OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Opinie o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Zastanawiam się, czy istnieje szansa na zatrudnienie w OVB nie mając jeszcze ukończonych studiów? Na stronie widzę informację, nie trzeba być profesjonalnym finansistą, aby rozpocząć z nimi współpracę. Jak wyglądają szkolenia wstępne, które są zaprewniane? Może ktoś z pracowników zechce się wypowiedzieć?

W
@Marcin

Można być zatrudnionym bez ukończenia studiów, nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego. Szkoleń jest bardzo dużo, wstępne trwają 3 tygodnie i po nich znasz dogłębnie podstawowe narzędzie pracy Analizę potrzeb czyli potrafisz przeprowadzić pogłębiony wywiad z potencjalnym klientem dotyczący jego potrzeb, możliwości, celów i ew. zagrożeń jakie mogą się w jego życiu przytrafić. Potem są następne i następne szkolenia.

OVB Allfinanz Polska

Szanowni Państwo, W odpowiedzi na spore zainteresowanie naszą firmą, a także wiele zapytań i komentarzy pojawiających się na forum mamy przyjemność zaprosić Państwa na organizowane cykliczne Drzwi Otwarte OVB. Celem spotkania jest umożliwienie Państwu zadania nurtujących pytań z dowolnych dziedzin wiążących się z nasza pracą, zarówno od strony pracownika jak i klienta. Harmonogram spotkań: Drzwi Otwarte OVB 23.08.2019 (piątek) • Świdnica, Biuro przy ul. M. Kunic 3/2, godz.10:00-12:00 • Warszawa, Biuro przy ul. Stawki 2 (Intraco), godz. 13:00-15:00 • Warszawa, Biuro przy ul. Aleje Jerozolimskie 133/35, godz. 15:00-17:00 • Wrocław, Biuro przy ul. Cz. Klimasa 37c/13, godz. 11:00-17:00 • Wrocław, Biuro przy ul. Jedności Narodowej 97/7, godz. 10:30-12:30 Podczas spotkania będzie możliwość wymiany doświadczenia z ekspertem naszej firmy. Taka konsultacja pozostaje dla Państwa bezpłatna, ale musi być jednak poprzedzona mailowym zgłoszeniem na adres centrala@ovb.com.pl. W razie pytań zapraszamy do kontaktu centrala@ovb.com.pl Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

Maria

Szanowna Pani, chętnie się dowiem, w którym dokładnie biurze takie doradzanie się odbywa, jak też kto dokładnie Pani przedstawiał takie rozwiązania, oraz które firmy takie rozwiązania oferują? Na pewno nie te, z którymi współpracujemy. To co Pani napisała jest absurdalne, niemożliwe technicznie, a także zastanawia mnie jak mielibyśmy taki produkt polecić naszym klientom ? Każdego miesiąca weryfikujemy rynek w celu wybrania najlepszych firm i rozwiązań dla naszych klientów. Jeżeli klienci zawiązywaliby współpracę w taki sposób jak Pani przedstawiła to znacząco spadałby komfort i ich zadowolenie. Nie moglibyśmy w takiej sytuacji opiekować się klientami do końca ich życia a już na pewno nie polecaliby nas nigdzie dalej. Jak więc wytłumaczyć, że liczba zadowolonych klientów w całej Polsce jest coraz wyższa? Można wszystko skrytykować ...wszystko ma plusy i minusy, ale to co Panie -w porozumieniu lub bez- wypisują przekracza wszelkie granice dobrego smaku. Jeżeli czują się Panie dobrze z tym, że dzięki Paniom i nagonce, którą stosujecie (za to, że praca w OVB Wam nie odpowiadała) to informuję, że przyczyniacie się do sytuacji, w której wiele osób np. nie zabezpieczy się na emeryturę i nie będzie miała co wtedy jeść, za co się ubrać i za co płacić swoje zobowiązania nie mówiąc o kupieniu choćby cukierka wnukom. Warto ? Szczerze wątpię. To raczej egoistyczna taktyka i chyba inaczej powinno się załatwiać poważne sprawy. Jak pisano wyżej jesteśmy otwarci na dialog- można dzwonić, pisać maile, przyjechać, spotkać się i porozmawiać - ale stosujemy komunikację o wysokim statusie kultury. Dlatego zamiast wylewać swój żal na forum w internecie, zapraszamy do kontaktu w kulturalny i umożliwiający konsensus sposób czyli coś co nazywamy ROZMOWĄ - telefonicznie lub osobiście. Tymczasem oficjalnie uprzedzam, że zgłaszam sprawę do administratora serwisu, centrali firmy oraz na policję. Z wyrazami szacunku

