Opinie o Mobilis w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Mobilis. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mobilis o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mobilis w Warszawa

R 5

Jak śmigają nowe hybrydy

Uradodany

Słyszeliście coś o podwy........ - od lipca ?

Maksiu
@Uradodany

Wielka ściema, nic nie będzie!

Kotek mik
@Maksiu

Mam nadzieję że będą - Mich czeka

Niezdecydowana pusia
@Maksiu

Mam nadzieję że się mylisz

Ciekawski

Kochani ile przy nominale można dostać kaski

SAJMON
@Ciekawski

2200okolo na miaszkanie starczy..

Dno
@SAJMON

Ręce opadają

Jerzy
@SAJMON

I tylu kierowców pracuje za taką pensję w Mobilisie??? Czym się kierują ,że pracują za 1000 mniej niż w MZA??? Przecież to wyzysk za tak odpowiedzialną pracę ,zresztą za takie pieniądze trzeba być desperatem albo pracować traktując tą pracę jako hobby a nie żródło utrzymania.

SAJMON
@Jerzy

I na takich wlasnie "hobbystach" dziadkach co zasilaja a sa na emeryturze i sila sciagnietych chlopach z wykupionych pks sie opieraja.

Alfa Szkoła

Muszą odrobić "darmowe" prawo jazdy

AlfaSzkoła

Muszą odrobić "darmowe" prawo jazdy

grzegorz
@AlfaSzkoła

A jak ktoś ma już prawko to ile za nominał

Ruews
@Alfa Szkoła

Nicześć nie muszą

Jarek

Co nowego słychać w firmie? Jakieś nowinki?

Kierowca Autobusu

Kazali mi zapłacić za ubrania do pracy. Szybko poszło wyszedłem

Ja zadałem pytanie czy muszę sam kupić sobie ubranie? czy mogę mieć swoje ubrania? i jaka stawka? Suma odpowiedzi, wstałem i wyszedłem.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Wincenty

A w zagranicznej turystyce masz tygodniowo tyle co w kołchozie MZA za tydzień. I co z tego? Jakoś w dziadowskim MZA jeździ jeszcze troszkę ludzi i nie lecą wszyscy do turystyki. Stare zgredki to wiadomo, że się nie nadają ale młodzi?

Były pracownik.
@Wincenty

Nie wiem jak jest w Warszawie w Mobilisie ale wiem jak jest w Płocku TRAGEDIA!!!!. Kierowcom, którzy pracowali po wiele wiele lat pozabierali stażowe, kierowca z 30-letnim stażem odbiera pensję około 1700 zł, netto no chyba że dowali około 280 godzin no to zarobi 2200 zł netto. Oczywiście premię za rzekome przepały też są zabierane, kierownictwo chciałoby aby te autobusy za darmo jeździły . Ale niestety 80% tych autobusów nie nadaje się do wyjścia z zajezdni, to stare gruchoty. A co do pensji dla osoby która się dopiero zatrudniła to dostaje umowę zlecenie na dwa miesiące i nie płacą za postojowe, jedna z pań kierowca za trzy tygodnie pracy zarobiła 700 zł netto będąc na umowie zlecenie. Inny kierowca za cały miesiąc pracy bez żadnego dnia wolnego ( co się na to nie godził - ła , ta osoba była wystawiana na siłę przez P. kierownik co jest grubo nie zgodne z prawem!!) zarobił ła 2200 zł netto było to około 280 godzin. Za nic w świecie nie polecam tej firmy ani do pracy, ani pasażerom .

Były pracownik.
@Były pracownik.

Ale to jeszcze nie koniec moi drodzy tego co się dzieje w Płocku w Mobilisie , Pani Kierownik mówi do kierowcy cyt: porwij tarczkę i weź kartkę na wolne , rwanie tarczek i branie kartek na wolne to było na porządku dziennym , fałszowanie dokumentów, dużo kierowców już po odchodziło bo wszystko ma swoją granicę. BŁAGAM O POMOC DLA LUDZI TAM ZOSTALI Poważaniem Były pracownik Mobilis w Płocku

ertdfyu
@Były pracownik.

