Opinie o Mobilis w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Mobilis. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mobilis o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mobilis w Warszawa

Marioszek MAN

Co wy wypisujecie? No jasne.. Kierowca automobilisu:) powinien na wstepie mieć 8tyś na ręke co nie? A ztm/mza to juz z 10tyś! Ludzie ogarnijcie się, Macie prawko, uprawnienia,zdane testy psycho, trochę czytania.. I Wielcy Panowie w srebrnych zbrojach płaczą jak to źle są opłacani.. wsiada sobie taki kierowca na Zajedni wszystko ma w d.. Obiera kurs od A do Z i jazda z tematem Klimka, Radyjko oczywiście lepiej mieć swoje bo sloty zazwyczaj puste no ale jesteś kierowcą taboru publicznego a nie prywatnego ciągnika siodłowego, piszecie ze stres nie adekwatny do zarobków albo odwrotnie jak kto woli.. tylko ile razy dziennie macie ten stes ze strony pasażerów? Tak naprawdę to mechanicy autobusów powinni zarabiać więcej od was pseudo kierowcy, bo (usunięte przez administratora) te busy jak się da, dziury ,doły,krawężniki,macie to w zupie bo napiszecie na kartce co się rozwaliło albo nic bo Ci z OC od tego są nie? .. Jesteście leszcze zwykłe leszcze nie potraficie nic prócz płakania na zarobki i pasażerów. A Wsiadasz robisz swoje wysiadasz i do domu, jak wracasz autobus który sobie podniszczyles jest naprawiony i gotowy do drogi ale to nic nie kosztuje..Ale tylko was Kielowcy;) Tzn Panowie szlachta. Ja to bym Wam dał i 15tyś na rękę, pod warunkiem małym. Dostajecie np/ solariska piszemy umowę podwykonawczą i za wszystko co rozjebiec** płacicie sami tak samo jak za plac, wymianę płynów, szyb itd, itp. Co 2z was to leser ,leń obibok,który placze na stawki i waruni pracy.Nie pasi? Won na magazyn ,wywrotke ,kuriera. Do widzenia pseudo kierowcy z pasją!!!

Raf
@Marioszek MAN

Ktoś tu nie trzyma ciśnienia. Luzuj portki bo Ci dekiel wywala. Błazen do potęgi.

@Marioszek MAN

Ty jesteś z ZTM czy z pod góry Synaj?Słońce Ci czachę wypaliło bo myckę ukradli ...

KlakiEryk nie cieć
@Marioszek MAN

Mari......... czy ty się dobrze czujesz czy wszystko z główką ok a może brałęś jakieś dopalacze .Z tego co wypisałeś wynika że kiedyś byłeś kierowcą a teraz siedzisz w jakiejś kańciapie walisz 24 na 24 i ci żal (usunięte przez administratora) ściska jak se pomyślisz jaką kaskę ci kierowcy zarabiają

Torlak
@Marioszek MAN

Dobre , podoba mi się ????

nawejduf
@Marioszek MAN

Nie masz co robić tylko będziesz te głupoty tu wypisywał

Jerzyk

No Panowie. Michalczewski wytoczył działa w postaci 23 brutto +10% premii. Czy są chętni na sali?

@Jerzyk

Zaoszczędził na MANach ,to podniósł stawkę dla kierowców. Najwidoczniej maja problem z obsadzeniem 25 autobusów. Liczyli zapewne na Ukraińców bo kto jak kto ale to oni mieli największe doświadczenie w prowadzeniu Scanii. Ale z językiem problemy i plan padł. Teraz w desperacji stawka jak w MZA, Muszą mieć problem z naborem. Przed podjęciem pracy najlepiej zasięgnąć informacji od kierowców pracujących u Michalczewskiego we Wrocławiu.Oni najlepiej są zorientowani jakie to kokosy i warunki pracy maja.

@Furtak

Do stawki MZA to jeszcze daleko. Słabo coś zorientowany jesteś i w stawkach i ukraincach.

@Jerzyk

Czyli już Ukraińców zatrudniają??? No cóż najlepiej popytać kierowców z Wrocławia o warunki pracy i płacy. Z tego co podałeś stawka mniejsza od MZA o ile 300 złotych?

