Skanem Introl

Swadzim

Opinie o Skanem Introl

nn 2016-09-24 23:03
No i miałeś rację ,tylko dziwi mnie że jednak tak długo złodzieja trzymali.
Ale chyba był potrzebny zezolowi i motylowej najpierw do spuszczenia Olka a później pewnie sami w tym złodziejstwie całych transportów palet uczestniczyli a na końcu Roberta spuścili jak wyszło wszystko najaw.
PRACOWNIK 2016-09-28 19:48
PANI AGNIESZKO I KOGO TERAZ DUPA BOLI:) HA HA
obcy 2016-10-18 00:29
A to dlaczego u was tak obniżają pensję?
@@@ja 2016-10-19 18:39
Odpowiedz jest prosta Zyzol rządzi niedługo Lisek odchodzi to się dobierze pewnie znowu do pensji... znowu kobietom zabierze bo tam najprościej... oferty pracy są ale brak chętnych jeśli się już ktoś znajdzie to po pierwszym dniu ucieka... odradzam tą firmę bo tam coraz gorzej...
obcy 2016-10-21 23:58
To jakaś TRAGEDIA.......a chciałem tam iść do pracy.
kejl 2016-10-22 16:19
Ależ idź najlepiej na handlowca pseudo jezdzacego
milk 2016-12-01 10:13
Żal czytać bo to była super firma aż trudno uwierzyć że aż tak źle :-(
rodziel 2016-12-13 08:23
A ja po licznych przygodach w podobnych firmach , ND . itd znalazlem [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] prace 600 m od domu i placa wiecej niz w odchodzacym do prehistorii Skanemie ... Z......sty szef.... najnowoczesniejsze maszyny i super atmosfera ... wszystko caly czas sie rozwija ... przychodza nowe maszyny .... szef lubi miec cos jedyny w tej czesci europy.... sorry kiedys myslalem ze Skanem to firma moich snów ... jednak strasznie sie mylilem ..... Z G1 Marcin ... pozdrawiam ziomalki troche mi was Żal
wielo...wieloletni 2016-12-13 22:08
Prawda jest taka że za czasów Pana Szperlińskiego to była firma z klasą prawdziwa marka na rynku poligraficznym...teraz to jedno wielkie szambo na stanowiskach sami karierowicze bez wiedzy poligraficznej którzy tylko patrza jak tu pozabierac kase.
A nowy system płac to już totalne utopienie ludzi w bagnie ale nie po uszy tylko oddychanie przez słomke pozostało...
Byly pracownik 2016-12-14 07:19
Boże ludzie a wy ciągle wspominacie przeszłość.tak,było super za czasów p.Romka tylko to były inne czasy,inny rynek,ile było wtedy drukarni a ile wtedy!introl mógł sobie pozwolić na wysokie ceny,teraz konkurencja jest ogromna i nawet jakby nie sprzedał firmy to tez byłoby z nim całkiem inaczej teraz.
Mieczysław 2016-12-20 21:05
Witam wszystkich. Zastanawiam się nad aplikowaniem do waszej firmy jako drukarz. Czytam te wszystkie wpisy i szczerze mówiąc czytam tylko o upadku firmy i o tym jak jest źle. Przecież większość tu piszących, jednak w Skanem pracuje cały nadal czas. To jest tu w końcu taki syf czy jednak nie jest tak źle? Jakie są zarobki, jak wygląda system premiowane w praktyce a nie w teorii. Może ktoś miły w końcu coś napisze, bo jak narazie to wszyscy na tą firmę "jadą ". Pozdrawiam.
handlowiec 2017-01-06 14:49
Coś chyba kiepsko, bo walczą cenowo z konkurencją.
Pracownik 2017-01-10 07:30
Chodzi o to, że po zmianach w wynagrodzeniach starzy pracownicy z każdym rokiem mają mniej, gdyż zabrane zostało stażowe i wiele innych rzeczy. Stąd wiele osób jeszcze odejdzie (zwłaszcza starych), jeżeli nie będzie podwyżek i to konkretnych. Do tego nowym może się podobać, gdyż nie mają stażowego, pensje na czas, jakaś kultura pracy jest (ISO, procedury). Na pierwszy rzut oka to się może podobać. Po jakimś czasie już wiesz, że są jak w każdej firmie lizusy, które zarabiają zbyt dużo, jak na swoje możliwości, ale wiedzą, które sznurki pociągać i z kim grać.
