OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Opinie o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Moderator

Nie można wziąć dofinansowania na OVB, powstało jakieś nieporozumienie. Można wziąć dofinansowanie na swoją firmę jeśli ktoś ma wolę taką prowadzić. Nie było mowy o żadnym kredycie. Odwołujcie się do spraw, które są poruszane.

Janek

Witam, skąd Wy ludzie bierzecie te (usunięte przez administratora) ja zostałem kilka lat temu obslużony profesjonalnie i korzystam z usług do dziś i nie powiem złego slowa na ta firmę. Polisy są czołowych firm ubezpieczeniowych i wyplacalne o czy sam się przekonałem. Gorąco polecam

Kierownik regionu
@Janek

Jakiś czas temu zaprosili mnie na rozmowę wstępną po godzinie z reprezentanta dostałem ofertę kierownika regionu . Od 8 do nieskończoności zarobki , prawie się złapałem ale brak płacy minimalnej własna działalność brak zwrotów kosztów itp. Odpuściłem Po tygodniu zaczęły się telefony czy się zdecydowałem . Było to pol roku temu , dzwonią do dziś, juz nie odbieram .

@Kierownik regionu

Ja pamiętam kiedy aplikowałam do 2 firm i z żadnej nie dostałam odpowiedzi w sprawie decyzji czy mnie zatrudnią czy nie. Pracodawcy często nie informują o tym kandydatów co jest mega niefajne. Gdyby ktoś dzwonił, czy zaczynam i się zdecydowałam to raczej odebrałabym to bardzo pozytywnie.

@Kierownik regionu

Sama bylam na rozmowie jakiś czas temu i wydaje mi się, że to co chcieli Ci przekazać to fakt, że jeżeli wykazujesz się zaangażowaniem w pracę to masz możliwość podjęcia próby awansu na stanowisko kierownika po 3 miesiącach pracy po 6 miesiącach możesz nim zostać . To jest to o czym ja zostałam poinformowana.

Słyszałam bardzo dużo złych opinii na temat firmy OVB, moją koleżanka niedawno dostała tam propozycje pracy. Chcą żeby założyła działalność i wzięła dofinansowanie na firmę...nie uważacie że to nienormalne?

Kinia

współpraca na B2B ma swoje ogromne zalety np. nienormowany czas pracy a jeżeli już zakładasz działalność i w jakimś stopniu chcesz ją rozwijać to wiadomo też, że dobrze jest się ubiegać o dofinansowanie - dodatkowa kasa np. na narzędzia pracy, to akurat dobrze, że ktoś Tobie czy jej tak doradził.

OVB Allfinanz Polska

Serdecznie witamy wszystkich Użytkowników portalu Gowork.pl Dziękujemy za dzielenie się swoimi spostrzeżeniami - wszystkie są dla nas bardzo istotne - nie zgadzamy się jednak z poniższą opinią. Zawarte w niej informacje nie pokrywają się z realną sytuacją w naszej firmie. Mimo to zachęcamy do dzielenia się refleksjami oraz do zadawania pytań na Forum lub mailowo na adres Centrala@ovb.com.pl. Bardzo chętnie odpowiadamy na wszystkie Państwa wiadomości. Pozdrawiamy OVB Allfinanz Polska

Doradca Finansowy

Kończę studia na Uniwerku Ekonomicznym i znalazłem ulotkę o ofercie pracy z atrakcyjnymi zarobkami. Oczywiście na ulotce nie było danych firmy, ale zadzwoniłem i pierwsze wrażenie było pozytywne, niemniej jednak dałem się nabrać, bo po 10 minutach rozmowy przez telefon nie dowiedziałem się co to za firma, na czym dokładnie polega praca. Podana została jedynie ogólna informacja, że jest to stanowisko doradcy oraz że głównie sprzedawane będą ubezpieczenia, ale wszystkie szczegóły na rozmowie na żywo w kawiarni (sick!). Pierwszy raz miałem rozmowę w kawiarni obok małolatów w niebieskich włosach i starych plejbojów... Oczywiście musiałem zapłacić sam za swoją kawę (sick!) oraz, ten pożal się boże, rekruter spóźnił się 15 min, bo szukał miejsca do zaparkowania (szkoda było kasy na płatny parking). Jest to piramida finansowa, sam naganiasz klientów i zysk to jakaś śmieszna prowizja...

Pytania ogólne, oni oferują szkolenia. Bardziej liczyło się czy masz prezencje i gadane i czy potrafisz kogoś ogłupić wizją ogromnych zysków i wycisnąć z niego kasę na inwestycję ulokowane po za UE...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
swego czasu naiwny

