OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Opinie o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Karol

Sprzedaż ubezpieczeń nie jest łatwym zajęciem i zdecydowanie nie jest dla każdego. Większość zaczyna w tej branży od sprzedaży rodzinie, znajomym, tak też słyszycie na szkoleniach, że łatwiej wam będzie się przełamać jeśli klientem będzie ktoś bliski, mniejsza szansa na odmowę i zniechęcenie. Niestety większość na tym etapie kończy karierę, kończy się rodzina, znajomi, nie ma do kogo zadzwonić i nie ma pomysłu na dalszą sprzedaż. Firma bierze każdego jak leci, a może coś sprzeda... nawet jeśli sprzeda dwie polisy rodzinie to jest już korzyść dla przełożonego, dla firmy... może nie odejdzie od razu skoro poświęcił tyle czasu na szkolenie, wdrożenie i widział tyle bogactwa :) Widać to również na tym forum, gdzie wpisy pracowników są pozbawione kultury, często wyzywają i wyśmiewają kogoś tylko za to, że ma inne podejście do życia, do zarabiania. To, ze osoba będąca pracownikiem firmy nie potrafi się wysłowić logicznie w ojczystym języku nie jest dobrą wizytówką nie tylko pracownika, ale też firmy.

Klient

Dzięki temu, że 10 lat temu pośrednik OVB założył mi OVB future invest dzisiaj jestem 9 tyś zł na plusie i żadna lokata z banku by mi tego nie dała. Owszem mam świadomość że to produkt funduszowy, ale jak na obecną sytuację jest dobrze. Polecam firmę

Czy w firmie OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Kierownik Okręgu

Zdecydowanie tak, pozdrawiam :-)

Napisałem na adres mailowy roszczenie. Co Państwo zrobią z tym dalej ?

@Anonim

Szanowny Panie, Serdecznie dziękujemy za przesłaną wiadomość i szczegółowy opis. Chcemy, aby nasi podopieczni czerpali satysfakcję z pracy, czuli się wspierani i akceptowani, ponieważ to właśnie szacunek i atmosfera pracy jest bardzo ważna na drodze rozwoju osobistego i wspólnego sukcesu. Zapewniamy, że podejmujemy czynności, aby takie sytuacje w przyszłości nie miały miejsca. Za niedogodności najmocniej przepraszamy. Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

Doradca Finansowy

Kończę studia na Uniwerku Ekonomicznym i znalazłem ulotkę o ofercie pracy z atrakcyjnymi zarobkami. Oczywiście na ulotce nie było danych firmy, ale zadzwoniłem i pierwsze wrażenie było pozytywne, niemniej jednak dałem się nabrać, bo po 10 minutach rozmowy przez telefon nie dowiedziałem się co to za firma, na czym dokładnie polega praca. Podana została jedynie ogólna informacja, że jest to stanowisko doradcy oraz że głównie sprzedawane będą ubezpieczenia, ale wszystkie szczegóły na rozmowie na żywo w kawiarni (sick!). Pierwszy raz miałem rozmowę w kawiarni obok małolatów w niebieskich włosach i starych plejbojów... Oczywiście musiałem zapłacić sam za swoją kawę (sick!) oraz, ten pożal się boże, rekruter spóźnił się 15 min, bo szukał miejsca do zaparkowania (szkoda było kasy na płatny parking). Jest to piramida finansowa, sam naganiasz klientów i zysk to jakaś śmieszna prowizja...

