Opinie o Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "EWA" S.A. w Krotoszyn

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "EWA" S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "EWA" S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "EWA" S.A. w Krotoszyn

Plotka

A chodzą wieści że niektórzy już dostali kaskę za akcje a gdzie redukcja? Znowu ktosie (usunięte przez administratora)

Krotoszanka
@Plotka

Pytanie o redukcję należy skierować wprost do członków rady, statut posiadają, więc mogą go przeczytać i powinni przestrzegać, a nade wszystko reprezentują Akcjonariuszy, więc sami powinni odpowiedzieć

Mecenas

Rada powinna odpowiedzieć dlaczego prawo nagina w lewo? Czy dopadła ich może pomroczność jasna? Co tam stołki, odpowiedzialność za decyzję i czyny to jest sedno sprawy

Człowiek
@Mecenas

Rada już zdecydowała o przejęciu firmy przez neuca tylko nie mówi o tym głośno a odpowiedzialności się nie boi bo stoi za nią murem zarząd

Renia z Lichenia
@Człowiek

Zarząd teraz im może i obiecuje śliwki na wierzbie i gruszki na sośnie, ale na 100 % odpowiedzialność ponoszą osoby podejmujące uchwałę zg. ze statutem tj. RN . Zarząd odpowiedzialności na siebie nie weźmie , ale jak im pasuje być wykorzystywanym to ich wola i gajowego...

Wieści
@Plotka

Chodzą wieści że akcjonariusze na.razie w rękach mają papier że sprzedali akcje i że dali nieodwołalne pełnomocnictwo, bez względu czy im zapłacą w terminie, po terminie lub w ogóle.

@Wieści

Już od 17 maja rozpoczynają podpisywanie umow z neuca myślę więc że za tym pójdzie kasa rada jednogłośnie zaakceptowala neuce bez proporcjonalnej redukcji co jest niezgodne z prawem zwołują lud do lesniczowki ale nie na majówkę!

Giełda
@Wiem

A neuca sa ma tylko 2,1% udziału w całej grupie neuca słabo

Homo

Tego nie wiadomo ale jedno jest pewne że działają zgodnie z prawem i z nikim po cichu się nie umawiają aby oddać firmę za friko

Czerwiec

Pewnie dopiero po podpisaniu umow przez neuca po 31 maja bo chcą mieć tylko jednego dużego akcjonariusza i może paru drobnych nie liczących się

Aplikant

jak to możliwe że akcje, które oferenci chcą kupić po 50 i po 55 zł kilka miesięcy wcześniej wyceniono zaledwie po 20 zł?

Art 296 kk
@Aplikant

Czy to możliwe że przez sprzedaż 28 tys akcji po zaniżonej cenie spółka straciła conajmniej 840.000 zł?

Brawo
@Art 296 kk

Tak straciła a może nawet więcej bo zamiast po 20 zet trzeba bylo sprzedac po dùuuuuzo wyższej cenie trzeba za tę stratę wreszcie kogoś rozliczyć a oni czują się bezkarnie

Szkoda majątkowa
@Brawo

Kto, będąc obowiązany do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Znaczna szkoda majątkowa to szkoda której wartość w chwili popełnienia przestępstwa przekracza 200 000 złotych. Jeżeli sprawca (usunięte przez administratora) określonego powyżej działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Czy osoby z organów spółki EWA kupujące akcje po 20 zł i w przeciągu kilku miesięcy wystawiające je na sprzedaż po 50 zł nie działały w celu osiągnięcia korzyści majątkowej?

Kodeks
@Art 296 kk

Kłania się art 585 ksh i co z tym zrobią akcjonariusze czy będzie zgloszenie do odpowiednich organów ???

Dodam

a jakie to ma znaczenie ? na podstawie przedmiotowego przepisu osoby te podlegały karze pozbawienia wolności do lat 3 lub grzywnie, ustawodawca uznał, że obszar w nim penalizowany krzyżował się z regulacją przewidzianą w art. 296 KK, którego § 1 stwierdza, że „kto będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Z kolei art. 296 § 2 KK stanowi, że jeżeli sprawca przestępstwa działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. ustawodawca zdecydował się na dodanie – do art. 296 KK – nowego § 1a, na podstawie którego odpowiedzialności karnej podlega sprawca, o którym mowa w art. 296 § 1 KK, który przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody majątkowej. Na podstawie art. 296 § 1a KK sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Przy popełnieniu typu przestępstwa opisanego w tym paragrafie niewymagane jest zaistnienie jakiejkolwiek szkody, a wystarczającą przesłanką odpowiedzialności jest „sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej”. Znowelizowany art. 296 § 2 KK kwalifikuje również odpowiedzialność wynikającą z art. 296 § 1a KK. W związku z tym sprowadzający bezpośrednie niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody majątkowej, który działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Pogromca obłudy
@Dodam

Czy osoby zasiadające w organach spółki EWA wyceniające i kupujące akcje po 20 zł a w przeciągu kilku miesięcy wystawiające je na sprzedaż po 50 zł nie działały w celu osiągnięcia korzyści majątkowej?

Miki
@Art 296 kk

Spółka zaliczylaby stratę gdyby w momencie sprzedaży miałą ofertę za 50 zł i z niej nie skorzystała. Taka sytyacja raczej nie miała miejsca geniusze

Odp
@Aplikant

Bo to nowa matematyka jest dostosowana do potrzeb takich jednych co wiedzieli że szybko można przytulić niezłą kaskę

Akcjonariusze

Gdyby wycena była po 50 zl to oni nie byliby chętni do nabycia i wcale im nie chodzi o spółkę tylko o partykularne interesy określonej grupy przeciez zakusy na ten proceder mieli już dawno wykorzystali naiwność akcjonariuszy i tyle

De facto
@Miki

Zamiast gdybać lepiej przyjrzeć się faktom. Osoby reprezentujące spółkę wyceniły akcje po zaniżonej cenie dla siebie , swoich krewnych i tzw. Pociotkow , a spółka i pozostali akcjonariusze ponieśli straty.

Zero złudzeń

Przez cały czas zasiadania w tej radzie jej członkowie ignorowali i prawo i Akcjonariuszy, więc i tym razem zrobią tak samo

Nadzieja
@Zero złudzeń

To są tylko ludzie którzy nie są bezkarni są na nich paragrafy i muszą odpowiedzieć za złamanie prawa

Pytajnik

Po co na stronie internetowej spółki jest zakladka akcjpnariat czy tylko do przechowywania archiwalnych informacji i dlaczego tam nie było info o mozliwosci nabycia akcji spółki? Czy to było celowe działanie?

Obowiązek

Strona internetowa firmy z zakładką akcjonariat to obowiązkowe źródło komunikacji z akcjonariuszami we wszystkich sprawach spółki a zbycie akcji firmy to ważne dla interesu właścicieli zaniedbali tak istotną dla bytu spółki sprawę posegregowali akcjonariuszy na ważnych i resztę a gdzie art 20 ksh to karygodne i naganne wymaga pociągnięcia do odpowiedzialności!

Info w pigułce
@Obowiązek

Kłania się m.in. art.5 par. 5 ksh oraz art 595 ksh a także art. 422 par 2 p. 4 ksh i wszystko jasne

Katarzyna z Krotoszyna
@Obowiązek

Dla wielu osób jest to wiedza powszechna, ale jak widać niektórzy albo byli nieświadomi tej wiedzy albo celowo nie umieścili informacji o zbywaniu akcji na stronie dla Akcjonariuszy. Tak czy owak jest to nierówne traktowanie Akcjonariuszy!!!

Polak

Szwecja piękny kraj szkoda że emeryci mogą tylko pomarzyć o takiej wycieczce to prezent aby pracownicy pamietali komu to zawdzięczają przy głosowaniu

EWA Krotoszyn S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Laborant. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Kosmetolog / Asystent Lekarza
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Dlaczego?

W październiku ubiegłego roku zarząd z radą napisali pismo do akcjonariuszy , że Neuca planuje skup akcji i że nie jest im znana metodologia skupu oraz prawdziwy cel skupu a także, że nie jest to skup aprobowany przez nich wraz z prośbą o rozwagę w podejmowaniu decyzji sprzedaży. Obecnie znowu napisali do akcjonariuszy pismo o drugim konkurencie zdaniem piszących najprawdopodobniej reprezentującego firmę Stella Nutrition i Innovative Dietary Supplements , z tą samą prośbą o rozwagę w podejmowaniu decyzji sprzedaży. Dlaczego nie zwołali Nadzwyczajnego walnego????? a przecież Walne zgromadzenie to najwyższy organ spółki, który w swych kompetencjach ma zapisane podejmowanie uchwał dotyczących m.in. zbycia i wydzierżawienia przedsiębiorstwa

Pewnie
@Dlaczego?

