Opinie o Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. w Pszczyna

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Masarnie - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. w Pszczyna

XD

Cieszę się że mi wygasła umowa z końcem sierpnia 2017roku a miałam wracać po macierzyńskim 12.2017

Pracownik.

Czy któraś dziewczyna będąca na zasiłku macierzyńskim dostała zasiłek?

Oj
@Pracownik.

Ja nie dostałam jeszcze wypłaty a jestem na macierzyńskim :(

Pracownik.
@Oj

Czyli nie jestem jedyna :( A składki do ZUS u na pewno poszły pomniejszone o nasze wynagrodzenie.

@Pracownik.

Tez nie dostałam. Już naprawde mam tego dosc. Potrzebuje pieniedzy na podstawowe rzeczy dla dziecka

@Anika

500+ przecież masz na dziecko.

@500

Jak za 500 zł przeżyjesz cały miesiąc to jesteś dobra. Mając dziecko małe jeszcze do tego rachunki i oczywiście coś do gara też trzeba włozyc

500 jak cie spotkam to
@500

to ci do (usunięte przez administratora) na kopie bo w glowie to juz tylko sznurek uszy trzyma.

Mam jedno dziecko a 500+ bedzie wyplacane dopiero wrzesien /pazdziernik

@B

Dokładnie. Za samo szczepienie musiałam dac 240 zl. A gdzie inne potrzebne rzeczy dla malucha. Mleko i pampersy na miesiac to juz spory wydatek...

Pracownica.
@500

Żal Ci to też miej dziecko. Poza tym te 500 zł to kropla w morzu potrzeb przy małym dziecko. Poza tym sam czynsz za mieszkanie trochę kosztuje A bez zasiłku który nam się należy to ciężko.

@Anika

Ja na pszczynie dostalam wczoraj

@B

No wlasnie małemu dziecku mleko a wytlumacz dziecku starszemu ze mu nie kupisz pączka czy bułkę czy cos innego bo wyplaty nie ma

Ale co dostałas?

Halo
@Pracownica.

Jak nie stać cię na dziecko to po co jest urodziłaś?

Mala
@Oj

A Ja sie zwolnilam 12lipca i rozliczylam sie ž firma. A firma ze mna nie. To smieszne i zalosne.

@Halo

Ty to sie lepiej nie rozmnazaj

Ojciec
@Anika

Dziecko powstaje w wyniku działań dwojga pratnerów. W sytuacji kryzysowej tak jak to, mamy obecnie ojciec powinien robić wszystko aby zaspokoić potrzeby swojej rodziny. Miłe Panie, oprócz oczekiwania pieniążków od HK rozmawiajcie również tatusiami swoich pociech aby się dorzucili do dzieciaka.

Ase

Jaki qrcze dzban.

Dostalam 500+

@Ojciec

Mądry jesteś jak sandał... A ja ojciec nie żyje, to przepraszam jak ma się dorzucić, czytam wasze komentarze i po prostu uważam, że niektórzy powinni się w ogóle nie udzielać.

@Wkurzona

No to samo uwazam jak ktos o nicku hallo napisal jak mnie niestac to po co urodzilam

Piciaa
@Ojciec

a co jeżeli oboje pracują w jednym zakładzie ? to co ? ...

@Piciaa

Dokładnie...

@Pracownica

Bo to są zwykłe le gnioty umysłowe.

do wkurzonej
@Wkurzona

Jak ojciec nie żyje to idź do działu kadr, przedstaw swoją sytuację. Napewno pomogą, tam też pracują ludzie!!! Pisząc anonimowo bzdury na tym forum sytuacji sobie nie poprawisz. Życzę powodzenia.

@do wkurzonej

Bzdury? Ja się odniosłam do konkretnych słów, konkretnej osoby, to po raz, po dwa nie jestem w tej sytuacji, ale moja znajoma jest i wizyta w kadrach nie zmieniła nic. Nie wiesz, to się nie wypowiadaj w dodatku w tak arogancki sposób. Nie pozdrawiam.

