brak logo

OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o.

Wrocław

Opinie o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o.

monia 2016-09-11 15:30:18
To co jak jest własna działalności to jest źle @nickname nie zamierzam nie wiadomo jak bronić firmy ale trochę sam sobie przeczysz, bo to wcale nie jest zła forma zatrudnienia
sd 2016-09-15 11:59:40
Super, że jest premia do wypłaty @oijko, bo od razu widać, że jest już lepiej. Dobrze, że jest wszystko o czasie.
Samolot 2016-09-16 12:44:15
Cześć, czy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o. zatrudnia teraz jakieś osoby czy nie, bo od jakiegoś czasu nie widzę ofert jakichś nowych, a jestem naprawdę zainteresowany pracą tutaj, jeśli jest
Tralalaa 2016-09-16 16:06:39
Hahaaha nie zatrudnia bo jest na skraju bankructwa właśnie:)
1
senko 2016-09-16 16:13:24
Doświadczenie jest czymś oczywistym, bo przecież to zdecydowanie umila zatrudnienie. Ale dobrze, że oprócz dobrych zarobków dorzucają jeszcze jakieś socjale.
troy 2016-09-17 00:50:14
jaja mnie swędzą! Który z OVBowców mi wyliże?
2
Umcy umcy 2016-09-17 13:51:43
Podobno ostatnio mają też duże problemy w kwestii prawnej! Polecam zobaczyć

( usunięte przez administratora )
3
434 2016-09-17 23:14:10
Jeśli chodzi o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o. to nie słyszałem o problemach zupełnie nic
kamil 2016-09-18 18:23:11
wiele chyba zalezy od tego jaką masz umowę oraz jakie robisz wyniki, powyżej ktoś napisał, że coś dorzucaja do pensji podstawowej a premia uzależniona od tego ile zrobisz.
nickname 2016-09-20 18:20:23
Może zatem ogólnie jest ok a tylko w dyrekcjach Państwa Z. wieje lipą. Tak czy inaczej nalezy unikać!
1
434 2016-09-20 19:10:04
Unikać moim zdaniem nie trzeba, ogólnie to jestem sympatycznie zdziwiony, moja przyjaciółka pracuje w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o. i chwali zawsze
zzer 2016-09-20 21:49:40
podaj proszę jeszcze raz stronę na yutube
Tchórze działaja u administratora i kasuja stronę
Bezdenny 2016-09-21 10:09:24
Czy ktoś pracuje w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o.?
Sga 2016-09-21 12:42:57
Możesz do mnie napisać na maila ? Bardzo ciekawe to nie jestem od mich ale przeciw nim dzieki aga
sd 2016-09-21 12:55:13
Wydaje mi się @high że ostatnio nie pokazało się żadne ogłoszenie pracy, a szkoda, bo sam bym się załapał na młodszego specjalistę ds. zakupów i zaopatrzenia, ale czy wypłata jest u nich terminowa? Dzięki
jala 2016-09-21 21:53:49
ostatnio widziałam chyba w Tarnowie szukali agentów ubezpieczeniowych, no moze i bym chciała spróbować u nich złapac takie stanowisko i zatrudnienie, ale jednak siedzę w branży lat kilka i musiałabym wiedzieć zy docenią finansowo takiego zawodowca jak ja
mau 2016-09-21 22:59:47
a nie wiecie może gdzies u was w firmie nie poszukują znowu kogoś na stanowisko kierownika oddziału? kiedyś widziałam u was takie oferty pracy dla ambitnych
sd 2016-09-22 12:03:04
Taki inspektor ds. bhp rzeczywsćie może liczyć na dobre zatrudnienie, bo przecież przeprowadzanie postępowań powypadkowych, opracowywanie wniosków i działań prewencyjnych w tym zakresie oraz kontrola ich realizacji nie są dużymi obowiązkami, a tak to przynajmniej jest zapewniona wypłata terminowa.
2p 2016-09-22 15:20:00
podobno w firmie można jakąś pracę dodatkową na atrakcyjnych warunkach podjąć, tak głoszą plotki nja mieście, czy mogę się dowiedzieć coś więcej w tym temacie? ja jestem studentką na 5 roku i chciałbym sobie dorobić
PiS 2016-09-24 09:30:57
Ciekawi mnie tylko skąd wy naciagacze macie czas na wpisy w tym serwisie. Przecież jasno jest powiedziane na rozmowie kwalifikacyjnej pierwsze dwa lata jest przeje.... A potem to już z górki. Frajerzy namówić to możecie kogoś na swoim poziomie a teraz lizać du....
kluseczka 2016-09-24 09:52:16
a niby dlaczego przyjacielu konkretnie przez te pierwsze dla lata ma być tak... nieco ciężej? nie rozumiem tego zupełnie. chyba wszystko jednak zalezy od tego jak si e starasz i ogarniasz stanowisko na którym jesteś
aacc 2016-09-27 08:13:16
W poprzednich wiadomościach informowaliśmy o tym, że prywatna firma zajmująca się sprzedażą lokat i ubezpieczeń wykorzystuje logo programu rządowego rodzina 500plus. Po naszym materiale sprawą zajęło się Ministerstwo Rodziny, które bada czy doszło do naruszenia prawa, otrzymaliśmy także wiadomość z biura zarządu firmy, która logo wykorzystała z informacja, że dyskusyjne ulotki zostały w terminie natychmiastowym wycofane.