Nie napisali bo mieli już swój plan a walne by im przeszkodziło w realizacji i musieli by odpowiadać na niewygodne pytania a teraz prowadzą brzydką propagandę dla nich neuca jest dobra a ta druga jest be! Dlaczego tak kłamią i kręcą czy jest coś na rzeczy? Proszę nie usuwać wpisu.

Chcę wiedzieć
@Dlaczego?

Czy organy znają statut ? Dla nich zbycie przedsiębiorstwa to nie przejęcie większości akcji uważają bowiem że statut można obejść i zmienić tak aby bylo jak chcą uważam że to jest kompletna ignorancja jeszcze właścicieli .trzeba to ukrócić!

Ixigrek

Organy spółki posiadają kompetencje, reprezentują a przynajmniej powinny reprezentować Akcjonariuszy którzy na nich głosawali i ich wybrali. Nie zwalaj pracy na Akcjonariuszy bo oni nie pobierają co miesiąc wynagrodzenia za zasiadanie w organach... totalne rozczarowanie!

Akcjonariusz

Być może neuca nie jest najlepszym rozwiązaniem natomiast oferta demiano, który 6 lat był prezesem i nic nie zrobił oprócz kosztów to już katastrofa.

Wiadomość
@Akcjonariusz

A czy znasz ofertę tego demiano jeżeli tak to proszę podzielić się z innymi może warto sprawdzić co jest w niej zawarte a nie pisz o jakieś katastrofie

Bongo bongo

Konkrety były przesłane do wybranych jak widać akcjonariuszy. Tyle w nich wiarygodności co w tym gościu. Oatatnie lata to szorowanie po dnie bez żadnego planu. Czego można się spodziewać po spółce z kapitałem zakładowym 7 tys zł? Dlaczego nikt z tej firmy się nie pojawił?

tak z ciekawości
@Akcjonariusz

w piśmie z Neuci napisano ( patrz p. 5) grupa NEUCA rozpoczęła współpracę z PPH EWA S.A. w 10.2023, a aktualnie jest 04.2023, wg. jakiego kalendarza już odnotowano datę 10.2023???

Sprostowanie
@tak z ciekawości

To nie jest 10 miesiąc tylko 1 kwartał Q oznacza kwartał

Emeryt

Zdunowianka z cukrownikiem i preziem kupili spolkowe akcje po 20zl a sprzedali po 50 zl znali wcześniej plan co za hamstwo .jak tacy ludzie mogli zarządzac naszym majątkiem

Hejka
@Emeryt

Mogli bo to cynicy są a zdunowianka wiedziała już dawno co się święci dlatego zrobila to co zrobiła i może z kasą i bez klasy odejść szkoda że nie poniesie żadnych konsekwencji

No właśnie

Cytuję, taka informacja została przesłana do akcjonariuszy… „…Nie jest nam znana metodologia skupu oraz prawdziwy cel skupu akcji. Chcemy żebyście Państwo byli świadomi, iż nie jest to skup, który został przez nas zaaprobowany i w którym uczestniczy Zarząd lub Rada Nadzorcza ”… - czy można wierzyć w słowo pisane przez organy spółki do akcjonariuszy?.... jak to nie uczestniczą w skupie ? skoro akcje nabyte po tym owianym tajemniczą pajęczyną spotkaniu już wystawili do zbycia???

Cała prawda
@No właśnie

Klamcy! Oni i ich poplecznicy kupili wszystkie akcje po 20 zeta zeby sprzedać po 50 sprawdzcie w rejestrze w pkobp kim oni są szkodnicy i tyle

arachnolog
@Cała prawda

masz rację, sieciarz jaskiniowy wraz z najbliższą rodzinka kupiła ok. 10 tys. aksji, czyżby dobrze wiedziała po ile Neuca będzie je skupować? lista nabywców po 20 zeta już jest ciekawa, ale chyba jeszcze nie wszyscy się ujawnili...

Wiosna

Zdunowianka z małym karakanem i RN skupili akcje po 20 zł a sprzedali po 50zl co powiesz akcjonariuszu na to ? Kiedy kilka lat temu każdy akcjonariusz musiał się dołożyć aby odkupic te akcje od pana W . CO za paskudy nam się trafili .

Elektorat
@No właśnie

może nie znali celu skupu, ale najważniejsze że znali cenę za jaką będą mogli je odsprzedać i się obłowić!!!! jak to się nazywa nieprzyzwoit@ść, pazern@ść, bezczeln@ść czy może po prostu chamstw@???

Ooooo
@Wiosna

Akcje za 20 zł kupili tylko członkowie organow spółki którzy znali wartość akcji i większość pań z księgowości które wiedziały ile wynosi fizyczna wartość akcji

eks fanka
@Wiosna

A mogli zwołać nadzwyczajne i dać akcje w formie zaliczki na poczet dywidendy wszystkim 200 akcjonariuszom, ale nie chcieli … „bo wszyscy nie dostaliby po równo i mogliby mieć pretensje”… ciekawe czy teraz jak już wiedzą że tylko zarząd i ich poplecznicy i lizusy oraz rada i jej spokrewnieni kupili olbrzymie ilości bo prawdopodobnie wiedzieli że za niecały kwartał je odsprzedadzą ze 150 % zyskiem będą mieć słuszne pretensje???

Ania bez zdania
@arachnolog

A przy okazji zapytam się: kto wycenił i zaakceptował cenę 20 zeta za akcje warte co najmniej 80 zeta??? Dla kogo wyliczył tę cene??? Czy ktoś wie????

Coo
@eks fanka

Zaraz spadnę z krzesła! Jak mi smutno , jak mi źle.... Pomyśl akcjonariuszu: ile mógłbyś dostać akcji gdyby zarząd i rada nie zaplanowali tego co zrobili? gdyby po te akcje nie wyciągnęli swoich kieszeni i kieszeni swych krewnych, pociotków i popleczników.....

@eks fanka

Newiele potrzeba aby takie walne zwołać? Homo sovieticus. Ktoś powinien zrobić ale nie ja. Trzeba było zwołać. Do siebie tylko te pretensje.

Kolorowe jajko z e
@Ania bez zdania

Po 20 zeta chodziły kiedyś w ofercie i jest to średnia cena za jaką historycznie kupowała spółka to im pasowało żeby przyjąć taką cenę i wyzerować ksiegowy zapis a potem zarobic 2 razy tyle niektórzy brali nawet kredyty żeby kupić po 20 ale te akcje byly tylko dla wybranych i tak pewnie dla wszystkich nie wystarczylo istne koryto plus szkoda ze nie zwolano nadzwyczajnego ale wiedzcie że ten papier podpisany w jakimś lokalu to nic nie znaczy iwszystko można odwołać jeszcze jest szansa

Czwartek
@Akcjonariusz

Zarząd I rada co miesiąc garną kasę ze spolki I to oni są od zwołania walnego ale nie zrobili walnego bo by nie mogli tyle szmalu zarobić a akcjonariusze są im potrzebni tylko po 0lto aby dac bsolutorium

Odpowiedź
@Czwartek

Akcjonariusze też mogą zwołać walne ale musi się zebrac 20 procent czy w tej firmie nie ma nikogo odważnego? Przerwijcie ten niecny proceder bo jeszcze nic nie zostalo sprzedane ratujcie firmę!

Dobra rada
@Czwartek

Tylko była przewodnicząca może coś zdziałać więc poproście ją o pomoc i razem zawalczcie o firmę która jeszcze jest w waszych rękach czas dziala na waszą korzyść jeszcze!!!

KLM
@Dobra rada

Nic nie zdziała, bo sama sprzedaje. Ostatnia szansa aby coś zarobić.