Pytania ogólne, oni oferują szkolenia. Bardziej liczyło się czy masz prezencje i gadane i czy potrafisz kogoś ogłupić wizją ogromnych zysków i wycisnąć z niego kasę na inwestycję ulokowane po za UE...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

XYZ

Chyba nie masz wystarczająco doświadczenia. Piszesz, że firma jest jednak MLM, a później piszesz o zatrudnieniu w oparciu o umowę. To się zdecyduj? Firma OVB działa jako pośrednik finansowy na rynku i zatrudnia ludzi na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenie jako OFWCA (zapewne nie wiesz co to za skrót, sprawdź w google), zatem nie jest MLM. Praca jak i budowanie zespołu wygląda tak samo jak w towarzystwach ubezpieczeniowych, jedynie posiada się większą pule towarzystw, a nie pracuje się na wyłączność jako agent. Tyle w temacie ;) PS: Takie osoby jak Pan Majkel33 to nazywam "spadochroniarze", po rozmowie rekrutacyjnej są już znawcami branży ;)

XYZ

A jak chce Pan pracę na umowę o pracę z podstawą, to proszę iść do Banku. Tylko zastrzegam, że w Banku ma Pan podstawę + premię i czasem nie ma się to nijak do sprzedanych usług, ale trudno jak to mówią "podstawa" + ciśnienie i ciągły stres.

Kamil

Polecam pracę w OVB. Dobra atmosfera, możliwość rozwoju, atrakcyjny system benefitow.

Mariola
@Kamil

Potwierdzam, zaczęłam pracę 2 tygodnie temu, w zeszłym tygodniu mieliśmy super wigilię, zabawę i dostaliśmy wcale niemałe upominki od Elfa, który przybył na naszą uroczystość :), w ciągu tygodnia pracy też nie ma spiny żadnej, nieprzyjemnej komunikacji czy jakichś sztucznych rozmów 1:1 z przełożonym żeby Cię wycisnąć z wszystkiego i zestresować co by tylko szybciej w kołowrotku biegać. Raczej na bieżąco udzielane jest wsparcie, na pierwszych spotkaniach moja szefowa prowadziła rozmowę i tym samym mam już 2 klientów, których przejmę za kilka tygodni-miesięcy jak będę gotowa. Dlatego atmosfera na mocne 5. Jestem też w stanie dopasować tą pracę do studiów dziennych.

Mariola

Przeczytałam razem z prawnikiem- umowa agencyjna prawie,że to samo co zlexenie. Ale dziękuję za troskę:)

@Mariola

Wigilia nie jest elementem przekonującym. Ile udaje się Pani zarobić miesięcznie?

PanM
@Mariola

Czy tak to dalej wygląda? "Jeździsz" z opiekunem na spotkania, które sam organizujesz, opiekun na Twoich barkach sprzedaje produkt, a Ty po 6 miesiącach (2 tygodniach? Miesiącu?) dostajesz tego klienta? Co w wypracowanym kapitałem przez ten czas? Może mi ktoś to przybliżyć?

PaniM
@PanM

Klienta przejmuje się wtedy kiedy przełożony uzna, że podopieczny może już samodzielnie prowadzić spotkania, do tego czasu przełożony prowadzi spotkania z klientem. Nie zmienia to faktu, że klient jest docelowo od samego początku przypisany do konkretnej osoby.

PanM
@PaniM

Dziękuję za odpowiedź. Jak ma się do tego pozycja Doradcy (rozumiem, że to jest podstawowy poziom, który osiąga się po... no właśnie po jakim czasie?) i Managera (który różni się od Doradcy w...?)

retwer

w waszym OVB to bardzo znane, że tylko wy (pracownicy) zachwalacie tą firmę. Jednak to wiedzą tylko ludzie z wewnątrz. Prosty kowalski czytając pochlebne opinie na ten temat nie zdają sobie sprawy, że wszystkie pochwały są pisane właśnie przez pracowników (usunięte przez administratora) Pozdrawiam :)

@retwer

Nie wchodziłam tu od lat, ale jak teraz czytam to Forum to widzę, że jest dość zróżnicowane, a dyskusja w miarę neutralna. Jeżeli jest tak jak Pan napisał, to myślę, że to dobrze świadczy, że pracownicy są zadowoleni i się tym dzielą. Chętnie sama zwrócę uwagę na zalety pracy wynikające z np. elastycznego czasu pracy, rewelacyjnej atmosfery, możliwościach rozwoju a i ogromnego popytu na rynku ubezpieczeniowym, szczególnie od początku 2020 roku. Zachęcam

Jaga

Może głupie pytanie, ale mnie nurtuje Na czym ovb zarabia? Bo to że zależy im o dobru i bezpieczeństwie mojej rodziny doceniam. Ale na czym zarabiają?

