Opinie o Idea Bank S.A. w Warszawa

Domeną banku jest obsługa finansowa małych podmiotów gospodarczych; mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Sukcesy: - Najlepszy bank dla firm 2015 magazynu Forbes pod względem oferty, jakości obsługi klienta i innowacji - Najlepszy bank dla mikroprzedsiębiorców w plebiscycie Portfele Wprost 2015 - Najszybciej rozwijający się bank w rankingu Gwiazdy Bankowości Dziennika Gazety Prawnej i PwC - Zwycięstwa w wielu międzynarodowych konkursach m.in. Efma Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards, BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards, Edison Awards, Stevie Awards, Best in Biz, European Business Awards.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Idea Bank S.A. w Warszawa

Pracownik centrali

Wszędzie jest źle, nie tylko w sprzedaży i na Domaniewskiej. Okropna atmosfera panuje w Departamencie Operacji na Przyokopowej. Zawsze mało płacili ale kiedyś była atmosfera i szacunek dla ludzi. Aktualnie nie ma już niczego. Obiecanych podwyżek jak nie było tak nie ma. Ciągły (usunięte przez administratora), zastraszanie pracownika, brak szacunku ze strony dyr dla pracownikow pracujących na niższych stanowiskach i nadgodziny, które w tej instytucji są darmowe. Nie polecam pracy w tym bank i departamencie.

Maciej warszawa

Pracowałem w Ib ponad 3 lata temu ale widzę ze nic się nie zmieniło. Proces rektutacyjny przebiegł szybko- rozmowa z dyrektorem oddziału i od razu propozycja pracy i szkolenia, miała być podstawa 2tys plus prowizja na działalności. Przed szkoleniem wymóg aby działalność założyć, umowa przyszła dopiero po powrocie z 3tygodniowego szkolenia w centrali. Oczywiście było to celowe ponieważ okazało się ze podstawa to bujda na resorach plany ogromne i sama umowa o współpracy. Jakbym wiedział przed szkoleniem jaka to ściema to ani ja ani nikt z kolegów by nawet nie otwierał działalności. Nie wspomnę iż pomimo bank nie ponosi kosztów pracownika to wymagania miał jakby była jakakolwiek podstawa. Tu nie chodzi o bycie dobrym handlowcem czy narzekanie, tylko o zwykła ludzka uczciwość. Wtedy zaczęło się masowe wciskanie klientom trefnych produktów i efekt w postaci getback jest jaki jest. Na szczęście szybko uciekłem z tego chorego miejsca. Nie polecam ani klientom ani potencjalnym pracownikom

Ona

a gdzie polecasz?

Jula
@Maciej warszawa

Mam problemy z tym bankiem i już nie wiem co robić ..gdzie prosić o pomoc

@Jula

Tez mam problem , najgorszy mój pracodawca !

@Jula

Napisz co się dzieje borygo1919@gmail.com

@Maciej warszawa

Tutaj nic nie załatwia się na gębę. Ja odmówiłam podpisania dokumentów na szkoleniu, dopóki nie dostanę ich w kształcie jakim wynegocjowałam. Ktoś podobno się "pomylił" tworząc moją umowę. Wywalczyłam swoje, ale znam metody tej firmy, więc staram się przewidzieć ich zachowania, choć staje się to naprawdę trudne.

Maciej
@a

Dlatego to jest oszustwo. To nie jest argument ze ktoś się „pomylił”. Albo jest pracodawca uczciwy albo nie. Jeżeli taki kit się wciska na początku to dalej jest tylko gorzej. Dlatego teraz (usunięte przez administratora) Czarneckiego wypływa

adrianparzniew
@Maciej warszawa

Moze ktos napisze o zarobkach w dziale windykacji Idea Banku bo ciagle sa tam nowe oferty pracy? Dlaczego jest taka rotacja na windykacji? Czy to prawda, że w dziale windykacji tego banku płaca na poczatku 3000 pln brutto na młodszego specjalistę do spraw windykacji telefonicznej? Kiedys podobno płacili 2700 pln ale była podwyżka.Podobno kordynatorzy i trenerzy mają prawie 6 tys. brutto. Nie wiem ile ma kierownik czy dyrektor?

