pracy kierowcow wraz z ITD ... Jest to bardzo proste, aby zaden niesprawny autobus nie wyjechal na ulice. Nie zastanawialiscie sie dlaczego tak sie nie dzieje ??? Uklady, ukladziki, kolesiostwo, reka reke myje... Ostatnio bylo glosno, po kontroli mobilna stacja diagnostyczna wykonana na miescie, ze stan warszawskich autobusow jest przerazajacy - i co wladze z tym uczynily ? Nic, nawet nie powtorzono kontroli... Uklad jest przesiakniety az do samej gory. Jedyne co moze Mobilis zmusic do odpowiedniego zachowania czyli do placenia i szacunku - to brak kierowcow, bo reszte sa w stanie sobie zalatwic.
Oscaritto 2016-08-03 19:52:57
Coś jest nie halo i sami dobrze już wiedzą bo na jutro kolejne spotkanie.
Mariush 2016-08-03 19:57:06
To czy jest czy nie jest sąd powinien ocenić, ja uważam że można to już uznać za nękanie zwłaszcza przy brakach kadrowych, dobry prawnik i kolesie od grafików w najlepszym wypadku wyroki w zawiasach i aut z roboty za głupote, na dodatek jelenie sami się podkładja no to niech teraz płacą, pracodawca może zawsze powiedzieć że nic nie wiedział i jakoś się tam wybronic ale napewno odszkodowanie by musiał płacić. Pozdro nie dawajcie się tak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jelopom z mobilisa.
kierman 2016-08-03 20:00:16
Tak, uważam że strajk kierowców podobny do tego, który kiedyś był w Grodziu byłby odpowiedni... dlaczego kierowca Syfilisa miałby dostawać jałmużnę w ramach wypłaty (przypomnę, że niedawno na zleceniu było 16 PLN na godzinę brutto, to jakieś 12 PLN do łapki).
Zmienili system wynagradzania kierowców zatrudnionych na umowie o pracę - też w sumie na gorszy, a nie każdy dostał certyfikat, czyli złotówkę do każdej godziny
ponadto cyrki związane z aktywnym kierowcą - dobre grafiki dostają ci, którzy mają układy z kierownictwem
pamiętacie, co było w ostatnich miesiącach 2015 roku? za październik, listopad i grudzień była obiecana premia po 600 PLN brutto dla tych, którzy zrobią 120 % normy i co? gdzie te premie? ludzie zrobili po 115% normy i premię widzieli oczami wyobraźni
Oscaritto 2016-08-03 20:08:37
strajk jak strajk nie ma kim a Ci co są .. jest inny sposob-to za duże słowo, strajk w tym przypadku- bo merytoryczny, rzeczowy, i jak najbardziej mozliwy do realizacji, odedzwij sie na maila, był tu podawany.
Stefan 2016-08-04 12:24:12
Jak sytuacja, do 09 sierpnia coraz bliżej, w sumie 5 dni
czy Mobilis będzie miał pełną obsadę na ten dzień
Oscaritto 2016-08-04 12:48:26
okaże się spotkanie (drugie) z dyrekcja tym razem nie z kierownikiem marionetką już lada chwila.
Stefan 2016-08-04 15:30:46
Czy to spotkanie "ostatniej szansy" jest spowodowane tym, że mniej więcej wiemy, na jakich liniach będzie od 09 sierpnia Mobilis jeździł?

I co najważniejsze - jak podaje Warszawska Galeria Komunikacji Miejskiej ( wgkm.waw.pl ) część linii będzie w wyłączności dla Mobilis.

Czy stare Alpina przestaną jeździć po 09 sierpnia (taka informacja była tamże)

Oscaritto 2016-08-04 18:25:01
powiem tak ja sobie zalatwilem z dyrekcją w swojej sprawie to co mnie interesowalalo, co z reszta mnie nie interesuje(NA 99% NOWE WYJADA JAK COS ZAWIESIC TO STARE BEDĄ) podobnie jak w pks grodzisk bylo ze ich okradali za przepaly czesci itp mnie raz chcieli okrasc nigdy wiecej nie sprobowali ba nawet i sami juz nie chcieli po tym razie, powtarzam STANOWCZO ALE MERYTORYCZNIE, OBIEKTYWNIE I KONKRETNIE I nawet w takich krzakach da sie TYLKO NIE MOZNA DAC SOBIE WEJSC NA GLOWE BO JKA SIE RAZ DA TO POZNIEJ BEDA WIEDZIELI ZE CIEBIE MOZNA ZE TY SOBIE DAJESZ.
Oscaritto 2016-08-04 18:35:24
na Mobilisowej zajezdni mowia ze wyjadą stare Alpina jeszcze do 30.11 bodaj, ale info na galerii faktycznie inne, wyjdzie w praniu zatem.
ccddsc 2016-08-04 22:10:42
Ukraincy zdali w ZTM certyfikat ?