Co do firmy, to mamy się rozbudowywać, więc jest szansa jakaś na rozwój i może przyjdą jakieś nowe maszyny.
Co do wynagrodzeń na drukarzy. Chodzi o to, że nasz system dzieli się na grupy. A do oceny drukarza i przydzielenia do danej grupy brane są różne parametry (prędkość druku, zatrzymania, reklamacje i nie wiadomo co jeszcze). To wie finansowy MK. Chodzi o to, że różnice między grupami są spore, a ocena jest raz na pół roku.
Starogrodniak 2017-01-10 22:42
A jaki był Wasz były prezes S. Lis? Tak szczerze proszę bo teraz jest naszym prezesem. Pierwsze wrażenie zrobił super, tylko czy to nie zaslona dymna i nie wpadł do nas "robić wyniki" czyli ciąć koszty (pensje). Proszę kolegów o uczciwy komentarz. Pozdrawiam
ktos 2017-01-10 22:51
heheheheh....powodzenia w takim razie
.................................................. 2017-01-11 14:12
Szczerze?? Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.Ale z czasem zabrał się za ciecie kosztów
(zwłaszcza wynagrodzeń) a teraz się cieszymy że go nie ma i nikt po nim nie płacze.
starogrodnianie 2017-01-11 18:07
Hmm, no to niefajnie. W każdym razie brać starogardzka pozdrawia Wielkopolan. Niemniej jednak gdyby ktoś jeszcze coś napisał na temat prezesa S.L. to bylibyśmy wdzięczni (tak po starogardzku a u nas dobra destylarnia jest
handlowiec 2017-01-22 00:41
No to Wam współczuję takiego szefa.
Nikt 2017-01-23 18:19
Możecie sobie pluć na Prezesa, a wyniki jakie osiągnęła firma same go bronią. Szacunek jaki sobie wypracował u kontrahentów, którzy dzięki jego zaangażowaniu podpisywali kontrakty, dzięki którym firma się rozwijała – można było zaobserwować w ostatnich dniach pracy. Podziękowań nie było końca. PIS-iewiczów nie brakuje nigdzie, w Skanemie także, obrażają i plują jadem, bo innego języka nie znają. Już odczuwamy brak Prezesa Lisa. Macie wielkie szczęście, że znaleźliście się na pokładzie pod jego sterami. POWODZENIA.
Ktos 2017-01-23 21:28
dobry żart tynfa wart
Nikt 2017-01-23 22:01
Czas zweryfikuje kto miał rację. Ciekawe czy wtedy będziecie mieli tyle odwagi, żeby napisać, że Lis to jednak dobry zarządca był....
sss 2017-01-23 22:38
Zgadzam się w 100%. Lis chociaż był dyrektorem z krwi i kości. Jeszcze będziecie za nim płakać.
Niejedno już tu przeżyłem... 2017-01-24 06:48
Żebyś się czasem nie zesrał/a z zachwytu... Musisz być z samej góry, z jego armii d.powłazów, skoro tak Ci będzie go brakować. Wy akurat możecie żałować, bo dobrze mieliście - wysokie podwyżki, premie i nagrody. Nam co mógł to pozabierał, a roczne premie te tzw 13nastki to jakiś żart... Ochłapy nam rzucał
Nikt 2017-01-24 08:21
Nie jestem z samej góry, jestem z innego pokolenia. Pokolenia, które o trzynastkach słyszało od Mamy, a pracuję już w trzeciej firmie. Tym się właśnie różnimy. Ja na swoją premię zapracowałem i mam, bo nowy system wynagradza tych, którzy mają wyniki, Ty uważasz, że premia i trzynastka się Tobie należy za samo przyjście do pracy. Obudź się - te czasy już minęły. Żyjemy w innej rzeczywistości. I nie obrażaj mnie, jeśli chcesz ze mną dyskutować, to wysil się o argumenty, a nie wyzwiska, to jest słabe.