Maria

Szanowna Pani, Nie bez powodu zostawiłam Pani swój numer telefonu. Brak umiejętności rozmawiania na trudne tematy jak rozumiem miał wpływ na brak mozliwosci realizowania się w OVB. Nie będę kontynuowała tej dyskusji na forum. Chce Pani rozmawiać,krzyczeć, wyciągać sprawiedliwość? Proszę zadzwonić . Nie miej, na prawdę szczerze życzę Pani wszystkiego dobrego i znalezienia ścieżki kariery , która Panią zadowoli a także sposobu pracy , który nie będzie kłócil się z Pani poczuciem etyki i moralności. Pozdrawiam serdecznie Maria

Doradca Finansowy

Kończę studia na Uniwerku Ekonomicznym i znalazłem ulotkę o ofercie pracy z atrakcyjnymi zarobkami. Oczywiście na ulotce nie było danych firmy, ale zadzwoniłem i pierwsze wrażenie było pozytywne, niemniej jednak dałem się nabrać, bo po 10 minutach rozmowy przez telefon nie dowiedziałem się co to za firma, na czym dokładnie polega praca. Podana została jedynie ogólna informacja, że jest to stanowisko doradcy oraz że głównie sprzedawane będą ubezpieczenia, ale wszystkie szczegóły na rozmowie na żywo w kawiarni (sick!). Pierwszy raz miałem rozmowę w kawiarni obok małolatów w niebieskich włosach i starych plejbojów... Oczywiście musiałem zapłacić sam za swoją kawę (sick!) oraz, ten pożal się boże, rekruter spóźnił się 15 min, bo szukał miejsca do zaparkowania (szkoda było kasy na płatny parking). Jest to piramida finansowa, sam naganiasz klientów i zysk to jakaś śmieszna prowizja...

Pytania ogólne, oni oferują szkolenia. Bardziej liczyło się czy masz prezencje i gadane i czy potrafisz kogoś ogłupić wizją ogromnych zysków i wycisnąć z niego kasę na inwestycję ulokowane po za UE...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Kate

Czy jeżeli podpisałam analizę potencjału i została ona przesłana do centrali ale nie podjęłam współpracy to mogę prosić o usunięcie danych i nie poniosę żadnych konsekwencji?

Irektomczyk
@Kate

Oczywiście, zgodnie z przepisami dane zostaną usunięte. Proszę znaleźć adres na oficjalnej stronie www.ovb.pl i przesłać informację z prośbą o usunięcie danych. Z poważaniem Ireneusz Tomczyk

Kate

Cześć i czołem! wie kto ś kiedy znów jakieś drzwi otwarte ? Bo podobno mieli znów organizować ?

irektomczyk.pl
@Kate

Dzień dobry, zapraszam na drzwi otwarte. Kontakt poprzez media społecznościowe (Irek Tomczyk)

Karol

Daję takie mocne 4 na 5 ! Raz czekałem kilka dni na ub. auta, to chyba prosta sprawa i raz się spieszyłem a były spotkania i trzeba było czekać kilka minut na wolne pomieszczenie, poza tym wszystko super

Wiolka

W sumie to całkiem nieźle mi się pracuje, po przeczytaniu internetów spodziewałam się, że jest ryzyko, że przyjdę na 2 miesiące, a tu już 4ty leci.

