Opinie o Idea Bank S.A. w Warszawa

Domeną banku jest obsługa finansowa małych podmiotów gospodarczych; mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Sukcesy: - Najlepszy bank dla firm 2015 magazynu Forbes pod względem oferty, jakości obsługi klienta i innowacji - Najlepszy bank dla mikroprzedsiębiorców w plebiscycie Portfele Wprost 2015 - Najszybciej rozwijający się bank w rankingu Gwiazdy Bankowości Dziennika Gazety Prawnej i PwC - Zwycięstwa w wielu międzynarodowych konkursach m.in. Efma Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards, BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards, Edison Awards, Stevie Awards, Best in Biz, European Business Awards.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Idea Bank S.A. w Warszawa

Potwierdzam wszystkie negatywne opinie o Idea Bank. Pracuje na faktoringu i musze napisać, że jest coraz gorzej - cały czas dzwonimy te same kontakty, praktycznie same rezygnacje po kimś i nic z tego nie wychodzi. Cele są ustawione tak, żeby jedynie 20% naszego składu mogło je zrealizować. Podstawa na rękę wynosi ponad 1450 zł... za co żyć ? Po sprzedaży klienci dzwonią i piszą do nas z pretensjami, że muszą płacić abonament a bank nie chce im opłacać faktur. Obsługa klienta nie pomaga tylko zrzuca wszystko na nas co powoduje dodatkowy stres.

Alina

Od 2 lat pracuje na sprzedaży na Domaniewskiej w Idea Banku. Zdecydowanie nie polecam pracy w tym banku. Co roku w listopadzie/grudniu zwalniają bez powodu pracowników robiąc rotacje. Bez przerwy stres związany z myślą czy aby mnie nie zwolnią. Produkty mają drogie i olewają klientów przez co coraz gorzej idzie sprzedaż. Zarobki jak na bank też słabe. Od Nowego Roku szukam innej pracy.

Franz

Witam serdecznie. W przyszłym tygodniu idę na rozmowę o pracę na stanowisko Doradca biznesowy w placówce bankowej w Warszawie - Aleje Jerozolimskie 92. Proszę mi powiedzieć czy to call center czy "w oddziale"?

Róża

Pracowałam w Idea Banku 5 lat. Najpierw przez rok w sprzedaży telefonicznej, potem 4 lata w szeroko pojętych operacjach. Nie polecam pracy w tej firmie - przede wszystkim ze względu na bardzo subiektywny sposób awansowania (jak ktoś jest pupilkiem szefa, to dostanie awans). Firma nie ma jasno wyznaczonych etapów, w których można by wnioskować o awans. Ponadto wynagrodzenie jest na bardzo niskim poziomie. O podwyżkach można pomarzyć, zwłaszcza, że praktycznie co roku, w grudniu, są zwolnienia grupowe (na 5 lat mojej pracy 3 razy była grupówka). Rotacja jest przeogromna, ponieważ pracy jest sporo, natomiast nie bardzo jest komu szkolić ludzi. Porównuję tę firmę ze swoją obecną - branża podobna, tylko aktualnie pracuję w globalnej firmie. Nie ma co porównywać - zarabiam o wiele lepsze pieniądze, mam jasne postawiona kryteria awansowania, mam kompetentnych przełożonych. W obecnej firmie pracuję prawie 2 lata, więc zdążyłam ją już dobrze poznać. Nie poleciłabym pracy w Idei nikomu ze swoich znajomych lub bliskich. Pozdrawiam

Doradca inwestycyjny

Była pani rekruterka plus jeden z koordynatorów . kazali mi sprzedać wycieczkę w Sopocie w czasie ferii i zniechęcić do wakacji na Karaibach. Ogólnie przebiegło to zabawnie. dostałam info że podstawa 2100 plus 1000 wszystko brutto do tego procent od sprzedaży w skali 1%. Było to jednak troche naciągane wszystko.....

zadawali pytania w stylu co wiem na temat inwestowania i czy wiem na czym polegają lokaty i jakie rodzaje lokat znam, w odpowiedzi usłyszałam , że bardzo dobrze znam temat, pyrtali o doświadczenie w obsłudze klienta. Ogólnie profesjonalizm był wg mnie na bardzo słabym poziomie i wyczułam, że biora każdego, podjęłam prace tylko dlatego aby doświadczyć jak to jest w sprzedaży i zdobyć nowe doświadczenie

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
Myślicielka

Trochę zastanawiająca dla mnie jest sytuacja , że Idea Bank potrzebuje tak dużo nowych osób do pracy.! Czy to efekt powstawania jakiegoś nowego oddziału czy zupełnie cos innego? Jak się tu pracuje? Trochę martwią niektóre wpisy, chociaż wiadomo, że ludzie są różni!