@Jaga

Szanowni Państwo, Dziękujemy za merytoryczne zapytanie. Jako firma działająca na rynku od ponad 50 lat i prowadząca prawie 4 miliony klientów, mamy możliwość indywidualnej negocjacji warunków określonych rozwiązań z naszymi partnerami produktowymi (towarzystwa ubezpieczeniowe, banki, etc.), zarówno w zakresie warunków wynagradzania naszych współpracowników, jak i warunków proponowanych klientowi w tym np. stawki. Taki model biznesowy jest siłą OVB, ponieważ ze swojej strony zapewniamy klientom bezpłatną opiekę i bardzo często korzystniejsze od rynkowych oferty, przy zachowaniu neutralności i najwyższego poziomu obsługi. OVB Allfinanz współpracuje z renomowanymi markami w zakresie proponowanych usług i produktów finansowych. W naszym portfelu znajduje się obecnie ponad 200 starannie wyselekcjonowanych rozwiązań, które są cenione i realnie wpływają na sytuację naszych klientów. Przypominamy, że podobne zapytania mogą Państwo kierować na adres Centrala@ovb.com.pl Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

Ffg
@Jaga

Towarzystwa wypłacają im procent od rocznej składki za przedstawienie oferty i serwis

iwona wroclaw
@Jaga

Właśnie zmieniłam nastawienie bo najpierw podeszlam do spotkania tak ze ... dobra jakies ubezpieczenie dajcie mi na szybko bo potrzebuje gdyby mi sie odeszlo dzieci moje kochane zeby przezyly. a tu mnie Pani Emilia zaskoczyla bo mi wytlumaczyla np ze wysokosci ubezpieczenia z powietrza nie bierzemy i jezeli chodzi o realne bezpieczenstwo a nie tylko papierek to musi to byc odpowiednio dobrane wytlumaczyla mi krok po kroku jaka wysokosc ubezpieczenia na jaki wypadek powinnam miec i kiedy to obezpieczenie zadziala a kiedy nie. teraz rozumiem takie definicje jak np trwaly uszczerbek i rozumiem jak zglaszac wypadki gdzie ile poczekam na odpowiedz a ile srednio na pieniadze. wystawiam pozytywna rekomendacje i bardzo dziekuje Pani Emilio

@iwona wroclaw

Wow. I to wszystko w jednym zdaniu.

Moi drodzy, Jestem po 2 etapie rekrutacji. Profesjonalne podejście ze strony managerki jakiego dawno nie zaobserwowałam (a w obecnej pracy mam dużo możliwości i wiele przykładów) Nie jest to fake ani żart. Pani Marta wykazała się ogromna wiedza w zakresie przeprowadzenia rozmowy i jezeli taki poziom reprezentuje firma OVB to bardzo chciałabym być jej częścią.

Magda
@Karolina

Czy moze chodzi o p. Martę G z Warszawy?

Kamil

Hej Myślę o podjęciu pracy w OVB na stanowisku Reprezentant i mam kilka pytań. Proszę o rzetelną odpowiedz. Jaka jest atmosfera w dziale obsługi klienta? Czy kierownictwo OK ? Czy pracownik ma jakieś przerwy oprócz przerwy na śniadanie i obiad ?

Jacek

Nie ma co gadać, chcemy zachować jaką kase dla córek na kiedyś albo dla nas kto wie. Miła obsługa, dziewczyna dobrze przygotowana. Wszystko zdalnie ledwo jeden skan czegoś potrzebny do dosłania w ciągu tygodnia. Polecam

kiku56
@Jacek

ja załatwiłam 2 pieczenie na 1 ogniu !!! ubezpieczyłam mieszkanie i siebie wszystko okej podbijam :)))))))))))))

Pracownicy OVB
@kiku56

Dziękujemy za uznanie, zapraszamy :)

Likwidator
@kiku56

Dopóki placizz to jest ok dla nich. Ty możesz mówić ok jak dostaniesz jakieś odszkodowanie lub dywidendę od zysków.