Rzecznik OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa poinformowała nas, co jest dość zaskakujące, że firma nie ma nic wspólnego z ulotkami, które de facto reklamowały jej działalność. Cytując panią rzecznik:
Okazało się, iż dostawca usług graficznych odpowiedzialny za przygotowanie tych materiałów posłużył się tymi logami bez konsultacji z partnerem OVB. Następnie już nikt poza redakcją RTO) nie zwrócił na to uwagi. Mając powyższe na względzie, materiały z ministerialnym logiem programu 500+ zostały w dniu dzisiejszym wycofane i nie będą wykorzystywane. Taka sytuacja nie powinna już mieć miejsce w przyszłości. – stwierdziła rzecznik firmy.
Nie mamy pewności co do, którego z dwóch materiałów promocyjnych odnosił przytoczony oficjalny komunikat ponieważ nie zostało to określone w odpowiedzi. Przypomnijmy, że kilka dni temu dyrektor biura OVB we Wrocławiu uważał, że logo używane na materiałach promocyjnych nie jest logiem programu rządowego. Dziś już jest jasne że był w błędzie.
Tak czy inaczej centrala OVB podziękowała za naszą czujność, podobnie jak burmistrz Nysy, rzecznik wojewody opolskiego i Rzecznik Ministerstwa Rodziny.
Prawnicy ministerstwa rodziny pracują nad sprawą i jak zapowiedziała rzecznik Magdalena Kłosińska po długim weekendzie stanowisko to powinno zostać wypracowane.
(usunięte przez administratora)
ergt 2016-09-27 10:26:18
taka jest prawda ze na każdym stanowisku i w każdej firmie trzeba się starac w pracy żeby zarobić na swoja pesje prawda? trzeba tak jak piszesz po prostu ogarniać obowiązki jakie się ma no i prede wszystkim mieć tez odpowiednie kompetencje do pracy .
ala 2016-10-03 21:49:52
Podaj dane 10 znajomych, żeby podpisać umowę. Tak doradcy zdobywają klientów
Arkadiusz Przybysz
 
09.04.2015 14:20
A A A

Polisa (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)
Dzwoni do ciebie znajomy, proponując "ciekawe spotkanie z branży finansowej"? Być może na spotkaniu zaproponują ci skomplikowany i ryzykowny produkt finansowy, a w zamian poproszą o... dane kolejnych 10 osób.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Historia zaczęła się, gdy odezwał się do mnie dawno niewidziany kolega z podstawówki. Napisał do mnie: "Byłem ostatnio na ciekawym spotkaniu, które prowadzi mój znajomy, na którym przedstawiono mi sposoby oszczędzania, korzyści z ubezpieczeń, oszczędzanie na emeryturę czy finansowanie różnych inwestycji. Myślę, że warto się spotkać i posłuchać".

