Opinie o murapol.pl - Murapol S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MURAPOL S.A. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MURAPOL S.A o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MURAPOL S.A w Bielsko-Biała

Matthias

Mam pytanie, czy te ogłoszenia dla kierowników budów w Poznaniu, Wrocławiu i inncyh to są na jakieś nowe inwestycje, czy po prostu taka rotacja na tych starych budowach jest i ciągle zmieniają się tam kierownicy budow?

Dealer

No widzisz, pracowales w murapol a nie w jakiejs przybudowce murapol bis. A to robi roznice

Jurcyś

a ja pracowałem w Murapol jako prawnik i mi się podobało, nieźle płacili i dużo ciekawych spraw, więc człwoiek się zawodowo nie frustrował i naprawdę mial szansę na rozwój zawodowy. Dużo wymagja, duzy stres i łatwo wylecieć, ale gdzie indziej chyba nie jest dla prawników lepeiej. a w sumie to jednak wielka firma i dla prawników, którzy chcą działać w nieruchościach, inwestycjach, prawie budowlanym, itd. to świetna okazja do nauki, no bo niby gdzie indziej a jakiejś małej firemce prawniczej??

pp
@Jurcyś

A długo tam pracowałeś ? :)

Dealer

No moze racja, ale gdzie znajdziesz na poczatek prace w mniejszym wymiarze za podobna kase? I mowie o 4.000 na rękę tylko... i dla prawnika jeszcze w Krakowie?

@Dealer

Ale te 4 czy 6 koła netto to nie zarabia chyba prawnik na początku, tylko prawnik z doświadczeniem - jeżeli się mylę, to proszę, aby ktoś dysponujący wiedzą mnie poprawił. Dodatkowo może doprecyzuję pytanie - jak wygląda wynagrodzenie radcy prawnego w Murapolu? Bo z ogłoszeń wynika, że szukają radców prawnych, a nie prawników po studiach, względnie aplikantów. Tyle, że faktycznie w Krakowie to i radca może mieć problem z 4 na rękę.

Inżynier Budowy

Rekrutacja z góry przesądzona. Na rozmowie wypełnienie testu dotyczącego wiedzy, później rozmowa nie pod kątem aplikowanego stanowiska tylko pod kątem innego na który teoretycznie też otwarta jest rekrutacja. Strata czasu, bo od razu dało się wyczuć, że mają kogoś na dane miejsce, a tylko potrzebują na siłę przeprowadzić rekrutację dla statystyk (Oddział Kraków).

Test z wiedzy budo., pytania dot. sieci.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
Bielsko-Biała
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Kasjer/Sprzedawca Stoisko Piekarnicze
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
Dealer

Jesli faktycznie zostaje na reke od 4 do 6 tysiecy zl po odprowadzeniu skladek zus i zaplacie podatkow to calkiem niezle placa. Ale skad tak duza rozpietosc wynagrodzen na jednym stanowisku? Trzeba negocjowac zarobki na poczatku juz na jak najwyzszym poziomie? Czy jak?

@Dealer

Zakładając, że faktycznie praca jest 12h/dobę to przez 20 dni daje 240 godzin, co nawet przy wynagrodzeniu 6.000 na rękę daje 25 zł za godzinę (pomijając już dyspozycyjność, w tym weekendową). Rzeczywiście rewelacja.

Isztar

Wątpliwości budzi zresztą już samo oparcie relacji z de facto in-housami na umowach współpracy w ramach IDG. Zwykle firma chcąc mieć klasycznego in-housa oferuje jednak umowę o pracę.

