Opinie o Medtronic Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Medtronic Poland Sp. z o.o., a także Klientów firmy. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Medtronic Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Medtronic Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Łukasz

Jako firma medyczna robi wiele dobrego dla szpitali oraz - co za tym idzie - dla pacjentów. Natomiast jako firma zatrudniająca - także poprzez różnego rodzaju firmy outsourcingowe - jest godna pożałowania. Ludzie pracujący w poszczególnych działach odnoszą się bez szacunku i z pogardą do pracowników z innych działów. Co jakiś czas zmieniany jest target związany z tzw. produkcją, za czym nie idzie w ogóle kwestia wynagrodzenia. Odradzam pracę w tej firmie.

Pytanie Nowy wpis

Czy Medtronic Poland Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Nick Nowy wpis

Merdonic to najlepsze podsumowanie tego g...

Agnieszka Nowy wpis
@Nick

Co masz na myśli? Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Fajnie jakbyś rozwinął temat i dokładnie wskazał innym użytkownikom szukającym opinii o Medtronic o co Ci chodziło.

Kandydat Nowy wpis
Klient

Jakie są zarobki na stanowisku Administratora cen z językiem obcym (w tym przypadku francuskim)?

szapoklak

Otóż to. Co niektórzy wzięli premie, awansowali po parę razy w krótkim czasie. (usunięte przez administratora)

Customer Care Specialist with Spanish
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rekrutacja wieloetapowa: testy językowe online, rozmowa telefoniczna, assessment online (testy w j. ang.: matematyczny (dość łatwe), czytanie ze zrozumieniem, test psychologiczny) oraz ostatecznie rozmowa na miejscu w biurze w j. polskim, angielskim i w moim przypadku hiszpańskim.

Pytania

Standardowe pytania HR: czego oczekujesz od pracodawcy, motywacja, doświadczenie wyniesione z poprzednich miejsc pracy

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Łukasz

boom boom
@Łukasz

Otóż to, pięknie sobie umywają rączki zatrudniając przez outsourcing dzięki czemu mogą udawać "pracodawcę roku". Aż przykro mówić jak tacy pracownicy są traktowani przez team leaderów.

Lisu

Wiedza i doświadczenie zdobyte w Medtronicu ułatwia życie zawodowe w dalszej karierze. (usunięte przez administratora) Jeszcze dwa - trzy lata temu korpo na dobrym poziomie, zatrudniali ludzi z ogromnym doświadczeniem i znajomością dwóch języków obcych. (usunięte przez administratora)W skali od 1 do 10. Mocne 3,5.

Ten Pan
@Lisu

Bez przesady, manager ma poprowadzić zespół do celu i dogadać się, nie musi od razu być poliglotą. Jakoś żaden z zagranicznych gości po polsku się nie nauczył mówić a my powinniśmy śmigać idealnie w każdym języku, a to nie o to chodzi... Anglicy nawet jednego obcego języka nie znają i jakoś egzystują. Francuzi szanują swój język a u nas pozwalamy, żeby nawet spotkania były po angielsku i maile między Polakami też, to już kpina i absurd.

Lisu
@Ten Pan

(usunięte przez administratora) W tej pracy głownie chodzi o umiejętności językowe. W moim teamie był to język niemiecki. (usunięte przez administratora). Eskalacja jakiejś trudnej sprawy w Niemczech? Zapomnij. (usunięte przez administratora). Czego byliśmy świadkami(usunięte przez administratora)

Xxx
@Lisu

Nie zgadzam się co do kwestii umów, każdy ma to, co sobie wywalczy przy przedłużeniu umowy i uwierz mi, są osoby z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia, bo tak sobie wywalczyły

Agnieszka

Nie jest to dobra wiadomość, czy tylko ty odnosisz takie wrażenie czy może ktoś inny już zareagował na takie zachowanie?

financeexpert

czy dział pricing jeszcze żyje? wkrótce będzie automatyzacja wszystkich procesów hahah :D

nowy
@financeexpert

ludzie z ambicjami już dawno opuścili ten pricing ;)

Emilia

To nie są kwestie, które powinniśmy omawiać na tym forum. Tutaj zajmujemy się bowiem dyskutowaniem o aktualnych warunkach pracy, jakie stwarza firma Medtronic Poland. Czytałam, iż firma ta znalazła się się w doborowym gronie 48 zdobywców wyróżnienia, jakim jest Top Employers Poland 2018. Wiesz może, czy takie wyróżnienie wypłynęło na przykład na podwyższenie pensji pracownikom?