Otrzymuję średnio 2 wiadomości tygodniowo odnosnie współpracy. Proponuję uściślić komunikacje w organizacji i nie kontaktowanie jednej osoby kilkakrotnie, skutek jest odwrotny od zamierzonego - i tym sposobem nie zostanę ani Państwa pracownikiem, ani klientem.

Moder
@:)

Najwyraźniej jest Pan kandydatem godnym ogromnej uwagi

OVB Allfinanz Polska

Szanowni Użytkownicy, Dziękujemy za Wasze zgłoszenia i uczestnictwo w kolejnych Drzwiach Otwartych, a także liczne aplikacje, które nadsyłacie. Zapewniamy, że trafiają one do odpowiednich oddziałów najszybciej jak to możliwe. Cieszymy się, że chcecie dołączać do zespołów OVB Allfinanz i wspólnie z nami zabezpieczać obywateli na trudne sytuacje. Chcielibyśmy zachęcić Was do śledzenia naszego bloga na stronie internetowej. Poniżej ciekawy artykuł dotyczący tego, dlaczego to właśnie naszym Doradcom warto powierzyć swoje bezpieczeństwo. www.ovb.pl/blog/artykul/zalety-doradztwa-ovb-poznaj-trzy-wazne-powody-aby-z-niego-korzystac.html Przypominamy, że wszelkie zapytania można wysyłać na adres Centrala@ovb.com.pl Pozdrawiamy serdecznie OVB Allfinanz Polska

Maczan

To nie jest firma dla osób o niskich ambicjach i oczekiwaniach zapłaty przy braku zaangażowania. Ludzie, którzy z pracą na etacie utożsamiają swoje zarobki, nic tu nie osiągną. OVB jest największym europejskim brokerem produktów finansowych (głównie ubezpieczeniowych). Nie zatrudnia ludzi na etat! Podjąć współpracę może każdy, kto ma minimum średnie wykształcenie i jest niekarany. Ale wynagrodzenie uzależnione jest od wyników sprzedażowych - i to trzeba sobie z góry powiedzieć. To jest jak własna działalność, ale bez wkładu i ryzyka finansowego. Nie ma limitów sprzedażowych do wyrobienia - to z jednej strony zaleta, ale z drugiej wada, bo wiele osób ciągle odkłada działanie "na jutro" i w końcu się zniechęca z braku efektów. Do wyboru mamy wiele firm i wiele produktów - jeśli jakiś ci nie odpowiada, nie musisz go sprzedawać. Początkowe zarobki są niewysokie - dopiero wspinanie się na wyższe szczeble daje większe efekty finansowe. Ale to wspinanie nie jest bardzo trudne - np. 2 podpisane umowy na życie dają pierwszy awans. Kolejne 3 to kolejny awans. Realnie - w ciągu 2-4 miesięcy można osiągnąć 4 szczebel awansu - kierownika okręgu - z dochodami na poziomie średniej krajowej. Jednak bardzo wiele osób traktuje OVB jako pracę dodatkową, co utrudnia im osiąganie kolejnych etapów. Ważne! Jest sporo szkoleń (w czasie pandemii wszystkie online), co wymaga poświęcenia sporo czasu. Duże znaczenie odgrywa zespół, do którego się trafi. Bo nawet jeśli osoba, która nas "zrekrutowała" okaże się nieodpowiedzialna i nie będzie dla nas wsparciem, to w dobrym zespole znajdzie się ktoś wyżej, kto wypełni tę lukę, a w słabym zostaniemy sami. Sam na początku przechodziłem niejeden kryzys (brak wiedzy, brak czasu itp.) i gdyby nie było cotygodniowych spotkań zespołu online, to pewnie bym już odpadł z tematu. Jednak, gdy nabrałem pewności siebie w tej branży (z którą wcześniej nie miałem żadnego doświadczenia), zauważyłem, że moi rozmówcy są zainteresowani tematem ubezpieczenia i bardzo pomaga, że nie jestem nachalny, ale chcę szczerze pomóc. Miałem wcześniej różne doświadczenia z innymi firmami i mogę szczerze powiedzieć, że OVB bije na głowę innych swoim systemem pracy. Właściwie nie da się nie osiągnąć sukcesu, gdy stosujemy się do tych zasad. Ale cóż - ludzie potrafią wszystko (usunięte przez administratora) ;-) więc nie ma co się dziwić, że jest tu tylu rozczarowanych. Jeśli chcesz o coś zapytać - kontakt znajdziesz na mojej stronie lepszejutro kropka eu Ja generalnie polecam firmę - ale zastrzegam, że nie jest dla każdego.