Kluska śląska
@Isztar

Wam wszystkim "prawnikom" chyba w głowach się poprzewracało. Gdzie oferuje się teraz radcom prawnym pracującym w prywatnych firmach "umowę o pracę"? O pracę, a jeszcze taką, gdzie całkiem nieźle płacą i praca jest ciekawą merytorycznie? Dla prawników trudno jest teraz znaleźć pracę, nieważne czy z doświadczeniem, czy nie. Tendencja na rynku jest taka, że jeśli chce się zarabiać parę złotych więcej, to nie ma co marzyć o umowie o pracę. Prywatny biznes, bez względu na rozmiary działalności, nie zatrudnia prawników na "umowy o pracę", no chyba, że się chce zarabiać grosze. Jeśli ktoś marzy o umowie o pracę, to niech szuka pracy w administracji państwowej. Dziwi mnie też to, że tak szafujecie etyką na tym forum i wyrażacie swoją dezaprobatę dla praktyk stosowanych rzekomo przez Murapol - przecież zadaniem prawników, czy to w kancelarii czy jako prawnika wewnętrznego jest przede wszystkim jak najlepsze dbanie o interesy swego klienta - w tym wypadku grupy Murapol. Oczywiście dbanie zgodnie z prawem i Waszą najlepszą wiedzą, ale nie jesteście przecież ani sądem, ani jakimiś strażnikami sprawiedliwości nie wiadomo jak rozumianej, nie macie przecież dbać o interes drugiej strony. Jeśli się Wam to nie podoba, to dlaczego wybraliście ten zawód doradcy? Trzeba było zostać sędzią, prokuratorem, policjantem albo urzędnikiem, politykiem, albo zająć się pracą naukową. Jesteście wynajęci przez biznes i takie są zasady pracy dla biznesu, ale przecież dla klientów indywidualnych, nie-biznesowych też tak jest. To obowiązuje przecież nie tylko w Murapol. Czy myślicie, że gdzie indziej prawnicy są traktowani lepiej? lepiej zarabiają? Wszędzie jest trudno o pracę, o szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego, więc doceńcie jednak to, co macie.

Isztar

A jak wyglądają zarobki i warunki pracy prawników w Murapolu - ma ktoś jakąś wiedzę w temacie? Tyle, że pewnie rotacja też jest spora, biorąc pod uwagę częstotliwość ukazywania się ogłoszeń o poszukiwaniu prawnika.

Isztar

A o co chodzi z tym ciągłym zatrudnianiem prawników? Po co ciągle nowi prawnicy?

piotrek

ten licznik na stronie murapolu z iloscia pracowników chyba się zesul. stanol na 280 a przeciez w ciągu ostatnich 2 miesięcy mieli z 60 ogloszen o prace. licznik powinien wskazywać ok 340 pracownikow.

w drugą stronę
@piotrek

Mieli 280 i dali 60 ogłoszeń. Czyli mają 220 pracowników, nie 340 :).

michal

No w Niemczech Rotatora SA jeszcze nie znają, ale poznają tą legendarną jakoś, terminowość, szacunek dla pracowników oraz uczciwość wobec podwykonawców :D

Fazzy

Tak wiem !

harry

tak wiesz czy ci sie tak zdaje ?

777a
@harry

To może by murapol zainwestował na Marsie ?Byłaby nadzieja ,że (usunięte przez administratora) osobiście zechce tam polecieć ,żeby sprawdzić "biznes oportunitis" .

jan

A jakie są zarobki w tej firmie? Naprawdę taka tam rotacja?

sugarcube
@jan

Zarobki słabe (zwł. w przeliczeniu na godziny), a rotacja legendarnie wysoka. Zresztą to wychodzi z wpisów powyżej, jeśli firma z dnia na dzień pozbywa się 1/5 załogi i taka sytuacja powtarza się kilka razy w roku, to chyba nie jest to spokojna przystań na lata owocnej pracy w sympatycznej atmosferze :)

kiki

6.06 kolejna kumulacja - 10 nowych ofert głównie inżynierowie, kierownicy budowy i architekci. Obstawiam następną kumulacje - prawnicy i dział sprzedaży :)

bhp
@kiki

Prawnicy też są pewnie na innym portalu patrzyles, tylko po co im kierownicy kontraktow z podkarpackiego i swietokrzyskiego? tam chyba nic nie budują teraz

Gburex

jest sporo ogłoszen dla kierownikow budów, kontraktu i iżynierów budowy, znowu architekci i projektaci są poszukiwani - kolejne masowe zwolnienia w Murapol czy jakies "super", "extra" inwestycje i ludzi nastarczyć nie mogą?