Moni81

Paniom z posprzedaży przydałyby się komputery stacjonarne. Obecne laptopy to jakieś nieporozumienie.

Filip

Potwierdzam. Były już pracownik IB. Wysłany na bruk z dnia na dzień w ramach redukcji zatrudnienia i grupowych zwolnień. Taka jest specyfika pracy w korpo. Dzisiaj jesteś a jutro cię nie ma...

Joanna

Obecnie Idea Bank poszukuje Doradcy ds. Ofert Kredytowych. Z oferty pracy wynika, że zapewniają umowę o pracę, opiekę medyczną, kurs języka online oraz kartę Multisport, konkursy sprzedażowe z atrakcyjnymi nagrodami. Czy ktoś zastanawia się nad aplikowaniem do Idea Bank?

Monia

@lola89 Czy możesz napisać coś więcej w temacie zwolnień? Nie rozumiem Twojej opinii ponieważ Idea Bank ma aktualnie bardzo długą listę ofert pracy i coś mi nie pasuje. Wprawdzie pracuję w firmie od niedawna ale jest mi tu zupełnie dobrze a przecież początki zawsze są trudne.

lola89

jeszcze w lipcu pisaliście, że zwolnienia to plota...co powiecie po dzisiejszych informacjach?

Joanna

Zachęcam do zapoznania się z wywiadem ze Specjalistą w Zespole ds. Rozwoju Zasobów Ludzkich Idea Bank, który znajdziecie na stronie http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,476090,wywiad-anna-niewiatowska @Rafal82 czy byłeś na szkoleniu? Jak wyglądało?

Bergholz Wood

Czy masz finanse, potrzebujesz pożyczki, aby założyć firmę lub płacić rachunki? Oferujemy wszelkiego typu pomoc finansową, tak nisko jak 3% stopy procentowej, likwidując wynik kredytowy i ścisły czas trwania. oferujemy: Kredyty firmowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty samochodowe: Kredyty rolnicze, E.t.c Wnioskodawcy proszeni są o wypełnienie spodu i wróć do nas, aby uzyskać więcej informacji. Imię: Kraj: Państwo: Kod pocztowy: Kwota kredytu: Czas trwania: Płeć: Praca: Status: Numer telefonu: Alternatywny adres e-mail: Preferencje językowe: Zainteresowane osoby powinny ubiegać się o więcej informacji, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: (bergholzwood@outlook.com) Najlepsze pozdrowienia Pan Bergholz Wood Dyrektor Generalny / MD Bergholz Wood Loan Pożyczki Firmą Inc USA Kontakt (bergholzwood@outlook.com)

Rafal82

Wybiera się ktoś na najlbsze szkolenie w wa wie ?;)

Myśliciel

Wszyscy wiemy, że praca w banku jest jednak bardzo odpowiedzialna. Nie wszyscy nadają się do tego typu firm, dlatego pewnie takie rotacje? Duże znaczenie ma również wysokość zarobków, czy w banku macie dość dobrze?

Obecny

Ktoś kto pisze negatywne komentarze moim zdaniem poprostu nie nadaje się do sprzedaży i próbuje się lepiej poczuć smarując na tego typu portalach. Moze to wina przelozonego ale jego zazwyczaj mozna zmienic jesli faktycznie podchodzisz do pracy powaznie i to widac to wszystko jest mozliwe. Może się nie podobać praca owszem, możesz ja zmienić. Ja pracodawcę polecam. Można godnie zarobić, atmosfera też jest fajna, przynajmniej w moim przypadku.