Jesteś kretynem
@Halo

Byłoby ja stać gdyby twoj ukochany pracodawca płacił za wykonana prace a wyszło na to ze jest (usunięte przez administratora) w białych rękawiczkach nadomiar złego jego pachołki (czyt. Ty) jeszcze potrafią biedna oszukana kobietę dobijać tekstami o dziecku. Lecz się chłopie.

koczkodan
@Wkurzona

Oczywiście są różne przypadki, rodzice wychowujący samotnie, maż i żona pracując w jednym zakładzie ale to chyba nie jest większość, przynajmniej tak mi się zdaje. Gdy kobieta jest w ciąży a potem na macierzyńskim to wg. mnie obowiązek utrzymania rodzić spoczywa głównie na ojcu, może jakiś staromodny jestem ale mi takie zasady wpojono i cieżko mi sobie wyobrazić sytuację w której mężczyzna nie jest w stanie zadbać o to żeby jego kobieta i dziecko mieli przynajmniej podstawowe warunki do życia. No ale może ja stary już jestem i teraz są inne zwyczej. Oczywiście to nie zmienia faktu że to co robi HK to chu.ostwo. Wg. mnie z ZMHK już nic nie będzie w obecnej formule, tak czy inaczej majątek będzie wyprzedany, a czy choć część ludzi zachowa pracę to niestety cieżko powiedzieć.

Halo
@Jesteś kretynem

To nie macie nawet grosza zabezpieczania na wypadek okoliczności losowych? Podziwiam normalnie brak wyobraźni ludzkiej.

@Halo

Sytuacja ciągnie się od maja i jeśli ktoś miał jakieś zabezpieczenie finansowe, to mogło mu już dość istotnie stopniec, ogarniasz to śmieszny człowieku? A jakie może mieć zabezpieczenie matka samotnie wychowujaca????? Gdzie Ty żyjesz, bo na pewno nie w naszych realiach,lub jesteś na garnuszku u rodziców i zarabiasz tylko na własne wydatki.

@Wkurzona

I o to wlasnie chodzi ze niektórzy zyja w swoim swiecie i zycia nie znaja ale najwięcej maja do gadania

Pracownicazz
@Jesteś kretynem

Brawo!!! :)

Xyz

I nie ma kasy

To co jest grane dlaczego jedni dostali przelew a jedni nie

Pracownik Produkcji

Rozmowa przebiega w miłej atmosferze uprzejmi pracownicy biurowi jasno i zrozumiale tłumaczą o przebiegu pracy jaką ma się wykonywać.

Dla mnie zaskakujące było to że tak szybko dostałam tą pracę.

pracownik ....

Jest kasa czy niema?

Ja jeszcze nie mam

Również nie mam kasy

@Wek

wszyscy beda mieli do piatku wyplacone pieniadze

@prac

Kto Ci udzielił takich informacji?

Laura
@Wek

Nie wszyscy dostali , ja nie mam. Informację że wszyscy będą wypłacenia do piątku dostałam od osoby z zarządu, ale czy w to wierzyć - nie wiem !

@Nie ma

w kadrach w pszczynie

@Laura

Miejmy nadzieję że tak będzie

Obywatel

Wyplat nie ma a szlachta sie wozi firmowymi samochodami. Takie rzeczy tylko u nas.

Alex

Są nasze pieniądze na koncie były przelewy

Nie dla wszystkich chyba

Pracownica11

Tez nie mam

Nie ma

Ciekawe kto ustala ta listę w jakieś kolejności dostajemy.

Kokos

Według mnie powinni państwo wnieść sprawę do sądu pracy , założenie takiej sprawy nic nie kosztuje możecie to zrobić osobiście w sądzie rejonowym bądź za pomocą inspekcji pracy. Za pracę przysługuje wynagrodzenie i nikt tu nikomu łaski nie robi że kogoś zatrudnia. Z tego co widzę zakłady mięsne HK znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej która jest spowodowana złymi decyzjami zarządu bądź po prostu nałożeniem się niekorzystnych czynników, raczej sytuacja szybko się nie rozwiąże , zarówno upadłość zakładu, restruryzacja bądź przejęcie przez inną firmę będzie wymagało czasu. Najlepszym dla państwa rozwiązaniem będzie poszukanie innego pracodawcy gdyż finał sprawy może zająć nawet kilka miesięcy bądź kilkanaście miesięcy.

