Opinie o Skanem Introl w Swadzim

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Skanem Introl. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Skanem Introl o rekrutacji.

Branże: Drukowanie i poligrafia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanem Introl w Swadzim

Dżon

Witam chciałbym się obecnych pracowników zapytać jak wygląda sprawa przyjmowania nowych pracowników, i jak wyglądają wynagrodzenia na maszynach drukujących, sam pracuję w drukarni 6 lat jako drukarz/pomocnik i mam ochotę zmienić firmę tylko chciałbym się od kogoś dowiedzieć jak to u Was wygląda Pozdrawiam

pająk
@Dżon

spoko limity tylko psycha siada

yego

A możesz coś więcej napisać?

depesz€wa
@yego

ludzie Wy naprawdę nie macie co robić może czas podnieść progi:-(

kuki
@depesz€wa

Progi powyżej nogi?

moon
@kuki

anja:-(

Nikt

A Ty nie możesz się powstrzymać od komentarzy i wywoływania sensacji!!!!! W głowie się nie mieści, że można pielęgnować w sobie tyle negatywnych emocji. Nie zastanowiłeś się nigdy nad tym, że jak taki nasz przełożony czytając jak go publicznie opluwasz, może stracić ochotę do dbania o nas - szeregowych pracowników? Działasz na szkodę nas wszystkich. Nie przyszło Tobie nigdy do głowy, że wypisując na tym portalu - dostępnym dla osób z zewnątrz te steki bzdur kreujesz wizerunek Skanem'owi? Trochę refleksji..... I pamiętaj, że wszystko wraca - tyle ile dajesz - tyle dostajesz.

NIKT

Odpowiesz mi na pytanie - dlaczego jeszcze pracujesz w tej firmie??? przecież czujesz się wykorzystywany, odebrali Tobie premię i trzynastkę, Twoi przełożeni to debile, pracujesz tylko Ty nie otrzymując za pracę wynagrodzenia, a Twoi koledzy nic nie robią i pobierają wynagrodzenia, premie i dodatki.... Okrutne to - jutro złóż wypowiedzenie - nie męcz się dłużej! Jak każdy system i ten wynagrodzeń podlegał korekcie. Jeśli coś w nim nie grało wystarczył dialog i zwrócenie uwagi na niedociągnięcia. Z Lisem można było rozmawiać - był otwarty na wszelkie sugestie. Ale jak Twoje uwagi wyrażałeś agresją na tym portalu to nie dziw się, że nikt nie zauważył problemu. PS i daruj sobie obrażanie mnie, bo wystawiasz tym tylko ocenę swojej kultury osobistej.

Przeżyję...
@NIKT

O jakim Ty dialogu i korekcie piszesz?! Mało było na początku rozmów?! W ogóle nas słuchać nie chciał! Nie znam nikogo z produkcji kto żałowałby L., a Twoje rozgoryczenie spowodowane jego odejściem wskazuje, że z nami nie pracujesz. P.S. Nigdzie się nie wybieram - zasiedziałem się :)

@Przeżyję...

Nowy Dyro zweryfikuje pensje z rynkiem i się okaże, że za dużo zarabiamy i taki będzie finał hahahahaha

@Przeżyję...

NOOO WŁAŚNIE, nasz drogi KTOŚ - jednym małym P.S. dał ocenę wiarygodności wszelkim wcześniejszym informacjom na temat firmy SKANEM zarządzanej przez Lisa. Przy dzisiejszym najmniejszym w Polsce bezrobociu na rynku poznańskim UPARŁ się, że pomimo totalnego wyzysku panującego w tej firmie i pozbawienia go premii i wszelkich dodatków nie zmieni pracy :) na tym wiarygodność OPLUWACZY na temat tej firmy się kończy.

Przeżyję...
@Nikt

A ja normalnie nie wierzę, że ty jeszcze na tym forum M.K. nie opłakujesz! ;) kolejnego "wspaniałego" dyrektora, który drukarzom co pół roku "fachowo" grupy obliczał ;)

@Przeżyję...

Prawda jest taka że mamy wolny rynek i nikt zmuszany do pracy w Skanemie nie jest. W żadnej firmie nie jest idealnie. Jeżeli ktoś pracuje wiele lat i na forum krytykuje własna firmę tak żeby zniechęcić innych do rozpoczęcie pracy - to albo jest kompletnym idiotą i wtedy nie należy jego komentarzy brać pod uwagę, albo boi się o własny tyłek, bo za chwilę się okaże, ze zostaną ściągani ludzie z BSC i dla niego nie będzie już tu miejsca, bo jest zwyczajnie słaby. Gdyby było tak źle jak piszesz to nikt już w Skanemie nie powinien pracować, dookoła jest tyle firm poligraficznych, że bez trudu dla każdego miejsce się znajdzie u konkurencji. System wynagradzania jakiś musi być, bo nie każdy pracuje tak samo, jedne systemy są bardziej inne mniej sprawiedliwe. Ale powiedzmy szczerze że nikt tutaj źle nie zarabia, bo inaczej nikt z nas by tutaj nie siedział. W innych drukarniach byś tyle nie wyciągnął.