Jolka
@Obecny

Tak możliwe, że ja się nie nadaje do sprzedaży i otwarcie o tym mówiłam koordynatorowi, że to nie jest praca dla mnie gdzie połowę swojego czasu pracy spędzam na tym, że ludzie nie odbierają albo zrzucają połączenia. Czy próbuję się lepiej poczuć ? - otóż nie. Ten bank jest mi obojętny, piszę tylko o własnym doświadczeniu pracy na depozytach. Nie wypowiadam się o innych działach, nie mówię, że mają denne i złodziejskie produkty. Piszę jaka jest polityka. Do każdej swojej pracy podchodziłam bardzo poważnie. Na tyle poważnie, że zostawałam po godzinach mimo, że są one bezpłatne tylko dlatego, że obiecałam to osobie, którą miałam po drugiej stronie słuchawki. Stwierdzam, że się to nie kalkuluje. Kwota premii za target nie jest adekwatna do wysiłku i godzin spędzonych ponad normy czasu pracy. Dlatego zmieniłam pracę i jestem z tego zadowolona. Nie mam czasomierza przerw, nie muszę się stresować, że za długo czekam na mikrofale i czas leci, albo , ze za dużo kawy w siebie wlałam i mi nie starczy czasu na skorzystanie z toalety. Mam stałą pensję i płatne nadgodziny i nie musze się stresować czy dam radę przeżyć od wypłaty do wypłaty

Joanna

@Jolka czy wiesz może z jakiego powodu pracownicy odchodzą? Rozumiem, że powodem Twojego odejścia było niskie wynagrodzenie? Czy ktoś odszedł jeszcze z takiego powodu? @Grażkadlaczego nie pracujesz już w Idea Bank? Czemu nie chciałaś podpisać kolejnej umowy?

Mania

Zastanawiam sie dlaczego macie negatywną opinię o firmie? Czym są spowodowane takie działania firmy?

Jolka

Tez odradzam. Szukają ludzi bo ludzie odchodzą. Ja na umowie próbnej poszłam w ostatnim miesiącu na l4. Na depozytach byłam. Z 6 osób 3 już odeszly, jak dalej wygląda nie wiem bo tam już nie pracuje i nie z każdym ze szkolenia mam kontakt. Praca mało ambitna. Ciężko wypracować 3h pracy. Ludzie często rezygnują z lokat. Nigdy jeszcze jak pracuje nie dostałam tak małej pensji a aktywna zawodowo jestem 8 lat. W okresie pobytu na l4 też miałam jazdy. 1 zwolnienie było na papierze dwa elektronicznie. 4 razy byłam u lekarza po kolejne duplikaty l4 do tc albo ib bo ciągle się gubiły ginęły co tylko było dodatkowym stresem. Koordynator wiedział że chce odejść ale nie przyjmował tego do wiadomości - chyba że mu to odpowiednio uargumentuje na @ . Wracając do l4 oczywiście wyszło tak że wszystkie duplikaty musiałam osobiście dostarczyć do kadr obydwu spółek i brakującą część wypłaty otrzymam przy kolejnych rozliczeniach czyli za miesiąc. Firma duża ale bardzo niepoważna dobrze że większość rzeczy mam @ załatwianych bo zapewne nigdy bym nie zobaczyła wynagrodzenia za ostatni miesiąc oraz zapewne nie miałabym usprawiedliwionej nieobecności

Grażka

Lento otóż w tej pracy już nic nie robię. Nie podpisałam kolejnej umowy. Postąpiłam fair wobec idea banku a wobec siebie nie do końca ok bo straciłam tylko swój cenny czas. Domyślam się że są ludzie którzy wierzą że coś zawdzięczają tej firmie. Otóż tak nie jest. Sprzedaż jest specyficzna idp mnie to całe podejście corpobiurwy i żenującego couchowania nie przemawia . Takie są fakty. To nie jest ani pierwsza ani ostatnia firma w której pracowałam. Jestem świadoma rynku pracy i nie wierzę w denna paplaninę na zadnym forum czy na wtorkowych spotkaniach z trenerem

Mądrala

Wszyscy wiemy jaka jest praca w banku. Często zdarzają się sytuacje stresujące, wymagające pełnej koncentracji i może nie wszyscy to wytrzymują? A jeśli chodzi o Idea Bank to należą do dobrych pracodawców, dlatego sadzę że czasami przerasta nas praca.

Zostaw merytoryczną opinię o Idea Bank S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Idea Bank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Idea Bank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Idea Bank S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Idea Bank S.A.?

Kandydaci do pracy w Idea Bank S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Idea Bank S.A.