........ 2016-08-04 22:24:17
Po co im certyfikaty jak do konca roku aby jezdza oficjalnie dwunastki a na to ich tu chca wsadzic.
Sebastian Wycieczkowiec 2016-08-05 00:47:53
Certyfikaty sa dla kierowcow majacych prowadzic autobusy z nowego kontraktu czyli te 100 szt co dopiero przyszly. Takie byly warunki kontraktu. Zapewne jak nie beda mieli certyfikowanych kierowcow do obsady - posypia sie kary...
Nick 2016-08-05 09:04:07
certyfikowanych kierowcow maja, zebrali, ukraincy nie musza uzyskiwac certyfikatow bo beda jezdzic na starych wozach na ktore certyfikat nie jest wymagany.
fiodor 2016-08-05 11:37:55
A co to jest ten certyfikat i jak go uzyskać, mam wieloletnie doświadczenie w komunikacji ale o certyfikatach pierwsze słyszę, jeżdżę w innej firmie w mobilisie kiedyś zasilalem na utracie ale jak zaczęli zmniejszać stawki to ich ciepłym moczem potraktowalem.
Oiiuytrr 2016-08-05 16:09:39
Pracuje w mza już ponad 15 lat ale jeszcze nie słyszałem żeby ktoś dostał grafik z samymi rezerwami, tutaj taki numer by nie przeszedł, skarga do związków, związki do dyrekcji i na drugi dzień taki gość dyscyplinarnie wylatuje z roboty i szczęście by miał gdyby tylko na wylocie się skończyło i nie odpowiadałby za uszczerbek na zdrowiu, wesoło tam u was, prywaciarstwo sobie pozwala oj pozwala, niech do nas przyjdzie taki grafikowiec zapraszamy.
taki tam 2016-08-05 21:36:57
Conex gdzie będzie miał bazę w Warszawce od Pażdziernika 134 kierowów certfikowanych szukaja
Sebastian Wycieczkowiec 2016-08-05 22:40:49
Tam gdzie (usunięte przez administratora)i nie connex a teraz sie nazywa arriva
Frank 2016-08-05 23:12:33
Nie lepiej iść na ciecia na jakiś parking?
Zarobki podobne a jak nie będziesz za dużo chlał to prestiż społeczny wyższy niż w zapyziałym autobusie...
Jeżeli dla was 2k to dobre zarobki a 2,5 to szczyt możliwości to sami jesteście sobie winni. Nie dziwię się pracodawcy że was w tył ładuje.
Inna sprawa, że pewnie umiejętności nie pozwalają na wiele więcej niż Żydek i komunikacja miejska.
Tak więc przestańcie płakać i dalej "naprawiajcie" prywaciarzy. Jestem pewny, że się Wami i Waszymi postulatami przejmą.
Żałosne
Mariush 2016-08-06 01:52:37
No cóż, takie Franki też są potrzebne, pokazują stan umysłu sporej części społeczeństwa i widać doskonale jak wiele jest jeszcze tutaj do zrobienia, mentalności niestety nie da się zmienić z dnia na dzień, na to trzeba pokoleń ,bo taki dajmy na to frank oprócz ciężkich grzechów jak brak szacunku dla bliźniego ma na sumieniu jeszcze śmiertelny grzech - głupota, ale to jeszcze pół biedy szanowne koleżanki i koledzy, bo takich franków takie firmy jak mobilis zatrudniają na kierownicze stanowiska zgodnie z zasadą im głupszy tym lepszy,bo to i taki pytan nie będzie zadawał i co mu się każe to zrobi i wyrzutów sumienia to to nie ma jednym słowem najlepszy kandydat, niestety tak się dzieje w naszym pieknym kraju że powoli staje sie to norma i właśnie najczęściej wśród dużych zagranicznych firm ,w swoich krajach oczywiście takie praktyki są niedopomyslenia ale u kogoś można syfu narobić i niestety najgorsze ze to wszystko jest za przyzwoleniem naszych władz.
Frank 2016-08-06 21:29:18
Popatrz na to z drugiej strony. Kogo Żydki zatrudniają do biura? Nieudaczników z problemami emocjonalnymi. Przeważnie są to słoiki. Fachowcom trzeba zapłacić a słoikom wystarczy dać władzę nad motłochem złożonym z kierowców i są szczęśliwi. Przecież mieszkają w 7 osób w kawalerce więc koszty małe a na wsi można się pochwalić - kierownik...
Gdyby ZTM działał zgodnie z prawem, żadna prywatna firma nie miałaby szans na jakąkolwiek linię w Warszawie. Realia są jednak takie, że każdy ma działkę z "kierowców" zarabiających 2k i z tego powodu biznes się kręci.