@Furtak

Jak narazie to jeszcze nikt w firmie Michalczewski umowy nie dostał bo dopiero będą podpisywane na początku października. Z tego co widać na mieście to Ukraińcy pracują w Mobilisie, Eec i PKS grodzisk. Tak że twoje newsy coś marnej treści są.

Sprawdzam łączność
@Jerzyk

Halo Wrocław! - słyszycie? 23 brutto + 10% premii.

Jeżyk

@Jerzyk, twoje działa strzelają kapiszonami. Poza Mobilisem to wszyscy inni lepiej płacą.

Marzena

@kierowca nr 102, @Nick, portal Gowork nie służy do tego typu prywatnych dyskusji. Na forum powinny pojawiać się rzeczowe komentarze dotyczące konkretnego pracodawcy! @Jerzyk, rozumiem, że pracodawca podniósł wynagrodzenie? Czy zapowiadane są jeszcze jakieś podwyżki? Wiesz może, od czego zależna jest premia?

Kierowca Autobusu

Kazali mi zapłacić za ubrania do pracy. Szybko poszło wyszedłem

Ja zadałem pytanie czy muszę sam kupić sobie ubranie? czy mogę mieć swoje ubrania? i jaka stawka? Suma odpowiedzi, wstałem i wyszedłem.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
rebeliant

marioszek man- 4 tysie to stawka wyjsciowa dla kierowcy powiedzmy swierzo upieczonego dla doswiadczonego znacznie wiecej a jak cie nie stac zeby zaplacic to sam zapierpapier,kierowca miejskiego autobusu to bardzo odpowiedzialna praca a jak masz z tym problem to napisz do przyjaciolki a nie placzesz na forum ze kierowcy zadaja tego co im sie oczywiscie nalezy,popieram jak najbardziej żądania 100% podwyzki na juz dla warszawskich kierowcow

@rebeliant

Mobilis w życiu Ci nie da tyle podwyżki. Podwyżka musi być zatwierdzona przez kneset, a oni wiedzą ,że nie ma biznesu jeśli Polak dobrze zarobi. Słabe pensje tyrajacych w Mobilisie - to główny cel bytu Izraelskiej firmy w Polsce.

@Goj

W końcu ktoś napisał po prawdzie, dodać tu jeszcze należy oczywista oczywistość której siedzący jeszcze w tych krzakach oracze nie pojeli a może nie chcą pojąc że o ta firemka i arriva(kolejna firma córka, tyle że niemieckich wlascicieli a nie Izraelskich) płacą NAJGORZEJ w mieście że wszystkich firm ! Są jednak jeszcze lepsze fenomeny tyle ze w skali na kraj w postaci następnego krzaka i to scisle powiazanego z tą firemka, mianowicie warbusa, to pokazuje gdzie my zyjemy i co tu sie wyrabia..jest źle(o ta firemka i zarobki w niej) ale inni mają jeszcze gorzej(warbus i nie dosc ze jeszcze mniejsza jalmuzna za jeszcze wiecej godzin to i brak na czas) a jakies marioszki many czy inni, to zwykli prowokatorzy, i to wielce prawdopodobne, ktoś od nich mający na celu wywolac polemike, w koncu to bufetowa(tez przeciez od nich) miala kiedys stwierdzic że kierowca w komunikacji to 1500 miesiecznie a i to max, z jakiej racji niby wiecej, klima, czysty, codzien w domu i tak dalej..

Goj

Nie jestem w stanie zrozumieć ludzi którzy za 2400 pracują dla żyda. Jaką trzeba mieć niską samoocenę aby wybierać pracę za takie pieniądze wiedząc ,ze w MZA czy PKS Grodzisk zarobi się o 1000 złotych więcej. Co tymi ludzmi kieruje??? Niebawem może się okazać ,że w rocznice żydowskie np wyzwolenia getta czy marca 68 nakażą im jezdzić w jarmułkach jako ,ze Mobilis to żydowski podmiot gospodarczy, a zapewne dla ludzi którzy tam pracują nie będzie to problemem, bo przyjmując tam pracę sami godzą się na bycie ,,niewolnikiem'' żydowskiego pracodawcy. Ciekawe czy świece chanukowe też zapalają na ulicy Posag 7 panien...