OVB Allfinanz Polska

Bardzo dziękujemy wszystkim za podzielenie się opiniami na temat OVB Allfinanz Polska. Informacja zwrotna, zarówno pozytywna jak i negatywna, od naszych byłych i obecnych pracowników oraz kandydatów jest dla nas bardzo ważna! Z zaangażowaniem śledzimy poniższą dyskusję, wyciągamy wnioski i dzięki Wam możemy wprowadzać wiele usprawnień. Choć nie każda zamieszczona tutaj opinia jest dla nas pochlebna, jesteśmy wdzięczni za wskazanie obszarów, które wymagają uwagi czy poprawy. Osoby, opisujące sytuacje, w których zostały potraktowane nieprofesjonalnie bardzo prosimy o kontakt pod adresem centrala@ovb.com.pl z podaniem szczegółów i personaliów uczestniczących w nich osób. Będziemy wdzięczni za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami :) Jednocześnie informujemy, że aktywnie prowadzimy rekrutację na stanowisko doradcy klienta do biura w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krośnie oraz Rzeszowie. Nasz zespół to grono złożone z różnorodnych osobowości. Niektórzy, z naszych najlepszych pracowników trafili do nas nie mając jeszcze doświadczenia w branży. Dlatego w podjęciu zatrudnienia nie jest przeszkodą, jeśli nie posiadasz doświadczenia w branży finansowej. W OVB każdy zawdzięcza swój sukces pracy zespołowej, swojemu zaangażowaniu i uzdolnieniom. Mamy pozytywne nastawienie, regularnie się szkolimy, więc pomożemy Ci zbudować bogate portfolio doświadczeń. Aplikacje można przesyłać wypełniając formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej w zakładce kariera https://www.ovb.pl/kariera.html lub na adres mailowy centrala@ovb.com.pl ze wskazaniem miasta, w którym chciałbyś/ chciałabyś podjąć pracę. Pozdrawiamy serdecznie! OVB Allfinanz Polska

Urszula

Cześć ,jak praca to nie mam pojęcia,ale klientka jestem i wszystko przebiega poprawnie. Polecam

Marta Kowalska
@Urszula

Ja też jestem klientką, i mi też pasi. Pozdrawiam mojego doradcę :))))))

stefan
@Marta Kowalska

to spoko tylko to portal o pracodoawcy, więc opinia klientów jest nieistotna

Filip

Było tyle recenzji, że każda musi się powtórzyć. Świetna obsługa, aktywne słuchanie i dobra oferta na bolączki klienta. Uwijają się zgrabnie

A Wrocław.

Piramida finansowa. xxx (usunięte przez administratora)xxx. Brak podstawy wynagrodzenia, jak jestes głodny to masz jeść pochwały. Naganiacze tu piszą, że nie jest to piramida, bo nie ma opłat. Opłaty są, tylko ukryte, m.in. wezwania do zapłaty za odstąpienie klientów od umowy. Z jakiegoś dziwnego powodu pośrednik (my) jesteśmy nimi obarczani. Wątpie czy jest to w ogóle legalne. Lokale to nory na podłych dzielnicach, często w prywatnych mieszkaniach stylizowane na biura. Klasyczny dla piramid finansowych system polecania, naganiania i werbunku. Zwróćcie uwagę w opłacanych poniżej wpisach pracowników charakterystyczny dla tego typu sekciarstwa sposób obrażania osób, które wypowiadają negatywne opinie. "Widocznie się nie nadają, widocznie są z mało pracowici". Zdarzyło się wam kiedyś, że wasi współpracownicy w normalnej firmie się tak zachowywali? Nie sądzę, przecież to totalna patologia. Jeśli nagonicie kilku klientów i część z nich zrezygnuje możecie być finansowo NA MINUSIE (tak, praca w której wychodzicie STRATNI, przecież to "normalne"). W komentarzach poniżej możecie zobaczyć sugestie, że jeśli zostaliście oszukani, żeby zwrócić się do centrali. To ściema. I co ta centrala myślicie, że zrobi? NIC. Bo takie sytuacje to codzienność i standardowy model działania tej firmy. Inna sugestia jest, żeby pójść do sądu. Tu też będzie ciężko, bo koszta sądowe będą wyższe niż suma na jaką was oszukano, ponadto sprawy ciągną się latami. (usunięte przez administratora) Oto firma OVB Allfinanz. (usunięte przez administratora)

Hubert
@A Wrocław.