Poprosił mnie również o podanie aktualnego numeru telefonu. Numer zostawiłem i po jakimś czasie oddzwonił do mnie jeden z pracowników firmy OVB, proponując spotkanie.

Poszedłem, ale nie dowiedziałem się właściwie niczego konkretnego. Za to konsultant firmy pytał mnie o zarobki, oszczędności i produkty finansowe, z których korzystam. Firmę, w której pracował, określał jako firmę doradztwa finansowego, która nie posiada własnych produktów i dzięki temu może lepiej dopasowywać oferty do swoich klientów. Później dostałem zaproszenie na kolejną rozmowę za kilka dni.

- Jedna rzecz mnie jednak zastanowiła - dodaje Mateusz, który również skorzystał z usług firmy - konsultant prosił, bym na to spotkanie przygotował listę dziesięciu osób, którym byłbym gotowy polecić usługi tej firmy.

Na kolejnym spotkaniu dostałem kilkustronicową broszurkę zatytułowaną "Osobisty koncept sukcesu", która opisywała produkt, który przygotowała dla mnie firma.

Okazało się, że "koncept" nie jest aż taki osobisty, lecz raczej uniwersalny. W pierwszej rozmowie podałem się za freelancera o sporych, acz nieregularnych dochodach. Na podstawie tych informacji firma przygotowała dla mnie ofertę indywidualnego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Taką samą ofertę dostał Mateusz, choć, jak mówi, podczas pierwszej rozmowy twierdził, że nie ma właściwie żadnych dochodów. Różniła nas jedynie wysokość miesięcznej składki.

Do broszury dołączono specjalny formularz, na którym po podpisaniu umowy miały się znaleźć dane dziesięciorga naszych znajomych.


Czytasz na smartfonie? Plik znajdziesz pod tym linkiem

Mateusz dodaje, że spotkanie odbyło się w jednej z warszawskich kawiarni, a pracownicy firmy nalegali na jak najszybsze podpisanie umowy i przekazanie im danych jego znajomych, które nazywali swoim jedynym honorarium.

Dlaczego firma chce, byśmy podawali jej telefony? To efekt prowizyjnego systemu wypłat - pracownicy opłacani są tylko za podpisane polisy. Większa liczba osób, z którymi porozmawiają, oznacza większą szansę na znalezienie klienta. Poza tym, jeśli ktoś powoła się na wspólnego znajomego, łatwiej będzie pozytywnie nastawić nowego klienta do oferty.

Z nieoficjalnych rozmów z byłymi pracownikami firmy wynika, że powinni je oni przedstawiać klientom jako dodatkowy plus oferty - skoro mają dobrą ofertę, to powinni podzielić się nią z jak największą liczbą osób, a nie zostawiać tylko dla siebie. Co więcej, jeśli klient nie chce przekazać tych danych, powinni oni zagrozić, że w takim wypadku podpisanie umowy nie będzie możliwe.

GIODO: To sprzeczne z dobrym obyczajem

Ustawa o ochronie danych osobowych jednoznacznie nie zabrania takiego pozyskiwania danych. Jednocześnie jeśli dzwoni do nas ktoś, kto powołuje się na kontakty z naszymi znajomymi, mamy prawo sprzeciwić się dalszemu przetwarzaniu naszych danych i zażądać, by zaprzestano dzwonienia na nasz numer.

- Przekazywanie do firmy marketingowej czyjegoś numeru telefonu bez zgody właściciela można traktować jako sprzeczne z dobrym obyczajem - mówi Małgorzata Kałużyńska-Jasak, dyrektor zespołu rzecznika prasowego GIODO. - Bowiem osoba, która przekazuje czyjś numer telefonu innej osobie lub podmiotowi, powinna posiadać zgodę tej osoby na takie działanie. Nie można także uznać, aby firmy, które zachęcają ludzi do podawania numerów telefonów innych osób bez ich zgody, postępowały uczciwie. Zatem jeśli firma marketingowa pozyskuje numery telefonów nie bezpośrednio od osób, których one dotyczą, to powinna ona na wstępie poinformować osoby, z którymi się kontaktuje, o podstawowych prawach m.in. do dostępu do danych i prawie ich poprawiania, a także o prawie żądania zaprzestania przetwarzania danych lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

Artur Kijonka, prezes zarządu OVB, wygląda na zaskoczonego informacjami o sposobie zdobywania klientów przez konsultantów firmy. Twierdzi,
1
senko 2016-10-03 22:22:06
@były pracownik a może jednak sa ososby które maja powod tak pisać?
e 2016-10-08 15:24:05
na tak przecież trzeba jakieś wymagania spełniać ..
1
gnom 2016-10-09 08:38:33
NIE trzeba ŻADNYCH kompetencji! musisz tylko wytrwale wciskać ludziom oferty których nie potrzebują! Oszukując ich na temat warunków! im więcej nakłąmiesz tym lepsze wyniki będizesz miał! Te debile nic nie wiedza na temat inwestowania ! Żadnej wiedzy merytorycznej w tym temacie! Są tak głupi że mają nawet problemy z poprawnym wypełnianiem wniosków! A najgorzej jest w biurze na Solskiego we Wrocławiu! MATOLY! no ale co sie dziwić przy takim dyrektorze!
1
erf 2016-10-09 10:14:30
heh no trochę dziwne zawsze mi się wydawalo że to inaczej wygląda
KOD 2016-10-09 16:22:03
OVB to kapitalna możliwość rozwoju, prowadzenie własnego biznesu bez wielkiego wkładu finansowego niestety większość osób tego kompletnie nie rozumie. W tym biznesie trzeba czasu i wytrwałości wiele osób niestety chciałoby efektów od razu. Niestety tak to nie działa, ponieważ dobry przedstawiciel OVB to doradca, telemarketer, manager i przedsiebiorca w jednej osobie. Tak przedsiębiorca bo OVB to nie praca na etacie, nie ma co nawet porównywac z etatem. Zarabiasz tyle ile jesteś wart, bez górnego pułapu. Masz możliwośc prowadzenia grupy i uzyskiwania z niej dochodów oraz innych dochodów pasywnych, ale do tego potrzebny jest po prostu czas. TO nie jest praca tu i teraz, to jest biznes długofalowy. Prowadząc standardową działalność musisz ponosić koszta biura, płacić zusy pracownikom i inne koszta w OVB jedyny koszt to po prostu czas poświęcony czas który i tak upłynie bez względu co będziesz w życiu robić, nic więcej więc nic nie ryzykujesz. Pamietajcie