Mariush 2016-08-07 11:21:45
Tak o tym mówię, to ludzie bez przygotowania, bez odpowiedniej wiedzy, bez zasad moralnych bez honoru, chłopki oderwane od pluga granatem, nie można od takich zbyt wiele oczekiwać , kierowcy to samo, za mało rozumu żeby pojąć że w kupie siła, w takich firmach nie ma "każdy sobie rzepke skrobie" to błędne myślenie i prowadzi tylko na manowce,bo nawet jak teraz coś Ci dadzą to potem to odbiorą z nawiązką, dlatego ta firma wygląda jak wygląda a na wszystkim korzysta dyrekcja nie pracownik.
jack 2016-08-07 13:18:29
w innych miastach prywaciarze maja linie konkretne a ztm warszawa do tej pory czegos takiego nie stosowal ale zaczal
Stefan 2016-08-08 07:42:21
Hej. Jutro wielki dzień dla Mobilisu, wchodzi nowy kontrakt. Ktoś coś wie na temat ostatnich przygotowań firmy do tego wydarzenia?
Nick 2016-08-08 10:57:47
na 99% wyjedzie wszystko z nowych przetargów.
cvsvssv 2016-08-09 19:59:03
jak wyiechało wszystko ?
Kierowca 2016-08-09 21:40:41
9201 już ma przednią szybę zbitą. Fajnie Mobile zaczyna kontrakt.
Nick 2016-08-09 23:16:31
Kolizja na modlinskiej czy tez ekspresowej, jutro opisze co i jak w nocy jak tylko będę miał wiecej czasu.
Góral 2016-08-10 10:50:40
9829 też już sie najezdził, pięknie mobilisek zaczął, jak skończy wobec tego aż strach pomyśleć.
Sebastian Wycieczkowiec 2016-08-10 13:46:53
dziś rano widziałem jedno connecto na holu na Sikorskiego około 10:45 - ten holownik to mobilisowy czy wynajęli zewnętrzną firmę do tego ??? fajny ten holownik.
taki tam 2016-08-13 09:16:43
: Polacy w firmach prywatnych i prowadzący DG muszą Długo pracować, a Mało zarabiać,i mieć potem malutkie emerytury,
bo każdy z nich ma na utrzymaniu Pasozytów Urzedasów z Rodzinami, całkowicie Nieproduktywnych, a wręcz szkodzących gospodarce durnymi przepisami i ich egzekwowaniem,a do tego armię Wcześniejszych Emerytów Mundurowych i Uprzywilejowanych,
którzy jeszcze dorabiać na etacie czy własnym DG mogą, Próżniaków Sędziów i Prokuratorów którzy proste sprawy ciągną latami, o Kościele , czy Krusie nie wspomnę !!!
I dlatego praca w Polsce jest tak wysoko opodatkowana i Ozusowana na 70% !!,
podczas gdy w normalnych krajach to maks. 35% !!!!
Gdyby nie te w/w Grupy Pasożytów ,najniższa płaca w Polsce spokojnie wychodziłaby na poziomie 1200-1300€
mac 2016-08-15 14:04:31
Tak jest w polsce @taki tam każdy musi płacić podatki ale tutaj chociaż jest umowa o pracę i jakiś socjal nawet na magazynie więc chociaż o to się nie trzeba martwić
Olo 2016-08-15 23:45:52
Z drugiej strony - jeżeli będą Czarnuchy pracujące za kasę poniżej godności to też niewiele się zmieni. Zwłaszcza u prywaciarzy. O Żydkach prywaciarzach nie wspominając...
JKL 2016-08-18 22:04:57
Jakie jest podejście firmy dla ktorej pracujesz ?
(biały, żółty, czerwony czy czarny ) MURZYN zrobił swoje i niech spada, i duuupy nie zawraca !
Ot co.
Olo 2016-08-18 23:52:02
Taa ale przynajmniej te 3k "ojro" się z nich wyciśnie.
Praca za stawkę Żydków jest uwłaczająca godności. Jeżeli się na coś takiego decydujecie to nie płaczcie.
Zapieprzać i nie dyskutować.
kierman 2016-08-26 09:53:02
Hej, ktoś coś wie na temat wypadku 10.08 na Grochowie? Zderzenie autobusu 188 z tramwajem 24?

Jak sytuacja w firmie, po rozpoczęciu realizacji nowego kontraktu?
IcekŻydek 2016-08-26 23:54:09
UPS... HGW ma problemy. Pewnie zamkną Panią Prezydent. Oczywiście mężowi też się ktoś przyjrzy... Może powie "SPRAWDZAM" :) Ciekawe jak to się odbije na Żydkach.
CBA sprawdzi przetargi... nie będzie wesoło :)
Zostaw swoją opinię o Mobilis - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mobilis