(usunięte przez administratora) Firma nie ma własnego produktu, bo produktem jest jedynie doradztwo a wszelkie pieniądze jakie ewentualnie gdziekolwiek wpłacasz to np. towarzystwo ubezpieczeniowe lub banki. Na podstawie Twojej więc wypowiedzi firmy jak Ergo Hestia, Generali, Gothaer, Uniqa, Signal Iduna, Prudencial, Bank ING., UWAGA - BANK PKO, Santander, firma DAS i inni partnerzy to wszystko też piramidy i instytucje finansowe kontrolowane jak OVB przez Komisję Nadzoru Finansowego, która jest nadrzędnym organem kontroli finansów w Polsce. Doinformuj się trochę. A jak znasz konkretne przypadki to przedstaw dowody, bo zarzuty to każdy może sobie generować dzięki jak widać bardzo bujnej wyobraźni.

@A Wrocław.

Szanowni Państwo, Serdecznie witamy wszystkich użytkowników serwisu GoWork.pl. i dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. OVB jest firmą działająca w Polsce od 26 lat, zgodnie z obowiązującym prawem, które nie zezwala funkcjonowania na zasadach piramidy finansowej. Naszym "produktem" jest doradztwo finansowe - pomagamy klientom w znalezieniu najbardziej optymalnych dla nich rozwiązań - czy to ubezpieczeniowych, emerytalnych czy kredytowych. Model doradztwa OVB jest oparty na 50-letnim doświadczeniu i praktyce niemieckiego Holdingu, który działa w 15 krajach Europy. Współpracujemy z największymi, najbardziej renomowanymi i sprawdzonymi firmami, które na polskim rynku mają długą i ugruntowaną pozycję oraz wysokiej jakości produkty. Lista partnerów OVB znajduje się na naszej stronie internetowej - www.ovb.pl. Zachęcamy też do kontaktu z naszymi doradcami. Informujemy, że wejście we współpracę z OVB Allfinanz Polska opiera się na zasadzie dobrowolności i nie jest w żaden sposób warunkowane zakupieniem jakichkolwiek produktów. Nawiązując do systemu wynagradzania pracowników, stosujemy różne mechanizmy chroniące zarówno naszych klientów jak i pracowników. W przypadku części produktów stosowana jest rezerwa, o której wspomniano, jednak w 80% produktów prowizja jest wypłacana w 100 % z góry na konto pracownika. Są to jednocześnie produkty, których nie można przerwać i tym samym pracownik nie jest narażony na spłatę takowej należności, chodzi tu np. ubezpieczenie auta, nieruchomości, opiekę medyczną. Jeżeli pada w naszą stronę tak poważny zarzut – uprzejmie prosimy o dokładny opis sytuacji na adres mailowy centrala@ovb.com.pl . Chcemy podkreślić, że jesteśmy otwarci na dialog i chętnie odpowiemy na nurtujące Państwa pytania. Czekamy na maile pod adresem centrala@ovb.com.pl. Cyklicznie organizujemy też drzwi otwarte w Warszawie, gdzie każdy z Państwa może poznać ekspertów firmy OVB, kadrę kierowniczą oraz wymienić się refleksjami dotyczącymi rynku finansowego i ubezpieczeniowego. Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

A Wrocław
@Hubert

Nie wiem czy jestes bardziej żałosny, czy bezczelny. Po co to rozmydlanie i pisanie o "produkcie", skoro ja o tym nigdzie nie wspominam? Ze skryptu piszesz ten tekst czy jak? Trochę nie trafiłeś. Firma świadczy usługi (doradztwa) i za wycofanie się klienta z doradzonej mu usługi żąda od pracownika zwrotu pieniędzy. A produktu to nie ma żadna piramida, na tym to polega, że sprzedaje się "nic". A teraz idź zbijać piony z żelusiami i mówić swoim zwerbowanym, żeby werbowali kolejnych jak to w piramidzie. Ps. Ja nigdzie nie piszę, że to te firmy oszukują, co też fałszywie insynuujesz, próbując zmienič tor dyskusji. Ja mówię o ovb. Taka próba manipulacji idealnie pokazuje obraz tej firmy.

Wiedzowy
@A Wrocław.