Przepowiednia

A jakie miała wyjście. Preziowi chodzilo o jej wyeliminowanie i usilnie i skutecznie z pozostałymi nad tym cały rok pracowali. Nikt z was nie stanął w jej obronie. Szkoda bo ona przewidziala ten scenariusz ktory zostal napisany już rok temu. Jak odeszla pani M to prezio miał wolną drogę do rozwalenia firmy. Reszta mu pomogła nie wtrącając się a poza tym mieli obiecaną dużą kasę za nie przeszkadzanie w tej sprawie no i poszlo jak po maśle nawet on nie spodziewał się że tak szybko radzę zatrzymać ten proceder przecież nic nie zostalo podpisane a ten papier ze spotkań jest nic nie wart.sprobujcie uratować firmę ja w was wierzę

FaktoGraf

Tak tylko retorycznie pytam jakich zmian chcą Pracownicy: notorycznie popsutych bramek wjazdowych? ogrodzenia wydziałów zapewniającego że nawet mrówka i mały czerwony pajączek się nie przeciśnie? Linii do produkcji makroskopijnej ilości galaretożelek (od dwóch lat w rozruchu)? Profesjonalnego aparatu fotograficznego dobrze schowanego w biurku prezesa? Remontu gabinetu i obejścia zarządu? Aut do podróży militarnych do warszawki i prywatek przedstawicieli? podglądu big brothera i tuzina telewizorów dla zapracowanych dyropodglądaczy? Inwestycji wykonywanej przez kolegów przewodnika rady? Stacji wykonywanej przez kolegę dyrekora? kolosalnej podwyżki wynagrodzenia zarządu, bo to pewnie ich ostatnia szansa na podwyżkę w tej firmie? wygórowanej premii dla zarządu, bo to też pewnie ich ostatnia szansa na premię? No i dlaczego nie chcą zlikwidowania problemu kanalizacyjnego????

Wróż
@FaktoGraf

Dać trzeba ludziom szansę na działanie czy znajdzie sie ktoś odważny aby się przeciwstawić tej samowolce,on zdaje sobie sprawę że jesteście slabi i idziecie jak barany na rzeź będzie jeszcze gorzej bo nie ma żadnych hamulcowych chodzi przede wszystkim o pokazanie że firma jest w złej sytuacji finansowej wtedy latwo przejac dlatego miedzy innymi wydaje sie kaske na maszyny ktore nie pracują ciągną was na dno a byliście tacy bunczuczni i pewni siebie w przeszlosci i co się z wami stalo dlaczego nie walczycie o spółkę ale zostaliście wyrolowani koncertowo przy pomocy bogusiokingusi i bezradnych

Wróżka
@FaktoGraf

To wszystko jeszcze za kaskę firmy bo przecież nowy nie będzie nic finansowal ale kontrolowal wszystko będzie dlatego kamerki itd a smrodek jest w tym miejscu ktore nowego nie interesuje bo jest do odstrzalu i kingusia wie jaka jest prawda zresztą ona na sprzedaz akcji namawia bo robotę ma zapewnioną tylko w jezykach musi sie mocno podszkolić mogę pomóc znam dobrego lektora szybko i drogo polecam

Granica absurdu
@Wróż

w firmie najważniejsi są ludzie, bo to największa wartość spółki, a nie te linie i maszyny produkcyjne co to wydajność mają jak przestarzałe programy komputerowe. A teraz proszę realnie odpowiedz dla kogo ta pani miałaby walczyć: dla tych co już ją zdradzili? tych co teraz ją zdradzają? tych co chcą ją wykorzystać i planują zdradzić później? dla rady która niebawem zostanie wyautowana? dla pana brylującego i dumnie fotografującego się z małżonką na odpłatnym przy-znaniu spółce tytułu przedsiębiorstwa fair play? czy może dla tego pana któremu chyba trochę żal wojaży do singapuru lub kraju gdzie rozkoszował się obiadkami serwowanymi z czworonogów?

Ptak
@Granica absurdu

Masz rację że ludzie tworzą firmę dlatego do ludzi należy ostatnie zdanie i powinni przerwać ten niecny proceder i zacząć działać przecież nic jeszcze się nie stało a ten papier jest pustym słowem bez kasy oni was cwanie podeszli i teraz planują zebranie po terminie z tego papieru żebyście nie mieli nic do gadania a oni uchwalą co będą chcieli szatański pomysł obmyślili a wyście to łyknęli

Bolek
@Ptak

Prawie 80% akcjonariatu dało się podejść? Naiwni tacy czy co?

innego zdania
@Przepowiednia

pani hamulcowa sama się wyeliminowała idąc na urlop bezpłatny. Internet jej w pracy odcięli to nie było po co do roboty przychodzić.

Nemo
@arachnolog

Naiwniacy myśleliśmy ze preziowi i zausznikom zależy na firmie i was a oni rok szykowali ten skok on dostal absolutorium i zaczął rządzić jednoosobowo robil co chciał kupowal byle jakie maszyny meble za tysiące do gabinetu wycieczki i wojaże dla siebie sami swoi do wykonywania różnych uslug byle osłabić firmę i zdążyć wydać spolkowa kasę przed jej sprzedażą diabelski scenariusz się udał i jest nowy pan!

@Nemo

Długoś nad tym myślał? To przedtem nie było wyjazdów zagranicznych do krajów egzotycznych, zlecanych dla samych swoich robót czy dostaw, udostępniania samochodów służbowych bez umowy, zakupów za miliony bez przetargów? I kto wtedy w radzie i zarządzie był? Obcy?

Gru

A kosztów zakupu nie odejmujesz? Za darmo dostał te akcje?

Marcepanna
@Gru

chcesz przyznać za te akcje kupił za podwyżki pensyji i nagrody za efekty bez efektów?

czarne chmury
@Marcepanna

A pewnie przecież za ponad 11 tysięcy akcji trzeba było zapłacić to podwyżki i nagrody musiały być nawet jak nie ma efektów . Efekty będą za parę dni jak ten chętny dostanie zgodę i pozamiata tę stajnię Augiasza. Będzie się działo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na 100 %
@czarne chmury

Ten chętny jak dostanie zgodę oj to będzie miał dużo pracy, bo wiadomym jest nie od dziś, że jak ktoś zdradził raz, będzie zdradzał dalej, kolejne osoby, kolejne organy, kolejne firmy... Zdradził już wielokrotnie, zdradził zwołując nadzwyczajne które ku jemu zdziwieniu zakończyło się po kilkunastu minutach, na kolejnym walnym zdradził trzech z czterech członków rady, na następnym walnym zdradził dwie osoby z trzyosobowego zarządu, zdradził większość akcjonariuszy sprzedając wartościowe akcje zaledwie po 20 zł, pewnie zdradzi na walnym i w tym roku, pytanie tylko kogo tym razem czy wszystkich czy tylko tego z kim się ugadał?

Chrzan

To nie brednie tylko fakty, a twoje zapytanie świadczy niezbicie o tym że albo nie chodziłeś na walne, albo sam jesteś tym zdrajcą, natomiast jeśli chodzi o wycenę i sprzedaż wartościowych akcji spółki głownie sobie i członkom rady nadzorczej zaledwie po 20 zł czarno na białym potwierdza na 300 % zdradę większości akcjonariuszy!!!!

kątem oka
@Na 100 %

osoby ugadane też już zdradził m.in. panią z rady która mu przyniosła upoważnienia na 50 tys. akcji, zdradził adwokata którego bełkot był przerażający ale miły dla ucha zdrajcy i nie wiadomo tylko dlaczego jeszcze nie zdradził tej czwartej osoby z rady?

Wiem

Usunięto bo prawda w oczy kole a prezio kazał jednemu takiemu pseudo informatykowi monitorować wpisy przez to wiele wpisów usunięto ale nieszkodzi działa coś takiego jak "jedna pani drugiej pani powiedziała " i wiele wieści juz poszło do ludzi

Akcjonariusz

Nie podpisywać ostatecznej umowy z neucom możemy zarobić jeszcze więcej , inwestor już się zbliża i tych co nas próbowali oszukać za bramę na czele z (usunięte przez administratora)

@Akcjonariusz

Nadzwyczajne by się przydało zabrać dywidendę i sprawdzić obecny Zarząd jak zarządzali bo widać że smierdzi

Tak to widzę

Po pierwsze nie każdy Akcjonariusz wiedział o sprzedaży akcji Spółki po 20 zł, po drugie cena akcji w stosunku do ich wartości była znacząco zaniżona, po trzecie tylko zarząd i rada wiedzieli że za kilka miesięcy przyjdzie nabywca który odkupi te akcje po 50 zł i dlatego to oni wykupili ogromną większość akcji po 20 zł zatem kupili ci co z racji pełnionych funkcji mieli pełną wiedzę o szybkim zarobku, po wtóre o zdrajcach należy pisać chociażby ku przestrodze przyszłych osób, organów, inwestora strategicznego i firm, które niebawem przez zdrajcę zostaną wyrolow#ne

Jasnowidz
@Tak to widzę

A może wiecie , kto sprowadził tego nabywcę? Ja wiem! Zastanówcie się jak doszło do sprzedaży osobie trzeciej, pomimo, że był chętny akcjonariusz, czy to było zaplanowane wcześniej ?. Tak niska cena zbycia pozostanie tajemnicą organu, a co wtedy zrobiła rada? Proste , była w tym umoczona, a może też skorzystała finansowo, bo miała coś obiecane. Tajemnica goni tajemnicę.! Faktem jest , że to zdrajcy i należy ich rozliczyć.