witajcie, wierzę, ze ta opinia pomoże osobom, które zastanawiają się nad świetlaną karierą w ubezpieczeniach pod szyldem OVB. Swoją opinie podzielę na 2 części -> 1. rynek ubezpieczeniowy; 2-> praca w OVB. 1. Zewsząd słychać o wielkich zarobkach w ubezpieczeniach, tymczasem z moich obserwacji (4 lata w NN i 1 rok w OVB) zdecydowanie trzeba to zdementować. Po pierwsze musicie mieć otwartą działalność gospodarczą, czyli ZUS płacicie bez względu na to, czy zarobicie, czy nie. W firmach ubezpieczeniowych nie ma czegoś takiego jak podstawa wynagrodzenia. Ile zarobicie, tyle będziecie mieć. Na szkoleniach będziecie słyszeć, że to jest zaleta, bo to Was motywuje do zaangażowania. Może jak masz 22 lata i jesz obiad postawiony przez mamę to fakt, da się z tym życ przez pare miesięcy. Jesli jesteś dorosły i masz rodzinę odpada. Jeden z największych absurdów to zwrot części prowizji jesli w ciągu 2 lata klient przestanie płacić składki (mowa o ub. życiowych). Czyli dostałeś 300 zł prowizji, wydałeś je na paliwo i obiad z dziewczyną, a klient przestaje płacić po 3 miesiącach i okazuje się, że musisz zwrócić prowizję w proporcji 21/24 tego co dostałeś. Uwaga, ciekawostka: dostajesz prowizję urocznioną, czyli pewien procent od wpłąt rocznych przez klienta, natomiast odpowiadasz prowizją przez 2 lata, wtf??? Tak więc o stabilności finansowej trudno tu mówić. Największe jaja sa wtedy kiedy rezygnujesz z pracy, a po jakimś czasie przychodzą do Ciebie monity o zwrot prowizji, bo jakiś klient przestał płacić. Generalnie to jest bardzo ciężka branża. Ludzie sa idiotami, nie "potrzebują" ubezpieczenia, bo są nieśmiertelni. Siano na fajki i 50 calowe telewizory jednak mają. Z drugiej strony próbuję być adwokatem diabła i próbować tłumaczyć mechanizm funkcjonowania firm ubezpieczeniowych tym, że dawniej agenci robili różne wały, byle dostać prowizje. Podziękujcie obecnie 50 letnim panom w przydużawych garniturach, tak, to głównie ich wina. Żeby się utrzymać na rynku musieli kombinować. Rozumiecie już dlaczego zawód agent ubezpieczeniowy ma negatywne konotacje? Z drugiej strony firmy ubezpieczeniowe to najbardziej wujowi pracodawcy, o ile mozna w ogóle nazwać ich pracodawcami. Powtórzmy: zero podstawy, Ty płacisz swoje ZUSy itd, sam wydajesz kase na paliwo i jeszcze zwracasz prowizje, jak coś jest zle to zostajesz sam z problemem. Czyli zero kosztów z ich strony. Fluktuacja pracowników w firmach ubezpieczeniowych jest wymowna, firmy zatrudniają każdego, szukają jelenia, który przyniesie im polisy swoich członków rodziny. Nie mówię o znajomych, bo znajomi mają czerwone lampki w głowie i wiedzą o co chodzi. A Wasze znajomości tylko na tym ucierpią. A jak to wygląda w OVB?

Pracownik ovb

W dużym skrócie początek zapowiada się nieziemsko po jakimś czasie rozumiesznze w sumie to udaje się komuś kto lubi nawija makaron na uszy A na koniec zastanawiasz się czy produkt ktory podpisałem to nie jest zrobienie Ciebie w bambuko przez osobę która Cie zatrudniła . Tak wiem nie ma znaków interpunkcyjnych szkoda mi czasu na to chciałem napisać opinie jak najszybciej pozdrawiam

@Pracownik ovb

Co to znaczy nawijaj makaron na uszy?

Pracownik ovb
@Rt

Nawijać makaron na uszy. To znaczy opowiadanie bajek i mówienie jak to bez nas (usunięte przez administratora) osiagniesz

@Pracownik ovb

Aha. A jak byś w takim razie określił sprzedaż?

Rt

Aha. A klient to w tym rozumieniu nie potrafi czytać, mówić, zadawać pytań, cierpi na opóźnienie rozwojowe ? Czy ma nóż na gardle przy podejmowaniu decyzji Jego dotyczących ?

OVB Allfinanz Polska

Szanowni Państwo, Chcielibyśmy życzyć Państwu radosnych i pięknych Świąt. Wielu niezapomnianych chwil spędzonych wśród Bliskich i ogromnych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku 2020. Pozdrawiamy serdecznie OVB Allfinanz Polska

Waldek

czy mogę prosić o podanie linku do waszych OW..., dla ubezpieczeń i lokat długoterminowych ? Proszę również o podanie linku, gdzie znajdę drafty umów z OVB. Pozdrawiam

@Waldek

Szanowny Panie, Dziękujemy za zamieszczenie zapytania. Jeżeli chodzi o Ogólne Warunki Umowy to są one różne, dla różnych produktów i Towarzystw Ubezpieczeniowych. Z powodu braku możliwości załączania plików na Forum GoWork.pl oraz dysponowania przez naszą firmę ponad 200 produktami w portfolio, uprzejmie prosimy o kontakt mailowy na adres Centrala@ovb.com.pl w celu doprecyzowania, z którymi dokładnie Warunkami Umowy chciałby się Pan zapoznać. Chętnie odpowiadamy na wszystkie Wasze maile i zapytania. Pozdrawiamy serdecznie OVB Allfinanz Polska

Waldemar

Firma jak najbardziej ok.

OVB Allfinanz Polska

Dzień dobry, Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w Forum Dyskusyjnym OVB, a szczególnie Panu Dariuszowi, za aktywność i zaangażowanie w wymianie zdań i doświadczeń z naszymi Ekspertami. Zauważyliśmy, że proponowana przez nas formuła cyklicznych spotkań face to face, cieszy się Waszym zainteresowaniem, a co najważniejsze pozwala wyczerpująco odpowiedzieć na Wasze zapytania. Dlatego kolejne Drzwi Otwarte organizujemy już w styczniu! Na bieżąco będziemy informować Was o harmonogramie spotkań. Przypominamy, że podczas naszych spotkań macie możliwość zadania nurtujących Was pytań, omówienia kwestii, które szczególnie Was interesują w kontekście podjęcia ewentualnej pracy, a także poznania bezpośrednio środowiska pracy. Dodatkowo oferujemy Wam bezpłatną poradę w sprawach finansowych. Ogromnie cieszymy się na nasze kolejne spotkania, które mamy nadzieje są dla Was tak samo ciekawe i pełne inspiracji, jak dla nas. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia! OVB Allfinanz Polska

Irektomczyk

Opinie osób, które nie są w stanie podpisać się z imienia i nazwiska są bezwartościowe, więc nie ma o czym dyskutować. Podpisz się, sprawdzę gdzie, u kogo pracowałeś, jakie miałeś wyniki i wtedy podyskutujemy na forum. Życzę sukcesów.