Hmmm... chyba musisz się doszkolić i dowiedzieć na czym polega pojęcie piramidy finansowej. Wytłumaczyć Ci dlaczego mogłeś zostać obarczonym zwrotem prowizji? Otóż standardowy agent ubezpieczeniowy dostaje od Towarzystwa ubezpieczeniowego prowizję od podpisanej z klientem umowy w wysokości ustalonej procentowo od składki miesięcznej czyli np. spisałeś umowę na 100 zł miesięcznie to TU wypłaca Ci co miesiąc przez rok prowizje w wysokości (powiedzmy 30 zł). mało atrakcyjne co? i w razie jak klient zerwie umowę np. po 2 miesiącach to agent nic nie zwraca bo dostał prowizję tylko od wpłaconych składek. Firma OVB ma tak dużą renomę wśród Towarzystw ubezpieczeniowych, że udało jej się wynegocjować dla swoich pracowników prowizję jednorazową w wysokości procentowej, ale od składki rocznej czyli np. spiszesz z klientem umowę na 100 zł msc co daje 1200 zł rocznie to dostajesz np. 400 zł prowizji. Już lepiej nie? Można szybciej zarabiać lepsze pieniądze. Wiesz dlaczego Towarzystwa Ubezpieczeniowe zdecydowały się na tak ryzykowny krok? bo umowy spisywane przez agentów OVB bardzo rzadko się wywalają... a dlaczego? bo ovb ma najlepiej rozbudowaną analizę potrzeb klienta i powie to każdy agent jakiejkolwiek firmy ubezpieczeniowej. Klient który miał DOBRZE zrobioną analizę potrzeb doskonale wie po co potrzebne są mu polisy na życie, plany emerytalne itp. i nie ma sytuacji, że nagle po 2 msc zrywa umowę. Chcesz wiedzieć czemu mogłeś zostać wezwany do zwrotu prowizji? Prawdopodobnie Ty lub Twój przełożony zrobiliście słabą analizę, nie wywarliście potrzeby na posiadanie odpowiedniego zabezpieczenia - klient miał mieszane uczucia, ale jednak zawarł polisę, a po 2 msc się rozmyślił. Czyli dostałeś prowizję za cały rok a klient płacił tylko 2 miesiące. wyobraź sobie jakby to było gdyby nie wzywali do zapłaty. Znajdujesz 10 ziomków mówisz im żeby coś z tobą spisali, każdy wpłaci po jednej składce, ty dostajesz prowizję roczną razy 10 i się działkujecie. Poza tym Ovb zabezpiecza swoich pracowników przed zwrotem prowizji w ten sposób, że 1/4 z każdej wypłaty zamraża na 2 lata aby w przypadku jak jakaś umowa się wywali to zwrot idzie z tej rezerwy. oczywiści wszystkie pieniądze z rezerwy są regularnie po upływie 2 lat wypłacane. Widocznie w Twoim przypadku nie miałeś nawet nic na rezerwie i wywaliła Ci się Twoja pierwsza umowa. Uprzedzając pytania - tak pracuje w OVB ponad rok i nie miałem jeszcze ani razu sytuacji, że wywaliła mi się jakaś umowa, ale tylko dlatego, ze robię dobrą analizę i nie wciskam nic na siłę moim klientom. Ovb nie jest dla każdego i nie każdy jest dla OVB. Tutaj każdy ma możliwość prowadzić swój mały biznes. Jest to przedsiębiorstwo dla przedsiębiorców. Jeszcze rok temu nawet nie myślałem, że będę prowadził 10 osobowy zespół, ustalał strategię sprzedażową, i miał faktyczny wpływ na to jak rozwija się moja mała firma. a co najlepsze nie wydałem na to ani złotówki (a nie sorry... 20 zł za zaświadczenie o niekaralności). Wypowiadają się tu głównie etatowcy którzy nigdy nie mieli styczności z takim modelem firmy, nie wyszło im i wylewają żale na forum. Pozdrawiam :)

OVB Allfinanz Polska

Witamy wszystkich użytkowników serwisu GoWork.pl. Zauważyliśmy, że wątek cieszy się ogromnym zainteresowaniem, i z tytułu zróżnicowania Państwa opinii na temat OVB Allfinanz Polska, nie chcemy nigdy pozostać obojętni. Nie mamy jednak możliwości, aby w żaden sposób jednak ustosunkować się do wypowiedzi typu ,, sam wpadłem w ich sidła". @Jan Jeżeli była jakakolwiek sytuacja, która według Pana nie powinna mieć miejsca jesteśmy otwarci na dialog. Prosimy o szczegółowy opis sytuacji na adres mailowy centrala@ovb.com.pl . Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

Piotrek
@A Wrocław.