Nikt

Nie jestem z samej góry, jestem z innego pokolenia. Pokolenia, które o trzynastkach słyszało od Mamy, a pracuję już w trzeciej firmie. Tym się właśnie różnimy. Ja na swoją premię zapracowałem i mam, bo nowy system wynagradza tych, którzy mają wyniki, Ty uważasz, że premia i trzynastka się Tobie należy za samo przyjście do pracy. Obudź się - te czasy już minęły. Żyjemy w innej rzeczywistości. I nie obrażaj mnie, jeśli chcesz ze mną dyskutować, to wysil się o argumenty, a nie wyzwiska, to jest słabe.

Przeżyłem...
@Nikt

Obrażać to ja jeszcze nie zacząłem. Proponuję żebyś się porządnie rozpędził i mocno przywalił głową w ścianę, bo kompletne brednie opowiadasz. Przypomnę, że to L. kiedyś obiecywał trzynastki, podwyżki co roku itd. I co? G.wno z tego było. Ciemnotę wciskał szarej masie. Mamy tylko zap..rdalć do upadłego i siedzieć cicho. A co do tego debilnego systemu ocen, który wymyślił i który tak zachwalasz - tak "wspaniale" działa, że po ostatniej ocenie osoby, które po kilka miesięcy przebywały na L4 awansowały na wyższe grupy, a Ci którzy sumiennie chodzili do pracy pospadali... I taki właśnie jest ten system, dla kombinatorów i cwaniaków.

@Przeżyłem...

życzę powodzenia tym którzy myślą, że to się teraz zmieni za Nowego, takie samo bla bla bla jak za każdego zarządzającego

Przeżyłem...
@543

Wiadomo, że się nie zmieni. Te dyrektorki tylko ładnie obiecywać umieją, a robią i tak po swojemu.

..................................................

Szczerze?? Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.Ale z czasem zabrał się za ciecie kosztów (zwłaszcza wynagrodzeń) a teraz się cieszymy że go nie ma i nikt po nim nie płacze.

starogrodnianie
@..................................................

Hmm, no to niefajnie. W każdym razie brać starogardzka pozdrawia Wielkopolan. Niemniej jednak gdyby ktoś jeszcze coś napisał na temat prezesa S.L. to bylibyśmy wdzięczni (tak po starogardzku a u nas dobra destylarnia jest

handlowiec
@starogrodnianie

No to Wam współczuję takiego szefa.

@starogrodnianie

Możecie sobie pluć na Prezesa, a wyniki jakie osiągnęła firma same go bronią. Szacunek jaki sobie wypracował u kontrahentów, którzy dzięki jego zaangażowaniu podpisywali kontrakty, dzięki którym firma się rozwijała – można było zaobserwować w ostatnich dniach pracy. Podziękowań nie było końca. PIS-iewiczów nie brakuje nigdzie, w Skanemie także, obrażają i plują jadem, bo innego języka nie znają. Już odczuwamy brak Prezesa Lisa. Macie wielkie szczęście, że znaleźliście się na pokładzie pod jego sterami. POWODZENIA.

Ktos

dobry żart tynfa wart

@Ktos

Czas zweryfikuje kto miał rację. Ciekawe czy wtedy będziecie mieli tyle odwagi, żeby napisać, że Lis to jednak dobry zarządca był....

sss
@Nikt

Zgadzam się w 100%. Lis chociaż był dyrektorem z krwi i kości. Jeszcze będziecie za nim płakać.

Niejedno już tu przeżyłem...
@Nikt

Żebyś się czasem nie zesrał/a z zachwytu... Musisz być z samej góry, z jego armii d.powłazów, skoro tak Ci będzie go brakować. Wy akurat możecie żałować, bo dobrze mieliście - wysokie podwyżki, premie i nagrody. Nam co mógł to pozabierał, a roczne premie te tzw 13nastki to jakiś żart... Ochłapy nam rzucał