Klient

Ludzie zamykają masowo konta w IB, zmiana tabeli opłat jest wyraźnym znakiem ze z tym bankiem jest co raz gorzej, a kondycja jest niestabilna. Konta darmowe zaczęły kosztować a wręcz stałym klientom przychodzą SMS o zaległych opłatach. Sytuacja nie wróży nic dobrego, jeżeli masz konto w tym banku to trzeba szybko poszukać lepszej alternatywy bo z tym bankiem są same problemy a bankierzy z IB to naciągacze identyczni jak z getback.!!!

Karabeusz

Świetna, błyskawiczna komunikacja

Doradca inwestycyjny

Była pani rekruterka plus jeden z koordynatorów . kazali mi sprzedać wycieczkę w Sopocie w czasie ferii i zniechęcić do wakacji na Karaibach. Ogólnie przebiegło to zabawnie. dostałam info że podstawa 2100 plus 1000 wszystko brutto do tego procent od sprzedaży w skali 1%. Było to jednak troche naciągane wszystko.....

zadawali pytania w stylu co wiem na temat inwestowania i czy wiem na czym polegają lokaty i jakie rodzaje lokat znam, w odpowiedzi usłyszałam , że bardzo dobrze znam temat, pyrtali o doświadczenie w obsłudze klienta. Ogólnie profesjonalizm był wg mnie na bardzo słabym poziomie i wyczułam, że biora każdego, podjęłam prace tylko dlatego aby doświadczyć jak to jest w sprzedaży i zdobyć nowe doświadczenie

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Aneta

Wyjaśnione wszelkie wątpliwości co do usługi, wyjaśniona umowa i wszelkie druczki. Zadowolona jestem z obsługi i usługi. Co dopytałam to się dowiedziałam

Xx

Wywalili mase ludzi z Domaniewskiej. Części poprostu nalezała sie umowa na czas nieokreslony wiec ich usuneli a zostawili osoby bez wiekszego doświadczenia. Szkoda Klientów a i Bank w kolano sam sobie strzela w obecnej sytuacji.

@Xx

Nie tylko z Domaniewskiej poleciały etaty. Zwalniane był osoby, którym należała się umowa na czas nieokreślony, pracujące w banku kilka lat i posiadające ogromne doświadczenie. Z dnia na dzień klientom urwał się kontakt z ludźmi, którzy procesowali wiele ważnych spraw dla firm. Ani pracownicy, ani klienci nie są dla tego banku ważni. Ważne jest wynagrodzenie managerów, które uzależnione jest od tego jak dużo kosztów uda się im zniwelować. Mam nadzieję, że wywalą tego, kto stoi za tymi decyzjami.

L

Nie ma to jak usuwanie komentarzy. :) w tej firmie panuje chaos, przełożeni zachęcają do działania wbrew prawu. Codziennie zmieniają warunki premii. Robia zebrania ze wszystko jest stabilnie a jak człowiek chce odejść to robia problemy. Nie polecam

@L

@L jakie problemy?

Były pracownik.

Domaniewska/Sprzedaż. Przykre to jest, że przy zwolnieniu ponad 50 osób (z dnia na dzień, bez podawania powodu, zostawili człowieka z palcem w nocniku, bo przecież ''nie musimy się tłumaczyć'') nikt z kierownictwa nie pofatygował się, by przeprowadzić spotkanie z pozostałymi pracownikami i wytłumaczyć co się dzieje., dlaczego nastąpiła taka sytuacja, co będzie dalej? Niestety tak to nie działa w korporacji :( Wiadomym jest, że zwolnienia są spowodowane problemami, które ma IB i przyszłościowo nie wróży to niczego dobrego. Z perspektywy czasu lepiej nie mieć nic wspólnego z tą instytucją. Nie znasz dnia, ani godziny, kiedy Cię zwolnią i w jeden dzień zamkną się na cztery spusty :D

@Były pracownik.