Zgadzam się. Naganiaczy jest dużo ;)

Pawel

Jak najbardziej ok.

Normalny-ubezpieczony

Tak czytam, czytam i widzę, że tutaj jest mnóstwo nierobów. Jakiś sfrustrowany typ pracował w OVB 5 lat i teraz daje upust swoim emocjom bo mu nie wyszło i churraaaa, dawajjj wszyscy źli on biedny. Inny pisze, że jemu jest super bo pracuje 5 dni w tyg. i to ten właśnie jest leszczem wg niektórych bo zarabia pewno z 10 tys. zł ale pewno na biedzie i naiwności ludzkiej (tekst dla inteligentnych). Nie ten co ma polucje (wikipedia wyjaśni to pojęcie) jak 15 latek, ale ten co ciężko pracuje jest przysłowiowym (usunięte przez administratora) To człowieku Ja się pytam Ciebie: skoro tak było źle to po cholerę pracowałeś 5 lat? Przecież po 6 mc-ach powinieneś był odejść. Ktoś mówił weź zostań, prosimy? Świat jest twardy a nie miętki. Teraz piszesz cuda na kiju i wku**** ciężko pracujących ludzi. Firma (usunięte przez administratora) bo sprzedaje? To w takim razie każda firma, w Polsce to (usunięte przez administratora) bo przecież sprzedają swoje produkty i usługi. Pani w sklepie spożywczym też (usunięte przez administratora) bo sprzedaje, doradza? Pani/Pan w obuwniczym też (usunięte przez administratora) bo doradza i sprzedaje. Kluby fitness, siłownie, kawiarnie to również (usunięte przez administratora) bo sprzedają i wciskają karnety za 100zł szok, szok. Kupujesz bencwale jeden z drugim na allegro niby w dobrej cenie bo to allegro, a później płaczesz jeden z drugim do poduszki bo dałem 20 zł więcej oj joooj i nagle złodziejeee!!!! Czy Wy jesteście aż tak jeb***ci, że nie widzicie iż XXI w. na sprzedaży stoi? To jest podstawowa umiejętność, bez tego giniesz. Ale skąd jeden z drugim tłuków ma wiedzieć jak pracuje na etacie. Przecież pieniądze biorą się z nieba. Szef leży i pachnie i nic nie robi? To, że ktoś oszukuje to jest tylko i wyłącznie jego sprawa nie wszyscy to (usunięte przez administratora) Po drugie skoro Cię ograbili z Twojego majątku to przecież to jest przestępstwo ścigane z urzędu. Zgłoś na Policję lub rozwiąż umowę. Na koniec nie płacz jak połamiesz się gałąź i nie przychodź do tych ludzi po doradztwo bo to wg Ciebie (usunięte przez administratora) A to, że kierowniczka bzyka się za umowę? Dla mnie luz. Widać taki ma system budowania zespołu i budowania swojej wiarygodności :) A może łączy przyjemne z pożytecznym? Czasami się wstydzę, że jestem POLAKIEM i mam do czynienia z takimi tłukami :(

Kamilos
@Normalny-ubezpieczony

Odnośnie tego wpisu można dodać, że niestety chcąc cos osiągnąć trzeba dać coś z siebie. Nie sztuką jest wydawać negatywne opinie o firmie bo coś komuś poszło żle. to tylko od nas zależy jak chcemy sie rozwijać czy biegać po zakładach produkcyjnych i liczyć każdy grosz czy jednak dać sobie czas, Marzenia trzeba zacząć budować od fundamentu

Markos
@Normalny-ubezpieczony

(usunięte przez administratora) Nie mają pojęcia o pracy w tej branży.Dyche by przytulił ale żeby się nie narobić. (usunięte przez administratora) jeden z drugim. Znam trochę ludzi z ubezpieczeń i najbardziej pracowici potrafią przytulić co miesiąc po 20-30 tysięcy i to nie są bajki.