Milena

Jaka jest korelacja między umiejętnościami PR'owymi a chęcią zamieszczenia opinii w internecie popartej wieloletnim stażem w firmie ? Jakim prawem wyśmiewasz i decydujesz kto zasługuje na wsparcie a kto nie ? Ciocia przyjaciółki koleżanki z liceum nie zasługuje czy o co chodzi ?

@Milena

To, że to forum publiczne i jeśli pracownik firmy wypowiada się na takim forum to właśnie jest ta" korelacja", jak to mądrze ujełaś, mimo, że to słowo akurat tu nie pasuje :) ja o tym nie decyduje, ty po prostu nie rozumiesz ironi i sarkazmu :D jak mogę, komentując coś na forum, decydować o tym z kim zrobisz analizę? Odpwiedz na moje pytania dotyczące np LSH. Jedyna rzecz, która przyprawia o śmiech to nieudolne komentarze pracowników OVB :D

Pracownik OVB Warszawa

Nie jestem ze struktury Irka Tomczyka, osobiście go nie znam, a wręcz jestem daleki do stwierdzenia że ja i moi ludzie sprzedają w podobny sposób, pierwszy raz słyszę o jakimś luksusowym systemie hipotecznym, jednak opieram sprzedaż na emocjach i nie sądzę żeby było to coś negatywnego ponieważ nie da się inaczej komuś zwrócić uwagi na ważne tematy. Nie rozumiem tylko tego czemu wylewasz tu swoje negatywne emocje rzutujac na całą firmę zamiast załatwić to jak dorosły człowiek bezpośrednio z nim. Jako osoba pracująca w tej firmie już ładnych parę lat wiem co sobą reprezentuje i czemu dwa razy w tygodniu rozwijam ludzi ze mną pracujących więc jeśli chcesz rzeczowej rozmowy to może sam ją nawiąż ponieważ ewidentnie jesteś nacechowany emocjonalnie do tej sytuacji mimo, że zaprzeczasz, jeśli naprawdę chcesz prowadzić rzeczową dyskusję to zapraszam.

@Hahaa

Witamy wszystkich Użytkowników serwisu GoWork.pl. Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w dyskusji. Doceniamy Wasze zaangażowanie oraz wszelkie refleksje, zapytania i punkty widzenia, które tu przedstawiacie. Chcielibyśmy jednocześnie prosić, aby publikacje były merytoryczne, konstruktywne, a przede wszystkim nikogo nie obrażały. Traktujemy Forum jako autentyczną płaszczyznę dialogu, na której można dowiedzieć się z różnych źródeł jak wygląda praca w OVB. Biorąc pod uwagę, że przekrój naszych klientów, pracowników jak i osób zainteresowanych podjęciem współpracy z OVB Allfinanz jest ogromny, zależy nam, aby przekaz nie był jednostronny i nacechowany emocjonalnie, a dyskusja była przejrzysta i czytelna dla wszystkich osób, które tu zaglądają. Odwołując się do aktywnej dyskusji powyżej zwracamy uwagę na to, że bardzo trudno jest wyciągnąć obiektywne wnioski i spostrzeżenia na podstawie dominującej opinii jednej osoby, w tym przypadku byłego pracownika, który odwołuje się do wielu wcześniej zamieszczonych przez innych Użytkowników komentarzy. Szanujemy Jego punkt widzenia, ale nie zgadzamy się z postawiona tezą. Każde doradztwo jest zupełnie inne, ponieważ przeprowadzane jest dla konkretnej osoby, nie może więc opierać się na jednym produkcie. Zaproponowane rozwiązanie ma wesprzeć osoby w różnych sytuacjach życiowych. Jako firma oferująca już ponad 200 produktów z sektora finansowego pomagamy wielu osobom zarówno w zabezpieczeniu majątku jak i zabezpieczeniu życia. Dobrym przykładem jest ubezpieczenie na wypadek poważnej choroby, dzięki któremu wielu klientów OVB podjęło już leczenie np. nowotworu w placówkach zagranicznych specjalizujących się w leczeniu onkologicznym i tym samym zwiększyło swoje szanse na przeżycie. Czy możemy więc na podstawie poglądu jednej osoby ocenić wszystkich doradców, którzy doradzili ten właśnie produkt jako niekompetentnych ze względu na brak wykształcenia kierunkowego ? Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi, co do sposobu prowadzeniu doradztwa i jeśli będą one konstruktywne chętnie zastosujemy je w praktyce, aby ulepszyć naszą pracę. Uprzejmie prosimy o uwagi na adres Centrala@ovb.com.pl. Czekamy na Wasze sugestie, co byście zmienili czy ulepszyli, i w którym biurze. Szanujemy poglądy i punkt widzenia Użytkownika „ hahaha”. My widzimy jednak sprawy w inny sposób. Zachęcamy czytelników do zaglądania na nasz Oficjalny Blog. Znajdziecie tam np. wiele ciekawych i prostych wskazówek o tym, jak efektywnie zarządzać swoimi finansami: https://www.ovb.pl/blog/artykul/chcesz-powiekszyc-swoj-majatek-nie-powtarzaj-tych-bledow.html Pozdrawiamy OVB Allfinanz Polska