Dlaczego się nie skrzykniecie i nie wytoczycie procesu zbiorowego dla IB lub chociaż nie pójdziecie do mediów ? Tylko tak wywalczycie szacunek i będą się z wami liczyć

@Tomek

IB zastrzega sobie zwolnienia grupowe.

@Tomek

@Tomek Poza tym oni wiedzą co robią, by nie ponosić tego typu odpowiedzialności karnej. To korporacja, a nie sklep spożywczy na rogu ulicy.

Wioletta

Beznadziejny bank--znikają pieniądze z konta --to bank lichwiarski a nie dla firm --odradzam każdemu Moje sugestie dla Idea Bank S.A.: Sugestia że jak nie ma odpowiednich zabezpieczeń do prowadzenia tego rodzaju działalności i nie potrafią wywiązać się z umowy --to powinni się po prostu usunąć z rynku

Żal mi ciebie
@Wioletta

Żenada ... chyba paniusi się portale pomyliły... gowork... fatamorgana pieniądze z konta zniknęły w Banku?

Klienci masowo zwiewają z tego banku po ostatnich wydarzeniach ! a do mających przynajmniej 2 szare komórki pracowników : uciekajcie na pół roczne L4, bo w każdej chwili to może się posypać !!!!!

Mecenas
@Tomek

Taśmy Czarneckiego to blef - zwykła gadka o panienkach i nic więcej. Tzw. propozycja korupcyjna miała zostać przez szefa KNF .... zapisana na kartce. Kartce, której nikt nie widział oprócz Czarneckiego ( hahahaha !!! ). Czarneckie nie jest już miliarderem a milionerem i dalej traci . Oszukani klienci i byli klienci - czym prędzej składajcie pozwy do stosownych instytucji o podejrzenie popełnienia przestępstwa przez instytucje z grupy TW Czarneckiego !

Dziś zwolnili 15 osób na Domaniewskiej bez podania przyczyny z dnia na dzień z działu kredytów. Praca w tej firmie to loteria i wieczne pytanie czy cię zwolnią czy nie. Nigdy nie wiesz co cie czeka. Brak szacunku dla pracownika, ciągły stres. Nie wiem jak jest na innych projektach, ale na pewno nie polecam sprzedaży kredytów na Domaniewskiej. Nie szanują pracowników.

an

Z tymi 15 to chyba lekka przesada ;) Redukcja etatów niestety jest zjawiskiem spotykanym w każdej firmie, wszędzie może się to zdarzyć. Wiadomo, że nie jest to nic fajnego kiedy trafi akurat na Ciebie ale umówmy się - w takiej sytuacji osoby, które mają zostać zwolnione nie są wybierane metodą wyliczanki, to nie przedszkole jednak. IB od jakiegoś czasu ma problemy, które są skutkiem afery związanej z GB i tutaj nikt nie będzie wybielał banku no ale chyba nie ma nic złego w tym, że próbują się ratować. Kiedy firma chce ciąć koszty to niestety zazwyczaj w pierwszej kolejności następuje redukcja etatów - takie życie.

@an

Kompletnie nie znasz sprawy. Zwolnienia szły metodą wyliczanki właśnie, bez żadnego logicznego klucza. Można się domyślać tylko, ale w tej firmie widziałam już tyle, że obstawiałabym nawet jakąś właśnie chorą wyliczankę na spotkaniu zarządu :) Typu ene due rike fake lecisz ty,ty i ty... i nie 15 a w sumie 50 etatów.

@a

Niestety znam , poznałam dotkliwie na własnej skórze. Różnica jest taka, że patrzę na to z dystansem i staram się mieć racjonalne podejście. Zwalniali logicznie- osoby z najkrótszym stażem, ludzi na wyższym stanowisku (bankier) z wyższą podstawa, którzy nie robili planów (i nie, zrobienie dwa razy na pół roku to nie jest dla banku realizowanie targetów) czy np osoby, którym wkrótce kończyła się umowa. Ludzie narzekaja a prawda jest taka , że wbrew pozorom bank zachował się ok, okres wypowiedzenia jest więc płacą do końca listopada czy grudnia nawet. Zwolnili ze stosunku pracy więc ten czas można poświęcić na szukanie nowej. Zgodnie z KP mogli zwolnić z dnia na dzień bez zachowania okresu wypowiedzenia i bez słowa. Przykra sprawa oczywiście, ale ludzie, trzeba zrozumieć, że na rynku pracy takie rzeczy się dzieją i są normą. Najłatwiej obrzucić gó*nem , oczernić, usiąść na tyłku i tyle a trzeba naprawdę podejść na chłodno i zastanowić się co by się zrobił na ich miejscu . A no i poszukać roboty.