Widz
@Emeryt

Wysoką dywidendę to dostanie ten nabywca -czytaj neuca, a pozostali co zatrzymali akcje parę srebrników.

Krótka Piłka
@Jasnowidz

kpiny z Akcjonariuszy! Cynizm i poczucie bezkarności przez członków zarządu i rady. Wstyd.

podatnik
@Jasnowidz

ciekawe kiedy organy ścigania wezmą pod lupę sprzedaż akcji po 20 zeta dla wybrańców ....

Odpowiedź

A już dostali kasę albo wolę od neucy że kupi przeczytaj tą pseudo umowę ze zrozumieniem i kto będzie nabywcą czy sama neuca czy ktoś przez nich wskazany oto są pytania

@podatnik

Wybrańcy się nie boją akcjonariuszy i mają w nosie nas i was traktując jako półgłówków i kto im podskoczy! Są pewni że są bezkarni ! Potrafią tylko obrażać i straszyć bo grunt im się pali pod nogami.

kleryk

Jeżeli wiesz to proszę napisz, czy to prawda że zestresowana rada bojąca się o kasę i stanowiska bladym świtem organizuje spotkanie z akcjonariuszami i zarządem? I czy to prawda, że członkowie organów chcą się na tym spotkaniu publicznie ukorzyć przed akcjonariuszami, walnąć w piersi i przeprosić za świństwa które uczynili zaślepieni mamoną, chcą posypać głowy popiołem i błagać o wybaczenie, a nawet na zgodę gotowi są podzielić się akcjami które nabyli za śmieszną kasę?

Ale akcja
@kleryk

Dokładnie tak zebrania są a na nich zarząd obieca że firma będzie istniała bo mają obietnicę ha ha!a akcjami się nie podzielą bo neuca już klepnęła a oni kasę juz liczą i żadnego sypania popiołem nie będzie bo śmieszni mali akcjonariusze nie będą podskakiwac wielkiemu preziowi ktory mial plan wykolegowania was i to zrobił a dlaczego zebranie tylko dla garstki pracujacych akcjonariuszy a nie dla wszystkich znowu złamali prawo to (usunięte przez administratora) są i nie należy im wierzyć nie dajcie sie nabrać na kolejne kłamstwa

Wiedza
@kleryk

Zebrania 19 i 20 kwiecień dla akcjonariuszy zmian 1 2 i 3 może wiecie od kiedy akcjonariusze dzielą się na zmiany najlepszy lepszy i gorszy u nich wszystko się dzieli to nic dziwnego że ludzie też a gdzie zebranie dla pozostalych akcjonariuszy jak zwykle zlamanie przepisow ksh niestety oni mają gdzieś ludzi i prawo nie dajcie się zwieźć obiecankami chcą tylko uśpić waszą czujność a i tak swoje zrobią bo dostali taki nakaz

Po spotkaniu
@kleryk

Szukają chętnych do nabycia akcji za dwadzieścia zeta bo chcą sprzedawac dwa razy te same akcje i będą coś przerabiać zatem trzeba uważać żeby nie dać się w coś wmanewrować

Mam pytanie
@Po spotkaniu

Czy to znaczy że akcjonariusz mniejszościowy zdegradował członków zarządu do stanowisk przedstawicieli handlowych odpowiedzialnych za handel akcjami?

Granica absurdu §§§§§§
@Po spotkaniu

Czy to znaczy że zarząd i rada zdegradowali Akcjonariuszy do stanowisk słupów przy sprzedaży własnej Spółki?

Bogunia z Torunia
@No właśnie

Czy prawdziwy cel skupu akcji jest już znany zarządowi i radzie? Czy organy Spółki zaaprobowały już ten skup? I czy dalej zarząd I rada nadzorcza nie uczestniczy w tym skupie?

Poprawny
@Bogunia z Torunia

Cel był znany od początku sami go nagrali a teraz ktoś im psuje scenariusz i się wprasza do nabycia i jeszcze ciekawostka neuca ma wza 10 maja i w porządku nie mają punktu o nabyciu akcji tej spółki o którą toczy sie bój ciekawe co!!!

Skarbnik

Szmal mają tylko akcji już nie ma teraz czekają na zrealizowanie przez neuca obietnicy ze dostaną za te zdobyte w walce akcje kaskę powodzenia!

Art 20 ksh
@Wiedza

Czy już wiadomo kiedy i gdzie mają zebranie Akcjonariusze którzy nie chodzą na zmiany?

Wiem

W maju wychodzi termin z umowy akcjonariuszy a walne w czerwcu jak planuje firma da neuce całą wielką dywidendę jako wiekszosciowemu posiadaczowi akcji a inni dostaną ochlapki

@Wiem

Neuca stawia sprawę jasno. Płaci za akcje a dywidendą jest dla niej. Nie ma w tym żadnej tajemnicy. Jest na piśmie obietnica inwestycji a co proponuje szemrana spółeczka ukraińca z 7 tyś kapitału? Zapłatę za akcje z dywidendy. Ludzie na naprawdę jesteście tacy naiwni?

Zdziwiony

Dywidenda zawsze była dla akcjonariuszy wpisanych do księgi akcyjnej na tydzień przed zwa.

MAJ
@Zdziwiony

Chociaż raz piszesz częściowo prawdę. Dywidenda należy się Akcjonariuszom wpisanym do Rejestu Akcjonariuszy prowadzonym przez Biuro Maklersikie. My byliśmy i nadal jeszcze jesteśmy Akcjonariuszami tej Spółki. Najpiękniejszy miesiąc maj... maj jest nasz....

obserwatorysta
@Ciekawy

jak sam napisałeś obecnie Neuca składa obietnicę inwestycji, którą może zrealizuje ( lepiej żeby tak), płaci za akcje i nie ma żadnej tajemnicy, że w umowie nie ma zapisu do kogo powędruje dywidenda za 2022 rok

Bodzio

bo Członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej bardzo mocno "zadbali" o to, i podpisali umowę z firmą audytową, w której termin zakończenia badania sprawozdania wyznaczyli na dzień 20 maja... (usunięte przez administratora)

Art. 400. KSH § 1.
@Odpowiedź

aby zwołać walne potrzeba co najmniej jednej dwudziestej kapitału zakładowego tj. zaledwie 5 % kapitału, i proszę nie wprowadzać akcjonariuszy w błąd.

Dlaczego w internecie pod hasłem Ewa - Krotoszyn nie ma odnośnika akcjonariat, po prostu zniknął trzeba zaglądać głębiej na stronę ewy ,błąd czy może celowo zrobione oto jest pytanie?

Nowosci

Kilka osob dostalo juz nowe oferty na akcje: cena 60zl plus dywidenda za 2022. Robi sie ciekawie! Chyba dobrze bylo poczekac jak sie dwoch bije.

Akcjonariuszka
@Nowosci

Jeśli Neuca cenę akcji podniosła do 60 zł za akcję i jeszcze w umowie przyrzeczonej zapisze, że dywidenda za rok 2022 należy się sprzedającemu czyli akcjonariuszowi, który był wpisany do Rejestru Akcjonariuszy na dzień 1 stycznia 2023 r. to wypada tylko się cieszyć. Brawo Neuca.

Akcjonariuszka

To napisz proszę kto płaci te 60 zł za akcję i daje dywidenda?

Emeryt

Proszę powiedzieć dlaczego zarząd nie poinformował akcjonariuszy o sprzedaży akcji spolkowych, dlaczego nie wysłał pism ani nie zrobił spotkania. Większość akcjonariuszy już w spółce nie pracuje i ne śledzi tablicy ogłoszeń. Większość akcji kupili z zarządu i rady. Za akcje skupione od Pana W już raz akcjonariusze zapłacili. Powinny zająć się ta sprawą organy ścigania . Proszę nie usuwać wpisów.