Przeżyłem... 2017-01-24 13:40
Obrażać to ja jeszcze nie zacząłem. Proponuję żebyś się porządnie rozpędził i mocno przywalił głową w ścianę, bo kompletne brednie opowiadasz. Przypomnę, że to L. kiedyś obiecywał trzynastki, podwyżki co roku itd. I co? G.wno z tego było. Ciemnotę wciskał szarej masie. Mamy tylko zap..rdalć do upadłego i siedzieć cicho. A co do tego debilnego systemu ocen, który wymyślił i który tak zachwalasz - tak "wspaniale" działa, że po ostatniej ocenie osoby, które po kilka miesięcy przebywały na L4 awansowały na wyższe grupy, a Ci którzy sumiennie chodzili do pracy pospadali... I taki właśnie jest ten system, dla kombinatorów i cwaniaków.
543 2017-01-24 13:45
życzę powodzenia tym którzy myślą, że to się teraz zmieni za Nowego, takie samo bla bla bla jak za każdego zarządzającego
Przeżyłem... 2017-01-24 14:30
Wiadomo, że się nie zmieni. Te dyrektorki tylko ładnie obiecywać umieją, a robią i tak po swojemu.
NIKT 2017-01-24 17:56
Odpowiesz mi na pytanie - dlaczego jeszcze pracujesz w tej firmie??? przecież czujesz się wykorzystywany, odebrali Tobie premię i trzynastkę, Twoi przełożeni to debile, pracujesz tylko Ty nie otrzymując za pracę wynagrodzenia, a Twoi koledzy nic nie robią i pobierają wynagrodzenia, premie i dodatki.... Okrutne to - jutro złóż wypowiedzenie - nie męcz się dłużej!
Jak każdy system i ten wynagrodzeń podlegał korekcie. Jeśli coś w nim nie grało wystarczył dialog i zwrócenie uwagi na niedociągnięcia. Z Lisem można było rozmawiać - był otwarty na wszelkie sugestie. Ale jak Twoje uwagi wyrażałeś agresją na tym portalu to nie dziw się, że nikt nie zauważył problemu.
PS
i daruj sobie obrażanie mnie, bo wystawiasz tym tylko ocenę swojej kultury osobistej.
Przeżyję... 2017-01-24 18:51
O jakim Ty dialogu i korekcie piszesz?! Mało było na początku rozmów?! W ogóle nas słuchać nie chciał! Nie znam nikogo z produkcji kto żałowałby L., a Twoje rozgoryczenie spowodowane jego odejściem wskazuje, że z nami nie pracujesz.
P.S. Nigdzie się nie wybieram - zasiedziałem się :)
543 2017-01-24 19:22
Nowy Dyro zweryfikuje pensje z rynkiem i się okaże, że za dużo zarabiamy i taki będzie finał hahahahaha
Nikt 2017-01-25 06:56
NOOO WŁAŚNIE, nasz drogi KTOŚ - jednym małym P.S. dał ocenę wiarygodności wszelkim wcześniejszym informacjom na temat firmy SKANEM zarządzanej przez Lisa. Przy dzisiejszym najmniejszym w Polsce bezrobociu na rynku poznańskim UPARŁ się, że pomimo totalnego wyzysku panującego w tej firmie i pozbawienia go premii i wszelkich dodatków nie zmieni pracy :) na tym wiarygodność OPLUWACZY na temat tej firmy się kończy.
Przeżyję... 2017-01-26 18:14
A ja normalnie nie wierzę, że ty jeszcze na tym forum M.K. nie opłakujesz! ;) kolejnego "wspaniałego" dyrektora, który drukarzom co pół roku "fachowo" grupy obliczał ;)
Nikt 2017-01-26 21:56
A Ty nie możesz się powstrzymać od komentarzy i wywoływania sensacji!!!!! W głowie się nie mieści, że można pielęgnować w sobie tyle negatywnych emocji. Nie zastanowiłeś się nigdy nad tym, że jak taki nasz przełożony czytając jak go publicznie opluwasz, może stracić ochotę do dbania o nas - szeregowych pracowników? Działasz na szkodę nas wszystkich. Nie przyszło Tobie nigdy do głowy, że wypisując na tym portalu - dostępnym dla osób z zewnątrz te steki bzdur kreujesz wizerunek Skanem'owi? Trochę refleksji.....