Artur

Oni zwalniają zawsze co roku pod koniec roku. W listopadzie 2017 też były zwolnienia

@Artur

Jakoś sobie nie przypominam. A na jakim dziale ?

L

Ta firma to jakiś żart. W obcecnej sytuacji panuje choas, nikt nie potrafi nad tym zapanować. Koorynatorzy namawiają do działań niezgodnych z prawem. Codziennie zmieniają zasady pracy. Dla przyszłych inwestorów - nie polecam Dla przyszłych pracowników - absolutnie nie polecam

matrix

Nie polecam pracy w tym banku, banda korposzczurów, którzy tylko potrafią oszukiwać ludzi. Zobaczcie sobie na opinie klientów tego banku. Jak pracowałem przynajmniej co trzeci telefon przy pracy na kredytach to były problemy klientów z bankiem. Typu brak wysyłania kart do bankomatu, dziwny regulamin obsługi kredytu. Też zostałem zwolniony na koniec października i nie żałuję, bo akurat dział kredytów online to porażka i (usunięte przez administratora) Pozdrawiam ludzi którzy zostali, mam nadzieję, ze nie przestaną was oszukiwać.

afagh

Kontakty do klientów na Domaniewskiej rozdają po znajomości - efekt tego jest taki, że wybrani mają po 150% realizacji celu i odpalają z tego działkę "protektorom" a reszta kończy z wynikiem 50% i zadowala się niczym....

@afagh

Piszę z punktu widzenia pracownika, któremu "odpalano" kontakty. Nie odbywało się to po znajomości (chociaż wiem, że osobom słabym sprzedażowo, ciężko uwierzyć, że osoby które robią po 150% planu są po prostu SKUTECZNE) ale za udowodnienie swojej skuteczności w poprzednim miesiącu. Pracowałam tam od zera i po paru miesiącach faktycznie robiłam po 150%, a nawet po 200% planu. Nic nie irytuje mnie bardziej, jak roszczeniowe podejście osób, które nie mają umiejętności i na wszystkich zrzucają odpowiedzialność za swoje słabe wyniki i zarobki. W każdej firmie wyróżnia się max 10-15% pracowników i jak już wejdziesz w tą klikę, to będziesz pracował mądrze, żeby z niej nie wypaść i nie zaczynać od zera. Więc daruj sobie teorie spiskowe i albo zmień branże, albo weź się do roboty. Ja też zaczynałam od dzwonienia "zimnych" baz , gdzie sukcesem na początku było to, że klient nie rzucił słuchawką :)

Dobry pracownik nie musi się martwić o pracę w firmie. Tu cenią zaangażowanie.

@Piotr

taa i dlatego zwalniają korporacyjny c..pie..

@Piotr

Jak ktoś kogoś zna to nie musi się martwić o pracę w firmie. Tu cenią znajomości

@Piotr

hahahaha o matko. Po zwolnieniu 50 osób, w tym najbardziej zaangażowanych, KOMPETENTNYCH, i robiących wynik, nie wróżę niczego poza upadkiem lub zwolnieniem kadry zarządzającej. Druga sytuacja byłaby dużo bardziej korzystna dla pracowników i banku. :)