Też emeryt
@Emeryt

Tym organom na skcjonariuszach nigdy nie zależało jedynie są i byli potrzebni na zebraniach terez wiecie kim tak naprawdę byliście i jesteście dla zarzadu i rady tylko narzędziem do walki o kasę a teraz mówicie o ściganiu przez organa przecież jest już za późno oddaliście akcje a tym samym władzę nad firmą komuś kto zrobi teraz co zechce i już ma okrutny plan więc jak chcecie zatrzymać ten proceder jedyne co to nie finalizować umów i wreszcie powiedzieć precz z łapami od spółki

Wtorek
@Też emeryt

Proszę powiedzieć dlaczego jest za późno przecież my jeszcze jesteśmy akcjonariuszami i jeszcze nikomu władzy nie oddaliśmy, no i na czym ma polegać ten okrutny plan przecież potencjalny nabywca w porozumieniu z zarządem jakiś czas temu na piśmie w 5 punktach przedstawił plan działania dla Ewy i tam były same dobre działania jak m.in. robudowa produkcji czy przeniesienie produkcji z innego zakładu do Ewy i niby dlaczego my mamy nie finalizować umów?

Dziś
@Wtorek

Jaki plan jakie dzialania a pakiet socjal masz co będą przenosić kiedy neuca to hurtownia jest zatem będziesz pracował jako wyrobnik zależny od woli jeszcze się nie przekonałeś że to bujda .nie usuwać wpisów!

Pikola
@Dziś

Cha cha a to do tej pory nie byliśmy wyrobnikami dla dużych koncernów i ich sieci sprzedaży? Coś przespałam? Neuca to nie tylko hurtownia chociaż w tym przypadku własna hurtownia to zdecydowana przewaga neuci.

wOkularach
@Emeryt

Czy to prawa, że rada nie aprobowała skupu i nie uczestniczy w tym skupie a pani z rady która miesiącami nie odbierała telefonów od akcjonariuszy i która nie poinformowała ich o możliwości szybkiego i dużego zarobku wtedy gdy sama z pozostałymi członkami rady i zarządu zrobiła skok po akcje po 20 zł, teraz wydzwania do akcjonariuszy i do słuchawki płaczliwie lamentuje wygnańcy, synowie Ewy……….SALVE REGIN@?

Ciekaw

A dlaczego spółka nie opłaciła patentu w urzędzie patentowym pt sposób wytwarzania pastylek do ssania to już ich nie wytwarza ? SZKODA to było ważne dla spółki

Pracuś

Bo on jest ten trzeci .który jest następny do nabycia wszystkich akcji. Prawdziwa bitwa o spółkę się rozpętała a kto wygra pewnie ten co przekona akcjonariuszy że nie jest (usunięte przez administratora) i chce dobra firmy ale to trudne bo ludzie już postanowili sprzedać za usilna namową i naciskami neuce która może sie w ostatniej chwili wycofać i dlatego szybciutko prezio i ksiegowa robia akcję zakupu przez siebie i zmuszają do podpisywania jakiś deklaracji że tylko neuca i nikt więcej i dlatego pewna irka biega po ludziach i zbiera te kwity, cyrk i żenada

Biznes
@Pracuś

Zasada przy sprzedaży jest jedna, sprzedaje się temu kto da więcej, bo dany produkt/akcje sprzedaje się tylko raz. Należy też nie zapominać że trzeba jeszcze zapłacić podatek, a dywidendy niestety żaden z potencjalnych nabywców nie chce wypłacić Akcjonariuszom

Racja

ty już nakupiłeś akcji po 20 zł wprost nie proporcjonalnie i trzeba przyznać że w tej materii dla 90 % Akcjonariuszy byłeś nad wyraz bezlitosny, których puściłeś z torbami!!!

Emeryt

Jestem jednym z akcjonariuszy który nie pracuje w spółce, dowiedziałem się miesiąc temu przez przypadek że zostały sprzedane akcje, nikt mnie o tym fakcie nie powiadomił sam bym kupił po te 20 zł część spółki została sprzedana za naszymi plecami prosimy Pana Mariana o wyjaśnienie tej sprawy w organach do tego powolanych

Chichot
@Emeryt

Jednym słowem zostaliście zrobienia w balona i wystrychnieci na dudka a myśleliście ze jesteście ważni dla tej spółki a nie znaczycie nic jak sprzedacie neuce to będą gadać że byliście dobrym i skutecznym narzędziem

Pytanie:jak nas przejmą to dalej będziemy Ewą czy przejmiemy nazwę spółki wykupijącej?

diagnoza

zarząd już kiedyś na walnym chciał firmę farmaceutyczną z tradycjami przerobić w apteczkę, może znów ma nadzieję, że z nowym akcjonariuszem mu się to uda….

Suweren

Primo- ten gość swoją firmę mógł nazwać jak chciał, bo to jego prywatny biznes, a nie nasze Przedsiębiorstwo (Spółka) należące do ok. 200 Właścicieli Secondo- ten gość nie posiadał tyle akcji, aby nie dopuścić na walnym do zmiany nazwy EWY Terzo- Umiejętność przyznawania się do błędu jest obciążająca dla twojego ego i twojego obrazu?

Pozytywny
@Suweren

Quatro - sweterek na szczęście nie odegra już żadnej roli w tej spółce i musi szukać (usunięte przez administratora) gdzie indziej...

Zmienny
@Suweren

RN powinna odwołać prezia ten człowiek nie wiele robi dla Spolki ale juz dla siebie robi kasę, ludzi którzy zainwestowali w spółkę ma w...ie to jest poprostu kłamca . Poprzednia RN zostawiła odpowiednie narzędzia do odwołania każdego członka zarządu. Nie uczciwych za bramę ta spolka to żyła złota!

@Zmienny

Naucz się pisać, to może rada cię wysłucha. O jakich inwestorach mowa?

Różowa Pantera
@Akcjonariusz

A wszyscy członkowie tej rady umieją czytać ? Czy wolą wysłuchać co im podpowiada przewodnik rady?

Patriota
@Zmienny

Prezio wie co robi po cichutku oddaje firmę w obce ręce istne koryto plus a rada z nim się zgadza tylko akcjonariusze mogą uratować firmę ale oni są niemi więc nic już spółki nie uratuje

Cikawy
@Patriota

A groszkowa gdzie? była przewodnicząca gdzie? Do szabel nie skaczą? A może swoje akcje próbują sprzedać?

Przyjaciel
@Cikawy

Martw się o obecną RN, bo jak widać to pozwalają Zarzadowi na wszystko, mam nadzieję że groszkowa i była przewodnicząca wróca do gry ,aby co niektórych uskromic, bądź spokojny na pewno nie sprzedawają akcji lecz przeciwnie skupują .

Sprawiedliwy

Nie pisz bzdur i nie oczerniaj innych nie masz racji, a wogole o jakim odpuszczaniu piszesz (usunięte przez administratora)przecież mamy zinwestowane w spółkę nasze pieniądze to nie cel chaetatywny . Przestań oczerniać zabierz się do pracy.

Sprawiedliwy

Tak, niektórzy intensywnie szukają. Pani była przewodnicząca nawet oficjalnie szukała, ponieważ jej ogłoszenie wisiało o sprzedaży. Czyżby chciała ubiec innych i mieć pewność sprzedaży?

Mig
@Sprawiedliwy

To była przewodnicząca nie jest już zatroskana o losy spółki?

Wezuwiusz
@Mig

Jak była, była w radzie, to spółka poradziła sobie z typami którzy chcieli ją przejąć m.in. przy pomocy przewodnika obecnej rady . Zobaczymy czy obecny przewodniczący podoła zadaniu

Dobra rada
@Sprawiedliwy

Pani była powinna szybko sprzedać akcje bo nic ją już z tą firmą nie łączy za dużo krzyywdy doświadczyła mam nadzieję że sprzeda bo chętni są dlatego ogloszenia już nie ma firma się sypi(usunięte przez administratora)

@Wezuwiusz

a teraz sprzeda swoje akcje i spółkę z zyskiem dzięki przewodnikowi rady. Co za ironia losu....

Renee
@diagnoza

wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że niebawem zdyskwalifikują przedsiębiorstwo farmaceutyczne na apteczkę, a potem i zarząd i rada mogą już pójść na zieloną trawkę...

Taka kolej rzeczy

pani zdunowianka jest już emerytką, ale 2 pozostali z zarządu najpierw będą pracownikami najemnymi a potem zielona trawka, rada od razu na trawkę

Post
@Taka kolej rzeczy

Zdunowianka będzie się trzymała wladzy rękami i nogami bo to spora kasa a jej don wieslawo kupuje akcje bo wydaje mu się że będzie miał na coś wpływ niestety wszyscy pójdą na trawkę tylko prezio zostanie bo jest ugadany

Nowina
@Post

Tak, prezio jest ugadany A pan fotograf właśnie odwiedził Zarząd

face to face
@Nowina

Pan fotograf za zamkniętymi drzwiami spotyka się twarzą w twarz z dowódcą a nie z zarządem, jeśli go odwiedził, to pewnie znowu dostał od niego rozkazy, jak to miało miejsce w latach ubiegłych przed walnymi, znaczy że walne blisko, rozkaz wydany...można odmaszerować i wykonać A pozostali Akcjonariusze? ... no cóż, niech czekają na zaproszenie, sprawdzają skrzynki i szykują koperty na dywidendę

kursky

dlaczego swój pewnie lepszy? i kogo zarząd musi zacząć się bać?- swojego czy obcego?