Szklanka z drucianym uchwytem

Wczoraj były Dni Bielska. Czy legendarny w regionie pracodawca partycypował w obchodach? :)

Apacze

Nic nie rozumiesz. Oni się tam tylko PRZYGLĄDALI i to było wówczas świadectwo wielkiego rozwoju. Teraz się przyglądają czemu innemu, co jest jeszcze większym sukcesem, zatem wszyscy wstajemy i klaszczemy: brawo, brawo!!!

Danonek

No jak do załatwiania spraw w tej Anglii wysyłają ludzi bez znajomości języka angielskiego... cały murapol.

Bogumił

Proponuję wszystkim malkontentom lekturę informacji z dzisiejszego magazynu Eurobuild o zawarciu przez Murapol umowy przedwstępnej na zakup działki w Berlinie za prawie 1,5 mln Euro. Wbrew nadziejom wielu tu piszących, Murapol jednak poważnie inwestuje za granicą.

Baba jaga

Jest ciężko, a największym plusem pracy w Murapolu to taki że po odejściu nigdy już nie będziesz tak ciężko pracował/a. Masa bezsensownej biurokracji. (usunięte przez administratora). Sam wyciągnij wnioski. Pracownik po roku to już weteran. Najcięższy oddział to Warszawa. Sfrustrowani podwykonawcy, bezsilna kadra.(usunięte przez administratora)a się napracowałam i jak najdalej od nich.

Bogumił

O ile wiem, Murapol nikogo nie zmusza do podpisywania takich umów. Należało negocjować korzystne postanowienia umów przed ich podpisaniem, a jak treść umowy nie odpowiadała, to nie trzeba było jej podpisywać. Chyba jasne? ("Wiedziały gały, co brały.") A tacy wybitni fachowcy, którzy pisują na tym forum, nie powinni mieć żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Mam rację? Jeśli premia lub nagroda ma charakter "uznaniowy" w przeciwieństwie do premii/nagrody, której kwota lub podstawa do jej wypłacenia/obliczenia (wraz z terminem wypłaty) są precyzyjnie określone, to rzeczywiście Murapol nic nie "musi". Zarzuty są więc bezpodstawne. Proponuję, żeby wszyscy niezadowoleni podali nazwy innych firm deweloperskich, które oferują lepsze warunki zatrudnienia i pracy niż Murapol. Życzę powodzenia w pracy u konkurencji. Skoro jest tak źle, to dlaczego Murapol S.A. ma takie tempo rozwoju i dokonuje takich istotnych zakupów inwestycyjnych?

Fifi

mnie brakuje na stronie murapolu relacji ztego wielkiego wydarzenia promocyjnego, "największej kampanii promocyjnej w dziejach" :) z udziałem (usunięte przez administratora) no kiedy wreszcie pokażecie w necie zdjęcia albo i filmik z tych oczywiście wielce profesjonalnie przygotowanych imprez, które się już odbyły, pokażcie te tłumy, tetysiące marzących o tym, żeby zostać wiernym klientem murapolu ? a możecoś poszło nie tak?

obserwator
@Fifi

Jest kilka zdjęć, trzeba w "aktualności" wejść. Dzieci, baloniki i przypadkowi przechodnie chcący dotknąć pani z telewizji. Skarpety w sandale u pana na ostatnim zdjęciu. Jaka firma, taka publika.

piotrek

Prorok jakiś czy co ? 17.05 i pierwsza kumulacja - siedem nowych ogłoszeń o prace w Rotator SA

Zostaw merytoryczną opinię o MURAPOL S.A - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MURAPOL S.A?

Zobacz opinie na temat firmy MURAPOL S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MURAPOL S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 1 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MURAPOL S.A?

Kandydaci do pracy w MURAPOL S.A napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MURAPOL S.A