Pracownik OVB Warszawa

Masz rację, rzeczowo poznałeś już sposoby sprzedaży i kompetencje wsztskich pracowników i każdego biura tej firmy, naprawdę nie wiem jak można być aż takim ignorantem. Porównywanie sprzedaży samochodu który ktoś idzie kupić z takim zamiarem w konkretnym celu do przemieszczania się z punktu, do tłumaczenia komuś jaka jest rola ubezpieczeń w życiu i czemu są mu potrzebne pokazuje tylko brak jakiej kolwiek wiedzy w zakresie tego jaką usługę świadczy firma OVB. Prubujesz na daną chwilę zyskać w oczach osób które nie znają się na temacie szastając głupimi zaczepkami, natomiast nie jesteś w stanie na realnym przykładzie pokazać o co Ci chodzi. Jeśli chcesz konkretów to proszę bardzo powiedz co tak złego jest w ofercie samego OVB i uzasadnij swoją opinię w odniesieniu do realnych wad, OWU są ogulno dostępne, wtedy będę mógł się do niej odnieść, bo jak narazie pokazujesz tylko przykłady sprzedaży które nie były właściwe u jakiejś grupy osób, a samo OVB nie posiada zunifikowanej formułki jak sprzedawać więc nie wiem jak to oceniasz, że koniecznie muszę znać to LSH. Co do dzwonienia to tak wyobraź sobie że da się komuś powiedzieć normalnie czym się zajmuje i nie oszukiwać drugiej strony ponieważ na daną chwilę ludzie potrzebują takich usług a jak sam zauważyłeś, wnioskujac po twoich wypowiedziach, potrzebni są specjaliści. Liczę, że odpowiesz na to w sposób inny niż do tej pory prezentujesz bo ewidentnie da się zauważyć poczucie wyższości i megalomanię w twoich wypowiedziach które również pokazują, że jest ona całkowicie nieuzasadniona.

@Pracownik OVB Warszawa

Jeśli nie rozumiesz moich wypowiedzi i poglądu to możesz to napisać, a nie starasz się mądrze odpowiedzieć co nigdy w życiu Ci nie wyjdzie jeśli nie znasz podstawowych zasad interpunkcji i ortografii :* porównania są bardzo zasadne, bo to porównanie akurat pokazuje, że na takie produkty nie ma popytu więc musicie "uświadamiać" ludzi, że są im potrzebne :D oczywiście, że sposoby sprzedażowe są usystematyzowane i przestań pisać głupoty, że niee, bo to śmieszne :D mogę tu wrzucić skany materiałów ze wszystkich szkoleń i to będzie idealny dowód na to, że to system sprzedaży i dodatkowo, że szkolenia wcale nie rozwijają tego co tutaj i ogólnie obiecujecie. To nie jest poczucie wyższości tylko jej świadomość ;) oczywiście, że czuję się lepszym człowiekiem od każdego pracownika ovb, przecież robicie gów*o i tyle samo wiecie o gospodarce czy finansach :) jesteś bardzo bystry skoro udało Ci się wyciągnąć takie wnioski :D (to sarkazm, gdybyś nie rozumiał).

Maria Szuprycińska
@Hahaa

To moze przyjdź na drzwi otwarte jak będą i wymienimy się doświadczeniem i wiedzą o rynku finansowym ? :) zapraszam do Warszawy na ul. Stawki. Co jakiś czas zapraszamy zainteresowane osoby żeby zanim napisza o nas cokolwiek poznali nas osobiście. Chętnie rozmawiamy,lubimy ludzi i konfrontacje. Oczywiście wiedziałam, że do 2 błędów ortograficznych przedmowcy się przyczepisz- na szczęście nie mają one nic wspólnego z wartością merytoryczną tego przekazu,ale pokazuje to właśnie idealnie jakim jesteś człowiekiem i pewnie właśnie dlatego nie byłeś w stanie podołać pracy z jaką my się mierzymy. Ciągle też sam sobie przeczysz,najpierw pytanie skąd wniosek,że pracowałeś A chwilę potem, że skrypty zamieścisz. Odpowiadając na Twoje pytanie oczywiście każdą firma oferuje pewne skrypty sprzedażowe, aby przygotować pracowników do spotkań biznesowych. Czy jest w tym coś niezwykłego? W takim razie kiedy przychodziłes do ktoregos biura i cwiczyles analize to nie miales nic przeciwko skryptom, bo to oczywiscie pomoc naukowa. Jak sam widzisz punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Nasza firma bazuje w ogromnej mierze na poleceniach zadowolonych klientów. Ze statystyk naszej firmy wynika, że dostalismy ponad 20% poleceń więcej w bieżącym roku niż poprzednim właśnie od zadowolonych klientów. Gdyby nie byli zadowoleni nie polecaliby nas dalej. Nie wiem kim jesteś, nie znamy się osobiście ale chciałabym żebyś wiedział, ze wykonuję swoją pracę na 150% czesto wykonując dodatkowe kalkulacje po nocach i sprawdzając OWU żeby tylko klient wiedział o wszystkim. Nie życzę sobie abyś podsumowywal np. Moja pracę w sposób, w który to robisz, ponieważ bardzo ubliza to mojej osobie o raz kompetencji. Jak chcesz się spotkać i porozmawiać,bo może ktoś ci nie wytłumaczył czegoś dobrze to chętnie się spotkam, ale przestań już tu wypisywać te swoje wynurzenia bo tak zalewasz to forum, ze zaraz stwierdze, ze masz jakies zaburzenia 781 385 505