Święto Wojska Polskiego w Wilnie i na Wileńszczyźnie /Wilnoteka.lt ... Film dla zapytania wojsko polskie na litwie obchody wojska polskiego▶ 7:59 https://www.youtube.com/watch?v=8kezFi2zo7U

Chętny do pracy

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Karolin
@Chętny do pracy

Potrzebuje

Alibaba

Plusy w Mobilisie.. niech pomyślę.. tylko współpraca z grafikowcami. Stawki. Niech sie ktoś wypowie aktualny z Mobilis bo ja slyszalem o 18.7zl + 10% regulaminowej. Arriva 18.5zl czas pracy + 2.5zl jedne (14.5 nettto mi wychodziło). Mza 26 brutto liczę ze stawki od 1 kwietnia ktora przy nominale ma byc 4400zl+regulaminowa. Nie ma co słychać propagandy tylko szukać informacji u źródeł.

Przyszły kierowca

Witam. Czy mógłby ktoś napisać normalnie plusy i minusy pracy w mobilisie? I ile można zarobić przy nominale miesięcznie?

@Przyszły kierowca

Plusy to stabilny grafik. Minus to małe pieniądze w porównaniu z innymi. Praktycznie u wszystkich są lepsze, MZA, Arriva, PKS Grodzisk. U tego ostatniego najlepsze no i można popracować więcej. Wozy u wszystkich na wysokim poziomie - może poza EEC.

Darek
@anonymous

MZA - najniższe wynagrodzenie dla młodych 4400 + 300 premii brutto Mobilis 18,70 + 1,87 premia - za godzinę = 20,57 ( po pół roku można dostać jeszcze 1 zł. do godziny - dostaje je 50 najlepszych kierowców) Arriva - 18,50 + 2,50 za jezdne, które po uśrednieniu dają mniej. Za godzinę ok. 20,50 zł. brutto. PKS Grodzisk - 15 zł. z groszem + jakieś premie i delegacje (które w każdej chwili można stracić). Także Jaro trochę się mylisz.

Malibu
@Darek

Za jezdne w Arrivie, o co chodzi?

@Darek

W PKS jest 15 plus 2 zł premii regulaminowej której nikt nikomu jeszcze nie potrącił. Nie słyszłem o takich przypadkach. Dodatkowo 900 zł premii co miesiąc dla kierowców z poza warszawy (bo oni dostają jeszcze delegację około 330 zł netto na rękę co miesiąc) oraz 1300 zł dla kieroców zameldowanych w Warszawie. Z tego potrącają ewentualne uchybienia. Jak przez kilkla miesięcy mam od 10 do 80 zł potrącenia. Tak więc wychodzi przy około 190 godzinach około 3700 na rękę. Dodatkowo 150 zł na rękę że się samemu myje umundurowanie.

Miko
@anonymous

Płacą Ci za te kłamstwa... W PKS nigdy nie wiesz ile zarobisz, bo to jedna wielka niewiadoma...Zabierają za wszystko od krawata po opóznione odjazdy z krańca mimo ,że przyjechałeś na ten kraniec opózniony. Ich to nie obchodzi. Niczego nie weryfikują, tylko koszą i liczą na naiwnych. Wszystko trzeba zapisywać a i tak nie dojdziesz z czego Cię okradli. Pomijam brak grafików i wielką niewiadomą jak będziesz pracował w miesiącu. Odradzam PKS ,chyba ,że ktoś lubi być....

@anonymous

Te kwoty co podajesz to netto do reki?

mlody

A ktoś się orientuje jak ajenci płacą za godzine na zleceniu jak się zasila?

@mlody

PKS Grodzisk Maz. płaci 26 zł brutto.

@anonymous

Ale rzeczywiscie tak placa czy tylko tak mówią, zasila ktoś i wie z doświadczenia? A inni ajenci? Arriva, Mobillis?