NetMen

Zupełna strata czasu i brak kompetencji w przypadku tej firmy,bo bankiem ich nazwać nie można! Ja akurat byłem w Poznaniu na ul.Wojskowej 4 A zaczęło się od tego,że trudno ten oddział znaleźć,lokalizacja koszmarna bo na uboczu,ale już wiem dlaczego -bo to jest placówka partnerska,czyli biuro z kanapami w którym siedzącą panowie z przy komputerach... Ogólnie już na wstępie,wyszedł do mnie menadżer oddziału w dżinsach z podwiniętymi rękawami od koszuli,ale to nie było "najlepsze" Kiedy coś o sobie powiedziałem i pytam o warunki pracy,Pan menadżer mówi mi już na wstępie że współpraca jest na zasadzie własnej działalności gospodarczej,czyli pewnie szukają jeleni do naganiania klientów na kredyty firmowe,no cóż moim zdanie w ogłoszeniu nic o pracy na zasadzie własnej działalności nie widniała,choć starał się mi to udowodnić! Po ok.10 minutach rozmowy podziękowałem za czas który musiałem stracić i że to co czytałem na temat nie najlepszego wizerunku Idea Banku jest adekwatne do tego co zastałem! Szkoda czasu na takich pracodawców,a jak będę chciał założyć działalność to w takiej branży która będzie mi odpowiadać,a nie że mi ktoś będzie narzucał i później zarobię grosze...

@NetMen

Widać w tobie mało doświadczenia. Placówka partnerska to taka, która ma spełnić ogólne warunki, wystroju, bezpieczeństwa itd. W istocie jest to prywatna firma i każdy prywaciarz ma prawo zatrudnić cię na dowolnych zasadach, umowie zleceniu itd.

Dla mnie osobiście ta firma to żenada. Jakiś czas temu wysłałam cv na specjalistę ds leasingu zatrudnienie przez idea bank. Wszystko super na rozmowie zostały przedstawione widełki zarobków dwa razy pytałam się czy jest to kwota netto Pani która mnie rekrutowała potwierdziła tak na pewno.. wszystko super super przy podpisaniu umowy okazało się ze człowiek z sześcioletnim doświadczeniem w leasingu na umówię ma 2700 brutto i chyba Pani z działu HR musi się doszkolić co oznacza do ręki. Bo zmarnowałam swój czas chodząc i podpisujac dokumenty. Serio nie polecam. Bardzo słabe zarobki i słabe podejście do mówienia prawny.

tez pracownik

Pracownik z 6 letnim doświadczeniem, zanim cokolwiek podpisze - to powinien przeczytać, o ile umie... :)

Niko
@tez pracownik

Tak, właśnie tak działacie. Oszukujecie kłamiąc w żywe oczy a potem pod nos podsuwacie do podpisania papiery gdzie widnieje coś zupełnie innego. Brawo, że tym wpisem pokazałeś jakimi oszustami jesteście.

@Niko

Praca w tym banku jest poniekąd fascynująca, bo to ciągła gra między pracownikiem, a pracodawcą. Osoba, która ma już doświadczenie z grupą Czarneckiego, powinna wiedzieć, że nic na gębę się tutaj nie załatwia. Wielokrotnie obiecywano mi coś i próbowano wcisnąć papier z innymi ustaleniami do podpisania. Nigdy się na to nie złapałam, umowy były poprawiane, a ja udawałam, że rozumiem, że każdy może się pomylić itd :) Bank jest cwany, ale daje zarobić bezkonkurencyjne pieniądze (i uwaga uwaga - da się to robić uczciwie, chociaż policzę na palcach osoby, które sprzedają "moralnie" w tym banku), ale praca tutaj to ciągły hazard. Chyba się od tego uzależniłam ;)