@Markos

Szanowny Panie, dziękujemy za zamieszczenie opinii, Bardzo chętnie dowiemy się, co się wydarzyło, że używa Pan na forum tak skrajnie nacechowanych epitetów. Jesteśmy bowiem otwarci na dialog i bardzo chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem. Prosimy o dokładny opis sytuacji na adres mailowy centrala@ovb.com.pl. Ustosunkujemy się do Pana wiadomości najszybciej jak to możliwe. Pozdrawiamy serdecznie

Hubert

Skoro uzywasz slow piramida i oszustwo to po ludzku zastanawiam sie jakim to magicznym sposobem otrzymalem wcale niemale odszkodowanie za wypadek komunikacyjny a moj dzieciak jakis czas temu za wypadek na placu zabaw. odpisalem odnoszac sie do wiedzy jaka o firmie posiadam szerloku. wciskac cos komus w usta najlepiej ale jestem tylko klientem i rodzina 2 osob ktore firma karmi i ubiera. Dziwne, że mam staly kontakt z tymi osobami i wiele lat nic nie musza firmie oddawac. dlaczego nie pracujesz juz w firmie ? moze ludzie konczyli wspolprace przed planowanym czasem bo sam wciskales im kity ? pisz tu sobie co chcesz, dobrze, ze juz tam nie robisz bo jak widac tylko bys klientom szkodzil ze swoim bajkopisarstwem i kreatywnoscia. piramida. otworz ksiazki.

A Wrocław

Piramida finansowa. >>>(usunięte przez administratora)

K. Kulesza

Dzień dobry, jestem nie miło zaskoczona. Jestem klientką OVB i powiem, że to co się tu wypisuje to nieprawda. To bardzo w porządku ludzie i o moje interesy dbają super. nie wiem może były jakieś poszczególne osoby przez lata, nie każdy z każdym się dogada. Ale takie rzeczy tu wypisywać to poniżej pasa i samobój, bo jeśli coś poważnego się dzieje to się idzie na policję albo zgłasza do zarządu firmy czy coś. To pokazuje tylko jaki poziom wy reprezentujecie i starając się nie obrazić nikogo jak niektórzy są ograniczeni. Ludzie, gowork nie rozwiąże waszych problemów. Pozdrawiam

Łysy

Zgadzam się ją już czekalem któryś miesiąc z kolei na KNFy które nie zostały potwierdzone, a na koncie OVB tools mam znaczna sumę pieniędzy zarobionych dla firmy ???? Pan (usunięte przez administratora)nie za bardzo zna się na robocie ktora wykonuje udaje profesjonalisty którym nie jest chodzi z rozklejonymi butami i co chwila kupuje nowe auta których nie ma :p impreza firmowa która funduje ovb to porostu zrzutka po parę set zł na imprezy... Nie sądzę że ideea jest zła natomiast tego oddziału totalnie nie polecam...

Radek
@Łysy

Czyli to jedna osoba psuje robote a firma spoko tak ?

@Radek

Musisz wiedzieć że jest to korpo bez umowy o pracę pracujesz tylko nie w biurze i nie masz ustalonych godzin rekrutujesz pracowników i szukasz klientów jak znajdziesz przychodzisz do biura na Domaniewskiej i przedstawia "oferty" głównie jest to Ergo Hestia są też Signal Iduna itd Hestia jest najkorzystniejszą więc zazwyczaj ja polecają na wszystko na odkładanie na kredyty itp, są pseudo szkolenia i egzaminy biurowe aby Cie sprawdzić a na prawdę zazwyczaj pytają czy zrobiłeś już kilku klientów po miesiącu po dwóch jeżeli nie to egzamin nie zdany (wiadomo zarabiasz dla nich pieniądze) dla siebie też ale twoja prowizja na stanowisku rekrutanta (usunięte przez administratora) xd ja nie mam do dzisiaj mimo że zdałem to nikt ich nie potwierdził kasy nie widziałem ani złotówki, a kiedy pytałem "Pana" (usunięte przez administratora)to odpowiadal, że on nic nie może zrobić trzeba czekać żeby pracował dalej (ściągnął im pracowników i klientów) a będzie ok. (usunięte przez administratora)