A mi pasuje
@Kokos

Jak będą płacić postojowe nawet z opóźnieniem ja tam będę zatrudniony, jak zaczną normalną produkcję to się zwolnię ;)

Adrian

W tym miesiacu nie Bedzie wyplat taka prawda

B

Wypłatę dostałem przed chwilom:) całom oddałem bo miałem długi i znów się martwię czy 10 będzie wypłata :)

Ja dalej nic nie mam

Również brak wyplaty

Esa

To ty jesteś wyjątkową osobą żeś dostała wypłatę a z nas nikt nie dostał

Alex

To co ludzie robimy coś bo to człowieka krew zalewa tyle czekać na wypłatę a za co żyć może coś wiadomo o przelewach

Alex

I co może ktoś coś napisze czy coś robimy w tej sytuacji by czabyło jakąś delegacje 4 osobową i iść do starosty pszczyńskiego zrobić listę osób. Ile można czekać na nasze pieniądze a zbliża się rok szkolny co mamy iść kraść trzeba się zmobilizować i postawić na jedną kartę. Profil jest spisać imiona i nazwiska ja jestem z Pszczyny to mage jeszcze liczyć na trzy osoby miejscowe piszcie.

@Alex

Ja też chętnie się zaangażuje ileż można czekać

@Pszczynianin

To by już by było 2 osoby to jeszcze 2 osoby listę zrobić ale byśmy się musieli jakoś spotkać i ustalić co i jak a z kąd jesteś z Pszczyny. To jeszcze 2 osoby piszcie czeba o swoje walczyć. Może ktoś ma inną propozycję żeby nasze pieniądze wywalczyć piszcie jak ktoś jest za to czekamy

@Alex

Wysłałem zaproszenie do profilu na fejsie jak coś :)

A jak cie rozpozna?

@Alex

Właśnie jadę do Pszczyny zobaczyć czy są pieniądze będę pod PKO za jakieś 30 minut minut

To ja tam zaraz.bede

@Alex

Ja dojeżdżam za niedługo też będę

@Pszczynianin

I co? Byliście już u starosty?

pracownik ....mokrsko

czy mokrsko dostało wypłate czy dalej nic co robimy ile mozna czekac juz 27 ......

Pracownik mokrsko
@pracownik ....mokrsko

Nie dostali, chłodnicy spuszczają dzisiaj amoniak

Byly pracownik
@pracownik ....mokrsko

Wy tylko piszecie a nic nierobicie

Dalej nie ma wyplaty

Ja tez nie mam

Kawa
@Pracownica

Czy może ktoś z łaski swojej powiedzieć w jakim stopniu zakład funkcjonuje? Są wszystkie zmiany czynne?

@Kawa

nikt nie pracuje

Ja.

Do osób udzielających się w opiniach. Henryk Kania dał wam pracę w swojej firmie.Może nie jest tak idealnym pracodawcą jak byście chcieli,ale to Waszą wolą było pracować u niego.Przez wiele lat, kiedy firma dobrze prosperowała byliście zadowoleni, a teraz kiedy ma poważne kłopoty zachowujecie się jak sępy.Zarząd robi co może, żeby uratować firmę,lecz to nie jest takie proste.Jasne,że każdy z nas potrzebuje mieć pieniądze wypłacone na czas,wiadomo, po to się pracuje, ale Wasze postępowanie w tej sytuacji jest co najmniej nieludzkie.Moim zdaniem, należałoby najpierw udać się do zakładu z delegacją i spróbować wyjaśnić sytuację,a nie od razu wszczynać protest!

@Ja.

Po co skoro nikt nie udziela zadnych informacji? Chyba ze ty udzielisz informacji kiedy dostaniemy przelew?

Hahaha
@Ja.

I jeszcze zrobić zbiórkę charytatywną na ratowanie przedsiębiorcy.

Angel
@Ja.

Poza tym zawsze można zmienić pracę, tym bardziej w naszym regionie, nikt nikogo siłą nie trzyma.