@Goj

Ostatnio ZTM kazal sciagac flage Polski z roletki ponad dwa lata temu przez kolege zawieszona..na pytanie co to przeszkadza i to teraz po takim na czasie, moze izrealskia wywiesic to nie będzie przeszkadzalo ?! nic nie odpowiedzial ale odpisac, odpisal buahahahah granice absurdu ktore jeszcze pare lat wstecz wydawaly sie jak jakies fantazje teraz dzieja sie na codzien i jest to tolerowane..swiec czy jakis innych obrzadkow poki co nie będzie a nadzorcy z ursusa sie z tym takm nie obnosza(chociaz byly juz proby)..flage pl jezyk urzedowy Polski, hymn, godlo(sprofanowane ale jednak nasze) zostawia..motloch ma sie cieszyc tym, ta jalmuzna bo wynagrodzeniem za prace ciezka przeciez nazwac tego nie mozna, kaszanka, micha ryzu , ciepla woda i tym ze ma gdzie spac(jeszcze) podczas gdy zza kurtyny dzieja sie rzeczy o ktorych wiekszosc nie ma pojecia albo nie chce wiedziec..wywlaszczenia juz sie zaczely, centralny port lotniczy w budowie, desant szlachty na ten teren i ukrainski, teren przez nich dawno wybrany blisko, coraz blizej..temat polityczny scisle jednak powiazany z ta firma córką, jej historia na tym terenie ''wygrywaniem'' kolejnych przetargow etc..etc.. A TO DOPIERO JEST POCZATEK, tych co dla nich dalej oraja nawet szkoda wymieniac, nawet zasilaki, poprostu szkoda komentowac..

Goj

CPK to nic innego jak żydowskie centrum dowodzenia.Izraelskie służby myślą ,ze Polacy kupią tą bajeczkę o dużym Porcie lotniczym. PAD, Morawiecki czy inni z PIS,PO to przechrzty żydowskie które robią wszystko dla POLIN czyli żydowskiego państwa na terenie obecnej Polski ,gdzie Polak będzie służył żydom i Ukraińcom ,a on będzie tyrał na nich za przysłowiową miskę ryżu. Masz racje to jest dopiero początek i miejmy nadzieję,że chociaż część ludzi się opamięta i zacznie wybierać Polskich a nie żydowskich czy niemieckich pracodawców, Przy pomocy wojsk amerykańskich szykują nam drugą strefę gazy, ale Polak m nie być tego świadomy chociażby dlatego ,że tyrając dla żydowskich firm nie ma czasu dla siebie bo aby zarobić 3000 to musi tyrać 220 godzin w miesiącu. A żyd się cieszy jaki to Polak głupi i jak łatwo jest go wykorzystywać płacąc mu jałmużnę za ciężką pracę. Ale głowa do góry Polacy się budzą z letargu i coraz mniej chętnych do niewolniczej pracy, stąd znowu 20 Ukraińców szkolących się w tej firmie. Ciekawe czy Ci kierowcy złożą się ze swoich ,,premii" na naukę języka Polskiego dla nich. Zyd zapewne na to nie wyłoży bo to nie interes, Polak , dołoży ,firma da mu autobus hybrydowy do pracy ,a ten pomoże Ukraińcowi . Bilans wyzysku musi się zgadzać.

@Goj

Tych co sie budza ewentualnie co juz dawno obudzili jest i będzie garstka a co gorsza ich(nas) takich jak My, odpalą w 1szym rzędzie..a jak nie bo to juz nie te czasy to mają swoje metody, (pseudo) sluzby w ich rekach, wszystko w ich rekach juz niemal..ale to nie forum na takie dyskusje, 70% czytajacych nawet nie zrozumie, nadzorcy skwituja to aby głupawym uśmieszkiem a Ci co zrozumieją..cóż..nic nie da się już zrobić././ już za późno..przykro mi

Goj

Masz racje temu właśnie służy masowe wynaradawianie. Słabe pensje - Polacy emigrują na zachód ,a w Polsce w tym celu sprowadza się Ukraińców, muzułmanów z Uzbekistanu, hindusów... W razie nowej okupacji łatwiej będzie pilnować POLIN, Wygnańców z Kazachstanu Morawiecki się nie interesuje ,bo Polaków w POLIN nie trzeba. Ale odnośnie firmy Mobilis. Ludzie miejcie swoją godność i honor i nie pracujcie dla obcego podmiotu ,który Was zwyczajnie okrada.