@Emilia

Firma została top employerem i za chwilę postanowiła zwolnić 271 osób ???? nie, nie wpłynęło to na zarobki, na nic nie miało wpływu, na zrobienie mają wpływ języki głównie

Rafał
@Nick

Czemu firma zwolniła tak dużo osób. Czy to były zwolnienia grupowe i pracodawca płacił odprawę? Jak zatrudnienie wygląda z Twojego punktu widzenia. Co chciałbyś zmienić lub poprawić w firmie, a co Ci odpowiada? Odpowiesz mi?

AA
@Emilia

Pensje w Medtronic są rewidowane co roku z uwzględnieniem aktualnych raportów płacowych. W roku kiedy firma otrzymała Top Employer pensje zostały podniesione 2 razy.

@Rafał

BTW firma nie zwolniła jeszcze nikogo. Plany zwolnień wynikają ze zmiany modelu biznesowego i wejścia w outsourcing w jednym z działów firmy. Ogłosili to z dużym wyprzedzeniem. Będą wypłacać dodatkowe odprawy. Dodali też bonus za realizacje celów na czas transformacji.

r

10% bonus to żaden bonus :D

Medtronic pearl
@54

10% bonus to zalosne, pracujesz w firmie ktora cie nie chce, 271 osob maja to gdzies

Masza
@AA

Doprawdy hojny pracodawca. Szkoda tylko, że podwyżki z trudem rekompensują inflację.

@Nick

Czy pracownicy otrzymają odprawy? Warunkiem jest zwalnianie minimum 30 osób miesięcznie

Jolanta
@54

Napiszesz proszę coś więcej na temat zmian planów biznesowych firmy Medtronic Poland? Wydaje mi się, że jest to ważny temat to podjęcia dyskusji, który z pewnością przysłuży się osobom zainteresowanym pracą w tej firmie. Będę wdzięczna za wszelkie fakty i informacje.

ona
@AA

kłamstwo...chyba ze mowisz o tej podwyzce w wys 1% i jest do dla Ciebie wystarczająca docena pracownika? :PPPP

AA
@ona

Hahaha. Kto dostał 1%, ten dostał... Może to więcej mówi o tobie niż o firmie.

Olcia
@AA

Wyrównane do poziomu rynkowego tym, którzy zarabiali za mało jak na dane stanowisko, a drugi raz to podwyżka inflacyjna zwana w wielu korpo uznaniową.

@Olcia

A co to za uznanie jak dostaniesz podwyżkę w wysokości 1 czy 2 % bo takie to były podwyżki

onaa
@Nick

zawsze można nie dostać nic.

Nie ważne kim jestem
@Emilia

@Emilia, to są kwestie, który powinnismy omawiać. Forum nie jest tylko o tym jak jest, ale o tym jak było. By zobaczyć, na ile rozwija się firma i w którym kierunku. Forma przekazywania wiadomości może byc dowolna. No chyba ze jesteś z HR MDT i bronisz tu wizerunek firmy. To wtedy rozumiem, ze stopujesz niewygodne tematy.

Xx

Świadczy to zatem o Tobie ;)

nowy?

A jakie sa zarobki w tej firmie z jezykiem wegierskim,slowackim,czeckim?

Witek
@nowy?

Właśnie wszystkich zwolnili, przenoszą SSC do Indii

Marta
@Witek

Nie mam pojęcia, skąd posiadasz takie informacje. Mało wiarygodny jest Twój post, ponieważ widziałam, że Medtronic Poland dalej prowadzi rekrutację, w związku z czym raczej nie przenosi się - jak napisałeś - do Indii: https://www.medtronic.com/pl-pl/informacje-o-firmie/kariera.html Może zatem zechcesz uzupełnić swój powyższy posta o jakieś konkrety? Wówczas będziemy mogli dyskutować.