Alibaba

MZA - wszystko zależy od zajezdni ale jedno jest pewne większe pieniążki, jasne dodatki a i z grafikiem nie ma problemu. Mobilis robi tylko straszak z mztkowa by utrzymać swoich oraczy. Arriva nie oczernia konkurencji a mza wymaga bo i od nich sie wymaga. Nie ma miejsca dla kretaczy i wolnych strzelców. Polecam zarówno Arrive jak i MZA.

Alibaba

Arriva - pod kazdym względem lepiej. Regulamin przejrzysty a każdy z dyspozytorów czy instruktorów bardzo pomocny. Koledzy miedzy sobą ale i kierowcami. Grafik do uzgodnienia. Mniejszy zespół ale właśnie - zespół. Jak dla mnie rewelacyjny pracodawca nie tylko na poczatek ale i dalszą współpracę. Mankament? Dojazdy do zajezdni. Troche daleko z Ursusa.

Alibaba

Pracowałem w Mobilis, Arrivie i aktualnie jestem pracownikiem MZA. Mobilis - regulamin pracowniczy to papierki w gablocie dla oczu. Jak sie nie upomnisz to nic ponad stawkę nie dostaniesz. Ale jak sie za duzo upominasz to Ci podziękują. Grafikowcy (pozdrowienia dla Krzyśka i Łukasza) bardzo ok. Dyspozytorzy i instruktorzy jeszcze musza sie duzo uczyć szacunku dla kierowców którzy na ich niewiele większe pensje kręcą kółka na mieście.

Jaro

moim zdaniem najbardziej stabilna firma w Warszawie. Pracowałem tak i wracam ponownie po 3 latach. Traktują człowieka jak trzeba, elastyczny grafik, pomoc finansowa jak ktoś ma problemy zdrowotne itd.

@Jaro

Jezeli chodzi o stawki to rzeczywiście stabilne. Jeżeli kogoś taki poziom stabilizacji interesuje. Przegrali przetarg na przeguby to pewnie jeszcze długo nic się nie zmieni.

Malibu
@anonymous

A jakie sa te stawki w Mobilisie na reke za nominal?

Jaro
@Malibu

około 2600 - 2800. Więc najsłabiej w Warszawie.

felek
@Jaro

Z premią czy bez ???

Olo

kierowcajakoiwy -o tyle żałosne, że ja w turystyce zarobię w miesiąc więcej niż ty w 4 miesiące. Ale jak sam twierdzisz - lubisz być dmuchany więc nadstawiaj dalej.

@Olo

Dobrze, zarobisz i chwała Ci za to, chłopak może ma rodzinę a opcja miejskiej lepiej mu pasuję z kilku względów, nie ładujemy wszystkich do jednego worka, że jak nie robi w turystyce to od razu musi być jełopem..

kierowcajakoiwy

Dobra by uciąć temat. Olo to sebastaian.wycieczkowiec. Rozumiem że nie dał rady robić w mieście, słoikom się zdarza, nie wytrzymują natężenia i para idzie w uszy. Niech mu Bozia da te zarobki pod stołem, sam napisał że na emeryturę nazbiera. Młody zawsze tak mówi. Niech zarabia, niech mu się zdaje że jest lepszym sortem polaka -kierowcy. Na zdrowie. Nie mam zamiaru z nim polemizować, skoro tak mu dobrze?)))))))) Jeszcze jedno, jezeli zostało mi do emeryturki cztery lata nie mam zamiaru wycierać się na turystycznych. Ja już więcej ani nie zarobię ani też nie potrzebuję. Natomiast Ty sebku-olo możesz nawet tańczyć w turystycznym na rurze przed pasażerkami. Owszem, gdy się nic nie ma nawet kręgosłupa dla kasy można wszystko))))) Więcej z lepszym kierowcą i polakiem nie dyskutuję, szkoda czasu i tematów.