@Goj

jacy ''Ludzie'' ? chlopaku, zobacz kto tu teraz pracuje, przejdz sie po pętlach, porozmawiaj, wyciągnij wnioski..to przejdzie ochota do tego typu, jak najbardziej normalnych przeciez okreslen..moze 2% LUDZI zostalo..tu juz sie nawet nikt nie wypowiada, to tez pokazuje w jaki sposob sobie nadzorcy poradzili i kim by obsadzic brygady.. temat zasilakow teraz tym bardziej goracy bo gdyby nie oni bylyby dziury dzien w dzien i to nie male..tym bardziej oslabiaja gamonie..to czego z wolnego przychodzisz? bo krzysiek zadzwonil..krzysiek i ten 2gi(brak dostatecznie obelzywych slow kto) ma was wszystkich i mial gleboko w 4 literach..jesli nie wyjdziedzie, jesli ''plan' nie zostanie wyrobiny on, ma po tych 4 literach nikt inny..ale komu ja to piszę..to wszystko juz(i to od dawna) jak krew w piach.

Kaskę nazwany z Bończy

Ja bym za 2 tysie pomyślałem

@rebeliant

Drodzy Koledzy nie chcę Was uwodzić i pięknie zapraszać do pracy u największego Polskiego przewoźnika w Warszawie. Stawka to 4700 z premią brutto dla początkującego za nominał miesięczny ok 180 godzin. To daje 3300 na rękę podstawy do tego dodatki za godziny nocne, za paliwo, za pracę w świeta. To daje na rękę netto miesięcznie 35oo. Wiadomo że jak wszędzie można pracować w dni wolne. Każdy taki strzał to około 500 stówek za soboty lub niedzielę. Także przemyślcie czy powinniście mieć podwyżkę? a może obniżkę nominału? A może zagłosujecie nogami oferta jest cały czas aktualna gdyż praca ciężka a rotacja zaj... .Przecież robilibyście to samo za lepsze pieniądze?

Faber
@kierowca nr 102

Wszystko fajnie tylko czemu u Was są częste dyscyplinarki, Dlaczego pracodawca Was nie chroni, tylko od razu zwalnia nie dając możliwości obrony ...Pod względem warunków pracy Grodzio lepszy od Was . Finansowo też nie odbiega.

@Faber

Finansowo lepsza w PKS zreszta jak i w kazdej firmie co jest/była/będzie na mieście - poza również firmą córką innej sieciówki tyle ze Niemieckiej a nie Izraelskiej jak o to...ta garstka kolegów co tu została(z koncem sierpnia tez odchodzą) informuję o coraz to nowych ''wytycznych'' czy wymaganiach, w tej ''firmie'', zdaje sie aktualnie ''najwiekszym prywatnym przewozniku w STOLICY'' bo bodaj takie haslo jest windowane i kilka razy bylo nawet powtarzane czy przez prezesine czy przez ZTMik, więc a to buty na podeszwie iles tam cm, czarne a to koszulki z aktualnym logo(kto zalozy poprzednie KARA) pseudo kierowniczyna skladane wypowiedzenia traktuje tu kompletnie bez żadnych emocji czy wogole jakiejkolwiek reakcji a bygady JUŻ(kolejny taki ''kryzys'' tu) pokoleji stają z braku obsady, jezdzi Nadzor ruchu kto ma prawko, jeździ większosc ktora normalnie nigdy za fajere tu nie wsiada..Wrzesień, rok szkolny napisalbym się ''zacznie'' ''będzie ciekawie'' gdybym nie znal az za dobrze tej ''firmy'' ..aby tylko stawek nie podnieść.. plan B gotowy dawno..wyjedzie wszystko(lub prawie wszystko) ale wyjedzie..

@Faber

Koleżko drogi.Jeżeli zwalnia to obowiązuje trzy miesięczny okres wypowiedzenia. Zwalnia tylko w akcie desperacji gdy mu wasz kumpel z transportu miejskiego każe to zrobić. Nawet nie wiesz jak z braku Kierowców to sie zmieniło. No i nie dajemy się dmuchać za dwa tysie z okładem. Jeżeli się boisz to pracuj tak dalej głaskany po pleckach przez małolatów. Nie twierdzę że u nas jest idealnie natomiast nie jest ch..... z zarobkami ja w Ursusie. Jak się tak zaweźmiesz jak Stachanowcy u was to i piątaka z palcem w nosie wyciągniesz i nic ci się ni popsuje w drodze na pętlę