Klaudzikk
@Maczan

Tak no prawda jest taka, ze trzeba mieć podejscie jak przedsiębiorca - ale oczywiscie tez zgadzam sie z tym, ze musisz miec dobre wsparcie na poczatku. Pracowałam w ovb i akurat mogłam polegac na moich dyrektorow i wszystkiego mnie nauczyli od zera a teraz jestem sprzedawca w innej firmie w ktorej takiego wsparcia nie dostalam ale wiedzialam juz dokladnie co robic bo ovb nauzylo mnie solidnie pracowac. w tej firmie poznałam proces sprzedaży i obsługę posprzedażową.

BL
@Maczan

Zgadzam się wypowiedzią, z małą jednak poprawką 2-4 miesiące to przy dużym zaangażowaniu realnie możliwy awans ale na Kierownika Oddziału. Na Kierownika Okręgu potrzeba jednak zwykle znacznie więcej czasu> Mnie osobiście awans na Kierownika Oddziału zajął 1 rok na Kierownika Okręgu 5 lat. Kierownik Oddziału to są zwykle zarobki Średniej Krajowej, Kierownik Okręgu zwykle zarabia Wielokrotnie więcej.

OVB Allfinanz Polska

Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą ! Jesteśmy uradowani mogąc odpowiadać na tak wiele maili i zapytań, które do nas kierujecie. Jako wiodąca od 1970 roku w Europie firma konsultingowa w zakresie usług finansowych stawiamy na kompleksową współpracę z zachowaniem najwyższych standardów obsługi Klienta, a także zasady otwartej komunikacji, wzajemnego szacunku i profesjonalizmu. Ostatnio otrzymujemy coraz więcej zapytań dotyczących Drzwi Otwartych OVB. Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa dokładamy starań, aby zapewnić nasze usługi chroniąc wzajemnie swoje zdrowie. Dlatego wszelkie konsultacje, dobór produktów ubezpieczeniowych, czy też inne tematy możecie omówić z Doradcą na spotkaniu video lub przez telefon. Przypominamy, że takie spotkanie jest dla Państwa bezpłatne, ale ze względów organizacyjnych musi zostać poprzedzone mailowym zgłoszeniem na adres centrala@ovb.com.pl. Zapraszamy do kontaktu ! Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

Pracownik OVB
@OVB Allfinanz Polska

Czy można zmienić osobę która mnie zrekrutowała. Źle mi się z nią współpracuje. Czuje się olewana. Zainteresowanie tylko gdy jest temat podpisania dokumentów. Bo jeszcze nie mam uprawnień.