NigdywIdeaBank

Praca w tym miejscu to zmarnowany czas,płacą obiecuje 3000 Plus A w rezultacie dostajecie 2500 brutto po 3 miesiącach 2800brutto,na prowizji tną jak mogę od jakości po weryfikację.Nie ma sensu pracować w tym banku,praca ciągle na słuchawce bez możliwości rozwoju,kds to ludzie którzy nie znają się na prowadzeniu zespołu,w banku zakaz mówienia o opłatach kont firmowych.Po okresie próbnym potrafią podpisać umowę na czas roku bądź 2 lat i zaraz zwalniają, nie zaczynacie tam pracy.Wyplaty w terminie,prowizja cięta co w rezultacie daje marne pieniądze,ludzie zarozumiali,zarząd ciśnie tylko na target i oczywiście liczbę połączeń i sprzedaż kont którą musicie wykazać każdego dnia na poziomie minimum 5 , co do innych możliwości rozmowy totalny brak jeśli ktoś chce kłamać,wciskać ludziom scieme i pracować w banku gdzie nie liczą się pracownicy ani klienci zapraszam.Ciagle powtarzanie jaki to wspaniały bank,że to bank numer 1 i nie ma lepszego w Polsce, aplikacja w której dostosujecie kafelki wedle życzenia i oczywiście mogiły wplatomat no i oczywiście możliwość kredytowania.Zalosni ludzie i wciąż powtarzanie nie mamy nic wspólnego z get back, sciema i żal słyszeć,wiele ludzi się tam marnuje, ciągle zastraszania bo musicie robić target. Słabo w po zakończeniu współpracy otrzymujecie informację że to was zwolniono,walczyć o wypłatę i resztę premii którą i tak została obcieta do granic mozliwosci

@NigdywIdeaBank

Nie zgodzę się jedynie w kwestii wciskania kitu. Zawsze na końcu procederu jest człowiek, który owy kit wciska. Więc to od ciebie zależy jak będziesz prowadziła swoją sprzedaż. Wiem co mówię, bo dało się w Idea Banku zarobić bardzo dobre pieniądze, nie oszukując klientów.

Doradca Klienta Onli

Na dzień dzisiejszy połowa pracowników Idea Banku - Domaniewska, niezależnie od tego czy byla dobrym pracownikiem czy nie, otrzymała wypowiedzenie. Dlaczego? -podejrzewam, że obligacje GetBack'u jednak dały o sobie znać. Nawet najlepsi koordynatorzy stracili pracę, a co najśmieszniejsze niektórzy pracownicy na okresie probnym otrzymali w tym samym czasie umowy na czas... NIEOKREŚLONY. Widać Idei już nie stać na pracowników, którzy mogli zarobić więcej. Serdecznie nie polecam i odradzam tym, którzy chcieliby mieć stabilną pracę. IB tnie koszty na wszystkim a niedługo podejrzewam przestanie istnieć. Nie robisz planu - zwolnią Cię. Robisz plan - też możliwe, że Cię zwolnią jak mnie ;). Moje sugestie dla Idea Bank S.A.: Brak słów Lubię atmosferę w Idea Bank S.A. za: Fajnie ludzie, których już niestety nie będzie.

@Doradca Klienta Onli

Tragedia, brak myślenia strategicznego kadry zarządzającej. Szukanie kapitału powinni zacząć od siebie i obniżenia swoich pensji, a nie zwalniania 50 osób i to z wieloletnim stażem i doświadczeniem. Brak jasnego klucza zwolnień, tak jakby ktoś zrobił wyliczankę nie patrząc na całokształt pracy. Jestem zszokowana tymi działaniami, które dla mnie nie mają logicznego sensu. Już dawno przestałam doszukiwać się logiki w ich działaniu (grupę kapitałową znam od wielu lat) ale w ostatnich dniach przeszli samych siebie. Nie zdziwiłabym się jak od stycznia ponownie ruszyłaby rekrutacja i dzwoniliby do osób, które zwolnili. Ten bank nie raz już tak robił :)

Pracownikbanku

Sprzedaż telefoniczna w Idea Banku praktycznie przestała istnieć. Dzisiaj I w zeszłym tygodniu nastąpiły zwolnienia grupowe niezależne od stażu I wyników. Jestem zaszokowany formą rozstania iz sposobu potraktowania długoletnich pracownikòw. Ten statek tonie...

aa
@Pracownikbanku

ciekawe.. a ogłoszenie o,pracy do sprzedaży telefonicznej w Wwie na stronie banku wisi jak byk

IB
@aa

Życzę kariery ????

@Pracownikbanku

Zgadza się , zwolnienia objęły blisko 50 osób.

Zostaw merytoryczną opinię o Idea Bank S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Idea Bank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Idea Bank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Idea Bank S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Idea Bank S.A.?

Kandydaci do pracy w Idea Bank S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Idea Bank S.A.