Starogrodniak

A jaki był Wasz były prezes S. Lis? Tak szczerze proszę bo teraz jest naszym prezesem. Pierwsze wrażenie zrobił super, tylko czy to nie zaslona dymna i nie wpadł do nas "robić wyniki" czyli ciąć koszty (pensje). Proszę kolegów o uczciwy komentarz. Pozdrawiam

ktos
@Starogrodniak

heheheheh....powodzenia w takim razie

Mieczysław

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad aplikowaniem do waszej firmy jako drukarz. Czytam te wszystkie wpisy i szczerze mówiąc czytam tylko o upadku firmy i o tym jak jest źle. Przecież większość tu piszących, jednak w Skanem pracuje cały nadal czas. To jest tu w końcu taki syf czy jednak nie jest tak źle? Jakie są zarobki, jak wygląda system premiowane w praktyce a nie w teorii. Może ktoś miły w końcu coś napisze, bo jak narazie to wszyscy na tą firmę "jadą ". Pozdrawiam.

handlowiec
@Mieczysław

Coś chyba kiepsko, bo walczą cenowo z konkurencją.

@Mieczysław

Chodzi o to, że po zmianach w wynagrodzeniach starzy pracownicy z każdym rokiem mają mniej, gdyż zabrane zostało stażowe i wiele innych rzeczy. Stąd wiele osób jeszcze odejdzie (zwłaszcza starych), jeżeli nie będzie podwyżek i to konkretnych. Do tego nowym może się podobać, gdyż nie mają stażowego, pensje na czas, jakaś kultura pracy jest (ISO, procedury). Na pierwszy rzut oka to się może podobać. Po jakimś czasie już wiesz, że są jak w każdej firmie lizusy, które zarabiają zbyt dużo, jak na swoje możliwości, ale wiedzą, które sznurki pociągać i z kim grać. Co do firmy, to mamy się rozbudowywać, więc jest szansa jakaś na rozwój i może przyjdą jakieś nowe maszyny. Co do wynagrodzeń na drukarzy. Chodzi o to, że nasz system dzieli się na grupy. A do oceny drukarza i przydzielenia do danej grupy brane są różne parametry (prędkość druku, zatrzymania, reklamacje i nie wiadomo co jeszcze). To wie finansowy MK. Chodzi o to, że różnice między grupami są spore, a ocena jest raz na pół roku.

Byly pracownik

Boże ludzie a wy ciągle wspominacie przeszłość.tak,było super za czasów p.Romka tylko to były inne czasy,inny rynek,ile było wtedy drukarni a ile wtedy!introl mógł sobie pozwolić na wysokie ceny,teraz konkurencja jest ogromna i nawet jakby nie sprzedał firmy to tez byłoby z nim całkiem inaczej teraz.

wielo...wieloletni

Prawda jest taka że za czasów Pana Szperlińskiego to była firma z klasą prawdziwa marka na rynku poligraficznym...teraz to jedno wielkie szambo na stanowiskach sami karierowicze bez wiedzy poligraficznej którzy tylko patrza jak tu pozabierac kase. A nowy system płac to już totalne utopienie ludzi w bagnie ale nie po uszy tylko oddychanie przez słomke pozostało...

gary
@wielo...wieloletni

to poco ciumkasz?

rodziel

A ja po licznych przygodach w podobnych firmach , ND . itd znalazlem (usunięte przez administratora) prace 600 m od domu i placa wiecej niz w odchodzacym do prehistorii Skanemie ... Z......sty szef.... najnowoczesniejsze maszyny i super atmosfera ... wszystko caly czas sie rozwija ... przychodza nowe maszyny .... szef lubi miec cos jedyny w tej czesci europy.... sorry kiedys myslalem ze Skanem to firma moich snów ... jednak strasznie sie mylilem ..... Z G1 Marcin ... pozdrawiam ziomalki troche mi was Żal

kejl

Ależ idź najlepiej na handlowca pseudo jezdzacego

milk
@kejl

Żal czytać bo to była super firma aż trudno uwierzyć że aż tak źle :-(

@@@ja

Odpowiedz jest prosta Zyzol rządzi niedługo Lisek odchodzi to się dobierze pewnie znowu do pensji... znowu kobietom zabierze bo tam najprościej... oferty pracy są ale brak chętnych jeśli się już ktoś znajdzie to po pierwszym dniu ucieka... odradzam tą firmę bo tam coraz gorzej...

obcy
@@@@ja

To jakaś TRAGEDIA.......a chciałem tam iść do pracy.

www

Drukarze to tyle zarabiają, chociaż jak się widzi ich reklamacje to nie wiadomo za co, kolejne za drukarzami w zarobkach są panie z roto-święte krowy którym zawsze dzieje się krzywda, ciekawe że jeszcze żadna się nie zwolniła a tak im źle-bo nigdzie indziej nie dostaną pracy za tyle kasy i żeby mieć full czasu na papieroski, kawusie i ploteczki.