franio
@Łysy

Dlaczego nie zgłosiłeś tej sprawy do centrali ? normalnie jeżeli na płaszczyźnie lokalnej nikt nie jest w stanie Ci pomóc to idzie się wyżej. A ty co? Ubezwłasnowolniony ? Czuć, że dużo złości w Tobie na tą firmę. Zawsze ci niezadowoleńce wypisują.

Justi

Siemka. Na czym konkretnie praca w tej firmie polega??? Tutaj każdy sam zakłada swoją działalność gospodarcza i zdobywa nowych klientów?? (nowe umowy na ubezpieczenie) czy dostaje się umowę o pracę?? (nie dostałam odpowiedzi na rozmowie-tylko tyle że na początku zlecenie). Jak to wygląda jak osoba nie ma kometnie doświadczenia z finansami, można ogarnąć?? Dajcie odpowiedź:) Do jutra mam dać znać czy sie decyduje na pracę.... A mam bardzo duzo wątpliwości czy to poprostu nie jest wyzysk ludzi. Czy można faktycznie zarobić.

qqassi
@Justi

Hejka, zatrudnienie zależne od ciebie, twojej pracy i ustaleń. W większości przypadków Tobie się nie opłaca po ludzku mieć o pracę, bo ogranicza Cię ona wtedy jeśli chodzi o zarobki. Czasem ludzie tego nie rozumieją. Gdybym ja się zdecydowała na umowę o pracę na możliwych w czasie mojego zatrudniania warunkach to bym miała teraz problem, bo bym musiała dużo pieniędzy firmie oddawać. Ja mam agencyjną i początek jak to początek, trzeba dać sobie te min 3 miesiące żeby wszystko ogarnąć, ale w tym czasie dzieje się mega dużo rzeczy i nawet nie wiesz kiedy ten czas tak faktyczne upływa. Można ogarnąć, czasem brak doświadczenia to ogromny atut o ile będziesz się chciała starać dla siebie i jeżeli zniesiesz kilka barier w sobie do faktycznie ciężkiej pracy. Czy wyzysk ? Ja nie jestem wyzyskiwana, u mnie w biurze przynajmniej nikt nie szepcze kiedy np. będzie wypłata albo kto jest jaki, nie ma na to czasu a wypłatę dostaję tak , że o 7:00 rano budzi mnie sms w ustalony dzień, punktualnie, każdego miesiąca. Oprócz tego atmosfera jest bardzo okey, są regularne wyjścia czy to na piwo czy jakieś jedzenie, często wyjeżdżamy na integrację, często za granicę. Świadomość ludzi w Polsce się bardzo zmienia i to jest bardzo dobry moment na podjęcie pracy w tej branży. Powodzenia

@Justi

Owszem tylko przygotuj się na to że zanim zrobisz kilku klientów chwilą minie nauczysz się sama to robić też chwilą minie a w oddziale na Domaniewskiej nikt nie pomaga i wkutwiasz się że dają Ci zadania a nie wiesz jak to zrobić... 3-4 mies bez kasy jeżeli masz oszczędności i ci wyjdzie faktycznie to spoko ale spróbuj w innych oddziałach bo powtarzam Domaniewskiej totalnie nie polecam

OSTRZEGAM! wszystkich przed tą firmą, to (usunięte przez administratora)! Pieniądze które zarabia się na klientach jeśli zrezygnują ze współpracy trzeba oddawać, ludzie kończyli w sądach nawet już po zakończeniu pracy w OVB bo musieli oddawać po kilka tys. złotych!!

Eryk
@Marta

Oszustwo to mocny zarzut. O jakich ludziach piszesz ? bo z tego co mi wiadomo biur jest 350 a pracowników 18 000.

Zostaw merytoryczną opinię o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 98.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 36 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.