Irek_Tomczyk

Szanowny(a) "haha" i to jest najlepsza decyzja - ostatni wpis. Próbujesz udawać "inteligentnego", ale masz problem aby się przedstawić. Poza tym podajesz niedorzeczne porównania. Nie ma sensu kontynuować tego wątku. Naprawdę jest wiele innych, ciekawych miejsc. Pracuj z sukcesami w innej instytucji. Ja mam ponad 30000 zadowolonych klientów. Jestem wbranży ponad 20 lat. Jeśli chcesz porozmawiać, zapraszam do biura. Tu i w takiej formie ( nawet wstydzisz się przedstawić) nie ma sensu rozmawiać. Życzę sukcesów IT

Pracownicy OVB Allfinanz

Szanowny "Hahaha", Niestety czytając Twoje wpisy widać, że jesteś zdolny i gotów tylko do wymiany argumentów na GoWork gdzie jesteś anonimowy i używasz wulgaryzmów. Moja propozycja jest taka, żebyś przystał na zaproszenie osoby z ovb. Skąd wiesz, że ta osoba nie jest godna wymiany argumentów ? Widać po wszystkich Twoich wpisach, że tak na prawdę skreśliłeś tą firmę i nawet jak osoba godna Cię kulturalnie zaprasza, a Maria ( Kierownik Oddziału z Warszawy) jest właśnie kulturalną, przemiłą osobą i zawsze elokwentnie podchodzi do wielu spraw- to jedyne co potrafisz to wypisywać kolejne wulgaryzmy i stosować wykpiewanie, a Twoja reakcja jest i będzie ciągle na NIE. To też trudno. Szanowni Czytający i Użytkownicy, Klienci i Kandydaci... Widzieli Państwo, że próbowaliśmy kulturalnie, sympatycznie i profesjonalnie rozwiązać sytuację, która się tutaj pojawiła. Przepraszamy za ten niepotrzebny szum jaki powstał na forum. Mamy nadzieję, że mimo to, będą Państwo w stanie wyciągnąć potrzebne dla siebie informacje.Niestety na niektóre wpisy nic nie poradzimy. Jesteśmy tylko ludźmi i takie sytuacje też są potrzebne, ale zawsze staramy się podejmować rozmowę i do niej zapraszamy. Pozdrawiamy serdecznie Pracownicy OVB Allfinanz

Honza
@Irek_Tomczyk

Panie Ireneuszu Nie wiem ile zmieniło się w firmie OVB odkąd tam nie pracuje (to już ładne kilka lat), ale w czasie kiedy w niej pracowałem nie można było jej nazwać profesjonalnym doradztwem - bazowała ona na sprzedaży produktów ludziom z nikłą wiedzą finansową, którzy nie wiedzą o co pytać i nie umiejącym przewidzieć rezultatów swoich decyzji. Nie jest ty tylko wina OVB ale też ubezpieczalni, banków i innych instytucji finansowych. Sprzedawcy OVB chcą zarobić (co jest normalne) i sprzedają produkty - niektóre z nich się przydadzą (ubezpieczenie mieszkania, samochodu itd) ale zarabiają na produktach inwestycyjno/ochronnych wieloletnich - czy mówią o prowizjach, wykupie, opłatach za zarządzanie i zyskach (które przy obecnej sytuacji na rynkach) które są jak gruszki na wierzbie? Gdyby mówili nikt by tego nie kupił bo w Polsce to się nie opłaca. Każdy kto zna rynek polski wie jakie inwestycje przynoszą zyski. Reasumując - przy tzw analizie finansowej prowadzonej w OVB sprzedaje się kilka nisko dochodowych, przydatnych produktów które sprawiają wrażenie, że cała ta analiza wydaje się przydatna i sensowna, natomiast wszyscy chcą sprzedaj polisy terminowe na których zarobią. Do tego większość osób odpada po "obrobieniu" rodziny i znajomych - dlatego liczy się ciągła rekrutacja nowych ludzi - ich ilość robi sprzedaż. Proszę pokazać statystyki ilu ludzi w zrekrutowanych w danym roku pracuje w kolejnym i w następnym.... Na koniec mojego wywodu kilka wniosków - nie twierdze, że w OVB nie ma ludzi z wiedzą i doświadczeniem, natomiast twierdzę, że większość jest szkolona w celu szybkiej i skutecznej sprzedaży, nie uczy klienta, nie zwiększa jego wiedzy, stara się tylko zbudować u niego potrzebę i sprzedać mu produkt. Smutne jest to, że tak wygląda cały rynek w Polsce dlatego mamy frankowiczów, nadmierne zadłużenie i bankructwa...

OVB Allfinanz Polska

Witamy wszystkich użytkowników portalu GoWork.pl. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w wymianę zdań na forum. Uważamy, że pełnowartościowa dyskusja jest możliwa wtedy, kiedy wymienimy doświadczenia i wiedzę nie tylko na forum internetowym, ale też podczas spotkania w realu i osobistych rozmów. Z powodu ogromnego zainteresowania naszą firmą, wielu maili i zapytań jakie przesyłacie, ale też dlatego, że lubimy ludzi i chętnie spotkamy się, aby omówić interesujące Was tematy i odpowiedzieć na nurtujące Was pytania, postanowiliśmy zorganizować kolejne drzwi otwarte, które tym razem odbędą się pod hasłem Forum Dyskusyjne OVB. Zapraszamy do biur w Warszawie, gdzie kadra naszych ekspertów podzieli się z Wami swoim doświadczeniem, jak i bezpłatnie udzieli porad z zakresu finansów. Harmonogram spotkań: -Warszawa, ul. Stawki 2, 28.11.2019 r., godzina 15:00 -Warszawa, ul. Al. Jerozolimskie 133/35, 29.11.2019 r., godzina 14:00 Pytania i zgłoszenia można kierować na adres Centrala@ovb.com.pl. Pozdrawiamy i do zobaczenia! OVB Allfinanz Polska