@kierowca nr 102

102 to Twoj numer w tej ''firmie'' ? bo troche nie wyraznie napisales ale jesli ta to co tu za bzdury opowiadasz, nie dalej jak wczoraj rozmawialem z ludzmi(kolejny juz raz) daj namiar na jakiej linii jezdzisz to podjade, powtorzysz mi tego typu farmazony w oczy..5tke w tym krzaku to moze i zarobisz przy ilosci godzin ze tylko spac po oraniu bo na nic wiecej nie masz sily.

kierowca nr 102

Możesz podjechać dzisiaj będę robił 188 waszą ulubioną. 4700 brutto plus nadgodziny, wystarczy flecie prosty że przyjedziesz na każdej zajezdni jest urządzenie z drukiem pasków płacowych to se wydrukujesz. A straszyć to sobie możesz kumpli z UA, pewnie cię nie zrozumieją i potakna głowa dla świętego spokoju nad twoją głupotą. Większość młodych wystarczy że zrobi parę dni z wolnego jak w Ursusie i ma piątaka na rękę. Przyjdź zatrudnij się i sam sprawdź a mnie to możesz jak w kabarecie naskoczyć na pukiel. Twoi koledzy już zarabiają ponad czwórkę i nie narzekają tylko sobie mruczą pod nosem że nie mielio do tej pory odwagi by tam u was zanieść podanie o zwolnienie

Marzena

@Kierowca Mobilisu, w swoim wpisie wspomniałeś o szkoleniach, czy odbywają się one regularnie, czy tylko po dostarczeniu nowych pojazdów? Czy wszyscy pracownicy biorą w nich udział? @Goj, forum nie jest miejscem na tego typu uwagi dotyczące narodowości. Wątek ma sprzyjać merytorycznej dyskusji dotyczącej zatrudnienia w Mobilis.

Marioszek MAN

Jedyne co powinni zmienić w zakładach transportu publicznego ,to NIE zatrudniać wszystkich jak leci z uprawnieniami,a juz napewno nie obcokrajowców bez znajomosci języka Polskiego, bo to Kpina że kierowca kompletnie nie wie co się do niego mówi. Rozkładają ręce i palą głupa że niepajemaju;)

Marzena

@Olo, oczywistym jest, że kierowcy wielu rzeczy robić nie mogą, a czy ogólnie zasady są dość restrykcyjne? Czy potrzeba dużo czasu, by zapamiętać obowiązujące przepisy? Może jest z tego prowadzone jakieś szkolenie? Napisz proszę, czy kierowcy w Mobilis mają wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

Kierowca Mobilisu
@Marzena

Pracuję w firmie 9 lat i jestem zadowolony. Co prawda jedynie można się dogadać z Planistami, rozmawiają jak z człowiekiem i zawszę pomogą. Płaca ok jak na prywaciarza. Tabor coraz nowszy i Paweł ze szkoleń dobrze wyjaśni jak go obsługiwać. ZTM utrudnia i wzmaga stres, ale po pewnym czasie człowiek się przyzwyczai do obowiązujących zasad. Pracę polecam.

@Kierowca Mobilisu

ahahahhahahah coś pieknego, na piątkowy wieczór, na poprawe humoru idealne miejsce, ''polskie'' forum firmy córki najwiekszej spoldzielni transportowej w izraelu, wchodzisz, czytasz i ubaw do lez z tego co tu wypisuja gwarantowany.

Greys

Dzisiaj o godz. 11, kierowca autobusu Z-4 , nr boczny 8820 wyrzucił mnie z autobusu na deszcz na przystanku na Pl. Konstytucji, argumentując tym , że jest to przystanek końcowy. Ja chciałam podjechać 1 przystanek na Pl. Konstytucji w przeciwnym kierunku, bo tam przesiadam się w 502. Uważam, że to skandal!!!

Tramwajem z Grochola
@Greys

Kochany kolego nikt cię nie wyrzucił -zostałeś tylko poinformowany że jest to ostatni przystanek i masz obowiązek wysiąść z autobusu .

Kloc pinki
@Greys

Bardzo dobrze zrobił ten kierowca, jak hołota nie rozumie jak się grzecznie mówi to won z autobusu.