@face to face

Fotograf jest ok i niech odwiedza ma prawo w końcu to on ma najwiecej akcji i dobrze ze chodzi i pyta .Ostatni news neuca organizuje zebranie i będzie proponować sprzedaż akcji po atrakcyjnej cenie warto się dopytać szczegółów więc trzeba iść 18 marca i zabierać głos bo to jest szansa więc nie ignorujcie zaproszenia

Wiosna
@Popielec

Myślę że fotograf już się nie da nabrać na gierki prezia i wielki czas, dwóch poprzedników już go zrobiło w bambuko a ten jest szczególnie chciwy. Przestań namawiać akcjonariuszy bo i tak nikt tam nie pójdzie, chyba tylko Zarząd bo to są ich przyjaciele i prezio jest powiązany z nimi od dawna.

Standart
@Popielec

Może on jest i ok, napewno ma najwięcej akcji, ale ma też takie same prawa i obowiązki co inni akcjonariusze, bez wyjątku. Pytać może tylko na walnym, bo w spółce akcyjnej od nadzoru jest rada .(usunięte przez administratora)

@Wiosna

Nie wierzysz w to co piszesz. Dlaczego akcjonariusze nie mieliby pójść na spotkanie z neucą? Ja pójdę.

@Akcjonariusz

Akcja skupu już się rozpoczęła chętnych do zbycia sporo trzeba się spieszyć dopóki cena korzystna a neuca musi mieć 51 procent bo inaczej się nie opłaci i będzie miała mnie to cieszy idzie nowe a te organy na zieloną trawkę myślę jednak że prezio byl w tym od początku a teraz udaje niewiedzę ha ha !

Wtajemniczony

Na pewno będzie tylko hurtownia albo rozlewnia płynów a reszta do (usunięte przez administratora) ale się porobiło i co z tym zrobicie wy akcjonariusze ktoś zrobił z was (usunięte przez administratora) i nawet wiadomo kto

@Wtajemniczony

Pewne dlatego była przewodnicząca z mężusiem sprzedają akcje. Wam opowiadają bzdury a sami sprzedają swoje akcje, bo im później tym gorzej.

Walenty

Bodź spokojny, po walnym za akcje zapłacą 100 lub 150 zł

@Walenty

Akcjonariusze! Zastanówcie się zanim sprzedacie swoje akcje/spółkę które są warte więcej niż śmieszne 50 zł, firma Hasco daje więcej, Neuca precz

Dron

Kwestionujesz autorytet byłej przewodniczącej ?

Fiufiu

Na pewno są uczciwsze firmy od Neuci im tylko zależy na papierach reszta na bruk, Hasco to uczciwa firma

Brawo

Nie myślałem, że to kiedyś napiszę, no ale cóż kiedy ty sam przestrzegasz innych przed samym sobą i piszesz żeby akcjonariusze nie słuchali cwaniaków czyli ciebie, no to masz, ode mnie oklaski za te przestrogę

Upsss
@Cikawy

Byla już sprzedała a groszkowa pewnie myśli co zrobić. Musicie w końcu rozliczyc zdunowianke i don wieslawo którzy są jak ten pegasus i powołać komisję śledczą do dzieła

sorry ale

wygląda na to, że nie jest to wrogie przejęcie, bo w piśmie do akcjonariuszy organy nic nie napisały że jest to wrogie przejęcie, czyli proces uzyskania kontroli nad spółką bez uzyskania akceptacji kierownictwa przejmowanej spółki. Prawdopodobnie i zarząd i rada próbowali/ją sprzedać spółkę i Neuce i Hasco.

Antoni bez br…oni
@Upsss

Była akcji jeszcze nie sprzedała tylko zgłosiła zamiar sprzedaży, a ty tak celowo mylisz fakty czy z wiedzą u ciebie nie halo?

Akcjonariusz

Usuwa usuwa wpisy spolka jest warta osiemdziesiąt milionów a nauka płaci 10 % warto

Jkl
@Akcjonariusz

Pewnie tak mówią ci co już wystawili swoje akcje na sprzedaż aby je w pierwszej kolejności sprzedać.

POWIADAJĄ
@Akcjonariusz

ludziska, że żal ci (usunięte przez administratora) ściska, bo swoje akcje sprzedałeś taniej niż te śmieszne 50 zł „inwestorowi strategicznemu” który nigdy nie był pracownikiem Ewy ale jest swój bo ma swój foto shop

Blabla
@Upsss

groszkowa myśli jak wrócić tam skąd ją wykopali, więc akcjonariuszy namawia na bierność i na pozostanie w sobotę w domu

To ja
@sorry ale

Ale jesteś naiwny to mieli ci napisać ze chcą przejąć kontrolę przecież to jasne jak słońce ktoś kto chce 51 procent to się zgodzi żeby inni decydowali jesteś śmieszny i musisz sie trochę poduczyć biznesu może w szkole wieczorowej albo na kursach a ludzie z organów już mają coś obiecane oczywiście nie wszyscy

Spokój

Nie obrażaj innych, bo sama spółkę zdradzilas jako jedna z pierwszych, już od listopada ścieżkę deptalas do Neuci i tylko kasa i kasa, dobrze że Cię już nie ma.

wprost
@Spokój

Nie pisz bzdur, nie obrażaj innych, nie myl faktów i osób a tak w ogóle zmień adresata bo błędnie zaadresowałaś ten wpis

Anka pisanka
@To ja

Jak im się uda kupić 51 procent to może faktycznie przejmą kontrolę i popracują nad tymi jajeczkami wielkanocnymi bo wielkanoc już tuż tuż

Kurka wodna
@Anka pisanka

Ale obciach z tymi jajkami cukrowymi same e.... pani od wiem co jem ostrzega i ma rację nie dawajcie tego milusińskim a ten co kupi akcje to przecież cukierków nie będzie robił to i ns szczęście jaj nie będzie

Pstryk
@Anka pisanka

Wygląda na to, że w poniedziałek mogą juz mieć i 40%. Bardzo konkretne i rzeczowe spotkanie wczoraj. Dla pracowników spółki to może być duża szansa.

Czas

Czas pokaże co się stanie . Niektórzy z organów na tej sprzedaży bardzo skorzystają a przeciętniacy stracą takie prawo rynku

LW
@Pstryk

Ile akcjonariusze posiadają akcji formy czy musi być sprzedana?

Lis
@LW

Na dzisiaj już niewiele i powoli przechodzi w obce ręce

@Czas

Jaki czas pokaże?, przecież organy zakupily bardzo dużą ilość akcji i to mieli zaplanowane bo wiedzieli co będzie, tak cwaniacy tylko robią interesy, a nie rozwijają spółkę, nic gorszego nie mogło nam się przytrafić po tylu latach pracy.

Pas

Bardzo głęboka myśl! Niewiele spółek ma takich megalomanów jako akcjonariuszy.

o czym szumią wierzby
@Emeryt

członkowie organów i ich rodziny oraz najbliżsi znajomi zakupili duże ilości akcji po preferencyjnej cenie, zrobili interes życia a długoletni lojalni Akcjonariusze zostali wy szturchnięci na duxdka

Tak to leciało
@o czym szumią wierzby

A wy myśleliście ze członkowie organow sa wobec was lojalni a tymczasem wystrychnęli was na dudka zabiorą kasę i w nogi mozecie żałować lat minionych

@Tak to leciało

kmiotowa i kingula to totalne zło i dno przez cztery lata oszukiwały akcjonariuszy co za cynizm

@o czym szumią wierzby

Też mogliście kupić, zaciągnąć kredyt itp. Wasza strata. Nie szukajcie (usunięte przez administratora) tam gdzie ich nie ma.

@Akcjonariusz

Ja ne muszę brać kredytu bo mam wysoką emeryturę ty miernoto, ale mam czyste sumienie i mogę akcjonariuszą spojrzeć w oczy a ty przed ludźmi jak wyglądasz,!!!

ayna
@Akcjonariusz

przestań się wybielać i usprawiedliwiać, dogadaliście się, widać to po ilości zakupionych przez was akcji spółkowych, a Akcjonariuszom w piśmie ciemnotę wciskaliście!!!

