Opinie o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. w Warszawa

As one of the world's leading banks, Credit Suisse provides its clients with investment banking, pri

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Lila

W Polsce nie będzie zwolnień tylko usa, uk

@Lila

Skoro już przy tym temacie jesteśmy, może napiszesz, czy łatwo tu stracić pracę i za co ewentualnie? A może to pracownicy częściej decydują się na odejście z firmy? No chyba, że warunki zatrudnienia, czyli pieniądze, atmosfera etc., są tak dobre, że trzymają się tej pracy rękoma i nogami?

FS

Częściej to pracownicy decydują się na odejście z firmy.

Mandziu

Cześć. Kiedy w tym roku będą podwyżki i bonusy?

Cześć. Proponuję się przebranżowić na informatykę. Comarch oraz Insert szukają pracowników. Wrocław. Można spróbować zrobić kurs na udemy np. z c++. Credit suisse nie rekrutuje i część ludzi zwolni.

Lilka

Kierownik Sekcji czym się zajmuje i jak dużą grupę osób ma do nadzorowania? Chciałam się czegoś dowiedzieć o tej ofercie z października a jak już wchodzę to pokazuje "ogłoszenie niedostępne". To już przyjęli kogoś? Może nie ma sensu pytać nawet...

Analityk

Wysłałem aplikację. Otrzymałem odpowiedź po 4 miesiącach. Rozmowa z 2 Menadżerami plus Interview przez telefon z UK. To oni decydowali. Decyzję o rekrutacji podejmują ludzie, którzy nigdy Cię nie zobaczą, wtedy zdecydowałem, że to zabawa. Jak można rekrutować kogoś przez telefon na stanowiska analityka ? Odpowiedź po 4 tygodniach.

Czy wiadomo coś na temat zwolnien? Ponoć niektóre teamy mają być zwalniane, wiadomo kiedy?

hahah

wszyscy mają być zwalniani, ostateczny deadline w tę niedzielę

Romeo
@hahah

Już to słyszę od marca. Tymczasem podali dziś mapowanie stanowisk i wygląda na to, że VP w CS to będzie DIR w UBS a AVP to AD. Zatem klawo. Ciekawe co czują teraz Ci uciekli z okrętu na gorsze stanowiska za gorsza kasę??? Łyso Wam teraz? Tu na razie może i jest ściernisko ale za rok będzie SF.

Juliusz
@Romeo

Ale kto uciekał na gorsze stanowiska za gorszą kasę i po co miałby to robić? XD Wszyscy których znam z odchodzących zmieniali pracę z korzyścią dla siebie. A być zwolnionym i mieć kilka wypłat do przodu odprawy to już w ogóle marzenie.

....
@Juliusz

Po co - bo wiedząc iż w każdej chwili możesz zostać zwolniony z pracy niektórzy kalkulowali że lepiej iść pracować np za 13k gdzieś gdzie ich chcą niż za 15k czekać na zwolnienie i potem szukać pracy. Nigdy nie wiadomo jaka strategia jest lepsza bo można robotę znaleźć w 1m i jak i w 1r. Stanowiska też nie zawsze są porównywane ale AD to więcej niż senior specialist a na takie pouciekali moi znajomi. To chyba bezsporne.

Józia

W ofercie dla kierownika sekcji jest informacja, że pracodawca zapewnia wszelkie narzędzia pracy. Skoro w wymaganiach jest posiadanie prawa jazdy, firma również oferuje samochód służbowy? Można go użytkować do celów prywatnych? Umowa o pracę widzę, że jest a zarobki? Ile średnio można wyciągnąć w skali miesiąca?

Var

Czyli? Jak to będzie wyglądać?

Arek
@Var

Przepraszam, ale o co chodzi? Widziałem, że wystawiono ogłoszenie dla kierownika sekcji, w którym szukają kandydatów z doświadczeniem na podobnym stanowisku w instytucji finansowej. Ma być umowa o pracę i zarobek w przedziale 5500 - 12500 zł / m-c. Wiecie, czy to już na rękę i dlaczego szukają kandydatów na otwartym rynku pracy, zamiast wśród dotychczasowych pracowników?

Kanciastoporty
@Arek

Take a chill pill. Nigdy nie podaje się pensji net na UoP, basic wiedza. Na drugie pytanie nikt tu nie odpowie przecież bo ani nie powinien ani nie może pewnie.

Jan

Wiadomo coś na temat zwolnień?

Kosmaty
@Jan

Zwolnienia rodzą konieczność wypłaty odpraw, wolą nas trzymać w niepewności abyśmy sami odeszli i ta strategia zdaję się być dosyć skuteczna.

qwerty
@Jan

Na honeycombie w ciągu miesiąca ubyło 1000 ludzi spod struktury CS. W zasadzie ludzie sami się zwalniają albo przechodzą do UBSu wewnętrznie

Tata

Hey, anyone know what is happening currently in Credit Suisse, I just got invited for an interview for the position of Analyst in custody services operations. How is the pay considering i have 1 year experience with Bny Mellon.

Cześć, planuje wziąć udział w naborze na Product Control Managera. W ogłoszeniu wspominają o pakiecie relokacyjnym, z którego prawdopodobnie musiałbym skorzystać, jest tutaj osoba, która ma z tym doświadczenie? Jak on działa?

gruby grubas

CO z promocja w tym roku? Ile podwyzki bylo w tym/tamym roku przy zmianie tytulu?

Jasia Kózefowicz
@gruby grubas

W tym roku promocje są gwarantowane. UBS dobrodusznie podbije je o 2-3 stopnie - wiec bedac teraz ENO masz szanse na DIR, a osoby z AVP moga zostac nawet MDIR. Co do podwyzej - potwierdzone info - mają byc nie mniejsze niz 30% dla wszystkich z CS kosztem ludzi z UBS.

aspoleczna

jak to na promocjach...towar czesto trefny lub zaraz bedzie przeterminowany :) Miałam ostatnio taka sytuacje: dopiero jak odkrywasz, ze w owocu jest pelno robakow zalujesz, ze dales sie namowic sprzedawczyni. Musisz go wyrzucic do kosza, zeby na zdrowe owoce te okropne robaki nie przeszly.

Nie polecam!

Najgorsza firma, procesy to samo, każdy pogania każdego, wszystko jest do zrobienia do konca dnia. Ludzie lekko psychopatyczni, puszący sie, przekonani o swojej wyższości, bo przecież pracują w szwajcarskim banku, zero zainteresowan poza praca, nudni, ale zdarzają sie wyjątki. Fundamenty firmy to obłuda, co wreszcie wyszło na jaw. Bank upadl a trzymaja ludzi w jakimś tworze bo szkoda im na odprawy, licza az sami odejdą...dziadowski bank, czasy świetności miał dawno za sobą. Mało konkretnych umiejętności do zdobycia, specyfika pracy OKROPNA.

Andzia
@Nie polecam!

Czyli pracownicy mają za dużo narzuconych obowiązków skoro jest taki pośpiech? Co się zmieniło porównując te dobre lata, kasa ?

Łysy
@Nie polecam!

To jest bardzo różnie, zależy od zespołu. Ja mogę powiedzieć że nigdzie gdzie jeszcze nie pracowałem nie spotkałem tak pomocnych ludzi jak w CS.

Karo

Naprawdę oferują podstawę wynagrodzenia windykatorom? To może wyślę papiery nawet, bo myślałam, że po prostu to kolejna praca, gdzie jest tylko prowizja i można nic nie zarobić. Przeczytałam ogłoszenie i się zdziwiłam, a można wiedzieć ile?

Kinia

Wiecie może czy próbują zatrzymywać ludzi np. podwyżką jak składają wypowiedzenia?

Ilona

Firma potrzebuje kierownika sekcji w Inowrocławiu. Właśnie znalazłam aktualne ogłoszenie. Widełki to 5500 - 12500 zł. Spora rozbieżność w nich... Ile tak realnie wychodzi na tym stanowisku? Zaglądają tu jacyś kierownicy? Faktycznie jest możliwość rozwoju i awansu?

Ha

No spokojnie, mają być lipiec, wrzesień pazdziernik glownie

Aleksandra

Skąd takie duże widełki w ogłoszeniu na kierownika sekcji? 5500 a 12 tys coś to jednak różnica. Jak to zostało policzone, od czego zależy w ogóle stawka na tym stanowisku, ktoś może mi to wyjaśnić?

IDDQD

Witam, Pracuję w tej firmie od ponad 10 lat i postanowiłem dodać jakąś bardziej sensowną opinię na tym forum, gdzie większość wpisów to narzekanie jaka to firma zła, źle płaci i wogóle porażka. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to duże korpo i można trafić lepiej lub gorzej, wszystko zależy od ludzi z którymi się współpracuje, ale jak dla mnie jest to pracodawca ktorego mimo wszystko warto jest miec w CV. Generalnie uważam, że firma daje (może lepiej dawała biorąc pod uwagę przejęcie przez UBS) spore możliwości rozwoju tylko trzeba się do roboty wziąć i samemu uczyć czegoś nowego. Najlepiej we własnym zakresie, bo szkolenia w firmie do najlepszych nie należą. Poczytajcie ksiazke, pouczcie sie excela, programowania we wlasnym zakresie jesli chcecie sie rozwinac a nie czekajcie ze manager albo firma wezmie was za reke i nauczy czegos. Co do ludzi to rożnie, ja w większości pracuję z kompetentnymi osobami choć zdarzają się przypadki że ktoś nie potrafi vlookupa zrobić po 15 latach na tym samym stanowisku. (usunięte przez administratora) prostactwo i mobbing tez sie zdarza ale na szczescie rzadko i jest to szybko eskalowane i załatwiane. Moj wyzszy mgmt ogarniety i charyzmatyczny takze nie narzekam tutaj. Co to kasy - zalezy jak patrzec na to. Jak porownujemy sie od US/UK to czasem strzela ze ludzie tam zarabiaja w tej samej firmie kilkakrotnie wiecej na podobnym stanowisku a jakość uslug delikatnie mowiac niekiedy jest srednia. Jak porownamy sie do naszego podworka gdzie spora czesc spoleczenstwa pracuje za najnizsza to nie jest tak zle, choc lokalna konkurancja wiecej placi. Wkurza glownie to ze zmiana pracy co 3 lata jest bardziej oplacalna niz pozostanie w jednej firmie przez dluższy okres. HR - Rekrutacje jakie prowadzilem niestety zawsze sie przedluzaly ze wzgledu na legendarny approval process, mimo we mgmt wspieral jak mogl. Powiem tylko ze to tez managerow irytuje ze proces sie przedluza i czesc dobrych kandydatow moze zrezygnowac. Sama praca - mnóstwo procedur, ale procedury są istotne i ważne, ale skoro procedura wam nie odpowiada - idzie do managera i zasugerujcie zmiane podajac konkretne argumenty. Jesli was nie wyslucha i odrazu mowi ze bez sensu to walczcie. Sam mnostwo procesow zmienilem, stworzylem, trzeba tylko mgmt przekonac do zmian, so nie jest zawsze latwe, a nie narzekac ze nic sie nie da zmienic i koniec.

Darek

Beda zwolnienia od czerwca.Duzo ludzi poleci. Juz nawet nie rekrutuja.

Kto da więcej
@Darek

Już ustaliliśmy wątek wyżej że zwolnią 150-500% załogi, nawet tych co pracowali kiedyś też zwolnią na wszelki wypadek, unieważnia z datą wsteczną umowy i każą zwracać wynagrodzenie i bonusy. Będzie rzeźnia, mówię wam.

Przesłanie nowego szefa z dziś
@Kto da więcej

Cytat z.prasy: UBS meanwhile will be cautious about taking on investment banking staff from Credit Suisse (CSGN.S) following the merger of the two banks, Kelleher said. UBS wanted to maintain its culture following the takeover of its stricken Swiss rival, he said, adding it was clear that the investment bank at Credit Suisse was "out of control." "We are worried about 'cultural contamination'. We are going to have an incredibly high bar for who we bring in to UBS," Kelleher said. Czyli nie tyle wszystkich zwolnią co nikogo prawie nie przygarną do UBS. Wygaszanie CS i krzyżyk na drogę. Na jedno wyjdzie.

same old same old

Czy ty zgłaszasz odpowiedzi na twoje komentarze? Powtórzę, to że ty nie rozmawiasz z senior osobami spoza PL, nie znaczy, że inni tego nie robią. Pokory trochę.

A...

A większość CS w Polsce jaki obszar obsługuje? 90% IB przynajmniej w Warszawie.

Vader

tu bedzie podziemna kolarboracja ludzi z CS. Niech sobie UBS nie mysli ze jego tez nie da sie wykonczyc

@Vader

widze, ze nadal zyjecie w przeswiadczeniu, ze to niczyja wina. To spiesze z odp: CS nikt nie wykonczyl :)

Vader
@aspoleczna

Od paru miesiecy obserwuje twoja aktywnosc na tej stronie. Ja jako pracownik CS mam realny powód szukania mozliwosci anonimowej wymiany pogladow z innymi pracownikami. ty natomiast wielokrotnie deklarowalas ze dla CS nie pracujesz i jednoczesnie wypowiadasz sie w bezczelnym tonie wobec obecnych pracownikow i firmy, chociaz sama juz dawno nie masz z firma kontaktu. To sie kwalifikuje na naprawde niezly stan psychiczny ktory niejeden psychiatra pewnie uznal za cos co warto leczyc w zakladzie zamknietym. Podsumowujac: ty sobie cos tam tutaj piszesz ale sama masz pewnie swiadomosc ze twoje wypociny tutaj znacza mniej niz reklamy wyswietlane dookola nich. zastanow sie nad swoim zyciem

@Vader

Brawo Credit Suisse! Gratuluje Wam pracowników, a Vader to już w ogole sprawia, ze na mojej pieknej twarzy mam rogal. Nie dość, ze sugeruje iż CS ktos wykonczyl (patrz post wyzej) i UBS tez mozna, to jeszcze umie stawiac diagnoze psychiatryczna przez internet na podstawie postow. Niesamowite.

Bogdan

Stawka przy ofercie na windykatora terenowego wynosi 7-10 tyś zł / m-c a do tego jest umowa o pracę. Podano też informacje o pakiecie szkoleniowym dodatkach finansowych i aucie z kartą flotową. Czy to auto jest również do użytku po godzinach pracy i z czego się ten pakiet szkoleniowy składa?

Zostaw merytoryczną opinię o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Credit Suisse Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 188.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 109, z czego 26 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Credit Suisse Polska Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Credit Suisse Polska Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 311 ocen.

Credit Suisse Polska Sp. z o.o.