Własna działalność
@Hahaa

Ciśnie mi się jedno na usta: "Sukces jest dobrowolny." Szkoda tylko,że wygadujesz głupoty, bo sam nie potrafiłeś wykorzystać szansy i wylewasz tu żale niespełnionego pracownika. Sprzedaż nie jest łatwym kawałkiem chleba i wymaga dużego zaangażowania i ciągłej nauki ale , żeby nieć wyniki trzeba poświęcić temu czas. Nie spotkałam się u doradcy z tzw."nieuczciwą sprzedażą". Jako klientki, nie zmuszano mnie do zakupu ubezpieczenia, ani nie naciskano na zakup konkretnego rozwiązania. Być może spotkałeś na swojej drodze osobę, która spaprała robotę bo w oczach miała tylko "dolary", a nie potrzeby klientów. Najłatwiej jest uogólniać. Życzę Ci spełnienia zawodowego, na etacie z "ciepłą posadką" w garści :)

OVB Allfinanz Polska

Witamy wszystkich użytkowników portalu GoWork.pl. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w wymianę zdań na forum. Uważamy, że pełnowartościowa dyskusja jest możliwa wtedy, kiedy wymienimy doświadczenia i wiedzę nie tylko na forum internetowym, ale też podczas spotkania w realu i osobistych rozmów. Z powodu ogromnego zainteresowania naszą firmą, wielu maili i zapytań jakie przesyłacie, ale też dlatego, że lubimy ludzi i chętnie spotkamy się, aby omówić interesujące Was tematy, postanowiliśmy zorganizować kolejne drzwi otwarte, które tym razem odbędą się pod hasłem Forum Dyskusyjne OVB. Zapraszamy do biur w Warszawie, gdzie kadra naszych ekspertów podzieli się z Wami swoim doświadczeniem, jak i bezpłatnie udzieli porad z zakresu finansów. Harmonogram spotkań: -Warszawa, ul. Stawki 2, 28.11.2019 r., godzina 15:00 -Warszawa, ul. Al. Jerozolimskie 133/35, 29.11.2019 r., godzina 14:00 Pytania i zgłoszenia można kierować na adres Centrala@ovb.com.pl. Pozdrawiamy i do zobaczenia! OVB Allfinanz Polska

Pawel

Jestem klientem od 5 Lat i jestem zadowolony jeżeli chodzi o struktury pracowników, ponieważ kilka razy w roku moja osoba zostaje obsluzona profesjonalnie, chodzi mi tutaj o finanse na najwyższym poziomie czyli OVB

Markoni

Cześć hej! Ey ey!!! Nie jest tak tragicznie jak tu pisane jest. Jest szacunek do klienta, przecież wiem po sobie.

Lidka

Mam takie pytanie... czy ten cały gowork jest skierowany tylko do osób niezadowolonych ? ja już nic nie rozumiem. z tego co widze, to pisalo tu sensownie kilka osób, które opisały plusy i minusy związane z firmą a tu nagle jedna czy dwie osoby GNIEEEEEWWWWW, ŻŻŻŻAAAALLLLL, HHEJJJJTTTT!!!!!!!!! Czy ktoś kto jest neutralny czy pozytywnie odbiera tą firmę nie ma prawa opisać tego co czuje? Czy to mniej ważne, że ma inne doświadczenia ? Zajrzałam, bo zostałam zaproszona na rozmowę i chcę na nią iść, wiem jak ta praca wygląda, ponieważ moja siostra ją wykonuje a jak czytam opinie niektórych to nie dość, że nie chce mi się iść na rozmowę to w ogóle nie chce mi się z łóżka wychodzić ,bo jakaś deprecha wjeżdża. Wrzućcie trochę na luz.

Nikola

A ja i moja rodzina również jesteśmy zadowoleni z obsługi.

OVB Allfinanz Polska

Dzień dobry wszystkim Użytkownikom portalu GoWork.pl Chcielibyśmy serdecznie podziękować za zamieszczenie opinii, mimo, że jej wydźwięk nie jest korzystny. Wszelkie refleksje są dla nas bardzo ważne, ponieważ mają realny wpływ na udoskonalanie sposobu działania naszej firmy. Pani opinia jest dla nas niepokojąca, dlatego prosimy o przesłanie szczegółowego opisu zdarzeń na adres centrala@ovb.com.pl. Jednocześnie chcielibyśmy odnieść się do zawartego komentarza. Uważamy, że tak, jak nie każdy odnajdzie się w branży gastronomicznej czy farmaceutycznej, tak samo nie każda osoba odnajdzie się w roli doradcy w branży finansowej. Chcielibyśmy jednak zrozumieć czym według Pani różni się praca farmaceuty, który pomaga dobrać i sprzedać lek/ suplement diety/ środek leczniczy na różne przypadłości i schorzenia, od doradcy OVB, który bada potrzeby i sytuację klienta i na tej podstawie dobiera odpowiednie zabezpieczenie? Ubolewamy nad faktem, że nie była Pani w stanie spojrzeć na naszą pracę od tej pozytywnej strony i nie sprawdziła Pani ile osób dzięki działaniu naszej firmy zostało zabezpieczonych np. na ewentualność utraty płynności finansowej w gospodarstwie domowym przez chorobę, wypadek i inne zdarzenia, oraz ile z tych osób już skorzystało z przysługujących im z tego tytułu świadczeń. Jesteśmy firmą, która istnieje prawie 50 lat na rynku, dlatego, że nasza praca jest ludziom autentycznie potrzebna, bo daje im kompleksowe zabezpieczenie, także w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Operujemy około 140 produktami, dlatego zastanawia nas również jak krótko musiała Pani pracować, aby poznać tylko jeden z nich. Nie pozostajemy jednak obojętni wobec komunikatów ze strony byłych, obecnych, przyszłych pracowników oraz ze strony klientów OVB Allfinanz Polska, dlatego zachęcamy do kontaktu pod adresem mailowym centrala@ovb.com.pl Pozdrawiamy serdecznie OVB Allfinanz Polska