Szczera
@Emeryt

obłuda i spryt to dwa najważniejsze składniki inteligencji głupców, "totalne zło i dno"... p ani od rachunków ani zer policzyć nie umiała, a p ani od jakości ani E policzyć nie dała rady

Niestety!

Credo cwaniaków: spryt określa świadomość. zarząd i rada rozczarowali nas totalnie, zostali wybrani przede wszystkim po to aby pomnażać zyski Spółki i Akcjonariuszy a nie li tylko napychać własne kieszenie, pozostaje jednak nadzieja, że Nowi Właściciele szybko się na nich poznają, bo jak mówi stara reguła: bezczelny może udawać skromnego ale skromny nigdy bezczelnego.

Smutek
@Niestety!

Wiecie co jest u nich cyniczne dostali stanowiska za pieniadze firmy się wyksztalcili i porobili kursy i szkolenie wysokie wynagrodzenia a teraz są sprzedawczykami bez zmrużenia oka rozwalają to co zbudowali inni bo przecież oni w budowie i tworzeniu nie uczestniczyli zawsze byli bierni i czekali aż ktoś za nich będzie podejmował decyzje miernota jakaś i tyle

Jajko kolorowe
@Niestety!

Nowi muszą odstrzelić tych (usunięte przez administratora)nierobow bo oni przez ostatnie parę lat tylko sobie nabijali kasę i nic nie wniesli do firmy a już na pewno nie pomnażali zysków czas ich rozliczyć tylko kto ma to zrobić akcjonariuszy prawie już nie ma a nowy zanim rozezna sie w czym rzecz to oni jeszcze narobią szkód wyautowac ich i to szybko

@Jajko kolorowe

Całe szczescie wasz wpływ na działania nowych właścicieli bedzie żaden. Pozostanie wam pisanie bredni i uzalanie się, że ktoś zarobił a wy nie.

Akcjonariusz

Tak, byłem pierwszy, liczę kasę. Cieszę się, bo już nic się nie wydarzy. Ty pewnie nie zdążyłeś.

Wielkanoc
@Akcjonariusz

A pieniądze już masz czy tylko obietnicę że dostaniesz? Wszystko jeszcze może się wydarzyć!

Widownia
@Akcjonariusz

Niejedna maska tak się zużyła, że widać przez nią twarz. To dobrze, że możemy wreszcie wiele dowiedzieć się o kilku minionych latach. Poznać prawdziwe oblicze członków organów spółki.

Ptasik

A której, spółki akcyjnej czy innej z grupy Neuca , to komu zaoferowałeś do zakupu ? Nie wiesz czy nie chcesz wiedzieć ? A może dałeś się podejść bo przecież jeszcze nic nie masz , tylko jakiś kawałek papieru , słabo to wygląda.

Misiek

Najwazniejsze ze w pismie do akcjonariuszy zarzad i rada nadzorcza potwierdzili ze nie biora udzialu w skupie. to jest honorowa postawa. moze wskaza kogos lepszego.

Zając
@Misiek

Oczywiście ani rada ani zarząd nie uczestniczą tylko osoby fizyczne z imienia i nazwiska a to że są czlonkami organów to może pech albo przypadek albo wypadek śmiechu warte

Ciekaw

Może ktoś wie kiedy walne zgromadzenie? Co będą dzielić? Kto będzie decydował? Jeszcze akcjonariusze czy może ten jeden ?

LW

Czy firma jest w złej kondycji finansowej

Odp
@LW

Pytanie do zarządu a nie na tym portalu cisza i bierność ze strony tego organu wskazuje że nie jest dobrze

Pawlakowa

żałosny i zarazem śmieszny jesteś , znajomość prawa u ciebie zerowa, członkowie byłych organów nie są już uprawnieni do reprezentowania spółki, członkowie obecnych organów spółki reprezentują spółkę , ale nic nie zrobią bo .....

Kargul
@Pawlakowa

A czlonkowie rady coś robią przewodniczący cały czas kupuje akcje coś jest na rzeczy a i jeszcze jego kolega slawus też kupuje fajny duet

PS

A reakcja oczywiście jest jedna pani z zarządu chcialabym sprzedaż swoje akcje ale co ludzie powiedzą a zdunowianka pewnie to zrobi bo emeryturka tuż tuż

Bezsens
@PS

ile ta jedna pani z zarządu ma akcji? najmniej ze wszystkich akcjonariuszy, więc przy jej miesięcznych zarobkach i wielgaśnych premiach przyznawanych przez rade za jakoś, to fortuny na sprzedaży akcji ona raczej nie zbije, co innego ta druga pani

Nowina

Firma zaczęła akcję sprzedaży akcji 3100 szt po zł 20 kupiło 4 chetnych w tym mężuś ksiegowej i oczywiście firma na tym straciła ale pewnie taki jest scenariusz miejcie oczy szeroko otwarte

@Nowina

Ten największy psuj ze Zdun kupił akcje a jego żoneczka nie dostała absolutorim i myśli że kombinacje z akcjami ją uratują, a tak wogóle ona jeszcze tam pracuje przecież powinna być dawno na emeryturze bo Rysie na emeryturę wyrzuciła, a teraz kombinuje.

@Emeryt

Skoro był uprawniony to mógł kupić. Co tobie do tego?

tak pytam

czy rozdającym karty do finalizacji tych transakcji był przewodnik rady i jego koleżka który już wcześniej sprzedał fabrykę cukierniczą w Zd#nach?

Nikt

Neuca kupiła akcje od akcjonariuszy spółki. Nie były to akcje zakupione przez spółkę.

@tak pytam

tzn., że przewodnik rady daje akcjonariuszom zarobić....chyba dobrze nie?

Krs
@Nikt

I stało się, taką mamy bezradną RN, do czego doprowadzili, a zresztą zarząd taki sam beznadziejny i zakłamany,

@Krs

I co takiego się stało? Akcjonariusze chcieli sprzedać swoje akcje za dobrą cenę i je sprzedali. Co miała zrobić rada? Kupić je od nich? co miał zrobić zarząd? kupić je od nich? Co miała zrobić spółka? skupić te akcje? rada nie ma możliwości zakazu sprzedaży akcji o ile nie wskaże alternatywnego kupca. Moze czas w końcu zrozumieć na jakich zasadach działa spółka akcyjna. Czasy zastraszania akcjonariuszy już się skończyły. Spółka już od dawna nie ma upoważnienia ani funduszy na skup akcji własnych.

Podkoziołek
@akcjonariusz

No bez jaj! I zarząd i rada skoro widzieli zagrożenie ( bo przecież spotkali się z przedstawicielem Neuci a poza tym pismo do Akcjonariuszy wysłali) to powinni niezwlocznie zwołać nadzwyczajne walne i na nim podjąć stosowne uchwały , od zwołania walnego jest i zarząd i rada i może czas to sobie uświadomić.....!!!! P.S. w piśmie niestety zadnej alternatywy Akcjonariuszom niestety nie dali !!!

Ostatki
@akcjonariusz

Fe nie ładnie-Dlaczego perfidnie (usunięte przez administratora) że spółka już od dawna nie ma funduszy?- przecież to wierutne (usunięte przez administratora), fundusze zostały tylko upoważnienie wygasło i od tego w spółce są organy aby podjąć właściwe zgodne z prawem kroki... I tyle w temacie

@Podkoziołek

Akcjonariusze w trosce o spółkę też mogą zwołać walne zgromadzenie. Najwyraźniej większości jest to obojętene i taką wolę należy uszanować.

@Ostatki

Nie ma rezerwy celowej i nie ma też upoważnienia. Nic nie zwalnia akcjonariuszy z myślenia i działania. Ciągle chcecie żeby ktoś za was coś robił. Jak nie robi to macie pretensje. Zróbcie coś sami...

Ostatki
@akcjonariusz

Przestań ściemniać, fundusz rezerwowy był i jest nadal bo nie został w całości wykorzystany.. Jak Akcjonariusze mają wszystko robić sami to po co w spółce zarząd i rada???? I tak na marginesie to w pierwszej kolejności walne zwoluje zarząd, w drugiej kolejności może rada zwołać i dopiero na końcu Akcjonariusze mogą zwołać ale żeby mogli to zrobić to na sam wpierw musieliby wiedzieć że na akcje wystawione do sprzedaży zgłosił się kupiec -firma neuca i jeszcze musieliby wiedzieć co postanowiła rada znaczy czy wydała zgodę na zbycie czy nie i czy wskazała alternatywnego kupca.... I tego wszystkiego wielu Akcjonariuszy ( tj. poza zarządem i radą) niestety nie wiedziało!!!