Skand
@Marta

Firma robi dobrą minę do złej gry. Rekrutacja trwa w najlepsze i jednocześnie ogłoszenie o outsourcowaniu. Nawet psychologa i karetkę podstawili na wypadek gdyby ktoś nie wytrzymał tego newsa. Nie wszystkie działy zostaną "zoptymalizowane".

FGAG
@Witek

Nie do Indii tylko do Accenture :)

Roman
@FGAG

Mam przez to rozumieć, że pracownicy zatrudnieni obecnie w firmie Medtronic Poland zostaną przeniesieni do innej firmy? Nie wiem, czy dobrze rozumiem to, co napisaliście, dlatego, jeżeli chodzi o coś zupełnie innego, to proszę o wyjaśnienie. Z góry dziękuję za pomoc.

XD

Czyli do Indii

Toxic
@FGAG

Do Accenture w Indiach (większość stanowisk).

Karo
@FGAG

Banglore nie jest w Warszawie :)

Anonim

Chcą zaoszczędzić na pracownikach niższego szczebla, dlatego wszystkich zwalniają i przenoszą procesy do tańszych lokalizacji, podczas gdy niektórzy "menadżerowie" się awansują i podwyżkują co pół roku, za grosz wstydu nie mają!

Wiecie czy Medtronic Poland Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

@Pytanie

Laptop - tak, telefon zależnie od stanowiska. Internet trzeba mieć własny. Charakter i ilość pracy zdalnej tez zależy od stanowiska.

Adam
@Odpowiedz

Na jakie stanowisko najłatwiej byłoby dostać się osobie, która nie ma udokumentowanego doświadczenia zawodowego? Chciałbym ustalić, czy pracodawca zatrudnia w ogóle takie osoby.

@Adam

Najłatwiej na podstawowe stanowisko w dziale Customer Care, gdzie się klepie zamówienia. Można startować bez doświadczenia, bo wszystkiego trzeba się dopiero nauczyć. Trzeba jednak znać w miarę dobrze jakiś obcy język, przydatny na danym rynku.

Adam
@Odpowiedz

Dzięki za pomoc. Wiesz może, czy przed rozpoczęciem pracy w dziale Customer Care można liczyć na odpowiednie przeszkolenie?

Anonim

(usunięte przez administratora) W przeciagu ostatnich 2-3 lat zwolnili setki osob, a drugie tyle odeszlo bo nie wytrzymawli presji jaka byla zapodana(usunięte przez administratora) Moze i zarobki byly ok, ale atmosfera sama w sobie byla na najnizszym poziomie. Jak ktos lubi zycie w stresie, be my guest :)

KR
@Anonim

JA CHCĘ SIE WYPOWIEDZIEĆ NA TEMAT POMOPY....TRZEBA JĄ TAK CZĘSTO KALIBROWAĆ JAKBY SIĘ ROBIŁO NORMALE POMIARY.... ,MASAKRA?

Olgah

Na pracuj.pl poszukują osób do działu Disputes z francuskim, czy ktoś może wypowiedzieć się na ten temat, czy warto i jaka atmosfera w zespole.Czy zwolnienia grupowe mają także dotknąć ten dział?

Justyna

Możesz napisać coś więcej na temat swoich doświadczeń z firmą Medtronic? Dlaczego nie polecasz pracy tutaj - chodziło o niezadowolenie z wysokości zarobków, brak możliwości rozwoju czy niesprzyjającą atmosferę w biurze, a może o coś innego? Z takich ogólnych wypowiedzi ciężko się ustosunkować do potencjalnej pracy w tym miejscu.

Kropka

Omijać szerokim łukiem! Tyle tu mówią o etycznym zachowaniu i wzajemnym szacunku, o tym, jak bardzo zależy im na szczerej komunikacji. Blablabla... (usunięte przez administratora)

missy

Jakie są mniej więcej widełki zarobków (z zaznaczeniem brutto czy netto) w biurze warszawskim na stanowiskach specjalistów lub analityków? Kompletnie się nie orientuję bo jestem z innej branży.