nienaiwny

Dokładnie, fundusz tylko po to inwestuje zeby sprzedac, ciekawe czy wtedy bedziecie tak Chemes chwalic, tu przynajmniej jest stabilizacja

Na szczęście były...
@nienaiwny

nienaiwny bierz mniejsza dawke albo zmien lekarza bo Cie oszukuje...o jakiej stabilności Ty bredzisz bo napewno nie o finansowej chyba że tylko sie cieszyć że sie pracuje...co pół roku zmiana wynagrodzenia o to nawet o 2-3 tyś w plecy przez 6 miesięcy to nazywasz stabilizacją????? z tego co wiem a mam kontakt z kolegami to nic sie w tej kwestii nie zmiania i właśnie to był powód mojego odejścia

obcy
@Na szczęście były...

A to dlaczego u was tak obniżają pensję?

lean

dokładnie tak będzie! barany będą chciały później wrócić, ale nie będzie dla nich miejsca

produkcyjny

słuchajcie i nie piszczcie głupot. dziś wszędzie trzeba się wykazać tym co potrafisz. to jest jedno. każdy zakład jest dobry, który płaci za Ciebie zus i podatki. Ale jeśli chcesz się rozwijać to patrz kto się rozwija.. nasza budka chyba nie ma szans na rozwój bo i nie ma gdzie... patrząc na postęp i rozwój sąsiadów z Sadów można tylko pozazdrościć. Podobno trzy razy większy zakład od lata , najnowsze technologie, inwestycje widać z ulicy, szkoda, że u nas tylko patrzą jak naszym kosztem oszczędzić a tych z chemesu za cudze pomysły wynagradzają. I nasi drukarze nie dostają takich stawek jak chemesowi , bo nie są zaprzyjaźnieni z górą , a nasi od nich musza się niby wiele nauczyć .... faktem jest, że nie jesteśmy już najlepszymi bo tracimy zlecenia i mamy przestoje ale ważne aby góra dostała swoje premie . mały człowiek się nie liczy. ... ja rezygnuję

triple x
@produkcyjny

mogę tylko potwierdzić ... niestety. Za dawnych czasów była to fajna firma, ale teraz już nie ma po co tu być. czysty wyzysk i brak roboty :( a tym samym zarobki to źródło oszczędności dla kierownictwa i na ich premie. zawsze są lepsi i lepszejsi - a ci to tyłki cmokają . nie polecam

obserwator
@produkcyjny

o jakich nowych technologiach mowisz?To jest wydmuszka w ktora inwestuje fundusz, po to aby sprzedac za 5lat.Razem z baranami.

produkcyjny

słuchajcie i nie piszczcie głupot. dziś wszędzie trzeba się wykazać tym co potrafisz. to jest jedno. każdy zakład jest dobry, który płaci za Ciebie zus i podatki. Ale jeśli chcesz się rozwijać to patrz kto się rozwija.. nasza budka chyba nie ma szans na rozwój bo i nie ma gdzie... patrząc na postęp i rozwój sąsiadów z Sadów można tylko pozazdrościć. Podobno trzy razy większy zakład od lata , najnowsze technologie, inwestycje widać z ulicy, szkoda, że u nas tylko patrzą jak naszym kosztem oszczędzić a tych z chemesu za cudze pomysły wynagradzają. I nasi drukarze nie dostają takich stawek jak jak chemesowi , bo nie są zaprzyjaźnieni z górą , a nasi od nich musza się niby wiele nauczyć .... faktem jest, że nie jesteśmy już najlepszymi bo tracimy zlecenia i mamy przestoje ale ważne aby góra dostała swoje premie . mały człowiek się nie liczy. ... ja rezygnuję

rocky

kiedyś jako introl to była super firma, najfajniejsi czyli najmądrzejsi (z ironią) są obecni managerowie (tragedia) widać jak dzięki ich pracy fatalnie stoi firma, łapią wszystkie zlecenia żby tylko robić obrót, mam nadzieję że OLE szybko pozbędzie się tych nowych managerów ZDECYDOWANIE NIE POLECAM a troche tam pracowałem

famon

Nigdzie nie jest idealnie. A Skanem to porządna firma i nie ma co wylewać swoich żali na forum. Jedni odchodzą a drudzy przychodzą - rotacja zawsze musi być. Niestety każdemu nie da się dogodzić.

Zostaw merytoryczną opinię o Skanem Introl - Swadzim

• Jak się pracuje w Skanem Introl?

Zobacz opinie na temat firmy Skanem Introl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skanem Introl?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 1 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skanem Introl?

Kandydaci do pracy w Skanem Introl napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skanem Introl