Obcy
@akcjonariusz

Parę razy ktoś próbował namówić akcjonariuszy na zwolanie walnego i nic z tego nie wyszlo więc teraz jak neuca zaczęła skup akcji to już nic nie da się zrobić zatem po co zarząd napisal apel do skcjonariuszy jaka to neuca jest beeee jak z góry wiedzieli że sprzedadzą jej akcje wlasne co za obłuda i cynizm a fe zarządzie!

@Nowina

Na pewno firma na tym nie straciła, bo nie skupowała akcji po cenie wyższej niż 20 zł. Odsprzedaje je akcjonariuszom po najniższej możliwej do zaoferowania cenie.

@Obcy

Najwyraźniej nie ma zainteresowania zwołaniem walnego. Wiekszość akcjonariuszy najwyraźniej akceptuje nowego akcjonariusza. Może widzą w nim szanse na wzrost wartości ich akcji. Na goworku nie zwołuje się walnych....

@akcjonariusz

Nie pisz głupot i nie wprowadzaj akcjonariuszy w błąd, bo właśnie Spółka skupiła akcje po wyższej cenie niż 20 zł

@Popielec

Od kogo to niby spółka miałaby skupić akcje za ponad 20 zł i kedy? Wielokrotnie zadawano pytanie na walnych o skup. Bardzo łatwo ustalić jaka była cena zakupu. Bredzisz.

To podaj daty, ilość i cenę.

Papkin
@Akcjonariusz

Odpowiadam,średnia cena za jaką w przeszłości firma prowadziła skup to 19 zł a teraz sprzedaje za 20 zl w tym koszty operacji to gdzie zysk masakra no ale co wymagać od księgowej która musi słuchać co naczelny powie ciekawe kto tak naprawdę na tym zarabia!

@Papkin

Napisz jeszcze po ile spółka skupiła akcje od p.W

grot
@Akcjonariusz

To akurat proste. Po 20 zeta. Trzeba było chodzić na walne albo na nim nie spać. Cene nabycia mozna ustalić ze sprawozdań z działalności spółki, lub informacji podawanych na walnych. Akcje zostały zaoferowane akcjonariuszom po najniższej możliwej cenie jaka mogła być im zaproponowana. Niestety za darmo ich nie można przekazać.

@Obcy

jak to po co? aby powiadomić wszystkich akcjonariuszy o fakcie i dać możliwość im zarobić na sprzedaży ich akcji.

Przebiśnieg
@grot

Uchwała z 2011 nie dawała możliwości podarowania akcji Akcjonariuszom, ale wystarczyło zwołać walne I zapytać Akcjonariuszy jaka jest ich wola a wtedy w zależności od tego jaka bylaby wola Właścicieli podjąć stosowną uchwałę I już można by otrzymać akcje za darmo. cena 20 zł jest nieadekwatna do aktualnej wartości, która de facto można wyliczyć że sprawozdania ubiegłorocznego.

@Przebiśnieg

A kto miałby za to zapłacić?

Krokus
@Akcjonariusz

A dlaczego do ceny zakupu akcji nie doliczono inflacji z minionych lat przecież 20 zł w 2011 a 20 zł w 2023 dają zupełnie inną wartość

@Krokus

Bo chciano akcjonariuszom dać najlepszą możliwą cenę bez narażenia się na zarzut niegospodarności.

Mając do wyboru wyższą lub niższą cene którą wybierzesz? Te akcje były skupione przez spółke z zamiarem ich odsprzedania uprawnionym akcjonariuszom. Zostały im zaproponowane po najlepszej możliwej cenie.

Dymek

Obcej firmie akcje sprzedają akcjonariusze a nie spółka. Tanio? Skąd wiesz, że tanio? Co to jest dla ciebie tanio?

CDN
@Nowina

Jeśli to prawda że akcje po 20 zł kupił prezes i mężuś księgowej, to już wszystko jasne pod kogo ustalono cenę sprzedaży… i tylko szkoda że firma straciła

jassio
@Akcjonariusz

Co to za pytanie…. Wiadomo kto zapłacił za te akcje i za przyszłe zyski tych, co je teraz kupili za 20 zł, a przed 2015 nie byli akcjonariuszami. Za akcje zapłacili Akcjonariusze którzy byli właścicielami akcji w latach 2010 do 2015, bo fundusz na skup akcji został utworzony z zysków powstałych w w/w latach. Za ten niewykorzystany fundusz rezerwowy (przeznaczony pierwotnie na skup akcji spółki) też zapłacili akcjonariusze z lat 2010-2015.

żuraw
@akcjonariusz

tzn. że przewodnik rady gra na dwa fronty, bo rada do Akcjonariuszy pisała zupełnie co innego

Antyinflacja
@akcjonariusz

Jaka jest według twojej wiedzy ta dobra cena akcji?

Dr Chichot
@akcjonariusz

Jeżeli twoim zdaniem „wiekszość akcjonariuszy najwyraźniej akceptuje nowego akcjonariusza”, tzn. że Akcjonariusze nie dali wiary zarządowi i radzie w to co o Neuce napisali w piśmie do Akcjonariuszy. Nowy akcjonariusz kupił akcje Ewy po to by podwyższyć wartość akcji innych akcjonariuszy???

@Antyinflacja

Dla kupującego najniższa dla sprzedającego najwyższa.

Glapinsky
@akcjonariusz

Firma straciła, bo powinna sprzedać akcje z zyskiem, a nie po cenie zakupu. Gdyby pieniądze wyłożone na skup akcji zostały zdeponowane na koncie bankowym to byłyby chociaż odsetki od lokaty, lub gdyby te pieniądze firma zainwestowała to jeszcze większą kasę spółka mogłaby zarobić.

Pixi
@Glapinsky

Drogich akcji nie kupiliby akcjonariusze i trzeba byłoby je umorzyć. I tak dobrze, że do umorzenia nie doszło do tej pory.

BoBO 2+2=

W roku 2011 zasadnie oszacowano, że wartość akcji będzie ulegać podwyższaniu i dlatego w uchwale zapisano, że można je skupować po cenie od 10 zł do 50 zł. Aktualnie zarząd i rada doszli do przekonania, że raz ustalona cena nie może ulec zmianom?

@BoBO 2+2=

Nie pisz bzdur,cenę ustalają strony transakcji nabywca zmusił zarząd do przyjęcia tak niskiej ceny a oni nie mieli wyjścia tym bardziej że w perspektywie jest nabycie przez istnego chętnego większej ilości a uchwała przestala dawno obowiazywac i jest już nieaktualna i to tyle

Wodnik
@Popielec

Ty to dopiero masz wiedzę! Nabywca zmusił zarząd do przyjęcia tak niskiej ceny! Jaki nabywca rząda obniżenia ceny ceny akcji które chce nabyć?

Stefan nie Batory
@Wodnik

Jak ty się wijesz w swojej wypowiedzi, tylko po co? Przecież wszyscy wiedzą że większość nabywców żąda niższej ceny zakupu, która nijak ma się do wartości akcji. Wartość nominalna pozostaje taka sama.

Wiedza
@Wodnik

Neuca kupiła akcje od joasio&bozeny za grube pieniądze i tym sposobem stała się akcjonariuszem a prezio na pewno o tym wiedział i się po cichu bez wiedzy organów zgodzil pewnie za jakąś obietnicę a ludzie się nie liczą możecie powspominać stare dobre czasy kiedy ktoś myślał o pracownikach a dobrze wam tak chcieliście zmian to macie

Skrzypek na dachu
@Wiedza

Akcje tej Pani przez wiele lat trzymał w garści Jan bez Stołka, który jest koleżką mężulka księgowej oraz koleżką przewodniczącego rady i jeżeli ta Pani teraz sprzedała akcje, to wiadomo kto ją do tego namówił. Jeśli wiedział o tym Jan bez Stołka, mężulek księgowej i przewodniczący rady to znaczy że najważniejsze organy firmy też wiedziały i ….

no i rozpoczeli wykup firmy do tego doprowadziliście sami

@Zainteresowany

Rada się zgodziła na sprzedaż bo dostała polecenie od prezia i akcja przejęcia firmy rozpoczęta a akcjonariusze siedzą cicho za ten pat ponosicie winę wy właściciele bo zawsze byliście bierni

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "EWA" S.A. - Krotoszyn

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "EWA" S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "EWA" S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "EWA" S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 71, z czego 7 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "EWA" S.A.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "EWA" S.A.