I pamiętaj, że wszystko wraca - tyle ile dajesz - tyle dostajesz.
543 2017-01-27 08:30
Prawda jest taka że mamy wolny rynek i nikt zmuszany do pracy w Skanemie nie jest. W żadnej firmie nie jest idealnie. Jeżeli ktoś pracuje wiele lat i na forum krytykuje własna firmę tak żeby zniechęcić innych do rozpoczęcie pracy - to albo jest kompletnym idiotą i wtedy nie należy jego komentarzy brać pod uwagę, albo boi się o własny tyłek, bo za chwilę się okaże, ze zostaną ściągani ludzie z BSC i dla niego nie będzie już tu miejsca, bo jest zwyczajnie słaby. Gdyby było tak źle jak piszesz to nikt już w Skanemie nie powinien pracować, dookoła jest tyle firm poligraficznych, że bez trudu dla każdego miejsce się znajdzie u konkurencji. System wynagradzania jakiś musi być, bo nie każdy pracuje tak samo, jedne systemy są bardziej inne mniej sprawiedliwe. Ale powiedzmy szczerze że nikt tutaj źle nie zarabia, bo inaczej nikt z nas by tutaj nie siedział. W innych drukarniach byś tyle nie wyciągnął.
yego 2017-02-19 16:45
A możesz coś więcej napisać?
depesz€wa 2017-03-01 21:28
ludzie Wy naprawdę nie macie co robić może czas podnieść progi:-(
kuki 2017-03-05 14:49
Progi powyżej nogi?
Dżon 2017-03-06 16:23
Witam chciałbym się obecnych pracowników zapytać jak wygląda sprawa przyjmowania nowych pracowników, i jak wyglądają wynagrodzenia na maszynach drukujących, sam pracuję w drukarni 6 lat jako drukarz/pomocnik i mam ochotę zmienić firmę tylko chciałbym się od kogoś dowiedzieć jak to u Was wygląda
Pozdrawiam
pająk 2017-05-16 22:48
spoko limity tylko psycha siada
moon 2017-05-16 22:51
anja:-(
gary 2017-05-16 22:52
to poco ciumkasz?
obserwator 2017-06-22 14:14
Czy ktos tu jeszcze panuje nad tym balaganem bo norweg jak sie wkur...
to ten bajzel zamknie
bel 2017-06-23 13:38
Jaki Pan taki kram!
Pracownik 2017-06-27 14:01
Masakra. Zmienila sie cala kadra kierownicza i teraz widac tego efekty. Droga do upadku.
... 2017-06-29 11:19
Oho. Któż to się niby zmienił?
No co 2017-06-30 07:46
Lis, Zyzol, Łysy, Rusin, Sokolica, Gryska no i mistrz UR Marcin S.
... 2017-07-05 10:41
Taa... no ale przecież zastąpieni są lepszymi "nabytkami", z podejściem bardziej systemowym, jakże pożądanym, którzy wyczyścili szeregi z osób niekompetentnych, starych, mających własne zdanie :) hehe

Sokolica? Kto to niby....
Dominika 2017-07-20 13:43
@Pracownik jakie zmiany nastąpiły wraz ze zmianą kadry kierowniczej? Mógłbyś powiedzieć coś więcej o obecnych warunkach pracy w firmie?
Były pomocnik 2017-08-06 08:53
Jak sobie radzi na farbach owsik król pomocników i książe G12? W końcu zobaczy jak to jest być targanym po maszynach...
Były pracownik 2017-08-13 19:12
Książę G12? Czyżby mowa o W.P? :P Pracowałem tam kilka lat temu.... Dobrze, że już mnie tam nie ma :)
Zostaw swoją opinię o Skanem Introl - Swadzim
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Skanem Introl