Olo
@Greys

Tylko mu nie można wieść pasażerów miedzy tymi przystankami. Jeśli cos się stanie w trakcie tego przejazdu to kierowca odpowiada a Pani nawet nie ma ubezpieczenia wtedy. Może jeszcze Pani sobie życzy zeby pod klatkę podjechał zeby Pani nie zmokla idąc do domu.

Golas2
@Greys

Kochana Greys róż (usunięte przez administratora) a nie będziesz tu głupoty wypisać

Marzena

@Remigiusz, rozumiem, że praca kierowcy może być bardzo stresująca, a czy dostrzegasz także pozytywne aspekty zatrudnienia w tym miejscu? Udało Ci się ostatecznie wyjaśnić problemy z wypłatami o których wspominasz? Piszesz też o umowie lojalnościowej, jakie są jej warunki?

Remigiusz

Przyszedłem z cieciowki do mobilisa celem podniesienia standardów życia jak również awansu społecznego,po trzech miesiącach pracy stwierdzam ze standard życia nie tylko się nie podniosl ale wręcz obniżył a do tego doszły jeszcze problemy zdrowotne nadciśnienie i jakieś lęki mam dziwne,no i ciagle ta obawa ze przy wypłacie mnie orżną,coraz częściej zastanawiam się po co mi to było potrzebne,tęsknie za poprzednia praca,gdybym tylko mogł tam wrócić, ale ta lojalka ,teraz inaczej już patrzę na prace kierowców km,przede wszystkim jak żałośnie są opłacani za ten codzienny stres i nerwy,jak niedoceniana jest ich (nasza)praca, pasażerowie niebywałe (usunięte przez administratora) każdy widzi tylko czubek własnego nosa zero empatii a w środku tego wszystkiego siedzi mały człowiek kierowca który tylko patrzy z której strony poleci następny cios.

Marzena

http://www.mobilis.pl/oferty-pracy.html Pod tym linkiem można znaleźć oferty pracy w Mobilis, firma poszukuje aktualnie kierowców. Czy ktoś z Was aplikował niedawno i może opowiedzieć, jak przebiega rekrutacja? Czy nowi pracownicy otrzymują od razu umowę o pracę, a także pakiet dodatkowych benefitów? Czy za pracę w godzinach nocnych są jakieś dodatki? Wasze wskazówki będą cenne dla kandydatów.

Marzena

@Markoś, w ciągu czterech lat wiele mogło się zmienić, czy dalej jesteś pracownikiem firmy Mobilis i podtrzymujesz poprzednie wersje? Kto jeszcze jest pracownikiem Mobilis i podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat tego pracodawcy?

Markoś

Chyba najlepszym podsumowaniem pracodawcy będzie opis spotkania rekrutacyjnego i sposobu przyjmowania do pracy sprzed czterech lat. Do dzisiaj w tej kwestii nic się nie zmieniło. Kierowca d 2014-12-26 02:57 przez lep Przebieg rekrutacji Spotkanie rekrutacyjne to ordynarne Bezplatne szkolenia wstepne BHP, stanowiskowe itp. przez 3 dni!:( a pozniej NAWET 6 dni bezplatnej prakryki/pracy na autobusie. Bandytyzm!!!

Fikus

Greys, nie płacz. Przeczytaj najpierw Regulamin Przewozów a potem zastanów się co napiszesz. Szanowny szofer z Z-4 postąpił profesjonalnie i zgodnie z wytycznymi ZTM. Kierowca miał obowiązek poinformować Ciebie, że jest to przystanek końcowy i musisz zabrać swoje szanowne cztery litery z wozu a wsiąść mogłaś ponownie na przystanku początkowym dla tej linii. A to, że być może nie miałaś parasolki i nie chciałaś, żeby Twoja fryzurka zniekształciła się na deszczu i teraz wylewasz swoją frustrację na forum nie związanym z tym, to inna para kaloszy. Greys, ruch to zdrowie. ;) Spalisz trochę tkanki tłuszczowej, to i życie nabierze innej jakości. ;) Nie szkaluj kierowców, bo nie długo będziesz po stolicy popylać z buta na jej drugi koniec, kiedy szoferzy wybiorą lepszą płacę i warunki bytowo-socjalne na wyspach albo w reichu. Powożą Ciebie Ukraińcy to inaczej będziesz piać. ;) Job twaju ma..... Zapewne zrobił to w sposób kulturalny. ;) Poza tym jest to miejsce do wymiany informacji pracowników lub potencjalnych pracowników o pracodawcach, a nie forum o użalaniu się i skargach. Szerkości i gumowych drzew życzę