Sebastian Wycieczkowiec
@kierowcajakoiwy

~kierowcajakoiwy - od 1go maja ode mnie - nie wiem skąd pod Twoim dekielkiem takie myśli się biorą - ale nie obrażaj innych swoimi niczym nie popartymi tezami. Ja nie pracuję i nie pracowałem w wycieczkach - bo cenię sobie dom, który posiadam, cenię sobie rodzinę, którą także posiadam - i dla Twojego niewielkiego móżdżka niewielka informacja tak abyś ją mógł sobie przyswoić - nie wiem jak inni - ale ja przyszedlem na świat w tym mieście i mieszkam tu większość życia (za czasów studenckich zdarzyło mi się przez dwa lata być u Wuja Sama) - kupilem dom w Warszawie, a nie gdzieś pod miastem. Ja pracowalem w tej firmie nie dlatego, że potrzebowalem na chleb - ale dlatego, że lubię jeździć... A mój nick Sebastian Wycieczkowiec - odzwierciedla moją naturę a nie pracę... Ja w roku staram się kilka razy wyjeżdżać na wakacje - zazwyczaj jest to archipelag wysp Kanaryjskich... Następnym razem zastanów się dwa razy nim coś napiszesz lub nim kogoś zaczniesz obrażać i pamiętaj, ze za kazdym razem jak kogoś obrażasz dajesz bardzo złe świadectwo swoim rodzicom i tym jak Ciebie wychowali - bo kulturę wynosi się z domu... I tak na marginesie - ja przedstawiam się swoim imieniem i nie wstydzę się tego w odróżnieniu od Ciebie. Jesli na tym forum są ludzie,którzy pracowali na Utracie do jej zamknięcia to mnie znają - prześledź wczesniejsze posty - moze i Ty coś zrozumiesz...

@Sebastian Wycieczkowiec

to fakt mialem napisać ze Olo to nie Sebastian ale już sobie darowałem..

ferdek
@Sebastian Wycieczkowiec

Cóż jeden wart drugiego. Gdybyście obaj przedstawili się z nazwiska moglibyście współzawodniczyć. Właśnie poczytałem sobie forum z mza i te. Tam zdaje się figurują podobne nicki z tym że tu przedstawiają się w innym świetle. I zdaje się że niektórzy mają problemy z tożsamością. Ten kto ma największy za wszelką cenę udowadnia by się dowartościować że jest z tego miasta- z tego? oczywiście Warszawianista. Dla mnie to możesz być z Pcimia dolnego byle byś pisał z sensem. >>>>>>Ale wracając do spraw y poruszanej w wątku, nominał 220 godzin to jazda po bandzie. Wniosek jest jeden, niby zarobisz te 3400, ale w mzkowie 170 ma nominał,czyli 50 godzin mniej. to jakbyś przychodził przez pięć dni z wolnego. Robiłem taki manewr wychodziło mi 4200 na rękę w zeszłym roku ze wszystkimi podatkami. Tylko sorka, 220 godzin to wielkość dla desperata i to ładnie wygląda w rozliczeniu na pasku, natomiast w realu masz jedynie kurs dom-praca=dom-praca jak koń w kieracie. Praca dla Ukraińca mającego daleko do domu i zbierającego eurosy do skarpetki by je przywieźć do siebie raz w miesiącu. Wniosek jeden nawet zbyt duży nominał za taką kasę, lepiej chyba te wycieczki wozić. Z drugiej strony lepszy rydz jak nic i tak nas walą w rogi jeden więcej drugi mniej.

@ferdek

przedstawiam jak to wygląda od wewnatrz, a tyle na ta chwile chca tego ''nominału'' tu w przypadku tych smiesznych premii dla aktywnych trzeba bylo wyjezdzic tyle samo godzin a zarobek byl lekko ponad 3kola(i to cud zeby to wziasc, brały jednostki) tam trzeba byla zaczac od podstaw, od nie obciazania za przepaly, potem od kwot wyjsciowych, bylo 3kola, potem 3200 stanelo na 3400, teraz trzeba będzie wybić i ten pomysł ze nominal ma byc tyle godzin, jak juz pisalem w przeciwienstwie do tej firmy--filii z wiadomo jakim rodowodem tam nie ma z gory narzuconych wytycznych, wszystko wychodzi w praniu, jesli sie uda zbić to do normalnej liczby godzin jako nominalu kolejnym etapem będzie zmarginalizowanie pseudo kierownika--dyrektorka tamtejszego który wielu zniechęca juz na starcie.