@OVB Allfinanz Polska

(usunięte przez administratora) czym różni się praca farmeceuty, kucharza, prawnika, lekarza, informatyka? Tym, że w 99% przypadków takie osoby mają kierunkowe wykształcenie, a w ovb 99% pracowników owego nie ma, nawet dyrektorzy czy kierownicy. Szkolenia w ovb to nauka sprzedaży poprzez budowanie relacji oraz obrazu nieszczęśliwego życia bez waszej pomocy. Sama w sobie idea firmy jest dobra, jednak robicie to źle, wykorzystujecie emocje klientów, które wcześniej wzbudzacie odpowiednim poprowadzeniem rozmowy.

@Hahaa

Jeżeli 90 % ludzi z Polsce nie posiada żadnego ubezpieczenia to od czego powinno się zacząć ? Mamy im zabezpieczyć jacht, którego nie mają, AC samolotu, sad czy trzodę chlewną.. Może konia od padnięcia - bo też go nie mają. Wskaż mi firmę, która zajmuje się obsługą klientów, a nie stawia na utrzymanie dobrych relacji z klientem. Jeżeli dla Ciebie rozmowa z ludźmi o trudnych sytuacjach, które się na co dzień wydarzają - jak np. śmierć, choroba, wypadek to budowanie ,,obrazu nieszczęśliwego życia " bez naszej pomocy - nazywaj to jak chcesz. Czy swojemu dziecku, które by chciało wypić domestos, też byś nie wytłumaczył jakie konsekwencje to za sobą niesie ? ,, sama idea firmy jest dobra, jednak robicie to źle" - w OVB masz pełną swobodę pracy, to dlaczego nie sprzedawałeś 140 produktów ludziom, którzy tego nie potrzebują ? ,,Hahaha" wypłakałeś się ze swoich smutków i niepowodzeń w OVB, wyłącz się lepiej, napisz solidne CV i wrzuć gdzieś na Gumtree może ktoś się do Ciebie odezwie. A jak chcesz żeby Cie wszyscy kochali to zacznij sprzedawać pączki i watę cukrową. Pozdrawiam

@Milena

Mocno sobie schlebiasz myśląc, że piszę to wszystko żeby wylać żal lub dlatego, że mi nie poszło i szukam pracy czy dlatego żeby mnie wszyscy kochali. Nie wiem skąd wyciągnęłaś te wnioski. To forum jest po to żeby opisywać właśnie takie sytuacje i jestem tu tylko dlatego, nie kierują mną żadne emocje :D piszę to wszystko, bo zauważyłem, że na tym forum nikt nie umie ubrać tego w odpowiednie słowa, tak żebyście musieli odpowiedzieć argumentami, a nie bzdetami, takimi jak Ty np odpowiedziałaś mi :D (usunięte przez administratora) W takim razie czemu sprzedajecie "potrzebne produkty" klientom, którzy ich "potrzebują" nazywając je inaczej niż faktycznie działają? Czemu nazywacie się doradcami? (usunięte przez administratora) Napisałem, że sama idea firmy jest dobra, bo tak jest, tylko gdybyście sprzedawali potrzebne produkty, ale sprzedajecie te z których jest największą prowizja, a jak po 2 latach uwalnia się rezerwa S, to już lepiej być nie może. (usunięte przez administratora)

@Hahaa

Na głupotę nie ma rady. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia na drodze zarówno prywatnej jak i zawodowej. Nie wiem o co Ci chodzi, i nie chcę wiedzieć.

Maria

Szanowna Pani ,,przerazona", Jak zatem zinterpretować zwrot ,, ludzie czemu tak perfidnie oklamujecie ?"? To przykre, jeśli jednak jest się pracownikiem, który pomaga ludziom ze swojej empatii i wrażliwości. Jak sama Pani widzi komunikacja tu bardzo rani człowieka dlatego właśnie w takim miejscu zawiera Pani swój żal. Przyznaję,że jestem pracownikiem firmy. Tez mam swoje uczucia...i Pani mnie w tej chwili tez rano i ujmuje mojej pracy. Ja czuje, ze dla mnie firma zrobila duzo, ale rozumiem tez, ze nie kazda firma jest idealna. Jeżeli chce Pani porozmawiać to podaje swój numer 781 385 505.

przerazona
@Maria

Szanowna Pani Mario! Interpretacja zwrotu, ktory Pania tak boli, jest bardzo prosta-oszukujecie swoich nowych pracownikow i co do tego nie ma watpliwosciZmuszacie ich do szukania kontaktow ze znajomymi i namawiania na swoje produkty. Ci biedacy nic z tego nie maja/ewentualnie storno/-to Wy,czerpiecie zyski-czy ja musze Pania uswiadamiac,na czym polega funkcjonowanie tej 'firmy"?Pani empatia i wrazliwosc ,to przyjemne cechy,ale w dzialalnosci OVB nie maja zadnego odniesienia.Prosze spojrzec na swoja prace obiektywnie-pranie mozgu na "szkoleniach" zazwyczaj po jakims czasie przechodzi-jesli nie jest Pani na tym etapie,to za moment bedzie.Zycze zdrowego podejscia do rzeczywistosci i szybkiego zdrowego spojrzenia na tu i teraz.Pozdrawiam.