Fikus

Maniakprędkości, kartel masz już od 1991r.. Podjedź na Woronicza i się sam przekonasz. ;) Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej istnieje od marca 1991r.. Zobacz kto jest jej członkiem. ;) ZTM, Mobilis, Arriva, MZA, prawie wszystkie MPK'i i MZK'i z całej Polski, KMK'aki, ZKM'y i PKS'ów też parę jest. Czujesz układ? ;))) Przeczytaj jeszcze wywiad z prezesem Mobilisu. Tylko nerwosolu napij się przed lekturą tego tekstu. ;) Link poniżej. "Tańsi, ale lepsi (taki jest podtytuł ;) ) Przy okazji prezentacji swojej nowej zajezdni przewoźnik został zapytany, jak duże stawki oferuje własnym kierowcom za pracę. – Stawki mamy akceptowalne przez kierowców – nadmienił Załuska. – Nie należymy do najlepszych płatników w Warszawie, bo wiadomo, że do tych należą Miejskie Zakłady Autobusowe. Średnia stawka wynagrodzenia za kilometr jaką płaci zamawiający MZA jest prawie 30% wyższa od naszej. W związku z tym, wynagrodzenia naszych kierowców są relatywnie niższe – dodaje prezes. Konkretne kwoty jednak nie padły." W Mobilisie na pasku od 2500 do 2800 netto (nie zawsze z grafiku masz 176-178 godz.), jeżeli jeździsz "długimi". To od 500 do 800 Zł mniej niż w MZA. Nie mieć a mieć. Każdy liczyć potrafi. Arriva podobne płace oferuje jak w Mobilisie, ale na wypłatę nadgodzin musisz czekać 3m-ące. Najwyraźniej kierowcy kredytują im nadgodzinami działalność. ;) Przez 3 miechy firma obraca Twoimi pieniędzmi z nadgodzin. Niech każdy ze 170 zatrudnionych w A kierowców wyrobi tylko 20 nadgodzin (2,5 dnia pracy) w miesiącu. 170 x 20=3400 nadgodzin miesięcznie. Stawka godzinowa netto to 14,80 Zł. 3400x14,80Zł=50.320Zł netto. Kierowcy frajerzy. Szerokości frajerzy. ;) https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/mobilisowi-zalezy-teraz-na-umowach-o-prace-53010.html

@Fikus

Fikus - wszystko i na temat 95% w tym zawodzie zostali zwykle frajery dajace sie (usunięte przez administratora) bez mydla, bo dali nowy woz bo to bo tamto..temat zasilakow to odrebny temat ale oracze na umowie o prace za takie stawki poprostu brak slow.

Marzena

Rzeczywiście, na stronie głównej Mobilis w zakładce "oferty pracy" widnieje informacja odnosząca się do najnowszych rekrutacji --> http://www.mobilis.pl/oferty-pracy.html . Czy ktoś z Was odbył już rozmowę rekrutacyjną i mógłby opisać tu jej przebieg? Czego dowiedzieliście się na owej rozmowie?

mobilisek
@Marzena

Przebieg rekrutacji wyglada mniej więcej tak.Na początku rozmowy oceniają wygląd kierowcy i w jaki sposób się wysławia.Kolejny test to taka trochę psychologia,leżą na stole np klocki i oni je zrzucają na podłogę i sprawdzają reakcję kierowcy.Częśc rozmowy kwalifikacyjnej jest w języku angielskim ale akurat to jest proste.Sprawdzaja tez znajomość topografi miasta,dają 3 ulice i przy mapie masz 30 sekund żeby je wskazać.Drugi test to rzucają 2 linie ze strony ztm i musisz opisać gdzie ta linia jedzie.Co do wymagać z doświadczeniem to bywa różnie jak powyższe testy pójdą słabo a nie masz doświadczenia na d to chcą 10 lat doświadczenia na c+e.Rozmowa kwalifikacyjna jest bardzo trudna dlatego tak mało kierowców jeździ