Sebastian Wycieczkowiec
@ferdek

~ferdek - nie obrazaj ludzi - po pierwsze ja nie "skacze po kolegach" , po dugie - sam jesteś tchórz, ho nie przedstawiasz się z imienia i nazwiska... Ja zaczynałem pracę w zeszlym stuleciu na R-6, pózniej przemianowanej na R-5 i w koncu zlikwidowanej... Takze pracowalem w Mobilisie, gdyż ta firma zapewniala mi elastyczny grafik, którego dziś Mza nawet w częśc nie jest w stanie spelnic - gdyz często wyjeżdżam na ... wycieczki (nie jako kierowca)... Jesli robiles na Redutowej - wolano na mnie "student"... Na Utracie - nikt nie przejeżdżał do pracy większym autem ode mnie... Jesli jestes tylko jakimś wichrzycielem - slabo Tobie to wychodzi - i dlaczego sam się nie przedstawisz ??? boisz się czy jesteś zwykłym cieniasem mądrym tylko zza klaweiatury komputera ??? Ja o sobie podalem tyle faktów, że wielu chłopaków bez problemu wie o kim mowa - a Ty się ukrywasz i tylko krytykujesz innych...

dfbvfdgv

na onet jest artykół Prawko z Ukrainy za 1000 Euro

warszawiak

Na Warszawę te stawki to troche kpina. W Grodziu nie znam takich co zarabiają poniżej 3700 na rękę i to praktycznie w nominale. Jak ktoś więcej popracuje to 4 000 i w górę.

Darek
@warszawiak

Poprawka mała: Mobilis 18,70 + 1,87 premia - za godzinę = 20,57 ( po pół roku można dostać jeszcze 1 zł. do godziny - dostaje je 50 % najlepszych kierowców)

Jurek

Dlaczego złodziejska firma? Pracuję od dawna, wynagrodzenie wypłacane w terminie ( 8 lat pracuję i żadnego dnia poślizgu), pełen socjal plus prawie za darmo możliwość wypoczynku w ośrodku wypoczynkowym na Mazurach.

Marzena

@Darek, i jak, przeniosłeś się do Mobilis? Jak oceniasz tego pracodawcę? Lepiej się pracuje? @dcdscs, jesteś obecnie pracownikiem Mobilis? Forum ma służyć wymianie opinii o pracodawcach, dlatego zachęcam Cię do opisania tutaj jak oceniasz swoje warunki pracy. A innym jak się tam pracuje? Odpowiadają wam godziny pracy, grafik? Czy atmosfera w pracy jest w porządku i z przełożonymi można się "dogadać"?

@Marzena

Atmosfera duzo lepsza niz w mza.pensja nizsza.grafik elastyczny.i taka jest prawda.

dcdscsc

od 1 Czerwca odpłyną Kierowcy z MZA nowa ustawa o transporcie wysokie kary za brak odpoczynku regulaminowego, nie będą ryzykować

M.....
@dcdscsc

Napisz konkretnie co. To znaczy

??

Dlaczego w Mobilisie Polskie Godło z Orłem jest przysłonięte flagą Ukrainy ?

Potejto
@??

DLATEGO że zostali sami emeryci dorabiajacy sobie oraz wyrobnicy tyrający za miche ryzu i kaszanke plus wlasnie ukraincy i nie ma komu tego usunąć poprostu..

ertgfrtgfertgferf
@??