Karol P

Hej, czy w Medtrocnic warto starac sie o pozycje sales rep?

Jolanta
@Karol P

Medtronic Poland znalazł się w w gronie Top Employers Poland 2018. Już samo takie wyróżnienie dobrze świadczy o tym pracodawcy, ale oczywiście poczekajmy, aż jakiś pracownik firmy zechce zweryfikować tę informację. W między czasie może zdradzisz, co jest dla Ciebie priorytetem, jeśli chodzi o pracę? Czy są to może zarobki, czy może w większym stopniu stabilność zatrudnienia?

Nova

(usunięte przez administratora) Zamiast wykorzystać potencjał Warszawy, wolą przenieść order entry do Indii- szalona decyja, a ci, którzy ją muszą wdrożyć biegają z obłędem w oczach. (usunięte przez administratora). Czy w następnej edycji Medtronic również zostanie top employerem? ;)

Elka

W MDT pracowalam ponad rok. Ludzie w moim zespole byli calkiem ok. Wszystko inne pozostawia wiele do zyczenia. Zepsute ekspresy do kawy, zmywarki, kawa dosypywana na kluczyk. Poza tym miesieczne spotkania(usunięte przez administratora) gdzie ci mowia o Twoich wynikach, ze trzeba je poprawic, a przeciez zaraz firma ci podziekuje za wspolprace. Kariery nie da sie zrobic. Tylko dla nielicznych. (usunięte przez administratora) U mnie nikt o przerwy sie nie czepial. Nie podobaly mi sie natomiast sztywne godziny pracy: 9:00-17:00. W wiekszosci zespolow mozna bylo sie ugadac i przychodzic co jakis czas na 8:00. A niby wszyscy rowni. (usunięte przez administratora)Dodatek? Owszem. Bedzie dla tych na umowe o prace na czas nieokreslony, a co z reszta? Kompletnie nieprzemyslane wiele kwestii. Zamiast zachecic ludzi, aby zostali do konca tranzycji, wola zatrudniac nowe osoby. Duzo ludzi zrezygnowalo, a wielu zamierza to zrobic...

M?M

Pracuję w firmie Medtronic 4 lata, ani razu nie zabrałem laptopa do domu. To nie jest żaden wymóg, nie ma takiego zapisu w mojej umowie. Było nam to sugerowane w ramach bezpieczeństwa w przypadku pożaru ale nie jest obligatoryjne stosowanie się do tego. Trzeba umieć postawić na swoim, niestety prawda jest taka że połowa supervisorów nie posiada kompetencji, dobrze sprzedali się na rozmowach. Zarobki w MDT są bardzo dobre, ale należy sobie wynegocjować odpowiednie warunki i mieć trochę pokory, słysze w kuchni nie raz od ludzi których niedawno widziałem na treningu dla New Hires, że już należy im się seniorskie stanowisko. Ponawiam prośbę, trochę pokory. Z czasem poznaje się ludzi i jest wiadomo w jakim zespole jest kto przełożonym. Jest mnóstwo możliwości zmiany zespołu. Ta firma zatrudnia 600 osób, normalne jest że trafi się szef idiota tu i ówdzie. Myślicie, że w innych firmach jest lepiej? Medtronic bardzo ceni sobie ludzi z pozytywnym nastawieniem i wiedzą z Sapa, narzekacze nigdy nic w tej firmie nie osiągną i polecam takim jednostkom zmienić pracę. Przeszedłem w tej firmie wiele zmian, ciężkich okresów i jakoś dalej tam jestem. Obecnie mam łącznie 6 lat doświadczenia w Sapie, 2-3 oferty pracy w miesiącu poprzez linkedin i do tej pory jedynie SAP consulting przebijał finansowo ofertę MDT, jednak ja już byłem w tej branży i jak dla kogoś najważniejsze są pieniądze, gorąco polecam! Zaznaczam tylko, że jak ktoś narzeka w MDT, nie wytrzyma tam 2 miesięcy. Nadgodziny, pracodawca ma prawo zlecić pracownikowi nadgodziny zgodnie z zapisami w kodeksie pracy, KAŻDY PRACODAWCA. Medtronic jest firmą bazującą na sprzedaży, jeżeli narzekacie na nadgodziny w Medtronicu, zapraszam do księgowości, tam przekonacie się o zamykaniu kwartałów i ile trzeba siedzieć w pracy. Niestety, co pokolenie staje się bardziej rozczeniowe, jeżeli nie pasują wam pensje 5500 brutto po studiach to dajcie znać gdzie dają lepiej z waszym wykształceniem i jeżeli wszyscy jesteście tacy wykształceni to czego szukacie w tej "okropnej firmie"? Podczas niedawnej wewnętrznej rekrutacji (którą wygrałem, ojej firma taka straszna, nierozwojowa, monotonna, może (usunięte przez administratora) trzeba ruszyć i spróbować coś zmienić po jakimś czasie?) Opowiadała mi jak przegląda te CV ludzi w przedziale 24-27 lat którzy pracę zmieniają co 6 miesięcy, takim nigdy nie dogodzisz:)