Kierownik Oddziału Warszawa
@Pracownik OVB

Hej, mega przykro czyta się takie opinie - z mojej wiedzy wynika, że jasne, że możesz, ale Twoja dyrekcja musi wyrazić na to zgodę. Zgłoś się do swojego dyrektora lub/i centrali w tej sprawie - wiem, że bardzo szybko i obszernie odpowiadają na takie zapytania. Trzymam kciuki :)

BL
@Pracownik OVB

Jeśli nie spisaliście jeszcze pierwszych umów to jest jakaś szansa. Jeśli jest już coś spisane to raczej nie wchodzi to w grę. Przede wszystkim w takiej sytuacji musiałaby być zgoda na to twojego obecnego przełożonego, oraz Dyrektora Krajowego twojej struktury. W obecnych czasach wiem że bardzo rzadko taką zgodę się uzyskuje, aczkolwiek próbować zawsze możesz, choć jeśli nie wyjdzie to pewnie twoje relacje z obecnym przełożonym będą jeszcze gorsze. Może lepiej z nim pogadać dlaczego cie "olewa" przecież na logikę w systemie OVB w jego interesie powinno być to aby szło ci jak najlepiej, bo to dla niego przecież dodatkowe profity.

Gabriela

Cześć wszystkim, miałam możliwość odbyć rozmowę kwalifikacyjną. Spotkanie było w bardzo dobrej atmosferze i na takiej też bardzo mi zależy jeżeli chodzi o pracę. Czy ktoś może powiedzieć jak jest ? Nie interesuje mnie nic poza atmosferą

Ah45
@Gabriela

Jeśli nie interesuje Cię nic poza atmosferą to może zostań meteorologiem?

Gabriela
@Ah45

Humor Panu/ Pani dopisuje hehehe :) Doceniam, pozdrawiam

Katarzyna Wierdak
@Gabriela

Zależy do jakiego biura trafisz. Współpracuje się z ludźmi a potem z firmą. Pozdrawiam

@Gabriela

Dokładnie - ważny jest zespół, a nie firma. Sam bez cotygodniowych spotkań w swobodnej atmosferze nie dałbym rady. Ale trafiłem na najlepszą kierowniczkę na świecie, która chce pomóc, a nie tylko zarobić, czego i Tobie życzę. :)

Pracownik OVB

Jestem jeszcze pracownikiem OVB RI do II brakuje mi jednej umowy grupowej. Co chcę tu dodać każdy się uczy zawodu ma starcie. Ale my w naszej grupie jesteśmy zostawieni sami sobie. Z nami masza przełożona nie jeździ na pierwsze spotkania, mimo że była niejednokrotnie o to proszona. Dyrektor okręgu też mnie wyśmiał. Więc jakie tu wsparcie jest, ja się pytam. Nauka na sucho między sobą i tłumaczenie na Zoom, YouTube jak rozmawiać. A gdzie praktyczna nauka. Tylko teksty od przelozonej dacie radę????. Więc samo takie podejście bardzo zniechęca do współpracy.

@Pracownik OVB

Czasami bywa tak, że Twoja przełożona jest też dość krótko w temacie i sama nie ma jeszcze dużego doświadczenia. Porozmawiaj z kimś wyżej, kto doceni Twoje zaangażowanie i Ci pomoże.

Karol

taka niby książeczka a tyle w głowie otwiera chetnie jeszcze raz sie spotkam

Świetna praca, i świetne możliwości dla ambitnych.

Katarzyna Wierdak

Pani Patrycjo proszę mi powiedzieć jaka to jest opłata bo niestety nigdy do mojego portfela żadna nie trafiła :( a tak na poważnie to pewnie nie ma pani na imię Patrycja. Pracowała pani kiedyś w Ovb w ogóle? Ja 13 lat temu chciałam pracować w tej firmie tylko miesiąc , dwa aby odbyć szkolenia podstawowe i wpisać je sobie (wtedy w moje ubogie) Cv. Zostałam do dziś. Na szczęście nie muszę dywersyfikować przychodów w postaci pobierania opłat za egzaminy. Jedyną opłatą jest krk, za które każdy płaci sam w sądzie :) proszę wziąć pod uwagę, że wypisywanie nieprawdy jest karane. Życzę mniej zawiści (takowa służy chorobom) i więcej uśmiechu. Pozdrawiam wszystkich, a do współpracy zachęcam tylko tych, którzy są nastawieni na rozwój.

Zostaw merytoryczną opinię o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 36 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.