~A co ma swołocz banderowska do Polski : Banderowska ukraina nie jest Polsce w ogóle potrzebna ! Giedrojcia teoria którą podchwyciły banderowcy jakoby bez ukrainy Polska nie może istnieć to największa bzdura na świecie powtarzana przez idiotów post banderowskich tak w Polsce jak i na ukrainie ! Koniec rządzie Polski popieraniu i wspomaganiu darmochą banderowskiej ukrainy która z Polski chce sobie zrobić krowę dojną ! Z ukrainą należy stosować bardzo twardą nieustępliwą politykę bo jest taka nacja że jak dasz palec to urywają twoją rękę. Obecna ukraina zainfekowana trucizną banderowską , z zindoktrynowaną młodzieżą która nie zna historii wogóle to gorszy sort człowiek nawet od homo sovietikus ze ZSRR. zwiń dzisiaj 18:13 | ocena: 97% | odpowiedzi: 8 odpowiedz oceń: -1 +1 ~Polak : Hajdamacy, hajdamaka – rabować, grabić, ścigać, pędzić. Głównie mordowali polską szlachtę, księży rzymskokatolickich i unickich, żydowskich karczmarzy i lichwiarzy. Obok siebie na szybienicy wieszali Polaka, Żyda i psa zgodnie z ich hasłem "Lach, Żyd i sabaka rasa jednaka". Przyjmuje się, że ofiarą ich padło tylko podczas jednego roku 1768 ponad 100 tys. osób. Generalnie byli sprawcami wielu rzezi w tym humańskiej, w trakcie której wymordowano 20 tys. Polaków i Żydów, w tym kobiety i dzieci. Bandyckie wybryki spacyfikowały krwawo oddziały rosyjskie i koronne znaczy nasze polskie. Hajdamacy i ich napaday były przyczyną licznych konfliktów pomiędzy Rosją a Koroną ale prowadziły również do współpracy pomiędzy państwami. Co ciekawe na początku XXw. w Nowym Jorku wychodził skrajnie lewicowy tygodnik imigrantów ukraińskim o tytule "Hajdamaka".

fcghj
@??

Zbrodnia w Hucie Pieniackiej – dokonana 28 lutego 1944 akcja pacyfikacyjna polskiej ludności cywilnej w Hucie Pieniackiej, w wyniku której śmierć poniosło około 850 osób. Pacyfikacji dokonali, według śledztwa IPN, ukraińscy żołnierze 4 Pułku Policyjnego SS 14 Dywizji SS „Galizien”, pod dowództwem niemieckiego kapitana, wraz z okolicznym oddziałem Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) (najprawdopodobniej sotnia Dmytra Karpenki, ps. „Jastrub”) i oddziałem paramilitarnym składającym się z nacjonalistów ukraińskich, pod dowództwem Włodzimierza Czerniawskieg

Jacek

Witam Serdecznie! Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć z pracujących w Mobilis na Posagu? Jaka atmosfera, jaki sprzęt? Jak się pracuje? Ogólne info.

@Jacek

Jezeli chodzi o pensje to gorzej niz mza ale atmosfera o niebo lepsza mozna sie dogadac co do zmian.to jest moje zdanie

Jacek
@.....mobilis

A długo już tam pracujesz? Napisz jeśli możesz coś więcej bo mysle czy by u nich nie zacząć pracować.

@Jacek

To sie decyduj zawsze jak ci nie bedzie pasowac to zrezygnujesz.to nie malzenstwo.kasa przy nominale 2500

@.....mobilis

2 500 przy nominale? To przecież jałmużna w Warszawie... na Twoim miejscu w ogóle bym z tym nie wyjeżdżał, a jesli jesteś biurwą u Żyda to lepiej byś zamilknął

@Andrzej

ale to jest informacja a nie przechwalanie się pensją zgadzam sie nie jest to dużo .Pytanie -odpowiedz.

Zostaw merytoryczną opinię o Mobilis - Warszawa

• Jak się pracuje w Mobilis?

Zobacz opinie na temat firmy Mobilis tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobilis?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 10 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobilis?

Kandydaci do pracy w Mobilis napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobilis