OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Opinie o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Ja pracuje na linked in, idzie dobrze ludzie teraz potrzebują pomocnej ręki

Martuniaa

Przyzwoite podejście do klienta. Polecam

Na rozmowie rekrutacyjnej w innej firmie, która działa prężnie na naszym rynku też powiedziano o takiej liście. Nie myśl, że tylko w OVB musisz zrobić listę, bo w każdej innej też Cię o to poproszą. A jak nie masz od kogo zacząć, to lepiej nie zabieraj się za tą pracę.

Dm

Szanowni Państwo i Drogi Kliencie powyższej polisy. Z opisu podejrzewam, że posiadał Pan produkt z Compensy. Podejrzewam, ponieważ nazwa nie została wskazana i produkt ten jest produktem funduszowym i jego wartość jest zależna od działania funduszy na giełdzie. Dodatkowo jeśli posiadał Pan opcje ochronne jak np. śmierć, poważne zachorowania czy inwalidztwo to dodatkowo dochodzą do tego koszty. Umowa się Panu zamknęła z tego powodu, że co roku jest indeksacja składki i jeśli zaczynając płacił Pan 300 zł to po roku/indeksacji składka mogła Panu wyjść np. 305 (więcej niż 300 zł) i w momencie kiedy nadal wpłacał Pan na polisę 300, a nie całość składki to polisa się zamknęła, ponieważ składki należy opłacać w całości. Dodatkowo, jeśli posiadał Pan taka umowę, funduszami zarządza Pan sam i nie ma tutaj gwarantu więc wykup jest zależny w całości od rodzaju oraz wydajności funduszy. Dodatkowo, żeby taka polisa mogła wypracować dobry kapitał wskazane jest żeby umowa dotrwała minimum 15 roku i więcej. To co mogę powiedzieć to to, że jak w każdej branży może się trafić czarna owca i należy być czujnym na to co się zakłada, ponieważ nie zawsze może być to zgodne z naszymi potrzebami. Dla klientów, którzy poszukują gwarantu osobiście proponuję firmę Prudential, która taką możliwość daję, ale i zyski w postaci premii rocznych nie są duże, natomiast klienci chcący sami decydować w co lokować pieniądze, ale jednocześnie nie mając przy tym gwarantu mogą skorzystać z takiej umowy jak wskazałem powyżej. Wszystko zależy od tego na jakiego trafimy doradcę, natomiast wrzucanie wszystkich do jego worka nie jest adekwatne, ponieważ tak samo można powiedzieć, że np. wszyscy księża to źli ludzie, co w rzeczywistości tak nie jest. Nie mam zamiaru tu nikogo bronić, życzę jedynie by trafiać na doradcę, dla którego w pierwszej kolejności jest dobro klienta, a później dobro własne w postaci prowizji. Pozdrawiam serdecznie

Doradca Finansowy

Kończę studia na Uniwerku Ekonomicznym i znalazłem ulotkę o ofercie pracy z atrakcyjnymi zarobkami. Oczywiście na ulotce nie było danych firmy, ale zadzwoniłem i pierwsze wrażenie było pozytywne, niemniej jednak dałem się nabrać, bo po 10 minutach rozmowy przez telefon nie dowiedziałem się co to za firma, na czym dokładnie polega praca. Podana została jedynie ogólna informacja, że jest to stanowisko doradcy oraz że głównie sprzedawane będą ubezpieczenia, ale wszystkie szczegóły na rozmowie na żywo w kawiarni (sick!). Pierwszy raz miałem rozmowę w kawiarni obok małolatów w niebieskich włosach i starych plejbojów... Oczywiście musiałem zapłacić sam za swoją kawę (sick!) oraz, ten pożal się boże, rekruter spóźnił się 15 min, bo szukał miejsca do zaparkowania (szkoda było kasy na płatny parking). Jest to piramida finansowa, sam naganiasz klientów i zysk to jakaś śmieszna prowizja...

Pytania ogólne, oni oferują szkolenia. Bardziej liczyło się czy masz prezencje i gadane i czy potrafisz kogoś ogłupić wizją ogromnych zysków i wycisnąć z niego kasę na inwestycję ulokowane po za UE...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
przerazona

Jezu,ludzie pracujacy w tym syfie-czemu tak perfidnie oklamujecie innych!!! Sprzedaliscie sumienie za pare/nawet nie trzydziesci/srebrnikow?Mialam stycznosc z ta "firma"i absolutnie nie polecam!! Typowa piramida zerujaca na ludzkiej zachlannosci i checi latwego zarobku.Pracownicy ,to smieci,ktore maja dostarczac kontaktow,a klient,to debil,ktory ma sie dac nabrac.Smietanke spija wierchuszka,a reszta nia nich za....dala.A wszyscy tacy zadowoleni i zachwyceni,bo maja nadzieje przypodobac sie zwierzchnikom.To nie firma nastawiona na klienta,tylko na wlasny i "swoich"zysk.Uciekajcie jak najdalej od pracy z tymi oszustami!!!!!

Irektomczyk
@przerazona

Szanowna Pani, 1. Jeśli jakkolwiek z wyżej wymienionych sytuacji miała miejsce, proszę przesłać oficjalne pismo do Centrali firmy 2. Conajmniej w 2 miejscach tekstu stawia Pani poważne zarzuty, które godzą w dobre imię spółki 3. Jeśli miała Pani styczność z piramidą finansową, trzeba zgłosić na policję 4. Jeśli są to lekko napisane oszczerstwa, zostaną podjęte odpowiednie kroki prawne Z poważaniem Ireneusz Tomczyk

@przerazona

Serdecznie witamy wszystkich Użytkowników platformy GoWork.pl szukających opinii oraz informacji o firmie OVB Allfinanz Polska. Chcielibyśmy podziękować Pani za zamieszczenie opinii, mimo iż jej wydźwięk nie jest dla nas korzystny. Uważamy, że każdy powinien dzielić się swoimi przemyśleniami, dlatego zachęcamy do aktywności na forum GoWork.pl. Apelujemy jednak do Państwa, aby zamieszczone opinie były merytoryczne, zawierały prawdziwe informacje jak i były pisane językiem mieszczącym się w granicach kultury osobistej. Zdajemy sobie sprawę, że w każdej firmie mogą wystąpić różne sytuacje, i w tym właśnie miejscu po raz kolejny zaznaczamy, że jesteśmy otwarci na dialog z byłymi, obecnymi i przyszłymi pracownikami OVB Allfinanz Polska. Zapraszamy do kontaktu na adres centrala@ovb.com.pl. Chętnie ustosunkujemy się do Państwa zgłoszeń. Pozdrawiamy serdecznie OVB Allfinanz Polska

@Irektomczyk

1.O jakich" sytuacjach" Pan raczy wspominac-ja nie okreslilam zadnej!!2.O jakich zarzuty Panu chodzi-ja nie pisalam o zadnych!!3.Stycznosc z piramida finnsowa-dokladnie taki zarzut jest juz zgloszony na policji-trwa sledztwo prokuratorskie.4.Nie wiem,czemu Pan tak nerwowo reaguje na prawde-boli?Czy wierchuszka OVB zawsze taka wrazliwa i nerwowa? Z powazaniem byly pracownik-NIESTETY!!!

Maria
@przerazona

Kłamanie,lenistwo ,(usunięte przez administratora)- to zarzucasz firmie-tak jakbyś sama nie rozumiała swoich słów. Ale czuć żeś bardzo pokrzywdzona z jakiegoś powodu i starasz się swoje żale wylać za wszelka cene.jak sprawa jest na policji czy w prokuraturze to po co tu jeszcze głos zabierasz ? Co tym ugrasz? Probuje zrozumieć.

@Maria

Pani Mario,nie zycze sobie uzywania wobec mnie formy"TY",bo nie jestem Pani kolezanka.Nawet ,jesli taka forma obowiazuje w Pani/malo slawetnej " firmie "/,to musi byc na to przyzwolenie obustronne.Brak obycia i dobrego wychowania nie przynosi chluby ani Pani,ani"firmie"ktorej Pani tak zawziecie broni.Radze uwaznie poczytac Kamyczka,badz poprosic swoich szefow o dodatkowe szkolenie w ramach kultury kontaktow miedzyludzkich.Pozdrawiam

@Irektomczyk

(usunięte przez administratora)to chyba pierwsza sprawa, którą to Wy komuś założycie, a nie odwrotnie. (usunięte przez administratora) Na klientach i na pracownikach. Poza tym sprzedajecie 1 produkt oszczędnościowy z ergo jako - LSH (luksusowy system hipoteczny) lub Plan Wypłat, a to przecież ten sam fundusz i to jeszcze jeden z najgorzej działających na rynku. Podczas wykonywania analizy, czyli pierwszego spotkania dochodzi do manipulacji, bo nikt z pracujących w ovb KOD czy KO (nawet dyrektorzy) nie mają merytorycznej wiedzy na temat zarządzania pieniędzmi, a opowiadacie, że analiza potrzeb zostanie pokazana ekspertom i oni stworzą "indywidualny koncept". (jak to pisze to umieram ze śmiechu). Pisałem te egzaminy z T. U (których w pl jest 50 i ze wszystkimi współpracujecie - kłamstwo :D) i na każdym każdy ściągal, mogę wysłać zdjęcia egzaminów pozaliczanych 40/40 a nie mam pojęcia np o OWU. (usunięte przez administratora)

Irektomczyk
@Hahaa

Podpisz się z imienia i nazwiska, wtedy będziemy merytorycznie dyskutować. Pozdrowienia

@Irektomczyk

Czemu? Rozmowa merytoryczna jest możliwa bez podawania takich danych, a internet na to pozwala. Poza tym osoby zostawiające wcześniejsze komentarze również nie podawały imion czy nazwisk i bez problemu odpowiadaliście na wszystkie zarzuty :*(usunięte przez administratora)

@Hahaa

Jakie to przykre jak ktoś wyrzuca swój żal oraz problemy życiowe na firmę i pracowników firmy OVB. Bardzo współczuję Ci, że życie Cię potraktowało tak a nie inaczej, ale pamiętaj zawsze się można podnieść i iść dalej. To że są ludzie w OVB, którzy pracują i zarabiają pieniądze to nie znaczy że są źli a i w każdej branży znajdzie się czarna owca (może Ty nią byłeś z tego co widać, co piszesz). Ja też miałem styczność z firmą OVB, poznałem tam super osoby, ale nie pasował do mnie ten zawód i teraz jestem przedstawicielem handlowym. Zrób tak jak ja, zacznij działać. @Hahaa nic nie robienie i siedzenie tylko na tym forum i głupie komentowanie do niczego Cię w swoim życiu nie doprowadzi. Chyba że piszesz na tym forum za wynagrodzenie tzw. "czarny marketing" dla multiagencji lub podobnej firmy pośredniczącej żeby wyprzeć OVB, ale od razu Ci powiem że smutny to zawód. @Hahaa dasz sobie radę, wierzę w Ciebie, tylko zacznij działać i nie żyć zazdrością tylko cieszyć się życiem. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Hahaa

Bardzo dziękuję za wsparcie i rady, ale nie są mi one potrzebne, bo radzę sobie swietnie i w ovb sobie radziłem :) nie wiem skąd wyciągasz takie wnioski na mój temat :D ja ciebie nie pozdrawiam, bo uważam, że ocenianie ludzi nawet ich nie znając jest głupie, a ty tak właśnie robisz i w sumie nie dziwię się, że bronisz w ten sposób tej firemki. Nie możesz napisać nic merytorycznie związanego z tematem dlatego pocisniesz sobie po randomowej osobie w necie. Gratki za koncept poznawczy i nietuzinkowe myślenie. (usunięte przez administratora)

@przerazona

Nie zgodzę się z tym wywodem pełnego jadu i obrażania innych - także klientów. Powiedz kim jestes, ze nazywasz pracowników (uwaga uwaga) SMIECIAMI? to co piszesz świadczy o tobie, az nie chce sie wdawać w polemike. Osoba uważająca sie za inteligenta zarzucająca terminami religijnymi... Człowieku naprawdę nie rozumiem tego jadu, czy naprawdę w twoim życiu nie jest wazne by miec jakąś ochronę? Widocznie gdy coś by sie stało bedzie zgrzyt i płacz albo pożyczki na koszty leczenia. Bo uważasz, że jesteś mądrzejszy i "nie dałeś sie oszukać" smiech na sali. Jestem klientka tej firmy, zawsze moj doradca odpowiada na pytania, obawy, jestesmy w stałym kontakcie, więc jak ktos chce siać ferment to niech spotka się z kims ovb kto zaraz obnaży braki w twojej ochronie albo w jej braku.

Poszkodowany

10 lat temu mamiony informacjami że oszczędzanie jest dobre i przynosi korzyści oszczędzałem licząc na te korzyści. Po 10 latach wpłacania nie tyle co zaoszczędziłem co straciłem, a od osoby z OVB usłyszałem suchy komunikat że inwestycja w którą włożyli moje pieniądze nie przyniosła zysku. Gorąco nie polecam i przestrzegam naiwnych.

Tomasz
@Poszkodowany

A z czego korzystałeś i czy doczekałes do końca inwestycji? Jeśli nie to nie ma o czym rozmawiać-przeczytaj sobie o efekcie kosztów średnich. Poza tym nie wiem osobiscoe co bylo 10 lat temu , na pewno najwiekszy w historii kryzys finansowy i wszystko lecialo w dol czy to w bankach czy towarzystwach. Teraz te programy sa inaczej konstruowane i bardzo czesto jest na pismie gwarancja wyplaty na koniec mininum tego co sie wplacilo. Pozdrawiam

Dokładnie. Chciałabym poznać osobę, która po tych 10 latach na tym zarobiła.

rabdd

Droga konkurencjo, drodzy opłaceni moderatorzy. Aby zatrudnić pracownika w OVB musi mieć co najmniej średnie wykształcenie.... Więc technicznie nie ma możliwości, aby osoba, która rekrutuje o to nie zapytała. Ile teraz płacą za 1000 znaków ? 30 zł ?

@rabdd

Szkoda ze usunięta została moja wypowiedz główna. Moja opinia była „neutralna” i całkowicie zgodna z prawda. Widzę, ze decyzja o niepodjęciu pracy była słuszna.

OVB Allfinanz Polska

Witamy wszystkich Użytkowników Forum GoWork.pl Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w dyskusji i kierowane do nas na Forum oraz mailowo pytania. Jest nam niezmiernie miło, że nasza firma cieszy się Wspólnym zainteresowaniem, ale i przede wszystkim zaufaniem! :-) Zależy nam na bezpośredniej i szczerej komunikacji zarówno z naszymi Współpracownikami, Klientami, Partnerami jak i Użytkownikami Forum, dlatego chcielibyśmy odnieść się do powyższej opinii. Zebranie informacji jak np. numer pesel lub numer konta bankowego jest pożądane, kiedy w wyniku spotkania rekrutacyjnego obie strony decydują się na podjęcie współpracy. Jak w każdej organizacji, do zatrudnienia potrzebne są podstawowe dane kandydata. Przypominamy o aktywnych procesach rekrutacyjnych i zachęcamy do aplikowania na adres Centrala@ovb.com.pl Dziękujemy i do usłyszenia ! OVB Allfinanz Polska

Ogarnijciesie

Jeśli się lubi pracować na etacie na czyiś rachunek to w OVB nie ma miejsca dla takich ludzi. Zrozumcie to że OVB to praca dla przedsiębiorców, którzy prowadzą firmy, nie dla etatowców. Jeśli nie widzisz się jako osoba, która prowadzi firmę to nie dołączają do OVB, ponieważ dla etatowców taka praca jest niezrozumiała. Nie mogę zrozumieć osób, które przychodzą do OVB, wiedzą o tym że muszą prowadzić działalności gospodarczą a nie chcą tego i tylko tracą na tym czas. Jeszcze raz powtórzę OVB to praca dla przedsiębiorców, nie etatowców.

Ciekawski
@Ogarnijciesie

To dlaczego w APK, kiedy już dochodzi się do momentu werbowania nowych pracowników (str. 23) padają pytania na temat dodatkowego zajęcia i dodatkowego dochodu? OVB daje też podobno miejsca pracy dla etatowców, którzy chcą dorobić i wydaje mi się że to od ludzi zależy jak to sobie ogarną.... Wszystko zależy od tego jaką ma się obecnie pracę. Ja widzę po sobie, że nie jestem w stanie pogodzić czasowo mojego etatu z pracą w OVB, Pomijam już inne kwestie, które mi tu nie odpowiadają.

Ogarnijciesie
@Ciekawski

Nie mówię o dwuetatowcach i studentach, tylko osobach które są bezrobotne i przychodzą pracować do OVB. Ponieważ nawet dwuetatowcach i student również musi pracować jak przedsiębiorca, jak nie będzie zdyscyplinowany, nie będzie umawiał spotkań, robił analiz i doradztwo to nie zarobi i tyle w temacie. W OVB trzeba mieć przedsiębiorczy charakter, to nie jest etat że ktoś stoi nad nami i goni nas do pracy i jesteśmy zależni od humorów "prezesów".

Fryder262

Siema zacząłem pracować w marcu kiedy moja firma zostawiła mnie na lodzie bo covid i redukcja dodam że zwolnili pół firmy więc bardzo korzystnie trafiłem do ovb gdzie te 4 miesiące są dla mnie przełomowe więc polecam innym którzy potrzebują pracy i chcą się rozwijać

@Fryder262

Zaczął już Pan zarabiać?

Fryder262

dziwne pytanie no tak, po pierwszym miesiacu pracy

Odbyłem szkolenia i egzamin KNF z Warty

Bianka

W dobie tak ogromnego poczucia zagrożenia, oby było więcej takich firm. Lepiej czy gorzej, ale swoje interesy i rodzinę trzeba zabezpieczyć

Ernols

Dla mnie kilka wad i zalet, akurat zalety wzięły górę. Mam za...istego przełożonego, bardzo wsparciowa osoba, mądra, doświadczona, widac, ze nie plecie kocopolow tylko konkretnie odpowiada,merytorycznie zreszta nie ma pytania na które by nie odpowiedzial, a ja bardzo doceniam takie wsparcie. minus- na poczatku duzo pracy jak sie chce szybko wejsc w biznes, duzo nauki.

k334ol

Dynamiczna praca z klientem, uczysz się rozmawiać z ludźmi a to ważne w każdej pracy i w życiu. Wynagrodzenie dosyć dynamiczne, możliwości rozwoju i dla mnie jak najbardziej przejrzyste warunki współpracy a juz szczególnie 3 kierunki rozwoju, w których można się piąć jeśli ktoś chce robić karierę i szuka pracy na lata to tu może się odnaleźć. osobiscie polecam

Aga

Na co trzeba uważać rozpoczynając współpracę z ovb. Czy trzeba mieć działalność? Czy płaci się kary? Czy szkolenia, są obowiązkowe?

@Aga

Umowa agencyjna- system prowizyjny. Jeśli klient rozwiaze umowę przed upływem 2 lat będziesz musiała „zwrócić” czesc zarobionych już pieniędzy. Szkolenia nie są płatne, raczej formalność trochę ogólnej wiedzy nt. finansów, na jakimś 3 spotkaniu powiedzą żebyś przygotowała potencjalna listę klientów (znajomych,rodzine), aby moc sprzedać im lokaty długoterminowe (z innych umów słaby zysk dla ciebie).

Aleksandra

1. Ramowa Umowa o Świadczeniu Usług Agencyjnych, istnieje możliwość również B2B jak i inne formy zatrudnienia, jednak jest to sprawa bardzo indywidualna i negocjacji 2. Z 200 produktów jakie oferuje firma tylko kilka z nich (nie więcej niż 10) jest skonstruowanych w taki sposób jak został wyżej opisany. System ten został stworzony po to, aby umowy długoterminowe nie były zawierane lekkomyślnie, oraz aby mieć pewność, że Doradca poinformował Klienta o wszystkich możliwych scenariuszach, plusach i minusach takiego rozwiązania, i aby w trakcie trwania umowy minimalizować do zera sytuacje, w których klient jest zaskoczony zapisami umowy już po jej zawarciu. Ponadto istnieją alternatywne formy wypłaty wynagrodzenia za zawarcie takiej umowy z Klientem, w których powyższa zasada nie ma zastosowania np. takie, w których wynagrodzenie za zawartą umowę nie jest wypłacane z góry, a uwalniane stopniowo miesięcznie na prośbę pracownika. System ten ma zatem wyeliminować z pracy osoby, które są niekompetentne, jeśli jesteś rzetelnym pracownikiem to ta sprawa nie będzie Cię dotyczyła. Jeżeli w ogóle piszemy o rozwiązywaniu umowy po upływie 1-24 miesięcy, która z założenia jest zawierana na minimum 15 lat, to najwyraźniej znaczy, że: 1. albo ktoś działa na niekorzyść naszej firmy nie informując klientów o wszystkich ważnych aspektach umowy i w wyniku braku profesjonalizmu klient jest wprowadzony w błąd i zrywa umowę wcześniej ( takie sytuacje proszę natychmiast zgłaszać do Centrali, ponieważ jako firma o tak długiej historii i tradycji, dbająca o reputację i satysfakcję zarówno pracowników jak i klientów nie pozostajemy obojętni wobec podobnych sytuacji) 2. albo umowę zawiera Klient, który nigdy nie powinien zawierać umowy długoterminowej, bo nie rozumie po co to robi, lub jest bardzo zmienny, w tym podatny na zmianę motywacji np. do oszczędzania (co powinno się wychwycić na etapie badania potrzeb klienta bądź etapu doradztwa) 3. Klient nie jest regularnie informowany o możliwych zmianach na rynku i nie rozumie, że np. spadki na rynkach kapitałowych mogą być dla niego korzystne - panikuje -> rezygnuje (tu również istotna jest relacja z Klientem, oraz regularne edukowanie Klienta) Reszty nie będę nawet komentowała, bo to co zostało napisane według mnie jest emocjonalne oraz bardzo subiektywne i w wielkiej mierze niezgodne z prawdą.

Jaro

Około 8 lat temu moja ówczesna dziewczyna omamiona wizją nieziemskich zarobków w OVB podjeła tam pracę i ja jako jedna z najbliższych jej osób dałem się namówić na podpisanie umowy na długoterminowy produkt oferowany przez OVB, aby nieco ułatwić jej start w karierze. Całe szczęście przestałem opłacać składki po kilku miesiącach. Produkt nazywał się OVB Future Invest, a odzyskać w 100% wpłacone pieniądze można było dopiero po 10 latach, czyli dostęp do swoich pieniędzy miałbym dopiero za 2 lata. Jednakże nawet jeśli do tej pory opłacałbym miesięczne składki, dzisiaj na moim koncie byłaby co najwyżej połowa tych pieniędzy. Wystarczy spojrzeć na wykresy portfeli, w które inwestowane są pieniądze tego produktu. Niemal wszystkie (oprócz gwarantowanych) przez ostatnie lata poniosły ogromną stratę. A doliczyć do tego trzeba jeszcze horrendalną prowizję za zarządzanie kontem. Składka miesięczna nie była mała, jednak dzisiaj zostałbym niemal z niczym. Zresztą w internecie jest pełno artykułów o tym, że firma Generali, w której realizowana była ta inwestycja decyzją sądu musiała oddać klientom wszystkie wpłacone pieniądze. Właśnie takie wspaniałe produkty oferuje OVB.

Waldek
@Jaro

Produkty oszczędnościowe zmieniały się przez wiele lat. Jeszcze kilka lat temu można było w umowach zamieszczać zapisy niekorzystne dla klienta, natomiast teraz klenci są dużo lepiej wyedukowani i wiedzą na co zwracać uwagę, dlatego należało dokonać znaczących zmian w całych strukturach poduktów, co też się zadziało. Osobiście uważam, że obecny rynek oferuje dużo bardzo fajnych, korzystnych a często i gwarantowanych dla klientów produktów. Patrząc na tą sytuację nawet kilka lat temu lepiej było zainwestować w fundusz niż w lokatę (chociażby z powodu zwolnienia z płatności podatku belki) i to jest akurat prawda, ale należaloby jeszcze znać konstrukcję takiego produktu, ewentualny opłaty za zarządzanie itp. Ja nie pracuję w OVB, ale akurat prowadzę swoją firmę i sprzedaję fundusze inwestycyjne, więc mogę się wypowiedzieć. Dlatego uważam, żę pisanie przez Pana, że zapewne zostałby Pan niemal z niczym jest błędne, bowiem spadki na rynku nie muszą a nawet często nie znaczą spadków na produkcie. Jeżeli chodzi o cały sekret i sens funduszu to trzeba uzbroić się na co najmniej 15 lat oszczędzania - tylko wtedy zadziała tzw. efekt kosztów średnich czyli uśrednienie wartości jednostki uczestnictwa w funduszu. Spadki w perspektywie długoterminowej są bardzo opłacalne i korzystne dla klienta, ponieważ jednostki uczestnictwa w takim funduszu są tańsze i można ich kupić dużo więcej niż zwykle, a w ostatnim roku trwania takiej inwestycji sprzedaje się je po bieżącej cenie. Znam produkt, o którym Pan wyżej napisał i nie jest to stety wina OVB, Generali dało ciała wiele lat temu z konstrukcją tego dzieła i wiecej firm nie tylko OVB poniosło straty przez dopuszczenie takiego produktu do sprzedazy, ale i wszystkie firmy doradcze. Uważam, jednak, że jak na tak długą historie i gabaryt firmy jakimi akurat OVB może się poszczycić, 1 a na pewno nie wiecej niż 2 gafy z produktem to na prawdę sukces. Żal w zaistniałej sytuacji jest oczywiście uzasadniony, jednak nie warto wrzucać teraz całej firmy lub wszystkich podobnych rozwiązań z rynku do jednego worka. Co do OVB to znam firmę, ponieważ dwukrotnie udałem się na doradztwo finansowe, aby zweryfikować poziom wiedzy pracowników i w efekcie być może zaproponować im pracę. Dwukrotnie zostałem pozytywnie zaskoczony najpierw umiejętnością prowadzenia spotkań, wiedzą merytoryczną, a najbardziej lojalnością pracowników- dwukrotnie moja propozycja została odrzucona. Zatem jeśli chodzi o samą firmę to mogę polecić, ale polecam też na pewno skrupulatne przeczytanie umowy i ogólnych warunków umowy klientowi, bo to tak na prawdę to właśnie na kliencie leży obowiązek zadania wszystkich pytań i uzyskania informacji, na których mu zależy. Pozdrawiam. Waldemar

Tomasz
@Waldek

Bardzo dobrze merytorycznie opisane

Czy we Wrocławiu też można ubezpieczyć się od koronawirusa?Bo w Poznaniu Pan Jarosław proponuje takie ubezpieczenia?

Me2

To bier od Jarosława.

Kamilla74
@Marcin

Nie ma takiego Towarzystwa , które w OWU ma zapis COVID-19 . Są zapisy o wystąpieniu poważnego zachorowania jako niewydolność oddechowa .

Mati
@Kamilla74

Mylisz się. U mnie w pracy (grupowe ubezpieczenie Generali) jest zastosowanie na Koronowirusa. Dodane od 1.04 do polisy jako poważne zachorowania

MARTA
@Mati

TAK, TO PRAWDA JEST :)

@Marcin

Można. Jest dodatkowe ubezpieczenie grupowe w ramach którego jest wypałacone odszkodowanie za COVID19

Doradcy skupieni na klienci i chcący realnie mu pomóc. Ludzie z misją. Fajny system szkoleń, ciekawa rozmowa rekrutacyjna. Super atmosfera, polecam

Jak długo trwa proces awansu w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o.?

J.k

Nie jest to określone czasem, ponieważ zależy to tylko od pracy pracownika. W planie kariery masz ilość JP jakie musisz zrobić na poszczególny awans, w przypadku kierownika oddziału musisz dodatkowo posiadać w swoim zespole 3 osoby.

Chwilowo

Ogólnie nie ma co się pruć do OVB, mają produkty z których można korzystać, a to, że wybierane są najbardziej opłacalne dla sprzedawcy to norma nie tylko w świecie finansów... Idźcie po jakąś elektronikę - Taaa, ten komputer z pewnością będzie najlepszy i jeszcze ubezpieczonko od zalań. Byłem z nimi tydzień w 2013 (albo 2014), system pozyskiwania klientów mi nie odpowiadał bo po szkoleniach, nie ma leadów na start tylko trzeba obdzwaniać randomów ze skrzynki telefonicznej,(usunięte przez administratora) Jak ktoś chce zarobić to zarobi, ale trzeba mieć do tego dryg dlatego jest taki przemiał.

Siedzę i czytam i przychodzi mi do głowy taka myśl, że nie znam firmy, której pracownicy bronią opinii i renomy z takim zaangażowaniem, regularnością no i próbą podtrzymania merytoryki. Coś musi być fajnego co odbierają korzystnie w tym OVB a i czuję, że bym się z nimi dogadała. A może spróbuję

Czy pracodawca ponosi koszty spotkań z klientem? (Np. Dojazd do klienta, kawa itp.). Czy normalnym jest wyciąganie danych członków rodziny i znajomych potencjalnego pracownika przed jego zatrudnieniem w firmie?

Tu była odpowiedz i została usunieta.

OVB Allfinanz Polska

Szanowni Państwo, Na pewno zauważyliście, że bardzo aktywnie i z zaangażowaniem włączamy się w tworzenie na Forum treści merytorycznych, dbając jednocześnie o kulturę słowa i szacunek do jego Użytkowników. Jeżeli reprezentujemy interesy blisko miliona Klientów, a zdarza się sytuacja, w której jeden Użytkownik w ciągu godziny zamieszcza 5 wpisów, których charakter jest wątpliwie obiektywny i merytoryczny, a po kilku dniach dzieje się ponownie to samo, to zgodnie z regulaminem serwisu Go Work korzystamy ze swojego prawa i prosimy o weryfikację merytoryki takich wpisów. Będąc aktywnymi Użytkownikami Forum GoWork.pl mamy również pełne prawo do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości do administratora serwisu, który weryfikuje zasadność zgłoszeń względem swojego regulaminu oraz obowiązującego prawa i na tej podstawie samodzielnie decyduje o archiwizacji, moderacji wpisów, lub pozostawieniu ich w niezmienionej formie. Odpowiadając więc na komentarz, jeżeli wpis został zarchiwizowany to najwyraźniej nie wpisywał się nie tylko w politykę OVB, ale również serwisu GoWork.pl bądź był niezgodny z obowiązującym prawem. Ze swojej strony podkreślamy, że jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i się jej absolutnie nie boimy. Dlatego zapraszamy do kontaktu na adres Centrala@ovb.com.pl Pozdrawiamy OVB Allfinanz Polska

KOD Paulina Strońska

Nie pracodawca nie ponosi kosztów.Jest to najwyższy system prowizyjny w Europie i stać nas na paliwo,a kawę możemy wypic u klienta zresztą to nie jest najważniejsze :) No jest to nienormalne wpisywanie danych ,ale niestety taki mamy klimat polski RODO

Kierownik Oddziału

Normalnym jest, że zachęcamy swoich pracowników, aby korzystali chętnie z usług jakie proponujemy (nie jest to żaden obowiązek pracownika, ale jeśli uzna, że ma taką potrzebę to może korzystać z ofert np. towarzystw ubezpieczeniowych na dosyć dogodnych warunkach. To tak jak osoba, która jest sprzedawcą eleganckiego obuwia, na które ma np. 50 % rabatu z tytułu wykonywanej pracy jako benefit i mogłaby podzielić się tym rabatem np. ze swoją rodziną, lub sama z takiego rabatu skorzystać. Tylko w tym przypadku, zakup eleganckiego obuwia to dobrowolny ruch a np. ubezpieczenie jest często obowiązkowe i każdy chce jak najkorzystniejszą ofertę, którą my akurat posiadamy. Według mnie, nie ma w tym zdrożnego). Zadajmy sobie pytanie z jakich powodów mielibyśmy nie próbować zabezpieczyć na ciężkie sytuacje jak największej ilości obywateli ? Inną sprawą jest użycie słowa ,,wyciąganie", które można zrozumieć bardzo negatywnie i opatrznie (w tym przypadku nawet, że firma działa nielegalnie, co mija się z prawdą, bo jest to firma 50 letnia, która jest notowana na giełdze niemieckiej i na całym świecie, każdego roku przechodzi wszelkie, ichniejsze audyty i kontrole finansowe. Tu polecam przeczytać definicję szkalowania firmy oraz zapoznać się z konsekwencjami prawnymi płynącymi ze zbyt lekkomyślnego używania takich stwierdzeń). W OVB nie wyciągamy danych od potencjalnego pracownika przed Jego zatrudnieniem w firmie. Jak każda dobrze zorganizowana firma posiadamy wartościowy, ale banalny CRM, w formie papierowej, który dajemy pracownikom, stawiającym swoje pierwsze kroki w pracy, aby nauczyli się samodyscypliny, regularnej pracy i dobrej organizacji oraz wyrobili w sobie nawyk zapisywania istotnych z biznesowego punktu informacji jak np. -moc auta klienta, który nas poprosił o wyliczenie oferty ubezpieczenia, którego brakowało nam do wykonania kalkulacji -informacja czy klient, który poprosił o ubezpieczenie mieszkania, posiada zwierzęta, bo w takiej sytuacji my wiemy, do których firm możemy się zwrócić w pierwszej kolejności, po wartościową ofertę, która uwzględnia szkody wyrządzone właśnie przez zwierzęta. Potem przechodzimy na pracę z kalendarzem online lub/i papierowym. Takie rzeczy jak, że ta praca daje więcej satysfakcji niż inne, rozumie się dopiero wtedy, kiedy klient dzwoni, że spłonął mu dom, a my wiemy, że dzięki naszej pracy - pracy w OVB - Jego rodzina nie zostanie na lodzie, bo szczęście w nieszczęściu jest takie, że był to dom np. naszego przyjaciela lub dalekiego kolegi, któremu ,,wcisnęliśmy” ubezpieczenie, które koniec końców ZAWSZE OKAŻE SIĘ OPŁACALNE I POMOCNE.

Cool
@Kierownik Oddziału

Tyle słów, zero treści. Trywialny bełkot o waszej misji. Weźmy piekarza: Wczoraj sprzedałem bułki rodzinie, a bez tego była by głodna. Dzieci mogły płakać, a dzieki mojej pracy na ich twarzach zagościł uśmiech i poczucie bezpieczeństwa. Litości. Sprzedajecie jedynie ubezpieczenia i inne produkty finansowe poprzez własnych akwizytorów kyórzy pracują bez umowy o pracę jedynie na wynagrodzeniu prowizyjnym .

joł

Masówka. NA szkoleniach zachęcają do zapraszania wszystkich znajomych. Target na ten miesiąc to ponad 200 osób zatrudnionych, jedyne wymaganie nałożone przez KNF to wykształcenie średnie.

D.m
@joł

Pośrednik finansowy to nie tylko wykształcenie, które zapewnia OVB za pomocą szkoleń z technik sprzedaży i szkoleń produktowych. Jak Pan zauważy to w większości firm nie tylko z branży ubezpieczeń, szkolą pracowników z technik sprzedaży i produktu, na tym opiera się rynek i handel. W każdej branży, również w OVB należy spróbować żeby poznać czy się do tego ktoś nadaję.

Zostaw merytoryczną opinię o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 98.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 36 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.