że OVB to jedna firma, ale każde biuro działa inaczej w związku z tym, są biura jak w każdej formie które działają w super atmosferze z pełnymi profesjonalizmu managerami, ale są i biura w których pracują ludzie którym do zawodu doradcy czy managera dużo jeszcze brakuje. W związku z tym jeśli nie spróbujesz to nigdy nie przekonasz się czy było warto. Spróbować tzn dać sobie czas, odbyć przynajmniej 10 spotkań, a nie wydawać opinie po pierwszym czy drugim potknięciu , które zdaża się nawet najlepszym. Jesli robisz coś poprawnie wtedy zawsze zadziała statystyka a wiec i przyjdą pozytywne rezultaty. Oczywistym jest fakt że z racji iż w tym zawodzie sprawdzają się nieliczni, na tego typu portalach wiekszość wpisów to będą negatywy pozdrawiam
xd 2016-10-09 17:43:09
No dobra, ale jak wygląda rozmowa rekrutacyjna na agenta ubezpieczeniowego? Sam posiadam odpowiednie doświadczenie, żeby się załapać, a wypłata i tak pewnie dobra.
ergt 2016-10-09 21:03:51
@xd teraz to i tak firma nie szuka pracowników ..
ubezpieczenia w ovb za 500 2016-10-10 15:43:36
OVB - praca i system działania - Forum - Bankier.pl
www.bankier.pl/forum/temat_ovb-praca-i-system-dzialania,6543576.html
21.12.2008 - Jesli ktoś zamierza pracować w OVB lub zamierza być ich klientem....ODRADZAM.!!!!!!... Zapraszam do forum i chętnie porozmawiam. Dodam ...
OVB plus 500 plus - YouTube
Film dla zapytania ovb i 500+▶ 5:09
https://www.youtube.com/watch?v=gc2CW_NgWp0
28.04.2016 - Przesłany przez: Telewizja Opolskie
OVB plus 500 plus. Telewizja Opolskie ... Up Next. Plus500 Review 2015 - DON'T Sign Up Until ...
Opinie i komentarze o pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka ...
najgorszapraca.pl/opinie/ovb_allfinanz_polska_spolka...z_oo.../102799?...
Następnie już nikt poza redakcją RTO) nie zwrócił na to uwagi. Mając powyższe na względzie, materiały z ministerialnym logiem programu 500+ zostały w dniu ...
Doradca Finansowy OVB Allfinanz. - forum MLM - GoldenLine.pl
www.goldenline.pl/grupy/Przedsiebiorcy.../doradca-finansowy-ovb-allfinanz,10318/
10.01.2007 - pracowałem w OVB w Niemczech... strata czasu i pieniędzy, .... grupe jest bardzo szybki (kiedyś wystarczyły umowy na łączna składkę 500 zł, ...
OVB wycofuje ulotki z logo 500+ | SILESIA TV
silesiatv.pl/?p=3573
OVB wycofuje ulotki z logo 500+ ... Share : OVB wycofuje ulotki z logo 500+ - Facebook · OVB wycofuje ulotki z logo 500+ - Twitter · OVB wycofuje ulotki z logo ...
1
cśśś 2016-10-10 16:46:06
Widocznie nie mają potrzeby przeprowadzać teraz żadnej rekrutacji @ergt, bo każdemu odpowiada bieżąca atmosfera a skoro tak jest to jeszcze lepiej wypełnia się obowiązki pracownicze. A socjale są? Dzięki
aaaaaala 2016-10-10 19:35:54
ale jesteś idiotą z ovb mniej niż zero

tam wszystko leci do prokuratury
1
gggr 2016-10-10 19:46:23
może wszędzie i atmosfera dobra......tylko LD Państwa Z. mających biuro na solskiego nie potrafi mieć dobrej atmosferty! straszny wyzysk tam ponoć jest i pomiatanie ludźmi. Ale tak to się kończy jak nieodpowiedni ludzie biorą się za biznes.
5tg 2016-10-10 22:01:36
no cóz szkoda w sumie że tak się wypowiadacie na temat atmosfery która jest jed nak ważnym elementem
senko 2016-10-11 13:17:36
W sumie taki sales manager nie może narzekać na niskie zarobki, bo co jak co, ale wyplaty to zawsze mają rozsądne, zwłaszcza, że są one całkowicie adekwatne do powierzanych obowiązków. Dobra praca zawsze się przyda.
kod 2016-10-11 15:45:53
Widze że ktoś wysyła artykuł z Bankier pl. Warto spojrzeć na datę artykułu który jest z 2008 roku. OVB dzisiaj to wiele firm i produktów w tym majątkowym. Generali, Hestia, SIgnal-Iduna, Compensa, AXA, Mtu, metlife, ALLIANZ, Uniqa, Gothaer, jest też kilka Banków. Jezeli chodzi o artykuł 500+, kompletnie nie rozumiem co w tym złego? Co z tego że ktoś zamieścił ulotki? Co w tym złego że firma w taki sposób chce trafić do nowych klientów? CO w tym złego że chce przy okazji zaproponować jakiś produkt? Która firma działa dzisiaj charytatywnie? Wracając do wątku współpracujących towarzystw, to czy takie firmy współpracowałyby z oszustami? Firma istnieje o 46 lat w Europie w 14 państwach! Czy taką firmę można nazwac oszustami? W każdej firmie pracują tylko ludzie,i jak wszedzie zdarzaja się czarne owce ale nie generalizujcie. Wiecie kiedy jest najwieksza sprzedaż? na serwisach wtedy gdy odwiedza się klientów! Jeśli ktoś coś wcisnął to niech się boi, ale jeżeli był fair w stosunku do klienta to z klientem można naprawdę mieć dobry kontakt na lata.
senko 2016-10-11 15:46:11
Ale dobrze, że mają się pojawić premie do zarobków.
zzzz road 2016-10-12 07:24:24
dokłdnie tak! Każdy z akwizytorów tej firmy dostaje w bonusie olbrzymie STORNO :)
spreawiedliwość 2016-10-12 09:00:40
Taki jeden z Dyrektorów z Wrocławia ale równiez wielu jego kumpli po działalności przestepczej z tego terenu, jego przytupas , nie bywali u klientów , a rozdawali wnioski podpisane przez siebie bo setki osób nie mniało uprawnień i z tego tytułu czerpali korzyści . , a jego przyjacciel od lotów helikopterem wszystko wiedział i to tolerował
Wszystko można sprawdzić i będzie sprawdzone przez dochodzenie .
Z tego cieszył się zainteresowany bo chciał wygrać z tatusiem , cieszył sie guru bo świeża lewa produkcja pokrywała storno i uruchamiała kolejna transzę z towarzystw , można było jechać z zonką za sponsorowane wyjazdy do ciepłych krajów , cieszyła się niania innego bo miała sponsorowany wyjazd tez tam gdzie jestciepło
Dlatego trzeba byc baranem patrz wyżej wpis aby takie jaja wypisywać
1
blah 2016-10-12 09:28:29
oni mają tka wyprane mózgi przez pana "dyrektora" od uzywanego psującego sie Porsie że nie ogarna tego ;) będą jak kaczki kwenkać jedno i to samo :) szkoda strzepić ryja na przydupasów :)
1
hiih 2016-10-12 11:14:16
Dla mnie najważniejsze jest to, że atmosfera znacząco dopisuje.
quaq quaq 2016-10-13 10:05:42
to chyba nie na solskiego we Wrocławiu bo tam jest mega dramat i marazm........wszyscy uciekają z tego oddziału podobno
1
Georgia 2016-10-15 01:55:25
Dokładnie bogactwo i przepych. Taka sobie piramida finansowa oj Kaczyński się za was weźmie....
jurek 2016-10-15 11:16:43
Jest teraz jakakolwiek opcja zatrudnienia się w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o.? Jestem mocno zainteresowany. Czy funkcjonuje tu jakiś program socjalny?
rolce 2016-10-15 11:33:41
chyba raczej fata morgana! bo większość tych łosi jedzie na kredytach i leasingach na które ich nie stać :) tylko po to zeby wyglądać na zarobasów! a prawda taka że to dziady w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wielu nie opłaca zusu i zalega z podatkami - no bo pan kerownik musi nowy gajerek kupić :) DNO:)
1
gnom 2016-10-15 11:47:49
Tak! ty będziesz robił socjal jakiemuś pseudo menago jak każe ci płacic za korzystanie z biura! bo każdy musi płacić żeby używać biura tych wielkich panów LD! :)
1
sd 2016-10-18 11:20:27
Pracownik ds rekrutacji i weryfikacji dokumentów jest potrzebny u nich. Zastnawiam się własnie jak u nich wygląda wypłata, bo chyba nie ma tu podziau dwuskładnikowego na podstawe i na premie, a dla mnie taka informacja jest ważna i zapewne dla użytkowników również.
jonasz 2016-10-18 21:44:51
ale jesteś durniem z ovb az smierdzi na odległośc twoje wapno, już tak nisko są oceniane wasze mozliwości , że sprzedajcie polisy za 500+ jak już to robiliściue w opolskim
1
Zostaw swoją opinię o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o. - Wrocław
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o.