Irek Tomczyk
@przerazona

Szanowna Pani, widocznie osoba rekrutująca źle oceniła Pani kompetencje. Prawdopodobnie będzie się Pani mogła znacznie lepiej rozwijać w pracy o innym charakterze (biuro, urząd fabryka, itd). Jeśli chce Pani kontynuować rozmowę, proszę się podpisać z imienia i nazwiska, sprawdzimy dokładnie przebieg Pani kariery i oficjalnym pismem ustosunkujemy się do stawianych zarzutów. Z poważaniem Ireneusz Tomczyk

@Irek Tomczyk

Panie Tomczyk jest Pan znany ze swojej bezczelności w całym województwie...Minimum kultury i refleksji nad własnymi kompetencjami..

Irek Tomczyk
@Michał

Życzę powodzenia w nowej organizacji. Ogólne stwierdzenia może napisać każdy na każdy temat. Jeśli faktycznie ma Pan jakieś konkretne ( konkrente) zarzuty zapraszam do kontaktu. Co do mojej osoby, to podejrzewam, że nie mieliśmy okazji się poznać, więc proszę pomyśleć o swoich kompetencjach i kulturze w pierwszej kolejności.

Renata C

Dobry wieczór, właśnie przez kilku dniowe deszcze woda przesiąknęła przez strop i sufit i po generalnym remoncie tygodniach ekipy remontowej malowania zapachów bałaganu kiedy to nie mogłam wynająć mieszkania znów woda na suficie wszędzie zacieki. Zgłosiłam tą szkodę, bo moja wnuczka jest agentem w firmie OVB i ona mi sprzedała ubezpieczenie kilka miesięcy temu i teraz dostałam pieniądze, a remonty i ekipy są bardzo kosztowne nie pisząc o stresie i zmęczeniu. Gdybym jeszcze miała kolejne pieniądze zapłacić to z mojej i męża emerytury by nie wystarczyło, dostaliśmy pieniądze w 6 dni. Jestem zadowoloną klientką i polecam tą firmę.

Weronika

Nie polecam pracy w firmie OVB. Praca polega głównie na wciskaniu produktów, niby wielkie doradztwo, wszystko dla dobra klienta a tak naprawdę proponuje sie każdemu ten sam produkt oszczednosciowy, przedstawiany w ten sam sposób, wyuczony na pamięć byleby poszło. Brak jakiejkolwiek wiedzy pracowników na tematy związane z gospodarką, test KNF został przeprowadzony ze ściągami, gdzie ściągała cała sala a komisja (również z OVB) udawała że nic nie widzi. To jest właśnie te "4700 wykwalifikowanych pracowników". Szkolenia to głóqnie uczenie się rozmowy z klientem na pamięć, dzwonienie do ludzi z poleceń, pewne metody manipulacyjne. Zarobki faktycznie zależą od ilości włożonej pracy, ale żeby zacząć cokolwiek zarabiać, zdobyć jakiegoś klienta trzeba naprawdę dużo się napracować i zaproponować analizy wszystkim znajomym (presja wywierana przez przełożonych). Nieķtóre sytuacje są wprost manipulowaniem klientem np. "Analiza trafia do 4 ekspertow" gdzie nie trafia ona praktycznie do zadnej osoby ktora mozna nazwac ekspertem. Według mnie firma nie jest godna zaufania i źle się czułam z tym, że klient jest traktowany jak jakaś ofiara którą trzeba tak zagadać żeby wzięła produkt. W skrócie: elegancko ubrani ludzie bez żadnej woedzy wciskają klientkm produkt, wmawiając im że go potrzebują

Nina
@Weronika

gdyby to wygladalo jak piszesz tp by sie pewnie zwineli po roku a z tego co czytam to za rok maja 50 lecie

Maria
@Nina

Masz rację - OVB Allfinanz w Polsce działa już od pół wieku. I od tego czasu odnoszą sukcesy na rynku i byli w stanie przenieść swój model biznesowy do wielu krajów europejskich. Właśnie prowadzą rekrutację: https://www.ovb.pl/kariera.html Może chciałabyś tam aplikować?

@Maria

W Polsce pół wieku :) ogarnij się. Firma powstała 49 lat temu a w Polsce jest od 1993...

Gabriella
@:)

To chyba była przenośnia, w Polsce od 92 Jestem klientka,nie mam czasu jeździć i sprawdzać ofert,nie pracuje w tej branży, nie musze byc we wszystkim najlepsza zawsze, wierzę, że ktoś kto w tych czasach zajmuje się klientem wie,że musi dbać o zadowolenie klienta bo odejdzie, dlatego oddaje to innym i jestem usatysfakcjonowana z obsługi tej firmy. Polecam

Maciej
@Gabriella

Ogólnie jako klientka jesteś zadowolona z tego, jak jesteś obsługiwana przez osobę reprezentującą firmę OVB Allfinanz? W dzisiejszych czasach profesjonalna obsługa klienta jest bardzo ważna, dlatego chciałem zweryfikować, jak to oceniasz.

Zostaw merytoryczną opinię o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 98.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 36 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.