@mobilisek

Ale bzdury piszesz... Biorą wszystkich co maja prawo jazdy z doświadczeniem czy bez.., język angielski HAHAHA . Masz poczucie humoru. Takie wymagania a pensja najnizsza wśród przewożników w Warszawie.

szybki
@Furtak

Najniższa to chyba u A..y. Natomiast czy U Was przypadkiem nie naobiecywano 4 tysięcy netto na rękę póżniej powiedziano że to nieporozumienia? Coś tak na mieście mówią ale może to plotka? W końcu hybrydą nie może jeździć Kierowca który jest wkurzony,nie?

gajowy
@szybki

W Mobilisie 2600 netto to norma. I takie banialuki ,ze kierowca bez doświadczenia na D nie jest przyjmowany ,bo wymagają 10- letniego doświadczenia na C+E ,oraz jakieś zrzucanie klocków na ziemie w czasie rozmowy kwalifikacyjnej ( czy nabór robili wśród ludzi z zaburzeniami???). Bzdury i jeszcze raz bzdury. W urzędach pracy oferują pracę w Mobilisie i nie wymagają nic poza tym aby mieć kat D i kwalifikacje. Po co takie bajki pisać ,ze tak ciężko się dostać do Mobilisu.

@szybki

Na mieście mówią ,że obiecali podwyżki a jak ruszył kontrakt i jakaś obsada jest .Np dali ludziom z przyjezdnym nowego MANA do jazdy .To kupili parę osób takim trikiem i im już podwyżki nie będą potrzebne ,wystarczy im jazda nowym Manem i robienie sobie fotek jaka to ja jestem świetna prowadząca autobus. Większość facetów mi nie dorasta do pięt. Jestem najlepsza mimo ,że Warszawy nie znam dostatecznie ale ją poznam ,na pewno na trasach które obsługuje MAN Hybrydowy. :-)

Najlepszy lepszy od Najlepsz
@Furtak

Nowym Menem z hybrydą to mógłbym za połowę stawki śmigać

Ćiekawski z bąduer
@mobilisek

I co się dzieje z tymi klockami jak oni je upuszczą na podłogę

Grot
@Ćiekawski z bąduer

jeśli rekrutujący zacznie się nimi bawić ,to Mobilis go przyjmuje do pracy, jeśli zaś ktoś się zacznie śmiać albo dziwić to powiedzą mu ,ze nie ma praktyki 10 lat na kategorie C+ E i mu podziękują.

Konfetti
@Furtak

Żal mi ciebie - że musisz się tak męczyć w tej pracy i życie pozbawiło cię perspektyw na cokolwiek lepszego.

What the fuc...k???
@mobilisek

Co za bzdury. przestań brać te leki bo Ci szkodzą. Biorą każdego kto ma prawko. jak nie masz kwalifikacji to finansują.

MLODY

Czy ciezko dostac sie do MZA? Oni chyba najlepiej placa w stolicy?

szybki
@MLODY

Mogę tylko napisać że z tego wszystkiego najwięcej zarobisz jak masz fart w PKS.W zarobisz po podwyżkach ok 3500 na rękę.Wszyscy dmuchają nas jak ta lala.Najwięcej zarobisz w cywilizowanym kraju

Mzaa
@MLODY

Do MZA nie jest ciężko musisz tylko łuk przegubem do tyłu zrobić i mieć prawo jazdy i kwalifikacje oraz nie prowadzić żadnej działalności gospodarczej.

Witam , pytanko mam takie :) Czy w autobusach mobilisa (kraków) są radia? Oraz czy jest klimatyzowana przestrzeń kierowcy ? Pozdro ! :)))

Krakowiaczek z Podlasia
@anonymous

Witam tak wszystko jest

Marzena

Witam was wszystkich serdecznie, chciałabym się dowiedzieć nieco więcej na temat pracy w firmie Mobilis. Patrząc na niektóre komentarze, zastanawia mnie atmosfera w firmie oraz czy zmieniło się coś od czasu ostatniego wpisu. Czy aktualnie jest prowadzona rekrutacja do zespołu w firmie Mobilis?

Ja2

Jest

Ostrawetnom

Aplikuj - nowe wozy

Zostaw merytoryczną opinię o Mobilis - Warszawa

• Jak się pracuje w Mobilis?

Zobacz opinie na temat firmy Mobilis tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobilis?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 10 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobilis?

Kandydaci do pracy w Mobilis napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobilis