Opinie o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. w Warszawa

As one of the world's leading banks, Credit Suisse provides its clients with investment banking, pri

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Nie polecam!

Najgorsza firma, procesy to samo, każdy pogania każdego, wszystko jest do zrobienia do konca dnia. Ludzie lekko psychopatyczni, puszący sie, przekonani o swojej wyższości, bo przecież pracują w szwajcarskim banku, zero zainteresowan poza praca, nudni, ale zdarzają sie wyjątki. Fundamenty firmy to obłuda, co wreszcie wyszło na jaw. Bank upadl a trzymaja ludzi w jakimś tworze bo szkoda im na odprawy, licza az sami odejdą...dziadowski bank, czasy świetności miał dawno za sobą. Mało konkretnych umiejętności do zdobycia, specyfika pracy OKROPNA.

Łysy
@Nie polecam!

To jest bardzo różnie, zależy od zespołu. Ja mogę powiedzieć że nigdzie gdzie jeszcze nie pracowałem nie spotkałem tak pomocnych ludzi jak w CS.

Andi

Dziś był ciekawy huddle z polską szefową. Kilkukrotnie podkreśliła, że płace w UBS I CS będą z czasem wyrównywane. I teraz pytanie- gdzie lepiej płacą i kto na tym straci? Ktoś coś?

@Andi

A ile lat trzeba mieć przepracowanych żeby dostać odprawę równą 3 wynagrodzeń? Zdarza się, że pracownik dostaje nawet więcej niż odprawę z 6 miesięcy?

Miły Adrian

Cześć wszystkim. Jestem osobą (usunięte przez administratora) pracującą w Credit Suisse. Specjalnie przyjechałem do Warszawy z Lublina by móc pracować w tak inkluzywnym i otwartym środowisku. Niestety, po wczorajszych wieściach jestem bardzo zmartwiony a wręcz poruszony do granic wytrzymałości. Czy wiecie może czy jest przygotowany jakiś specjalny fundusz dla pracowników (usunięte przez administratora) z powodu zamknięcia? Niestety ale obecne zmiany dotykają przede wszystkim nas i jest nam bardzo ciężko w tych trudnych chwilach. Pozdrawiam, Adrian ;)

nooooo
@yoyo

Przez cały czas zwolnień w wyniku redukcji etatów czyli od grudnia do marca wypłacano odprawy, co więcej proponowano także ugodę, jeśli pracownik zgadzał się na podpisanie "za porozumieniem stron", miał dodatkowo zapewnione zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy i zapłacony niewykorzystany urlop. Jeśli chciał, mógł też pozostać przy opcji wypowiedzenia przez pracodawcę, wziąć "tylko" odprawę, dalej pracować do końca wypowiedzenia i wybrać cały urlop (w tym przypadku nie płacono za niewykorzystany urlop). Były też przypadki osób, którym po prostu kończyła się umowa i te osoby faktycznie nic nie dostały z tego co wiem (gdy umowa się kończy, to odprawa nie przysługuje). Oczywiście opisuję sytuację osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę. Są jeszcze kontraktorzy, jak ktoś jest zatrudniony w oparciu o B2B to nie przysługuje mu odprawa. Nie wiem, skąd plotki że nie będzie odpraw. UBS przejmie Credit Suisse wraz z pracownikami, umowa będzie kontynuowana na wcześniejszych warunkach, jeśli UBS będzie chciał zwolnić pracowników, to może to zrobić, ale przepisy prawa pracy obowiązują, to jest kontynuacja zatrudnienia.

Firma nie zatrudnia ludzi a zwalnia po cichu. Wrocław.

AmbitionalVP
@Var

Jaki brak podwyżek? U mnie w teamie były 10-15%, czyli jakieś 2-3k

Andzia Nowy wpis

Stanowisko Business Analyst było wolne 5 lat temu i od tamtej pory nie wdziałam, żeby rekrutowali na ten etat. Czy stanowisko nadal istnieje? Chciałabym spróbować złożyć dokumenty w ciemno i ciężko mi ocenić jakie mam szanse...Można wiedzieć chociaż, jakiej podstawy można się spodziewać na początek? Niestety nie widzę szczegółów oferty.

PowaznaAnalityczka Nowy wpis
@Andzia

Ale wiesz ze firma zbankrutowala i niedlugo przestanie istniec albo zostanie oklejona logami nowej firmy. W sumie smiech na sali - pchac sie na role ktora wymaga wyszukiwania i analiz i nie wiedziec co sie dzieje ani nie sprawdzic firmy. Mam nadzieje ze nowa firma przyjmie cie z otwartymi rekami. Super potrzebuja takich ludzi.

Jaki jest wkład kierownictwa Credit Suisse Polska Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Katy

Hej, mnie tez interesuje atmosfera w firmie. No i mnie zastanawia ten wpis. Zerowy, czyli nie ma żadnych spotkań integracyjnych? Jakiś wspólnych wyjść? Bo tak zwykle firma buduje relacje w firmie. A czy sami pracownicy jakoś dbają o tę atmosferę, np. oddolne inicjatywy na wspólne spędzanie czasu?

@Katy

Jakie inicjatywy? Jakie wyjscia? Raz w roku Christmas Party i w tym roku wyjatkowo Summer Party z inicjatywy UBS. CS juz biznesowo w zasadzie nie istnieje. Co bardziej wartosciowego jest migrowane do UBS a reszta zwyczajnie ucinana. Zasadniczo to pewnie zalezy od zespolu i tego czy ludzie nadaja na tych samych falach a w zwiazku z tym czy chca spedzac ze soba czas po pracy. Moje osobiste odczucie po kilku latach pracy tutaj jest takie ze firma bardzo slabo dbala o relacje miedzy pracownikami jesli rozumiemy pod tym haslem wyjazdy firmowe/integracyjne/szkoleniowe. W poprzednich korpo tez jakos specjalnie nie rozpieszczano pod tym wzgledem ale bylo wiecej takich wspolnych wyjsc (3-4 razy w roku a nie JEDNO jak tutaj)

Kanciastoporty
@Katy

W CS nie ma czegoś takiego ze strony firmy. Zarząd biura w Polsce jest bardziej zainteresowany obniżaniem kosztów. Po kilkuletnich obserwacjach jak zarządzany jest oddział w Polsce, raczej skłaniam się ku tezie, że lokalny zarząd nie jest ani asertywny ani decyzyjny. Pracownicy nie są zintegrowani, potrafią się mijać w biurze miesiącami i nawet nie wiedząc kto jest kim. Podsumowując. Przychodzisz, robisz swoje, wychodzisz - that’s it. Pensję lepiej wynegocjuj na początku dobrą bo taka już raczej zostanie.

Robertos
@Katy

Mój zespół miał raz wspólne wyjście na kręgle - każdy musiał sam za siebie zapłacić ;(

@Robertos

Wspólne wyjścia w CS zaraz obok braku szkoleń zewnętrznych to jest największa porażka z jaką się spotkałem na rynku pracy. Ani wyjść teamowych (oczywiście nienlicze inicjatyw oddolnych organizowanych przez pracowników i lrzez nich opłacanych) ani niemalże grupowych, jak coś jest to budżet jest na tyle żenujący że po skończonym posiłku głodni ludzie muszą sobie zamawiać z własnej kasy dodatkowe posiłki, żenujące bony na święta słabe bonusy w zeszłym roku, ogólnie tylko wynagrodzenie o ile sobie wynegocjujesz 20% ponad rynek jest konkurencyjne i sobie z tej nadwyżki sfinansujesz szkolenia wyjścia prezenty świąteczne dla dzieci itd.

Longtimer

Za czasów Paula N czy Artura B kasa byla i na xmas party i na summer party i na grille i na imprezy indywidualne zespolow. Od czasu jak wladze przejeła kasia i jej kolezanki, co tylko brylują w organizacjach "tolerancyjnych" to kasy nie ma na nic a obecna sytuacja korporacyjna, gdzie CS jet przejmowany przez UBS w ktorym podstawa jest oszczedzanie na polaczkach i nagabywanie ich na donoszenie na siebie oraz zalatwianie awansow przez lizanie czyjegos (usunięte przez administratora)tej sytuacji nie poprawia. CS umarł, a UBS to zawsze byla taka szara smutna przybudówka do niego, utrzymali sie na rynku TYLKO dlatego ze nigdy nie podejmowali wiekszego ryzyka. Jak martwy slimak na brzegu drogi

Ula
@Longtimer

No właśnie słyszałam że jakieś dalsze zwolnienia trwają w niektórych teamach. A mieliśmy się rozrastać na huddlach zapewniałlli że kto jak kto ale my tu w Polsce to jesteśmy tak mądrzy i tak konkurencyjni cenowo że w ogóle nie musimy się bać a tu co? Przecież my wszyscy tak mocno w to wierzyliśmy i teraz nie możemy wyjść z szoku.

pytajaca
@Ula

jak wiele tych zwolnien, ktos dostal wypowiedzenie?

@Katy

Nie ma żadnych dofinansowań na spotkania zespołów, natomiast jeśli zespół ma się ochotę spotkać we własnym zakresie i z własnej kieszeni, to oczywiście można i to się zdarza. Atmosfera zależy od ludzi, od tego gdzie się trafi, na jakiego managera, jakich kolegów, ilości zadań i organizacji pracy itp.

@Katy

Firma oferuje bardzo dużo zorganizowanych integracji, są to często imprezy bardzo duże, wewnątrz działów lub zespołów. Ludzie sami organizują sobie również eventy na koszt własny, żeby móc ciągle się integrować i spędzać wspólnie czas. Atmosfera nie jest korporacyjna, a praca z biura bardzo mocno opiera się na wspólnym spędzaniu czasu. Jest to dotąd najlepsza firma w jakiej pracowałam, nie odczuwam żadnej presji, dali mi tyle czasu ile potrzebowałam na wdrożenie, a osoby wyżej patrzą na ciebie jak na równego. Na ten moment jest mało zatrudnień, ale jeżeli masz okazję to naprawdę warto i strzał w 10. Ludzie pracują tu po kilka lat i po prostu zostają.

wiesz_co_opalka_marcin

wez ty juz wracaj na swoje forume jubiesu. to ze firma (usunięte przez administratora) nie oznacza ze tak ma byc. jak typowe polaczki godzicie sie na takie traktowanie i sie chwalicie ktory to bardiej nie jest styrany. syndrom (usunięte przez administratora) i tyle

BO$$

Piekna deklaracja, tak trzymac! Ktos musi wkoncu wyrabiac targety zeby zabawowe towarzystwo z CS moglo godnie funkcjonowac. Dostalismy ostatnio cyne ze szykuja dla nas nowe umowy z UBS takze do zobaczyska na pokladzie.

sraspołeczna

aspoleczna zmienila nick i dalej szczeka na drzewo. komedia. wez tabletki

BO$$ Nowy wpis
@sraspołeczna

nie wiem o kim piszesz ale na paranoje to zalecam wziac od razu dwie tabletki. Nie pozdrawim

do ala

zwalniaja ludzi z cs we wroc po cichu, ciesze sie ze nie mialem mozliwosci tam pracowac, sam przebieg rozmow rekrutacyjnych duzo mowil o kulturze organizacyjnej i ludziach tam pracujacych.

@do ala

Dlaczego po cichu, to nawet sami pracownicy wcześniej o tym nie wiedzą? Możesz więcej napisać o rozmowie? Ciekawa jestem czy to był jedyny etap rekrutacji. W ogóle jakie zadają pytania, związane tylko z pracą?

pytajaca

jak tam, 29 zwolnien co miesiac? slyszalam, ze to jest taki trick aby uniknac zwolnien grupowych, czy to jest to co sie dzieje?

Demimure
@pytajaca

Nie znam nikogo kogo by zwolnili.

H
@Demimure

To że nie znasz nie znaczy że nie zwalniają. Poleciały przecież całe HRy i dużo innych osób. Zamykają też niektóre działy IBCM

Odpowiadająca
@pytajaca

Zwolnień w CS jest znacznie więcej niż 30 miesięcznie. Są wypłacane odprawy wg tego, co się należy zgodnie z prawem pracy.

Ris

Zwolnienie odbywa się często tak, że nagle wpada "catch-up" do kalendarza, często na ten sam dzień. Na spotkaniu na Teamsach jest menadżer i ktoś z HR, czasem ktoś jeszcze, np. LM +1. Ostatnio też zwalniają w ten sposób pracowników grupowo po kilkanaście, kilkadziesiąt osób. Jest to przeprowadzane w ten sposób prawdopodobnie dlatego, żeby pracownik nie poszedł na chorobowe. O zwolnieniu często nie decyduje bezpośredni menadżer, ale jedynie jest o tym informowany. Pracownicy dostają dwie opcje: z winy pracodawcy lub za porozumieniem stron i mogą wybrać tą, która im bardziej odpowiada. Zwykle pracownik od razu może zostać zwolniony z obowiązku pracy i szybko odcinane są mu dostępy (do VM, budynków).

@H

"Poleciały przecież całe HRy" Możesz zweryfikować w org charcie, że nie całe, natomiast co do skali zwolnień masz rację. Ile zostało pracowników w CS? Czy ktoś wie? 30 000 z 50 000?

Comp
@Ris

Naprawdę tak się dzieje? Miało nie być żadnych zwolnień w czasie merge’u.

@Comp

Zwolnienia zapowiadał je już dawno CEO UBS, wspominał o "painful decisions", więc nie wiem skąd zdziwienie

puch
@Ris

to przeciez bylo jasne od samego poczatku, sama sie dziwie, ze tak to dlugo trwa. jak obstawiacie, ten budynek na placu grunwaldzkim zostawia czy sprzedadza na jakis hotel na przyklad?

Ris Nowy wpis
@puch

Praktycznie zawsze jak jest przejęcie to mnóstwo ludzi jest zwalnianych. W przypadku CS sporo osób sama odeszła widząc trudną sytuację, znalazła sobie inną pracę, jednak trudno powiedzieć jakie były proporcje tych, co zostali zwolnieni i tychże co sami odeszli. Reorganizacja jeszcze pewnie trochę potrwa, pisali że pełna integracja ma być w 2026 roku. Widocznie nie mogą sobie pozwolić na to żeby zwolnić więcej pracowników naraz, bo muszą dokonać przeglądu, jakie zespoły im się przydadzą plus dopilnować, żeby klienci zostali obsłużeni. Stawiam, że headcount CS to teraz raczej 30 000 niż 50 000 pracowników. Część przeszła do UBS, ale myślę że spora część tej liczby ok 20 000 pracowników, to zwolnienia/odejścia. Co do Grunwaldzki Center - budynek nie należy do Credit Suisse, przestrzeń biurowa była wynajmowana. Są tam też inne firmy, pewnie za jakiś czas inne korporacje się tam wprowadzą.

Kazio

Windykator Terenowy ma według oferty mieć elastyczny grafik, wysokie prowizje i umowę zlecenie. A do do tego ma również mieć własne auto. No jak nie mam. Czy bez niego nie było by roboty, czy też firma ma jednak jakieś służbowe auta?

Analityk

Wysłałem aplikację. Otrzymałem odpowiedź po 4 miesiącach. Rozmowa z 2 Menadżerami plus Interview przez telefon z UK. To oni decydowali. Decyzję o rekrutacji podejmują ludzie, którzy nigdy Cię nie zobaczą, wtedy zdecydowałem, że to zabawa. Jak można rekrutować kogoś przez telefon na stanowiska analityka ? Odpowiedź po 4 tygodniach.

Andy

Ja nie narzekam, jest / był work life balance, nie ma problemu z bardziej elastycznym podejściem do godzin pracy czy wyjścia do lekarzy, trochę opcji dodatkowych dni wolnych na wolontariat czy wellbeing, jakiś dodatek na święta i wakacje, premia. Sporo zależy od przełożonych i mngmt oraz od zespołu, ale można (było, ) fajnie trafić.

@Andy

Zgadzam się, że można fajnie trafić, można też mniej fajnie (mam doświadczenie w CS w kilku zespołach, lepsze lub gorsze). Dużo zależało od podejścia menadżera i jego menadżerów. Co do "elastyczności" - to też zależy od specyfiki zespołu, w niektórych zespołach są godz. pracy ustawione na sztywno, codzienne poranne lub popołudniowe calle, praca na zmiany (żeby pokryć godz. pracy 8:00-18:00 albo jakieś inne, jeszcze mniej korzystne typu od 6:00. Co do pracy w biurze - tu również wiele zależy od zespołu, ale coraz więcej zespołów jest przymuszanych do pracy z biura nawet 3 razy w tygodniu (postulat UBS-u). Pewnie niedługo się okaże, jak z tym będzie, na Town Hallu była mowa o ujednoliconym systemie i o tym, że "zdecydowanie za mało osób przychodzi do biura i Polska słabo wypada na tle innych krajów". Jeśli chodzi o "dodatki", w mojej ocenie może sympatyczne, ale bardzo słabe "kwotowo", w dodatku UBS po kolei je likwiduje, a na wyrównanie pensji trzeba będzie pewnie długo poczekać (i oczywiście sporo osób po drodze zostanie zwolnionych). Można już zapomnieć o masażach i pieniądzach na święta, na wakacje pewnie też nic nie będzie, pakiety Lux Med się pogorszyły. Co do work-life balance, widzę pogorszenie, bo trudno pracować, gdy zwalniają kolejne osoby, których obowiązki się przejmuje, bo praca musi zostać wykonana. Ogólnie też niestety w CS już od dawna bardzo ciężko z budżetem, firma nie dba o rozwój pracowników i można zapomnieć o szkoleniach (kilka lat temu jeszcze cokolwiek można było skorzystać, a w tej chwil można pomarzyć). Jeśli stanowisko w CS jest mało rozwojowe, to coraz mniej się opłaca zostać w firmie w mojej ocenie, ale jeśli atmosfera nie jest zła, rozumiem że można chcieć zostać, a w razie zwolnienia pójść na garden leave i zgarnąć odprawę.

Magda

Cześć, jakie są wodelka na stanowisku avp? Proszę o informację. Dziękuję

Wodełka
@Magda

Wodełka są rózne w zaleznosci od działu. AVP w IT to nie AVP w Controlingu. W IT zarobisz wiecej np.

Wodelka w controllingu

Ja mam teraz po podwyżce prawie 13 K gross ???? avp!

Magfa
@Wodelka w controllingu

To nieźle a vp to już będzie z 17k brutto?

Nowystary
@Magfa

Nie wiem skąd wy bierzecie te stawki ale widełki VP to jest raczej 20-30k. Na AVP już od jakiegoś czasu płaci się od 15k, nawet w działach typu operacje.

avp w operacjach
@Nowystary

skad wy bierzecie takie widelki! ja mam duzo mniej (avp w operacjach)

@avp w operacjach

Dużo mniej tzn. ile? Widziałam na portalu, że dają ubezpieczenie zdrowotne i opiekę medyczną, ale widełek brak. Może te kwoty wynagrodzenia różnią się u was przez jakieś dodatki, premie? Są takie? Zastanawiam się nad pracą, ale chciałabym mieć równe szanse co do wynagrodzenia.

Awupe

No wlasnie piszcie ile macie na avp i jaki dział

Andrzejk

Firma w ogóle nie zatrudnia. To wina managerów. Nie chcą zawalczyć o to żeby były oferty pracy. Powinni porozmawiać z dyrektorami z zagranicy.

top_bk_byczq

jak graduate szuka roboty w CS to firma raczej nie bedzie chciała kogos kto nie ogarnia co sie dzieje

Mariusz
@top_bk_byczq

Za to szukają w tym momencie zmotywowaną do pracy osobę z rozwiniętymi kompetencjami społecznymi, z prawem jazdy kat. B i własnym samochódem, a najlepiej również z doświadczeniem na stanowisku windykatora terenowego. Korzyścią z pracy dla nich mają być, według oferty, wysokie prowizje od odzyskanych należności. Coś Tobie lub innym osobom z firmy wiadomo o wysokości tych prowizji?

Zadowolona

0 podwyżki i 0 bonusa?

Pasjonat

399k to nieźle, zakładam, że grade VP i manager jakiegoś kilkuosobowego zespołu? Trafiłem?

Fiona90
@Pasjonat

Właśnie dostałam awans na AVP-AD. To spadło na mnie jak grom z jasnego nieba bo nic na to nie wskazywało, nie miałam żadnych przecieków ani sugestii. Kilka dni po tej informacji dostałam propozycję pracy gdzie indziej ale na gorszym stanowisku niż nowe w CS i za gorsza kasę niż nowa w CS. Ale tu nie wiadomo co ze mną będzie po merger. Co robić???

Zyczliwy
@Fiona90

Uciekaj. Kultura UBS jest daleka od tej jaką reprezentował cs, Polacy to tania siła robocza której nikt nie szanuje i nikt się z nimi nie liczy. Zabrali benefity, na święta nie dostaje się nic. Nawet healthy back zabrali. Oszczędności na każdym kroku. Życzę podjęcia dobrej decyzji.

Rafał
@Zyczliwy

Czyli żadnych benefitów już nie będzie czy to przejściowe kłopoty właśnie dlatego że oszczędzają. Polaków pracuje tak niewielu że można się z nimi nie liczyć czy jednak grupa jest spora. Jak oceniasz?

Zyczliwa
@Rafał

Taka jest ich polityka. Mają mybenefit co miesiąc, luxmed i na tym koniec.

@Zyczliwa

A jeszcze coś ostatnio na huddlu Kasia mówiła o jakimś programie oszczędnościowym? Że nie ma dofinansowania do ppk ale UBS płaci do 4% pensji miesięcznie w zależności od stażu na program oszczędzania o agresywnym profilu, jakoś tak to przedstawiła ale prawdę mówiąc nie miałem za bardzo czasu się skupić na tym, coś rozwinięcie? Może.chociaz to jest jakaś przewaga nad CS bo 4% wynagrodzenia to już nie brzmi źle...

Zyczliwa
@Rafał

Polaków jest wielu. Po prostu ponoć nigdy nie mieli czegoś takiego jak dodatek świąteczny, dodatek dla dzieci na mikołaja czy dodatek na wakacje. A na wieść o healthy back p. Michał Stępień aż prychnął śmiechem na jednym z townhalli. To dużo mówi… wszystko to było w CS i w tym roku jeszcze z budżetu CS np dodatek świąteczny został wypłacony ale ostatni raz. Nie ma co liczyć na poprawę bo UbS nigdy tego nie miał. Wynagrodzenie podstawowe + premia roczna + ewentualna podwyżka raz na rok. Więcej nie ma czego się spodziewać. Jak ktoś wynegocjuje dobra podstawę to spoko, można zignorować ten brak dodatków. Ale ogółem traktowanie pracowników jest nie do porównania. Mase ludzi uciekło z UBS do CS wcześniej a teraz no cóż, zastała ich taka niespodzianka :)

@Zyczliwa

A w CS to znowu był taki dobry socjal? Już nie żartujcie!!! Poza dobrym wynagrodzeniem i corocznymi podwyżkami wszystko inne jest słabe lub nie ma go wcale: szkolenia, bony, premie, integracja (no może poza ostatnią imprezą), punkty Benefit, pakiety Luxmed, programy oszczędnościowe, talony obiadowe, dofinansowanie biletów miesięcznych i tak mogłabym wymieniać i wymieniać. Tyle że nie czekoladkami dla dzieci na Święta placę za ratę kredytu a wynagrodzeniem a to w CS miałam 20 procent ponad rynek. Pytanie co będzie w UBS?

Życzliwa
@Ania

W CS bylo COKOLWIEK :) kilka stówek na święta i kilka na wakacje to zawsze spoko dodatek. W UBS nie ma praktycznie nic ponad mybenefit.

Andi

Niech będą widełki. Zatem gdzie widełki są korzystniejsze? I w ogóle jak to porównywać skoro UBS ma 1 poziom dyrektorów więcej? Idąc od góry AD to AVP w CS, od dołu AO to AVP. I jak to będzie?

Andi

Gdybyśmy to my przejmowali UBS to wtedy na bank by było ich dir na naszego VP a ich AD na naszego AVP. Jako że jest odweotnie, mam obawy że będziemy poziom niżej ale zobaczmy co los przyniesie.

Zdziwiony
@Andi

Tak istotny temat dla pracowników, a nic nie wiadomo. Jest istotna różnica między AO a AD w UBS

Bezrad
@Zdziwiony

Znając polskie SFO to zastosują co im zostanie nakazane i bez negocjacji jakiejkolwiek czegokolwiek. Jak dla mnie to nie ma sensu kogokolwiek o cokolwiek pytać w PL.

Izi37
@Bezrad

Właśnie, jakieś plany odnośnie połączenia polskich SSC w 1 spółkę? Przecież CS w Polsce nie ma nawet licencji bankowej, zakładam że UBS podobnie to chyba powinno być lokalnie relatywnie łatwo zrobić taki M&A w Polsce? Na co czekamy ze zwolnieniami i ostateczna struktura? Co z Waw I Wro czy obie lokacje zostaną? Ciemność widzę...

Hahaha
@Izi37

Izi ale po co łączyć? Wg mnie będzie to tak wyglądało, że CS na świecie i w Polsce wcale szybko nie zniknie, będzie to tzw bad bank gdzie UBS zostawi (a kto wie czy nie upchnie od siebie?) wszystkie ryzykowne aktywa które będzie chciał jak najszybciej sprzedać (czas zależy od straty na jaką mogą sobie pozwolić). W międzyczasie te części CS na których im zależy zapewne przeniosą do UBS. Większość osób z obecnego CS a szczególnie IB będzie niepotrzebna, pytanie tylko czy to będzie za 3-6-12 miesięcy. Ale ten moment przyjdzie.

@Hahaha

troche racji masz, ale moim zdaniem Wroclaw sie spakuje caly, zostanie Wawa (tam przeniosa procesy i znajda nowych ludzi), bedzie jeden moment i po wszystkim, ale wiadomo to tylko obstawianie :)

Adaaam
@aspoleczna

Bedzie dokładnie odwrotnie, cała Warszawa leci, to biuro jest zbędnym kosztem, relatywnie łatwym do zamknięcia dla UBS. Jako że maja swoje biuro we Wro to część osob ktore beda potrzebowac zostawia co nie zmienia faktu ze 30-40% jest do zwolnienia. Pytanie tylko kto i kiedy. A jezeli cos beda przenosic z procesow to do siebie do Krakowa. Trzy lokalizacje w PL na 100% nie zostaną.

@Adaaam

Masz źle informacje. Warszawa na 100 zostaje. UBS nawet wycofał wypowiedzenie umowy części powierzchni na Pereca. Tj zależy im na biurze i dywersyfikacji a niekoniecznie na pracownikach CSu. Ale samo biuro ma zostać na bank.

Ten Obcy

W CS różnice płac między poszczegolnymi AVP czy VP też są bardzo duże więc to nie jest argument. Jeśli by pójść w tę stronę to przy migracji powinni patrzeć na zarobki i w jakie widełki UBS one lepiej pasują i na tej podstawie ndywidualnie przydzielać stanowiska. Poza tym nie sądzę żeby to w ogóle ruszali dopóki w ramach grupy będą funkcjonować 2 banki. Nie jest to na dzisiaj najważniejsze zwłaszcza, że nie jest to takie proste. Jak AVP będzie AD to ludzie z UBS mogą być źli, jak AO to z CS, oczywiście bank ma niby gleboko odczucia pracowników szczegolnjenie tych z CS ale po generować sobie dodatkowy problem już dziś?

Filemon
@Ten Obcy

Czy integracja operacyjna (rozumiana jako unifikacja procesów, procedur, stanowisk, benefitow, maili i tak dalej) planowana jest skokowo tj po całkowitym wchłonięciu CS AG przez UBS czy małymi kroczkami? Wiecie coś?

wiemyrozumiemy
@Filemon

cs juz został wchłoniety przez UBS formalnie. Prace trwaja na całej linii, chociaz UBS koncentruje sie na działach produktowo-klienckich (patrzą sie jakie produkty ma CS i ilu kest klientow i to co chca sobie przenoszą a reszta pod nóz). Działy jakies typu controlling-middleoffice czy IT bedą wycinane adekwatnie do tego co bedzie potrzebne. nie oczekiwałbym ze to beda jakiekolwiek wieksze liczby ktore UBS wciagnie do siebie, sporo rzeczy jest podobna jak nie identyczna jak u nich, a oni juz maja działy ktore sie tym zajmuja.

Filemon
@wiemyrozumiemy

Zgadzam się ale dopóki sa osobne procedury i procesy oraz systemy it tak długo potrzebę sa osoby z CS do ich obsługi. Po pełnym wchlonoeciu tak jak jak piszesz już nie. Stąd moje pytanie ile to potrwa i czy będzie skokowo czy one-off na koniec.

kermitczyliczlowiekpacynka
@Filemon

juz dzisiaj ermotti z ubs na bloombrgu zapowiedzial 3 tury ciec, pierwsza o minus 35% oczywiscie zapowiedzial to wobec ludzi ktorzy cos znacza (NYC, Londynek, Ejsia) Wiec jak oni odpadna to wzystkie dzialy dookola nich i ich pracy tez dostana po lbie (indie, polsza) Ciecia maja rozpoczac sie od przyszlego miesiaca chociaz ludzie zaznajomieni z tematem wiedza ze zaczely sie juz w tym miesiacu

aspoleczna

kto powiedzial, ze maja Cie zwolnic w ostatni dzien miesiaca? Druga sprawa, czy ktos Ci obiecal, ze bedziesz mial opcje nieswiadczenia pracy? Pokaz mi gdzie masz to na papierze. Rownie dobrze mozesz w poniedzialek zjawic sie w pracy, dostac wypowiedzenie i informacje abys wykorzystal urlop.

@aspoleczna

informacja, że przy zwolnieniu ma się dwie opcje: porozumienie stron bez świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia ale urlop zaległy wliczany w ten czas (brak zapłaty za niego) lub z winy pracodawcy (wtedy praca do końca na wypowiedzeniu ale niewykorzystany urlop platny) była tu oficjalnie komunikowana, nawet była dyskusja między zwolennikami opcji 1 i 2. W każdej dawanie wypowiedzenia na początku miesiąca nie ma sensu dla pracodawcy.

@Andi

Po pierwsze umowe zawsze mozna rozwiazac za porozumieniem, bo przez caly czas pracy trudno nie popelnic jakiegos bledu i moze on zostac uzyty jako skuteczny argument. Mozna rowniez sprowokowac sytuacje, w ktorej pracownik np. ominie procedure i juz masz spotkanie i wybor: wpis do dokumentow czy porozumienie. Po drugie, kierujac sie logika, ze wypowiedzenie ma byc na koniec miesiaca, jest bledne gdyz dokladne daty zwolnien sa trzymane w scislej tajemnicy z uwagi na obawe pojscia pracownika np. na roczne L4.

aspoleczna

a pracujesz z kartka papieru czy na komputerze? kazde Twoje dzialanie jest zapisane. Ale nie szukajmy daleko: mozna wyciagnac dane wlasnie z pojawiania sie w biurze i jesli nie sa zgodne z ustaleniami to masz juz odpowiedz. Mam wrazenie, ze Wy ciagle macie tok myslenia jak pierwsza klasa Titanica

chyba-nie
@aspoleczna

Co to za argument, że na komputerze. To tym właśnie lepiej, że na komputerze. Nie widziałam tego filmu. Jeśli ktoś tu się okopuje po jednej stronie i podpala z każdym postem to raczej ty, co też obniża jakość dyskusji tutaj, która ostatnio bazuje na opisach czyichś domysłów i przemyśleń, nic to nie wnosi kompletnie. A szczególnie nic nie wnoszą opinie byłych pracowników z przerośniętym ego i poczuciem porażki (bo nie wiedzieć czemu nadal to piszą swoje opinie).

@chyba-nie

i jeszcze odniose sie do domyslow. Mam prawo snuc domysly, tak jak i Wy. Poki co chyba nie macie nic potwierdzonego na papierze? Komunikaty wyglosil prawdopodobnie Credit Suisse a nie UBS, ktory moze robic co chce bo to jego firma aktualnie. Chyba pracownicy tak prestizowego banku potrafia sie tego domyslic, czy nie? A jednak snuja domysly o wolnych wakacjach i imprezach, moim zdaniem kompromitujac sie w oczach przyszlych pracodawcow, ktorzy byc moze tu zagladaja. Bo zamiast martwic sie i szukac pracy, to niektorzy pisza tu o wakacjach na koszt firmy. Smutne i wedlug mnie malo ambitne.

Kriss
@Andi

Nie, tutaj się pojawił błąd. Było tak: Przy zwolnieniach w CS z przełomu 2022/2023 oferowano do wyboru: - Za porozumieniem stron: zwolnienie ze świadczenia pracy + płatność za niewykorzystany urlop - Z winy pracodawcy: Praca na wypowiedzeniu + wykorzystanie urlopu (brak zapłaty za niego) Jak będzie teraz - tak naprawdę nie wiadomo, co zaoferują, bo to inne okoliczności. Wiadomo tylko, do czego prawnie firma jest zobligowana.

chyba-nie
@aspoleczna

Co do osób, które piszą, jak mówisz, o chęci bycia zwolnionym dla chwilowych wakacji i niewielkiej odprawy, to racja, mnie też to wprawia w osłupienie i tego nie rozumiem również - tu się zgadzam. A odnośnie twojego pierwszego pytania, to nie mogę się wypowiadać.

czlowiekmalejwiary
@chyba-nie

Ale wiesz ze w firmie sa ludzie z 8-10-12 latami stazu ktorzy widzieli juz wszystko i maja po gwizdek wchozenia do kolejnego bagienka ktore jest jeszcze bardziej zacofane niz nasza firma? Przeciez bedac pracownikiem CS w UBS zawsze bedziesz drugiej kategorii i tak dlugo jak jakims cudem nie odetniesz sie od tej historii (pare lat?) to bedzie zawsze ze "przyszedles z CS". Dlatego lepiej dostac odprawe, 3 miesiace "gardening leave" i wyplate za urlop a nie pełzać po podłodze na nowym openspace

@chyba-nie

A co w tym złego ze ludzie analizują opłacalność różnych wariantów w tym również tego ze zwolnieniem i nalezna odprawa? Takie gadanie ze to nieetyczne czy mało profesjonalne to zachowajcie dla siebie. Nie każdy ma mentalność parobka w stajni by czuć sie lojalnym cale życie wobec swojego Pana i rozstrzasac takie kwestie. Część ludzi jest pragmatyczna po prostu. Jesli taki wariant jest możliwy i jest dla nich akceptowalny to co w tym złego? Na rynku każdy kalkuluje i pracownik i pracodawca. Nie widzę powodu dla którego to pracownik zawsze musi okazywać lojalność i przekładać swoje dobro ponad dobro pracodawcy.

@NaturalGasLong

mysle, ze rynek Ci pokaze z nawiazka i zamiast trzech miesiecy wakacji moze sie stac, ze bedziesz mial trzy lata, tylko oczywiscie nieplatne. Bedziesz marzyl aby stac sie parobkiem ponownie. Z doswiadczenia swojego i innych ludzi, ktorzy juz przechodzili przez to o znacznie mniejszej skali (mniejsze korpa) i w bardziej komfortowych warunkach (rynek pracownika), wiem ze 3 lata to byl wariant baaaaardzo dobry. Ale...trzymam kciuki!

aspoleczna_do_wora
@aspoleczna

po co ty tu siedzisz? ustalilismy ze jestes przeciwko firmie i jej pracownikom chociaz widac ze ze sprawami wewnetrznymi firmy nie masz nic wspolnego od lat. mierzysz wszystkich swoja miarą a wychodzi na sie firma pozbyła kiedys jakiejś ENO a ona od lat siedzi na forach i nadaje. żal mi ciebie

@aspoleczna

Nie mierz wszystkich swoją miarka. Mnie akurat stac na to zeby nie pracować i wygodnie żyć przez 8-10 lat. Poza tym umiem zarabiać nie będąc parobkiem u kogoś wiec jak dla mnie luzik. Plusem etatu jest to ze tak naprawdę jest to takie przedszkole dla dorosłych. Na własnej dzialalnosci jest wieksza autonomia decyzyjna ale i większy stresik. Co kto lubi. Na etapie w którym jestem obecnie etat jest dla mnie wygodniejszy ale jak sie skończy to płakać też za nim nie będę.

NaturalGasLong

Powiem tak: zeby napić sie piwa nie trzeba stawiać od podstaw browaru :-) Większość ludzi na etacie włączając w to Ciebie sadzi ze prowadzenie własnej dzialalnosci zarobkowej poza etatem jest równoznaczne z prowadzeniem dzialalnosci gospodarczej rozumianej jako fabryka/sklep/hurtownia/świadczenie usług itd. Otóż nie. Są jeszcze tzw no cash flow capital gains w różnych obszarach a głównie w IT. Sa różne sposoby zarobkowania a niektóre nawet tak głupie ze nikt normalny nie uwierzy ze ktoś inny chce za to zapłacić. Trzeba mieć otwarta głowę i tyle a nie zamykać sie w wąskiej szufladce wypełnionej obowiązkami u pracodawcy.

Hihi
@NaturalGasLong

Nie rozumiem oburzenia na wpisy, że są ludzie którzy czekają na zwolnienia odprawy i kilka miesięcy beż świadczenia pracy. Ja jestem taka osoba, chce wrócić do poprzedniej firmy i mam to już z nimi uzgodnione. Mogę oczywiście rzucić kwity ale w ten sposób stracę odprawę i czas bez świadczenia pracy. Dopóki mogą na mnie poczekać to taki ruch z mojej strony nie ma żadnego sensu. Nie rozumiem czemu się tu się dziwić?

Marynarz
@aspoleczna

Jeśli ktoś przez 3 lata nie jest w stanie dostać pracy na rynku pracownika to już chyba jedynie ciężki problem (i to bardzo ciężki) leży w samym pracowniku :) Ale po twoich absurdalnych postach na tym forum, które czytam od dawna, jestem w stanie uwierzyć, że akurat ty miałabyś duży problem ze znalezieniem pracy. Po prostu nie mierz wszystkich swoją miarą, nie o to chodzi.

@Marynarz

nie byl to tylko moj problem ale dotyczyl wszystkich (poza IT i osobami dopiero co zaczynającymi karierę) w kilku korporacjach gdzie byly zwolnienia. Prosze, nie pisz, ze to ciezkie przypadki bo obrazasz tutaj ludzi, ktorzy za chwile zdecyduja, czy dac Ci prace czy nie. Kandydatow maja setki, w IT rowniez :) Mam nadzieje, ze grupa 'ciezkich przypadkow' przeczytala Twoj post :))

aspoleczna

zadna praca nie hanbi, ale widocznie nie masz podobnych wartosci i lubisz gardzic tymi, ktorzy sa mniej uprzywilejowani od Ciebie. Coz, po raz kolejny oklaski! Coraz bardziej otwieram oczy, pewnie jak wiele osob, ktore odwiedzaja to forum.

@Andi

To sam sobie odpowiem na podstawie kolejnego huddla z szefową z dziś. Powiedziała, że płace są mniej więcej zbliżone aczkolwiek słyszała plotkę ze w UBS są wyższe co może być prawdą jedynie dla osób nowozatrudnianych. Poza tym in line. Ja jestem jednak ciekaw jak to porównują skoro stanowiska sa rozne. Jeśli by tak było to znaczy że CS Waw zarabia de facto mniej bo zwykle praca w Warszawie w wiekosci firm to 10-15% up vs inne miasta. Ciekawe kiedy w końcu jakieś konkrety będą.

SBU
@Andi

To jak idziemy tam na interview w ramach interal mobility to z góry mamy narzucone widełki (bo przecież mają wgląd jakie mamy compensation) czy jest jakieś pole do negocjacji? Nie rozumiem...

@Andi

a Ty sluchasz swojej szefowej, ktora opowiada, ze slyszala plotki. Tym sie kieruje pracownik CS - plotkami i rozpuszczaniem dalszych plotek zamiast trzymania sie twardych danych. A w ogole to masz pewnosc, ze tam pojdziecie? Bo szukujecie sie na bal, a nie wiem czy Was ktokolwiek bedzie chcial tam zaprosic

Andi

Nie mam zamiaru bawić się w rzecznika prasowego ale domniemuję, że zamierzeniem było dementi plotek o rzekomych wyższych zarobkach w UBS niż CS. Ja pytam jak to porównują np VP w CS z dir czy AD bo można iść od góry lub od dołu i gdzie indziej się trafi gdyż jak wiadomo UBS ma więcej poziomów dir.

Barbara
@czlowiekmalejwiary

Co masz na myśli pisząc, że pracownicy widzieli wszystko, jakie typu to są sytuacje? Swoją drogą jak wysokie są te odprawy?

@Barbara

Ustawowe, między 1 a 3 wynagrodzenia w zależności od stażu pracy plus - choć to wprost nie wybrzmiało - mogą Cie zwolnić z obowiązku świadczenia pracy na wypowiedzeniu czyli dochodzą kolejne 1-3 pensje w zależności od stażu. Łącznie zatem między 2 a 6 wynagrodzeń miesięcznych w najlepszym razie.

Opłacony
@Andi

CS lepiej płaci Polakom. UBS ma więcej pracowników w Szwajcarii, za to Polskę traktuje dużo bardziej nisko-kosztowo, niż CS. Stąd brak biura UBS w Warszawie.

ciekawy

na czym generalnie polega Custody Services Analyst ? podczas rozmowy były pytania tylko o umiejętności miękkie i szczerze mówiąc dalej nie jestem pewny czy to stanowisko wymaga czegoś konkretnego>?

ciekawy

właśnie otrzymałem ofertę oraz inne dokumenty do wypełnienia - mam już dzień rozpoczęcia pracy także u mnie był tylko etap rozmowy :)

@ciekawy

A długo czekałeś zanim Cię zaprosili na rozmowę? Kiedy składałeś swoje papiery? Możesz napisać co musisz wypełnić, bo jestem ciekawa co dają za papiery? Kiedy rozpoczynasz pracę?

Krzysiek

Powinny byc oferty staze oraz graduate program i junior bez limitu wieku i wymogu status studenta. Firma w ogole nie zatrudnia.

AleEj
@Krzysiek

Ale po co? Czy nie po to są takie programy tworzone żeby ułatwić właśnie studentom start w karierę? Jak ma CS zatrudniać jak to już UBS jest praktycznie…

Magda

Hej, czy już macie jakieś wiadomości odnośnie podwyżek i bonusów?

Magda

Czyli bonusy i podwyżki będą? ????

fboj01
@Magda

Tak, wszystkim po równo, jak to w budżetówce.. w każdym banku ten proces jest uznaniowy i uzależniony od wielu czynników.

Justyna

Cześć, czy w tym roku można oczekiwać podwyżek i premi w CS? Dziękuję

zagraniczna firma a ludzie polacy zachowują się prymitywnie (usunięte przez administratora) obgadują walczą o jak największe pieniądze wyścig (usunięte przez administratora)

hahaha

450zł bonusu świątecznego, to jest jakaś jawna kpina xDDDDD Ta firma to TOTALNY ŻART. PRZECIEŻ NAWET W LIDLU DAJĄ SWOIM PRACOWNIKOM WIĘCEJ!!!

MArek
@hahaha

Jasne że to żart, ale biorąc pod uwagę standardy ubs to i tak dobrze że jeszcze dostaliśmy cokolwiek. No i przynajmniej w tym roku progi zostały lepiej ustawione

I co za te punkty można wymienić? Jeśli dają 450 punktów to na jaką one są mniej więcej kwotę? Jest jakiś czas, w którym trzeba je wykorzystać?

Pablo

Firma zwalnia. Nie zatrudnia.Zarobki niskie.

Maciek

Wroclaw. (usunięte przez administratora)i duzo nadgodzin. Do dzialow finansowych zatrudniaja ludzi bez studiow finansowych porazka. Firma (usunięte przez administratora).Trzeba miec swoj komputer.Parking jest platny w centrum handlowym.

o to chodzi
@Maciek

biora do klepania ludzi ogranicznych w ssc to standard, tania sila robocza bez zadnych wiekszych umiejetnosci aby im za szybko nie zwiali, smieszne miejsce, w ssc to standard, wyobraz sobie ze osoby po finansach czy inzynieri finansowej mialy ogromny problem ze znalezieniem po studiach pracy juz z jakimis w zanadzu doswiadczeniami, czesto powtarzaly, ze osoby ich znajomi po politologiach socjologiach maja prace

Aniulka
@o to chodzi

Taka anegdota, u mnie w dziale na graduate program był nawet chłopak po fizyce, który na prawo i lewo chwalił się, że nie wie nic o ekonomii i finansach a dostał pracę. Był z tego bardzo dumny :)) Co do studiów to: 1. Studia ekonomiczno-finansowe w Polsce są nic nie warte i ich poziom jest żałosny (może poza SGH), więc nie rozumiem skąd oburzenie i jakieś wymogi. 2. Tak jak wspomniał kolega, do pracy w większości działów w SSC nie potrzeba żadnej wiedzy finansowej, więc znowu po co jej wymagać? xD

do aniulka
@Aniulka

tutaj chodzi o tania sila robocza raczej, i odmodzajace i powtarzalne pracki prowadzace do nikad. takie osoby nie wiedza nawet co robia pod wzgledem ksiegowosci i finansow bo robia wycinki. co do studiow z finansow i ekonomii w polsce to raczej jak wspominalas jest (usunięte przez administratora). Zero praktycznej wiedzy z ksiegowosci nawet zeby uczyli ksiegowac debit credit i jak to sie ma do bilansu i rachunku zyskjow i strat zero praktycznej wiedzy z zakresu prawa podatkowego jak dziala cit i vat i jaka jest roznica prawa podatkowego w stosunku do ksiegowosci . bankowosc inwestycyjna to raczej byla czarna magia million tranzakcji, nie potrafili nawet tego dobrze wytlumaczyc jak to dziala w praktyce. I potem mamy doktorow i profesorow ktorych tytuly naukowe warte sa kilka rubli na targu. do klepanin sa dobre osoby ze scislym umyslem co ogarniaja liczby i duzy wolumn danych, one sie nadaja potem na data engineer lub informatykow, dobrze zaczac od klepania aby przejsc dalej.

aniulka
@do aniulka

I nie ma sensiu siedziec x lat w takiej firmie na jednym procesie bo nie ma sie zadnej kompleksowej wiedzy i umiejetnosci aby wykorzstac je gdzies dalej/. Zazwyczaj osoby ograniczane umyslowo zostaja 10 lat w jednej firmie bo pod wzgledem wynagrodzenia matematyka jest po stronie zmieniajacych prace. I to ze ma senior analyst czy cos w tym stylu jest managieriem nic nie znaczy na zewnatrz na rynku pracy poza ssc. We wroclawiu mozna dostac dobre wynagrodzenie ale poza klepaniem trzeba cos umiec i miec solidne umiejetnosci merytoryczne a nie byc glabem od wycinkow. Ale generalnie zaloze soe ze klepacze nie sa szanowani przez lokal nych managersow jak i zagranicznych. Dwa tam jest specyficzne towarzystwo - specjalisci od finansow i ksiegowosci po politologii i socjologii. studia masowkowe to dno, zazwyczaj studiami jest zainteresowanych pare osob na roku, sa to ludzie z prowincji i okolic, wiec niczego ciekawego po takich pustych i ograniczonych ludziach nie mozna sie spodziewac. a reszta imprezuje baluje i przeslizguje sie z roku na rok i potem z takimi ludzmi trzeba pracowac w korpo. Ciesze sie ze nigdy nie pracowalem w bankowosci inwestycyjnej w banku z takimi specjalistami. Mozemy co najwyzej zyczyc bankructwa tej firmie

jak to jest mozliwe
@aniulka

powiedzcie mi jak to jest mozliwe ze ktos kto mial byle jakie studia i dostal jakis awans na poganiacza w ssc, bez wiekszych umiejtnosci, jest wybierany do pracy na podobnych stanowiskach na zewnatrz za wieksze pieniadze nawet. jak to jest mozliwe, mozna zrobic pranie mozgu zmanipulowac ludzi, zwalac wine na pracownikow ale niekompetencja zawsze wyjdzie predzej czy pozniej. jak to jest mozliwe?

Miś
@jak to jest mozliwe

Studia mają znaczenie jak się zatrudnia juniora do 3 lat doświadczenia, potem coraz mniejsze. Co do awansów to w większości firm liczą się układy lub lizanie.... szefowi, jak ktoś się szanuje i jest pewny siebie i szczery to może i przez 20 lat nie dostać awansu. Popatrzcie na osoby na stanowiskach dir i wyżej - myślę że ponad połowa AVP ma większe predyspozycje zarówno merytoryczne jak i personalne do tych ról.

@Miś

Bardzo dobrze napisane i nie dotyczy to tylko CS. W branzy finansowej nie ma dodatniej korelacji miedzy osiagnieciami akademickimi czy zawodowymi a pozycja w organizacji. Mozna byc tzw pasjonatem i wyrabiac latami garbia na kolejnych projektach zeby jakies (usunięte przez administratora)ale za to z plecami wyzej mialy sie jak paczki w masle i obrastaly w hajs o jakim specjalista nawet nie marzy...

Ludzie po studiach
@NaturalGasLong

Najzabawniejsi są ludzie po studiach finansowych, którzy myślą że z tego tytulu będą odcinać kupony resztę życia. Przychodzi okres po studiach i trzeba pracować żeby dostać awans i dobre zarobki.

prawda
@Ludzie po studiach

Tak wiekszosc ludzi po studiach masowkowych po finansach nawet nie ma pojecia o czymkolwiek praktycznym bo to sa polskie uczelnie dla kadry do siedzenia do emeryturki robiac nic. juz uczelnie z krajow trzeciego swiata przegonily polske, gdzie na studiach uczy sie ich praktycznie standardow ifrsow i us gaap jak kolumbia czy filipiny. i powodzenia z konkurowaniem z takimi osobami gdziekolwiek. Poland katoland alkoholand.

niestety
@NaturalGasLong

dlatego warto chyba pójśc w stronę IT i programowania, tam nie ma ściemnienia obrazu. ktoś potrafi programować lub nie wtedy zmienia firmy dostaje projekty i ma kasę z tego bo ma twarde umiejętnosci, które ciężko podważyć.

cs nyc i uk
@NaturalGasLong

oni zarabiaja na stanowiskach dyrektorskich w londynie i w NYC 300-400k rocznie plus bonusy i w pare lat pracy tutaj i zostaja milionerami

szczerze

ja mam czasami wrazenie ze wszedzie nie chca za wykwalifikowanych czy doswiadczonych ludzi, ze sa obszary gdzie nie chca aby pracownik cos wiecej wiedzial z jednego powodu, ktos moze otworzyc potem swoj biznes. zabrac klientow dlatego ciagle sie preferuje mlodych i niedoswiadczonych. bo latwo nimi manipulowac zwlaszcza w srodowisku ssc. Dziekuje ze nie pracuje w takich przybytykach

@Maciek

Jeśli chodzi o nadgodziny, o których napisałeś, to można liczyć na jakieś lepsze wynagrodzenie za nie? To na jakie kwestie zwracają podczas zatrudnienia? Firma nie zapewnia narzędzi pracy? :o dajcie znać, bo myślę nad aplikacją

Firma nie zatrudnia ludzi a zwalnia po cichu. Wrocław.

Yaky
@Paweł

Co to znaczy, że zwalniają po cichu?

do jaki
@Yaky

Chyba wiem jak to wyglada w korpo, wytypowani ludzie dostaja zaproszenie na rozmowe z Hr na outlooku na ogolny temat, podczas spotkania jest omawiana kwestia zwolnienia kogos i wciska sie do podpisania pracownikowi papiery, zmanipuluje sie go w taki sposob aby podpisal korzystne odejscie dla firmy a nie dla pracownika. Tak to wyglada, sam pracownik przeciwko lasce HR i jakiemuś poganiaczowi. Ale poganiacze wolą to zrobić wysługując się HRem. Powody mogą być rózne jak cięcie kosztów, pandemia, czyjś zły humor tak z dnia na dzień

Dlaczego ludzie uciekają od tej firmy? W jaki sposób pracownicy odczuwają, że dzieje się coś negatywnego? I o co konkretnie tutaj chodzi? Można liczyć na stabilne zatrudnienie oraz godziwą pensję? Podasz widełki? Dopytuję, bo szukam pracy...

omijaj CS, jak coś to już zatrudniaj się bezpośrednio w UBS. Projekty są wygaszane i zamykane, zmieniają się co chwilę procesy, dyrektorzy i managerowie. To nie jest tak, że przychodzi zły menago z UBS i każe ci się zwolnić, po prostu ludzie są zmęczeni tym, że nie ma podwyżek, ich projekty są niepewne i ludzie, z którymi pracowali X lat odchodzą z dnia na dzień z firmy. Odnośnie widełek - zarabiam 8000-9000 netto, dział IT.

Kamila
@Paweł

Jakie warunki zwolnień, to co z ustawy czy coś więcej? Rozumiem, że bez konieczności świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia?

Var

Jaki brak podwyżek?

AmbitionalVP
@Var

Jaki brak podwyżek? U mnie w teamie były 10-15%, czyli jakieś 2-3k

Lila

W Polsce nie będzie zwolnień tylko usa, uk

@Lila

Skoro już przy tym temacie jesteśmy, może napiszesz, czy łatwo tu stracić pracę i za co ewentualnie? A może to pracownicy częściej decydują się na odejście z firmy? No chyba, że warunki zatrudnienia, czyli pieniądze, atmosfera etc., są tak dobre, że trzymają się tej pracy rękoma i nogami?

FS

Częściej to pracownicy decydują się na odejście z firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Credit Suisse Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 187.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 108, z czego 26 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 43 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Credit Suisse Polska Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Credit Suisse Polska Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 311 ocen.

Credit Suisse Polska Sp. z o.o.