George
@M?M

Mylisz się nadgodziny zgodnie z polskim prawem są legalne jedynie w przypadku awarii i zdarzeń których nie da się przewidzieć. Zamknięcie kwartału takim zdarzeniem nie jest.

M?M
@George

George, To co napisałeś to bzdura. Czy pracodawca może nakazać pozostanie „po godzinach"? W skrócie – tak. I nie ma tu znaczenia np. zmęczenie pracownika czy jego prywatne plany. Takie prawo daje pracodawcy Kodeks Pracy, a pracownik ma obowiązek stosowania się do poleceń przełożonych. Są jednak pewne warunki. Dodatkowa praca musi odpowiadać kwalifikacjom pracownika, nie może też przekroczyć dopuszczalnych prawem norm. Nadgodziny nie mogą trwać dłużej niż 150 godzin rocznie (nie dotyczy to kierowców, dla których limit podwyższono do 260 godzin). Ważne jest też, by został zachowany wymóg nieprzerwanego czasu odpoczynku, który wynosi 11 godzin na dobę.

Easy
@M?M

W odpowiedzi na Twoj bazgroły. Wszedzie dają wiecej niż 5500 brutto. Ale po prostu nie szukasz, a takim jak Ty nie opłaca się pomagać i lepiej Ci nie mówić, moze jeszcze rekrutacje za Ciebie przejsc, też mi coś. Warto się obudzić z letargu a nie takie herezje głosisz. :) Proponuje zostać na titanicu do konca. Nie pozdrawiam.

Anka
@M?M

No to musze cie rozczarować bo nie znasz przepisów. Polecam lekturę kodeksu pracy.

Roman
@Anka

Skoro dyskutujecie już na temat nadgodzin, to śmiem twierdzić, że będąc osobą, która jest zainteresowana pracą w firmie Medtronic Poland trzeba liczyć się z tym, że zdarzają się dni, w których należy dłużej zostać. Rodzi się tutaj podstawowe pytanie, jak często zdarzają się takie sytuacje? Jesteśmy w stanie przewidzieć, ile godzin w ciągu tygodnia wypada do przepracowania nadprogramowo? Proszę o wyjaśnienie.

Antonio
@M?M

To że pracujesz w firmie 4 lata oznacza tyle o ile że albo pracę traktujesz jak krowa przeżuwanie trawy na polu, albo jesteś lizusem który ma mega do przodu u swojego SV i tak można egzystować w tej firmie. Ja wspomnę całkowity brak zdolności miękkich wśród supervisoreów, trakotwanie teamu jak grupy w przedszkolu, to codzienność.

@M?M

Hej, consulting serio taki słaby, nie polecasz? W jakiej byłeś firmie?Po doswiadczeniach tranzycyjnych w Medtronicu interesuje mnie management consulting

Zostaw merytoryczną opinię o Medtronic Poland Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Medtronic Poland Sp. z o.o.