Aiwo
@Ja.

No właśnie. Zarząd dobrze wie, co robi. Działania Zarządu spowodowały, że audytor nie podpisał badania bilansu. To Zarząd stał za Staropolskimi Specjałami, za nieprawidłowościami wynikającymi z księgowań w ich przejęciu, to Zarząd prolongował dwukrotnie zapłatę 300 mln. zł firmie Rubin (z kapitałem założycielskim 5 tys.zł). To Zarząd zdecydował o rejestracji firmy na Cyprze i to Zarząd odpowiada za obecną sytuację. Takich kwiatków można znaleźć więcej. Roszada na stanowisku Zarządu i Rady Nadzorczej niczego de facto nie zmieniła. Nadal, jak mniemam, zarząd wypłaca sobie niemałe pieniądze za pracę. A nawet jeżeli honorowo bierze pobory na końcu to te wcześniejsze swobodnie wystarczą na przeżycie nie tylko miesiąca, jak w przypadku pracowników. Dlatego nie próbuj wpędzać tychże pracowników w poczucie winy! A... dane o których piszę można bez trudu znaleźć w publikowanych raportach Spółki.

@Ja.

Udać się do zakładu po co jak oni nic nie wiedzą!!! Trzeba to jakoś naglosnic albo cos bo inaczej się nie da a kasa jest potrzebna zbliża się szkoła nie ma za co dzieciom zeszytów kupić ludzie rób my coś z tym!!!!!

@Ja.

To może niech zarząd nie wypłaca sobie wynagrodzenia tylko przeznaczy go dla swoich pracowników.

Smerfetka
@Ja.

To mogli przynajniej kazdemu dac po pól wyplaty zeby bylo na rachunki

Nikt ważny
@Ja.

Co za brednie piszesz pewnie z zarządu jesteś (usunięte przez administratora) Dzieci do szkoły idą zaraz pracownicy nie maja za co przyborów kupić, rachunków zapłacić n(usunięte przez administratora) jedzenie (usunięte przez administratora) nie maja a ty tu piszesz ze powinni być wdzięczni ze „Henio im prace daje” co za(usunięte przez administratora) może jeszcze składkę charytatywna zrobimy a Heniek miliony na koncie ma odłożone. Co za (usunięte przez administratora) kraj (usunięte przez administratora). Oddajcie mi moje zarobione pieniądze!! PIP I urzędy poinformowane, mam dobrego prawnika ja tego tak nie zostawię.

Pracownica11
@Nikt ważny

Dokładnie! Zgadzam sie w100%

@Aiwo

Z tego co widzę jesteś bardzo inteligentną osobą i umiesz czytać ze zrozumieniem skoro dotarłeś do sedna mojego przekazu.Twoja znajomość tematu jest naprawdę imponująca.Myślę, że zamiast protestować powinieneś pomyśleć o otwarciu własnej firmy,skoro wydaje Ci się że prowadzenie działalności to taka prosta sprawa.Tylko uważaj,bo czasem wystarczy jeden niewłaściwy ruch i to do Twoich drzwi zapukają wierzyciele.

Alex

To by czabyło jakąś delegacje wysłać do tych urzędów i przedstawili naszą sytuację bo wszyscy nie pujda bo po co i wtedy można jakieś krok zrobić w tym kierunku by trza było listę zrobić ile pracowników pieniędzy nie dostali

zdesperowany

Witam. Nie dawno sprawa została przedstawiona redakcji portalu internetowego pless.pl. otrzymałem następującą wiadomość: "... Z naszej strony możemy doradzić, aby udali się Państwo do starostwa powiatowego lub urzędu pracy. Obie instytucje robiły wszystko, by pomóc ukraińskim pracownikom, gdy nie otrzymali wypłat. Można także skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej organizowanej przez powiat: https://www.powiat.pszczyna.pl/pomoc-prawna/ Pozdrawiam" co o tym ludzie sądzicie?

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. - Pszczyna

• Jak się pracuje w Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 5 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.?

Kandydaci do pracy w Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.
2.2/5 Na podstawie 600 ocen.

Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.